שלב הסיכומים :: בחירות, מחשבות ותהיות על כל מה שקרה ביורו 2016

(BannedT) #22

הוא מגן מזעזע ממה שראיתי עד עכשיו וגם התקפית הוא לא איזה עילוי, יכול להיות שזה חוסר ניסיון וכשיתגבר על זה הוא יהיה מצוין, בינתיים אני לא רואה אותו מבריק בתור מגן ימני.
אגב, גם פוגבה בעט בטורניר הזה בעיטה עם שמאל למשקוף, זה אומר משהו?

(LIOROM12) #23

קימיך הוא קשר אחורי. לא בלם כמו שפפ שיחק איתו בעיקר העונה בעקבות הפציעות בחלק האחורי והיכולת שלו לנהל משחק מאחורה. לא מגן ימני כמו שיוגי לב עשה ממנו בגלל הטעויות שלו באופן כללי בבניית הסגל ואי זימון של מגן ימני טבעי בפרט. ובטח שלא כשחקן אגף במערך של שלושה בלמים שזה פשוט בזבוז של כל היכולות שלו וסירוס האגף הימני של גרמניה. אין מה לשפוט אותו על פי האליפות הזאת.

אגב- לייחס חשיבות לנבחרות טורניר האלה זה פשוט מיותר. זה נחמד לדיונים על איזה שחקנים באמת היו הכי טובים- אבל אין מה לייחס חשיבות לנבחרות הרשמיות.

(lolothe2nd) #24

אומנם הרבה נבחרות עלו מהמקום השלישי, אבל בתור אחד שהיה שם, היה המון מתח על סדר העולות והמשחקים במחזור השלישי היו מותחים ומרתקים (אני ספציפית הייתי במשחק של ספרד נגד קרואטיה)

הדבר היחיד שהפריע לי בארגון של המונדיאל היה התזמורת. בסוף המשחקים זה פחות הפריע לי, אבל כשהייתי בצרפת איסלנד הם פשוט ניגנו במשך רוב המחצית הראשונה וחלק השניה בחלקים היותר רגועים במשחק וזה פשוט הטריף לי את המוח, באתי לראות כדורגל, לא ספורט אמריקאי!

אני לא רוצה לחזור על דברים שאחרים אמרו, אבל בעייני הנבחרות המאכזבות הן דווקא אלו שנתנו קמפיןן ענק בהתחלה ופישלו בסוף. אנגליה וספרד? היה צפוי בעיני שלא יעברו את השמינית. קרואטיה, איטליה ובלגיה? שתי הראשונות נתנו במשחקים הראשונים טירוף של נבחרות שאנחנו הולכים לראות עד השלבים האחרונים, בפועל, הן הגיעו לנוקאווט ופישלו בגדול. ובאשר לבלגיה, במונדיאל הן היא היתה ההפתעה, אך בטורניר הזה, שחקניה שלא קרעו זוג נעליים באו זחוחים וקיבלו בראש בגדול. בתור אחד שראה אותם פעמיים והתרשם (שבדיה ונגד הונגריה), כשהיא קיבלה נבחרות קצת יותר רציניות היא פישלה

(דניאל.) #25

האמת שגם אין לי מושג איך ג’ו פאקינג אלן בהרכב.

(smer2008) #26

כמה נקודות:

1. הטורניר היה בינוני בשלב הבתים ונחלש בשלבי הנוק-אאווט. השערים המאוחרים קצת הצילו את שלב הבתים, אך ברגע שהתמעטו, הדרמה ירדה לרמה של הכדורגל.

2. חוסר עקביות מצדן של הקבוצות הבכירות (גרמניה, ספרד וצרפת): לא יכלו לחבר שני משחקים טובים ברציפות (למעט אולי צרפת ברבע וחצי הגמר). המעשים של קבוצה במשחק אחד לא ניבאו את יכולתה במשחק הבא.

3. טורניר זה התאפיין ברמת ביצוע נמוכה, החל מקרנות, המשך בהרמות לרחבה וכלה בבעיטות פנדלים ומצבים נייחים. דו הקרב בין גרמניה וצרפת היה תועדת עניות לטורניר.

4. יוון, ספרד ופורטוגל שהצטרפו לאיחוד האירופי בשנות ה-80 ועברו משברים כלכליים קשים בעשור האחרון, זכו בארבע אליפויות אירופה האחרונות.

5. גמרים של טורנירים גדולים נהיים קשים להכרעה ב-90 דקות. למעשה, זה התחיל בגמר 1990 שהיה בדרך להארכה עד שהוכרע בפנדל בדקה ה-85. מאז, בערך כל טורניר שני הוכרע בהארכה או בפנדלים (1994,1996,2000,2006,2010,2014,2016).

6. אין לגרמניה תוכנית חלופית: איני זוכר מתי גרמניה חזרה מפיגור במשחק חשוב בטורניר גדול. הגרמנים של העשור האחרון, פחות או יותר, נהדרים כאשר התוכנית המקורית עובדת. למעשה, כאשר היא עובדת, היא עובדת מצויין ואין ליריבות תשובות. אך, כאשר היא לא עובדת, אז היא ממש לא עובדת. גרמניה לא יודעת לגרד ניצחונות בימים לא טובים (במשחקי נוק אאווט). הגרמנים פותחים כמעט כל טורניר בסערה, דורסים, משפילים ומביסים, אך ברגע שפוגשים יריבה היודעת להתמודד עם תוכנית המשחק שלהם, הם מפסידים. ראו ערך מונדיאל 2006, יורו 2008, מונדיאל 2010, יורו 2012 ויורו 2016. מדובר ב-5 משחקי חצי גמר או גמר בהם גרמניה כבשה רק שער אחד במצטבר (אוזיל מול איטליה לפני 4 שנים עם פנדל בתוספת הזמן). לא זוכר מתי גרמניה הפסידה משחק בו אמרתי “שיחקו נהדר\כבשו שערים, אך היריבה כבשה יותר”. אומנם המשחק מול צרפת יכל להיגמר אחרת, אך עצם העובדה שהפסידו אותו בלי אפילו לכבוש אומרת הכל. אני יודע שהם אלופי העולם וכי ספרד הייתה קשה להכנעה בין 2008 ל-2012, אך אני עדיין מצפה מהם ליותר, גם כאשר הם מפסידים.

7. המעבר ל-24 נבחרות לא היה הבעיה של הטורניר, אלא חוסר היכולת של הנבחרות הבכירות ביותר והנבחרות מהדרג השני (אלה המשתתפות כמעט בכל טורניר גדול) להציג רמת כדורגל גבוהה. מספר הנבחרות הגבוה מהרגיל בוודאי אינו הסיבה לכך שנבחרת הולנד לא השתתפה.

לגבי שחקן הטורניר: ההתלבטות היא בין פפה, גריזמן ופטריסיו. אני אלך עם האחרון. פטריסיו היה עבור פורטוגל בכל שלב והיה נהדר בגמר עצמו.

משחק הטורניר עבורי היה המשחק בו פטריסיו דווקא ספג הכי הרבה שערים: פורטוגל-הונגריה. נבחרת פורטוגל הייתה בחוץ בכל פעם שהונגריה הובילה. לא יאמן כי שבועיים וחצי לאחר מכן פורטוגל הוכתרה כאלופת אירופה!

(Sir Ryan) #27

[QUOTE=דניאל.;1687636]האמת שגם אין לי מושג איך ג’ו פאקינג אלן בהרכב.[/QUOTE]

אני לא מאמין שאני עושה ואשכרה מפרגן לשחקן ליברפול אבל… מי שעקב אחרי ווילס מעבר למשחקים מול בלגיה ופורטוגל היה יכול לראות שג’ו אלן היה בורג לא פחות חשוב מרמזי בקישור של ווילס (הוא פחות שחקן לא נוצץ עם נתונים לא נעימים לעין לאוהד המצוי). לדעתי הוא לא נתן טורניר פחות טוב מטוני קרוס או בלייס מטווידי לדוגמא.

(BannedT) #29

[QUOTE=LIOROM12;1687621]קימיך הוא קשר אחורי. לא בלם כמו שפפ שיחק איתו בעיקר העונה בעקבות הפציעות בחלק האחורי והיכולת שלו לנהל משחק מאחורה. לא מגן ימני כמו שיוגי לב עשה ממנו בגלל הטעויות שלו באופן כללי בבניית הסגל ואי זימון של מגן ימני טבעי בפרט. ובטח שלא כשחקן אגף במערך של שלושה בלמים שזה פשוט בזבוז של כל היכולות שלו וסירוס האגף הימני של גרמניה. אין מה לשפוט אותו על פי האליפות הזאת.
[/QUOTE]

בבאיירן הוא שיחק כבלם והשאיר עליי רושם רע, בגרמניה הוא שיחק כמגן ימני ושוב השאיר עליי רושם רע, ובאמת לפי מה שהבנתי הוא קשר, יכול להיות שהוא באמת קשר מוכשר בטירוף אבל מבחינה הגנתית היכולת שלו לא טובה וכמובן כבלם הוא הראה חוסר תיאום עם הקו האחורי.

אני באופן כללי שונא שעושים משחקנים צעירים ומוכשרים סותמי חורים, דה שיליו למשל במילאן הוא פספוס אדיר ופרפר בין אגפים בהתאם לצורך, מי שראה אותו ביורו מבין כמה כישרון יש לילד הזה והוא פשוט הראה יכולות הגנה של עילוי, לצערי אני לא רואה את העילוי הזה מגיע רחוק. מקווה שאנצ’לוטי ישחק עם קימיך באמצע או שיושיב אותו על הספסל, יש פעמים שבהן לא בריא לתת לשחקן לשחק מחוץ לעמדה שלו, במיוחד כשהוא צעיר, אולי הוא ירכוש ניסיון אבל המאמנים נופלים להרגל של להשתמש בשחקן הזה כסותם חורים והוא לא מגיע לשום מקום.

[QUOTE=Sir Ryan;1687660] לדעתי הוא לא נתן טורניר פחות טוב מטוני קרוס או בלייס מטווידי לדוגמא.[/QUOTE]

בעיניי קרוס היה מהטובים ומאטווידי היה מהגרועים והמאכזבים של הטורניר.

(Sasha) #30

אגב, הגולשים ברחבי העולם בחרו השבוע את שער הטורניר מתוך 3 המועמדים הללו:

[YT]LpKDU57WSbs[/YT]

למרבה ההפתעה מי שנבחר הוא זולטן גרה מול פורטוגל:

ברשת העלו את התיאורה שמכיוון שרוב המצביעים היו מצרפת, זו בעצם הנקמה הצרפתית הקטנה על כך ששער הטורניר הובקע נגד זו שניצחה אותם בגמר, פורטוגל. [emoji38]