זלאטן איברהימוביץ' : מנצח את הדרבי של לוס אנגל'ס עם צמד בבכורה

מנצ’סטר-יונייטד

(raajuan) #41

“אריות לא מחלימים כמו בני אנוש”

חייב להישאר!

(raajuan) #42

זה המקום להיפרד מהשבדי שלא ימשיך בעונה הבאה במנצ’סטר יונייטד, אני יכול להגיד כי ההגעה של זלאטן עשתה משהו בתודעה של מנצ’סטר יונייטד, עם הליגה האירופית הוא הגיע לשחק בקבוצת פריימרליג לא משגשגת. זאת הייתה החתמה שאמרה לעולם שכל שחקן יכול לשחק במנצ’סטר יונייטד, כל שחקן מעולה, נראה היה שכוכבים פחדו להגיע בפוסט פרגי אבל בסדר גודל של זלאטן עוד לא היה. בראשו נתן לנו 2 תארים מתוך השלושה שזכינו, גם השער מול שמייקל במגן הקהילה וגם צמד ושער בדקות הסיום בגביע הליגה. אני אשמח לראות אותו חוזר לאייאקס או מילאן רק לא נשאר באנגליה. המון בהצלחה לו, כרגע הוא יחלים מהפציעה שלו במתחם האימונים בקרינגטון עד שימצא קבוצה חדשה וכי ישוחרר באופן רשמי בסוף החודש.

(sh4rky) #43

חבל לי על זלאטן.
אנחנו נותנים לו ללכת כשעדיין אין לנו תחליף הולם. למעט משחק אחד, נגד צ’לסי, נראינו הרבה יותר טוב איתו מאשר בלעדיו. המשך העונה הוכיח שהמשחק נגד צ’לסי היה חד פעמי, וקשה לייחס את ההופעה המעולה הזו דווקא לחסרון של זלאטן.
אנחנו נשארים עכשיו בלי אף חלוץ מנוסה, וגם אם נחתים את מוראטה, הוא, עם כל הכבוד, עדיין לא ברמה של זלאטן, ובטח שאין ערובה שיצליח בליגה האנגלית. אני כן נוטה לייחס למוראטה יותר קרדיט ממה שדובר פה בפורום כי הוא שיחק גם באיטליה שנתיים ולא רק חימם ספסל בליגה הספרדית.

דבר נוסף, ההחתמה של זלאטן הביאה לנו star-quality משמעותי, וכשיילך האיכות הזו תלך איתו. מלבד פוגבה, אין לנו אף שחקן-על מבין שחקני השדה, ובסופו של דבר אלו שחקנים שיכולים להכריע משחקים קשים. אני לא תומך גדול בהחתמת כוכבים, אבל זלאטן הוא תופעה חד פעמית ומאוד שמחתי שהוא אצלנו מהבחינה הזו. ברוב הקבוצות שלנו, גם אצל פרגי, היו בין 2 ל-3 שחקנים מהעילית של אירופה, ועכשיו אני יכול לכנות ככה בלב שלם שחקן אחד בלבד.

דבר שלישי, לאורך כל העונה המון שחקנים, בעיקר צעירים, דיברו על ההשפעה החיובית של זלאטן עליהם. שחקן בן 35, שעבר בכל כך הרבה קבוצות וליגות וזכה באליפות בכל מקום, משמש דמות מאוד חיובית עבור הדור הבא. כרגע יש לנו שני שעונים להגדרה של ‘ותיקים שזכו בהכל’, קאריק ורוני, כשרוני עם רגל וחצי בחוץ, והוא בכל מקרה לא משחק, וגם קאריק לא מקבל מספיק קרדיט בהרכב. לבעיה הזו יש פתרון בדמות מוריניו, שהוא מאמן ותיק שזכה בכל דבר ובכל מקום, אבל המוניטין שלו לגבי קידום צעירים מעט מפוקפק. בכל אופן חשוב שתהיה דמות כזו גם על הדשא, וזלאטן היה מושלם בתפקיד - אחד שאפשר לשאת אליו את העיניים בחדר ההלבשה, וללכת אחריו למגרש.

בסך הכל נהנתי מזלאטן, שחקן שתמיד אהבתי ורציתי שיגיע כבר לפני שנתיים. ענה בגדול על כל הציפיות, נתן את העונה הכי טובה של שחקן ביונייטד מאז ואן פרסי ב-2012 ועזר לנו לזכות בתואר וחצי. אני מאמין שגם הסיום בליגה האירופית היה יותר קל אם לא היה נפצע.
הייתי אומר שמגיע לו לסיים את הקריירה עם זכייה בליגת האלופות, אבל הוא לא אופציה עבור ריאל בארסה ובאיירן, ולא רואה אותו ‘בוגד’ במילאן עם חזרה ליובנטוס. הלוואי שיחזור למילאנו ויעזור לרוסונרי למלא את הסאן זירו.

(maor77) #44

הבעיה עם זלאטן שהוא לא שחקן שיושב על הספסל וראינו אותו פותח פעם אחר פעם בכל משחק גם שהיה ברור שהוא לא מתאים בעיה נוספת היא שאת זלאטן לא מחליפים.

אחלה שחקן אבל באמת שאני מצפה מיונייטד לשחק כדורגל מהיר עם שחקנים צעירים בשיא הקריירה.

(Saharnm185) #45

הידעתם?
יש מנוע חיפוש על שם זלאטן איברהימוביץ, שכל מה שתחפשו בו יוביל לגוגל בתוספת זלאטן למה שחיפשתם! (לא משנה מה תחפשו עובד על הכל!) .
לחיצה על I’m feeling zlatan תוביל ישירות לערך של זלאטן בויקפדיה.
מקור (האתר עצמו) :
http://zlaaatan.com

(Saharnm185) #46

הידעתם שיש לזלאטן איברהימוביץ מספר תאריכים על שתי ידיו, הנקראים “הקוד של זלאטן”?

התאריכים אותם קיעקע השבדי על ידו הימנית (1 בתמונה) הם תאריכי הלידה של הגברים במשפחתו. הם מקועקעים על יד ימין כסימן לחוזק:
23.08.1951 - תאריך הלידה של אביו שאפיק.
30.04.1973 - תאריך הלידה של אחיו הבכור סאפקו.
10.07.1986 - תאריך לידתו של אחיו הקטן אלכסנדר.
06.03.2008 - תאריך הלידה של בנו וינסנט.
22.09.2006 - תאריך הלידה של בנו מקסימיליאן.

ביד שמאל לעומת זאת (6), מקועקעים תאריכי הלידה של הנשים במשפחתו, הן נמצאות דווקא ביד שמאל כיון שהן קרובות יותר ללבו של זלאטן:
16.04.1951 - תאריך הלידה של אמו יורקה.
19.07.1979 - תאריך הלידה של אחותו הגדולה סנלה.

למי שתוהה היכן אישתו של זלאטן, אז לה הוא הקדיש קעקוע על הצלע (4), של שני קלפים: אחד אס עלה, והשני אס לב (זוג אסים - סמל למזל טוב). בתוך הלב רשומה האות H, עבור אשתו הלנה.

(אוריין יפה) #47

כשזלאטן מתראיין, אי אפשר שלא לצחוק!

“זלאטן לא עושה אודישנים.”

“באתי כמו מלך, עזבתי אגדה.”

“כשאתה קונה אותי, אתה קונה פרארי.”

כשחיפש בית בפריז: “אם לא נמצא כלום, אני פשוט אקנה את המלון.”

“אני לא אהיה המלך של מנצ’סטר, אני אהיה האלוהים של מנצ’סטר.”

אחרי שהתארס לחברתו “מה זאת אומרת יש לה בעל? יש לה את זלאטן.”

“אני כמו יין, ככל שאני מתבגר אני טוב יותר.”

“אין מה לצפות במונדיאל אם אני לא משחק בו.”

(momi) #48

אני מאד אתגעגע ליציאות שלו. הלוואי שיחזור בתור מאמן.

(Giggsy) #49

כבר בהופעת הבכורה שלו האיש כבש צמד ועוד איזה שערים.

כשהקבוצה שלו בפיגור של 3-2 זלאטן בעט כדור בוולה מ-40 מטר שעלה מעל השוער ונחת בשער ומשווה ל-3-3.

רגע לפני שהמשחק נגמר ונחתם בתוצאת התיקו - זלאטן כובש את גול הניצחון של הגלאקסי בדקה ה-90.

(aldrrian) #50

אני טועה או שאני השני מנבדל די ברור ? (לא מדבר על המסירה הראשונה אותה בסוף לוקח שחקן אחר אלא ברגע ההרמה - הוא מעבר לכל קו ההגנה ומעבר למוסר)

(momi) #51

ברור. זה ליגה לא ברמה גבוהה.

(אוריין יפה) #52

בנתיים ב-LA Galaxy, זלאטן עם השער ה-10 שלו ב-13 משחקים.

עוד קצת סטטיסטיקה על התקופה הנוכחית שלו: