סיכום סמסטר א': חצי עונה מאוחרינו, בואו לסכם

(Ehud) #1

עולם הכדורגל יצא לו לפגרת הכריסמס ול-new year ולרגע לפני שהחלק של 2016 בעונת הכדורגל שלנו נגמרת והחלק של 2017 מתחיל, זהו הזמן לסכם ולדבר על מה שהיה לנו בחצי העונה הראשונה של עולם הכדורגל.

אז מה היה לנו?

שלב הבתים של ליגת האלופות והליגה האירופית מאחורינו, עולם הנבחרות התחיל את מוקדמות המונדיאל שלו, מוריניו הגיע ליונייטד, טבז עבר לסין בהעברת השכר הכי גדולה בהיסטוריה וגם אוסקר שחקן בן 25 כבר בדרך לשם, פאריס כבר לא שולטת בלעדית בליגה הצרפתית, ורד בול מגדילה את שליטתה בעולם הכדורגל עם לייפציג המפתיעה, אם שכחנו משהו זה המקום שלכם לרשום על הדבר הגדול שהיה בעולם הכדורגל ולא צויין, האירו אותנו ותכתבו על כך.

להלן מספר שאלות מנחות שיקלו עליכם את הדיון הזה אבל תרגישו חופשי לתת גם משלכם וללכת למחוזות אחרים.

1.מה היא הליגה המפתיעה עד כה בעונה הזאת?
2.מה היא הליגה המאכזבת?
3. הקבוצה המפתיעה של חצי העונה הראשונה?
4. הקבוצה המאכזבת של סוף 2016?
5.מה היא הרכישה הטובה ביותר שמסתמנת עד כה?
6. מה היא רכישת הפלופ עד כה?
7. מה דעתכם על הקריסה המסויימת של פאריס סן ז’רמן והאם היא תצליח להתאושש?
8. האם ההצלחה של רד בול לייפציג באמת מקרית? האם לאור הספונסר רחב הידיים היא באמת הפתעה? תנו את דעתכם בנושא.
9. האם שחקני הכדורגל ימשיכו לנאור לליגה הסינית גם בעתיד? מה אתם חושבים על המגמה החדשה הזאת שמגיעה אלינו מאסיה?
10. האם שלב הבתים בליגת האלופות ובליגה האירופית היה שונה משנים קודמות (מהנה יותר/מהנה פחות/מיוחד בצורה כזאת או אחרת)?
11. האם אתם בעד סופרליג שתחליף את ליגת האלופות כליגה בפני עצמה של הקבוצות הגדולות ביבשת?
12. כמה רחוק יכולה הפועל ב"ש להגיע עדיין בליגה האירופית? והאם ההצלחה שלה היא חד פעמית ומקרית או שאנחנו בדרך לקבוצה ישראלית דומיננטית בהצלחות אירופיות בשנים הקרובות?
13. האם הכסף הוא עדיין הגורם הכי דומיננטי בעולם הכדורגל כיום? האם הפערים בין הקבוצות הגדולות לקטנות ובין הליגות הגדולות יותר לקטנות מתרחב או מצטמצם?
14. מהו הרגע המיוחד שלכם עד כה בחצי העונה הראשונה? (שער, בישול, מהלך, רגע מצחיק, עצוב, מרגש, שחקנים, מאמנים, קהל) תפתיעו אותנו.

אז זהו אתם מוזמנים לענות על השאלות, לספר ולהגיד את דעתכם על החצי הראשון של עונת הכדורגל.

חשוב לציין שיש לכבד את הדעות של כולם, ריבים וויכוחים שלא יכבדו את מעמד הפורום ימחקו בלי היסוס.

(SantiagoBernabeu) #2

[B]
1.מה היא הליגה המפתיעה עד כה בעונה הזאת?[/B]
לא הפתעה כזאת גדולה, אבל ליגת האלופות הפתיעה עם קבוצות כמו ריאל ובאיירן שמסיימות במקום השני, וקבוצות מסויימות שמסיימות במקום הראשון. חוץ מזה, אין איזושהי הפתעה בליגה מסויימת, שאני עוקב אחריה בכל אופן.
[B]
2.מה היא הליגה המאכזבת?[/B]
לא התאכזבתי בינתיים מאף ליגה האמת, אולי אני לא עוקב מספיק חח
[B]
3. הקבוצה המפתיעה של חצי העונה הראשונה?[/B]
רדבול ליפציג, אין ספק. זו חבורת ילדים בני 20~ שמסתכלת לבונדסליגה בלבן של העיניים. אני לא יודע עד כמה זה ימשך אבל בינתיים מגיעים לבחורים האלו כל המחמאות. מונאקו מיד אחריהם.
[B]
4. הקבוצה המאכזבת של סוף 2016?[/B]
האובדן של איברה לא סיבה מספיק טובה להתרסקות כזאת. 7 נקודות מהמקום הראשון, ויותר מזה, היכולת המביכה. הם לא סבלו מפציעות כמו קבוצות אחרות ביבשת ולהם אין את התירוץ הזה. הם שואפים להיות חברים במועדון העל של אירופה ובינתיים הם סיימו אפילו אחרי ארסנל בטבלה בליגת האלופות ולא מסוגלים על הפביולס’ס מהליגה הצרפתית.
[B]
5.מה היא הרכישה הטובה ביותר שמסתמנת עד כה?
[/B]אני לא בקיא במי הגיע ומתי, אבל אנסה בכל זאת. מאנה מליברפול בעיניי האחראי הראשי לריצה היפה של ליברפול בצמרת האנגלית. אמנם הוא נקנה ב50 מיליון יורו וזו לא באמת חכמה, אבל למי אכפת. הייתי שמח אם היה בקבוצה שלי.
אני בטוח שיש מישהו בקבוצה מפתיעה כמו מונאקו למשל שהגיע השנה והפך להיות עמוד מרכזי, אבל אני לא מכיר לעומק לצערי.
[B]
6. מה היא רכישת הפלופ עד כה?
[/B]ישנם מספר שחקנים שנתלו בהם תקוות גדולות ועדיין הם לא מספקים את הסחורה. אבל בדרך כלל לשחקנים האלו לוקח זמן להתאקלם ולהסתגל לקבוצה החדשה ולכל מה שמסביב. עדיין מוקדם לומר לדעתי.
[B]
7. מה דעתכם על הקריסה המסויימת של פאריס סן ז’רמן והאם היא תצליח להתאושש?[/B]
חלק מחברי הפורום הציע כל מיני הצעות, אפילו שאמרי למעשה סתם אפס וכן הלאה. אני לא מסכים עם הטענות האלו. אין לי מושג מה קורה. יש שם תלכיד שחקנים אדיר עם שחקנים מהשורה הראשונה כגון וראטי ודי מריה, יש מאמן מוכח שזכה בתארים (ולזכות שלוש פעמים בתואר אירופי זה לא רק מזל), יש הכל. מוזר מאוד מה שקורה שם, ולי לפחות אין מספיק יידע כדי לומר מה התפקשש שם. כמו כל קבוצות האוליגרכים, לא יכאב לי אם הם יצנחו חזרה למקומם הטבעי.
[B]
8. האם ההצלחה של רד בול לייפציג באמת מקרית? האם לאור הספונסר רחב הידיים היא באמת הפתעה? תנו את דעתכם בנושא.[/B]
כן ולא. מצד אחד יש להם מערך סקאוטינג מדהים, כולם שם שחקנים צעירים שבקבוצות הגדולות בכלל ולא היו נספרים. יצרו שם תלכיד מוכשר וצעיר שכולם צריכים ללמוד ממנו. מדברים על תקציב של 100 מיליון יורו, שזה לא הרבה בהנחה שהיום זה סכום שבו אתה יכול לקנות איזה פוגבה. הם בהחלט שונים משאר קבוצות הכסף הגדול שקונות כל מי שרק מוכן לשחק אצלם.
מצד שני, זו קבוצה שנוסדה רק ב2009, בנויה על כסף והיא ממש לא עוד דורטמונד. אבל אם כבר משקיעים מבחוץ שנכנסים לעולם הכדורגל, אז הדרך הזאת לא רעה בכלל. מקווה שזה יתן לעוד משקיעים מוטיבציה להשקיע בצעירים על פני קניה של אחת הקבוצות הגדולות ולהתחיל להרוס את שוק הכדורגל.

1. האם שחקני הכדורגל ימשיכו לנהור לליגה הסינית גם בעתיד? מה אתם חושבים על המגמה החדשה הזאת שמגיעה אלינו מאסיה?
    זו מגמה חדשה ישנה, פשוט עכשיו היא הגיעה גם לסין. זה תלוי באופי של השחקן, מה הוא מעדיף, כסף או קריירה מקצועית גדולה. בשתי ההעברות הגדולות האחרונות, קרי אוסקר וטבז, מדובר בשחקנים שהגיעו לשיא שלהם מבחינה מקצועית כל אחד מנסיבותיו, ולכן ההחלטה לעבור לכסף הגדול של המזרח היא לגיטימית ומובנת. הן במקרה של אוסקר, שכבר שנתיים לפחות למרות שמאמנים שונים נתנו לו את הצ’אנס הוא בעיקר הוכיח שהוא לא מספיק טוב, וטבז שחקן מצויין אך לו נשאר לו עוד הרבה לתת. בעיניי זה נכון מבחינת אותם שחקנים שכבר ירדו מפסגת הקריירה המקצועית שלהם לעבור למדינות הכסף ולצד פיתוח הכדורגל באותם מדינות, גם לעשות כמה ג’ובות מהצד.
    [B]

2. האם שלב הבתים בליגת האלופות ובליגה האירופית היה שונה משנים קודמות (מהנה יותר/מהנה פחות/מיוחד בצורה כזאת או אחרת)?[/B]
    הוא היה בעיקר מפתיע. אם הוא היה שונה? לא יודע. מה שבטוח קיבלנו השנה כמה משחקים יפים בשלב הבתים, וזה מבורך.
    [B]

3. האם אתם בעד סופרליג שתחליף את ליגת האלופות כליגה בפני עצמה של הקבוצות הגדולות ביבשת?[/B]
    זה יכול להיות מעניין אבל נצטרך להתרגל לשינוי הזה. אני לא חושב "המתכונת הזאת טובה יותר מנוכחית. הייתי רוצה לראות ליגה נוספת רק לגדולות, כך שבמקום לחכות למשחק מסויים כמה שנים אם בכלל, יהיה משחק בין כל הגדולות כל שנה. אבל זו כבר פנטזיה. יש מספיק עומס על השחקנים ואין מקום גם לזה.
    [B]

4. כמה רחוק יכולה הפועל ב"ש להגיע עדיין בליגה האירופית? והאם ההצלחה שלה היא חד פעמית ומקרית או שאנחנו בדרך לקבוצה ישראלית דומיננטית בהצלחות אירופיות בשנים הקרובות?
    [/B]לפני כשבוע המשחק של אתלטיקו החל בשעה רבע לעשר. פתחתי את הטלוויזיה בתשע וראיתי שיש באר שבע נגד ביתר ירושלים. זה היה באותו יום של הגרלת ליגת האלופות והאירופית והחלטתי לצפות, לראות כמה טובים הם. אני בדרך כלל רואה כדורגל אירופי וליגה איטלקית בשבילי זה כבר סף התת רמה. כלום לא הכין אותי לליגה הישראלית. אבל בכל זאת, אי אףשר שלא להצדיע להם אז שאפו. כמה רחוק הם יגיעו? לא מכיר את באר שבע או את רוב קבוצות הליגה האירופית, אז לא רוצה סתם לזרוק מספר, פשוט אאחל להם בהצלחה.
    [B]

5. האם הכסף הוא עדיין הגורם הכי דומיננטי בעולם הכדורגל כיום? האם הפערים בין הקבוצות הגדולות לקטנות ובין הליגות הגדולות יותר לקטנות מתרחב או מצטמצם?
    [/B]כסף, ביחד עם אהבה וסקס, הם הגורמים היחידים שדומיננטיים בעולם בכלל. אז כן, כסף הוא עדיין הגורם הכי משפיע בעולם הכדורגל.
    הפערים רק גודלים למרות שאנחנו לא רואים זאת עדיין בבירור. הקבוצות הגדולות יותר מוכרות יותר ויש להם יותר כסף לבזבז. הרי אם קבוצה שמוכרת במאה מיליון יורו מגדילה את ההכנסות שלה בעשרה אחוזים, וקבוצה שמוכרת כשלושים מיליון יורו בשנה גם מגדילה את היקף המכירות בעשרה אחוזים, הפער רק גדל בשבעה אחוזים. הקבוצות היום הודות לטכנולוגיה מוכרות יותר, והקבוצות הגדולות ביותר, קרי יונייטד בארסה ריאל וכן הלאה, אלו שיש להם קהלים ברחבי העולם, מרוויחות מזה הרבה יותר מקבוצות ‘מקומיות’ כמו סטוק סיטי או לה קורוניה, שהנגישות הזאת לא כל כך דרמטית עבורן. זה דיון בפני עצמו. הקבוצות הגדולות מעלות את המחירים באופן עקבי כי הן מסוגלות לשלם יותר והמוכרות, שבדרך כלל הקטנות יותר, חיות על המכירות של השחקנים האלו. הדרך היום לקבצות קטנות להצליח זה אך ורק מערך סקאוטינג.
    הפער בין הליגות? אני לא יודע ולא רוצה להכנס לדיונים היפוטתיים, בינתיים הליגה הספרדית שולטת ועד שיהיה חדש זהו המצב.

6. מהו הרגע המיוחד שלכם עד כה בחצי העונה הראשונה?
    ההתאחדות של כל עולם הכדורגל אחרי התאונה המחרידה שזעזעה את כולנו. פתאום הכל נכנס לפרופורציה וזה היה רגע להיזכר שזה רק ספורט בסך הכל. בימים של אחרי התאונה עם כל הצער וההלם הרגשתי גאה בעולם הכדורגל.

(Yoni-Juve fan) #3

[B]1.מה היא הליגה המפתיעה עד כה בעונה הזאת?[/B]
האנגלית, הצפיפות בצמרת, הטוב (קלופ וקונטה), הרע (פפ וראניירי) והמכוער (מוריניו)

[B]2.מה היא הליגה המאכזבת?
[/B]האיטלקית לטוב ולרע, יובנטוס שוב תיקח אליפות ללא מתחרים אמיתיים.

[B]3. הקבוצה המפתיעה של חצי העונה הראשונה?
[/B]ניס הצרפתית של סופר מריו. מונאקו ולייפציג מיד אחריה, הן לא הראשונות שלי בגלל האספקט הפיננסי.

[B]4. הקבוצה המאכזבת של סוף 2016?
[/B]יונייטד ואינטר, כל הכסף שנשפך, כל השמות הגדולים ועדיין אין שינוי.

[B]5.מה היא הרכישה הטובה ביותר שמסתמנת עד כה?
[/B]קונטה, וכל מילה נוספת מיותרת.

[B]6. מה היא רכישת הפלופ עד כה?
[/B]מוריניו, האנטי תזה של קונטה.

[B]7. מה דעתכם על הקריסה המסויימת של פאריס סן ז’רמן והאם היא תצליח להתאושש?
[/B]הייתי קורא לזה מעידה, הם עוד יחזרו לדרוס.

[B]8. האם ההצלחה של רד בול לייפציג באמת מקרית? האם לאור הספונסר רחב הידיים היא באמת הפתעה? תנו את דעתכם בנושא.
[/B]מפתיע מאוד. מה שכסף יכול לקנות בפורמולה 1 ובליגה האוסטרית, לא חשבתי שיכול להתקיים בבונדסליגה. הכובע כבר לעוס.

[B]9. האם שחקני הכדורגל ימשיכו לנאור לליגה הסינית גם בעתיד? מה אתם חושבים על המגמה החדשה הזאת שמגיעה אלינו מאסיה?
[/B]לא מעניין, אני לא מלוכסן. מה גם שכל מי שעובר לשם לא בדיוק עובר מהרכב של קבוצה גדולה. במצב הגרוע הוא שם מוכר שנמצא בשלהי הקריירה ומשחק בקבוצה קטנה, במצב הטוב יושב על ספסל בקבוצה גדולה ולא רואה דשא.

[B]10. האם שלב הבתים בליגת האלופות ובליגה האירופית היה שונה משנים קודמות (מהנה יותר/מהנה פחות/מיוחד בצורה כזאת או אחרת)?
[/B]יאללה די, לא מעניין, סופרליג זה עניין של זמן.

[B]11. האם אתם בעד סופרליג שתחליף את ליגת האלופות כליגה בפני עצמה של הקבוצות הגדולות ביבשת?
[/B]קונה בלי לחשוב פעמיים.

[B]12. כמה רחוק יכולה הפועל ב"ש להגיע עדיין בליגה האירופית? והאם ההצלחה שלה היא חד פעמית ומקרית או שאנחנו בדרך לקבוצה ישראלית דומיננטית בהצלחות אירופיות בשנים הקרובות?
[/B]תגדיר הצלחה? זה הצלחה בקנה מידה ישראלי שתחזיק מעמד לעוד כמה עונות. את שלב ה-16 כבר לא יעברו לדעתי.

[B]13. האם הכסף הוא עדיין הגורם הכי דומיננטי בעולם הכדורגל כיום? האם הפערים בין הקבוצות הגדולות לקטנות ובין הליגות הגדולות יותר לקטנות מתרחב או מצטמצם?
[/B]האם ארה"ב המעצמה הגדולה ביותר? כן, כסף זה הכל. מספיק להסתכל על ריאל וברצלונה. לא רחוק היום שיצמצמו את הליגות כדי להותיר את הקטנות הלא מעניינות בחוץ.

[B]14. מהו הרגע המיוחד שלכם עד כה בחצי העונה הראשונה? (שער, בישול, מהלך, רגע מצחיק, עצוב, מרגש, שחקנים, מאמנים, קהל) תפתיעו אותנו.[/B]
יוגי לב, טוטי עולה על הדשא לעוד עונה, יונייטד עושה שיעור לכולם באיך לא לבזבז 100 מיליון אירו, סימונה זאזה רוקד בדרך להדחה של איטליה, נולדה לי אוהדת יובנטוס!!! ליד זה הכל מתגמד…

(Ender) #4

אם כבר במגמות עסקינן, אז בבקשה, ותודה לאורי קופר שיספר לנו שוב על מות משחק ההחזקה בכדור:

פחות זה יותר: טרנד השנה האחרונה בכדורגל העולמי / אורי קופר

[I]מקריות, שקר סטטיסטי או מגמה?
[/I]

[I]הפילוסוף של ההחזקה בכדור, אבל האם הוא יכול לעשות את זה בלילה גשום בסטוק?[/I]