שמינית גמר #8 :: אחת הסנסציות הגדולות בתולדות היורו, איסלנד מעיפה את אנגליה!

(רוני) #1

(רוני) #2

VS
[I]

שמינית גמר יורו 2016
אנגליה VS איסלנד
איצטדיון “אליאנז רביירה”, ניס
שעה, 22:00
ערוץ ספורט 1 ו- HD

[/I]

שמינית גמר יורו 2016 סידרה לנו מפגש נבחרות בין שתי קצוות בכל מובן המילה. מצד אחד [B]אנגליה[/B] אימפרית כדורגל שמחפשת הצלחה בשלבי הנוקאאוט אחרי אינספור כישלונות ואכזבות, מצד שני [B]איסלנד[/B] עם הופעתה הראשונה בהיסטוריה בטורניר גדול, נבחרת שחיה בחלום ולא רוצה שאף אחד יעיר אותה ממנו (גם לא ויין רוני).
אימפריה מול סנדרלה זה הדבר הכי רומנטי שאפשר לבקש בטורניר גדול. אז קבלו אותם : מולדת הכדורגל מהאי הבריטי מול אי קטן של פאקינג 330 אלף בני אדם!

[B][U]ונתחיל מהסינדרלה של הטורניר, איסלנד :[/U][/B]

איך אומרים? שדר אחד שווה אלף מילים
[YT]CZ9XUFg5DhU[/YT]

הצעקות של השדר האיסלנדי הלא שפוי הזה מסמסלות את מהות ההישג של הנבחרת בבית ו’ של היורו הזה. איסלנד עם הופעתה הראשונה ביורו סיימה את שלב הבתים עם ניצחון היסטורי על אוסטריה שהעלה אותה לשמינית הגמר מהמקום ה- 2 בבית כאשר היא מקדימה את פורטוגל ואוסטריה העדיפות עליה. היא טרם נוצחה בטורניר עד כמה שזה נשמע לא שפוי והיא תחפש בכל מחיר להפתיע את האנגלים במשחק מחר, דבר מאוד אפשרי, ולהיכנס עוד יותר עמוק לדפי ההיסטוריה של הכדורגל האירופאי.

אחרי שעקצה את פורטוגל של רונאלדו במשחק הפתיחה שלה בטורניר וסיימה בתיקו 1, איסלנד השיגה עוד תוצאת תיקו 1 במחזור השני הפעם מול הונגריה שהשאיר לה סיכוי לא רע להשתחל לשמינית הגמר מהמקום השלישי במשחק האחרון מול אוסטריה שכולם כאן כמובן זוכרים איך זה נגמר.

סך הכל איסלנד השיגה מקום 2 בבית המוקדם, 5 נק’ , 4 שערי זכות מול 3 שערי חובה והמון סימפתיה.
כובשים : סיגורדסון (פנדל), בארנסון, בוידווארסון, טראוסטסון 1 שערים כ"א.

[I]שחקני איסלנד חוגגים עליה היסטורית עם שער בתוספת הזמן!
[/I]

למשחק מחר איסלנד מגיעה עם המון מוטיבציה ופרגון בלתי נגמר מהתקשורת וכל מה שמסביב, אך היא האנדרדוג המובהק גם כן. מצד אחד אין לה מה להפסיד וזו עמדה מאוד נוחה שיכולה לעזור לה מאוד, מצד שני מעניין לראות איך הנבחרת תעמוד מול הלחץ האנגלי שיחפש למנוע סנסציה בכל האמצעים הכשירים.

כמו כן איסלנד מגיעה ללא חיסרונות ועם הרכב מלא. החלוץ המחליף אלפרד פינבוגסון חזר מהשעיה אחרי שספג שני כרטיסים צהובים בשני המשחקים הראשונים ויהיה זמין מהספסל.

בסכנת השעיה אם יוצהב : בארנסון, גודמנדסון, סיוורסון.

[U]הרכב משוער:
[/U]

4-4-2 קלאסי של המאמן לארס לאגרבק.
אין הפתעות בהרכב שצפוי לפתוח מחר. אותם 11 שפתחו בכל משחקי שלב הבתים נראה גם מול האנגלים.

[U][B]אנגליה :[/B][/U]

אוי אנגליה, אף פעם לא עושה לעצמה חיים קלים!
את הבית המוקדם אנגליה הייתה צריכה לסיים כראש בית ולחסוך מעצמה את הצד היותר קשה בעץ הנוקאאוט. במקום זאת כיאה לאנגלים הם מסיימים במקום השני תוך כדי שהם מסיימים בתיקו 1 עם רוסיה משער שוויון שהם סופגים בתוספת הזמן אחרי שליטה בלעדית במגרש ואינספור החמצות. מהפך מרשים מול ויילס ותיקו אפס מביך עם סלובקיה אחרי שחצי הרכב קיבל מנוחה.

תקציר הקאמבק מול ויילס :
[YT]EGi-dVnLSf0[/YT]

רוי הודגסון נמצא עם הסכין קרוב קרוב לצוואר. אחרי שלא הצליח לסיים כראש בית ב’, ואחרי שהפך חצי הרכב במשחק האחרון בבית עם סלובקיה שיכל והעניק לו מקום ראשון ההתאחדות האנגלית לכדורגל מיהרה לרמוז למאמן העתיק והמיושן שחוזה חדש ממש לא יקבל במתנה ושזה בכפוף להצלחה בטורניר הנוכחי (תלוי מה זה הצלחה אצל האנגלים?!).

בסך הכל אנגליה מסיימת שלב בתים בינוני (לפחות בתוצאות). מקום 2 בבית, 5 נק’, 3 שערי זכות, 2 שערי חובה.
כבשו לאנגלים : דייר, וארדי וסטארידג’ שער אחד כ"א.

מושעים : אין.
בסכנת השעיה אם יוצהב : קייהיל, ברטרנד.

[I]רוי הודג’סון. לא בטוח שיקבל עוד קדנציה בממלכה.[/I]

• [B]דברי המאמן[/B] :“כל תוצאה היא משמעותית בהיותך מאמן, אך זה יותר משמעותי לנבחרת ולעם האנגלי. אנחנו נואשים לתוצאה טובה והישארות בטורניר בכל מחיר. אני חושב שאנחנו די טובים אבל חייבים להשיג תוצאה טובה.
    אני בר מזל שיש לי כל כך הרבה אופציות התקפיות על הספסל. זה היתרון שלנו וחייבים לנצל זאת.”

הודג’וסון מוסיף : “אנחנו חייבים לקבל את התואר “פייבוריטים” למשחק הזה. אנחנו יודעים בדיוק שלא יהיה משחק קל בכלל”

• [B]דברי הקפטן[/B], ויין רוני : “אנחנו מגיעים בגישה חיובית אחרי ששלטנו בכל המשחקים שלנו בטורניר עד כה, ואנחנו יודעים שאם נמשיך ליצור מצבים ולשלוט במשחקים השערים יבואו. כך גם יהיה ביום שני בערב. אין לנו זמן לבזבז הזדמנויות יותר.”
    “איסלנד מרשימה בטורניר עד כה וקשה לשבור אותה, ועל זה אנחנו מכבדים אותה. מס’ האוכלוסיה הוא סתם מספר, הם מביאים איתם 11 שחקנים לכר הדשא בדיוק כמונו. אנחנו באים לשחק את המשחק שלנו, ואם נשכיל לעשות כן יש לנו סיכוי טוב מאוד לעבור שלב”.

[U]הרכב משוער:[/U]

הודג’סון הפחדן והמיושן צפוי לחזור לאותו הרכב של 2 המשחקים הראשונים עם קיין, ללאנה וסטירלינג בהתקפה. רוני ואלי בקישור. ווקר ורוז כשני המגנים. עם וארדי וסטארידג’ כאופציה וודאית מהספסל בעת הצורך.

[B][U]ראש בראש מהעבר הרחוק :[/U][/B]

המפגש מחר יהיה מס’ 3 בסך הכל בין אנגליה ואיסלנד והמשחק הרשמי הראשון בין השתיים.

[B]1982[/B], רגע לפני המונדיאל נפגשו השתיים במשחק הכנה עבור האנגלים לקראת גביע העולם. המשחק הסתיים בתיקו 1.
ב- [B]2004[/B], נפגשו השתיים כחלק ממשחקי ההכנה של אנגליה ליורו 2004. אנגליה הביסה את איסלנד בתוצאה 1-6. ויין רוני כבש צמד במשחק והוא הנציג היחיד שנשאר משתי הנבחרות ששיחקו במשחק ההוא.

[U]תקציר ה- 1-6 :[/U]
[YT]UiiZe9uHRWY[/YT]

[U][B]כדאי לדעת ש…
[/B][/U]
[U]איסלנד[/U]

1. נבחרת איסלנד הפסידה רק פעם אחת בתשעת משחקיה הרשמיים האחרונים.
  2. בכל משחקיה בשלב הבתים איסלנד כבשה לפחות שער אחד וספגה לפחות שער אחד.
  3. איסלנד היא הנבחרת היחידה (ביחד עם ספרד) שפתחה באותו הרכב בכל שלושת משחקיה עד כה.
  4. השוער האיסלנדי, הולדרסון, מחזיק בשיא ההצלות בטורניר עד כה עם 18 במספר.

[U]אנגליה[/U]

1. זאת הפעם הראשונה שאנגליה מגיעה לשלב הנוקאאוט בשני טורנירי יורו עוקבים (2012, 2016).
  2. אנגליה בלתי מנוצחת בעשרת משחקיה האחרונים ביורו (לא כולל פנדלים כמובן). ההפסד האחרון היה ב- 2004 נגד צרפת.
  3. אנגליה ופנדלים סיפור אהבה אמיתי! - ארבעת משחקי הנוקאאוט האחרונים שלה בטורניר היורו נבחרת 3 האריות הגיעה לבעיטת הכרעה מ-11 מטר. הראשון מביניהם היא ניצחה תאמינו או לא (את ספרד ביורו- 1996), ואת שושת האחרונים היא הפסידה כמובן (גרמניה ב- 1996, פורטוגל ב- 2004 ו- איטליה ב- 2012).
  4. אנגליה איימה על השער 46 (!!) פעמים יותר מיריבותיה בבית ב’ אך השכילה לכבוש רק 3 פעמים. רק רוסיה כבשה פחות (2).
  5. כל השערים שכבשה אנגליה הגיעו במחצית השניה.
  6. ויין רוני יערוך את הופעתו מס’ 115 במדי הנבחרת האנגלית, בכך הוא משווה את שיא ההופעות של דייויד בקהאם ושניהם הופכים [B]לשחקני השדה[/B] עם מס’ ההופעות הרב ביותר בנבחרת (115 כאמור).

(רוני) #3

דיון מהנה… ותביאו ניצחון אנגלי לעזאזל!!

(רוני) #4

הודג’סון רומז שסטארידג’ יכול לפתוח בצד ימין של ההתקפה במקומו של סטירלינג ליד הארי קיין, כאשר ללאנה ימשיך בצד שמאל.

אני מקווה שהודג’סון יצא גבר ויפתח עם סטארידג’, קיין/וארדי וסטירלינג ביחד. ל-ללאנה אין מקום בהרכב די כבר על השקר הזה.

(SantiagoBernabeu) #5

לפני המשחק הימרתי שאם מישהו מאיסלנד יכבוש, זה יהיה מישהו ששם המשפחה שלו מסתיים ב’סון’. אין אין עלי, גאון כדורגל אני.

(HJKL) #6

השער השני של איסלנד… וואו

אני צופה בו שוב ושוב וזה מדהים, זה כמו גירסא בינונית במיוחד של טיקי טאקה. זה כביכול מהלך יפה, אבל הכל בקצב בינוני כזה, שחקנים לא משתלטים על הכדור בדיוק, בעיטה חלשה… לא ייאמן שזה נכנס. מלבד הארט, גם דיאר צריך להתבייש על הגול הזה, פשוט עומד שם באדישות.

(רוני) #7

רק אנגליה יכולה לכבוש מפנדל שלא ממש הגיע לה וכעבור דקה לספוג שער מטומטם לפני עוד שער מטומטם ומחדל הגנתי. רק בממלכה!
הנבחרת האמפוטנטית הזו לא תגיע לכלום ושום דבר גם עם מסי, רונאלדו ופוגבה בשורותיה. המאמן המוזר על הקווים חייב לעוף משם עוד לפני סיום המשחק הזה וללא חשיבות לתוצאה הסופית.

איזה עצבים אלוהים… אנחנו מדברים על פאקינג איסלנד!

(Scouser) #8

אין עוד נבחרת שמסוגלת לתת משחק כזה מלבד אנגליה. פשוט אין.
השחקנים פשוט אדישים, או שהם משותקים מהלחץ. זה מסוג המשחקים שבמוקדמות אנגליה מסיימת עם 0-3 אבל כשמגיעים למאני טיים הרגליים רועדות שם לכולם.
הגולים שאנגליה חוטפת נראים כמו גולים קלאסיים שליברפול חוטפת. פאקינג כדור חוץ ועוד מהלך שגורם ליריבה להיראות כמו ריאל מדריד ולקינוח טעות “מיניולה” של הארט עם הדיפה ברמה של כדורגל חופים.

אם אנגליה תעוף זה באמת יהיה אחת הביזיונות היותר גדולים שנראו.

(SantiagoBernabeu) #9

ואיסלנד היתה יותר קרובה לשים את השלישי מאשר אנגליה להשוות.
לא יאומן.

ועוד חשבתי לדלג על המשחק הזה…

(chelsea777) #10

אוי אנגליה, אוי אנגליה… האדישות, חוסר הדינמיות. כאילו משחק הכנה בהילוך ראשון. במידה ואיסלנד תשלים את המלאכה, אין לזלזל בהישג הכביר שלה, מעל כל החלומות של כל איסלנדי מופרע, אך אנגליה תהיה כל כך אשמה בהדחה מבזה שכזאת.

(sh4rky) #11

הארי קיין הרגיש שרוחו של דיוויד בקהאם נחה עליו, והחליט לבעוט לשער בעיטה חופשית מ - 41 מטר.
הנבחרת כל כך אובדת עצות שאפילו שטויות כאלו עוברות חלק.

(oded23) #12

[RIGHT]אני מגלה ביורו הזה המון שחקנים שהייתי מוכן להשיבע שפרשו- ג’ון אושי, ריקרדו קרבאליו, איור גודיונסן, ויין רוני.[/RIGHT]

(SantiagoBernabeu) #13

החלק שהכי כואב לאנגלים הוא שהפעם אפילו אי אפשר להאשים את השופט…

(רוני) #14

בושה וחרפה.

(סליחה על הספאם)

אני בשוק.

(chelsea777) #16

אני אגיד לכם מה הכי מרגיז את אוהדי אנגליה. ששום דבר לא עומד להשתנות.

(רוברטו באג'יו 31) #17

עודד , לא התבלבלת . רוני אכן פרש לפני שנים רבות, בערך אחרי השידרוג הנוסף שהוא קיבל מיונייטד .אחרי שהוא הבין שהוא עקץ את המועדון , נגמרו מטרותיו הספורטיביות . אני כבר שנים אומר את זה : מדובר בשקרן הכי גדול בכדורגל העולמי , שמצליח גם לשקר את המאמנים הגדולים ביותר .
אני בעיקר מתבייש בעצמי . איך העזתי להמר שאנגליה תזכה בטורניר ??
הארי קיין וסטארידג’ נפלו מהרגליים בסביבות הדקה ה 60 אבל כמובן שאני לא מצפה ממאמן בן 88 לזהות את זה .

(mychelsea) #18

גארי ליניקר סיכם את הבושה יפה

רשמתי את זה אחרי המשחק מול רוסיה שהודגסון יהרוס את הנבחרת. רוני היה צריך לצאת במחצית, לא הייתה שום סיבה להכניס שחקן כמו וילשר שאתה בפיגור. כל היורו הארי קיין לוקח את המצבים הנייחים וכל כדור יותר גרוע מהשני. אפשר להמשיך אבל נראלי שזה כרגע מספיק כי אפשר להמשיך לכתוב עד מחר על הביזיון של הנבחרת והמאמן שמעדיף שחקן שהיה כושל כל העונה כמו סטרלינג על שחקן שהביא אליפות ללסטר כמו ורדי.

(Pedja Mijatovic) #19

אחד המשחקים הכי מוזרים שראיתי בחיים שלי. חוסר הטכניקה האיסלנדית לביצוע הפעולה ההתקפית הפשוטה ביותר פשוט התגמדה ליד הדבר הלא ברור הזה שעמד מולם. מוזר מאוד. המצבים הנייחים של קיין כבר הייתי בטוח שזה מתיחה.

(sh4rky) #20

דבר אחד חיובי היה במשחק הזה, בחמש הדקות האחרונות - מרכוס ראשפורד. איך הוא לא נכנס קודם, זו שאלה טובה.