המצב הביטחוני בארץ ::

פוליטיקה

(Lukaku) #17475

גם בדואים פוצו

אני בכלל לא מבין למה צריך לפצות עבריינים. גם את המתנחלים. למרות שבמקרה שלהם האשמה היא גם, ואולי בעיקר על המדינה ששלחה אותם לבצע את אותן עבירות בשמה.

(ganjo) #17476

השאלה הייתה כמה הם מקבלים ביחס לאחרים…

אגב, גם את הבדואים המדינה שלחה לשם… אגב 2, מסכים ברמה הכללית שלא צריך לפצות עבריינים אבל חושב שמאחר והמדינה גרמה למצב בשני המקרים - גם של המתנחלים וגם של ערביי ישראל עליה לקחת אחריות לפצות ואז לפתוח דף חדש. כמובן שלפני שהיא מפנה היא צריכה לוודא שלערבים יש אפשרות בכלל לבנות באופן חוקי במדינת ישראל כי לטמון את הראש בחול ולדבר על עבריינות בנייה ללא התייחסות למדיניות הגזענית הקיימת במדינת ישראל בכל הקשור לחלוקת שטחי בניה וביצוע תכניות מתאר דה פקטו זה לא בדיוק פיתרון.

(Alessandro Del Piero) #17477

[QUOTE=Lukaku;1707761]גם בדואים פוצו

אני בכלל לא מבין למה צריך לפצות עבריינים. גם את המתנחלים. למרות שבמקרה שלהם האשמה היא גם, ואולי בעיקר על המדינה ששלחה אותם לבצע את אותן עבירות בשמה.[/QUOTE]
ואלו שלא, פשוט בחרו שלא לקבל את ההצעה:

בכל מקרה, בעניין עמונה והשקרים שהופצו פה (בן אדם יכול לא לדעת פעם אחת אף כאשר מציגים לו את המידע והוא בוחר להתעלם מכך, זה סביר להניח שהוא פשוט בוחר לשקר):
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/852/742.html

גם את הבדואים המדינה שלחה לשם ככה שגם להם מגיע פיצוי כפי שאכן הוצע להם.

(ganjo) #17478

אני קורא בכל מקום מספרים אחרים… לפעמים מדברים על סכומים אחרים בכללי ולפעמים מדברים על חלוקה לפחות משפחות… למשל בקישור ששמת מדובר על 40 משפחות ואילו בthe marker מדברים על 24 משפחות.

(Parliament) #17479

זה לא באמת משנה 24 או 40.

הסכומים נעים מחצי מליון שקל וצפונה. וואללה בשביל קרוואן לקבל חצי מליון שקל זה פשוט מדהים.

אם כבר יש קונצנזוס שהמדינה אשמה אז היא צריכה לשלם. אז המדינה אשמה גם במצב הכפרים הערביים. בוא נפצה כל בית שהורסים (גם בקלנסווה, גם בחורפיש, גם בירכא וכו’) למען הסדרת נושא הבניה.

אז אם מתנחל שיושב על אדמה לא שלו מקבל על פאקינג קרוואן שעולה איזה 50 עד 100 אלף(גם אם זה מגיע ל 200 זה לא משנה) , מקבלים 500 אלף וצפונה כולל העתקה לאדמה אחרת.
אז כמה צריך לקבל אזרח שבונה על אדמתו הפרטית בית שעולה בערך כמו הבית בעפרה (בכתבה שהביא דל פיירו הוערך ב 1.8 מליון) אך לא מעתיקים אותו לשום מקום, פשוט הורסים לו, משאירים את האדמה עם ייעוד חקלאי במקרה הטוב, ולא מקבלים כלום במקביל! אז כמה צריך לשלם לו?

אבל הוא ערבי וערבים סתם מתבכיינים…

(Alessandro Del Piero) #17480

ערבים לא סתם בכיינים, חלקם פשוט עבריינים ובדיוק כמו עבריינים יהודים לא מגיע להם הטבות על הפשעים שלהם, אלא עונשים (לא תמיד, לא תמיד, אל תלחצו, עדיין אין צפי לאכיפה שוויונית בין המגזרים).

במקרים שהם דומים (עמונה, אום אל חירן) הוצעו פיצויים ל2 הקבוצות, כאשר הקבוצה השניה קיבלה חבילת פיצויים טובה יותר (שומו שמים, אפליה נגד יהודים?!).
במקרים אחרים, של סתם עבריינות בניה בלי “הקלות”, הרסו לערבים כמו שהורסים ליהודים, אין שום סיבה לפצות וחבל שבמקרים הללו לא קונסים גם על עלויות ההרס.

אבל היי, תמיד יותר קל לבכות ולהתבכיין. שיבושם וכו…

(Parliament) #17481

לא הבנתי למה המדינה אשמה בעמונה ואום אל חיראן ולא אשמה בבעיות הבניה והתכנון במגזר הערבי?

(t-rix) #17482

דל פיירו אתה צריך ללמוד לדבר כמו בנאדם, כי כרגע אתה מדבר כמו תוכי שלמד את המילה שקרן וחוזר עליה כל 3 שניות.
תוכיח ששיקרתי במשהו במקום לזיין ת’שכל בבולשיט שאתה כותב.

וגם אם תוכיח, אתה תוכיח שאני טועה (יכול להיות שזה יקרה) אבל בחיים לא שקר. תשמור על הדיבור שלך ותשמור את זה ברמת הדיון. אין לי עניין אישי איתך.

בנתיים ליאור ופארלמנט כיסו יותר ממה שעלה בראשי לכתוב…

(Alessandro Del Piero) #17483

המדינה שלחה את תושבי אום אל חיראן ועמונה (ועופרה, וגבעת עמל, וכו…) לאותם מקומות, אף אחד לא שלח את תושבי קלנסוואה לקנסוואה והכריח אותם לעבור על החוק.

אני לא מתכחש שיש בעיות בבירוקרטיה בארץ ובגדול כולם סובלים מזה (אני בטוח שיש ישובים שפחות ויש ישובים שיותר, אבל זאת אחת מהסיבות העיקריות ליוקר המחיה בארץ) וזה לא ייחודי רק לערבים - אז במקום לבכות על גזענות - בוא נבכה ביחד על אזלת ידה של הממשלה ונפעל להפריט את כל המפעל הזה.

T-RIX,
בדיון הקודם ביננו העלת את הטעיון על המיליון שקל והעמדתי אותך על טעותך מבלי לכנותך שקרן, כשחזרת עליה בפעם השניה לאחר שהועמדת על טעותך ומשום שאני יודע שאתה קורא עברית, אין הנחה אחרת מלבד ההנחה כי אתה משקר ביודעין.

(Parliament) #17484

אתה טוען שהמדינה הכריחה את תושבי עמונה לחיות שם? כי אם לא אז מה ההבדל?

(Alessandro Del Piero) #17485

היא עודדה, בדיוק כמו שהיא עודדה את תושבי אום אל חיראן ועל כן יש לה אחריות עליהם.

(Parliament) #17486

ואיך הפקעת אדמות פרטיות וחוסר תכנון משווע במרוצת השנים לא נחשב בעיניך כעידוד?

(Alessandro Del Piero) #17487

הפעקת אדמות פרטיות (אמיתיות, לא “פרטיות” כמו באיו"ש) עד כמה שאני יודע הופסק ממזמן.
חוסר תכנון (וביצוע) זה לא מנת חלקם של הערבים בלבד, אז למה לעודד עבריינות רק אצלם?

(Parliament) #17488

הופסק מזמן או לא זה לא רלוונטי. העובדה שהופקעו מספיקה.
אנחנו מדברים פה על חוסר תכנון בכפרים הערבים שזה משהו שנמשך עשרות שנים כשבמקביל לא הוצעו חלופות בדמות ישובים/ככפרים חדשים.

אז שוב, למה זה לא נחשב כעידוד?

(ganjo) #17489

דל פיירו אתה מאשים את רביע בשקר ואז עושה בדיוק אותו דבר. ניהלנו לפני פחות משבוע דיון על בניה במגזר הערבי. אין ליישובים הערביים במדינת ישראל תכניות מתאר ולכן הם בעצם לא יכלו להתרחב בצורה חוקית. זה נכון כמעט לכל היישובים הערביים. גם ההחלטות של השנים האחרונות לייצר תכניות מתאר עדיין לא הופעלו בפועל והנגזרת של זה היא שאם בן אדם ערבי רוצה להישאר ביישוב בו גדל - הוא לא יכול. לא מבחינה חוקית. אין בישראל יישוב ערבי חדש מקום המדינה.

אני מסכים שגם למגזר היהודי קשה להשיג אישורי בנייה ושזו פרוצדורה מעיקה אבל אין סימטריה. במגזר היהודי זה לוקח זמן ויש בירוקרטיה אבל זה מאושר. לא בקצב הנכון אבל קורה. לעומת זאת במגזר הערבי רק בשנים האחרונות התחחילו לדבר על המחסור בתכניות מתאר ולפעול לתיקון המצב אבל בפועל זה עדיין לא קרה. רו הבנייה הלא חוקית בארץ נובעת ממדיניות ארוכת שנים של המדינה, גם ביישובים הערביים וגם בשטחים הכבושים.

כמעט ולא מדברים על זה אבל למה במקום להקים יישוב יהודי באום אל חירן (יישוב של כיפות סרוגות אגב ולא במקרה) לא פשוט הסדירו את אום אל חירן? למה להעביר אותם מקום כדי להסדיר הקמת יישוב יהודי במקום פשוט להסדיר את היישוב הבדואי? הרי תושבי אום אל חירן לא הגיעו לשם סתם כך נכון? מישהו שם אותם שם כשהוא העביר אותם ממקום אחר…

(Alessandro Del Piero) #17490

[RIGHT]הופסק מזמן או לא זה לא רלוונטי. העובדה שהופקעו מספיקה.
אנחנו מדברים פה על חוסר תכנון בכפרים הערבים שזה משהו שנמשך עשרות שנים כשבמקביל לא הוצעו חלופות בדמות ישובים/ככפרים חדשים.

אז שוב, למה זה לא נחשב כעידוד?[/RIGHT]

אתה מדבר פה על חוסר תכנון. העובדות הן שכל היישובים הערבים הכפילו את האוכלוסיה שלהם פי כמה והם כמובן יכולים לגור בכל מקום אחר שיבחרו בארץ.
למה לערבים מגיע כפר/ישוב חדש לערבים בלבד?
לא קם/קיים בארץ ישוב אחד לרוסים בלבד. גזענות! בא נאשר גם להם לעבור על החוק. להורים שלי לא אישרו לבנות מרפסת של 5 מ"ר והמשפחה שלי גדלה ברוך ה’ מאז שעברנו לבית הזה - בוא גם להם נאשר לבנות בניגוד לחוק.

(ganjo) #17491
  1. ביישובים כפריים רבים יש ועדות קבלה שזו מכבסת מילים ל’אין כניסה לערבים’
  2. ביישובים יהודיים רבים אנשים לא ימכרו לערבים דירה (כנ"ל לדוסים אגב)
  3. והיה והם יכלו לבחור לגור בכל מקום - עדיין לא הבנתי למה הם לא יכולים לגור איפה שנולדו… אולי הם רוצים לגור במקום אליו הם מרגישים שייכים? אולי בחברה הישראלית היהודית ברובה הם לא מרגישים בבית?
  4. למה קמים יישובים אחרים בעלי אופי מובהק של אוכלוסיה ואילו כשמדובר על ערבים אז לא?

בעולם אידיאלי כולם גרים יחד ומסתדרים אחד עם השני. אבל אם ערבי רוצה שילדיו למשל ילמדו ערבית ויהיה עם ילדים שדומים לו מבחינה תרבותית וכו’ למה לא לאפשר לו? למה שיישוב ערבי לא יתרחב בדיוק כמו שכל היישובים בארץ מתרחבים? למה על חשבון אום אל חירן מקימים יישוב יהודי דתי? אם כולם גרים יחד למה שתושבי אום אל חיראן לא יישארו במקומם ושהדתיים של חירן יצטרפו אליהם? למה להגדיר את היישוב החדש חירן כ’קהילה בה התורה היא מרכז החיים’ (מתוך החזון של יישוב חירן)? בקיצור, אתה יכול לספר לנו עד מחר על כל מיני אידיאות שאתה לא באמת מחזיק בהן אבל לפחות תתכתב עם המציאות.

(t-rix) #17492

לא נעים לי מה שאני הולך להגיד, לא בכוונה להעליב או לפגוע במישהו (למרות שיכול מאוד להית שזה ייצא ככה)… אבל חייב לשחרר את זה.

דל פיירו הוא דוגמה מושלמת לאנשים שמוספים שמן למדורת שנאת היהודים בעולם.
טיפוס מרוכז בעצמו, חושב הכל מגיע לו ורק לו, וכל השקפת עולם או תפיסה שהיא לא לרוחו יפסול אותה עם סיבות שהוא בעצמו לא מאמין בהם, או במקרה שאין לו ברירה הוא תמיד יזרוק את המילה אנטישמיות או משהו בומבסטי כזה כדה להסיט את הדיון.
הוא מוכן לדרוך על אנשים, להרוס להם את הבתים בטענה שהם לא בנו כחוק בזמן שהוא מתעלם בכוונת תחילה מבתים של אנשי מפתח בממשלה שגרים בבתים לא חוקיים, הוא גם יתעלם מאוכלסיות נאמנות למדינה שמשרתות ואף הם נדחקו לשוליי הטיפול בהתפתחות הערים והתשתיות שלהם רק מעצם היותם לא יהודים.
אבל הוא כן יתמוך בהקמת התנחלויות על שטחים כבושים, הרי אלוהים נתן לו אישור לגנוב.
ובסוף מתפלא איך לעזאזל באו"מ מצביעים נגד המדינה ומאשים את כולם חוץ מעצמו.

ואם לא דיי בכך אז הוא מתרץ את זה ב"למה שהאוכלסיה הערבית לא תעבור לגור בעיר"? יש בזה כל כך הרבה סיבות אבל אני אשאל טיפוסים כאלה באותו מטבע “למה שיהודים לא יעברו לגור באירופה?”

(DoctorGonzo) #17493

דל פיירו, טירקס או כל אחד אחר שמשתתף פה בדיון הוא לא הנושא, ואל תהפכו אותם לנושא. תתייחסו לטענות ולא לאישיות שאיתה אתם מנהלים את הדיון, עד כמה שאתם מוצאים אותן בלתי נסבלות, או שלא תתייחסו כלל.

(Parliament) #17494

[QUOTE=Alessandro Del Piero;1707877]אתה מדבר פה על חוסר תכנון. העובדות הן שכל היישובים הערבים הכפילו את האוכלוסיה שלהם פי כמה והם כמובן יכולים לגור בכל מקום אחר שיבחרו בארץ.
למה לערבים מגיע כפר/ישוב חדש לערבים בלבד?
לא קם/קיים בארץ ישוב אחד לרוסים בלבד. גזענות! בא נאשר גם להם לעבור על החוק. להורים שלי לא אישרו לבנות מרפסת של 5 מ"ר והמשפחה שלי גדלה ברוך ה’ מאז שעברנו לבית הזה - בוא גם להם נאשר לבנות בניגוד לחוק.[/QUOTE]

טוב אתה מוזמן להמשיך להיתמם אני לא אגרר לויכוח המטופש הזה אבל NEWS FLASH בשבילך, לא כל אחד יכול לחיות איפה שבא לו במדינת ישראל.

אם בימים בהם מוקמת אם אל חיראן היהודית אתה שואל שאלות כאלה אז כנראה שזה חוסר הבנה מוחלט של המציאות במקרה הטוב, במקרה הרע זה עיוורון (במתכוון או שלא).