טניס עולמי :: סטיבנס זוכה באליפות ארה"ב הפתוחה!

(Liani_23) #1

(kiler) #2

האלוף יהיה אחד משניהם:

[glow=black,2,300]רוז’ר פדרר:[/glow]

[glow=green,2,300]אנדי רודיק:[/glow]

כמובן שגם יואיט, אגאסי, פררו, פיש, קוריה ופיליפוסיס יכולים לזכות בטורניר.

(levos) #3

יוהן אחי, למה כתבת אנדי רודיק והבאת תמונה של גיימס בלייק ? ;D
בכל מקרה אני גם חושב שזה יהיה או רודיק או פדרר, וגם יואיט אם הוא יחזור לכושר.

(Gattuso) #4

לבוס,יוהן הביא תמונה של רודיק…

זהו ג’יימס בלייק:

(levos) #5

מה אתה אומר…תסתכל שוב על התמונה ותראה שהשחקן הוא אותו שחקן שאתה הבאת. וגם כתוב באנגלית JAMES BLAKE

(kiler) #6

ARE YOU HIGH NOW?

השתגעת?! כתוב במפורש אנדי רודי וזו גם התמונה שלו.

(levos) #7

או שאתם עיורים, או שבאמת השתגעתי… :’(
אני רואה בתמונה השניה בן אדם שנראה כמו השחקן שגטוסו הביא, וכתוב על התמונה גיימס בלייק. אני יודע מי זה אנדי רודיק, ואני לא מסתכל על אנדי רודיק. רודיק לא שחור ואין לו שיער מגניב כזה.

(levos) #8

נכנסתי לאתר מאיפה שבאו התמונות. מצאתי שתי תמונות של רודיק: אחת בלי חולצה, ואחת ליד הרשת. אחד מהתמונות האלו הוא התמונה שיוהן הביא? כי אם כן קרה משהו מוזר ומופיע לי תמונה אחרת מהאתר, של גיימס בלייק.

(levos) #9

הטניסאי ההודי ליאנדר פאס, בן זוגה של מרטינה נברטילובה עמה זכה בתואר לזוגות מעורבים בווימבלדון, לא יוכל להשתתף באליפות ארהב הפתוחה. פאס אושפז אמש בבית-החולים עם חשש לגידול סרטני במוחו.

כזכור, ניצח הצמד נברטילובה ופאס את הישראלי אנדי רם ובת זוגו, אנסטסיה רודיונובה הרוסיה בגמר בווימבלדון. פאס בן ה-30, שזכה בשלושה תארי גרנד-סלאם בזוגות גברים, סבל מכאבי ראש במשך שלושה ימים טרם אשפוזו. הוא הגיע לביהח באורלנדו ולאחר בדיקה התברר שהוא סובל מפגיעה במוחו, שטרם ידוע מהו מקורה.

(שי) #10

להלן התוצאות הבולטות בהגרלת הגברים:

אנדרה אגאסי (1) - אלכס קורצ’ה (ספרד).
קריסטוף ווילגן (בלגיה) - יבגני קפלניקוב (28).
סבסטיאן גרוסיאן (9) - מתמודד מהמוקדמות.
חואן קרלוס פררו (3, ספרד)- גיז’רמו קאנאס (ארגנטינה).
מארט ספין (26) - מתמודד מהמקודמות.
ווין פררה (23) - איבן מירנדה (פארגוואי).
שריצ’פן (11) - סלוניאר (צרפת).
לייטון היואיט (6) - וויקטור הנסקו (רומניה).
גוגה קוורטן (14) - מתמודד מהמוקדמות.
טים הנמן - אנדי רודיק
קרלוס מויה (7) - סקוט דרייפר (ארהב).
מרק פיליפוסיס (20) - מתמודד מהמוקדמות.
רוז’ה פדרר (שוויץ) -חוזה אקוסאקו (ארגנטינה).

נשים:

קים קליסטרס (1) - אמבר ליו (ארהב).
לינדסי דבנפורט (3) - אלס קלנס (בלגיה).
קונצ’יטה מרטינז (12) - שרה טיילור (ארהב).
ג’ניפר קפריאטי (6) - קריסטינה טורס (ספרד).
אנה סמשנובה - פיסטולצ’י - קלודין שול (לוקסמבורג)

ז’וסטין הנין ו-וונוס וויליאמס יתמודדו מול מעפילה מהמוקדמות.

(monkey) #11

קודם כל, עם כל החיבה שלי לפררו, אני לא חושב שהוא יזכה כי המומחיות שלו היא על חימר (הוא השחקן חימר הטוב בעולם), והוא לא משהו על קשה ודשא.

ההימור שלי הוא על אנדי רודיק. שני תארים רצופים, רצון להוכיח, כושר מצוין, הוא בא מוכן. אני לא בטוח שפדרר יכול לבוא עם אותה רמת מנטליות שהוא בא לווימבלדון, אבל הוא תמיד ישאר מועמד.

יואיט לא מצוי בכושר טוב כבר הרבה זמן, אבל מצהיר בעיתונות לפחות, שיש לו כוונות, ושהוא רוצה לזכות בטורניר ועושה כל שביכולתו כדי להתכונן.

אגאסי הוא תמיד השועל הותיק והמנוסה מכולם, תמיד מהווה איום, שחקן מצוין על קשה, ותמיד הוא מתמודד.

ג’יימס בלייק, שחקן טוב, יש לי תחושה שהוא הולך גבוה בטורניר הזה.

ומי שבטוח לא יזכה… טים הנמן. הלוזר הנצחי. פחח.

(levos) #12

ARE YOU HIGH NOW?

השתגעת?! כתוב במפורש אנדי רודי וזו גם התמונה שלו.

אתם לא תאמינו…כל הפעמים שנכנסתי לדיו הזה היה תמונה של גיימס בלייק, עכשיו יש תמונה של אנדי רודיק.
באמא שלי, אני לא עובד אליכם. התמונה התחלפה לי.

(שי) #13

פיט סמפראס, יכנס מסיבת עיתונאים ביום שני ויודיע על פרישה.

אני יודע שיהיו פה כאלה שיחלקו עליי (אהמ, בנדה וחברו אגאסי) אך פיסטול פיט הוא ללא ספק גדול הטניסאים בכל הזמנים.

14 תארי גרנד סלאם (7 מהם בווימבלדון).
64 תארים, 762 ניצחונות, 43 מיליון דולר בזכיות ואייסים שלא מהעולם הזה.

(levos) #14

בלי ספק הוא הכי טוב בכל הזמנים. אי אפשר אפילו לדון על זה.

(Dream Tim) #15

מסכים שספראס הוא הטוב ביותר,אלא אם כן אגאסי יזכה בכל הטורנירים הגדולים השנה,עד שזה לא יקרה ספראס הגדול ביותר.

(monkey) #16

סמפראס, השחקן האהוב עליי ביותר, הוא ללא ספק מלך הדשא.

השאלה היא, האם הוא היה גם מלך החימר והמגרשים הקשים?
זה לא בטוח.

מה שכן בטוח, אם נסתכל בכלליות, אני חושב שהשליטה של סמפראס הייתה הכי אבסולוטית, הוא הפגין את הטניס הכי טוב שיצא לי לראות/לשמוע עליו.

(Amnonia) #17

הוא ודאי לא היה מלך החימר, זה בטוח וידוע לכל…
הרי הרולאן גארוס הוא הגראנד הסלאם היחידי שחסר לסאמפראס בארון…
גם במשטחים הקשים הוא היה טוב.

ובסך הכל, בOVERALL TENNIS, אין ספק שהוא הטניסאי מס’ 1 בכל הזמנים.

(avihai love barca) #18

מתי המשחק של סמאשנובה השנה יש לה סיכוי ללכת הכי רחוק שאפשר אם רק תתמקד במשחקים ותתן את הכושר הרגיל שלה מהחודש האחרון

(Amnonia) #19

סמפראס: הטניס כבר לא היה בדם שלי

הטניסאי הגדול בהיסטוריה, חמש פעמים אלוף הטורניר ובעל 14 תארי גרנד סלאם, נפרד בדמעות מהאוהדים בני יורק והסביר מדוע בגיל 32 החליט לחתום סופית את הקריירה המופלאה. הלב שלי כבר לא היה בעניין, לא רציתי להתאמן ולהשקיע. על העתיד: אני רוצה להיות עם המשפחה ולשחק המון גולף. פרידה מהגדול מכולם
ynet

שנה לאחר הזכייה החמישית שלו באליפות ארצות הברית הפתוחה התייצב פיט סמפראס על המגרש המרכזי על שם ארתור אש כדי להפרד בפעם האחרונה מהקהל הניו יורקי ומהמקצוע בו הפך לגדול מכולם.

‘פיסטול פיט’, שמעולם לא נחשד בגילויי רגשות עזים מדי, לא עצר את הדמעות כאשר נקרא למרכז המרגש שם חיכו לו ג’ון מקנרו, בוריס בקר וג’ים קורייר. גם אנדרה אגאסי, יריבו המיתולוגי ומי שהפסיד לו בשנה שעברה בגמר בארבע מערכות, שלח ברכות בשידור ישיר.

הטניסאי בן ה-32 שזכה ב-14 תארי גרנד סלאם בקריירה וכ-43 מיליון דולר בפרסים, הודה לאוהדיו, תוך שהוא מציג לראווה את הפרוייקט החדש שלו - הבן כריסטיאן.

תמיד אהבתי לשחק בניו יורק, אבל הגיע הזמן לומר שלום, אמר סמפראס שבגיל 19 הפך לזוכה הצעיר ביותר של בפלאשינג מדו, אני מודה לכולכם שהגעתם לכאן ויותר מכל אני מודה לאשתי ולבני הקטן. זה הפרק החדש של חיי ואני מחכה כבר לפתוח אותו.

מוקדם יותר במסיבת עיתונאים, סיפר סמפראס על הרגע בו החליט לתלות את הנעליים. באפריל, אחרי שלושה ימים בהם התחלתי להתאמן לקראת ווימבלדון - הייתי גמור. לא רציתי להשקיע, לא רציתי להתאמן, לא הייתה בי את התשוקה לעשות את כל הדברים שצריך לעשות. באותו רגע זה היכה בי - הלב שלי כבר לא היה בעניין, הטניס כבר לא היה בדמי. זה היה תחילת תהליך הפרישה.

על הסיבה שהחליט למשוך את ההחלטה במשך תקופה כה ארוכה, תוך שהוא גורר גל של ספקולציות, אמר: פרישה היא תהליך מורכב ואיטי. הייתי חייב לעבור את זה, עד שלבסוף הייתי שלם במאת האחוזים כדי לקבל את ההחלטה.

וכעת כאשר לרשותו זמן וכסף למכביר יתפנה סמפראס לקצת יותר מהגש ורוץ לרשת. אני רוצה לראות את בני גדל, לבלות עם אשתי ולשחק הרבה גולף. כל אותם דברים שרציתי לעשות בשנים האחרונות ולא יכולתי.

סיפורו של אלוף

תאריך לידה: 12.8.1971

מספר תארים בקריירה: 64 (36 על משטח קשה, 10 על דשא, 3 חימר ו-15 באולמות).

מספר תארי גראנד סלאם: 14 - 7 בווימבלדון, 5 באליפות ארהב הפתוחה, 2 באליפות אוסטרליה הפתוחה.

מאזן נצחונות/הפסדים בקריירה: 762-222.

מספר שנים בעשירייה הראשונה: 12.

רווחים בקריירה: 43 מיליון דולר.

הופיע לפחות בגמר גראנד סלאם אחד 11 שנים רצופות (1992-2002) וזכה בשמונה תארים ברציפות (1993-2002).

דורג במשך 286 שבועות במקום הראשון

1990 - תואר ATP ליחידים ראשון בפילדלפיה ועל דשא במנצ’סטר. בגיל 19 ו-28 ימים הפך לזוכה הצעיר ביותר באליפות ארהב הפתוחה, כשבדרך גבר על איוואן לנדל, ג’ון מקנרו ואנדרה אגאסי.

1992 - תואר חימר ראשון בקיצבוהל.

1993 - השחקן ה-11 במספר המעפיל לראש הדירוג העולמי. זוכה בשמונה תארים כולל זכייה ראשונה בווימבלדון ושנייה בפלשינג מדו. הוביל את הסבב עם 1,011 אייסים.

1994 - השנה הפורייה ביותר: 10 תארים מ-11 גמרים (הראשון מאז לנדל ב-89), כולל זכייה ראשונה באליפות אוסטרליה הפתוחה ושנייה בווימבלדון. דורג ראשון במהלך כל השנה (הראשון לעשות זאת מאז לנדל ב-87).

1995 - מוליך את נבחרת ארהב לניצחון בגמר גביע דייויס על נבחרת רוסיה 2:3, מעורב בכל שלושת הנצחונות. הוביל את הסבב עם 974 אייסים.

1997 - מצטרף לג’ימי קונורס (74-78) כשחקן השני המסיים את השנה במקום הראשון חמש שנים ברציפות. זוכה בתואר מספר 50 בקריירה.

1998 - השחקן הראשון בהיסטוריה המסיים 6 שנים ברציפות במקום הראשון בעולם. זוכה בפעם השנייה בקריירה בטורניר אחד לפחות על כל ארבעת המשטחים.

1999 - משווה את שיא הזכיות בגראנד סלאם ל-12.

2000 - זוכה בווימבלדון והופך לשחקן הראשון בהיסטוריה עם 13 תארי גראנד סלאם.

2001 - מסיים בעשירייה הראשונה בפעם ה-12 ברציפות. לא זוכה בתואר יחידים לראשונה מאז 1989.

2002 - זוכה באליפות ארהב הפתוחה ותואר גראנד סלאם 14 במספר, אחרי ניצחון בגמר על אגאסי - משחקו האחרון בקריירה.

מימין לשמאל: ג’ים קורייר, בוריס בקר וג’ון מקנרו עושים כבוד

הגדול מכולם אומר שלום.

(שי) #20

סיכום מעולה אמנון! ללא ספק הגדול מכולם!