אולימפיאדה ריו דה-ז'נירו 2016!

(Sasha) #111

אם הדרך של פורטוגל לגמר היורו נראה לכם לא מספיק טובה, מה תגידו על [B]נבחרת הנשים של שבדיה בריו 2016[/B]? מקום שלישי בשלב הבתים עם המאזן השני הכי גרוע מבין הטבלה הפנימית של המקום השלישי ב-3 הבתים. השפלה 5-1 מול ברזיל, ניצחון 0-1 בדקה ה-76 על דרום אפריקה ותיקו 0-0 עם סין. ברבע הגמר היא סחטה 1-1 עם אלופת העולם ארה"ב בתום 120 דקות וניצחה בפנדלים, בחצי הגמר (שהתקיים הערב) אותו סיפור: 0-0 בתום 120 דקות וניצחון דרמטי בפנדלים על המארחת ברזיל! (תקציר כאן)

לגמרי סיפור לא יאומן וכנראה גם סנסציוני יותר מפורטוגל. שבדיה מעפילה לגמר האולימפי הגדול כשהיא הובילה במצטבר רק 30 דקות בכל הטורניר, כבשה רק 3 שערים, אבל בעיקר… התגוננה. “שבדיה ישבה מאחור ועשתה הגנה עם כל 11 השחקניות שלה”, התלוננה בסיום המשחק השוערת הברזילאית בארברה. “ניסינו לפרוץ עם 3, אפילו 4 שחקניות התקפה. בעטנו לשער מספר פעמים, בניגוד לשבדיות שלא עשו את זה, אבל לצערנו הכדור פשוט לא רצה להיכנס.”

אז שבדיה תנסה להמשיך את סיפור הסינדרלה שלה בגמר מול גרמניה, שהעפילה מהמקום השני בבית שלה, אולם ניצחה 0-1 ברבע את סין ובחצי 0-2 את קנדה החזקה. שישי, 19 באוגוסט, 23:30 שעון ישראל באיצטדיון המרקאנה, לא כדאי לפספס.

(Ehud) #112

טוב רבעי הגמר עד כה בסל הם לגמרי חד צדדים ברמה מטורפת.

דבר ראשון כצפוי ספרד מביסה את צרפת 67-92, כפי שאמרתי ספרד השתחררה וחוץ מהאמריקאים היא תביס את כולם.
ניקולה מירוטיץ’ היה נהדר עם 23 נק’ ו-5 ריבאונדים, גם הכישרון הצעיר הרננגומז הוסיף 18 נק’ ו-6 ריבאונדים, לספרד יש עוד חצי גמר ועתיד מבטיח מאוד עם 2 הצעירים הללו.

הסיפור הגדול הוא אוסטרליה, זה לא שהניצחון האוסטרלי הוא שמפתיע, מעבר לארה"ב (וכרגע גם ספרד) האוסטרלים הם הדבר החם ביותר בטורניר ומביסים כל מה שזז ועדיין לראות אותם עושים 25 הפרש, 65-90 על נבחרת מנוסה כמו ליטא זה משהו מטורף.

פאטי מילס קלע 24 נק’ והיה הדומיננטי יחד עם בוגוט, דלבדובה וכל החבורה.
זהו הפעם הרביעית שאוסטרליה מעפילה לחצי הגמר הטורניר האולימפי, כל ה-3 הראשונים הסתיימו עם מקום 4 ובלי מדליה, אולי הפעם.

בהמשך לצערי גם ארה"ב תביס ככל הנראה את ארגנטינה ורק סרביה וקרואטיה צפוי להיות מלחמת עולם.

(Paul Heyman) #113

אני מודה שלא עקבתי יותר מדי אחרי טורניר הכדורגל בריו, בעיקר בגלל השעות, אבל גם כי כיף לראות מקצועות ספורט אחרים שלרוב אין הזדמנות לעקוב.

אז כאחד שראה בעצם רק את ברזיל נגד הונדורס היום, מישהו מוכן להסביר לי כיצד קבוצה כמו הונדורס הגיע לחצי הגמר? הם פצעו לכל קבוצה את כל השחקנים עד להכנעה?

ברזיל שיחקה באמת כדורגל יפה, במיוחד לרמה של אולימפיאדה.

ושגיא כהן…פשוט…כיאילו…בחיאת…נו בעצם…פשוט… סתום את הפה!
(זה פשע לאוזניים שלנו. בהשוואה להתלהבות והמקצועיות של רוב הפרשנים והשדרים בכל האולימפיאדה הזאתי, לשמוע היום את שגיא כהן היה כמו ליפול לתוך בור של בוץ)

בנושא אחר…
הקהל(ברובו הברזילאי) באצטדיון האטלטיקה ממש לא מרשים. ממילא שהם משאירים את האיצטדיון ריק ברוב התחרויות, אבל כשהם כן מגיעים הם מתעסקים יותר בלשרוק בוז לכל מי שלא ברזילאי ולעודד רק את הברזילאים. חבל, כנראה קהל האתלטיקה הברזילאי לא הבין בדיוק מה זאת הרוח האולימפית.

(Paul Heyman) #114

קראתי כתבה מעניינת על זה שהשופטים באיגרוף נזרקו מהאולימפיאדה אחרי כמות לא קטנה של שערוריות שיפוט.

לי זכור במיוחד הקרב של מתאגרף קזאחי נגד מתאגרף רוסי באחד הגמרים, שהשופטים לא רק שעצרו את הקרב ונתנו לרוסי לנוח באמצע הסיבוב האחרון, אלא אחרי זה עוד העניקו את הניצחון לרוסי! זה היה מביש לראות

עכשיו, צריך ללכת עם זה עד הסוף. לא יכול להיות שרק ירחיקו את השופטים, צריך גם לבחון מה עושים עם התוצאות, כי הן נגועות בשחיטות מוחלטת.

(אמיר) #115

סיפורי האיגרוף לא חדשים, וספציפית בריו היו טענות לשחיתות עוד לפני שהמשחקים בכלל התחילו. מכל הענפים שבהם יש שופטים שמנקדים, הוא כנראה הבעייתי ביותר. וזה לא שברמה המקצוענית אין צרות.

(Paul Heyman) #116

האמתי אני רואה בעיות כמעט בכל מקצועות הלחימה באולימפיאדה הזאתי, בכל מה שקשור לשיפוט.

ראינו את זה בהאבקות, ראינו את זה בג’ודו, ראינו את זה באיגרוף.

אם בג’ודו אני מאמין שזה כנראה עניין נקודתי של לחץ קהל, ולרוב השיפוט במקצוע הזה הוא מאוד מקצועי(למרות שחלק מהחוקה החדשה היא במינימום טיפשית להחריד).

בהאבקות ובאיגרוף, צריך לבוא חריש עמוק של בחינת התנהלות המקצוע בכללותו. אם מתאבקת שלנו מתלוננת שהיריבה משחה על עצמה שמן, אז או שהיא משקרת(ואני מעדיף לחשוב שהיא לא) או שהשופטים התעלמו מזה(כי איך אתה לא מבחין במשהו כזה).

בעולם הלחימה שבו רוב השוק נשלט ע"י ה-MMA(מדובר ב-UFC ודומיו), ואפילו שזה קבוע מראש ע"י ה-WWE, אם המקצועות היותר וותיקים של התאבקות ואגרוף לא ישנו את הגישה של המקצוע שלהם - בקרוב מאוד הם יהפכו למקצוע דמויי הוקי גלגיליות מבחינת החשיפה והעניין בספורט.

(אמיר) #117

עם כל הכבוד, נראה לי שבג’ודו ובהיאבקות הטענות שלך מתרכזות בקרבות שנגעו לישראלים נגד ברזילאים. אז קודם כל, יכול להיות שהיתה הטייה פרו-ברזילאית, ושיפוט ביתי זה לא דבר חדש (ובכל זאת שונה מהשיפוט המוטה/מושחת שאני מדבר עליו). ושנית, אני לא יודע כמה אתה מבין בענפים הללו - ייתכן שזו דווקא הטייה פרו-ישראלית שלך שגורמת לך לבוא בטענות לשיפוט…

באיגרוף זה לא היה עניין ישראלי, זה גם לא היה עניין ברזילאי. בין אם זה רוסי-קזחי, או אירי שאני כבר לא זוכר נגד מי הוא התמודד, הבעיה היתה כללית.

(Paul Heyman) #118

מבחינת הג’ודו, אני מסכים שהשיפוט הפריע לי כצופה ישראלי, אין ספק. אבל אם נבחן את התחרות כולה, נגלה שהייתה הטעייה לכיוון הברזילאים בכל המשקלים והקטגוריות. אני זוכר ברזילאי מול יריב קנדי, עם פאסיביות שזעקה למרחקים של הברזילאי - שלא האמנתי איך לא מגיע העונש(בסוף הברזילאי ניצח בגולדן סקור). לפחות מבחינתי, גם כשלקחתי צעד אחורה וניסיתי לבחון את עצמי האם הביקורת שלי היא רק מהכיוון הצופה הישראלי, אני חושב שלא. היה שיפוט ביתי להחריד בג’ודו באולימפיאדה הזאתי. זה פשוט לא הגיע למימדים אדירים, כי איפון אתה לא יכול להסתיר בג’ודו וכמות הפעמים שהייתה בכלל “הזדמנות” לשיפוט להיות בעייתי לא הייתה גדולה. סתם המזל הרע של ישראל שזה השפיעה על שתי ג’ודוקא שלנו.

בהתאבקות, אני התייחסתי רק למקרה שאני קראתי עליו עם קרטיש(נראה לי) שלנו, והתלונות שלה. כמובן שציינתי שיצאתי מנוקדת הנחה שאני מאמין לה(כישראלי) - ואיך אני מתייחס לעניינן הזה משם. אבל מקריאה שלי ברשת, מתברר שזה לא הייתה שערוריית השיפוט היחידה מהאבקות, אז אולי באמת יש דברים בגו שם. כנ"ל באיגרוף - אבל שם בוודאות יש דברים בגו.

הרקע שלי בעולם הלחימה מגיע יותר מכיוון של ה-MMA, לכן אני לא יכול לטעון להבנה מלאה של כל מקצוע ואומנות לחימה. אבל יש לי הבנה מספקת כדי לחוות דעה אישית על השיפוט. אני מקווה… :slight_smile:

(BannedT) #119

שמע, ,אני מבין באגרוף, אני מבין גם בג’ודו (אם כי אחי הצעיר מבין יותר), ובאופן חד משמעי הבחנו בטעויות שיפוט, כשבג’ודו באופן בולט ברזילאים לא קיבלו עונשים. זה הרגיש ממש ממש מגעיל. בעניין האגרוף היו קרבות תמוהים, זכור לי קרב שבו ברזילאי לא היה צריך לנצח והוא ניצח וקרב שבו ברזילאי אחר הפסיד לקובני וגם השופטים ראו את זה ככה, אז אני לא יודע מה לחשוב על זה. האמת שזה די נורא ששופט מקצועי טועה בצורה ברורה דווקא במקום בו זווית הראייה לא אמורה לבוא לידי ביטוי (כמו בכדורגל למשל, שם השופט מאוד מוגבל), עוד יותר נורא באגרוף אם חדרה לשם שחיתות.

(Paul Heyman) #121

הגדול מכולם.

דומיננטיות שכזאת, על פני תקופת זמן ארוכה כמו אצלו.
לעמוד על הכיסאות ופשוט להריע.

(Ehud) #123

ספרד זוכה במדלית ארד!

איזה משחק משוגע בקרב על הארד בין ספרד לאוסטרליה שנגמר 88-89 והלך ממש עד השניות האחרונות.

ספרד כבר הובילו 20-32 באמצע הרבע השני, אבל אז האוסטרלים החלו לצמק ובסיום המחצית הראשונה ההפרש היה רק 38-40.

המחצית השנייה הייתה כבר לחלוטין צמודה שהיתרון עובר בין נבחרת לנבחרת עד שבסיום ביתרון נקודה לאוסטרלים, צ’אצו רודריגז חדר לסל והחטיא, השופטים טעו בטירוף ושרקו על עבירה של מילס עליו, סרחיו רודריגז קלע 2 מהקו ונתן את היתרון לספרדים.
5.9 שניות לסיום הכדור היה אוסטרלי, אבל הם טעו בהתקפה ואיבדו כדור, מה שנתן לספרד את המדליה.

הערב 21:40 סרביה נגד ארה"ב בקרב על הזהב.

(LIOROM12) #124

כל כך חבל שהאוסטרלים סיימו בלי מדליה. אבל יש להם עוד עתיד אפילו אם כמה מהוותיקים שם כבר לא יהיו רלוונטיים בעוד כמה שנים.

(m.p.w) #125

יש להם בעיקר עתיד עם שחקן שמיועד להיות הפנים של הnba בשנים הבאות.

(Sasha) #126

אירוע ביזארי ביום האחרון של המשחקים: http://vod.sport5.co.il/?Vi=224143&Type=RE&Page=1

ברזיל המשיכה את התנופה מהמדלייה בכדורגל וזכתה בזהב גם בכדורעף הערב לאחר 0-3 על איטליה, כשהיא מתקנת את האכזבה מלונדון 2012 (ברזיל הובילה 2-0, הפסידה על הקשקש את המערכה השלישית ומשם זה התגלגל ל3-2 מטורף של הרוסים).

ותראו מי קפץ לעודד:

(Paul Heyman) #127

זה פשוט ממשיך אולימפיאדה שמביכה זה מילה עדינה להגיד עבור השיפוט במקצועות הלחימה.

בחיים שלי לא ראיתי עונש על חגיגה, לא מזדהה עם התגובה אבל עם הרגש על התצוגה המביכה של השיפוט(שוב פעם) בהחלט כן.

המקצוע הזה, בתוספת האיגרוף - צריכים לעבור חריש עמוק מאוד.

(Ehud) #128

ארה"ב זוכה בזהב האולימפי באופן ברור והאמת קצת מעצבן שהיא מנצחת 66-96 את סרביה בגמר.
זה נגמר 30 הפרש וזה נגמר בטוב כי בשיא זה כבר היה 41.

ארה"ב זוכה בזהב האולימפי בפעם ה-15 בהיסטוריה מתוך 19 אולימפיאדות (שאת מוסקבה 1980 היא כמובן החרימה בשל המלחמה הקרה).
פעמיים ברית המועצות, פעם אחת יגוסלביה ופעם אחת ארגנטינה (שגם הייתה האחרונה שעשתה זאת 2004).

אפשר לאהוב יותר את הכדורסל האירופי והקבוצתי (כמוני) אבל אי אפשר שלא להודות שזה פשוט עולם אחר של כדורסל.

(Paul Heyman) #129

אז הלפיד האולימפי כבה וידלק שוב רק בעוד ארבע שנים בטוקיו שביפן.

כדי לסכם את השבועיים פלוס הנהדרים שהיו לנו, הנה כמה שאלות כדי לעזור לחדד את השאלה של: איך הייתה חוויית האולימפיאדה שלכם?

1. מי האתלט שאתם תזכרו הכי? בולט, פלפס, ביילס?
  2. מה המקצוע השכי נהנתם לראות במהלך המשחקים?
  3. מה דעתכם על ההופעה הישראלית?
  4. מה המקצה של כל ענף ספורט אותו תזכרו גם בעוד שנים?
  5. בצד המאכזב, מה פחות שכנע והרשים אותכם באולימפיאדה?
  6. ריו, הצליחו לעמוד בציפיות?

(Passing game) #130

[RIGHT]1) [B]מי האתלט שאתם תזכרו הכי?[/B] צ’וסוביטינה, המתעמלת בת ה-41 שהתחרתה מול בנות שחלקן הגדול קטנות יותר מהילדים שלה. בספורט שהוא באמת שייך לנערות, לא ייאמן.
2) [B]מה המקצוע שהכי נהנתם לראות במהלך המשחקים? [/B]התעמלות, ללא ספק.
3) [B]מה דעתכם על ההופעה הישראלית?[/B] חלשה מאד. הרבה ספורטאים איכזבו, ולא התקרבו ליכולת המירבית שלהם.
4) [B]מה המקצה של כל ענף ספורט אותו תזכרו גם בעוד שנים? [/B]דל פורטו מדיח את ג’וקוביץ’, ההופעה של הנבחרת הרוסית בהתעמלות אומנותית בתרגיל השני, ואן ניקרק שורף את המסלול ב-400 מ’ והניצחון של הגרמניות על אלופות העולם מברזיל בגמר הכדורעף חופים.[/RIGHT]

(Sasha) #131
  1. מי האתלט שאתם תזכרו הכי?

בולט ופלפס המשיכו לעשות היסטוריה אבל כולנו ראינו שהם לא היו בשיאם ולכן קשה להגיד שזו “האולימפיאדה שלהם”. אני אתמקד בביילס שפרצה לתודעה בענק וריתקה את כל העולם עם האתלטיות, הגמישות והחיוך שלא ירד בשום שלב. פשוט אדירה.

1. מה המקצוע שהכי נהנתם לראות במהלך המשחקים?

מעבר למקצועות המרכזיים שמוכרים ומעניינים את כולם, נחשפתי קצת יותר הפעם לכדורעף וממש נהניתי מהמשחקים. המון מתח, הנחתות גדולות, בלוקים משום מקום, כמעט תמיד מאוד צמוד ומרתק.

1. מה דעתכם על ההופעה הישראלית?

אם נסתכל נטו על התוצר הסופי - 2 מדליות - זו הצלחה נהדרת. אבל אם נבחן את המשלחת בשאר המקצועות אפשר לראות הרבה כישלונות, הרבה הדחות בשלבים מוקדמים, ישראלים רבים לא הצליחו לקבוע שיא אישי שזו היתה המטרה שלהם. אולי הלחץ היה גדול מידי.

1. מה המקצה של כל ענף ספורט אותו תזכרו גם בעוד שנים?

גמר הקורה שבו בניגוד לציפיות ביילס נפלה וההולנדית לקחה את הזהב עם תרגיל נהדר, גמר הקרב רב גברים בין אוצ’ימורה לורניאייב, שבו היפני עקף את האוקראיני ממש על הקשקש בזכות התרגיל האחרון, ההופעה של אורי ששון עם דומיננטיות לאורך כל יום המשחקים והשיא היה כשהחזיק מעמד מול הצרפתי הבלתי מנוצח ממש עד השנייה האחרונה.

1. בצד המאכזב, מה פחות שכנע והרשים אותכם באולימפיאדה?

השחיין ראיין לוכטה לגמרי איכזב והראש שלו כנראה לא היה במשחקים, הפרשה שמתחוללת נגדו עכשיו רק מעצימה את המבוכה. לא היה נעים לראות את המשלחת הרוסית המצומצת בעקבות פרשת הסמים, גם את שריקות הבוז לקופץ המוט הצרפתי לאווילני אחרי שהפסיד לטיאגו דה סילבה הברזילאי.

1. ריו, הצליחו לעמוד בציפיות?

אני חושב שכן. דובר רבות לפני המשחקים על הבעיות הרבות, הסכנות ברחובות, נגיף הזיקה, הכפר האולימפי שלא מוכן - ובמשחקים עצמם לא שמענו דבר על כך. ממה שראיתי היתה אווירה שמחה מאוד ברחובות ובחופי הים, הרבה קהל באולמות ובאיצטדיונים, עידוד נהדר מצד הברזילאים בפרט ושאר האוהדים בכלל.

(Ehud) #132

[B]1) מי האתלט שאתם תזכרו הכי? בולט, פלפס, ביילס?
[/B]
מעולם לא ראיתי את מקצועות ההתעמלות באולימפיאדה וזאת כבר החמישית שאני עוקב אחריה, את השחייה והאתלטיקה תמיד.
הפעם היה משהו בסימון ביילס שגרם לי למצוא את עצמי מתלהב מאיזה שפגט וקפיצה על הקורה, אז בלי ספק היא זאת שאזכור הכי הרבה.

[B]2) מה המקצוע שהכי נהנתם לראות במהלך המשחקים?
[/B]
מלבד האהבה לכדורגל וכדורסל אני חובב גדול של כדוריד שזה ספורט שלא זוכה תשומת לב פה בארץ.

אבל התחרות שאני מחכה לה באמת כל טורניר זה תחרות הקפיצה במוט, פטיש אישי שלי.
הפעם היה לי קצת קשה כי אף אחת לא תמלא לעולם את החור שילנה איסנייבה התירה בליבי ובגברים…טוב זכה ברזילאי אז.

הייתה חסרה לי, השאירה לי חור בלב

רק תחשבו שיש לכם יכולת לקפוץ לגובה של קומה 3-2 של בניין או מעל הגשר שאתם עוברים איתו עם הרכב, אולי דווקא בגלל שאני אחד שסובל מפחד גבהים מסויים זה נראה לי מדהים שיש אנשים שעושים את זה בשביל הספורט, בשביל הכיף.

[B]3) מה דעתכם על ההופעה הישראלית?
[/B]
אני חושב שכל מי שיגיד אכזבה צריך להתבייש.

הספורטאים הישראלים האולימפים כל כך לא נתמכים שזה פשוט מבייש, ישראל היא המדינה המערבית שהכי פחות תומכת בספורטאים שלה.
כל הצלחה של הספורטאים שלנו שמצליחים להגיע לאולימפיאדה (וכן לסיים עם מדליה או לא לסיים עם מדליה זה ממש לא משנה) זה הישג אדיר בפני עצמו כי הם הגיעו אליו בזכות עצמם ולא בחסד של אף אחד.

היוצאת דופן היחידה היא ירדן ג’רבי שכבר ממומנת 3 שנים על ידי ספונסרים וגם זה רק אחרי שזכתה באליפות העולם, תשאלו אותה כמה חצץ היא אכלה לפני.
תמיד נזכרים פה מאוחר אצלנו או אם לא מאוחר אז רק כל 4 שנים.

[B]4) מה המקצה של כל ענף ספורט אותו תזכרו גם בעוד שנים?
[/B]
קייטי לדקי מתחרה נגד עצמה על שיא עולם ומשיגה אותו, זה היה מדהים, איזה דומיננטיות.

[B]5) בצד המאכזב, מה פחות שכנע והרשים אותכם באולימפיאדה?
[/B]
חייבים לשנות את שיטת השיפוט בתחרויות שהשיפוט הוא עצמאי, כמו שהכדורסל התקדם והכדורגל מתחיל להתקדם כל התחרויות ג’ודו, האבקות והתעמלות כלשהי חייבים לקבל תמיכה של ערעור טלוויזיני כזה או אחר.

היה כל כך הרבה החלטות שיפוט שערוריותיות באולימפיאדה הזאת בענפים שהשיפוט בו אישי (הכוונה ללא שעון) שבסוף זה כבר הגיע לרמה שזה היה ממש מגעיל.

[B]6) ריו, הצליחו לעמוד בציפיות?[/B]

האולימפיאדה הזכורה ביותר מבחינתי עד כה היא בייג’ינג, שם פלפס, בולט, אינסנבייה ועוד ספורטאים גדולים היו ממש בשיאם ושברו שיאים על ימין ושמאל, חלקם היסטורים.
האולימפיאדה הזאת כמו כל אולימפיאדה הייתה טובה ונחמדה, לא חושב שהיא תיזכר כאחת הגדולות עם השנים.

מה שכן למרות השעות הקשות יש להגיד שאופו ענק לערוץ הספורט שסוף סוף עשה עבודה מדהימה גם עם לוח השידורים, שנתן מסך להרבה מאוד ענפים וניצל את זה שיש לו 4 ערוצים בצורה הכי טובה שיש וגם לשדרים שחלקם ממש לא קשורים לענף שהם שידרו עשו עבודת מחקר לפני ושידרו בהתלהבות רבה.

היפנים יעשו את זה כבר הרבה יותר בגדול.