שמינית גמר #8 :: אחת הסנסציות הגדולות בתולדות היורו, איסלנד מעיפה את אנגליה!

(Glory Man United) #21

רוי הודג’סון לא רק שצריך להתפטר, הוא צריך באופן אישי לשלם פיצוי לכל אוהד אנגליה שטס לצרפת לראות את הארי קיין מרים בכישלון מצבים נייחים לרחבה.

(Mendieta) #22

סטארידג’ לא לרמות האלה בשום צורה. אנגליה פשוט בדיחה עצובה. כל השחקנים שלה שתקועים בתחת של עצמם באנגליה וחושבים שהם כוכבים מקבלים כאפה גדולה שהם בחוץ מגלים שהם לא באמת משחקים בליגה הטובה העולם ואף אחד לא סופר אותם, והם לא באמת כאלה טובים. זה רק נראה להם בגלל התלושי משכורת.

(smer2008) #23

[QUOTE=NB.22;1685420]אני בשוק.[/QUOTE]
אני לא!

מי שהיה מרוצה מההופעה אל אנגליה במונדיאל האחרון (כזכור, זכו בנקודה אחת בשלב הבתים) קיבל את התשובה היום.

לראות את ג’יאקריני שבקושי ראה הרכב בסנדרלנד, נותן כזאת הופעה, שרובה לחימה, ולהשוות להופעה של שחקני השמנת האנגלים, אותם “וורלד קלאס” - מספר את כל הסיפור.
אה, כן, וקונטה לעומת הודג’סון - לא כוחות.

(smer2008) #25

[QUOTE=אלעד 1986;1685433]לראות את ג’יאקריני שבקושי ראה הרכב בסנדרלנד, נותן כזאת הופעה, שרובה לחימה, ולהשוות להופעה של שחקני השמנת האנגלים, אותם “וורלד קלאס” - מספר את כל הסיפור.
אה, כן, וקונטה לעומת הודג’סון - לא כוחות.[/QUOTE]
הודג’סון שידר ויתור ויאוש כבר באמצע המחצית השנייה.

(Eduardo) #26

תכלס הייתי מעדיף את אנגליה ברבע הגמר. אני לא אוהב סינדרלות. בשביל מה? קיבלנו משחק מיותר ברבע הגמר. צרפת היא המנצחת הגדולה ביותר מהערב הזה.

מצד שני, לנבחרת אנגליה אין איכויות. אין להם כלום. יש להם תואר מלפני 50 שנה וכנראה שהם יצטרכו להסתפק בו.

(moshe34) #27

כל פעם שמתחיל טורניר גדול, אני שומע הנה הפעם אנגליה הולכת לעשות את זה.
אפילו בפורום פה משתמשים מסוימים כתבו את זה.
כל פעם זה נגמר אותו דבר.
תודה איסלנד.

(ג'ון הקטן) #28

מה שמדהים באנגליה זה שגם כשאין מהם אף ציפייה הם עדין מצליחים לאכזב. זה דיסוננס קוגנטיבי.

ת’כלס, האשמה העיקרית נופלת על ההתאחדות האנגלית שנתנה להודג’סון הדחליל הזה עוד קמפיין אחרי שנכשל ביורו 2012 ובמונדיאל 2014. כמה חוסר יצירתיות, כמה חוסר מעוף, כמה עייפות. נכון שזה לא אשמתו שג’ו הארט התחפש לדייויד סימן, אבל ההתעקשות להשאיר את רוני וקיין הנוראיים על המגרש כשיש לך על הספסל את מילנר, בארקלי ורשפורד הכשרוניים זה עוול.

בנינו? זה לא טורניר גמר אם אנגליה לא דופקת את הפאדיחה התורנית. עכשיו אפשר ללכת לישון בשקט.

(chelsea777) #29

[RIGHT]תכלס הייתי מעדיף את אנגליה ברבע הגמר. אני לא אוהב סינדרלות. בשביל מה? קיבלנו משחק מיותר ברבע הגמר. צרפת היא המנצחת הגדולה ביותר מהערב הזה.[/RIGHT]

מי אמר שצרפת תעבור את איסלנד? היה להם מאוד קשה מול אירלנד, אין סיבה שהאיסלנדים לא יעשו להם צרות, ועוד אחרי שלא הפסידו לפורטוגל ואנגליה. זה ממש לא משחק מיותר, אני בטוח שלצרפת יהיה מאוד קשה.

(דניאל.) #31

לא אהבתי התגובה של גרי ליניקר, היא מאוד מעליבה. בשיא הרצינות. לא מגיע לכל נבחברת בשלב כלשהו להשתפר? הוא אומר במילים אחרות שלאיסלנד אין זכות קיום בכדורגל. נשמע קצת …רמז: נ’.

בכל אופן, ראיתי את כל משחקי שמינית חוץ מצרפת ואני חייב לציין שאתמול פתחתי את המשחק של אנגליה אבל על ההתחלה, למרות הגול, לא רציתי לראות אותם. נבחרת כזו לא סקסית ומשעממת.

אנגליה מקבלת את השם שלה בכדורגל נטו בגלל המדינה עצמה, בפועל היא אחת הנבחרות החלשות, מסתבר, שתמיד היו, למרות כל הכוכבים.

(Parliament) #32

[QUOTE=Oleguer 23;1685464]השחקנים והמאמנים הכי טובים בעולם: הליגה האנגלית.
השחקנים והמאמן הכי בינוניים בעולם: הנבחרת האנגלית.
מסקנה: הזרים הכי טובים בעולם והכסף הכי גדול בעולם מסנוור.

גם הברקזיט לא ישנה יותר מדי. במקום לשפר את הנוער ולחשוב על תכנית ארוכת טווח, חושבים כרגיל על הישגיות ועל שחקנים שיחזקו את הקבוצות. לאחרונה זה פוגע גם בכדורגל המועדונים באנגליה.[/QUOTE]
העולם לא מתנהל דרך קלישאות.

(Eduardo) #33

[QUOTE=chelsea777;1685446]מי אמר שצרפת תעבור את איסלנד? היה להם מאוד קשה מול אירלנד, אין סיבה שהאיסלנדים לא יעשו להם צרות, ועוד אחרי שלא הפסידו לפורטוגל ואנגליה. זה ממש לא משחק מיותר, אני בטוח שלצרפת יהיה מאוד קשה.[/QUOTE]

לצרפת לא יהיה מאוד קשה. לצרפת לא היה קשה מול האירים, להוציא את המחצית הראשונה. המשחק היה יכול להסתיים בתוצאה גבוהה בהרבה מ-1:2.

באשר לאיסלנד: נבחרת מאוד חביבה. עשתה את שלה ביורו. להדיח את אנגליה זה דבר של מה בכך ולעשות תיקו מול פורטוגל האנמית גם ישראל יכולה. להדיח את המארחת זה כבר סיפור אחר.

(ManutdFan) #34

הודג’סון מחכה עד הדקה ה-85 בשביל לבצע חילוף כל-כך מתבקש. למה לחכות? כי הוא פחדן. פחד מזה שלא יהיו לו חילופים במקרה של שיוויון ואז הקבוצה שלו תהיה התקפית מדי, רק חבל שהוא נזכר ברגע האחרון שכל הטורניר הזה נזרק לזבל. למה? למה לא להגיב מוקדם יותר? אלוהים ישמור איזה מאמן פח.
בכלל, כל הנבחרת הזאת נראית פח. אחרי המשחק הראשון והשני זה היה נראה לי כאילו הם באו לשחק כדורגל. איזה באו ואיזה בטיח. נבחרת כזאת אימפוטנטית. פאקינג הארי קיין בועט את המצבים הנייחים. טמטום יתר. רוני נראה כמו אחד שחייב לפרוש לא מהנבחרת, מהכדורגל. באמת שכואב ואני אומר את זה בצער רב, אבל אסור, פשוט אסור למוריניו לבנות עליו.
אתמול אמרתי שאנגליה תהיה מבחן אמיתי לצרפת באם תעבור - אני לוקח את המילים בחזרה. איסלנד מבחן הרבה יותר קשה מהנבחרת האנגלית האימפוטנטית. אני מדמיין את הצרפתים מנסים להתמודד עם כדורי החוץ של האיסלנדים… לפחות ראמי לא יוכל לשחק. זה כבר משחק לטובת הצרפתים.
בקיצור, אנגליה זה שם. צרפת-איסלנד משחק יותר טוב. לצופים הנייטרלים האיסלנדים עשו פה טובה.

(oded23) #35

לצערי, איסלנד תובס על-ידי צרפת. מעבר לנחיתות בטכניקה ובמהירות, שבלטה גם מול אנגליה שהיא הרבה פחות טובה מצרפת, השחקנים שלהם מותשים קשות. פשוט נגמר להם האוויר, ולא נראה לי שהם יספיקו להתאושש בזמן. בטח בהתחשב בזה שהצרפתים נהנים מיתרון של יום במנוחה.

(chelsea777) #36

נבחרת אנגליה היא דוגמא מצויינת ל"השלם קטן מסכ חלקיו". נבחרת כדורגל, היא תמיד בעייתית לתלכיד. חייבים מאמן טוב שידע לחבר את הכל, והודג’סון פשוט לא לרמה הזאת. למשל קונטה באיטליה עושה בדיוק ההפך. השלם גדול מאוד מסכ חלקיו. לאנגליה יש דור צעיר טוב, ולאנגליה יש שחקנים טובים. אולי בעמדה כזו או אחרת יש קצת דילול, אבל בגדול יש שחקנים טובים. תסתכלו למשל על הנוער של צ’לסי. הקבוצה עד גיל 19 היא אלופת אירופה לגיל הזה כבר שנתיים ברצף, והסגל מורכב ברובו המוחלטת משחקנים אנגליים. מה שצ’לסי עושה איתם אחר כך זה עניין אחר, אבל כן יש פיתוח בגיל צעיר. גם נבחרת אנגליה עצמה, תסתכלו על השחקנים, יש הרבה כישרון. הארי קיין אמנם היה לא טוב ביורו, אבל אי אפשר לקחת לו את מה שעשה בשנתיים האחרונות, הוא אחד החלוצים הטובים בפרמיירליג. וראפשורד הצעיר, ועוד הרבה טובים ויפים. אנגליה צריכה מאמן ברמה הכי גבוהה, משהו שהרבה זמן לא היה לה. גם כשקאפלו אימן שם, לא נתנו לו שקט.

(sus) #37

אנגליה הייתה לדעתי בטופ 3 של הכי מוכשרות בפער קטן מספרד וגרמניה ובשוויון עם צרפת. MY POINT IS שלאנגליה היה את כל הכלים ללכת עד הסוף אבל בזכות מערכים מפגרים והודגסון אחד, הכל הלך לפח. הכי מזכיר בעולם את ארגנטינה של טאטה.

והאיסלנדים? פשוט סיפור סינדרלה

(Uriah) #38

פעם זה השופט, פעם זה המאמן, פעם זה שחקן כזה או אחר. די - אני לא קונה את הלוקש.

נבחרת אנגליה מאכילה את האוהדים הנהדרים שלה קש טורניר אחר טורניר, הכשל הוא ברמה הרבה יותר עמוקה ולטעמי רדנאפ בזמנו צדק. סמיר - אם כבר קפצת לבקר (תתרים טלפון סנוב!) אולי תכתוב כאן סוף סוף מה דעתך על אנגליה ולא רק כסגל של נבחרת כדורגל, אלא כקונספט? אני יודע שיש לך הרבה מה לכתוב.

ספק רב אם כדורגל זהו הספורט הפופולארי ביותר באיסלנד ולא כדוריד או אחד מענפי הספורט החורפיים והמוזרים של הסקנדינבים, באנגליה קבוצה מסריחה כמו ניוקאסל מביאה שבוע אחר שבוע כמויות מטורפות של אוהדים שמשלמים מחירים מופקעים כדי לראות כדורגל נחות.

אליפות הנוער היא של צ’לסי? זה נחמד, אבל מה כל זה שווה אם מדיניות הרכש שלהן נראית כמו להיות אתלטיקו לעשירים? הנוער של צ’לסי צריך להביא אליפויות אמיתיות וזהו הסטנדרט הראוי למועדון פאר במולדת הכדורגל.

ברוח הברקזיט אנגליה צריכה לרסן את הגלובליזציה בליגה האנגלית. הספרדים הצעירים והמוכשרים הולכים לשחק בספרד, הגרמנים הצעירים והמוכשרים הולכים לשחק בגרמניה, הצרפתים והבלגים הבינוניים מקבלים משכורות מופקעות בפרמייר ליג (כי הצרפתיות לא יכולות להרשות לעצמן) ומה עם האנגלים המוכשרים - בהנחה והאל הכל יכול לא פסח על האי הבריטי כשחילק זוגות רגליים זריזות.

איך עמדת הקשר - העמדה הכי חשובה בכדורגל המודרני, מופקרת לטובת חלוץ עם הייפ עצום שעבר זמנו?

יש משהו כמעט מכעיס בסיפור האנגלי ואני לא מדבר מתוך איזשהי גאווה ספרדית (מצידי שסביליה תיחנק עם האליפויות אירופה שלה), תרבות כדורגל היא הרבה מעבר לצפייה ולגידול כרס תוך צפייה בניתוח אינטיליגנטי של שחקן עבר.

אני נוטה לחשוב שהילד האנגלי פשוט כבר לא חולם להיות שחקן כדורגל. הוא מסתפק בפרו ובסיזן טיקט לקבוצה המקומית שמורכבת מקיבוץ גלויות של גרוטאות.

(ג'ון הקטן) #39

אני לא בטוח שריסון הגלובליזציה בפרמיירליג זה מה שיעזור לאנגלים. גם כשהיו הרבה פחות זרים באנגליה בתקופה שאם לא כבשת שער בגמר המונדיאל לא היית מקבל אשרת עבודה, האנגלים לא הצליחו בטורנירי נבחרות. למעשה, מאז יורו 96 הביתי האנגלים ניצחו 2 משחקי נוק אאוט בלבד (דנמרק ב2002 ואקוואדור ב2006), בפאקינג 18 שנים. לנבחרת שמתיימרת להיות אחת הגדולות בעולם זה מאזן די אומלל.

כמו שאוריה כתב, כל פעם מתקבל תירוץ אחר. אי אפשר לשים את הדגש על דרך אחת שמובילה לכישלון, ואין דרך בה אפשר לגבש באופן ברור וקוהרנטי את מכלול של סיבות למה אנגליה נראית כמו פח אשפה טורניר אחרי טורניר. מאמן זה חשוב, אבל גם קאפלו וגם אריקסון נכשלו (באופן יחסי) בנבחרת. שחקנים עם אייקיו גבוה כפרנק למפארד, ג’רארד ופול סקולס היו מנת חלקה של הנבחרת תקופה ארוכה והם עדיין לא הובילו אותה להצלחה. ריו פרדיננד וסול קמפבל הרכיבו חוליית הגנה פנטסטית על הנייר ואנגליה בכל זאת ספגה לא מעט שערים מפגרים. אלן שירר ומייקל אואן בשיאו היו מהחלוצים הטובים בעולם ועדיין לא כבשו שערים מכריעים שלקחו את אנגליה הלאה.

אם בכל זאת נעשה ניסיון לעמוד על בעיה אקוטית, אז האמת שאנגליה מזכירה לי גרסה הרבה יותר גדולה של נבחרת ישראל. בסופו של דבר כמעט הכל מתחיל ונגמר בתרבות כדורגל - מדינה שיש בה תרבות ספורט מפותחת מגיעה בסוף להצלחות (ספרד למשל, על שלל ענפיה, ואיסלנד הקטנה כדוגמא חיה). האנגלים אוהבים להגיד שהם אומת כדורגל מפותחת, אבל האמת שמהצד נראה שהם בעיקר בונים על הכישרון הגולמי שלהם והרבה פחות על צדדים קריטיים כטקטיקה ומנטליות שנקנים בעבודה קשה של אומה שרוצה לפתח צדדים משניים בספורט שלה, אך חשובים לא פחות אם לא יותר מכשרון טהור. אין ספק שמבחינת כישרון גולמי היה לאנגליה את אחת הנבחרות הטובות ביותר בטורניר הזה, אבל אף אחד מהשחקנים שם לא הפך את החברים שלו לטובים יותר - שוב, שילוב של עניין טקטי ומנטלי. אין להם פירלו, אין להם אינייסטה, אין להם אוזיל… מאז שאני זוכר את עצמי לא היה שחקן אנגלי שראיתי שהפך את החברים שלו לנבחרת לטובים יותר, כולל החבר’ה שהזכרתי כאן למעלה. אז נכון שבמקרה הנוכחי זה קשור גם לעובדה שליצן כמו הודג’סון שיש לו יכולת אימון טקטית של ג’ורג’ קוסטנזה וכריזמה של צנון על הקווים, אבל גם זה לא מסביר את ההדחה המטורפת הזאת. אולי זה שאלה לסוציולוגים או פסיכולוגים. בשיא הרצינות.

(smer2008) #40

ההצעה של ג’ון במקומה. אנגליה צריכה פיסולוגים, וכנראה לא רק בכדורגל!

[QUOTE=Uriah;1685570]פעם זה השופט, פעם זה המאמן, פעם זה שחקן כזה או אחר. די - אני לא קונה את הלוקש.

נבחרת אנגליה מאכילה את האוהדים הנהדרים שלה קש טורניר אחר טורניר, הכשל הוא ברמה הרבה יותר עמוקה ולטעמי רדנאפ בזמנו צדק. סמיר - אם כבר קפצת לבקר (תתרים טלפון סנוב!) אולי תכתוב כאן סוף סוף מה דעתך על אנגליה ולא רק כסגל של נבחרת כדורגל, אלא כקונספט? אני יודע שיש לך הרבה מה לכתוב.
[/QUOTE]בתום המונדיאל האחרון היו אלה שדיברו ברוח “לא נורא… הרי לא הושפלנו”. זו מנטליות של קבוצה קטנה. זה מחלחל. שם הבעיה.

היו לאנגליה שחקנים נהדרים במשך 2 העשורים האחרונים. שחקנים שהיוו חלק חשוב ממנצ’סטר יונייטד, צ’לסי, ארסנל ואחרות: סקולס, האחים נוויל, פרדיננד, למפארד, קול, טרי, קאמפל, רוני, ג’רארד וכו’. ההישג שלהם על הבמה הבינלאומית היה אפס. ב-2008, מנ’צסטר יונייטד וצ’לסי נפגשו בגמר ליגת האליפות (ואף קבוצה אנגלית לא הפסידה לקבוצה לא אנגלית), ועדיין-- נבחרת אנגליה נעדרה מיורו 2008. אז כן, חלק מזה נובע מחלקם של השחקנים הלא אנגלים במועדונים האנגלים, אך חלק מהשמות שהזכרתי הופיעו באותו גמר ליגת אלופות. כיצד יתכן הפער הזה בין רמת הקבוצות לרמת הנבחרת? כיצד יתכן ששחקנים שהתחנכו על ידי סר אלכס פרגסון ולמדו להאמין כנגד כל הסיכויים שמנצ’סטר יונייטד תכבוש (כי מנצ’סטר יונייטד תמיד כובשת), שחקנים שלמדו לא לוותר ולא להתאייש… כיצד שחקנים אלה הופכים לחסרי אמונה ברגעי שלובשים את החולצה של נבחרת שלושת האריות (התואר הכי לא מתאים לאנגלים כיום)? כיצד ניתן להסביר הבדל זה?

האם מדובר בלחץ של התקשורת? לחץ מהמילה “אנגליה\בריטניה\הממלכה המאוחדת\השד יודע מה”? אני לא יודע ואני לא חושב שמישהו יודע. סטיבין ג’רארד דיבר על תרבות הפחד של נבחרת אנגליה אחרי ההדחה מול איסלנד:
I hate to say it, but your mind drifts to what the coverage is going to be like back home and the level of criticism you are going to get. You cannot stop yourself. “What if we don’t get back into this? What will it be like if we go out here?”

There is no environment of calm around the national team. There never has been. It is always hysteria. There is a culture of fear within and it has not been addressed.

בעניין השחקנים הלא אנגלים: אנגליה לא העפילה למונדיאלים 74, 78 ו-94 למרות שהליגה הייתה מלאה בשחקנים מקומיים. ב-2008 לא היו הרבה ספרדים בליגה האנגלית ועדיין הנבחרת נכשלה. הבעיה לא שם. זו בעיה מנטלית שהאנגלים לא יודעים איך להתמודד איתה. ספרד כשלה במשך עשורים (בין 1964 ל-2008) והייתה צריכה שמשהו יתחבר לה. זה היה קשה, אך הניצחון בפנדלים על איטליה והניצחון הדחוק על גרמניה ב-2008 השילו מנבחרת ספרד את תווית הלוזרית, והשאר היסטוריה. זה מה שהאנגלים צריכים- a Torres-like moment.

כילד, התרגלתי לשמוע על בריטניה הגדולה, הממלכה המאוחדת ועל האנגליז (הצורה בה “אנגלים” מבוטאת בערבית). הייתה הילה מיוחדת למילה הזו, אך איפה זה עכשיו? זו מדינה שנתנה לעולם את הכדורגל אך כושלת שוב ושוב על הבמה המרכזית. מדינה המארחת את תחרות הטניס הגדולה בעולם ועדיין בילתה 77 שנים ללא זוכה בריטי בתחרות (וכאשר זה קרה, זה היה בכלל סקוטי), מדינה המתקשה לייצר שחקנית טניס אחת ראויה בעוד מדינות מזרח אירופאית מייצרות המון כאלה.

זו מדינה בה כל שחקן כדורגל ברמה של דני וולבק חושב שהוא שווה יותר מאגוורו ומסי. מדינה שבה מאמני כדורגל לא יכולים להדריך ולו קבוצה אחת המתמודדת על אליפות. עם לכתו של סר אלכס, אין אף מאמן בריטי, שלא לדבר על אנגלי, המדריך קבוצה אנגלית בכירה.

זו מדינה שנתנה לעולם את המהפכה התעשייתית אך לא מייצרת כיום שום מוצר שהאדם הרגיל מחזיק בבית. לאמריקאיים יש רכבים, אפל, מייקרוסופט ומה לא. לצרפתים יש רכבים ובשמים. לגרמנים, יפנים ואפילו דרום קוריאניים יש הרבה מה להציע. אך לא האנגלים.

זו מדינה שבה חוגגים לידתו של הנסיך משך ימים: “הנה המלך הבא”. JESUS, סבו של התינוק הזה עדיין לא ירש את אמו וכבר מדברים על התינוק בתור המלך הבא. אפילו בירדן כבר לא חוגגים ככה.

אני לא יודע מה הבעיה של אנגליה המדינה או של אנגליה הנבחרת. אני לא חיי שם ואני בטוח שחלק מהאנשים כאן יודעים טוב יותר ממני, אבל נראה שהמדינה הזו הולכת בכיוון הלא נכון כבר שנים רבות. בשנים האחרונות הגעתי למצב בו אני שומע את המילה אנגליה\בריטניה\יו קיי, ומרגיש nah, who cares?