אולימפיאדה ריו דה-ז'נירו 2016!

(Paul Heyman) #1

[RIGHT]

המשחקים האולימפים בריו 2016, יפתחו רשמית עם טקס הפתיחה בלילה שבין שישי לשבת ב-2:00 בלילה באיצטדיון המרקנה האגדי. אלו יהיו המשחקים ה-31 במספר מאז חודשה המסורת של המשחקים האולימפיים בפעם הראשונה ב-1896 במשחקים שהתקיימו באתונה, יוון. וכמה שהמשחקים האלו גדלו, כשבמשחקים הראשונים השתתפו 241 משתתפים והשנה בריו ישתתפו מעל לעשרת אלפים וחמש מאות! ספורטאים ב-306 תחרויות שיכללו בתוכן 28 ענפי ספורט שונים.

המארחת של המשחקים היא כמובן העיר ריו דה-ז’נירו, שבברזיל, שזכתה באירוח אחרי שניצחה בהצעתה את ההצעות של שיקאגו, מדריד וטוקיו; ותהפוך לעיר הדרום אמריקאית הראשונה שמארחת משחקים אולימפיים. המשחקים האלו יהיו גם הראשונים תחת כהונת הנשיא החדש של הועדה הבינלאומית של המשחקים האולימפיים: תומאס באך. במשחקים ישתתפו 206 מדינות ו-ועדות שונות ביניהן בפעם הראשונה תהיה נציגות לקוסבו, דרום סודאן וכך גם ייצוג לספורטאים פליטים(בעיקר בגלל משבר הפליטים) תחת הדגל האולימפי. בין ענפי הספורט החדשים שיכללו במשחקים הפעם אנחנו מוצאים את הרוגבי שבע(גרסה של הרוגבי עם שבעה משתתפים בכל קבוצה) ואת ענף הגולף.

מי שלא ישתתפו באולימפיאדה אלו יהיו מרימי המשקולות הבולגרים שהורחקו בעקבות שימוש בחומרים אסורים, וכך גם מדינת כוויית שנענשה על התערבות ממשלתית בועדה האולימפית המקומית; אבל כמובן שהסיפור הכי גדול בנושא הזה הוא ההרחקה של הספורטאים הרוסים. ב-18 ביולי יצאה הודעה של הועדה האולימפית על חקירה עצמאית שמצאה שמשרד הספורט הרוסי אשם ב"מערכת כלל ספורטיבית" שמטרתה הייתה לתת לספורטאים הרוסיים סמים וחומרים אסורים ויתרה מכך, הסתרה של בדיקות חיוביות לשימוש בחומרים אסורים של הספורטאים שלה. אחרי כינוס חירום של הועדה האולימפית, תחילה הורחקו הספורטאים הרוסיים כולם מהמשחקים האולימפים, אומנם לאחר כמה ימים הועדה הכריזה שספורטאים רוסיים יורשו להתחרות אם יוכיחו אינדיווידואלית לועדה שהם נקיים מחומרים אסורים לפני המשחקים.

מעבר לשערוריית הסמים, ישנן כמה סכנות נוספות המאיימות לסכל את הצלחת המשחקים. תחילה נגיף הזיקה המשתולל בדרום אמריקה וברזיל בכלל בשנים האחרונות, וגרם לוועדות רפואה שונות של ארגון הבריאות העולמי(WHO) להכריז שעל תיירים וספורטאים לא להגיע למשחקים מתוך חשש להידבקות בנגיף שעלול לגרום לעיוותים בתינוקות של נדבקים בנגיף בין שאר הסימפטומים. עוד יש אזהרות בנוגע לנגיף, שהוא עובר מוטציות כעת שעלולות להפוך אותו לעוד יותר מסוכן מאשר הוא כבר עכשיו. המשבר הזה הוביל לפרישות לא מעטות של ספורטאים מהמשחקים, בייחוד בענף הטניס בו פרשו מספר רב של שחקנים מובילים כגון ראוניץ’, סימונה האלפ והאחים בראון.

אם נמשיך בקו השערוריות אנחנו נגיע גם לאחוז הפשיעה המפחיד ששורר בריו דה-ז’נירו שבה חטיפות למען תשלום כופר הן נוהג קבוע וכבר עכשיו מגיעים דיווחים רבים על לא רק תיירים, אלא גם ספורטאים שכבר נחטפו ושוחררו עבור כופר בריו. ואם כל הדברים האלו לא מספיקים, אז יש כמובן שערוריית כספים אדירה על המכרזים לבניית האתרים למשחקים וכדומה, שגרמו לתוצאות פוליטיות עם השלכות כבדות עם ממשלות שהתחלפו בעקבות השערורייה- והיד עוד נטוייה בנושא הזה! ולבסוף כדי להשלים רשימה מאוד מרשימה ומביכה של שערוריות נגיע גם למצב המתקנים והאתרים לתחרויות שיש סכנה ענקית שחלקם לא יהיו מוכנים וחלקם ממש לא נראים במצב לארח משחקים מסוג כלשהו. לדוגמא הובאו תלונות רבות על מצב בלתי אפשרי של הכפר האולימפי כשמערכת הביוב אינה עובדת בו, או על מצב מחפיר של אתר החוף שבו יתקיימו הענפים של הגלישה והשייט.

לבסוף בואו נחזור לדברים יותר נעימים ולמשלחת שלנו למשחקים!
המשלחת הישראלית תכלול 47 ספורטאים שישתתפו ב-16 ענפים ותהווה את המשלחת הגדולה ביותר של מדינתנו מאז הצטרפנו למשחקים ב-1952(הלסינקי), ונושאת הדגל שלנו בטקס הפתיחה תהיה המתעמלת נטע ריבקין. בין הספורטאים הבולטים שלנו נמצא את משלחת הג’ודו שיש תמיד תקווה לתוצאות מצידה עם ג’ודוקאים כמו ירדן ג’רבי, גולן פולק, שגיא מוקי ואורי ששון; בנוסף צריך לציין את נבחרת ההתעמלות האומנתית הנהדרת שלנו שכעת נמצאת אחרי שערורייה משלה עם תלונות לפגיעה פיזית מצד המאמנת, אליה יצטרפו נטע רבקין ואלכס שטילוב שינסו להשיג תוצאה מרשימה במקצועות האישיים שלהם.

יש לנו גם כמה “פעם ראשונה” במשחקים, כששלומי חיימי יהיה הישראלי הראשון המתחרה בענף אופני ההרים ושני בלוך האישה הראשונה שתייצג אותנו בענף האופניים, רון דורמן הראשון שייצג אותנו בטריאתלון, לטיסיה בק הראשונה שתייצג אותנו בגולף, רון אטיאס ואילנה קרטיש יהיו הראשונים שמייצגים אותנו בטייקוונדו והתאבקות בהתאמה; עוד לראשונה: בהעפלה של הרגע האחרון: נבחרת השליחות 100x4 בשחייה של נשים.

לבסוף הנה כמה קישורים לאתרים מובילים בסיקורים, סטטיסטיקות ובכלל:
האתר הרשמי(עבור סטטיסטיקות ועידכונים), הנה גם דף הפייסבוק הרשמי,
הסיקור המשובח של יורוספורט,
האתר של ספורט חמש לדוברי העברית, וכך גם האתר של YNET.

אני מאחל לכולם חוויית אולימפיאדה מהנה ודיון פורה!

[/RIGHT]

(Paul Heyman) #2

כאן תוכלו לדסקס ולהתדיין על כל המקצועות השונים באולימפיאדה, כולל הכדורגל, הכדורסל, האתלטיקה, השחייה וכו’.

לטניס ולאופניים יש את הדיונים הפתוחים כבר לשימושכם.

דיון נעים ופורה!

(רוני) #3

מכיוון שהאירוע מתקיים פעם אחת בארבע שנים, מעניין לשמוע מהחברים כאן לאיזה ענפים אתם הכי מתחברים אליהם ויושבים מול המסך לראות באולימפיאדה?

[B][U]הענפים שנראה באולימפיאדה :[/U][/B]

[ul]
[li] אופניים[/li][li] איגרוף[/li][li] אתלטיקה[/li][li] בדמינטון[/li][li] ג’ודו[/li][li] גולף[/li][li] הוקי שדה[/li][li] היאבקות[/li][/ul]

[ul]
[li] הרמת משקולות[/li][li] התעמלות מכשירים[/li][li] התעמלות אמנותית[/li][li] חתירה[/li][li] טאקוונדו[/li][li] טניס[/li][li] טניס שולחן[/li][li] טריאתלון[/li][/ul]

[ul]
[li] כדורגל[/li][li] כדוריד[/li][li] כדורמים[/li][li] כדורסל[/li][li] כדורעף[/li][li] סיף[/li][li] קאנו/קיאק[/li][li] קליעה[/li][/ul]

[ul]
[li] קפיצה למים[/li][li] קרב חמש מודרני[/li][li] קשתות[/li][li] רוגבי[/li][li] רכיבה[/li][li] שחייה[/li][li] שחייה צורנית[/li][li] שיט[/li][/ul]

[U]המועדפים שלי זה :
[/U]

1. שחיה וקפיצה למים.
  2. אתלטיקה.
  3. כדורעף.
  4. רכיבה על סוסים.
  5. קשתות.
  6. טניס שולחן.

תשתפו אותנו בשלכם:)

(אמיר) #4

אתלטיקה ושחייה כמובן, אלה ה-דברים. אוהב מאוד התעמלות (מכשירים, לא אמנותית…), קפיצה למים, אופניים (כביש ו-ולודרום). ו… גיליתי גם שיש לי חיבה רבה לחתירה. אולי זה קשור להצלחה הבריטית בתחום, אבל גם לעובדה שמדובר בסך הכל במירוצים קצרים ונושאי מדליות. סוג של שחייה, רק על המים. :azn:

(Colombian Cowboy) #5

אמיר יקיר, למה נטשת את פורום האופניים בטור??

לנושא - שחייה בעיקר. בעצם באולימפיאדה האהבה לספורט שקצת נדחק ביומיום ומקבל במה רצינית אחת לארבע שנים. כדורגל, כדורסל ודומיהם שהשיא שלהם הוא לא מדליה אלא צ’מפיונס או גראנד סלאם מאבדים את היוקרה. זמן מיותר אין לי עם כל הספורט היומיומי, אז רק ספורט שהתחרות מסתיימת מהר, ריצת 800-10000 לא באה בחשבון…

(Paul Heyman) #6

זה עבורי:

1. ג’ודו
  2. אתלטיקה
  3. טניס
  4. הרמת משקולות
  5. התעמלות מכשירים
  6. כדורסל

(אמיר) #7

[QUOTE=Colombian cowboy;1690248]אמיר יקיר, למה נטשת את פורום האופניים בטור??[/QUOTE]

נטשתי את החיים. גם כתבתי על הטור, גם ערכתי את המוסף האולימפי של הארץ…

(Colombian Cowboy) #8

[QUOTE=אמיר;1690271]נטשתי את החיים. גם כתבתי על הטור, גם ערכתי את המוסף האולימפי של הארץ…[/QUOTE]

הפעם זה עובר… בוואלטה אתה איתנו.

(Paul Heyman) #10

[QUOTE=SantiagoBernabeu;1690279]איך קוראים לענף הזה שבו מחליקים על הקרח ועושים כל מיני מופעי אקרובטיקה?

אולימפיאדה זה כל כך אוברייטד בעיניי. כל מיני ענפי ספורט שאף אחד לא התעניין בהם או שמע עליהם…[/QUOTE]

החלקה אומנותית.

אבל זה לא יהיה באולמפיאדת הקיץ, זה לדעתי מקצוע שרק מתחרים בו באולימפיאדת החורף.

(Ehud) #11

כמובן שאתלטיקה ושחייה זה משהו שאני תמיד מסתכל, בעיקר אוהב את הקפיצות לגובה,רוחב והחביב שלי הקפיצה במוט.

חוץ מזה אני תמיד מתעניין כל השנה גם בכדורסל,כדורגל, רכיבה על סוסים, כדוריד,רוגבי וטניס.

מקווה שהשעות יהיו סבירות ברב הדברים למרות שכבר ראיתי ש-4:30 יהיה חלק מהשעות שאצטרך לקום בהם אם ברצוני לעקוב באמת.

(Paul Heyman) #12

[QUOTE=Ehud;1690284]מקווה שהשעות יהיו סבירות ברב הדברים למרות שכבר ראיתי ש-4:30 יהיה חלק מהשעות שאצטרך לקום בהם אם ברצוני לעקוב באמת.[/QUOTE]

כן, רוב התחרויות יתחילו באיזור הצהריים המאוחרים אצלנו(שזה יהיה הבוקר בברזיל), וזה אומר שהדברים הממש מעניינים יהיו אצלנו באמצע הלילה(ערב אצלם).

(Passing game) #13

בשבילי זה מקצועות ההתעמלות. מבחינתי אין מבחן גדול יותר למוח האדם מאשר להתאמן עשרות אלפי שעות במשך 4 שנים וכל העבודה הזו מתנקזת לרגע אחד, בו צריך להתנתק לגמרי מהחשש להיכשל ולתת לגוף לבצע את מה שהוא התאמן לבצע ב-4 שנים האחרונות.

(LOS BLANCO) #14

מישהו יכול להסביר לי איך בדיוק הנבחרות כדורגל מעפילות לטורניר?

(אמיר) #15

[QUOTE=Passing game;1690298]בשבילי זה מקצועות ההתעמלות. מבחינתי אין מבחן גדול יותר למוח האדם מאשר להתאמן עשרות אלפי שעות במשך 4 שנים וכל העבודה הזו מתנקזת לרגע אחד, בו צריך להתנתק לגמרי מהחשש להיכשל ולתת לגוף לבצע את מה שהוא התאמן לבצע ב-4 שנים האחרונות.[/QUOTE]

אחד הדברים שהכי מעניינים אותי זה לראות את אפקה זונדרלנד. אני מבין שהוא היה פצוע כך שלא ברור מה כושרו, אבל התרגיל העצום שלו על המתח הוא אחד הזיכרונות הכי גדולים שלי מלונדון. זה היה מדהים.

[QUOTE=LOS BLANCO;1690312]מישהו יכול להסביר לי איך בדיוק הנבחרות כדורגל מעפילות לטורניר?[/QUOTE]

יש מכסות לכל יבשת, והעולות נקבעות דרך אליפויות היבשת לנבחרות צעירות.

(Passing game) #17

[QUOTE=אמיר;1690314]אחד הדברים שהכי מעניינים אותי זה לראות את אפקה זונדרלנד. אני מבין שהוא היה פצוע כך שלא ברור מה כושרו, אבל התרגיל העצום שלו על המתח הוא אחד הזיכרונות הכי גדולים שלי מלונדון. זה היה מדהים.
[/QUOTE]

לגמרי. אני חושב שהתרגיל שלו השאיר המון אנשים פעורי פה. דרגת הקושי הייתה פסיכית והביצוע מושלם. גם אצלי זה אחד הזיכרונות הגדולים מלונדון.

(Paul Heyman) #18

אני אודה שאני לא עוקב אחרי עולם הג’ודו באופן אדוק ולא מודע לכל שינויי החוק הקטנים האלו.

אבל כן יש לי רקע מסויים באומניות לחימה וזה נראה לי מגוחך לחלוטין שאלף’: הנגיעה הזאתי של ראשוני ברגל של האוקראינית, השפיעה באיזשהו אופן על מהלך הקרב; ובית’: שהיא קיבלה בעצם שתי אזהרות נפרדות על מהלך אחד. והכי גרוע שהשיפוטיות האובר אקטיבית בטירוף הזאת, בסוף מכריעה תחרות של לחימה.

(Aizenberg) #19

מישהו יודע היכן משודרים או איפה אפשר לראות את תחרויות האגרוף של האולימפיאדה?

(Paul Heyman) #20

[QUOTE=Aizenberg;1690357]מישהו יודע היכן משודרים או איפה אפשר לראות את תחרויות האגרוף של האולימפיאדה?[/QUOTE]

תחרויות האיגרוף אמורות להתחיל כבר היום.

בארץ האולימפיאדה משודרת רק בערוץ הספורט על שלל ערוציו, תצטרך לראות באיזה ערוץ הם ישדרו אותן(אם הם יחליטו לשדר אותן). תבדוק אולי יהיה משהו בערוץ 26.

אולי אם תתרוצץ מספיק ברשת, תמצא שידור באינטרנט של התחרויות האלו ספציפית.

(Paul Heyman) #21

יום ראשון, וכבר שיא עולם… לא רע בכלל.

[TW]761995639479828480[/TW]

(Paul Heyman) #23

[QUOTE=אמיר;1690396]גם קטינקה הוז’ו היתה קרובה בטירוף לשיא עולם במוקדמות 400 מעורב. נחלשה מאוד בבריכה האחרונה - או, מן הסתם, שמרה את עצמה לגמר הלילה.[/QUOTE]

אז בסוף ההערכה שלך הייתה מדוייקת ולא שהיא סתם שברה אותו בגמר, אלא שברה אותו בשתי שניות. לא נורמלי.

גם השליחות האוסטרליות שברו את שיא העולם. חתיכת יום ראשון בבריכה!