שחקן השנה של פיפא 2016 :: כריסטיאנו רונאלדו!

(Ender) #1

אז כמו שכתבתי בדיון של כדור הזהב 2016, השנה יש שני פרסים מקבילים. לא ברור לי ממש איזה מהם הוא הפרס הרציני יותר (מניח שזה בו זוכה המועמד הראוי לזכות לדעת פלוני יהיה הפרס הרציני מבין השניים עבור פלוני…), הקיום של שניהם הוא בהחלט מטופש ולא אסתטי, אבל מצד שני - זו המציאות, ואנחנו כאן כדי לסקר אותה.

אין עדיין המון מידע על הפרס, המעט שאני יכול להציע - נמצא כאן. ההצבעה לפרס תהיה כנראה 50% על בסיס הצבעות של קפטנים ומאמני נבחרות, ו-50% על בסיס הצבעות של עיתונאים ו… אוהדים, הצבעה פתוחה אונליין. לא ממש ברור לי מה זה אומר, אז אחכה רגע עם הטענה שזה נשמע פופוליסטי וטיפשי. הזוכה יפורסם בטקס של פיפא בציריך ב-9/1/17. ההצבעה תיסגר ב-22/11/16. עוד מידע כאן.

בכל מקרה, מעט הבשר ששווה היה לפתוח את הדיון עבורו הוא רשימת 23 המועמדים, שפורסמה היום. ואלה שמות:

אגוארו, בייל, רונאלדו, גריזמן, זלטאן, לבנדובסקי, מאחרז, מסי, ניימאר, פאייט, אלכסיס, סוארז, וארדי
דה ברוינה, אינייסטה, קאנטה, קרוס, מודריץ’, אוזיל, פוגבה
ראמוס
בופון, נוייר

10 מהליגה הספרדית, 10 מהליגה האנגלית, 2 מהליגה הגרמנית ו-1 אלוהינו בופון כפרעליו מהליגה האיטלקית.

מעניין אולי להשוות בין הרשימות של שני הפרסים. כזכור, ה-30 של כדור הזהב 2016:

[RIGHT]אגוארו, אובמיינג, בייל, רונאלדו, דיבאלה, גריזמן, היגוואין, זלטאן, לבנדובסקי, מולר, מאחרז, מסי, פאייט, ניימאר, סוארז, וארדי
דה ברוינה, אינייסטה, קוקה, קרוס, מודריץ’, פוגבה, וידאל
גודין, פפה, ראמוס
בופון, לוריס, נוייר, פטריסיו[/RIGHT]

מופיעים בשתי הרשימות: (20)
אגוארו, בייל, רונאלדו, גריזמן, זלטאן, לבנדובסקי, מאחרז, מסי, פאייט, ניימאר, סוארז, וארדי
דה ברוינה, אינייסטה, קרוס, מודריץ’, פוגבה
ראמוס
בופון, נוייר

מופיעים רק בכדור הזהב: (10)
אובמיינג, דיבאלה, היגוואין, מולר
קוקה, וידאל
גודין, פפה
לוריס, פטריסיו

מופיעים רק בשחקן השנה של פיפא: (3)
אלכסיס
קאנטה, אוזיל

בכל מקרה, אתם מוזמנים לדבר כאן על שחקן השנה של פיפא. על השוואה בין שתי הרשימות אפשר לדבר בשני הדיונים, אבל אני מניח שיותר טבעי כאן שכן אני כבר התחלתי זאת (בערך). עוד אנצל את הבמה הזו ואת אלפי הכניסות לדיון החדש כדי להזכיר לכם את משחק הפורום שלנו (עבור פרס כדור הזהב בלבד - אני באמת לא רואה טעם לעשות שני משחקי פורום נפרדים, ויסלחו לי אלכסיס, קאנטה ואוזיל). שימו לב שכל מי ששלח לי הודעה קיבל ממני הודעה בחזרה (ככה שאם לא קיבלתם הודעה בחזרה, יש מצב שההודעה שלכם לא הגיעה אלי). בכל מקרה, תזכורת:

יאללה, דיון פורה, ולא לשכוח לכבד איש איש את האחר ודעותיו!

(Niro) #2

האמת, אני יכול לחיות גם עם רשימה מצומצמת הרבה יותר מה-23 הללו, אבל עצם העובדה שפפה לא נכלל ברשימה הזו היא שערורייה. אם עד עכשיו לא ייחסתי לפרס של פיפא משקל רב מדי, היום אני מבטל אותו לחלוטין מבחינתי.

(Colombian Cowboy) #3

מרגיש כאילו לקחו את הטופ 23 שחקנים ב FIFA 17 (או 16) ועשו רשימה.

אגוארו, דיבאלה, פטריסיו, WTH? והם לא היחידים שלא קשורים לרשימה…

(Shusaku) #4

הפתעה:

(Ender) #5

בגזרת המאמנים (הייתה רשימה לא מאוד מעניינת של עשרה, צומצמה עכשיו לשלושה) - קלאודיו ראניירי, פרננדו סנטוס ו… זינדין זידאן.
סימאונה, שקיבל בליגת האלופות את בארסה, באיירן וריאל, ניצח שתיים וסיים בתיקו עם השלישית אחרי 120 דקות, יסתפק באיחולי הצלחה לגריזמן.

(Scouser) #6

רק ראניירי. תצוגת האימון הכי גדולה של השנה בלי מתחרים (האמת שהמתחרה היחידי בכלל לא בשלישייה).

(t.a.l4) #7

מה כל כך מפתיע בזה שזידאן מועמד?
לדעתי ראניירי צריך לזכות מהסיבות הברורות,אבל המועמדות של זידאן גם על חשבון סימאונה ממש לא מפתיעה אותי.

למי ששכח הפרס מוענק על שנת 2016 כולה ולא על העונה שעברה.
זידאן קיבל קבוצה עם סגל טוב ומורל בתחת,עם פער עצום מהמקום הראשון וסיים אותה עם צמפיונס ומקום שני בהפרש נקודה,כשבדרך מנצח בקלאסיקו בחוץ,והעונה פתח נהדר,הקבוצה בעמדת עלייה לשמינית גמר ליגת האלופות וכרגע מובילה את הטבלה ב 6 נק׳ (אחרי נוקאאוט בדרבי לאותו סימאונה).
וזה בלי להזכיר גם את הסופרקאפ האירופי.

מה עשה סימאונה?
קמפיין מדהים בעונה שעברה באלופות שהסתיים בהפסד (פנדלים זה גם הפסד) לזידאן.
העונה בליגת האלופות אתלטיקו מובילה את הבית אבל בליגה הוא בהתרסקות,פער של 9 נק׳ ממקום ראשון אחרי תבוסה בדרבי ביתי ל…זידאן.
עם על הכבוד למאבקים האדירים שאתלטיקו עברו בשנה שעברה באלופות,בשורה התחתונה אין להם כלום ביד,ואת הפרס הזהמחלקים על שנה שלמה,לא על חודשיים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

(Colombian Cowboy) #8

גם אם רוצים להכניס את סימאונה זה על חשבון סנטוס מאמן פורטוגל ובטח שלא על חשבון זידאן. אולי הקבוצה של זידאן לא מרשימה מי יודע מה (אפשר לחשוב שפורטוגל הרשימה) אבל היא מנצחת. היא ווינרית, ועל זה אני לא חושב שמישהו חולק.

(Shusaku) #9

גריזמן בשלישייה הסופית של הפרס של פיפ"א, אבל הוא לא בהרכב השנה שלהם. #נובאמת

(סארי) #10

מה לעזאזל עושה שם דני אלבז?
איפה פפה ?:slight_smile:

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

(moshe34) #11

כריסטיאנו רונאלדו שחקן השנה !
מזל טוב!

למי שממש משעמם בחיים זה רשימת המצביעים.

(Ender) #12

כריסטיאנו רונאלדו משלים טרבל אישי מרגש:
שחקן השנה של ספורטאנטר
שחקן השנה של פראנס פוטבול
שחקן השנה של פיפא

נתראה בשנה הבאה.

(BannedT) #13

מה שמצחיק זה שדווקא הדברים הכי מוצדקים שחשדתי שאולי יקרו לא קרו. גריזמן בחוץ, והמגן שהיה פעם של בארסה איכשהו השתחל לרשימה. אני נשבע לכם שבופון היה עדיף בתור מגן ימני על דני אלבס. אולי בופון בתור שוער ונויר בתור מגן?

[QUOTE=BannedT;1704252]הרי גם ככה בנבחרת השנה של פיפא אתם הולכים לראות את נויר ועוד 9 מבארסה/ריאל עם איזה גריזמן שישתחל. אני גם יכול לראות מול עיניי את פפה נשאר בחוץ לטובת הצמד ראמוס את פיקה.[/QUOTE]

(Oleguer 23) #14

גם כשהוא יפרוש, דני אלבס יהיה מגן העונה.