כדור הזהב 2016 :: כריסטיאנו רונאלדו!

(Ender) #1

כדור הזהב ושחקן השנה של פיפא נפרדים אחרי 6 שנים ביחד בהן מסי (4) ורונאלדו (2) החליפו משמרות על תואר שחקן השנה בעולם.
קצת על הפרידה הזו והסיבות שלה אפשר לקרוא כאן. בגדול, החבר’ה במגזין FranceFootball לא אהבו את הפוליטיקה שפיפא מכניסה לפרס שלהם, וטענו שהמאמנים והקפטנים לא מצביעים בצורה אובייקטיבית.

אז השנה יחולקו שני הפרסים. דיון לפרס של פיפא ייפתח כאשר היא תפרסם את רשימת ה-23 שלה. בינתיים, יש לנו את רשימת ה-30 של המגזין הצרפתי, ואלה שמות:

אגוארו, אובמיינג, בייל, רונאלדו, דיבאלה, גריזמן, היגוואין, זלטאן, לבנדובסקי, מולר, מאחרז, מסי, פאייט, ניימאר, סוארז, וארדי
דה ברוינה, אינייסטה, קוקה, קרוס, מודריץ’, פוגבה, וידאל
גודין, פפה, ראמוס
בופון, לוריס, נוייר, פטריסיו

כרגיל, הרבה מאוד שחקני התקפה. אפשר גם לחלק לפי מועדונים (ריאל 6, ברצלונה 4, באיירן 4), ליגות (ספרד 13, אנגליה 8) ולאומים (צרפת 4, ארגנטינה 4, ספרד 3, גרמניה 3, פורטוגל 3). יש כמה שחקנים עם הופעות בכורה ברשימות מסוג זה (בולטים - מאחרז, פאייט, וארדי, פטריסיו - שכחתי מישהו?), ובוסקטס עדיין חסר.
מהרשימה הזו יצטרכו עיתונאים בכירים לבחור את השחקן הטוב ביותר בשנה החולפת, כנראה בשיטה הנהוגה בשנים האחרונות: 5 נקודות למקום ראשון, 3 למקום שני, 1 למקום שלישי. לא תיחשף רשימה מצומצמת של שלושה פיינליסטים בהמשך, והזוכה במאושר יוכרז בדצמבר.

בדיון הזה אפשר לדבר על הבחירה המתקרבת, מי לדעתכם צריך לזכות ולמה. הבעיה הגדולה של כדור הזהב (מעבר לזה שהוא מחולק לפי שנים ולא לפי עונות) היא שאין באמת קריטריון מוסכם או אובייקטיבי לפיו שופטים, ולכן שני אנשים אינטליגנטיים שונים יכולים להציע שני שחקנים ראויים שונים, כל אחד עם נימוקים אחרים לחלוטין. לכן, כאשר אתם כותבים מי הזוכה שלכם, תשימו לב שיש פה בעצם בחירה כפולה: אתם צריכים להחליט לפי איזה קריטריון מעניקים את הפרס (למשל - השחקן שהבקיע הכי הרבה שערים בשנה החולפת), ואז אתם צריכים להחליט מי השחקן העונה על הקריטריון בצורה הטובה ביותר (במקרה של קריטריון אובייקטיבי זה יחסית קל, אבל מה לגבי קריטריון כמו - השחקן הוירטואוז ביותר בשונה החולפת? או קריטריון שמשלב כמה תכונות, ונדרש לקבוע משקל לכל תכונה? מאתגר). בסוף, אני בטוח שגם יהיו אנשים שיבחרו לפי תחושת בטן שאינה מגובה בתהליך שיטתי - לא מת על זה, אבל לא אופתע אם גם חלק מהבוחרים האמיתיים יהיו כאלה.

ואם כבר מדברים על בוחרים, במידה ותהיה היענות מספקת, אני מציע את משחק הפורום הבא:
ניקח על עצמנו את תפקיד העיתונאים הבכירים. כלומר, כל אחד מכם ישלח לי בהודעה פרטית את ההצבעה שלו, בתאריך כלשהו החל מהיום ועד ה-29/11. את הזוכה של הפורום, בשילוב הצגת ההצבעות של המשתמשים השונים, אפרסם ב-30/11. מעבר לניסוי מעניין (האם התוצאה שלנו ושל העיתונאים תהיה זהה?), תוכלו להגיב אחר כך בדיון ולהגן על הבחירה שלכם. הפורמט בו תשלחו לי את ההודעה לא צריך לכלול הסבר, ובלבד שיכלול שלושה מועמדים מתוך השלושים. למשל:

5 נקודות: גודין
3 נקודות: פפה
נקודה 1: ראמוס

יאללה, דיון פורה, ולא לשכוח לכבד איש איש את האחר ודעותיו!

(moshe34) #2

אין פרס השנה למאמן השנה?
אני עדיין מחכה שיתקנו את העוול הנורא שלא חילקו לצולו לפני שנתיים את התואר הזה.
רשימה מאכזבת אין שום ניסיון לצאת מ"הקופסה" של הפולטיקה של פיפ"א.

(Parliament) #3

רעיון מגניב ENDER אני מקווה באמת שתהיה היענות מצד החברים לפורום.

שיהיה לכולם בהצלחה…

(t-rix) #4

רעיון נהדר… שלחתי :slight_smile:
אני מסביר את הבחירות שלי, אבל קודם אני חייב לציין שאני מסוג האוהדים שאוהב שחקנים טכניים כאלה שאתה מרגיש שמרחפים -כמעט ולא מרגשים אותם- על המגרש ועושים את הדבר הנכון כמעט תמיד וביעילות מקס’. מכאן ניתן להבין ששחקנים כמו סוארז ורונאלדו ועוד רבים אחרים וטובים לא יהיו ברשימה שלי…
אז הנה הרשימה;

5 נק’ : גריזמן, לדעתי הכי טוב ובעיקר הכי יציב בעונה החולפת. היה מעולה בכל מסגרת ורק חוסר מזל מנע ממנו להיות עם דבל ענק על כל אירופה.
3 נק’ : מסי, היה פצוע אומנם בחלק מהשנה, ואולי לא השנה הכי טובה שלו, אבל את הריחוף שלו והאיכות הבלתי נתפסת שנוטפת ממנו בכל נגיעה אי אפשר להתעלם ממנה. הטוב בהיסטוריה בעיניי. אבל לא השנה.
1 נק’ : מודריץ’, הסיבה שבחרתי בו כי אני רואה כמה הוא מוסיף לאין שיעור לייצוב של ריאל. הם פשוט לא אותו דבר בלעדיו.
הוא מוסיף את הדריבל האדיר שלו מהמרכז ובעצם מכל מקום, ניהול ואף איום מרחוק. הוא מאוד מזכיר לי את אינייסטה בתנועה שלו ואני חושב שזו המחמאה הכי גדולה שקשר יכול לקל.

אקסטרה; מאמן השנה בעולם חייב להיות רניירי על העונה האדירה שעשה באנגליה.

ראויים לאזכור ; סוארז על עונה ברף הכי גבוה שאפשר, אלונסו על כך שבגיל 34 עדיין וורלד קלאס, וסאול ניגז על האיכויות המדהימות שהוא מראה תחת סימונה.

(Ender) #5

[B]תזכורת: עוד שבוע בדיוק לסיום ההצבעה של עיתונאיי הפורום לכדור הזהב - מהרו לממש את זכותכם וחובתכם העיתונאית![/B]

(Madridista#1) #6

אף אחד לא שם אותי להציע הצעות, אבל אני מציע לשנות את שם הדיון ל: “כדור הזהב 2016 ע"ש כריסטיאנו ומסי”.

רונאלדו נתן שנה קלנדרית מצויינת. מינואר ועד גמר היורו בו נפצע לצערנו הוא שיחק מצויין, הבקיע שערים יפים וחשובים, שהבולט בהם הוא מול ברצלונה, ובל נשכח את השערים החשובים ביורו.
את פתיחת העונה הנוכחית הוא פתח בכושר לא משהו, אבל עדיין עם מספרים יפים והיכולת? ממשיכה להשתפר כשהשיא הגיע בדרבי. אם ימשיך ככה, ולא שעכשיו יש ספק למי מגיע(לפחות לטעם רוב אוהדי הכדורגל שהם לא אוהדי בארסה), אז בכלל לא יהיה ספק.

והתארים שהוא קטף כמובן. יהיו לו 4 כדורי זהב, רק אחד פחות ממסי. [B]למען הסר ספק, אני חושב שגם אם יהיו לו 6 כדורי זהב הוא לא יהיה בטופ 5 של ההיסטוריה עם זידאן, מסי, פלה, רונאלדו השמן ומרדונה השמן.[/B]

(Ender) #7

[QUOTE=Madridista#1;1701984](לפחות לטעם רוב אוהדי הכדורגל שהם לא אוהדי בארסה).[/QUOTE]
אני משאיר את ההודעה הזו כדי להדגיש שמי שיכתוב פה הערות שוליים מביכות ומתסיסות בסוגריים - ההודעות שלו ימחקו. גם אם שאר ההודעה תהיה גאונות צרופה.

לגבי שאר מה שכתבת - הדיון לא יהיה על שם מסי ורונאלדו בראש ובראשונה כי אחת המטרות שלו היא לבדוק האם נקלע לדעת העיתונאים האמיתיים, והדיון שלהם אינו על שם מסי ורונאלדו. מעבר לזה, יש פה לפחות משתמש אחד שנתן את אחד משני המקומות הראשונים שלו לשחקן שאינו מסי או רונאלדו (ובבקשה אל תשאל את מי הוא אוהד).

על היעדר חשיבות השער מול ברצלונה כבר כתבתי לך בדיון הכדור הקודם, לא רואה טעם לחזור לזה.
על המיקום ההיסטורי של כריסטיאנו יהיה רלוונטי לדבר רק אחרי הפרישה שלו.

דיון פורה, ענייני ולא מתסיס לכולנו.

(Madridista#1) #8

הצעתי את שינוי שם הדיון בהומור כמובן, אין כוונה לשנות אותו באמת.

השער נגד בארסה כן היה חשוב, זה גרם לנו לנשוף בעורפה של ברצלונה תוך כדי קיזוז הפער מ9 ל2 כמיטב זכרוני, והניצחון הזה נתן פוש אדיר. לצערי, ברצלונה עמדה בלחץ וניצחה הכל עד לסיום.

אני באמת ובתמים חושב, שמי שחושב שמגיע לגרייזמן לזכות הוא לא פחות מהזויי. ובאמת בלי להעליב. נכון, הוא שיחק מצויין ברוב המשחקים. אבל - בגמר היורו לא עשה משהו מיוחד ולא הבקיע. לא הביא אליפות. את העונה הנוכחית פתח ביכולת שממש לא מצדיקה זכייה בכדור זהב. לא מבין איך אפשר לבחור בו - באמת. אם היה ראויי באמת שהייתי מודה בזה, אבל הוא לא.

סוארס זכה באליפות תוך כדי הצגות עד יוני, אבל מאז? נפצע פה, משחק רע שם. מפתיחת העונה עד כה ברצלונה לא משחקת מעולה כמו אשתקד. אמנם הפער הוא כולה 4 נקודות, אבל סוארס עדיין לא מזכיר את סוארס של העונה שעברה.

על וארזי ומחארז מביך לדבר. לפחות לטעמי.

[B]בדיוק כמו שאנשים במדינה בוחרים בביבי לא כי הוא טוב - אלא כי אין מישהו אחר במקומו, זה המקרה בדיוק. זה לא שכריסטיאנו רונאלדו היה איזה עילויי השנה, אלא פשוט אני לא רואה מישהו אחר שעשה וזכה בתארים יותר חשובים ממנו. זה הכל.
[/B]
דיון פורה.

(BannedT) #9

[QUOTE=Madridista#1;1701984](לפחות לטעם רוב אוהדי הכדורגל שהם לא אוהדי בארסה)[/QUOTE]

אני מסכים שיש שחקן פורטוגזי של ריאל מדריד שעשה הבדל עצום בקבוצות שבהן שיחק השנה. קוראים לו פפה.

(Scouser) #10

[QUOTE=Madridista#1;1701993]הצעתי את שינוי שם הדיון בהומור כמובן, אין כוונה לשנות אותו באמת.

השער נגד בארסה כן היה חשוב, זה גרם לנו לנשוף בעורפה של ברצלונה תוך כדי קיזוז הפער מ9 ל2 כמיטב זכרוני, והניצחון הזה נתן פוש אדיר. לצערי, ברצלונה עמדה בלחץ וניצחה הכל עד לסיום.

אני באמת ובתמים חושב, שמי שחושב שמגיע לגרייזמן לזכות הוא לא פחות מהזויי. ובאמת בלי להעליב. נכון, הוא שיחק מצויין ברוב המשחקים. אבל - בגמר היורו לא עשה משהו מיוחד ולא הבקיע. לא הביא אליפות. את העונה הנוכחית פתח ביכולת שממש לא מצדיקה זכייה בכדור זהב. לא מבין איך אפשר לבחור בו - באמת. אם היה ראויי באמת שהייתי מודה בזה, אבל הוא לא.

סוארס זכה באליפות תוך כדי הצגות עד יוני, אבל מאז? נפצע פה, משחק רע שם. מפתיחת העונה עד כה ברצלונה לא משחקת מעולה כמו אשתקד. אמנם הפער הוא כולה 4 נקודות, אבל סוארס עדיין לא מזכיר את סוארס של העונה שעברה.

על וארזי ומחארז מביך לדבר. לפחות לטעמי.

[B]בדיוק כמו שאנשים במדינה בוחרים בביבי לא כי הוא טוב - אלא כי אין מישהו אחר במקומו, זה המקרה בדיוק. זה לא שכריסטיאנו רונאלדו היה איזה עילויי השנה, אלא פשוט אני לא רואה מישהו אחר שעשה וזכה בתארים יותר חשובים ממנו. זה הכל.
[/B]
דיון פורה.[/QUOTE]
אני מת לדעת - במה שונה השנה של כריסטיאנו מזו של גריזמן מלבד ניצחון בפנדלים ושער מזליקי בהארכה כשהוא בכלל לא על המגרש? ואני מזכיר את ההבדלים בין אתלטיקו לריאל.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

(Colombian Cowboy) #11

[QUOTE=Scouser;1702030]אני מת לדעת - במה שונה השנה של כריסטיאנו מזו של גריזמן מלבד ניצחון בפנדלים ושער מזליקי בהארכה כשהוא בכלל לא על המגרש? ואני מזכיר את ההבדלים בין אתלטיקו לריאל.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk[/QUOTE]

ורק להוסיף, אתלטיקו עם כל הכבוד לא ברמתה של ריאל (לא פיננסית ולא ביעדים). להביא אותה להישגיה הרבה יותר קשה מלהביא את ריאל.

(t-rix) #12

גריזמן היה לדעתי באיי פאר הכי טוב השנה. כמות הנקודות שהביא לאתלטיקו מטורפת והרבה יותר ממה שכרסטיאנו הביא לצורך העניין.
אני זוכר שהיה באחד הדיונים באמצע העונה על נקודות ששחקן חתום עליהם, וגריזמן היה אם אני לא טועה יותר מפי שניים מכרסטיאנו. גם העקביות שלו הייתה מצויינת. בגמר האלופות וגביע אירופה גם היה מעולה ונתן משחק אפילו הרבה יותר טוב מרונאלדו עצמו כששניהם באותו מעמד.
נחס ריחף מעליו והחמיץ פנדל בגמר האלופות שהיה שווה גביע היסטורי, ונחס+קורה מנעו ממנו יורו כשהוא שוטף את המגרש.
בראשון פנדלים הכריעו בלי שום השפעה של כריס, בשני הרוח של כרסטיאנו נכנסה באדר וכבשה את השער. או שלא.

בקיצור, מי שחושב שגריזמן לא ראוי כנראה שלא ראה בכלל את אתלטיקו וגריזמן.

(Madridista#1) #13

אל תשכחו שלתארים יש משמעות מכרעת בפרס הזה. הפרס הזה איבד כל חשיבות שהייתה לו. היא מוענקת על ידי פוליטיקה.

אני חושב שלא ייתנו לגרייזמן את התואר מהסיבה שאין לו “שם” עדיין. הוא לא איזה סופרסטאר אדיר שאפשר להציב בראש השחקנים יחד עם מסי, רונאלדו, ניימאר וסוארס. הוא עדיין לא שם, עם כמה שהוא שחקן נפלא(והוא שחקן נפלא). אולי עוד כמה שנים אחרי שרונאלדו יפרוש ומסי יהיה “זקן” הוא יקח, אבל לא כל עוד רונאלדו ומסי חיים ונושמים מספרים מטורפים.

כך היה גם עם סניידר, אינייסטה/צ’אבי וכו’. הפרס הזה הוא למי יש שם יותר גדול שזכה ביותר תארים חשובים.

(agalma) #14

אם נלך לפי דעת השחקנים בעולם, אז באופן גורף הכדור צריך ללכת להיכן שהוא תמיד הולך כשמסי על המגרש. אבל אם לקלוע לדעת חכמים זה לא העניין, אז לפי תארים, ברור שרונאלדו צריך לזכות, וכן, עדיין בכיס שלו היה השנה את הגרוש ללירה.

(Uriah) #15
  1. פפה
  2. גריזי
  3. רונאלדו / מסי / סוארס

אפשר היה להרכיב גם צירוף אחר, אבל לטעמי אלו חמשת השחקנים הראויים ביותר.

(chaplan) #16

צריך לקחת בחשבון גם שאת אליפות ספרד שיש למסי נלקחה בהתמודדות ישירה מול שתי הפיינליסטיות של ליגת האלופות, ובגביע הספרדי זה היה מול אלופת גביע אופ"א. גם למסי יש תארים אז לדעתי היכולת האישית כאן היא זו שתכריע, וגם בטח מה שיקרה בקלאסיקו יכול להטות את כף המאזניים לפה או לשם.

(סארי) #17

הדירוג שלי הוא כזה:רונאלדו 5
סוארז 3
מסי 1
רציתי לתת לסוארז את ה 5 כי הוא נתן עונה אדירה, הוא כבש כמות שערים אדירה והכריע הרבה משחקים, הוא מגיע לכל משחק גדול ונותן את כולו ולא רק בהתקפה,הוא לוחץ הוא רץ כמו מטורף ונותן את כל כולו, אבל את הפרס נותנים על שנה קלנדרית, ומאז העונה שעברה הוא נחלש קצת, גם בקופה וגם בליגה עד עכשיו יש בו משהו שונה, עדיין לא התאפס.
רונאלדו ירד ברמה ועל זה אין מה לדבר, ובשנים הבאות הוא ימשיך לרדת גם,השנה הוא זכה בשני תארים, השם שלו לא רשום בלעדית עליהם זה נכון, אבל מצד שני ביורו לולא השערים שלו פורטוגל הייתה עפה בבתים, הוא גם ללא ספק המנהיג של הנבחרת הזו ועל זה מגיע לו קרדיט(גם אני חושב שפפה היה השחקן הכי טוב ביורו ביי פאר), אני אתן לו את 5 הנקודות כי לזכות ביורו עם פורטוגל זה דבר מאוד קשה, פורטוגל היא לא נבחרת איכותית, היא נבחרת שמסתמכת עליו והוא סוחב אותה.
מסי השנה לא היה יציב, פתיחת השנה לא הייתה כל כך טובה, שנה שעברה הוא זכה באליפות ובגביע אבל דעתי האישית שהגיבור של ברצלונה היה סוארז, לגבי פתיחת העונה הזו זה כבר סיפור אחר לגמרי והוא נמצא ברמה ובעולם משלו, הוא מעל כולם, אבל עדיין התואר הזה הוא קאלנדרי וכמכלול לא מגיע לו.

(moshe34) #18

סוארז לא שיחק בקופה בגלל הפציעה בגמר הגביע.
סאמפולי אמר "שצריך לתת שני פרסים, פרס אחד בנפרד למסי ופרס אחר לכל השאר"
צודק לחלוטין.
מסי 5
סוארז 3
בייל 1
בייל מבחינתי היה לו חלק הרבה יותר מכריע ביורו עם וולש והזכיה של ריאל בגמר האלופות.[RIGHT] אבל הסוכן שלו זה לא מנדש ואין לו מנגנון של שטיפת מח כמו שיש לפורטוגלי שעומד מאחוריו.
[/RIGHT]
גם התחלת השנה שלו הרבה יותר טובה. ובאמת חבל על הפציעה שלו. יש לו גם אישיות מחוץ למגרש שאני מאוד אוהב.
ועם מוציאים את מסי מהרשימה:
סוארז 5
בייל 3
גריזי 1
גריזי היה מקבל ציון הרבה יותר גבוה ללא הסוף של שנה שעברה, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שבכל משחק חשוב השנה (כולל הדרבי לפני שבוע) הוא נעלם.
אבל לדעתי בשנה הבאה הוא יהפוך למועמד רציני לזכייה ברשימה הזאת.
זה רק עניין של זמן וניסיון עד שהוא יהפוך למועמד לגטימי לזכייה.

נ"ב הציון פה תקף גם לפרנס פוטבול?
אפשר לחלק את זה לשתי רשימות?

(Shusaku) #19

סארי, אני לא בא לערער על הניקוד שנתת. כל אחד ראשי להצביע כראות עייניו. אבל לא קצת מצחיק להגיד סוארז היה הכי טוב בחצי הראשון של 2016, אבל נחלש בחצי השני, מסי לא היה מדהים בחצי הראשון, אבל הכי טוב בחצי השני של 2016 - אז 5 נקודות לרונאלדו? אין לי בעיה שתגיד גם שאתה נותן לרונאלדו 5 נקודות כי אתה אוהב אותו ובא לך שיזכה גם בפרס הפורומי שלנו, סתם מתעניין.

(Ender) #20

[QUOTE=mos34;1702310]
נ"ב הציון פה תקף גם לפרנס פוטבול?
אפשר לחלק את זה לשתי רשימות?[/QUOTE]
הדיון פה הוא הדיון של כדור הזהב, שהוא הפרס של פרנס פוטבול.
הדיון השני, שחקן השנה של פיפא, הוא הדיון של הפרס של פיפא.
משחק הפורום שלנו הוא על בסיס כדור הזהב, וכדי להצביע בו צריך לשלוח לי שלישייה בהודעה פרטית.