דיון הטקטיקה והסגל

ריאל-מדריד

(titi camara) #962

אני במשחקים שלו נגדנו לא שמתי לב שמדובר בשוער יוצא דופן…אבל לא ראיתי מספיק משחקים של בילבאו כדי להחליט.
הייתי מעדיף את קורטואה, לברצלונה יש כרגע שוער מהטופ העולמי ואני מקווה שנביא אחד כזה.

(momi) #963

זה יפה לראות איך זידאן בונה את הצעירים, כשהשנה הם קיבלו יחסית מעט הזדמניות והתחשלו, ושנה הבאה הם כבר יוכלו לעלות בהרכב מול רוב הקבוצות בליגה הספרדית.(חוץ ממשחקים נגד בארסה ואתלטי)

מה שמעלה את השאלה, בשביל מה צריך להוציא 300 מיליון בשביל ניימאר - אחד שחושב רק על טובתו האישית, לא שחקן בית ובלי זיקה למועדון?

מחזור 34: סביליה שרוצה כרטיס לאירופה מארחת בפיחואן את ריאל מדריד
(titi camara) #964

כי אנחנו ריאל מדריד, והשחקן היקר בעולם חייב לשחק בריאל מדריד !
זה כמו שאיזה מליארדר מחליף את היאכטה הענקית שלו ביאכטה קצת יותר ענקית רק כדי להראות למי יש יותר גדול.

המחשבה העיסקית נכונה, ניימאר יעלה המון כסף ואפשר להסתדר טוב מאוד בלעדיו(תראה את ריאל עונה שעברה וברצלונה העונה) אבל המותג ריאל מדריד יהיה הרבה יותר חזק עם ניימאר ורונאלדו.
בגם…כן…מדובר בשחקן ענק ! :slight_smile: אם זידאן ידע איך לנצל אותו נכון, מה שבטוח שבריאל הוא לא יהיה יותר גדול מהמועדון.

(momi) #965

הכל טוב ויפה, אבל הוא מגיע על חשבון איסקו ואסקס ואסנסיו.(בייל לא ישאר אם ניימאר יגיע)

(t-rix) #966

אתה מדבר על ניימאר או רונאלדו…?
ברצינות, במה רונאלדו שונה מניי בקטע הזה?
ואם ניימאר ייתן תפוקה כמו רונאלדו כמה זה ישנה לך באמת?

בכלל, ניימאר הוא חסר מתחרים בעידן פוסט מסי ורונאלדו.
לא הזארד לא דיבאלה וגם לא גריזמן. אף אחד מהם לא ברמה שלו.

(momi) #969

רונאלדו השתנה מאז שזידאן הגיע, הוא כבר ממש לא חושב על עצמו, ומקריב הרבה למען הקבוצה. אם נרצה לראות דוגמה לשינוי הזה, אז אפשר לראות את כל המנוחות של רונאלדו בליגה - במקום לנוח במהלך המשחקים ולקחת את הפיציצי (אני די בטוח שאם הוא לא היה נח הוא היה לוקח את הפיציצי, מכיוון שכל המנוחות שלו היו מול הקבוצות החלשות ביותר בליגה) הוא נח בליגה וקורע את עצמו כל משחק, כאילו הוא שחקן נוער שצריך עוד לעשות הגנה כדי לקבל דקות.

אז אני חושב שזה די ברור שרונאלדו שחקן שמוכן כרגע להקריב בשביל המועדון(ע"ע המשכורת הנמוכה שלו) לעומתו, ניימאר שחקן שבזמן שהקבוצה שלו משחקת, הוא משחק פוקר ומראה כמה לא אכפת לו מהם, שחקן שגם כששיחק בברצלונה לא הראה מחויבות מיוחדת לסמל.

לגבי הצורך בו, אין ספק שניימאר תותח, אבל ריאל לוקחת אלופות שלוש פעמים בארבע שנים וגם השנה היא מגיעה לגמר. היא נראית מצוין גם בלעדיו וממש לא צריכה אותו. אז חוץ מהקלישאה של “הטובים ביותר משחקים במדריד” אני לא רואה סיבה להחתים את ניימאר.

(t-rix) #970

לפני רונאלדו תחת זידאן היה רונאלדו תחת פלגריני, תחת מוריניו, ותחת אנצ’לוטי וגם קצת תחת בניטז.
בכל המקרים הנ"ל, רונאלדו היה מרוכז מאוד בעצמו, כעס על כל מסירה שלא קיבל, ואפילו לא הביע שמחה רבה כשאחרים כבשו שערים מכריעים במקומו (מקרה ראמוס נגד אתלטיקו בדק’ 92 זכור לי במיוחד)…

זה לא הפריע לאוהדים יותר מדיי זאת כי היה מכונת שערים מטורפת (בזמנו, לא רק מכונת שערים).

עכשיו אני אשאל אותך, אם ניימאר יגיע ותוך שנה יקח את המושכות מכריס וימשיך ללהטט לקרוע רשתות ולבשל בכמויות… ויבעט כל הפנדלים והבעיטות החופשיות… מה זה ישנה לכם באמת?

מה שריאל צריכה זה ממשיך דרך שיהיה הפנים של ריאל לעשור הבא כמו שכריס היה הפנים במשך עשור.
ואין אחד מתאים יותר מניימאר לתפקיד הזה.

(ivgiland) #971

לא מסכים איתך. הקבוצה שלנו משתוקקת לשחקן כמו ניימאר וזה זעק עוד בעונה שעברה. שחקן שאי אפשר להטיל ספק על היכולת שלו, כח התקפי מהשורה הראשונה. מכדרר מעולה, אימת ההגנות, מהירות, דריבל, פס, חוכמת משחק. הקישור שלנו לטעמי מושלם וחוץ מעמדת השוער השנויה במחלוקת אני לא רואה שמישהו מתוך חוליית ההגנה (דני, וראן, ראמוס, מרסלו) יוחלף.
לעומת זאת, ההתקפה הזו חירבה לנו את העונה בליגה במו רגליה, אנחנו תלויים בשחקן בן 33 שמלבדו ההתקפה הזו הכי אנמית זוכר מאז עונת 2009. על בנזמה אין צורך להכביר במילים, בייל כבר תכף על המטוס לבריטניה, מי בדיוק יכול למלא את החלל העצום הזה ביחד עם כריסטיאנו? (שלא נהיה צעיר יותר מיום ליום)
זה נשמע יפה ״שלוש פעמים בגמר ליגת האלופות״, אבל מי שצפה בריאל של העונה יודע שהכל רחוק מלהיות וורוד.

(momi) #972

יש לריאל שחקנים מכדררים עם דריבל מצוין - אסנסיו איסקו וכו, ובכל זאת מאז שזידאן הגיע לריאל, שחקן לבן יעדיף תמיד למסור. אז אולי בכלל עדיף להביא אימת הגנות אחר, הארי קיין למשל.

כל זה אני שואל לשיטתך. דעתי היא שריאל לא זקוקה לשום רכש על אף עמדה, גם לא לחלוץ. וההסבר הוא, שמאז שזידאן הגיע כל שחקני החלק הקדמי למעט ואסקס, הפכו לשחקנים בעמדה חופשית, בייל התקדם להיות חלוץ העונה אבל חצי מהזמן הוא רץ על כל המגרש מנסה לחטוף כדורים, אסנסיו חצי מהזמן מנהל את המשחק כמו קשר חופשי לכל דבר, רונאלדו מידי פעם חלוץ מידי פעם שחקן אגף, ועוד לא דיברנו על בנז שהפך לשחקן אגף רוב הזמן. כל שינוי הגישה הזה גורם לשחקנים להפוך לקבוצתיים יותר ופחות מפחידים בעמדה מסוימת, ולכן זה נראה שחסר שחקן אגף או חלוץ כי במהלך המשחק אתה פשוט לא רואה נוכחות של שחקן ספציפי באגף או ברחבה, לדוגמה - שחקן שמשחק רק על האגף, יעבוד במהלך משחקים הרבה על מהירות ודריבל ויראה נוכחות שם, בריאל לעומת זאת, שחקן יעבוד על העזרה שהוא מקבל מהחברים, ויעבור עמדה מידי פעם. אז גם אם נביא שחקן לעמדה מסוימת, הסגנון שלו יטושטש עם הזמן.

אז ודאי שלניימאר יש המון מה להוסיף למדריד ויהיה כיף לראות אותו במדים הלבנים, וכמובן שאני אשמח להחליף את בנז בהארי קיין ואת בייל בניימאר, וברור שאין כמו ניימאר והוא הטוב ביותר, אבל השאלה היא האם ריאל מדריד צריכה את ניימאר. והתשובה לדעתי היא לא. מכיוון שיש את איסקו ואסנסיו שלוקחים את המושכות בצורה יפה, ויש את בייל, ועוד לא דיברנו על כל הצעירים שיש - אודגר, וויניסיוס גוניור ושות’.

אז לסיכום, דעתי היא שריאל מדריד היא קבוצה שתלויה בקישור עוצמתי, וקבוצתיות יתר, וזוהי הסיבה שהיא לא הפסידה בנוקאאוט תחת זידאן.

(ivgiland) #973

אם המטרה היחידה של ריאל מדריד היא רק לזכות בליגת האלופות אז הייתי אומר שאתה צודק, כי ההתנהלות במסגרת הזאת היא סופר יעילה ומנצחת. אבל בחזיתות המקומיות אתה צריך שחקנים שמספקים מספרים, והרבה. לא במקרה שהמאזן שלנו בזירה הספרדית שלילי ביחס לברצלונה. ועם כל הכבוד (ויש המון) לבייל ובנזמה (שזמנם תם ממזמן) ולאיסקו, אסנסיו, אודגארד ושות׳ - אין להם את התפוקה הזאת. למען האמת, לשום שחקן התקפה אין. מלבד כריס.
כשברצלונה מתחמשת בשחקנים כמו דמבלה, קאוטיניו, גריזמן בקרוב, וכשיש כבר את מסי וסוארס שכל אחד מהם עם מאזן כיבושים ובישולים דו מספריים, פשוט אי אפשר להישאר עם הסגל הנוכחי. ניימאר לטעמי מתאים לסגנון של ריאל מדריד, הוא יודע למסור, הדריבל שלו יותר יעיל משל איסקו, וגם אין מה לעשות - כח ההרתעה חשוב לא פחות. משהו שאי אפשר להגיד על בייל ובנזמה של היום. אני מקווה שבהנהלה שלה ריאל לא חושבים כמוך וכן יביאו לכל הפחות חלוץ הקיץ. כי להישאר עם חלוץ של 5 גולים בעונה (בנזמה) ועוד שחקן שהוא בגדר שחקן נוער (מיוראל) זה טו מאץ׳ למועדון כמו ריאל מדריד.

(momi) #974

כמו שכתבתי כבר גם אני מאד אשמח אם ניימאר וקיין יגיעו,(הלואי) אבל אני מדבר על צורך, ואין צורך בניימאר, כי לריאל יש קבוצה חזקה ואיכותית, והכישלון בליגה השנה לא יחזור על עצמו, כי ריאל מדריד ב’ השתפרה ומשתפרת, ואני לא מתרגש מהגלאקטיקוס של ברתומאו, בגלל שבשביל לקחת אליפות יותר חשוב עומק בסגל ממספרים.

זמנו של בייל לא תם, אם בעונה כשהוא חצי עונה פצוע, הוא מבקיע 19 ומבשל 4 ב 1900 דקות, אז יש לו עוד הרבה מה למכור.

(ivgiland) #975

אבל זו בדיוק הבעיה. כל עונה בייל ״חצי פצוע״, אני לא זוכר בייל שהוא לא ״חצי פצוע״. השחקן הזה לא נתן עונה אחת מאז 2014 שבה הוא מצדיק את עצם הבאתו לקבוצה.

(saharsacc) #976

ומה זה מביא לך? אתמול לא היה שחקן ברחבה ובמשך 70 דקות לא היה לנו מצב אחד כי הרימו כדורים לאסנסיו(???). נגד באיירן ששיחקה עם 2 שחקנים מאחורי החצי ועוד 5 קשרים במשך 20 דקות הקבוצה התגוננה במקום לגמור את המשחק מול הגנה מעוררת רחמים. נגד בארסה עוד איכשהו הגענו למצבים אבל גם אותם החטאנו.

מילא ווינסיוס גוניור שמראה ניצוצות וצעיר, אבל אודוגר? זה מי שאתה רוצה להביא להתקפה כחיזוק? לבחור יש 3 גולים ו4 בישולים בשנתיים בליגה ההולנדית כשחקן הרכב. וזה לא שוינסיוס איזה שחקן מוכח או משהו, יש לו איזה 30 הופעות בקריירה ו5 גולים.
אני יכול לספור על יד אחת את כמות המשחקים שאיסקו לא הסריח בהם את הדשא(כן, הסריח- ברוב המשחקים שלו העונה, במיוחד מתחילת 2018, הוא איבד כל כדור שני שהגיע אליו), בייל נוגע בכדור פעמיים במשחק ועושה אפילו פחות הגנה מבנזמה, שלא לדבר על זה שחצי מהקריירה שלו בריאל הוא פצוע.
אסנסיו עוד איכשהו בסדר אבל נעלם להמון דקות ובטח שלא כובש ומבשל מספיק. אתה לא יכול לבנות עליו שיהיה מוציא לפועל בהתקפה ששאר החברים שלה הם רונאלדו ואחד מבייל או בנזמה.

זה נחמד להגיד את זה אבל עובדה ששוב, גם באיירן עם לבנודבסקי כקשר אמצע וגם בארסה בעשרה שחקנים שלטה מול האמצע של ריאל. כנראה שהוא לא כזה טוב. הוא בטח שלא הבעיה אבל לבד הוא לא שווה יותר מדי.

הקבוצה הזו משוועת לרכש התקפי, להזכירך אנחנו במקום השלישי בעונה בינונית משהו של אתלטיקו וכל שחקני ההתקפה שלנו אחראים על אותה כמות שערים של מסי וסוארז לבדם.
אם נמשיך ככה בעונה הבאה בנעטיה לא יעשה שטות בדקה האחרונה, ובאיירן לא יחטיאו 15 מצבים מהרחבה. ואז זידאן ימצא את עצמו בחוץ

(momi) #977

אתה רק מוסיף על מה שאני אומר, כי הבעיה היא טקטית - אין חלוץ ברחבה, וכל חלוץ שתביא זידאן יזיז אותו לצדדים ולאמצע, לדוגמה מוראטה, חלוץ אמצע קלאסי ששיחק בריאל חצי מהזמן באגף.

אני לא אומר שהוא בא להנהיג את ההתקפה שנה הבאה, הוא קשר בן 19. אני אומר שהבאה של סופרסטארים תעצור את ההתקדמות של הצעירים,(אני מתכוון גם לסבאיוס ומיוראל) והם שחקנים שתוך שנתיים יכולים להוביל קבוצה בליגה באופן קבוע.(ואולי אפילו יותר מזה ע"ע קובאציץ)

איסקו שחקן אדיר, סופרסטאר אמיתי ולא בגלל המדיה אלא בגלל מה שיש לו ברגליים. הבעיה איתו זה הסגנון משחק היחודי שלו, ובריאל לא משחקים בסגנון הזה, והראיה לכל מה שאני אומר היא נבחרת ספרד שבה איסקו הוא המלך.

לגבי משחקים שהוא הסריח דשא, אין לי מספיק אצבעות כדי לספור משחקים שהוא כיכב בהם בריאל, סתם לדוגמה - כל ההופעות שלו בקלאסיקו ובדרבים, באיירן ויובנטוס, ואני מדבר פה על הופעות הופעות.
אז לוותר על איסקו יהיה טיפשות.

בייל נוגע בכדור פעמיים במשחק ועושה אפילו פחות הגנה מבנזמה

אני לא מכיר בייל כזה.

זה נחמד להגיד את זה אבל עובדה ששוב, גם באיירן עם לבנודבסקי כקשר אמצע וגם בארסה בעשרה שחקנים שלטה מול האמצע של ריאל.

בארסה לא שלטו באמצע מול ריאל, ואני חושב שריאל קצת זילזלו במחצית השניה, כמו שהם חשבו “בטח יהיה גול הרי הם בעשרה שחקנים”. ובאיירן של היינקס זה מפלצת של קבוצה, (ששנה שעברה כשהיה אנצלוטי הקישור הזה עם איסקו הראה לבאיירן במינכן, איך עושים משחק.) וכשזידאן רואה קבוצה חזקה, הוא מתבסס על הגנה. (שוב פעם הנקודה היא טקטית, ושום ניימאר לא ישנה את זה.)

(momi) #978

וזה לא אומר שזמנו תם, כי הוא עדיין שחקן מוכשר (סתם לדוגמה הגול בקלאסיקו) ואתלט על, עם יכולת כיבוש אדירה. ואולי הוא לא יפצע.:pray::pray::pray:

(CF R.Madrid) #979

ניימאר זה מותג, פרז רוצה לשנות שחקנים כאלה כי הם מחזקים את המותג של ריאל מדריד, בנוסף כוכבים כאלה זה הכנסה גדולה ממצ’רנאס.
בריאל צריכים לשחק השחקנים הכי טובים בעולם וניימאר אחד כזה

(shum22) #980

אין ספק שהקבוצה חייבת שחקן התקפה ברמה הגבוהה ביותר, אבל למה ניימאר? הוא כוכב גדול מדי בשביל לשמור על הדינמיקה בקבוצה. ניימאר כרגע זה שחקן שקבוצה מביאה אם היא רוצה להיות שונה לחלוטין. חוץ מזה שלדעתי הוא סוג של סרטן בחדר ההלבשה, נמצא במגמת ירידה ואוברייטד באופן כללי.

הייתי מעדיף לראות שחקן כמו גריזמן, אגווארו, סלאח… שחקן בלי אגו יותר מדי, שיבקיע כמה שיותר, יוציא את בנזמה מההרכב ובלי לעשות בעיות ולמקד את כל הקבוצה סביבו.

(bixente) #981

ניימאר זה השחקן הראשון שחייב להגיע, ואחרי שהבאנו אותו לחשוב על שאר הרכשים. ניימאר זה ה-שחקן שריאל צריכה.
עם כל אהבתי לרונאלדו(ובחיים אסור לשכוח את כל תרומתו לריאל ) הוא לא נהיה צעיר והוא צריך שחקן שיעזור לו מקדימה מהסיבה הפשוטה שרונאלדו הוא בערך היחיד שכובש בריאל. וכשרונאלדו לא משחק גם ריאל חסרת אונים.
ניימאר יעזור המון לרונאלדו כי הרבה זמן לא היה לנו קיצוני קלאסי שיעשה בלאגן באגפים וברחבות וניימאר הוא בדיוק מה שאנחנו צריכים. ועכשיו יעלו את החרטא שניימאר בעייתי. בבארסה אני לא זוכר בעיות עם ניימאר (את המיני מריבה עם סמדו שבוע לפני העזיבה אני לא מחשיב בכלל) , ובפריז פרט למיני תאקל עם קבאני גם לא היה משהו כזה גדול. שטויות במיץ. רונאלדו “רב” עם רוני וכל אנגליה לפני שהגיע לריאל. בקיצור לא תהיה שום בעיה וגם אם הוא שחקן בעייתי (הוא לא) אז ראמוס ורונאלדו , וריאל מעצם היותה ריאל ירגיעו אותו. בנוסף לניימאר ריאל כמובן חייבת חלוץ(לא רוצה את לבנדובסקי) טוב ושוער ברמה של ריאל מדריד. לגבי בלם אני בדילמה : האם אנחנו צריכים ? אני חושב שנאצ’ו יכול לעשות עבודה טובה ברוב המוחלט של הזמן ו- ואייחו תעלומה בעיניי. מצד אחד עונה מצויינת בגרמניה , גם מול הגדולות ומצד שני שחקן שנראה כאילו עלה מהנוער ולא בגלל כשרון אלא בשביל סתימת חורים. אני מניח שיש לו את הכשרון הדרוש, השאלה היא אם כבר עכשיו.
אם לומר את האמת אני חושב שההגנה של ריאל כהגנה היא לא בעייתית והדברים נובעים יותר מהיעדר משחק לחץ טוב. יש לנו את ראמוס שגם כשהוא רע הוא ראמוס , ואת וראן שחזר לעצמו העונה, מרסלו ודני בעונה מזעזעת בסטנדרטים שלהם (דני בעיקר) אבל כאינדיבידואלים כל הרביעיה טובה.

(t-rix) #982

את ניימאר ניתן להגדיר בשתי מילים => שובר שוויון.

בעולם היום יש את רונאלדו מסי וניימאר בלבל משלהם.
אחרי זה יש את גריזמן, הזארד, דהבריינה, סוארז, סלאח ועוד כמה שברחו לי מהראש.

כל הזדמנות להנחית שחקן מהשורה השניה שהזכרתי היא בגדר מאסט.
כל וויתור על שחקן מהשורה הראשונה שהזכרתי מחייב טיפול פסכיאטרי דחוף.

(saharsacc) #983

אם ככה, אז חוזר בי. מסכים איתך. מה שכן אם יגיע חלוץ נורמלי שלא נוהג לשחק 9 מדומה(כמעט כל חלוץ בשוק) ועם רזומה מספק זידאן לא יתחיל עם משחקים. מה שרשמת אגב זה כל ההבדל בין ריאל מדריד ב של שנה שעברה לשל השנה- שנה שעברה היה שחקן שלקח כדורים ברחבה ואז כל ההתקפה הייתה מסודרת, היה לאסנסיו אשכרה מרווח נשימה וללוקאס למי להרים.

זה… פשוט לא נכון. לא כל שחקן צעיר בריאל מדריד הוא כוכב שמחכה לפרוץ(דוגמת חסה שקיבל המון דקות וגם היה מאוד מבטיח, חוסה רודריגז שנתן כמה הופעות יפות תחת מוריניו והיום מחליף במכבי, ייראמנדי שלא התקדם צעד אחד קדימה מהיום שהגיע, צעירים שכיכבו בליגות שלהם ובמודניאל בגיל 18 דוגמת גאגו, חדירה ודרנטה ועוד רבים וטובים).
סבאיוס וקובאציץ הרשימו בעבר ולכן הגיוני יותר שיתפתחו לרמה גבוהה (אבל שום רכש לא יגיע לקישור לכן הדיבור על שחקנים שיעצרו את ההתקדמות שלהם לא רלוונטי) אבל מיוראל כבר בן 21 ולא שולט בשום תחום(דוגמה קלאסית אגב לשחקן נוער שנראה נורא מבטיח ובסופו של דבר לא כוכב גדול- בנבחרת עד גיל 21 הוא כובש כל משחק, בנוער היה כובש בכמויות וגם בקסטייה נתן מספרים יפים- בריאל ו-וולפסבורג לא מצליח לעבור שחקן אחד), לאודגארד כנראה שיש כשרון אבל בלי דקות משמעותיות בחיים לא יגיע לרמת ספסל בריאל. אין כישרון בולט אחר מלבד וינסיוס שאין לך שם ראייה שהוא יהפוך באמת לוורלד קלאס.

אני מאמין שהתכוונת לזה שיובילו אותנו בליגה-אז לא. בהצלחה לך לקחת אליפות עם בורחה מיוראל בחוד.
לדעתי יש אפקט הופכי (והרבה יותר נפוץ) מאפקט “הדשא של השכן”- הדשא שלי- אוהדים(במקרה הזה) שבטוחים שכל שחקן בקבוצה שלהם הוא זהב. יש הרבה משתמשים בפורום שתומכים בגישה. אני יכול להבטיח לך שלפחות חצי משחקני הספסל הצעירים בריאל לא יגיעו לרמת ההרכב בה. כנראה שאף אחד מהם(אלא אם אתה מחשיב את אסנסיו לשחקן ספסל).

איסקו שחקן אדיר, זה נכון, ויש לו כשרון. יש מצב שסופרסטאר. אני מצפה מסופרסטארים אמיתיים שבמקרה הטוב יסריחו את הדשא פעם בשבועיים, לא על בסיס שבועי במשך חצי שנה. איסקו כאן 4 שנים ובניגוד למה שכתבת, אפשר באמת לספור על יד אחת את כמות המשחקים שהוא כיכב בהם בריאל- איזה הופעות יש לו בקלאסיקו? נגד יובנטוס הוא בישל בנגיעה הראשונה ומאז לא נתן מסירה אחת לעומק ונגד באיירן הוא לא יצר מצב אחד(ומזל שאסנסיו נכנס במקומו בעקבות הפציעה כי איתו בחיים לא היינו משיגים שער בדומה לשער של אסנסיו- הוא לא מספיק ישיר, מהיר או קר רוח).
אתה יודע כמה שערים לאיסקו ב4 שנים בליגת האלופות בריאל? 4!!! ו3 מהם בעונת הבכורה. הוא כבש שער 1 באלופות ב3 שנים בריאל מדריד!
איסקו הוא ללא ספק המקרה הקלאסי ביותר של הדשא שלי(והדשא של השכן, אגב). שחקן שאתה מתלהב מהטאץ שלו שאתה רואה משחק פעם ב של קבוצה אבל שאתה רואה אותו שבוע אחרי שבוע בליגה לא כובש, לא מבשל ומאבד כדורים בכל נגיעה שלישית אתה מקבל עצבים.
יש לו מקום בקבוצה כמחליף, ואולי אפילו בהרכב אם ממש מתעקשים. אבל בתרכובת הנוכחית, בלי חיזוק משמעותי להתקפה, נמשיך להנות משער שלו פעם בשלושה חודשים ומבישול פעם בחודשיים.

שוב, נימוקים, סטטיסטיקות, משהו- אתה לא יכול לסתור טענה עם טענה הפוכה ולא לנמק. לא ככה מתקים דיון.
לא מצאתי אתר שנותן נגיעות בכדור לאורך עונה, אז אסתכל במשחקים האחרונים- נגד בארסה הוא החזיק בכדור כ3 אחוז מהזמן, לטר שטגן אותה כמות אגב, נגד לגאנס 4.5 אחוז(פחות מקאסייה), נגד יובה 1.7 אחוז במחצית(שווה ערך ל3.4 אחוז), נגד אתלטיקו 3.5 אחוז(וזה עוד היה משחק טוב שלו סהכ) ונגד לאס פאלמס 3.3 אחוז(פחות מנאבס וציקוזלה, השוער של פאלמס).
מיותר לציין שבכל המשחקים הוא פתח והשלים 90 דקות מלבד המשחק נגד יובה. בממוצע 3.5 אחוז מהפוזישן במשחק.
אסנסיו לצורך העניין עם ממוצע 5 אחוז ל90 דקות,(לקחתי לשקלולאת המשחקים האחרונים בהם שיחק יותר ממחצית) וזה עוד כשהוא אמור להיות שחקן פחות מרכזי. (כל הנתונים מאתר whoscored).
זה לטענה של “נוגע בכדור פעמיים במשחק”(הגזמה שלי כמובן). בנוגע לחלק של הפחות הגנה אני אצטרך לחפור חזק באתרים כדי למצוא לזה ערך סטטיסטי אבל אגיד שצריך רק לצפות בשניהם במשחקים גדולים ולראות. במשחקים נגד קבוצות קטנות שניהם לא רצים בהגנה ככה שזה פחות רלוונטי.

על סמך מה הם לא שלטו באמצע? הם סיימו עם כמות פוזישן זהה, ראקיטיץ ובוסקטס(שעושים את התפקיד של מודריץ וקרוס מבחינת החזקה בכדור וניווט במשחק) שלטו בכדור 20 אחוז מהזמן לעומת 11.5 אחוז של הצמד של ריאל, ואם משווים קישור מול קישור- הקישור של בארסה החזיק בכדור כ-25 אחוז מהזמן, הקישור של ריאל רק ב14.5. שלא לדבר על זה שבבארסה יש את מסי וקוטיניו שמחזיקים בכדור באמצע גם בעוד שבריאל רוב השאר הולך לההגנה שמן הסתם לא נלחמו על השליטה באמצע .
אם זו לא שליטה באמצע(ובקישור), אני לא יודע מה כן.
זה שריאל זלזלו לא עובד לטובתם, ובטח שלא מקל. אני בטוח ב90 אחוז שבמחצית הנתון היה 60-40 לטובת בארסה ככה שזה היה לא פחות גרוע.

על סמך מה? אני לא מסכים. היינקס משחק כדורגל מאוד פשוט ולא דוגל בטקטיקה אדירה או גישה מסוימת. הם חטפו 4 מריאל הרבה יותר טובה ולהזכירך שנה שעברה אנחנו אלה שהחטיאו מטווח על השער שלהם.

זה אולי נכון אבל זה היה בתקופה הטובה שלו. כמו שרשמתי, כשהוא טוב הוא מצויין, אבל כשהוא רע הוא מסריח את הדשא, וזה פשוט קורה יותר מאשר שהוא טוב. מה גם שאנצלוטי הוא המאמן היחידי שאני מכיר שמשחק כדורגל אפילו פשוט משל היינקס. לראייה הקבוצה שלו,שהייתה מבחינת סגל טובה משמעותית משל זידאן(רונאלדו צעיר יותר, בייל משמעותית יותר טוב, בנזמה ברמה סבירה) שלקחה תואר משמעותי אחד מ4 בשנתיים לעומת 3 מ3 בשנה וחצי הראשונה של זידאן.

זו לא בעיה מבחינתי. אבל טענת שריאל תלויה בקישור העוצמתי שלה. אז אם הקישור כזה עוצמתי סוחף ומנצח משחקים, למה זידאן לא משחק עליו במשחק גדולים? ואיך הוא מה שמניע את הקבוצה אם לפי התגובה שלך כאן לקבוצה אופי הגנתי במשחקים האלו ולקישור פחות משמעות?

שחקן כמו ניימאר גורם לזה שאשכרה יהיה משחק התקפה ולא הרמות חסרות מנוחה מהקווים שמסתיימות באיבוד אחרי איבוד. זה בטח שעוזר לקישור להחזיק בכדור.
מה גם שניימאר הוא לא הרכש היחידי שיכול להגיע. ויש מספיק שחקני התקפה שיכולים להחזיק בכדור ולא להעיף אותו לרחבה וראליטסטים(סתם מהראש- דיבאלה, גריזמן(סעיף שחרור), סאלח,מאנה או אפילו שחקנים צעירים דרג שני ושלישי ברמה דומה לאסנסיו כשהגיע לכאן).
לקבוצה המון פוטנציאל, אבל שוב, בלי רכש, יהיה לה קשה עד בלתי אפשרי לממש אותו.