אולימפיאדה ריו דה-ז'נירו 2016!

(Paul Heyman) #133

[B]1) מי האתלט שאתם תזכרו הכי? בולט, פלפס, ביילס?
[/B]
עבורי, אולי הוא לא שבר שיא עולם כמו בבייג’ין אבל יוסיין בולט הוא הכוכב הבלתי מעורער של האתלטיקה לדורותיה. אמרתי את זה למחרת הזהב השלישי שלו בשליחים, דומיננטיות שכזאת לתקופת זמן שכזאת, זה חסר תקדים והוא ניצב כרגע מבחינתי בעולם הספורט ליד שמות אלמותיים כמו ג’ורדן ועלי.

חייב גם לציין את סנטיאגו לאנגה הארגנטינאי עם סיפור מעורר השראה של קרב במחלה, ניצחון הרוח והגוף - ובא לריו ולא רק שהתחרה(מה שהיה מספיק לחלוטין) אלא זכה עוד בזהב. הרוח האולימפית ביסוד מהותה.

[B]2) מה המקצוע שהכי נהנתם לראות במהלך המשחקים?
[/B]
אישית עבורי למרות השיפוט, נהניתי מתחרויות הג’ודו. מאוד נהנתי מתחרויות התעמלות המכשירים שאני חושב שהיו מאוד מעניינות וברמה מאוד גבוהה הפעם. ועוד העדפה אישית שלי - תחרויות הרמת המשקולות סיפקו הופעה בכלל לא רעה.

[B]3) מה דעתכם על ההופעה הישראלית?
[/B]
עבורי, בלהתחשב ברמת ההשקעה שהספורטאים האלו מקבלים, כל ספורטאי ישראלי שמגיע לאולימפיאדה, זה כבר הישג ענק. אז חלק נתנו הופעה פחות טובה, וחלק נתנו הופעה יותר טובה - ומה עוד, סיימנו עם שתי מדליות. אבל עבורי אישית, רמת ההבדל בין ההשקעה בספורטאים האלו מהמדינה לבין רמת ההשקעה שהספורטאים האלו שמים במקצוע שלהם; עבורי זהו הבדל שמביש אותי כאזרח, ואין דבר שנוא עליי מלראות את הפוליטיקאי התורן נהנה לו בשמש שמקרינים ההשגים של הספורטאים שלנו כשהם הפוליטקאים עושים הכל, אבל הכל, כדי שלאותו הספורטאי יהיה את הסיכוי הקטן ביותר להצלחה.

[B]4) מה המקצה של כל ענף ספורט אותו תזכרו גם בעוד שנים?
[/B]
תחרות הקרב רב בהתעמלות מכשירים אצל הגברים.

רמה כזאת גבוהה של ספורטאים, עם דרמה פסיכית שהלכה שם באולם. פשוט קלאסיקה אולימפית.

[B]5) בצד המאכזב, מה פחות שכנע והרשים אותכם באולימפיאדה?
[/B]
חייב לתת הסכמה מלאה עם אהוד בנוגע לשיפוט בתחרויות הלחימה בפרט. לבושות והחרפות שהדבר הזה הוביל בריו - פשוט אין מקום בספורט ב-2016, נקודה; אני חוזר ואומר, חייב לבוא חריש עמוק מאוד באיגרוף, והתאבקות, וגם מחשבה מסויימת על חוקים מסויימים בג’ודו בתוספת חידוד פסיכולוגי של השופטים בג’ודו בכל מה שקשור לאווירה ביתית.

מלבד זה, כמובן הסיפור של לוכטה היה רע, וכל לעג שהוא יקבל עכשיו - הוא הרוויח.

[B]6) ריו, הצליחו לעמוד בציפיות?[/B]

אם הציפיות היו בעיקר לכישלון מערכתי כולל, אז בהחלט אפשר להגיד שריו הצליחה לייצר אולימפיאדה שתיקתקה, לא ראינו כמעט אף שיהוק או פיהוק בהתנהלות(למרות המים הירוקים). אז כן, ריו הצליחו לייצר מה שלו הרבה חשבו שהם לא יצליחו: אולימפיאדה שעבדה ולא נכשלה.

אבל גם פה אני אסכים לחלוטין עם אהוד, עוד ארבע שנים בטוקיו - זה תהיה פשוט רמה אחרת.

(Ehud) #134

[QUOTE=Cerv;1692299]
[B]6) ריו, הצליחו לעמוד בציפיות?[/B]

אם הציפיות היו בעיקר לכישלון מערכתי כולל, אז בהחלט אפשר להגיד שריו הצליחה לייצר אולימפיאדה שתיקתקה, לא ראינו כמעט אף שיהוק או פיהוק בהתנהלות(למרות המים הירוקים). אז כן, ריו הצליחו לייצר מה שלו הרבה חשבו שהם לא יצליחו: אולימפיאדה שעבדה ולא נכשלה.
[/QUOTE]

תשמע לא הכל היה כזה מדהים בהתחלה, בשלושה-ארבעה ימים הראשונים הדברים המרכזיים שדיברו עליהם היה תורי ענק מחוץ לאיצטדיונים באיזור האוטובוס והבדיקות, אנשים נכנסו במחציות של משחקים וברבעים והיה שם בלאגן מטורף.
לזכותם יאמר שאחרי הימים הראשונים הם סידרו את זה.

(Paul Heyman) #135

[QUOTE=Ehud;1692332]תשמע לא הכל היה כזה מדהים בהתחלה, בשלושה-ארבעה ימים הראשונים הדברים המרכזיים שדיברו עליהם היה תורי ענק מחוץ לאיצטדיונים באיזור האוטובוס והבדיקות, אנשים נכנסו במחציות של משחקים וברבעים והיה שם בלאגן מטורף.
לזכותם יאמר שאחרי הימים הראשונים הם סידרו את זה.[/QUOTE]

לגמרי, השבחים שלי הגיעו מהעובדה שהם הצליחו לא להתפרק לחלוטין, שזאת הייתה הציפייה :slight_smile:

(Paul Heyman) #136

קצת חבל להעלות את הדיון הנפלא שהיה לנו בקיץ עבור סיבה כזאת מאכזבת אבל אין ברירה:

החלק השני של חקירת מקלרן בהקשר למערכת הסימום של הרוסים התפרסמה.

זה פשוט מעורר חלחלה, ואני פשוט לא יודע איך אפשר בשנים הקרובות לתת לאיזשהו אתלט רוסי להתחרות עם הממצאים האלו(מלבד אלו שבאופן ברור הם רוסים, אבל בלי שום קשר נוסף למולדתם - קרי שהם מתגוררים בחו"ל ועובדים עם צוותים שלא קשורים לרוסיה בכלל).

קישור

(Paul Heyman) #137

באותו ההקשר הנה קישור לסרט תיעודי בנושא.