המצב הביטחוני בארץ ::

פוליטיקה

(ganjo) #17555

סליחה טעות שלי - מדובר כמובן בדוחות של מערך הכבאות ולא של המשטרה.

(DoctorGonzo) #17556

אגב, בעניין אום-חיראן - אפשר היה להגיד את אותו דבר, אבל במקום זה באו וסיפרו לנו שמצאו אצל אותו אחד עיתון ישראל היום ובו כתבה על דעא"ש. מזכיר לי קצת את התביעה במשפט זדורוב שסיפרה לנו שמדובר בחובב סנאף כי מצאו אצלו באימיול תוצאת חיפוש (לא קובץ) ובה המילה snuff (לצד עוד 20 keyword נוספות באותה תוצאה), וכפדופיל כי מצאו שם פורנו קטינות, שבפועל זה קטגוריית teen (ולפי מה שראיתי - לא הוכח שאף לא אחת מהן היו מתחת לגיל 18). כמו שאמרת (נראה לי שזה היית אתה) בתגובה הראשונה שלך אוריה, אני לא יודע למי אני מאמין פחות.

(Uriah) #17557

זה אכן הייתי אני. תרבות השקר, מכל הכיוונים, היא מדאיגה.

אגב, גזענות גם בעיר שלי

או שבעצם גם כן הלבן המערבי לא יכול להתלונן על גזענות?

(ganjo) #17558

בפעם האחרונה שבדקתי ליהודי שמורה זכות אינהרנטית להתלונן על גזענות

(DoctorGonzo) #17559

[TW]825777409798656000[/TW]

i cant even… יו"ר הוועדה/שדולה למען האישה

(ganjo) #17560

אתה מתנגד לפוליגמיה?

(imblue) #17561

יש להתנגד למנגנוני הרווחה שמעודדים פוליגמיה כמו גירושין פיקטיביים של בדואים.

(DoctorGonzo) #17562

תלוי באיזה שעה ביום. ואתה? איך הדיכוטומיה בין האולטרה-ליברליות לזכויות מיעוטים מול זכויות ודיכוי נשים מתקיימת אצלך?

(ganjo) #17563

אכן שאלה קשה… באופן כללי אני לא נגד פוליגמיה כל עוד היא מבוססת על שוויון (כל עוד גם לאישה מותר להתחתן עם 2 גברים וכל עוד אין מימד של ניצול או קיפוח). מצד שני אני נגד פוליגמיה כי אני נגד מוסד הנישואין. בקיצור מסובך להיות אני. אני אגב בניגוד אליך לא חושב שתומא סלימאן טועה. התזמון מוזר ולא מקרי ולא נועד להגן על נשים (תשאל את קווי המהדרין בתחבורה הציבורית). מקווה שלפחות תהיה חכם מכדי ליפול במניפולציות של הנחקר שכרגע עסוק בשיסוי הציבור באויב מבפנים.

(Uriah) #17564

אני לא מבין על מה הפליאה, היא מגיעה מאותה מפלגה אשר בירכה את אסד על ההצלחה שלו בחלב.

ברשימה המשותפת יש חבר כנסת שנשוי לשתי נשים… ממש פמיניזם למופת!

העיקר שהם נלחמים בגזענות! :lol:

(DoctorGonzo) #17565

[QUOTE=ganjo;1708627]בקיצור מסובך להיות אני.[/QUOTE]

האנדרסטיימנט של השנה. ולעניין: שמעתי איזה פעילה אצל לונדון וקירשנבאום שחזרה פחות או יותר על אותו טיעון, ואני לא מקבל אותו. זה בדיוק כמו שאני אתנגד למהלך של לגליזציה רק בגלל שמי שיעשה אותו יהיה נתניהו, יהיו סיבותיו אשר יהיו. זה לא אומר שאני אהפוך להיות תומך נתניהו, דאט שיפ האז סיילד, אבל אני אגבה את המהלך. אגב, מתי כן יהיה הזמן לדון בעניין? הרי החוק אוסר על פוליגמיה בפירוש, אז כל עוד נתניהו או הימין יהיה בשלטון נלבין זאת בשקט ונמשיך להתלונן?

(ganjo) #17566

תחשוב על זה ככה דוק - אם אתה רוצה לשלב חרדים בחברה הישראלית - איפה תתחיל? בעידוד ללימוד מקצועות ליבה, במתן תמריצים לעבודה וכן הלאה או בנסיעה ברחובות הדתיים בשבת?

(Uriah) #17567

המטרה היא לסייע לנשים, לא לבדואים.

(ganjo) #17568

כן אבל אתה מדבר על נשים מוחלשות שלא בהכרח יכולות לכלכל את עצמן אחרי שהן לא זכו לחינוך או פשוט נקנו מעזה/מהגדה… מה שאומרים המתנגדים זה שזה לא חוכמה להתחיל מזה.

(Uriah) #17569

זו דווקא נראית לי כמו חוכמה די רצינית לשנות סדרי עולם באוכלוסייה שנחשבת לבעייתית מכל כך הרבה בחינות.

הרבה יותר פשוט לזרוק עליהם כספי מיסים ולקוות שיהיה בסדר

(DoctorGonzo) #17570

אני אתחיל בזה שקודם כל יהיה שוויון בפני החוק בין חילוני, חרדי, ערבי, בדואי, אסקימואי. אתה מדבר על תהליכים שיקחו 30-40 שנה, אם בכלל, ואני לא רואה שום סיבה לתת להם פריבלגיה שכזאת.

(ganjo) #17571

כן אבל אם רוצים לעזור לנשים הבדואיות אני תוהה למה בחרו בדרך היחידה שלא עולה כסף… אולי כי זה דוקא יותר קל? ככה מרוויחים 3 ציפורים בבת אחת: הערבים הם אויבי הציבור, הסמולנים צבועים והכל בחינם. יש טוב מזה?

(ganjo) #17572

[QUOTE=Rock’N’Raul;1708752]מוזמן להתפקד למפלגה שמכנה את ערביי ישראל “פלסטינאים אזרחי ישראל”, כלומר חותרת במודע תחת מה שהם בעצמם אומרים (שתי מדינות לשני עמים), שרוצה לכפות עלי להפסיק לאכול כבד אווז ובאופן כללי לכפות עלי טבעונות… או בקיצור למפלגה שכל כולה מבוסס על כפייה אזרחית וכלכלית כאחד.

עריכה: ברור לי שמדובר בתגובה צינית של ליאור (כך אני מקווה לפחות :flowers:), לצערי התגובה שלי לא צינית בכלל. מוזמנים לקרוא את המצע של מרצ ולהבין כמה המפלגה הזו רקובה מהיסוד וכל כולה מבוסס על שקרים במצח נחושה לציבור, אפילו בנושא איתו הם מזוהים יותר מכל (הסכסוך).[/QUOTE]

1. אין סתירה בין שתי מדינות לשני עמים ולעובדה הבלתי ניתנת לשינוי או לויכוח שהערבי בישראל הם פלסטינאים. זה שיש שתי מדינות לא אומר שהמדינות חייבות להיות על טהרת הגזע.

2. מרצ רוצה לעודד אכילה טבעונית לא לכפות ויש הבדל. לגבי כבד אווד זה מקרה פרטיקולרי של התעללות יתר. אני ארגנטינאי וקרניבור בכל רמח איבריי אבל יש לי גם רגשות אשם. אני מדחיק אותם אבל הם שם. מבחינת ‘צדק’ אין לי ספק שמה שאנחנו עושים לחיות הוא איום ונורא.

3.התגובה שלי בכלל לא צינית. באמת התפקדתי. אני מושפע מאוריה. שילמתי 80 ש"ח.

(Uriah) #17573

כל הכבוד ליאור :slight_smile:

בהקשר הכלכלי, אני לא מכיר היטב את חברי מרצ. אני יכול רק להמליץ בינתיים שלא לבחור בוילן, הוא אשכרה התנגד לכך שהמדינה תאסור על תיאום מחירים בין רשתות השיווק (כיום מותר להם לעשות זאת, בניגוד כמעט לכל שוק אחר).

(ganjo) #17574

אף פעם לא סבלתי את אבו וילן אז אין סכנה:)

ובעניין אחר - ההבדלים בין הצורה בה מתנהלת המשטרה והתקשורת בפינוי עמונה לבין הצורה בה הם התנהלו בפינוי אום אלחירן היא העדות הכי ברורה ומובהקת לגזענות שנפוצה כל כך במדינת ישראל… על אום אלחיראן לא שמעו בכלל לפני שהתחיל הפינוי, לשם באו עם נשקים שלופים, באלימות, באפס סובלנות. אני מצד אחד שמח לראות את הצורה בה זה מתנהל בינתיים אבל מצד שני אני כל כך מתבייש במדינה שלי.