דיון הטקטיקה והסגל

ריאל-מדריד

(harozim) #984

ה4 היו נגד פפ, לא היינקס.

(momi) #985
  • איסקו, בתחילת העונה הנוכחית כשכל החברים היו באופוריה מאיסקו, כבר אז אמרתי שאיסקו דופק לריאל את הקישור וההתקפה, כך שאנחנו לא חולקים לגבי חוסר התאמה מסוימת של איסקו למשחק הקבוצתי של ריאל. אנחנו חלוקים(למיטב הבנתי) בשאלה למה הוא לא מתאים, כאשר לדעתך הוא פשוט לא כזה טוב, ולדעתי הוא פשוט לא ככ מתאים. אבל למרות חוסר התאמה מסוימת, אין כמו איסקו שחקן שעוזר לשמור על הכדור - מול יובה הוא השלים 100 אחוז במסירות, ואפילו שהמסירות הם לא יותר מידי לעומק, עדיין זה משחרר לחץ מעולה.
    אז איסקו לא סקורר, הוא קשר, קשר שעוזר להחזיק כדור, לשבור הגנות צפופות ולהיות מעורב ב20 שערים בעונה.
    לגבי הופעות בקלאסיקו, אני לא יודע איך להוכיח לך, (אולי משהו בפורום יוכל לעזור עם זה) אבל אני זוכר מספר הופעות שלו בקלאסיקו, כמו בסופר קופה השנה, אצל אנצלוטי ועוד. אני אוסיף גם 3 הופעות ענק שלו בדרבי שנה שעברה,(כן שנה שעברה הוא היה טוב)

• בייל, באופן כללי אני לא חובב גדול של סטטיסטיקות כי לדעתי הסטטיסטיקות משקרות.
    אז אני אתן נימוקים,(שלא נתתי כי ראיתי שיש קיצוניות גדולה בדעות שלנו עליו) אני רואה משחקים, ואולי אני פשוט לא מבין כלום בכדורגל, אבל אני רואה בייל חלוד שלא מסונכרן לגמרי עם הקבוצה, אני רואה שחקן שיודע לעזור למגן לסגור את האגף בצורה ממש טובה, שחקן שלמרות פציעות שעבר, עדיין נכנס לתאקלים ויודע להפריע לקבוצה השניה(יש לו רגלי תמנון ארוכות) שחקן עם בעיטה מצוינת, משחק ראש מהטובים שראיתי ואתלט מהיר מאד. בנוסף, בייל לא שחקן של משחק מסירות קצרות, הוא לפעמים מוסר חזק מידי, אבל יודע לבצע קרוסים נחמדים. זה הבייל שאני רואה - שחקן שמעורב בהרבה יותר מ"שתי מסירות למשחק" (אני מבין שלא התכוונת ממש)

• כל מה שכתבתי על באיירן, היה על באיירן של היינקס. פשוט או לא פשוט, באיירן מפלצת, היינקס שחט בשלוש שנות האימון האחרונות שלו את חצי מאירופה. שחט.

• ברצלונה, הבאת סטטיסטיקה יפה, א. בסטטיסטיקה כזאת גם הייתי רוצה לראות כמה זמן לוקח לשחקן לשחרר כדור, (כל מסירה תהיה 0.01) ב. עד כמה שמחשבנים את מסי וקוטיניו, צריך גם לחשבן את מרסלו ושאר הבלאנקוס שמשתתפים בהרבה נגיעות בכדור (כמו בנז, מידי פעם רונאלדו, אסנסיו שמשחק כקשר בזמן החזקת כדור)

טוב או לא זה הסגנון של זידאן, ואני שואל את עצמי את אותה השאלה, למה לשחק הגנתי כשאתה יכול אחרת? לדוגמה הקלאסיקו הקודם, שבמחצית הראשונה ריאל היתה עדיפה אבל במחצית השניה היא פשוט הלכה אחורה וחטפה.
לגבי הטענה שההצלחה של ריאל מגיעה מהקישור, אני לא אומר את זה כמשהו מוחלט אלא כסיבה אפשרית (הגיונית מאד) להצלחה הפנומנאלית תחת זידאן, ואדייק יותר ואומר - הנעת כדור, והנעת כדור מתבססת בעיקר על קישור.

(saharsacc) #986

מה שאני רוצה לראות מאיסקו זה את הדברים שהוא עשה בצורה כל כך נפלאה אתמול- בעיטות מרחוק, דריבלים יעילים וליד רחבת היריב וכדורים ישירים-בגדול, להיות הרבה יותר ישיר מבמשחק הממוצע שלו.

[quote=“momi, post:985, topic:11286”]
אז איסקו לא סקורר, הוא קשר, קשר שעוזר להחזיק כדור, לשבור הגנות צפופות ולהיות מעורב ב20 שערים בעונה.

יש לנו כבר 2 כאלה(וזה כבר 2 יותר מדי). אין לו מקום בהרכב של ריאל כל עוד הוא מחפש את הפסים לרוחב ומשלים את האחוזי מסירות הגבוהים. להזכירך לקרוס יש את ה"פריבלגיה " לעשות את זה, וגם מודריץ ביום ממוצע לא השחקן הכי ישיר בעולם(למרות שהוא אחד המוסרים לעומק הטובים שראיתי). ה20 שערים שלו בעונה בדרך כלל באים בגרבאג טיים דוגמת אתמול(שנה שעברה הוא באמת היה שובר שוויון בליגה וניצח כמה משחקים). בעונה הראשונה הוא כבש כמה שערים חשובים ונעלם, בשנייה הוא לא ראה דקה וכמעט ולא כבש ובישל, בשלישית הוא התעורר אחרי ההגעה של זידאן(גרבאג טיים כאמור). העונה הוא לא סחב אותנו בשום משחק וכמעט ולא כובש ומבשל מתחילת העונה(לפחות לא במספרים של קשר התקפי בריאל או אם תרצה חאמס או אוזיל)

זה העניין, כל הסיפור שהוא היה טוב בקלאסיקו, זו דעה שלך. אני אהיה כנה ואומר שבגלל שאת הקלאסיקו אני רואה בדרך כלל עם חברים קשה יותר לשים לב לפעולה של הפרט אז גם אם נצא מנקודת הנחה שבקלאסיקוים הוא טוב(לא שהוא עשה את ההבדל באחד מהם) במשחקים נגד באיירן הוא היה אפור ומרח 1000 התקפות, ונגד יובה מלבד לבישול וה100 פסים לרוחב הוא לא תרם להתקפה יותר מדי. בסופו של דבר גם אם אתה טוען שזה משחק לפתניאון של סופרסטאר, ביחס לכמות המשחקים שהוא קיבל במעמדים האלה בשנים האחרונות, התפוקה הייתה מאוד נמוכה. במספרים וב"שיפור המשחק". כבר רשמתי שהוא כבש שער אחד באלופות בשלוש עונות האחרונות והוסיף איזה 2 בישולים. הוא פשוט לא עושה את ההבדל. ובהרכב של ריאל, שכמעט אף אחד לא עושה את ההבדל, אין לו מקום.

זו הייתה סטסטיקה מאוד לא “יבשה”. החזקה בכדור היא המדד הברור ביותר לשיתוף של שחקן במשחק. שחקן שמחזיק בכדור מעט מן הסתם משולב פחות במשחק.

אותו בייל משחק בקבוצה הזו כבר 4 שנים. את הסגירות על המגן אני לא יודע איפה אתה רואה(זה שהוא נותן משחק פעם בשנה שכל הקבוצה כולל רונאלדו מגנה לא אומר שהוא עושה את זה על בסיס קבוע). יש לו בעיטה מטורפת אבל הוא, בדומה להרבה שחקנים לקבוצה, מעדיף להעביר למגן ולרוץ לרחבה בתקווה לנגוח. בנוגע למשחק ראש הוא כבש משהו כמו פעמיים בראש מאז העונה שהוא נתן כמה שערי נגיחה ברצף. מוזמן לבדוק. הוא במקרה הטוב נוגח סביר כי הוא יודע להגיע לכדור אבל לא ממש איך לנגוח(בדומה לכריסטיאנו). הוא מהיר מאוד אבל הדריבל שלו בינוני במקרה הטוב ככה שמעטות הפעמים שהוא עובר שחקנים במשחק צפוף(לא איך שסלטה שיחקה אתמול לדוגמה).

אולי השתמע שאני חושב שבייל שחקן ממש גרוע או משהו, אז לא. הוא שחקן נחמד, ובריאל של 11-12 לדוגמה הוא יכל להיות אחלה שחקן רוטציה\הרכב. אבל נראה לך שכל התכונות שרשמת(מהיר, משחק ראש טוב, בועט טוב מאוד ומגביה סבבה) זה מספיק להרכב בריאל מדריד? חוץ מהבעיטות מרחוק, שגם מהן הוא בקושי כובש מאז עונת הבכורה, ומהירות שהיא לא הדבר הכי נדיר בכדורגל, יש איזה אספקט שהוא וורלד קלאס בו?
ריאל צריכה שחקן שייצור מצבים. כי פשוט בייל מבחינת סגנון הוא רונאלדו של לפני 5 שנים, אבל הוא לא מדגדג אותו מבחינת יכולת.

שוב, זאתי רק הדעה שלך, לא מגובה בכלום. באיירן מפלצת אבל ריאל צריכה לשאוף להיות לכל הפחות טובה כמוה, לא? אם המשחק היה נגמר 5-2 לבאיירן(וכמובן זה לא היה כזה רחוק מזה, הם הגיעו לכמות פסיכית של מצבים) הקולות בפורום ובתקשורת היו שונים לגמרי. שנה הבאה יש סיכוי לא רע שנפגש איתם שוב, ואז מה יקרה? בקבוצה הנוכחית יש בקושי שחקנים שהולכים קדימה והמון שחקנים שהולכים אחורה. לא לרענן את הסגל הזה, בטח בהתחשב בגילאים של המנהיגים שלו(רונאלדו 33, מודריץ 32, ראמוס 32, נבאס 31, מרסלו 30 ובנזמה 30) ייגמר בעונה סטייל 12-13 שאין על מה לשחק כבר בדצמבר.

אתה מוזמן לעשות את זה בעצמך. מה זה משנה כמה זמן לוקח לשחרר כדור? מדובר על השליטה. אם השחקנים שלה מחזיקים בכדור לאורך זמן במרכז הרי שהקישור שלנו בכלל לא לוחץ את הקישור שלהם ואז הבעיה גדולה בהרבה.

העניין היה שמסי וקוטיניו מחזיקים בכדור באמצע. מרסלו במקרה הטוב עושה את זה באגף. ככה או ככה גם אם תשווה חוליית קישור לחוליית קישור תגלה שהחולייה של בארסה שלטה בו משמעותית יותר.

אבל שוב, הראיתי לך שהנעת הכדור לא מייצרת מצבים ולא מחזיקה בכדור,אז איך זה הגורם שמנצח משחקים?
עזוב, נגיד שזה הייתרון מספר 1 של ריאל, עדיין רונאלדו ובייל לא משתתפים בה בכלל. ההתקפה ככה או ככה לא מתפקדת, אז איך הטענה שהשיטה של זידאן בנויה כך ששום רכש התקפי לא יכול להועיל תופסת? לא כדי להגיע למצב שלא רק הקישור יכול לנצח משחקים אלה גם ההתקפה?
אגב, עוד בנוגע למשחק אתמול, אם קרוס מודריץ ואיסקו היו כאלה ישירים על בסיס קבוע לא היו לי טענות בכלל. זה היה משחק שהקישור ניצח. הם חטפו כל כדור שני שעבר לידם, מודריץ ואיסקו יצרו טונות של מצבים ואפילו קרוס כבש. הבעיה שבמשחק הממוצע כל מה שקרוס ומודריץ עושים זה פאסים ביניהם ולמגנים ואז מרסלו\קרבאחל מרימים. ככה לא לוקחים אליפות

(saharsacc) #987

רוצה לחזור למה שכתבתי על בייל בתחילת החודש. אם הוא היה משחק כמו בסיום העונה על בסיס קבוע-הייתי מאושר שישאר. הוא נותן תצוגות של השחקנים הגדולים ביותר- יעיל, עובד קשה ומדויק. נראה שהוא “נזכר” מהן התכונות הטובות שלו ויצא קצת מהבור של שחקני ריאל האחרים-הוא שחקן ישיר, שמתמחה בכיבוש. יש לו בעיטה סופר נקייה ומדויקת.
אני עדיין מקווה שהוא או כריסטיאנו יעזבו ויגיע שחקן התקפה צעיר וטוב יותר, איתו יוכל להוביל בייל את ההתקפה, ולא לשמש לו כינור שני. כי בייל, למרות ששיחק הרבה מהמשחקים לבד, עדיין בצל של כריסטיאנו. החודש האחרון הוא דוגמה מעולה איך הוא יכול לשחק כשהוא לוקח את המושכות.
הדעה שלי לגבי איסקו עדיין לא השתנה. אי אפשר לרוץ איתו, עם מודריץ ועם קרוס בהרכב. קראתי בהרבה מקומות שזיזו פותח ביהלום כדי להתיש את היריבה- אין לי ספק שאסנסיו יעשה את התפקיד הזה לא פחות טוב מאיסקו. הוא אמנם מוסר פחות טוב אבל יש לו יופי של ראיית משחק, והוא מצויין ב"לשחרר" את הפקק באמצע המגרש. מקווה שעונה הבאה הוא יקבל את המעמד של איסקו כחצי שחקן הרכב(היום, אפשר להגיד שהוא דרגה מתחת).