המצב הביטחוני בארץ ::

פוליטיקה

(יובנטיני) #1

על פי מידע ראשוני בשעות אלו מפונים הנפגעים וכנראה גם ההרוגים מזירת הפיגוע ברחוב שמואל הנביא בירושלים פיגוע שנערך באוטובוס וגרם כנראה לנפגעים רבים.
זה הודנה זה?

(Crazy Red) #2

ימח שימם וזיכרם של כל המחבלים האלו!
>:(

(WERT) #3

מחבל מתאבד פוצץ עצמו באוטובוס קו 2 של אגד בשדרות חיים בר-לב; מדא: 80 פצועים מתוכם 13 במצב קשה בהם 2 תינוקות; החמאס: זו תגובה למה שעושים הציונים

לפחות שבעה בני אדם נהרגו בפיצוץ שאירע באוטובוס אגד דו-מפרקי בשדרות חיים בר-לב שבשכונת שמואל הנביא בירושלים. ממדא נמסר על 80 פצועים בפיגוע, 13 מהם במצב קשה בהם 2 תינוקות. עוד נמסר כי בין ההרוגים והפצועים ישנם הרבה ילדים.

מדיווחים ראשונים עולה כי מחבל מתאבד פוצץ עצמו באוטובוס בקו מספר 2 שהיה בדרכו מהכותל המערבי לשכונת שמואל הנביא. עדי ראייה דיווחו כי האוטובוס נהרס לחלוטין. האזור נסגר לתנועה. כוחות הביטחון מנהלים סריקות נרחבות במזרח ירושלים אחר סייענים שמעורבים בפיגוע.

(Liani_23) #4

ערוץ 2:
פיגוע באוטובוס בשכונת שמואל הנביא, י-ם
המשטרה: לפחות 7 הרוגים ו80 פצועים!
עצוב כל כך!

(itay juve) #5

מעגל הדמים נמשך :’(

(Maccabi Tel-Aviv) #6

לדאבוננו מספר ההרוגים עלה ל16 :’( :frowning: :-[

ולפי הערכתי ולצערי זה גם יעבור את 20 :-\

(שי) #7

שלום.

הרגע חזרתי ממקום אירוע ביחד עם החפק הצהלי של הבסיס שלי.

אני בשוק. יקח לי זמן לעכל.

בחזרה לתקופת הפיגועים. ימח שמם.

(n.a) #8

שמעתי שיש 20 הרוגים

(del-piero) #9

יש 20 הרוגים ו-100 פצועים כולל פצועי חרדה…

:’( :-\

(בארסה) #10

הבנתי שרוב ההרוגים הם ילדים… :’( :’(עצוב

(BullsDude) #11

אכן. בגלל שהקו (קו 2) הוא הקו שנוסע מהכותל המערבי אל העיר עצמה, ומכיוון שעל הקו עלו המוני ילדים שחזרו מבר מצוה של ילד, שנערכה ליד הכותל, הרבה מאוד מהנפגעים היו ילדים.

עצוב.

(בארסה) #12

למרות הפרת ההודנה מצד הפלשתינים אני לא חושב שצריך לבצע פעולת תגמול כלשהי כי אז נחזיר את עצמנו למעגל דמים עקוב דם…

(BullsDude) #13

הקטע העצוב בכל הסיפור הוא, שזה היה ברור שזה בא.
ברגע שצהל התנקש בחיי המבוקש ההוא בשכם, זה היה ברור - וכולם דיברו על זה - שהנקמה תבוא
ואני שואל למה זה היה טוב.

ברור שאין תירוץ, ושהמעשה שנעשה בירושלים הוא איום ונורא וראוי לכל גינוי וקללה אפשרית.
אבל בשביל מה היה טוב החיסול הזה. למה היינו צריכים את זה. הרי זה היה ברור, שברגע שעושים פעולה כזאת, הצד השני לא ישב בשקט.
מי שהביא את הפיגוע הזה הוא הרמטכל והדרג הבטחוני, לדעתי, שאישרו את הפעולה.

ייתכן שזה היה קורה גם ככה - תמיד ישנו הסיכוי.
אבל אם נותנים לי את הבחירה בין הסיכוי שיהיה פיגוע לבין הודאות שיהיה פיגוע, אני בוחר באפשרות בה יש סיכוי, קליל ככל שיהיה, שלא יהיה פיגוע.

(system) #14

חבל שאנחנו אף פעם לא לומדים מטעויות
כנראה שגם לעם שלנו יש חלק במצב כשהוא בחר בשרון
כי עם מצנע כנראה היה פחות גרוע

(יובנטיני) #15

בכלל לא בטוח שעם ראש ממשלה כזה או אחר המצב היה שונה.
מה שהערבים רוצים זה להשמיד אותנו ולא יעזור שום הסכם או חתימה.
הנקמה הזאת כפי שהם מכנים אותה היא סתם תירוץ עלוב אבל את הפיגוע הם הוציאו כבר מזמן בלי קשר לפעולות השונות של צה’'ל בשטחים.
הם רק מחפשים כל הזמן לייאש אותנו עם הפיגועים אבל הם לא יצליחו אני מקווה שבזמן הקרוב ננחית עליהם מכה שהם לא ישכחו לעולם הבעיה שהממשלה הזאת כבולה למה שאומרים בארצות הברית למרות ששם רק מעניין אותם שלא ייעלו מחירי הנפט ולא אנחנו.

(BullsDude) #16

הנקמה הזאת כפי שהם מכנים אותה היא סתם תירוץ עלוב אבל את הפיגוע הם הוציאו כבר מזמן בלי קשר לפעולות השונות של צה’'ל בשטחים.

[quote]

אני מבין שאתה מקורב לרמטכל.
מה זה סתם תירוץ עלוב?
אתה מצפה מהם לשמור על הפסקת האש, בזמן שאנחנו יורים?
כשזה קורה הפוך, כלומר, אנחנו לא יורים והם כן, קמה צעקה בארץ, מה זה, כשה לטבח, לא נרשה, לא יקום, ולא יהיה, בדבה בדבים.
אבל כשזה בא מהצד השני, כלומר, הם בשקט ואילו אנחנו יורים בהם, אז פתאום זה הופך להיות תירוץ עלוב?
קצת עקביות ואובייקטיביות בתגובות שלך. לא ייתכן שאותה פעולה מצדדים שונים תגרום תגובה שונה אצלך, זה פשוט אבסורד שאין כדוגמתו.

(kiler) #17

הקטע העצוב בכל הסיפור הוא, שזה היה ברור שזה בא.
ברגע שצהל התנקש בחיי המבוקש ההוא בשכם, זה היה ברור - וכולם דיברו על זה - שהנקמה תבוא
ואני שואל למה זה היה טוב.

ברור שאין תירוץ, ושהמעשה שנעשה בירושלים הוא איום ונורא וראוי לכל גינוי וקללה אפשרית.
אבל בשביל מה היה טוב החיסול הזה. למה היינו צריכים את זה. הרי זה היה ברור, שברגע שעושים פעולה כזאת, הצד השני לא ישב בשקט.
מי שהביא את הפיגוע הזה הוא הרמטכל והדרג הבטחוני, לדעתי, שאישרו את הפעולה.

ייתכן שזה היה קורה גם ככה - תמיד ישנו הסיכוי.
אבל אם נותנים לי את הבחירה בין הסיכוי שיהיה פיגוע לבין הודאות שיהיה פיגוע, אני בוחר באפשרות בה יש סיכוי, קליל ככל שיהיה, שלא יהיה פיגוע.

בר, אל תהיה תמים.

תבין - הפלסתינאים וכל הערבים באיזור בערך, היו רוצים שנהיה איזה 100 קמ מערבה בתוך הים.
המבצעים האלה שצהל עושה הם הכרחים, מכיוון שהצד השני לא עושה שום דבר מעשי. אתה שמעת על ראשים בחאמאס ובג’יהאד שנעצרו? שגורשו? לא.
אבו מאזן מתגלה כבלוף לא פחות קטן מערפאת, שכן הוא רק מדבר ומגנה פיגועים וחיסולים.
האנשים שאנחנו נפטרים מהם הם קוקודים חשובים מאוד באירוגני הטרור שבכל יום חושבים על דרך יצירתית יותר להפטר מאיתנו.

בגלל אותם האנשים יש היום 20 משפחות שמתאבלות על מוות אחד מיקירהם- זה נשמע לך אנושי?!

הסכמים שנעשה (כולל ההודנא) רק מחמירים את המצב.
באוסלו למשל, ממש ירינו לעצמנו ברגל. עברנ מאינתיפדה שהיא רק בשטחים ונגד זורקי אבנים לאינתיפאדה של רובים ופצצות. והגרף רק ממשיך לרדת.

הפיתרון הטוב ביותר מבחינתי זה לערוף לנחש את הראש - משמע לטפל בגורם המרכזי למעגל הדמים הזה, שבמהלכו נהרגים אנשים משני הצדדים, יאסר ערפאת.

(יובנטיני) #18

בר, אל תהיה תמים.

תבין - הפלסתינאים וכל הערבים באיזור בערך, היו רוצים שנהיה איזה 100 קמ מערבה בתוך הים.
המבצעים האלה שצהל עושה הם הכרחים, מכיוון שהצד השני לא עושה שום דבר מעשי. אתה שמעת על ראשים בחאמאס ובג’יהאד שנעצרו? שגורשו? לא.
אבו מאזן מתגלה כבלוף לא פחות קטן מערפאת, שכן הוא רק מדבר ומגנה פיגועים וחיסולים.
האנשים שאנחנו נפטרים מהם הם קוקודים חשובים מאוד באירוגני הטרור שבכל יום חושבים על דרך יצירתית יותר להפטר מאיתנו.

בגלל אותם האנשים יש היום 20 משפחות שמתאבלות על מוות אחד מיקירהם- זה נשמע לך אנושי?!

הסכמים שנעשה (כולל ההודנא) רק מחמירים את המצב.
באוסלו למשל, ממש ירינו לעצמנו ברגל. עברנ מאינתיפדה שהיא רק בשטחים ונגד זורקי אבנים לאינתיפאדה של רובים ופצצות. והגרף רק ממשיך לרדת.

הפיתרון הטוב ביותר מבחינתי זה לערוף לנחש את הראש - משמע לטפל בגורם המרכזי למעגל הדמים הזה, שבמהלכו נהרגים אנשים משני הצדדים, יאסר ערפאת.

לא יכלתי לתת תשובה טובה יותר , מסכים איתך בכל מילה.

(WERT) #19

אני גם מסכים מילה במילה עם יוהן קרויף

(itay juve) #20

יוהן צודק, אי אפשר לדעת כי אם לא היו הורגים את המבוקשים האלה שהם פצצות מתקתקות היו יכולים להתרחש גם ככה פיגועים