המצב הביטחוני בארץ ::

פוליטיקה

(ganjo) #17414

יש את שבועת היפוקרטס והיא נועדה למנוע מקרים של אי מתן שירות רפואי. למה? כי על הרופא לשפוט. השבועה היא מעל המדינה.

(Lukaku) #17415

הטיעון שהחייל חשב שיש לו חגורת נפץ, ככה מטפלים באדם עם חגורת נפץ? יורים בו ממרחק של 5+ מטרים? ואם הוא היה מפספס ופוגע בחגורה?
הידיים שלו היו מתוחות לצדדים, לא הייתה שום סכנה ממשית שהיה צריך לפעול מהר. אתה חושב שיש לו חגורה תתפוס לו את הידיים.
מעבר לזה, אבל את זה כבר תקחו כדעתי האישית, אם הייתה לו חגורה הוא כבר היה מתפוצץ ליד חיילים, מה הפואנטה לדקור קודם? באיזור כזה ברור שתוך שניות יורים בך.

בכנות לא אכפת לי שהוא הרג את המחבל,
אבל יש פה חייל שנכנס לזירה עם מי יודע כמה חיילים וקצינים בדרגות מעליו, והחליט על דעת עצמו לפעול בלי לקבל שום פקודה. יותר מזה, הוא סתר פקודת רמטכ"ל שכבר התבטא בנושא.
על זה, ועל הטיפול הלקוי בחגורת נפץ (כביכול) שהזכרתי, אי אפשר לעבור בשקט והוא צריך להיענש.

(Shusaku) #17416

[QUOTE=ganjo;1671227]יש את שבועת היפוקרטס והיא נועדה למנוע מקרים של אי מתן שירות רפואי. למה? כי על הרופא לשפוט. השבועה היא מעל המדינה.[/QUOTE]אירוני שלשבועת הרופאים יש שם שנשמע בדיוק כמו hypocrisy, אה?

(Mendieta) #17417

אני חושב ששבועת הרופאים מאוד בעייתית, ושאם יש מחבל עדיף שימות מאשר שישאר חי, ואין שום היגיון בלתת טיפול למחבל שניסה להרוג בנאדם על פני טיפול בבנאדם. אם המדינה שלנו לא יודעת לטפל במחבלים, הגיע הזמן שאזרחים וחיילים יקחו את החוק לידיים. זה מעורר את העם ואולי יכניס פה את האנשים והממשלה לפרופורציות הנכונות.

הדם שלנו לא הפקר. אני לא חושב שסתם ככה המקרה צבר כאלה תגובות וכזה הד, לעם נמאס להרגיש פראייר.

(Shusaku) #17418

[QUOTE=Mendieta;1671309]אני חושב ששבועת הרופאים מאוד בעייתית, ושאם יש מחבל עדיף שימות מאשר שישאר חי, ואין שום היגיון בלתת טיפול למחבל שניסה להרוג בנאדם על פני טיפול בבנאדם.[/QUOTE]לדעתי זה תקף גם לרוצחים רגילים, לא רק למחבלים. הבעיה היא שברגע שאתה לא מעניק טיפול רפואי לבני הבליעל האלה, יימח שימם, אתה חוסם את האפשרות למידע מודיעיני. בעיה.

[QUOTE=Mendieta;1671309]אם המדינה שלנו לא יודעת לטפל במחבלים, הגיע הזמן שאזרחים וחיילים יקחו את החוק לידיים. זה מעורר את העם ואולי יכניס פה את האנשים והממשלה לפרופורציות הנכונות.[/QUOTE]לא מסכים בכלל. בדיוק ככה מגיעים לאנרכיה. אנשים במדינה שלנו חולי נפש, והדבר האחרון שאנחנו צריכים זה מדרון כזה חלקלק שיקח אותנו לשם.

(Mendieta) #17419

האנשים במדינה שלנו לא חולי נפש. האנשים במדינה שלנו חיים במדינה עם ממשלה חולת נפש שלא יודעת לשמור על אזרחיה. כשהאזרחים חיים במדינה שיש בה 70 שנה מלחמה מתמדת ואין ביטחון, הם ישתגעו. זה מאוד הגיוני בעיניי.

(Shusaku) #17420

כשאמרתי שאנשים פה ולי נפש התכוונתי באופן כללי. וזה מצחיק כי אנחנו מדברים בפורום של כדורגל, אז אם תסתכל על האנשים שמגיעים למגרשי הכדורגל בישראל תוכל לראות על מה אני מדבר.

(ganjo) #17421

[QUOTE=Mendieta;1671331]האנשים במדינה שלנו לא חולי נפש. האנשים במדינה שלנו חיים במדינה עם ממשלה חולת נפש שלא יודעת לשמור על אזרחיה. כשהאזרחים חיים במדינה שיש בה 70 שנה מלחמה מתמדת ואין ביטחון, הם ישתגעו. זה מאוד הגיוני בעיניי.[/QUOTE]

אז גם הצד השני מתנהג בצורה הגיונית בעינייך?

(Mendieta) #17422

ברגע שאתה משווה בנינו לבינם אין לי כל כוונה לענות לך.

(ganjo) #17423

הרגע ענית:look:

(Shusaku) #17424

והנה הדמגוגיה ניצחה. חיילים פחדו לירות במחבל כי שטיפת המוח של הימין הכניסה להם למוח שאלאור אזריה ירה בצורה לגיטימית במחבל שמהווה סכנת חיים ונענש.

המדינה הזאת תגיע לתהום בקצב הזה.

(Uriah) #17425

ליאור, אולי אתה רוצה לחלוק איתנו כמה פרטים ביוגרפיים על נהג המשאית? הוא כמובן לא פרא אדם, נכון?

מעניין מה הסיפור האישי והנוגע שלו.

(orelh94) #17426

[QUOTE=ganjo;1706158]
אוראל - אתה חייב להפריד בין הדברים. זה שזה לא בסדר לרצוח אנשים לא אומר שהפלסטינים (או הפליטים שמגיעים לאירופה) הם לא מסכנים. אתה לא יכול לטעון שבגלל שאתה נגד הטרור זכותך לא לראות את עוולות הכיבוש.

אתה כותב בסוגריים ‘ויסלחו לי המוסלמים שביננו’ ואני תוהה - למה כל הרוחות שהם יסלחו לך על ההכללות הגסות שאתה עושה? אתה גם מדבר כאילו ההיסטוריה התחילה היום. אלאור עזריה הוא לא ילד והנוכחות שלו בחברון ממש לא מגינה עליי ועל אשתי. להפך היא מסכנת את חיי וחייך.

“לא אכפת לי באילו תנאים הם חיים” היית יכול לומר אם המדינה שלך לא הייתה אחראית על התנאים בהם חיים אבל מדינת ישראל החליטה לכבוש א השטח על יושביו ולכן אין לך את הפריבילגיה הזו וזה נשאר בגדר אמירה ילדותית. לא מעניין אותך מהם? סבבה צא משם ותחזור לגבולותיך.[/QUOTE]

הפליטים שמגיעים לאירופה הם מסכנים? תעשה לי טובה בחייאת ראבק! למה באיזו מדינה מוסלמית (אולי דובאי וגם שם זו רק שאלה של זמן ותו לא) ה’מסכנים’ האלה יוכלו להנות מהתנאים שהם נהנים כיום? בסעודיה? באיראן? אולי בפקיסטן או בכלל בסוריה??? מי יספק להם תנאים סוציאלים וחינוכיים במדינות האלו? או שגם שם אנחנו גורמים לדיכוי שלהם ולכן הם רוצחים כל דבר שזז בכל הזדמנות שיש.
הנה, פינו ‘שטח כבוש’ הלא הוא גוש קטיף והתוצאה היא כמות לא מבוטלת של גופות ושל מבצעים שנאצלנו לעשות בגלל שה’מסכנים’ האלה קיבלו ריבונות על השטח והפכו אותו לזירת מלחמה. מנהרות, רקטות ואני מאמין שאין צורך להרחיב. אני בכלל לא אתייחס ל’עוולות הכיבוש’ כי אני לא מקבל את כל המושג הזה שנקרא כיבוש. ותאמין לי שאני ממש לא מגדיר את עצמי כימני קיצוני וספק אם ימני בכלל. הם מביאים את זה על עצמם.

אשמח אם תסביר לי איך לעזאזל קבעת שהנוכחות של צה’‘ל באיו’'ש מסכנת את חיי וחייך? איך קבעת שילד בן 19 שמלבישים אותו במדים באפוד קרמי ודוחפים לו מכונת הריגה ליד הופך פתאום למבוגר אחראי? כי זו המציאות במדינה שלנו?

לצאת מהשטחים? בשביל מה? בשביל שיבנו עוד מחילות ויגיעו עד למרכז הארץ ומשם יפוצצו אותך מלמטה? לא למדת מגוש קטיף עדיין מסתבר. וכן, כאזרח מן השורה במדינת ישראל שהיא הריבונית כאן יש לי את הפריווילגיה להחליט שהתנאים שהם חיים בהם לא מעניינים אותי כי הם מביאים את זה על עצמם. תאמין לי שאם היה שם שלטון מתורבת ובריא בראש הכל היה נראה כאן אחרת.

אגב ליאור, ברוח הדברים שמתרחשים היום, גם ירושלים היא ‘שטח כבוש’ גם אותה היית מפנה?

(Lukaku) #17427

חיילים פחדו לירות במחבל כי הם טירונות 02. זה עד כדי כך פשוט.

(ganjo) #17428

אם הם ב02 לא אומר שהם בהכרח פחדו אבל זה אומר שהם בהכרח לא מאומנים לפעול במצב כזה.

(אמיר) #17429

[QUOTE=Lukaku;1706397]חיילים פחדו לירות במחבל כי הם טירונות 02. זה עד כדי כך פשוט.[/QUOTE]

בעידן הפוסט אמת, השקר בנוגע לאזריה הולך לחלחל לאנשים הרבה יותר טוב מהאמת שלך. כמו שהשקרים הקודמים בנוגע לאזריה חלחלו.

(Uriah) #17430

[RIGHT]פאדי אל-קנבר היה נהג משאית, נשוי ואב לארבעה ילדים. הנה תמונה של המנוח

[/RIGHT]

עכשיו אנחנו יודעים מה שמו, מי הוא ואת המקצוע שלו… לא צריך לנחש.

אני רק יכול לנחש מה עבר על ליבו של פאדי כשראה שטראמפ זכה בבחירות בארה"ב, כשנתניהו נבחר לראשות הממשלה, כשרמחנא לצלאן יהודים רצו להתפלל בהר הבית, כשבית"ר ירושלים מנצחת את בני סכנין או סתם כשיהודים מעזים להתפלל באל אקצא ולטנף את המתחם של המוסלמים.

סך הכל הוא אדם כמו כולנו

אז הנה - עכשיו אנחנו מכירים את האדם. אני מתנגד להפצת בורות, אדרבא - עדיף לפקוח עיניים

(ganjo) #17431

אוריה אתה יכול עד מחר להמשיך לקושש כאן פרגונים על דיכוטומיית הטובים והרעים שאתה מנסה להציג כאן, כולל המידע המאוד לא רלוונטי שנתת על המחבל וחוסר מוחלט של הבנת הקונטקסט ממנו באים אותם מחבלים. ולכן אני טוען שדיון מסוג זה מקדם בורות. מדינת ישראל סובלת מטרור ופלסטין סובלת מכיבוש. אנחנו מכירים על בוריהם כל פרט ופרט על כל פיגוע ופיגוע שהיה ולעומת זאת אם נעשה סקר ‘מה הישראלים יודעים על הכיבוש’ נגלה שכלום ושום דבר. זה הקונטקסט ואתה, או שלא יודע אותו (מתקשה להאמין) או שבחרת להסתיר אותו.

(Uriah) #17432

אתה ניסית לעורר את האנושיות שבנו כשסיפרת על מצבו העגום של הנגר חסר השם שרצה לדקור כמה חיילים בגלל מסגד איבראהים. אני מסכים עם כך שהתקשורת הישראלית מתעלמת מהצד הפלסטיני, לא עם כך שפעילי דעאש הם טובים ולא עם כך שפרובוקציה זו סיבה מספיק טובה בשביל לדקור במטרה להרוג.

אני במלוא הכנות אשמח אם תפרסם כאן כמה שיותר פרטים על הנבלים האלו שיוצאים לרצוח בשם הג’יהאד את מיטב בנינו. אני גם במלוא הכנות אשמח אם תרחיב עד כמה שתרצה על המצב באיו"ש וברצועת עזה.

אבל רק אדיוט גמור וניהליסט חסר ערכים יכול להשוות בין שירה - שהתנדבה בצופים ונתנה ממיטב זמנה ומרצה בשביל חברה טובה יותר, לבין פאדי - שבאופן מוצהר החליט לנטוש את משפחתו ולקיים את מצוות הג’יהאד.

הניסיון להאשים את נסיבות החיים הוא פשוט הזוי. אדם לא עוזב את ארבעת ילדיו בגלל שהוא לא יכול להצביע בקלפי, [B]זו אידאולוגיה[/B].

שירה קידמה תרבות של חיים, פאדי קידם תרבות של מוות. זו האמת לאמיתה כפי ששניהם חיו אותה באופן הכי מוצהר שיש.

אל תאמין לי, תאמין לאחותו של פאדי.

(ganjo) #17433

לא השויתי בין שירה לפאדי ומעולם לא הצדקתי אלימות… האידיאולוגיה לא נוצרת בואקום ואני מקבל את הזמנתך. אשתדל להביא לכאן דברים מעניינים.