המצב הביטחוני בארץ ::

פוליטיקה

(DoctorGonzo) #17618

כאשר מדינת ישראל תחליט אם היא ריבונית בהר הבית ומה זה בדיוק אומר, ולא בהתאם להלך הרוח בטוויטר ובפייסבוק, מגנומטרים/מצלמות חכמות/יובל המבולבל עם אייקיי47 לא יהיו בכלל בסיס לדיון. לא מדינת ישראל הראתה שהיא לחיצה, אלא שוב אגב העומד בראשה.

(dkaro) #17619

ייתכן שזה נתניהו, ייתכן שלא. אני באמת לא יודע.

בשונה מנושא המגנומטרים שם אין לי דעה ברורה מה היה עדיף, כל ההתנהלות כרגע עם ירדן היא לדעתי בושה וחרפה. במקום לתקוף אותם בכל העולם ולדרוש התנצלות על כך שאזרח שלהם ניסה לרצוח מאבטח ישראלי, אנחנו בעיקר עסוקים בהרגעת השטח שהופכת אותנו לאשמים. הגיע הזמן לעשות שרירים ולצאת בדרישות משלנו. לא אנחנו צריכים לבצע צעדים בוני אמון כאן, אלא הצד השני.

(DoctorGonzo) #17620

שוב, הכל נובע מכך שמדינת ישראל מסרבת להחליט, וזה מאפיין קבוע של עידן נתניהו, בין אם מדובר בעמונה, מעלה אדומים או בנגב - אין דיון רציני ומהותי מה עושים ודוחים את זה הלאה.

(ganjo) #17621

נראה לי שנגעת בול בנקודה. ישראל היא לא מדינה נורמלית היא מדינה כובשת ומבחינת הפלסטינים הצבת מגנומטרים ישראליים בהר הבית גרועה יותר מהצבת מגנומטרים ישראליים בקניון סורי ממוצע. אם היה שת"פ בריא בין ממשלת ישראל לבין הווקף וירדן אפשר היה לבצע הסדרי ביטחון טובים יותר עוד לפני רצח שני השוטרים. אבל בשביל זה צריך מדינאים ולא רק פופוליסטים בשקל.

חשוב הרבה יותר - מעניין מה מספר בימים אלה מיקי גנור לחוקריו.

גאנג’ו, מה דעתך על כך שהפלסטינים מסרבים לעלות להר הבית למרות שהוסרו המגנומטרים?

(Lukaku) #17623

שאפו למוסלמים שהצליחו לאנוס את ההיסטוריה ולקבע כזה קונצנזוס שהמקום קדוש להם יותר מלכל דת אחרת. בחיי, אם היו נותנים להם עוד קצת זמן גם מאצ’ו פיצ’ו היה הופך למסגד.

ישראל לא יותר כובשת מהמוסלמים, שכבשו בעצמם את ירושלים מהאימפריה הביזנטית. הם “אסלמו” מקומות קדושים לנצרות והיהדות כסוג של ‘ניצחון’ (דאעש מישהו?), כולל את הכעאבה ומערכת המכפלה. בהר הבית נמצאו סממנים יהודיים מתקופות עוד לפני שהאיסלאם הומצא. עד כאן עובדות.

אני גם דיי בטוח שבקוראן הר הבית בכלל לא מוזכר כמקום קדוש. אאל"ט הוא אפילו מוזכר כמקום קדוש ליהודים (אבן השתייה וכו’).

בויכוחים מהסוג הזה, אני עוד איכשהו מבין קנאים דתיים שלא מאמינים בדת אחרת, אבל אם יש מישהו חילוני שמסכים לשחק במשחק “המקום קדוש למוסלמים אז זה שלהם”, הוא צריך להבין שהוא גם קדוש לאלו עם הכיפה על הראש. אני חילוני ומצידי שישטחו את כל המתחם לטובת דיסנילנד (דו קיום זה מה שקורה בתור לספייס מאונטיין), אבל אם אנחנו כבר משחקים בקטע דתי אז בואו נשחק עד הסוף.

אתה צודק ובנוסף לישראל יש שליטה ביטחונית בלבד על הר הבית. בכל השאר המוסלמים יכולים לעשות ככל העולה על רוחם, כל מוסלמי יכול להתפלל. במדינת ישראל יש חופש דת שאין אותו באף מדינה מוסלמית.

העולם הערבי רעש וגעש שצריך להוריד את המגנומטרים, והנה אחרי שראש ממשלה ימני “התקפל”(במונחים שלו) עדיין, איך לא, ההסתה חוגגת והפלסטינים לא רוצים לעלות להר הבית.

(Shusaku) #17625

למה “התקפל” במונחים שלו? ביבי מוכיח שוב ושוב שהוא אחד מראשי הממשלה הגרועים בהיסטוריה הקצרצרה של מדינת ישראל.

הוא ראש ממשלה שקול ואחראי שלא פועל בפזיזות. ולדעתך הורדת המגנומטרים לא הייתה פעולה נכונה? הרי כל השמאל וכל העולם הערבי געש ורעש על כך שהיא מזיקה.

(ganjo) #17627

לא ידעתי שהם מסרבים ואני מניח שיש להם סיבות אבל זה לגמרי לא מעניין אותי. הר הבית מבחינתי כולל הכותל מוטב היה שלא יתקיימו בעולמנו. דבר אחד בטוח - אני לא חי לפי ספינים של נתניהו והם פשוט לא שוים התייחסות. הר הבית והכותל הם מקומות מיותרים ותפקידו של מדינאי אחראי לשמור שהם לא ישתלטו או ישפיעו על סדר היום.

עד הפיגוע לפני שבועיים לאף אחד לא היה אכפת מהר הבית. קרה מקרה מזעזע שבו מפגע נכנס בקלות יתרה לתוך מתחם הר הבית, מקום נפיץ מעצם קיומו, עם נשק חם. הקלות הבלתי נסבלת הזאת הביאה את ראשי הבטחון להציב מגנומטרים לזמן מוגבל עד שירגעו הרוחות.

הלך הרוח לא מושפע מהמקרה הזה, זה שהפלסטינים מעדיפים להסיט נגד מדינת ישראל במקום להגיד תודה שהורדנו את המגנומטרים לבקשתם, מראה כמה הם פרימיטיביים וכפויי טובה. אין להם מקום להטיף לדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון המטונף, הפוליגמי, הפרימיטיבי הזה.

(ganjo) #17629

נשמע כמו תכנית אידיוטית במיוחד לשמירה על חיי ישראלים: נרצחו שוטרים? נציב מגנומטרים לשבוע. זה ביי פאר ראש הממשלה המטומטם ביותר שזכור לי.

זה לא ראש הממשלה החליט, אלא המשטרה, המשרד לבטחון פנים(ארדן), צה"ל, שב"כ. נתניהו רק נותן את החותמת הסופית אם כן או לא.

(ganjo) #17631

בפעם הארונה שבדקתי ראש הממשלה עומד בראש הקבינט. לא ארדן ולא המפכל או צהל או שבכ. לא חותמת ולא בטיח.

(dkaro) #17632

מה כל-כך אבסורד בזה?

שני שוטרים דרוזים נרצחו באכזריות והעם הפרימיטיבי שנקרא העם הפלסטיני יוצא להפגנות זעם באום אל פאחם וקורא למחבלים שנהרגו “שהידים”.

פשוט לא יאומן. מדובר בערבים בעלי תעודות זהות כחולות, שעובדים איתנו ביום יום. בושה וכלימה, כמה אטימות?

(ganjo) #17634

יש כמה אבסורדים לאיזה אתה מעדיף שאתייחס? לעובדה ששמו את המגנומטרים אחרי שהשוטרים נרצחו? לעובדה שהוציאו את המגנומטרים אחרי שבוע? לעובדה שזה גרם ליותר הרוגים? לעובדה שזה הוביל להפסקת התיאום הביטחוני?

1.עד הפיגוע הזה לא קרה כלום שהצריך הכנס מגנומטרים.
2.המגנומטרים הוצאו אחרי שבוע וחצי מתוך התחשבות בפלסטינים.
3.זה לא גרם ליותר הרוגים, אלא ההפך. מטרת המגנומטר היא למנוע מרוצחים להכניס אמל"ח להר הבית.
4.התיאום הביטחוני אף פעם לא הופסק. אבו מאזן יכול להגיד הרבה דברים, אבל הפסקת התיאום הביטחוני הוא לא אחד מהם.

(dkaro) #17636

שאני אבין, אתה רוצה שלא יפעילו אמצעי ביטחון לאחר בעיות בטחוניות כי “היו צריכים לפני הבעיות הבטחוניות”? אתה מסוגל ליותר מזה…

עד כמה שאני מרשה לעצמי להניח, אתה היית בעד הסרת המגנומטרים? אם כן - איך אתה יכול להגיד שזה אבסורד. אם לא - לא ברור לי מה אתה רוצה…

חוכמה בדיעבד. מה גם שאתה רק סותר את עצמך - לא יכול להיות שהצבת המגנומטרים הייתה צריכה להיות “לפני” האירוע הבטחוני, וגם שהמשפט הזה שציטטתי הולך יחד, שכן מן הסתם שהמצב היה גרוע בהרבה אילו היינו עושים זאת ללא הצדקה כלל.

ההודעה שלך מלאה סתירות פנימיות, נדמה לי שמעבר לתקיפת ראש ממשלה שאתה מתעב באופן אישי, אין לך הרבה מה להגיד פה.

(DoctorGonzo) #17637

כמות הספינים והשליפות מהמותן שהוא מוציא בשבוע האחרון מעידות שממלכת בלפור בטלטלה.