אשכול "הכר את המשתמש" - מהדורת אהוד!

(Paul Heyman) #1

[RIGHT]כולנו יושבים ומתקשרים דרך הדיונים שלנו פה בפורום, אבל לא תמיד אנחנו מצליחים להכיר יותר לעומק לא רק את הנושאים עליהם אנחנו מתדיינים אלא גם את האנשים הכותבים את התגובות. ופה נכנס אירוע “הכר את המשתמש”:[/RIGHT]

פעם כל חודש-חודשיים(בתקווה) אנחנו נבחר משתמש קורבן, והוא יהיה פה כדי לענות לכל שאלה ותהייה שיש לכם בכל הקשר שמעניין אותכם: הדעות שלו, תחומי העניין שלו וכו’… אתם יודעים, הכל בגבולות ההיגיון[B] :slight_smile:

[/B]וכדי לפתוח את המסורת הזאת בצורה חגיגית אני מאוד שמח לבשר לכם שהקורבן הראשון שלנו יהיה לא אחר מאשר מנהל אדום, בכבודו ובעצמו:[B] Ehud

[/B]האשכול עצמו נפתח עכשיו ואתם מוזמנים לבוא כבר עכשיו ולהוסיף את השאלות שלכם לבחור המאוד נחמד הזה, והחל מיום שבת ב-20:00 בערב, הוא יתחיל לענות לכם.

ממליץ בחום להינות ולהשתתף בפעילות הזאת, מהניסיון שלי זה תמיד מאוד נחמד ותמיד מרתק!

אז הבמה פתוחה בפני כולכם, הרגישו חופשי להתקיל אותו בכל שאלה שעולה לכם לראש!

(Paul Heyman) #2

להדגמה של איך כל העניין הזה עובד, אני אתחיל :slight_smile:

הנה כמה שאלות להתחלת הסיבוב:

1. שמתי לב אצלך לאהבה יתרה לכל מה שקשור בארגנטינה. מאיפה זה נובע - משפחה, אירוע, ספורטאי?

2. אם היית צריך להסתכל אחורה ולשים את האצבע על הספורטאי שאותו הכי הערכת/הערצת, לא משנה מאיזה ענף ספורט - מי זה ולמה?

3. השאלה הכי חשובה: איך אתה שותה את הקפה. אספרסו? לטה? אנא פרט !

(Colombian Cowboy) #3

רעיון מעולה! הקרדיט לדני האדיר.

אתפנה מאוחר יותר להתיש את אהוד…:lol:

(מגן ימני) #4

מה צריך לקרות כדי שתתערב בדיון מסי ורונלדו ותפסיק אותו?

מתי תתחיל לאהוד פוטבול?

(moshe34) #5

מה דעתך על איכות הכתיבה בפורום? היום ובתקופות יותר טובות?
מה יותר חשוב הכמות או האיכות?
האם בשביל להגדיל את איכות הפורום צריך לצמצם את כמות הכותבים שבו או שאתה מאמין בחופש ביטוי מלא?
האהבה שלך לארגנטינה קשורה אך ורק ברקע משפחתי? או שבלי קשר.

(Colombian Cowboy) #6

אהוד, תתאר לי בדיוק איפה ראית את גמר הדיוויס ארגנטינה על קרואטיה, מה היו התחושות אחרי עוד גמר שמתפספס בפיגור 2-1 בכללי ו0-2 לצ’יליץ על דל פוטרו? כמו כן מה היו התחושות אחרי הקאמבק של דלפו ל3-2 על צ’יליץ ואז לקאמבק הגדול ולזכייה פעם ראשונה בגביע הדיויס?

איפה זה מדורג אצלך בניסי הספורט האישים? ואיפה אינייסטה בסטמפורד-בריג’? (ומתי יהיו ניסים גם בכדורגל של נבחרת ארגנטינה…:cry:)

מה מניע אותך לתפעל פורום, זמן מיותר/אהבה לספורט/וואטאבר?

(Ender) #7
  1. פלה או מראדונה? ואיפה לדעתך מסי נמצא ביחס אליהם?

2. מי שחקן הכדורגל הפעיל האהוב עליך, שאינו ארגנטינאי או שחקן ברצלונה, ולמה?

3. [לא בהכרח קשור לספורט] ספר אהוב?

4. צ’אבי או אינייסטה?

(Passing game) #8
  1. מי מאמן הכדורסל הכי אהוב עלייך, ולמה?

2. אם היית יכול לתת עצה אחת למשתמש חדש שנרשם לפורום, מה זה היה?

3. בכל שנותייך על כדור הארץ, מה הלקח הכי חשוב שלמדת?

(Aimarito) #9

אהוד האיש של הסוסים והתרנגולות :),

1. יש לך שחקן ארגנטינאי שתמיד רצית (או עדיין רוצה) שיגיע לברצלונה בשנים האחרונות?

2. מה אתה חושב על ההתנהלות של ריבר בכל הסיפור עם מסי כילד? בכללי האם בארגנטינה יורדים על המועדון בזמנו שאשכרה פיספסה את מי שנחשב היום לטוב בעולם?

3. איך אמור להיראות ההרכב הפותח של ארגנטינה בהמשך הקמפיין (מין הסתם כולל שחקנים שלא זומנו עד כה)?

4. לואיס אנריקה לא בטוח לגביי עתידו, וסמפאולי אומר שנראה לו מעניין לאמן את מסי. נראה לך שסמפאולי יסתדר? אתה בעד או נגד מסיבה כלשהי?

(bengi6666) #10

היי אהוד

1. ערב אלופות או ערב יורוליג?

2. ענף ספורט נוסף שאתה ממש אוהב ועוקב אחריו?

(Ehud) #11

[QUOTE=Paul Heyman;1706123]להדגמה של איך כל העניין הזה עובד, אני אתחיל :slight_smile:

הנה כמה שאלות להתחלת הסיבוב:

1. שמתי לב אצלך לאהבה יתרה לכל מה שקשור בארגנטינה. מאיפה זה נובע - משפחה, אירוע, ספורטאי?

2. אם היית צריך להסתכל אחורה ולשים את האצבע על הספורטאי שאותו הכי הערכת/הערצת, לא משנה מאיזה ענף ספורט - מי זה ולמה?

3. השאלה הכי חשובה: איך אתה שותה את הקפה. אספרסו? לטה? אנא פרט ![/QUOTE]

דבר ראשון רוצה להגיד תודה למנהלי הפורום פה על הרעיון הנהדר ועל ההזדמנות לפתוח את התרד המגניב הזה, אני אענה לכולם לאט לאט, אם בטעות דילגתי על מישהו ולא עניתי לשאלותיו אנא ציינו זאת ואעשה זאת בהקדם.
תרגישו חופשי גם לשאול שאלות המשך בהתאם לתשובות שלי אם תרצו בכך.

1. האהבה והחיבור לארגנטינה בא מהבית, אני אומנם נולדתי בארץ אבל כל השורשים של משפחתי הם מארגנטינה.
    גדלתי בבית דובר ספרדית וכמו הרבה מאוד מעולי ארגנטינה לארץ הצורת חיים והחשיבה עדיין נשארים ומושפעים משם.
    בנוסף יש לי עדיין משפחה בבואנוס איירס, מה שכמובן משאיר את הקשר למדינה חי.

2.וואו זאת שאלה קשה מאוד לתת עליה תשובה, היו לא מעט ועדיין יש ספורטאים שהערצתי והערכתי ברמות קשות.

אני מחשיב את גיבורי הילדות שלי כאלה שעיצבו אותו ולכן אדגיש בכדורגל את ג’יגי בופון, פפ גווארדיולה (עוד בימיו כשחקן) את גבריאל באטיסטוטה, דניס ברקאמפ, אלסנדרו דל פיירו ובתקופה מאוחרת יותר גם צ’אבי הרננדז, קרלס פויול וחוויאר מסצ’ארנו.

בכדורסל זה מאנו ג’נובילי, חואן קרלוס נבארו, פג’ה סטויקוביץ’, רג’י מילרו טים דאנקן ובטניס רוג’ר פדרר, דויד נילבלדיאן, ג’זרמו קוריה, אנדרה אגאסי ופיט סאמפרס.

אמרתי פה הרבה שמות ובאמת קשה לבחור, כל אחד מהשמות הללו נתנו לי משהו מהאהבתי העזה לספורט וזה יהיה לא פייר לבחור רק אחד או שתיים.

1. אותי בקיבוצניק לימדו כשקפה שותים שחור חזק בכוס זכוכית ועם אחד סוכר :).

[QUOTE=מגן ימני;1706144]
מה צריך לקרות כדי שתתערב בדיון מסי ורונלדו ותפסיק אותו?

מתי תתחיל לאהוד פוטבול?[/QUOTE]

1. דיוני מסי ורונלדו מניסיוני המר בפורום הזה הם דיונים מאוד קשים שכמעט תמיד מגיעים לתגובות לא יפות, אך הם דיונים קיימים בחזית הכדורגל שלנו בכל מקום וצריכים להתקיים גם כאן, במקום שהוא פורום ספורט.

אני אפסיק דיון לרוב אם הרמה שלו תרד את הקו אותו אני כמנהל הצבתי לעצמי מבחינת הרמה שאני מחפש כאם בפורום שנכנסתי לתפקיד, אם הוא יגלוש לשפה לא נאותה או אם אני אראה שהדיון מוצה ואין מה לחדש שם.
כמובן שיש קווים מאוד דקים ועדינים בין כל מנהל ומנהל ומשתמש ומשתמש בין איפה בדיוק עובר כל דיון את הגבול שלו, אך אני תמיד מנסה לעשות את המיטב ולעמוד במילים שלי שאמרתי לעצמי כמנהל שלקחתי פה אחריות.

1. האמת שבדיוק אמרתי לקולומביאני לפני כמה ימים שמאוד רציתי להיכנס השנה יותר חזק לעניין של הפוטובול ולצערי מחוסר זמן זה לא ממש קורה, אני עוקב כקורא שקט אחרי הדיונים שלכם שם, אך לא מצליח באמת לעקוב אחרי המשחקים בצורה מסודרת כדי שיהיה לי פרספקטיבה גם להצטרף אליהם, לפחות כרגע.

[QUOTE=mos34;1706160]מה דעתך על איכות הכתיבה בפורום? היום ובתקופות יותר טובות?
מה יותר חשוב הכמות או האיכות?
האם בשביל להגדיל את איכות הפורום צריך לצמצם את כמות הכותבים שבו או שאתה מאמין בחופש ביטוי מלא?
האהבה שלך לארגנטינה קשורה אך ורק ברקע משפחתי? או שבלי קשר.[/QUOTE]

אתה שואל פה את השאלה הגדולה בעצם, הביצה או התרנגולת, האיכות או הכמות.

אין זהו שקר שהפורום ראה ימים טובים מאלה מבחינת כמות המשתמשים והדיונים שלו ויש ניסיון גדול מאוד מצד המנהלים להביא לפה כל הזמן עוד ועוד משתמשים, אך זה קשה, העולם היו הפך ליותר טכנולוגי ומהיר, אנשים רוצים הכל עכשיו וזריז ועולם הפייסבוק והאפליקציות קצת תפס את מקום הפורום וגזל ממנו משתמשים.
בנוסף הרבה מאוד משתמשים וותיקים התבגרו והפכו לאנשי משפחה מה שגוזל מהם את הזמן להיות כאן ולהגיד ומנגד החבר’ה הצעירים כפי שאמרתי רוצים את זה הכל ועכשיו.

מאז ומתמיד כמשתמש וכמנהל העדפתי את האיכות על הכמות, וזה משהו שאני חושב שרק בפורום מסוג זה אפשר להביא ולמצוא.
זה לא אומר שכל תגובה של כל משתמש צריכה להיות כזאת שתשנה את עולם הכדורגל אך אם היא ברמה הנכונה, אני מאמין שמקומה כאן ולא בשום מקום אחר ואני חושב שכל עוד הגובה תהיה ברמה הנדרשת, גם אם לא אסכים איתה היא תהיה פה, וזה חופש הביטוי המלא, תגיד את דעתך המלאה, אך תעשה זאת במילים הנכונות והתגובה רק תתרום.

כפי שאתה יכול לראות בתחילת ההודעה הזאת וכפי שעניתי לדני ההקשר לארגנטינה הוא השורשים והבית המשפחתי.

(Ehud) #12

[QUOTE=Colombian cowboy;1706166]אהוד, תתאר לי בדיוק איפה ראית את גמר הדיוויס ארגנטינה על קרואטיה, מה היו התחושות אחרי עוד גמר שמתפספס בפיגור 2-1 בכללי ו0-2 לצ’יליץ על דל פוטרו? כמו כן מה היו התחושות אחרי הקאמבק של דלפו ל3-2 על צ’יליץ ואז לקאמבק הגדול ולזכייה פעם ראשונה בגביע הדיויס?

איפה זה מדורג אצלך בניסי הספורט האישים? ואיפה אינייסטה בסטמפורד-בריג’? (ומתי יהיו ניסים גם בכדורגל של נבחרת ארגנטינה…:cry:)

מה מניע אותך לתפעל פורום, זמן מיותר/אהבה לספורט/וואטאבר?[/QUOTE]

1. את תחילת גמר גביע הדיוויס האמת שלא ראיתי, בדיוק יצאתי מאימון שהתעדכנתי על כך שצ’יליץ מוביל 2-0 והתקשתי להאמין איך שוב ארגנטינה מראה לוזריות גמורה ומפסידה בגמר נוסף.
    הגעתי הביתה בדיוק 2 נקודות לפני הזכייה שלו בנקודה הראשונה ומשם הכל היסטוריה של מתח צעקות התרגשות דמעות והכל, השחקן הזה, האדם הזה הוא פשוט מדהים ברמות שאין לתאר.

קשה לי לתת מספר מדויק על המיקום של הקאמבק הזה אבל אין ספק שהוא בצמרת הגבוה, בעיקר בגלל שהוא הוביל לדבר כל כך היסטורי של זכייה ראשונה, בקשר לנס סאן אנדרס זה באמת נגמר בשבילי כמעט בבית חולים, אני חושב שזה היה הפעם הראשונה שלי בתור אוהד שבאמת הרגשתי את הלב שלי פועל כל כך חזק, הרגשתי סחרחורת והתקשתי לנשום שלרגע היה לי חשש שאני חוטף התקף לב.
בקשר לנבחרת ארגנטינה הניסים עוד יקרו, זה לא יכול להימשך לנצח ואז שזה יקרה זה יהיה הדבר הכי מתוק בעולם.

1. מה שמניע אותי בלתפעל את הפורום הזה הוא כמובן האהבה לספורט והאהבה למקום עצמו אותו גיליתי בערך לפני 13 שנים, בהתחלה כקורא שקט ובסוף גם כמשתמש מין המניין, זמן זה ממש לא המצב אצלי אלה ממש להפך ואני הרבה מאוד פעמים מוצא את עצמי משוטט פה בשעות הלילה המאוחרות רק כי זה הזמן היחידי שיש לי באותו יום.
    מצאתי פה את הדיונים הכי מרתקים מכל מקום שהיו לי בכדורגל, למדתי מפה המון וגם יצרתי חברי מסף שהפכו לחברים אמיתיים מחוץ לצג ושאני יודע שילוו אותי כל החיים.

הפורום הזה הוא נוף כל כך שונה בכל תרבות הספורט שיש כאן בארץ ואני מאמין שלאוהד ספורט אמיתי זה המקום הכי מושלם להיות בו ולכן צריך לטפח אותו כל הזמן ולהשקות אותו, כי כמו פרח בגינה גם הוא לא צומח לבד.

[QUOTE=Ender;1706170]1) פלה או מראדונה? ואיפה לדעתך מסי נמצא ביחס אליהם?

1. מי שחקן הכדורגל הפעיל האהוב עליך, שאינו ארגנטינאי או שחקן ברצלונה, ולמה?

2. [לא בהכרח קשור לספורט] ספר אהוב?

3. צ’אבי או אינייסטה?[/QUOTE]

1. אני אתייחס לשאלה שלך בזמן היסטורית הכדורגל, ככל שהשנים מתקדמות להיות שחקן כדורגל הופך להיות מקצוע קשה יותר, אם בזמנים של שנות ה-60-50 שיחקו עם 9 שחקני התקפה ו-2 בהגנה אז ככל שהזמן עבר ההגנות השתפרו יותר, השחקנים נהיו פיזים יותר, טכניים יותר ועל כל פעולה טובה יש לעבוד קשה יותר כדי לבצע, לכך לטעמי כיום הכדורגל נמצא בלבל הכי גבוה שלו בהיסטוריה ולכן מסי כמסי הוא השחקן הטוב בהיסטוריה מעצם העניין שמה שהוא עושה הוא עושה מול השלב ההתפתחותי הקשה ביותר של הכדורגל עד כה.
    פלה שיחק בתקופה נטולת הגנות, מראדונה שיחק בתקופה כבר מעט יותר מסודרת ולכן לטעמי הוא גדול יותר מעבר ליכולות הפיזיות המדהימות שלו.

2. אין פה שום ויכוח שבופון הוא השחקן הפעיל האהוב עלי כיום שלא נמצא בברצלונה או ארגנטינאי.
    בעבר נעורי שיחקתי כשוער בקבוצת נוער עד שנפצעתי קשה בברך ונאלצתי לפרוש, מאז ומתמיד היה לי פטיש קשה לשוערים, לא רק שהתאהבתי בתפקיד הזה גם למדתי ועקבתי וחקרתי לילות וימים, ניתחתי תנועות, קראתי ושוחחתי עם מאמני שוערים בארץ ובחו"ל.
    מעל כל התפקיד הזה שנקרא שוער, בראש הפירמידה נמצא לו ג’יגי בופון, הוא עשה ועושה דברים בצורה כל כך מושלמת ומעוררת הערצה שהוא נראה קצת אלוהי, קצת לא מהיקום הזה, על גבול המושלם ובשבילי הוא אגדה חיה ונושמת.

[QUOTE=Passing game;1706192]1. מי מאמן הכדורסל הכי אהוב עלייך, ולמה?

1. אם היית יכול לתת עצה אחת למשתמש חדש שנרשם לפורום, מה זה היה?

2. בכל שנותייך על כדור הארץ, מה הלקח הכי חשוב שלמדת?[/QUOTE]

3. המאמן שאני הכי אוהב הוא גרג פופוביץ’, מעבר לאישיות המטריפה והמצחיקה שלו הוא גאון כדורסל, הוא מאמן קבוצה אירופאית/כלל עולמית שנמצאת בבסיסה בארה"ב ומשחקת בארה"ב, אבל הכדורסל של גרג הוא כדורסל יחודי בנוף ה-NBA הוא כדורסל קבוצתי שבנוי על גוף אחד יחידה אחת מוסרת נלחמת מפנה שטחים, בנוף השחקנים האיניבידואלים ב-NBA יש משהו בסן אנטוניו שלו שהופך אותה למרענן רשמי ומדהים שעל הדרך גם זוכה באליפויות.

4. תקרא הרבה, תנסה להבין את רוח הדברים פה וככה יהיה לך נוח יותר להשתלב, שיבין שלא חייבים להגיב רק כדי להגיב או לכתוב 100 מילים רק כדי לכתוב תגובה, לפעמים כמה מילים יכולים להעביר מסר הרבה יותר חד, לכל אחד יש את הסגנון היחודי שלו פה ואם הוא יצליח למצוא אותו אז הוא יהנה פה מאוד ואנחנו גם ממנו.

5. הופה איזה שאלה פילוסופית, אממ אין ספק שאני אדם שמנסה לחיות על “חיה ותן לחיות” ו"אל תדחה למחר מה שאפשר לעשות היום".
    יותר מידי פעמים נתקלתי בדברים שנעלמו כלא היו, באנשים שהלכו מאיתנו בשנייה, בהזדמנויות שחלפו מול הפנים ולא יחזרו שנית, אדם שחי בפחד לא חי, את הלא תמיד יש לנו אך שמגיע איזה כן אז שם אנחנו מרוויחים, וצריך ללכת לתפוס ולהרוויח.
    ככה אני לפחות מנסה לחיות, לא תמיד מצליח אבל מנסה.

(Ehud) #13

[QUOTE=Aimarito;1706198]אהוד האיש של הסוסים והתרנגולות :),

1. יש לך שחקן ארגנטינאי שתמיד רצית (או עדיין רוצה) שיגיע לברצלונה בשנים האחרונות?

2. מה אתה חושב על ההתנהלות של ריבר בכל הסיפור עם מסי כילד? בכללי האם בארגנטינה יורדים על המועדון בזמנו שאשכרה פיספסה את מי שנחשב היום לטוב בעולם?

3. איך אמור להיראות ההרכב הפותח של ארגנטינה בהמשך הקמפיין (מין הסתם כולל שחקנים שלא זומנו עד כה)?

4. לואיס אנריקה לא בטוח לגביי עתידו, וסמפאולי אומר שנראה לו מעניין לאמן את מסי. נראה לך שסמפאולי יסתדר? אתה בעד או נגד מסיבה כלשהי?[/QUOTE]

5. תמיד חלמתי שגבריאל באטיגול יגיע לברצלונה אבל זה כבר לא יקרה לצערי, כיום דיבאלה הוא השחקן הארגנטינאי שאשמח לראות אצלנו, מעבר לזה באמת שאין מישהו מיוחד שאני חושב שיכול לשדרג את בארסה כרגע.

6. הסיפור של מסי עם ריבר הוא בעיקר סיפור של ביש מזל בתקופה שבה מסי גדל והתפתח כשחקן.
    כאשר מסי הגיע לגיל שאביו ניסה להביא אותו לקבוצה בארגנטינה היה שפל כלכלי חסר תקדים והיסטורי בארגנטינה, ב-2001 הכלכלה בארגנטינה קרסה ולאנשים כולל למועדוני כדורגל היה בקושי כסף למדים ולקפה חם ככה שלהמר על ילד בן 12-11 היה משהו שהיה מאוד קשה לקחת באותה תקופה.
    בארגנטינה לא דיברו (לפחות למיטב ידיעתי) על הסיפור כעניין של ירידה בגלל אותו מצב כלכלי אלה פשוט כסוג של פספוס, אם מסי היה גדול בשנתיים או צעיר בשנתיים ממה שהוא עכשיו יש סיכוי מאוד גדול שריבר או קבוצה גדולה אחרת הייתה כן קונה אותו, מסי נפל אצל הקבוצות הארגנטינאיות בדיוק בין הכיסאות מהבחינה הכספית ולכן אביו לקח אותו משם למקום קצת יותר יציב.

7. לצערי רוב השחקנים הטובים באמת של ארגנטינה נמצאים אצלה בנבחרת היום, אין איזה שינוי מרחיק לכת מבחינת זימונים חדשים (אולי חוץ מאחד או שתיים) שבאמת יכול לרענן את השורות בנבחרת הזאת, את הבוץ הזה יצטרכו להוציא שחקנים שכבר שיחקו בנבחרת.

אם אני המאמן כיום אני עולה עם: רומרו, מרקאדו, אוטמנדי, פונס מורי, רוחו, מסצ’ארנו, אגוסטו פרננדס, דיבאלה, מסי, גייטאן ואלאריו.

4.אני חושב שסמפו יכול מאוד להתאים לברצלונה מבחינת סגנון הכדורגל ההתקפי עד מאוד שלו, אך אני הייתי נותן לו עוד איזה שנה לפחות בסביליה על הבמה האירופית בכדורגל הכי קשה בעולם בשביל באמת לקבוע נחרצות לגביו.

[QUOTE=bengi6666;1706245]היי אהוד

1. ערב אלופות או ערב יורוליג?

2. ענף ספורט נוסף שאתה ממש אוהב ועוקב אחריו?[/QUOTE]

3. האמת שאני מפתיע אפילו את עצמי קצת בתשובה הזאת אבל כיום במצב הנוכחי ערב יורוליג טוב מרתק אותי הרבה יותר מערב אלופות.

4. אני אוהב טניס, פורמולה 1 רוגבי וכדוריד והמעקב אחריהם מאוד תלוי בזמן הפנוי שלי, זה קודם כל כדורגל וכדורסל אחר כך כל השאר.

(Ehud) #14

[QUOTE=Ender;1706170]
3) [לא בהכרח קשור לספורט] ספר אהוב?

1. צ’אבי או אינייסטה?[/QUOTE]

אז אמרתי להגיד לי אם פספסתי שאלות ואני אשלים אותן, אז אנדר העיר לי על 2 שאלות שלו שהתחמקו ממני והנה ההשלמה:

1. בכל הקשור לכדורגל האוטוביוגרפיה של פפ היא פשוט ספר מרתק מהמילה הראשונה, מחוץ לכך “נויילנד” של אשכול נבו, “האומץ לנצח” של עופר שלח, “מי הזיז את הגבינה שלי” של ספנסר ג’ונסון, " האי של סופיה" של ויקטוריה היסלפו וכמובן “100 שנים של בדידות” של גבריאל גרסיה מארקס שבעיני הוא הספר הכי טוב שקראתי ובכללי כל הספרים של מארקס הם פשוט מופלאים.

2. עם כל אהבתי המדהימה לאנדרס אינייסטה והגדולה המטורפת שלו, החוכמה שלו והאישיות כשחקן ואדם, צ’אבי הרננדז הוא בלי ספק אליל הכדורגל הכי גדול שלי ככה שמבחינתי השאלה פה פשוטה מאוד, מה שהרגשתי ואני מרגיש בלב לצ’אבי הוא יחודי.

(Paul Heyman) #15

תודה על רוח ההתנדבות ועל התשובות המעניינות.

אז בהקשר לשאלה על ספורטאים מעורכים/מעורצים. אז כשאתה מונה את כל השמות האדירים האלו שציינת, מה בעצם גורם לך להגיד שאתה מעריך/מעריץ אותם. זה שאלה מאוד מעניינת בכלל בהקשר לפסיכולגיית האוהד. האם אתה מעריך את הכשרון הספורטיבי איתם חלקם פשוט נולדו, או את העבודה שלהם כדי להביא את עצמם ליכולת בהם הם מתפקדים?

את ההישגים? או את רוח העומדת מאחורי הנחישות שלהם? לי יש את התשובה שלי אבל מעניין אותי לשמוע את הגישה שלך לתופעה הזאת שנקראת “הערצת ספורטאי”.

ואפילו יותר ספציפית אני אנסה להתקיל אותך במצב היפוטטי: כי על בופון כבר כתבת שאתה מעריץ את היכולת שלו בתפקוד שלו כשוער וכמה קל הוא גורם לפעולות לא מציאותיות להיראות. אז התהייה שלי היא עד כמה הערכה שלך אליו היא נקייה רק על היכולת שלו; אז אם ניקח ממנו את כל התארים שלו, עדיין מעריץ באותה הרמה? ואם אז כשיובה הורדה ליגה - בופון היה עוזב ומראה את אותה היכולת בנגיד פ.ס.ז’ - עדיין מעריץ באותה רמה? ואם אתה מתעלם לשנייה מסוג האדם שהוא נראה תמיד(מצחיק,סופר נחמד, מכבד וכו’) ומשאיר רק רק את היכולת, נקודה - עדיין מעריץ באותה הרמה?

(Ehud) #16

[QUOTE=Paul Heyman;1706285]תודה על רוח ההתנדבות ועל התשובות המעניינות.

אז בהקשר לשאלה על ספורטאים מעורכים/מעורצים. אז כשאתה מונה את כל השמות האדירים האלו שציינת, מה בעצם גורם לך להגיד שאתה מעריך/מעריץ אותם. זה שאלה מאוד מעניינת בכלל בהקשר לפסיכולגיית האוהד. האם אתה מעריך את הכשרון הספורטיבי איתם חלקם פשוט נולדו, או את העבודה שלהם כדי להביא את עצמם ליכולת בהם הם מתפקדים?

את ההישגים? או את רוח העומדת מאחורי הנחישות שלהם? לי יש את התשובה שלי אבל מעניין אותי לשמוע את הגישה שלך לתופעה הזאת שנקראת “הערצת ספורטאי”.

ואפילו יותר ספציפית אני אנסה להתקיל אותך במצב היפוטטי: כי על בופון כבר כתבת שאתה מעריץ את היכולת שלו בתפקוד שלו כשוער וכמה קל הוא גורם לפעולות לא מציאותיות להיראות. אז התהייה שלי היא עד כמה הערכה שלך אליו היא נקייה רק על היכולת שלו; אז אם ניקח ממנו את כל התארים שלו, עדיין מעריץ באותה הרמה? ואם אז כשיובה הורדה ליגה - בופון היה עוזב ומראה את אותה היכולת בנגיד פ.ס.ז’ - עדיין מעריץ באותה רמה? ואם אתה מתעלם לשנייה מסוג האדם שהוא נראה תמיד(מצחיק,סופר נחמד, מכבד וכו’) ומשאיר רק רק את היכולת, נקודה - עדיין מעריץ באותה הרמה?[/QUOTE]

שאלת המשך נהדרת יש לציין.

כמובן שכולנו רואים בגיבורים שלהם או רוצים לראות בגיבורים שלהם את שיא השלמות ולכן השילוב פה נדרש.

אני רואה באנשים שאני מעריץ גם את הטוב של הפן המקצועי וגם כמובן אוהב אותם מהכיוון האישיותי שלהם.
עצם היותם גאונים בתחומם נותן לי בתור התחלה את הזיק להרגיש אליהם איזשהי הערצה, אבל כדי שהם יבלטו מעל כל היתר הם כמובן זקוקים להראות בעיני גם מודל לחיקוי והערצה בפן האישי כשחקנים על המגרש ובני אדם מחוצה לו.

מאוד קשה לדבר בהיפוטטיות כמובן, בטח בלשון עבר ואין בכלל ספק שעצם הישארותו של בופון נאמן ליובנטוס גם בליגה השנייה רק העצים את מה שאני רואה כלפיו.
לא יודע להגיד לך ב-100 האחוזים האם עזיבה שלו במצב הזה לקבוצה עשירה אחרת הייתה פוגעת במה שאני רואה אצלו, אך יש סיכוי שכן.

השאלה האם שחקן שאתה מעריץ ימשיך להישאר כזה אצלך באותה מידה גם כאשר יעשה משהו שלא תאהב היא בהחלט שאלה שעלתה לי לא פעם לראש ואני בטוח שעוד להרבה אוהדים אחרים, לדוגמא אם מסי יעבור לשחק בריאל, איך מבחינה רגשית אתה מצליח להביא אולי את הדמות שכיום הנערצת ביותר לכל אוהד ברצלונה לדמות כנראה השנואה ביותר בפחות מיממה, זהו שינוי פסיכולוגי ונפשי מאוד מעניין שכל אחד יכול לחשוב ולחקור עליו בתוך עצמו.

(Colombian Cowboy) #17

אהוד, ראשית תודה!

פורמולה 1 וטניס, לעומת כדורסל, רוגבי, כדורגל ופוטבול. ספורט אחד הוא אינדיבידואלי ויותר כשרון ויכולת, הספורט השני הוא מורכב מטקטיקה וקבוצתית, והיכולת לגרום לשלם להיות גדול מסך חלקיו.

אז למה טניס ופורמולה 1 אם פופ - המלך של ‘יחידה אחת’ - הוא האהבה שלך??

(Ehud) #18

[QUOTE=Colombian cowboy;1706298]אהוד, ראשית תודה!

פורמולה 1 וטניס, לעומת כדורסל, רוגבי, כדורגל ופוטבול. ספורט אחד הוא אינדיבידואלי ויותר כשרון ויכולת, הספורט השני הוא מורכב מטקטיקה וקבוצתית, והיכולת לגרום לשלם להיות גדול מסך חלקיו.

אז למה טניס ופורמולה 1 אם פופ - המלך של ‘יחידה אחת’ - הוא האהבה שלך??[/QUOTE]

אין זה פסול לאהוב כמה דברים בסגנונות שונים, אתה יכול לאהוב בשר וגם עוגות גבינה, את קלפטון וגם את ברונו מארס.

אני תמיד אעדיף משחק קבוצתי שעובד על שיתוף פעולה של קבוצה כיחידה אחת, אבל אי אפשר להוריד מיכולות אינדיבידואלים של אדם להתמודד בהצלחה גופנית אדירה, בטח בפן הספורטיבי ולהוציא מעצמו דברים שהם על גבול ההירואים.

(Aimarito) #19

תודה רבה על התשובות, אבל אני אנסה לתת משהו טיפה יותר נוקב:

הוא בבארסה כבר כבר מעל שנתיים, ובכל זאת מעולם לא קיבלתי ממך שום התייחסות חד משמעית לגביו. לואסי אנריקה טוב לבארסה? צריך להמשיך עוד עונה? למה?

(ganjo) #20
  1. מתי נפטרים מבאוסה? כמה חרא עוד צריך לאכול? עד כמה הוא קרוב לסוף דרכו? ואחרי שנפטרים ממנו את מי שמים במקום?
  2. עזוב רגע שמות של שחקנים - אם אתה באוסה או המחליף שלו - מה אתה משנה בנבחרת?
  3. אם בארסה משחקת מול ארגנטינה - בעד מי אתה?