אולימפיאדה ריו דה-ז'נירו 2016!

(Ehud) #24

פאולה פארטו הופכת לאישה הארגנטינאית הראשונה שזוכה במדלית זהב עבור המדינה אחרי שניצחה בג’ודו בדירוג 48 ק"ג.
מדליית זהב לארגנטינה בריו דה ז’נירו, מבחינת הארגנטינאים אפשר לסגור את השאלטר, לכבות את הלפיד וללכת הביתה.

(Paul Heyman) #25

אוי , איזה אכזבה במזרן הג’ודו.

במיוחד רחמים אצלי לגולן פולק, שהולך להריץ את הרגע שבו הוא החליט ללכת למהלך הזה עוד חודשים בראש, הדחה אכזרית לא פחות מזאתי של זאבי לפני ארבע שנים.

גילי כהן נראתה לא רע בקרב שלה, ולפחות אצלה היריבה הייתה די ברמה שלה(עם יתרון גודל עלייה).

אגב, חייב להגיד על המגמה הזאתי כבר הרבה שנים של ספורטאים ערביים שמסרבים לעלות לתחרות כדי לא להתחרות מול יריב ישראלי. אני לא מצליח להבין איך האיגודים המקצועיים של הספורט מקבלים את זה בכזה שיוויון נפש; זה כזה זילזול בכל מה שהספורט מייצג. הגיע הזמן שספורטאי שיעשה את זה יענש בחומרה עם הרחקות, וכנ"ל לאיגודים הספורטיבים המדיניים שדוחפים ומאשרים מהלכים כאלו. אם ספורטאית סעודית מסרבת לעלות למזרן כדי לא להתחרות מול יריבה ישראלית, מבחינתי אותה ספורטאית סעודית צריכה להיות מורחקת מתחרויות לכמה חודשים, ואם ספורטאי סעודי נוסף עושה את אותו הצעד- אז העונש גם צריך להיות מורחב לכל הספורטאים הסעודים. מספיק כבר עם החרפה הזאתי.

(Passing game) #26

קשה להאשים את גולן, בחור צעיר באולימפיאדה הראשונה שלו ועוד הגיע כפייבוריט ברור מול יריב נחות. זה לחץ עצום, ובמידה ואתה לא עושה הכנה מנטלית מושלמת(וכנראה שלא הייתה כזאת) אז זה אפילו די צפוי שיהיו בעיות. אני חושב שאם כבר משקיעים בספורט, אז לכו עד הסוף. הכנה נטלית זה חלק בלתי נפרד מהספורט, והגיע הזמן שנבין את זה.

(אמיר) #27

אין לי בעיה עם עונשים גורפים לכל מי שנמנע מתחרות מול ישראלי, אבל כספורטאי ממציא איזה תירוץ כמו פציעה או משהו, קשה לבוא ולומר לו חד משמעית שהוא משקר.

לגבי הישראלים, יש כמובן עוד מדינות עם מעט נציגים בעלי פוטנציאל למדליה, אבל אני בספק אם יש עוד הרבה מדינות ששולחות ספורטאים לחוצים כל כך. אפשר לדבר על הצורך לבצע הכנה מנטלית ואני בטוח שהדבר ידוע למי שעוסק בתחום, אבל יש גבול עד כמה אפשר להכין ספורטאי לרגע שהוא מתחרה באירוע הזה. בדיוק כמו שיש גבול כמה אפשר להכין כדורגלן לדו קרב פנדלים.

(Paul Heyman) #28

[QUOTE=אמיר;1690465]אין לי בעיה עם עונשים גורפים לכל מי שנמנע מתחרות מול ישראלי, אבל כספורטאי ממציא איזה תירוץ כמו פציעה או משהו, קשה לבוא ולומר לו חד משמעית שהוא משקר.[/QUOTE]

לא באמת קשה. זה לא מעבר להגיוני לדרוש, שאם ספורטאי לא מתחרה מסיבה כלשהי - שיביא עדות לזה. נגיד אם הוא טוען שזה בעקבות פציעה, שיביא חוות דעה של רופא התחרות לזה. במיוחד כשהנסיבות מחשידות כמו ספורטאי ערבי שמסרב להתחרות מול ספורטאי ישראלי.

(Passing game) #29

[QUOTE=אמיר;1690465]
לגבי הישראלים, יש כמובן עוד מדינות עם מעט נציגים בעלי פוטנציאל למדליה, אבל אני בספק אם יש עוד הרבה מדינות ששולחות ספורטאים לחוצים כל כך. אפשר לדבר על הצורך לבצע הכנה מנטלית ואני בטוח שהדבר ידוע למי שעוסק בתחום, אבל יש גבול עד כמה אפשר להכין ספורטאי לרגע שהוא מתחרה באירוע הזה. בדיוק כמו שיש גבול כמה אפשר להכין כדורגלן לדו קרב פנדלים.[/QUOTE]

יכול להיות שיש גבול כזה, אבל לדעתי אנחנו נמצאים שנות אור משם. כששמעתי את שטילוב מדבר על כך ש"פעם שלישית גלידה" ו"אני מצפה למדליה", לא האמנתי שזה מה שאני שומע. הרי זה ברור שהצהרות כאלה שמות עלייך לחץ עצום, באירוע בו הלחץ אדיר גם ככה, בטח לאור העובדה שכדי לזכות במדליה צריך להיות בגמר. הוא שם על עצמו לחץ לא נורמלי, זו חובבנות בעיניי.

אם שטילוב לא מבין את זה, ואם אף אחד לא הסביר לו שהצהרות כאלה יפגעו בו, אז כנראה שהוא לא היחיד בנבחרת שלא מבין את זה. יש לנו עבודה רבה בתחום.

(אמיר) #30

[QUOTE=Cerv;1690467]לא באמת קשה. זה לא מעבר להגיוני לדרוש, שאם ספורטאי לא מתחרה מסיבה כלשהי - שיביא עדות לזה. נגיד אם הוא טוען שזה בעקבות פציעה, שיביא חוות דעה של רופא התחרות לזה. במיוחד כשהנסיבות מחשידות כמו ספורטאי ערבי שמסרב להתחרות מול ספורטאי ישראלי.[/QUOTE]

לא כל דבר רופא יכול לזהות בוודאות. נגיד, כאבי גב. לך תוכיח שאין.

אם ספורטאים ממדינות שונות לא רוצים להתחרות נגד ישראלים, זה לא יפה וזה מצער - אבל זו בעיה שלהם והם אלו שנפגעים, מקצועית ותדמיתית. זבש"ם.

[QUOTE=Passing game;1690468]כששמעתי את שטילוב מדבר על כך ש"פעם שלישית גלידה" ו"אני מצפה למדליה", לא האמנתי שזה מה שאני שומע. הרי זה ברור שהצהרות כאלה שמות עלייך לחץ עצום, באירוע בו הלחץ אדיר גם ככה, בטח לאור העובדה שכדי לזכות במדליה צריך להיות בגמר. הוא שם על עצמו לחץ לא נורמלי, זו חובבנות בעיניי.

אם שטילוב לא מבין את זה, ואם אף אחד לא הסביר לו שהצהרות כאלה יפגעו בו, אז כנראה שהוא לא היחיד בנבחרת שלא מבין את זה. יש לנו עבודה רבה בתחום.[/QUOTE]

אבל אולי ככה הוא חושב, אולי ככה הוא מאמין. ויש גם ספורטאים שלהציב רף גבוה לא עושה להם נזק, אלא דווקא דוחף אותם. לפעמים טעות היא רק טעות, ולשטילוב יש רקורד טוב מספיק כדי לעשות איקס על מה שקרה בריו כחד פעמי. ג’ודוקא ישראלים, לעומת זאת, לרוב עושים פחות משמצפים מהם - ואני לא חושב שזה מקרי. גם הארד שהשיג זאבי, כשמסתכלים על הקריירה שלו, היה פחות ממה שהוא היה שווה. וזו המדליה היחידה של ישראל בג’ודו מאז 1992, נכון לעכשיו.

(Passing game) #31

[QUOTE=אמיר;1690476]
אבל אולי ככה הוא חושב, אולי ככה הוא מאמין. ויש גם ספורטאים שלהציב רף גבוה לא עושה להם נזק, אלא דווקא דוחף אותם. לפעמים טעות היא רק טעות, ולשטילוב יש רקורד טוב מספיק כדי לעשות איקס על מה שקרה בריו כחד פעמי. ג’ודוקא ישראלים, לעומת זאת, לרוב עושים פחות משמצפים מהם - ואני לא חושב שזה מקרי. גם הארד שהשיג זאבי, כשמסתכלים על הקריירה שלו, היה פחות ממה שהוא היה שווה. וזו המדליה היחידה של ישראל בג’ודו מאז 1992, נכון לעכשיו.[/QUOTE]

אני הכי בעד להציב רף גבוה, אני אפילו חושב שזה חיוני כדי להגיע לתוצאות. אבל זה באופן כללי. את מה שהוא אמר ערב התחרויות הייתי מצפה לשמוע בתחילת השנה האולימפית. לא 24 שעות לפני שהוא עולה למוקדמות, איפה שאין אפשרות לזכות במדליה, ויש רק אפשרות אחת, תרגיל אחד - בו המרווח לטעות הוא קטן מאד אם בכלל.

כמובן שיכול להיות שאני מדבר שטויות והדבר הכי נכון עבורו זה לדבר ככה, והסיבה לטעות בכלל לא קשורה לזה.

(Paul Heyman) #32

[QUOTE=אמיר;1690476]לא כל דבר רופא יכול לזהות בוודאות. נגיד, כאבי גב. לך תוכיח שאין.

אם ספורטאים ממדינות שונות לא רוצים להתחרות נגד ישראלים, זה לא יפה וזה מצער - אבל זו בעיה שלהם והם אלו שנפגעים, מקצועית ותדמיתית. זבש"ם.[/QUOTE]

ברמה המעשית אתה צודק לחלוטין, אבל חייבים לפעמים להפעיל את ההגיון הבריא…זה אפילו סעיף שיפוט בכמה ענפים, כמו למשל האופניים, לשופטים שם יש סעיף של להשתמש בהגיון בסיסי לפעמים. וכל פעם שאני שומע על מהלך כזה של “ספורטאי” ערבי, זה פשוט מחליא אותי, זה כל כך נוגד כל דבר שהספורט עומד לזכותו.

(Lukaku) #33

ספורטאים ערבים ימשיכו להיות גיבורים ולהחרים יהודים, סליחה ישראלים, אם לאף אחד לא אכפת שנבחרת שלמה מונעת עלייה של נבחרת אחרת לאוטובוס אז למה שיהיה אכפת להם מספורטאי אחד שמחרים משחק אחד? יש יותר סיכוי שיום אחד יגידו לנו ״אולי לא תבואו? אתם פוגעים בהם״ מאשר שיעשו משהו לבני דודינו הפרימיטיביים.

ובעניין אחר-
מישהו יכול להסביר לי איך נקבעת ההעפלה לענפים הקבוצתיים (נניח כדורגל, כדורסל, כדורעף)? אלה הרי ענפים שגם לנו יש נבחרות בהם, אז למה אנחנו אף פעם לא משתתפים בהם, מה יש לנבחרת עירק בכדורגל שאין לנו? זה עניין של דירוג לפי איזורים?

(אמיר) #34

Lukaku - הכרטיסים בטורנירי הנבחרות מחולקים ליבשות, בדיוק כמו בגביע העולם בכדורגל. וזהות העולות בכל יבשת מתבססת על תחרויות שבהן הנבחרות הללו כבר לוקחות בהן חלק, לרבות ישראל.

למשל, לטורניר הכדורגל עולים דרך אליפות אירופה לנבחרות צעירות. בכדורסל, נבחרות באירופה עולות דרך אליפות אירופה ישירות למשחקים או לטורניר שבו מתמודדים על עלייה למשחקים. כך שישראל כן “מתמודדת” על הדברים האלה, היא פשוט לא מגיעה מספיק גבוה.

(xavi131) #35

[QUOTE=Passing game;1690464]קשה להאשים את גולן, בחור צעיר באולימפיאדה הראשונה שלו ועוד הגיע כפייבוריט ברור מול יריב נחות. זה לחץ עצום, ובמידה ואתה לא עושה הכנה מנטלית מושלמת(וכנראה שלא הייתה כזאת) אז זה אפילו די צפוי שיהיו בעיות. אני חושב שאם כבר משקיעים בספורט, אז לכו עד הסוף. הכנה נטלית זה חלק בלתי נפרד מהספורט, והגיע הזמן שנבין את זה.[/QUOTE]
קל מאוד להאשים את גולן, זאת האולימפידה השנייה שלו, יש לו ניסיון באליפויות עולם, אליפויות אירופה ובאולימפיידת לונדון.
זה כבר בעיה אישית של גולן, גולן הוא הספורטאי הכי לא יציב מבחינה מנטלית במשלחת וזה לא סוד, אין פסיכולוג ספורט שיכול לפתור את הבעיות של גולן.
נעשה השקעה מנטלית בספורטאים זאת לא הבעיה.

לגבי גילי כהן, שהדרוג לא יטעה אותכם, היא לא מהטופ העולמי במשקל שלה, ההפסד שלה לא כזה מפתיע ולא היה לה שום סיכוי לנצח את קלמנדי

(Passing game) #36

[QUOTE=xavi131;1690558]קל מאוד להאשים את גולן, זאת האולימפידה השנייה שלו, יש לו ניסיון באליפויות עולם, אליפויות אירופה ובאולימפיידת לונדון.
זה כבר בעיה אישית של גולן, גולן הוא הספורטאי הכי לא יציב מבחינה מנטלית במשלחת וזה לא סוד, אין פסיכולוג ספורט שיכול לפתור את הבעיות של גולן.
נעשה השקעה מנטלית בספורטאים זאת לא הבעיה.
[/QUOTE]

נכון, הוא השתתף בלונדון 2012, טעות שלי.
כל הספורטאים שהשתתפו באולימפיאדה אומרים שזה עולם אחר, רמת החשיפה, הלחץ - לכן ניסיון באליפויות עולם ואירופה פחות רלוונטי במקרה הזה, לפחות לדעתי.

לגבי בעיות אישיות של גולן, לא יודע - לא מכיר אותו. אני מאמין שהמעטפת אחראית לא פחות מהספורטאי, ואפילו יותר. יכול להיות שנעשית השקעה מנטלית בספורטאים, אבל לעבוד קשה ולשים כסף זה לא הכל - צריך גם לעבוד חכם. לפי מה שאני מתרשם, זה ממש לא המצב. אפשר לשים הכל על הספורטאי, להגיד שהוא מקרה אבוד ואף אחד לא יצליח לעזור לו - אני לא תומך בגישה הזו.

(Paul Heyman) #37

(מבטיח להפסיד לחפור על הנושא הזה אחרי ההודעה הזאתי)
סתם כדי לחדד את הרגשות החזקים שיש לי בגועל כלפי סירוב של ספורטאי ערבי להתחרות מול ישראלי;

כשאתם רואים את עוצמת הרגש של הספורט אצל דיוקוביץ’ וחואן מרטין דל פוטרו, שניהם, אחרי המשחק שלהם הלילה;

ואז נזכרים שהיה איזה “ספורטאי” ערבי שסירב לעלות למזרן רק בגלל האפשרות של להתחרות מול ישראלי…פשוט חרפה.

אני כוועדה מארגנת או כאירגון ספורט הייתי מעיף לעזאזל את הספורטאים האלו רק מהבושה האדירה שאני הייתי מרגיש שהם הביאו לענף הספורט שלי.

(אמיר) #38

[QUOTE=Passing game;1690561]לגבי בעיות אישיות של גולן, לא יודע - לא מכיר אותו. אני מאמין שהמעטפת אחראית לא פחות מהספורטאי, ואפילו יותר. יכול להיות שנעשית השקעה מנטלית בספורטאים, אבל לעבוד קשה ולשים כסף זה לא הכל - צריך גם לעבוד חכם. לפי מה שאני מתרשם, זה ממש לא המצב. אפשר לשים הכל על הספורטאי, להגיד שהוא מקרה אבוד ואף אחד לא יצליח לעזור לו - אני לא תומך בגישה הזו.[/QUOTE]

ממה אתה מתרשם שלא עובדים איתו חכם?

פסיכולוגיה זה לא מדע מדויק. זה נכון לא רק בספורט. אנשים סובלים מאיזושהי בעיה, הולכים במשך שנים לפסיכולוג, לפסיכיאטר, לוקחים כדורים - וזה לא עוזר. זה לא אומר שלא עובדים איתם נכון.

בספורט, על אחת כמה וכמה, כל מה שאתה יכול לעשות זה להכין את הספורטאי בצורה הכי טובה שאתה מסוגל. אבל אז הוא עולה למזרן וזה תלוי אך ורק בו. ואתמול פולק קיבל בשבריר שנייה החלטה גרועה והכל נגמר.

(moshe34) #39

(Passing game) #40

[QUOTE=אמיר;1690572]ממה אתה מתרשם שלא עובדים איתו חכם?

פסיכולוגיה זה לא מדע מדויק. זה נכון לא רק בספורט. אנשים סובלים מאיזושהי בעיה, הולכים במשך שנים לפסיכולוג, לפסיכיאטר, לוקחים כדורים - וזה לא עוזר. זה לא אומר שלא עובדים איתם נכון.

בספורט, על אחת כמה וכמה, כל מה שאתה יכול לעשות זה להכין את הספורטאי בצורה הכי טובה שאתה מסוגל. אבל אז הוא עולה למזרן וזה תלוי אך ורק בו. ואתמול פולק קיבל בשבריר שנייה החלטה גרועה והכל נגמר.[/QUOTE]

אני חושב שבאופן כללי עובדים לא חכם, לא רק במקרה של גולן. אני מתרשם מכך שהבנאדם מגיע לא מוכן מנטלית, ומפסיד ליריב הרבה פחות טוב. על שטילוב דיברתי כבר בהודעות קודמות. אני לא מסיק את המסקנות רק ע"פ ההופעה של גולן. רק לפני 4 שנים הייתה לנו הופעה מאד חלשה שבעקבותיה כולם יצאו בהצהרות שדברים הולכים להשתנות ועכשיו יהיה אחרת. עברו 4 שנים, וכמובן שסיכומים עושים בסוף, אבל אני חושב שזה די ברור שיש עוד הרבה מקום לשיפור. אני חושב שאפשר לזכות במדליה/שתיים גם עם עבודה לא הכי חכמה, כמו שקורה עכשיו, אבל לדעתי הפוטנציאל הרבה יותר גדול.

לגבי הפסיכולוגיה, זה שיש אנשים שהולכים לפסיכולוג/פסיכיאטר וזה לא עוזר, זה נכון. האם זה אומר שאף פעם זה לא עוזר? יכול להיות שאף פעם. אני כן ראיתי שזה עוזר, וראיתי אנשים שהיו שבר כלי וחזרו להיות בני אדם חזקים בזכות הטיפול(או בגלל האמונה שהטיפול עוזר, שכן לא ניתן לבטל את השפעת אפקט הפלסבו). אם אתה מדבר ספציפית על גולן, אז יכול להיות שאי אפשר לעזור לו(אני חושב שאפשר) אבל זה לא אומר שאי אפשר לעזור לאף אחד. (אני, אגב, כן חושב שפסיכולוגיה זה מדע מדויק, זה פשוט מדע שאנחנו עדיין לא מבינים בצורה שלמה, או אפילו קרוב לזה, אבל יש פריצות דרך ואנחנו כל הזמן הולכים קדימה). פעם חשבנו שהעולם הוא שטוח, אבל התקדמנו מאז, והוא אף פעם לא היה שטוח גם אם נהגנו לחשוב שכן.

לדעתי אנחנו עדיין בעידן האבן בכל הקשור להכנה המנטלית, וזה שהוסיפו כמה פסיכולוגים לספורט(לפי לוסטיג, יש 14 סה"כ ו-4 בריו עם המשלחת) זה צעד מבורך, אבל לבטח לא מספיק ויש צורך בכלים מתקדמים יותר.

(serginhо) #41

למה יש שתי מדליות ארד בג’ודו?

(Paul Heyman) #42

זה בגלל שיטה מעט מסובכת של התחרויות שבהם יש בעצם הזדמנות לזכייה בארד מקבוצת המפסידים של כל אחד מהעולים לגמר על המקום הראשון והשני. בעצם יש שתי ביתי מפסידים - אחד מכל קבוצת לוחמים שהפסדו בצד של כל אחד משתי הלוחמים בגמר הראסטמי.

(Lukaku) #43

[QUOTE=אמיר;1690544]Lukaku - הכרטיסים בטורנירי הנבחרות מחולקים ליבשות, בדיוק כמו בגביע העולם בכדורגל. וזהות העולות בכל יבשת מתבססת על תחרויות שבהן הנבחרות הללו כבר לוקחות בהן חלק, לרבות ישראל.

למשל, לטורניר הכדורגל עולים דרך אליפות אירופה לנבחרות צעירות. בכדורסל, נבחרות באירופה עולות דרך אליפות אירופה ישירות למשחקים או לטורניר שבו מתמודדים על עלייה למשחקים. כך שישראל כן “מתמודדת” על הדברים האלה, היא פשוט לא מגיעה מספיק גבוה.[/QUOTE]

מה עם האליפות לנבחרות צעירות בכדורגל שישראל השתתפה כמארחת? הייתה עוד אחת מאז ש’ביטלה’ אותה?
זכורה לי גם אליפות בכדורסל שהעפלנו אליה, ועדיין לא זכור לי שהשתתפנו מתישהו באולימפיאדה.