טניס עולמי :: סטיבנס זוכה באליפות ארה"ב הפתוחה!

(Paul Heyman) #4695

I would like to congratulate Roger, he’s laughing. He is an asshole
(סטאן וואורינקה, 19/3/2017 אינדיאן וולס)

יורוספורט העלו סקר באתר שלהם היום בבוקר ששאל את הקוראים האם רוג’ר פדרר יחזור למקום הראשון בעולם. 58% אחוז אמרו שכן, לעומט 42% שאמרו שלא. עכשיו בואו רגע נבין את משמעות הנתונים האלו - 58% מהקוראים של האתר היחסית מאוד מכובד הזה חושבים ששחקן בן 35 שחזר בדיוק אחרי פציעה של חצי שנה, לדעתם יחזור למקום הראשון בעולם בהמשך הקריירה שלו ובכך יעקוף שורת שחקנים הרבה יותר צעירים ואמורים להיות בריאים יותר ממנו; את נדאל הוא כבר עקף בדירוג החדש הבוקר, נשארו לו רק ראוניץ’, קיי נישיקורי, סטאן וואורינקה, נובאק דיוקוביץ’ ואנדי מארי בדרך למשימה הזאת. עכשיו כמו שהאלו משחקים(מלבד היוצא דופן כרגע שהוא וואורינקה שנמצא בכושר טוב כרגע, וגם אתמול נתן פייט מאוד יפה במהלך הגמר) אני חייב להגיד שהסיכויים נראים ממש ממש טוב לתחזית של ה-58% האלו להמתממש.

אז אתמול פדרר הבאמת בלתי נגמר, שלאחרונה חתם על חוזה להופיע גם בשנים הקרובות בטורניר באזל הביתי שלו, שיחק בגמר טורניר אינדיאן וולס היוקרתי מול סטאן וואורינקה. המערכה הראשונה הייתה בקצב הגשות מסחרר כששני השחקים מגישים מעולה ושומרים על קצב הגשות ומשחק סופר מהיר. באופן אירוני, נקודת השבירה הראשונה בכל המערכה הגיע במצב של 5:4 ו40:30 לפדרר ועל ההגשות של וואורינקה, וכך יצא שנקודת השבירה היחידה במערכה הייתה גם לנקודת המערכה ופדרר לקח אותה.

המערכה השנייה נפתחה ישר עם 0:40 על ההגשות של פדרר, ובשתי הנקודות הבאות פדרר עוד הצליח להציל אבל לא את השלישית ווואורינקה שבר ליתרון 0:2 בתחילת המערכה השנייה. פדרר הצליח לשבור בחזרה ל-3:3 בהמשך המערכה והשניים המשיכו עד למצב של 6:5 לפדרר שגם הפעם הצליח לשבור ברגע המכריע ביותר של המערכה את חברו הותיק וואורינקה ולזכות בתואר מס’ 90! בקריירה; פשוט לא יאומן.

אגב גם גמר נשים כל רוסי שוחק אתמול לפני גמר הגברים , וגם שם ההופעה שהקהל קיבל הייתה ברמה הכי גבוהה. קוזנצובה הותיקה שיחקה מול ואסנינה בת ה-30 שלה זה היה גמר ראשון בקאליבר הזה בקריירה. המערכה הראשונה הלכה בשובר שיוויון צמוד לכיוון קוזנצובה והניסיון שלו, והדברים נראו קודרים עבור ואסנינה גם במערכה השנייה כשהיא הייתה בפיגור 1:4, אבל מפה היא לקחה ארבעה גיימים רצופים והמשיכה לעוד שבירה וניצחון 7:5 במערכה השנייה. במערכה השלישית ואסנינה הצעירה יותר הצליחה להשתלט כבר יותר על המשחק ואחרי שלוש שעות בחום הקליפורני היא לקחה את המערכה השלישית 6:4 ואיתה במשחק ובאליפות. הזכייה הזאת מזנקת את הרוסיה למקום ה-13 והשיא בקריירה שלה.

(Paul Heyman) #4696

אז אגב, בשקט בשקט טורניר מיאמי מתחיל להיכנס לשלבים שאפשר לדווח עליהם כבר :slight_smile:

הערב ומחר יתחילו להיכנס לטורניר השחקנים המדורגים והטורניר הזה יתחיל לתפוס תאוצה!

בינתיים הכל שקט, אפשר רק לדווח שהפציעה במרפק של מארי כנראה טורדנית במיוחד - כי מדווח בעיתונאות הבריטית שהוא צווה ע"י הרופאים שלו לנוח לחלוטין במשך שבוע(מסכן שכמותו…) ואז הוא יצטרך לעבור בדיקות רפואיות נוספות כדי לראות מה מצב היד.

(Paul Heyman) #4697

אז מיאמי מתחילים לתפוס תאוצה.

אתמול המשחק המרכזי היה בסיבוב השלישי אצל הגברים, שם קיבלנו רוג’ר פדרר מול חואן מרטין דל פוטרו. פדרר מנצח ביחסית קלות עם שבירה אחת בכל מערכה 6:3 6:4 וזה כבר מתחיל להיות לא שיחה של “או, איזה כיף לראות את פדרר” וכל הרגשות הנוסטלגים האלו. פדרר באופן ליגיטימי כרגע במצב בטופ של הסבב - הוא השחקן הטוב ביותר בעולם; אין פה כמעט ספק בנוגע לזה(אולי נדאל וואוורינקה יכולים כנראה לקחת אותו על החימר - אבל all around…).

אגב וואורינקה, גם הוא ניצח בסיבוב השלישי את ג’זירי הטוניסאי בסיבוב השלישי. המשחק המותח ביותר אתמול הגיע בין אלכסנדר זברב לסאם קווארי האמריקאי והתוצאה מספרת את הסיפור של המשחק כשזברב הבכור מנצח בתוצאה 6:7 7:6 7:6… יאפ, יותר קרוב מזה, חבר’ה, זה לא יכול להיות. דר’ ג’קיל ומסטר הייד(או בשמו השני - ניק קיריוס) הצליח להדיח את קרלוביץ’ הבלתי נגמר.

אצל הנשים ונוס הדיחה את קוזנצובה הרוסייה, פלישקובה הדיחה את שטריקובה ואנג’י קרבר הדיחה את אוזאקי היפנית. התוצאות הבולטות היו קרוליין ווזניאקי הדיחה את מוגורוזה אחרי שהספרדייה פרשה אחרי המערכה הראשונה(7:6 לדנית), הדיווחים על אי נוחות אצל הספרדית כבר היו לפני אז כדאי לעקוב - כי החימר זה החלק הכי חשוב בעונה של מוגורוזה, וזה לא הזמן למשהו רציני אצלה. בנוסף אני נורא שמח לראות את סימונה האלפ סוף סוף מתחילה להיכנס לעונה הזאת(אחרי התחלת עונה מלאת פציעות) כשהיא כבר מדיחה בסיבוב הרביעי את סמנט’ה סטוסור.

(Paul Heyman) #4698

אז חצאי הגמר של טורניר מיאמי לפנינו(וחצי הנשים כבר מאחורינו)!

אתמול במשחק שהפתיע בכמה תחרותי הוא היה, רוג’ר פדרר גבר אחרי דרמה אדירה על תומאס ברדיך וישחק מול ניק קיריוס בחצי הגמר אחרי שהאחרון גבר במשחק פנטסטי על אלכסנדר זברב.

תומאס ברדיך, לפחות מהמשחקים שאני ראיתי שלו, הציג אתמול את הטניס הטוב ביותר שלו מזה אולי שנתיים החל מהמערכה השנייה. ההתחלה מראתה כמו עוד שיוט של פדרר בכושר המפחיד שלו כרגע, אבל אז משום מקום ברדיך שבר על ה-0 בגיים השמיני של המערכה השנייה והמשיך לקחת את המערכה השנייה ולגרור את המשחק למערכה מכרעת. במערכה הזאת פדרר הצליח לשבור את ברדיך וכבר הגיש למשחק כולו, אך הצ’כי הצליח לשבור בחזרה ולקחת את המשחק לשובר שיוויון דרמתי שכמעט שלא הייתה הגשה של שחקן שלא הייתה מלחמת חורמה עלייה. ברדיך כבר הוביל 6:4 על פדרר בשובר שיוון ורק היה צריך לסיים את הסיפור אבל פדרר שבר ישר בחזרה ואז נתן שני אייסים מטורפים כדי להפוך את התוצאה ל-6:7 וכל הלחץ עבר להגשות של ברדיך שכשל שוב ועשה דאבל פולט ופדרר לוקח את המשחק!

ניק קיריוס מצידו שיחק מול אלכסנדר זברב ולקח את המערכה הראשונה 6:4 לפני שהגרמני שהדיח את מארי באוסטרליה חזר לשובר שיוויון מטורף במערכה השנייה(9:11) ולקח גם את רבע הגמר הזה למערכה שלישית ומכרעת שבו שוב קיריוס הצליח לשבור את זברב ולנצח 6:3. להזכירכם, גם באינדיאן וולס ניק קיריוס הגיע לחצי גמר מול אותו הפדרר - אך פרש בעקבות מחלה… הנה ההזדמנות מציגה את עצמה שוב פעם… בחצי הגמר השני יפגשו כמובן רפאל נדאל ופוניני(שהדיח את נישיקורי).

אצל הנשים חצי הגמר השני שוחק גם אתמול כשהבריטית החמה ביותר בסבב, ג’ואנה קונטה הצליחה להדיח את ונוס וויליאמס(שהדיחה בסיבוב הקודם את אנג’ליק קרבר).קונטה תשחק בגמר מול קרולין ווזניאקי שניצחה בחצי הגמר הראשון את קרולינה פלישקובה.

מי שיפתח את הדירוג החדש ביום שני יגלה שהחמישייה המובילה חזרה לסדר שלה:

מארי, דיוקוביץ’, וואורינקה ובמקום הרביעי והחמישי(עוד לא ידוע מי איפה) יהיו רפאל נדאל ורוג’ר פדרר.

(סארי) #4699

אני מחכה למשחק בין קיריוס לפדרר, המשחק הזה אמור להיות משחק מאוד מעניין, שניהם באים בכושר נהדר וקיריוס לא דופק חשבון לאף אחד, מצד שני מגיע פדרר עם הקלאסה שלו, רגוע שליו ומוחץ יריבים מתי שבא לו, הולך להיות מעניין.
לגבי נדאל פוניני אני קצת חצוי דעת, נדאל אמור לנצח ולעלות לגמר ואולי לזכות בו בפעם הראשונה בקריירה, אבל לא יודע למה לצפות האמת.

(Paul Heyman) #4700

טוב, ביקשת אז קיבלת וואחאד משחק מטורף…

7:6 6:7 7:6 לפדרר בסיום אחד המשחקים המותחים של השנה(וזה אחרי מה שהלך ברבע הגמר מול ברדיך). 11:9 9:11 7:5 בכל אחד משוברי השיוויון.

אז פדרר מול נדאל שוב בגמר! ווזניאקי מול קונטה אצל הנשים!

(סארי) #4701

זה ללא ספק המשחק הכי חלש בין נדאל לפדרר שאני צפיתי בו, שניהם גרועים ולא מתעלים לרמה גבוהה בכלל, רק שפדרר פחות גרוע מנדאל והוא כנראה יזכה בתואר.

(smer2008) #4702

רוג’ר רוג’ר מנפנף… רוג’ר רוג’ר איזה כיף!

(Paul Heyman) #4703

אז מחר מתחיל הטורניר היוקרתי השנתי במונטה קרלו!

הטורנירים המרכזיים על הדרך לצרפת (28 למאי) יהיו כרגיל מונטה קרלו (עבור הגברים), טורניר מדריד ורומא (עבור הגברים והנשים) וטורניר שטרסבורג ושטוטגארט (עבור הנשים).

אז בינתיים עולה סיפור מעניין על הדבר הגדול ביותר בטניס הנשים כרגע - החזרה למגרשים של מאריה שאראפובה.

הטנסאית הרוסית מספרת שהיא לא ידעה אפילו מה היא התרופה שעלייה היא נתפסה, והייתה צריכה לחפש בגוגל כדי להבין במה מדובר.

להזכירכם, שאראפובה קיבלה הרחקה של שנתיים (שאחר כך הומתקה ל-15 חודשים) על בדיקה חיובית באליפות אוסטרליה, בשימוש במלדוניום - תרופה שנאסרה לשימוש ב-1 לינואר באותה שנה.

שאראפובה מספרת שהיא בכלל לא ידעה על החומר הזה בשם הזה שלו, עבורה היא הכירה רק את התרופה מילדרונייט (שבה מלדוניום היא מרכיב) שזאת תרופה שהיא לקחה במשך עשר שנים עד לאותה הנקודה.

היא מודה שהוא לא קראה את הרשימה של החומרים האסורים כי היא לא חשבה שהרשימה התעדכנה במשהו חדש, והיא אומרת שהיא לא מבינה למה פשוט נציג של ה-ITF לא יכל פשוט לנהל איתה שיחה רשמית שיספר לה שהיא צריכה להפסיק להשתמש בתרופה הזאת מרגע שמלדוניום הוכנס לרשימת החומרים האסורים.

בכל מקרה, הטייק שלי על הנושא הזה הוא ששאראופבה עשתה מעשה אסור ונענשה על כך בצורה הולמת; מעבר לזה אני לא מאמין שהיא עשתה משהו בזדון או כדי לרמות את המתחרות שלה. אני מאמין לה שמבחינתה הדבר נעשה בתום לב, ויהיה מרתק לראות את החזרה שלה ובאיזה כושר היא עכשיו חוזרת למגרשים.

המשחק הראשון שלה בחזרה יהיה ב-26 לאפריל בטורניר שטוטגארט.

(Paul Heyman) #4704

אז אתם חושבים שבמונטה קרלו לא יהיו הפתעות?

אתם יודעים הרי איזה עונה עוברת עלינו…

אז אנדי מארי מפיל משחק שבו הוא הוביל עם מערכה לטובתו ויתרון 4:0 במערכה השלישית כדי להפסיד 2:6 6:2 7:5 לאלברט ראמוס. זהו היה הטורניר הראשון של מארי מאז שהוא החסיר חודש של משחק בעקבות פציעה במרפק, וזה צריך להיות תמרור אזהרה במסלול החזרה שלו לכושר לקראת הרולאן גארוס.

ברגעים אלו וואורינקה מודח גם הוא אחרי הפסד בשתי מערכות לפאבלו קוובאס!

ועוד היום נובאק דיוקוביץ’ ישחק מול פאבלו קווארנו הספרדי ואלכסנדר זברב ישחק מול רפאל נדאל.
אנחנו עוד רק בסיבוב השלישי :grin:

הערת אגב, המראות של הטורניר הזה זה באמת משהו מיוחד. אצטדיון לצד הריווירה והים… תענוג.

(Paul Heyman) #4705

אז נדאל ונובאק עמדו בלי בעיות אתמול בסיבוב השלישי והשאירו את ההפתעות על מארי ווואורינקה בלבד.

אני אעדכן בהמשך היום מרבעי הגמר של היום:

מ. צ’יליץ’ - אלברט ראמוס(שהדיח את מארי)
פ. קוואס(שהדיח את וואורינקה) - לוקאס פויי
ר. נדאל -דייגו שווארצמן
נ. דיוקוביץ’ - דויד גופאן

בחדשות מעולם טניס הנשים:

ברכות חמות לסרינה וויליאמס שהודיעה על היריון וילדה הראשון ושהיא כבר 20 שבועות לתוך ההיריון!

היא פורשת מהמשך העונה הזאת ונראה מה יהיה בהמשך הקריירה הספורטיבית שלה.

(Paul Heyman) #4706

טוב אולי אני אשתעמם מלהגיד את המשפט הזה מתישהו השנה, אבל בינתיים עוד לא התרגלתי לחלוטין שזה הנורמה… אז איזה פאקינג עונה מטורפת עוברת על סבב הגברים. כשיהיה לי זמן לשבת ולכתוב את דעתי אני מאוד ארצה, כי עובר תהליך מטורף ומזורז על טניס הגברים שלא ציפיתי באינטנסיביות או העוצמה הזאת כל כך מהר.

אז אחרי ההדחה של מארי וסטאן וואורינקה אתמול, היום הגיע תורו של עוד טנסאי צמרת להיות מודח ולהוות את ההפתעה של היום.

נובאק דיובוקיץ’ מפסיד 7:5 במערכה השלישית ומודח ע"י דויד גופאן הבלגי.

גופאן שבר פעמים במערכה הראשונה ולקח אותה, דיוקוביץ’ חזר במערכה השנייה והיה גם ביתרון של שבירה במערכה המכרעת לפני שגופאן חזר עם סיום המערכה עם כמה גיימים מעולים ולקח את המשחק.

נדאל ממשיך להיות הסלע היציב של הבכירים בחימר (בכל זאת, שחקן החימר הטוב בהיסטוריה לאלו ששכחו) עם ניצחון דל שוורצמן הארגנטינאי.

בצמד המשחקים האחרים, אלברט ראמוס שהדיח את מארי, המשיך ביכולת המעולה שלו והדיח גם את מארין צ’יליץ’. לוקאס פויי עצר את הריצה של קוובאס האורגוואי שהדיח בסיבוב הקודם את וואורינקה.

אם כך מחר חצאי הגמר!

אלברט ראמוס מול לוקאס פויי.
רפאל נדאל מול דויד גופאן.

יהיה מרתק!

(סארי) #4707

לנדאל יש הרבה עליות וירידות במומטה קרלו, הוא הצקשה במשחק הראשון, במשחק השני הוא פשוט דרס את זברב, היום למרות התוצאה הנוחה שנראית על הלוח המשח לא היה כזה נוח הוא נשבר יותר מדי פעמים ולא היה מפוקס.על חימר נדאל ב 70% ינצח את כל השחקנים בסבב, אבל מול גופן זה הולך להיות מאוד קשה, והוא צריך להיות בשיאו.
נובאק נראה מותש וחא מעוניין בטניס, לא יודע מה עובר עליו.

מאוד מעניין אם הסיפור של דג’וקוביץ’ הוא תחילת הסוף, או שסתם עוברת עליו תקופה לא טובה.

המשחק של דג’וקוביץ’ מסתמך על האתלטיות והגמישות שלו. בגיל מסוים הוא כבר לא יהיה יכול לשחק ככה, השאלה היא, האם זה הגיע כבר עכשיו והוא יצטרך לאט לאט להמציא את עצמו מחדש, או שהירידה בכושר היא כתוצאה מבעיות אישיות.

(Paul Heyman) #4709

בושה וחרפה מהמתרחש כרגע במפגש הפדרציה בין הנבחרות של בריטניה ורומניה.

המשחק השני בהתמודדות בין ג’ו קונטה הבריטית לקירסטה הרומנית הופסק אחרי ששחקן העבר אילייה נאסטאסה התפרץ בקללות לעבר הנבחרת הבריטית, השחקניות והקפטנית שלהם וכך גם על השופטים.

לבסוף הוא הורחק ולווה מחוץ למגרש (אחרי שהספיק להביא את השחקנית הבריטית קונטה, עד לדמעות) והמשחק חודש; קונטה ניצחה לבסוף את המשחק והתמודדות נמצאת כרגע במצב של 1:1 אחרי שמוקדם יותר סימונה האלפ ניצחה את המשחק הראשון מול הת’ר ווטסון.

כל זה אגב מתרחש אחרי שמוקדם יותר היום (או אתמול) הוא נתפס בהקשר להערות מאוד גזעניות בנוגע לסרינה וויליאמס וילדה לעתיד.
הציטוט המדויק שתפסו אותו היה: “Let’s see what colour it has. Chocolate with milk?”.

(סארי) #4710

נדאל מנצח את גופן 6:3 6:1 ועולה לגמר שם יפגוש את ראמוס שניצח ב 3 מערכות את פויי.
המשחק התחיל מצויין עבור גופן שכבר במשחקון הראשון כמעט הצליח לשבור, נדאל שמר, אבל גוםן שבר אותו במשחקון השלישי ונראה מצויין אחרי זה, אבל במצב של 3:2 כאשר הסרב שלו נדאל שבר אחרי משחקון שהיה בו 10 פעמין שיוויון,המשחקון ארך קרוב לרבע שעה, שבסופו נדאל שבר ומשם הדרך לניצחון הייתה קלה.
פעם שלישית גלידה בשביל נדאל?

(Colombian Cowboy) #4711

רק מצטט.

נדאל כמובן זכה בטורניר.

אני רק אניח את הדבר המטורף הזה פה:

https://www.facebook.com/TennisTV/videos/10155298149358958/

לא מהגמר, אבל המהלך של הטורניר לדעתי

(Paul Heyman) #4713

היה ביזארי כמעט לראות את הגמר היום.

שני ספרדים.
שני ספרדים שמשחקים עם יד שמאל.
כל הכיוונים היו עבורי הפוכים :slight_smile:

בכל מקרה, נדאל היה במהלך כל הטורניר ברמת כושר משחק או שתיים יותר גבוהה מכל שחקן אחר בהגרלה, היה צריך לקרות משהו מיוחד מאוד כדי שהוא לא יזכה בטורניר הזה - כי היחיד שמסוגל להתמודד עם נדאל כרגע זה נראה הוא פדרר, ועל החימר…אני לא יודע אם גם פדרר יצליח לעצור את רפא כרגע.

יופי של טורניר, הלאה לברצלונה, מדריד, רומא.

(Paul Heyman) #4714

אז הטורניר בברצלונה מתחיל להתקרב לשלבים מעניין (סיבוב שלישי כרגע) ובין המשחקים המעניינים ניתן למצוא היום את דומיניק ט’יים מול אוונס הבריטי, אנדי מארי מול פלסיאנו לופס, רפא נאדל מול קווין אנדרסון.

הסיפור הגדול הגיע אתמול מהחזרה למגרשים של מריה שארפובה בטורניר בשטוטגארט עם ניצחון בסיבוב הראשון על רוברטה וינצ’י האיטלקייה.

הסיפור האפילו יותר גדול הוא ההתקפה חסרת התקדים של השחקנית הקנדית יוג’ין בושארד על הרוסייה, כשהקנדית אומרת: “שאראפובה היא רמאית, ואסור היה עלייה לחזור לטניס אי פעם”.

אני את דעתי על ההשעייה של שאראפובה נתתי כבר בעבר, ואישית אני מוצא את ההתקפה הזאת של בושארד די לא מוצדקת ולא מובנת. האם “רמאי ספורט” הרבה יותר גדולים משאראפובה לא חזרו להתחרות אחרי שתם תקופת העונש שלהם (אתלטיקה למשל, או MMA)? בוודאי שכן, אז למה שאראפובה צריכה לתלות את הנעליים בגלל הסיפור הזה?

היא קיבלה את העונש שלה (כתבתי על הסיפור המלא באיזה הודעה למעלה, למי שרוצה למצוא) וכעת היא חזרה.

בכלל, אני מצטער אבל בושארד היא לדעתי בין הטנסיאות שהכי צריכות לשבת בשקט כעת ולהתמקד יותר בעבודה. כי אולי היה לי סימפטיה לקנדית הצעירה בתחילת דרכה, אבל בכל השנים האחרונות הבחורה הרבה יותר עסוקה בצילומים בבגדי ים למאגזנים מאשר לתחרות על מגרשי הטניס, והתוצאות שלה לחלוטין בהתאם.

אז אולי על בושארד להפסיק לדבר על שחקניות אחרות, להפסיק להתעסק בפרופיל הפומבי שלה בכל שעה, ולהתרכז במקום זה בלהתאמן יותר קשה.