דיון הטקטיקה והסגל

ריאל-מדריד

(7Number7) #942

הסטטיסטיקה שהצגת כאן לא מוכיחה כלום, שכן הנתונים האלה מושפעים ברובם ממשחקים נגד קבוצות פח שזה שניצחנו אותם 5:0 או 7:3 לא אומר שום דבר.
אם לדוגמה משחקים 2 משחקים בעונה, אחד לברצלונה אחד לחטאפה, לברצלונה הפסדנו 4:0 ועם חטאפה סיימנו ב8:0 - המאזן 8:4 אבל רק המשחק מול ברצלונה נותן אינדיקציה למשהו (לעומת עונה שבה ניצחנו 2:0 את ברצלונה ו6:4 את חטאפה, והמאזן בשערים 8:4 שלכאורה נראה שמדובר בעונות שקולות מבחינת מאזן שערים).

אחת הבעיות אצלנו שהBBC לא תורמים להגנה ברוב משחקים (רק במשחקי מאני טיים), וטוני קרוס הוא לא 50:50 כמו אלונסו. אם נשחק עם חאמס או איסקו במקום קאסמירו, נקבל קבוצה שכמעט מחציתה לא תורמת למשחק הלחץ ולהגנה. אפילו במשחקים מול קבוצות בינוניות ומטה בליגה, קל מאוד להגיע להתקפות נגדנו (ולראייה אנו סופגים נגד קבוצות ברמה של בני יהודה), אז בכלל בלי קאסמירו לא ברור מה יהיה.

קאסמירו לדעתי מחלץ המון כדורים, הוא אמנם לא בעל מסירה מתוחכמת מדי אבל בהרבה מקרים את המסירה הקצרה לקשר הרלוונטי (קרוס או מודריץ’) הוא מצליח לעשות. ומה טוב שמדי פעם הוא יודע לבשל שער או לכבוש (נאפולי ובאיירן).

ברצלונה עם בוסקטס בייחוד בשנים הטובות שלהם, היא קבוצה עם משחק לחץ מובנה שבו כל שחקני הקבוצה משתתפים בעבודה: לא משנה אם קוראים לך מסי או הנרי, או האם הנשיא אוהב אותך או לא, אתה חייב ללחוץ את היריב INSTANTLY כשהקבוצה מאבדת את הכדור: זה היה מדהים איך הם עשו את זה.
אפשר להסביר באותו האופן למה אנחנו בהרכבים משנים לא מעט פעמים נראים יותר טוב מההרכב הראשון, כי כל ה11 מחוייבים, ואף אחד לא מעל הקבוצה ונשאר כמו פרימדונה ליד השוער של היריבה (כמו שעושים רונאלדו ובנזמה).

לסיכום, הקבוצה שלנו במתכונת הנוכחית חייבת שחקן אמצע עם אוריינטציה הגנתית גרידא. החלפת קאסמירו בקובאצ’יץ זה כבר דיון אחר, ובכל מקרה הקרואטי הצעיר יודע לעשות הגנה ולא מדובר בויתור על תפקיד הגרזן לגמרי.

(Rock'N'Raul) #943

אגיד את זה שוב - יש דרך. טענות אד הומינם זה לפוליטיקאים, לא מסכים איתי? תוכיח לי, אל תשתמש בטענות לגופו של אדם כמו אחרון השרלטנים. יש צורה להתדיין.

(Michael Scofield) #944

מצטער, להגיד שאתה ממציא לעצמך דברים זה לא לדבר לגופו של אדם אלא לדעות שלך כלפי שחקן מסוים או מצב מיסטי שאופף את הקבוצה לדעתך. אם אתה בוחר להיפגע ולקחת את זה אישית זו כבר בעיה שלך. ולגבי הלהוכיח, כבר רשמתי את דעתי על קאסמירו, אתה זה שבחרת לוותר על תשובה מפורטת מטעמים ערכיים. אתה בערך היחיד כאן שהאשים אותי בזה אז כנראה שהמצב שלי סביר. אם בכל זאת תרצה לשטוח את משנתך אני נכנס לפה מעת לעת.

(gev) #945

הסטטיסטיקה בהחלט לא מדייקת אבל היא כן יכולה לצייר מדד.
כמו שאפשר להגיד שברוב המקרים חלוץ שכבש 30 ובישל 20 טוב מחלוץ שכבש 20 ובישל 10.
לא טענתי לשחק עם חאמס במקום קאסמירו, זה מה שאמרתי שלא צריך לעשות. אמרתי אבל שאם הרכב כזה הצליח להחזיק מעמד נגד הגדולות (וברסה של 2015 לא פתטית כלל, גם אם לא גדולה כמו זו של פפ) אז גם הרכב עם שחקן שכן עושה הגנה יצליח.
אני לוקח את שנת 2015 כדוגמה שקישור ללא גרזן יכול להצליח. את העונה הזו הפסדנו בגלל מאמן שלא שמר על השחקנים שלו וסגל לא מספיק עמוק, לצורך העניין אם קובא של היום היה נמצא אז כתחליף למודריץ וחאמס שנפצעו אז לטעמי היינו יוצאים מהעונה הזו עם תואר.
בסופו של יום אני לא מאמין לכל הבולשיט של “הקבוצה קורסת ללא קאסמירו”.

סקופילד, אני מסכים שברסה השנה היא לא מדד לכלום, אז מה תגיד על ברסה של 2015? זכו בטריפל עם הMSN בעונתם הטובה ביותר, היינו טובים מהם בהרבה במשחק הראשון (אז היה מדובר ב442 ללא גרזן, מדגיש ללא גרזן) ובמשחק השני היינו יותר טובים מהם בקמפ נואו והפסדנו בסוף. אני לא מתרץ או משהו אלא בא להגיד שהנה נגד ברסה כן חזקה ללא גרזן ב2 משחקים לא רק שלא קרסנו אלא נראינו נהדר.
אני מאוד מסכים עם ההיגיון שבו קבוצה תוקפת טוב יותר כשהיא מגנה טוב יותר, אבל זה גם עובד הפוך, ובעיקר זה לא נכון על כל מצב, גם אם זה היה נכון בנוגע לפפה בזמנו זה לא אומר שזה נכון תמיד. לטעמי במקרה הזה זה לא נכון.
לדוגמה אם היה מדובר באיזה משחק לחץ טוב יותר עם לחץ גבוה אז הייתי ממש מבין את ההצבה של קאסמירו, אבל היות שזה לא קורה וההתקפות שלנו הן בדרך כלל איטיות דרך האגפים אז לטעמי זה מיותר.

אני לא מדבר על קאסמירו כשחקן, שלדעתי מוכשר מאוד, אני מדבר פה יותר על המערך. מערך בו אנחנו תוקפים עם שחקן פחות הוא לא נכון. יש לטעמי 2 פתרונות:

1. לשחק עם קשר אחורי שינהל את המשחק וישחרר את קרוס ומודריץ לשחק יותר למעלה.
  2. לשחק עם קשר אחורי שיודע לתקוף ויהיה נייד ויעלה למעלה ובעצם יחליף תפקידים עם השחקן שירד לנהל את המשחק, הרכב כזה יתן לנו יותר ניידות בחלק ההתקפי בגלל חילופי המקומות.

אגב, גם כשאנחנו משחקים 442, שזה הרכב שאני מאוד אוהב והייתה שמח לראות יותר, שם בכלל לא צריך גרזן, אנחנו מקבלים חיזוק לקישור בדמותו של עוד קשר שעושה הגנה, ואנחנו יכולים לוותר על גרזן לטובת שחקן שמניע כדור ותוקף גם.

מבחינה טקטית שימוש בקאסמירו לוקח את קרוס ומודריץ אחורה יותר, ומרחיק אותם משחקני ההתקפה ומקשה על יצירת התקפה דרך המרכז, המגנים הם השחקנים היחידים שעושים תנועה בין שטח הקישור לשלישיית ההתקפה ובגלל זה כל התקפה שלנו עוברת דרכם.
הצבה של קובא לדוגמה תפטור זאת.

אגב, זה ממש לא פתרון קסם, זה דורש המון עבודה והעונה אני לא רוצה לראות את ההרכב במשחקים החשובים, אלא קודם במשחקים הקלים יותר. זה ידרוש יותר מחויבות ועבודה הגנתית משחקנים מסוימים אבל נקבל קבוצה מסוכנת יותר ולטעמי גם יציבה יותר.

(whykds) #946

דעתי לגבי העונה הבאה, וזאת בהנחה שממשיכים לשחק על רונאלדו (כי גם מי שחושב שהוא לא צריך להמשיך בוודאי יסכים שבפועל הוא כן ימשיך).

היתרונות שלנו כרגע זה חלוץ רחבה טוב מאד, מגן (לכל הפחות) מה-3 הטובים בעולם בכל צד, סוללת קשרים חזקה מאד, ספסל אימתני, צעירים עם פוטנציאל.
המצב בו אנחנו בתכלס שתי קבוצות שונות הוא לא מצב בר קיימא, כי יש יותר מדי שחקנים שאין להם מספיק מה לאכול (הן מבחינת דקות משחק והן מבחינת דקות במשחקים משמעותיים). כיוון ש-80% מהמשחקים שלנו אפשר לנצח בכמעט כל הרכב שחקנים שנעלה, אני בעד להרחיב מאד את הרוטציה וללמוד לשחק בשתי השיטות:
442 שמורכב מארבעה קשרים טכניים, ו- 433 עם אסנסיו, ואסקז ומוראטה/רונאלדו שמאפשר לנו לעשות לחץ אפקטיבי באמת. כשנגיע למרץ כבר נדע מה ההרכב החזק שלנו בהתאם ליריבות.

מבחינת רכש: קודם כל להיפתר מבייל. אני יודע, הסיכוי שזה יקרה שואף לאפס, אבל בייל הוא הדבר הכי לא בריא קבוצתית שיכול להיות. הוא כבר הוכיח שהוא לא כשיר, מערב את הסוכן שלו ולא נותן תרומה מספרית מספיק טובה בשביל שחקן שמרוויח כמו שהוא מרוויח.
אם נפתרים מבייל ישנו סיכוי להשאיר את חאמס, שכבר הוכיח שהוא שחקן ענק. על העמדה שלו יש רק את איסקו, שהוא כמובן שחקן מצויין, אבל: איסקו מסתמך המון על היכולת הטכנית שלו. בגלל זה הוא תמיד יראה טוב נגד קבוצות חלשות. לעומתו חאמס בעל תכונות שיהיו רלבנטיות גם נגד קבוצות ברמה הכי גבוה, וסט הכישורים שלו כולל דברים שאי אפשר ללמד כמו חוכמה, בעיטה אימתנית, תנועה לעומק, נגיעה ראשונה וראיית משחק טובה משל איסקו (שלא יובן לא נכון, איסקו מדהים ומבחינתי שווה כרגע הרכב ראשון). במשחק מהיר לחאמס יש יתרון מובהק, ובכל מקרה צריך את שניהם. אנחנו חייבים לעשות כל מאמץ להשאיר אותו בקבוצה.
בנזמה: להיפתר ממנו כנראה שאי אפשר בשלב זה. מה שכן צריך לעשות זה להביא שחקן על המשבצת שלו (second strike). הייתי מאד רוצה לראות את גריזמן, עד כמה שזה יהיה קשה עד בלתי אפשרי. כמו שאנחנו מכירים את המועדון, אם זו לא תיהיה רכישה בסכום גבוה מאד אז אותו שחקן יתקשה לקבל דקות. לכן אני מקווה שפה נבזבז הרבה כסף.
בלם וקשר אחורי יגיעו מהשאלה, אז נעבור לעמדת השוער: מבחינתי להביא את דה חאה זו טעות. דה חאה הוא מסוג השוערים שמסתמכים על זריזות, ולכן הוא נידון לדעיכה בגיל מוקדם יחסית (ראה מקרה איקר קסיאס). הוא יליד 1990, כלומר הוא כרגע נמצא בשיאו, וזה ימשך עוד 2-3 עונות גג. הייתי מעדיף פי כמה שוער תמיר כמו קורטואה (צעיר בשנתיים) או הכי טוב את דונארומה, ואז נוכל לעשות חפיפה חלקה עם קיילור נבאס כי הוא יסכים לעשות חצי חצי בעונה הראשונה.

קצת מספרים, למי שלא רוצה להתחרפן מבנזמה

https://goo.gl/U7RKhy

(Raulito-7) #947

אולי יתפתח דיוןץ חאמס רביעי בטבלת הכובשים יחד עם ראמוס, ומבחינת הבישולים רק קרוס(16) ולוקאס(13לפניו). בארבעת משחקי הליגה האחרונים הוא כבש חמישה שערים כולל אחד שהיה יכול להיות חשוב מאוד - בקלאסיקו.

• חאמס רודריגס: 1739 דקות| 31 משחקים| 11 שערים| 12 בישולים
  • אסנסיו: 1800 דקות| 34 משחקים| 9 שערים| 3 בישולים
  • איסקו: 2019 דקות| 38 משחקים| 10 שערים| 5 בישולים
  • לוקאס: 2233 דקות| 41 משחקים| 4 שערים| 13 בישולים
  • ג. בייל: 1921 דקות| 26 משחקים| 9 שערים| 3 בישולים

אני לא מתווכח על האיכויות של חאמס והוא שחקן של מספרים. וברור שנעשה לו עוול. מוטב שיעזוב, באמת. אם תשאל אותי כרגע חאמס או לוקאס אז ברור שחאמס. אבל אם זה חאמס או איסקו - אז איסקו, וגם אסנסיו ולא חאמס. ריאל צריכה שחקן שמתאים לה, כמה שזה נשמע מתנשא ופוסל אותו. איסקו מוסיף טכניקה עילאית ושחקן שיכול לעבור בכדרור ואסנסיו מאוד-מאוד-מאוד מהיר.

(Igorthecrazy) #948

כבר אמרתי לגבי הנושא הזה בפוסט אחר אבל פה זה יותר רלוונטי.
ההגנה שלנו והקישור ביחד עם וייאחו ויורנטה שחוזרים מהשאלות והרכישה של פרנדדס ואו להשאיר את דנילו או להביא מחליף אחר די נעולים לכמה שנים טובות. שוער כנראה דה חאה או עדיף קורטואה וגם הפינה הזאת נסגרת.
הבעיות שלנו בעיקר בהתקפה ובעיקר בשני שחקנים, בייל ובנזמה. בנזמה חסר תועלת ובייל כשיר לגמרי חודש בשנה. לשניהם תג מחיר גבוה ואפשר להביא במקומם אחלה שחקנים ביחד עם חאמס שיעזוב בסוף העונה כי באמת אין לו מה לחפש בריאל.
השאלה מה עושים עונה הבאה? בפנטזיה שלי חאמס, בנזמה, בייל עוזבים במחירים מופרכים כמו היום בשוק ודמבלה ואמבפה מגיעים. ביחד עם מוראטה ואסנסיו זה סוגר לנו את פינת ההתקפה לעשר שנים הבאות. רונאלדו יסחוב עוד שנה שנתיים לפני שהמספרים שלו יצנחו לרמת החוסר פואנטה לתת לו הרכב, אמבפה מסוגל לשחק נהדר בעמדה שלו ומוראטה חלוץ מרכזי. פרקטית שום דבר מזה לא יקרה למעט חאמס שיעזוב ודה חאה יגיע על חשבון הכסף הזה ואנחנו נתקע עם בייל ובנזמה כמו עצם בגרון. אבל אפשר לפנטז.
נ.ב הבחירה של חאמס או לוקאס היא לא רלוונטית מבחינת מחיר. חאמס ואיסקו שווים באזור ה60-80 מיליון בשוק של היום, לוקאס שווה שקית פיצוחים. בניגוד לחאמס ואיסקו שרוצים לראות הרכב כל הזמן, לוקאס יסתפק בליטוף נעים בראש. לוקאס ישאר בריאל כי הוא מקבל דקות משחק וגם הוא כמו כל העולם ואישתו יודע שמבחינת כשרון הוא לא יגיע יותר רחוק ממה שהוא נמצא בו כרגע, לא מדובר על סופרסטאר בפוטנציה. או שהוא יהיה שחקן פותח בקבוצת פח כלשהי או שחקן רוטציה בריאל. אין לו באמת פרוספקט מעבר לזה והוא יודע את זה.

(7Number7) #949

ואו בהתחשב בעובדה שגארת בייל הוביל אותנו לבד בסיום העונה שעברה למאבק צמוד עם ברצלונה, מי היה מאמין שהפציעות שלו העונה זה הדבר הכי טוב שקרה?
למזלנו הרב גם אין לנו כוכב מחליף על הספסל שיכול לשחק בכנף, לוקאס ואסקס שחקן נחמד שמשלים יופי עם היותו שחקן משלים.

נכון שאנחנו מתבכיינים על כך שמכריחים אותנו לראות את הBBC כשהם כשירים בהרכב, אבל ה4-4-2 הזה לא משנה מי מאייש את העמדות מוכיח כפי שציינו פה שיש לנו מערך טוב לשנים הבאות: קרבחאל, וראן, קאסמירו, קרוס, ואסקס, קובאצ’יץ, איסקו, אסנסיו ומוראטה (וגם מראינו) כולם 27- (נראה לי אפילו 25- בלי קרוס), ככה שאם איכשהו נצליח לשמר את הסגל הקיים עם תוספות הזויות שבטוח נעשה, הקבוצה תיראה בסדר.
אפילו מרסלו (29) וראמוס (31) יכולים עוד לתת 3-4 עונות טובות. מודריץ’ יגיע ל32 השנה, הוא יוכל לתת עוד עונה טובה ויש לנו קרואטי מחליף מצויין לשנים הבאות.

שוב שאלת השאלות מה יעלה בגורל 3 המוסקטרים: לדעתי אף אחד מהם לא יימכר, אם כי יש בי עדיין אמונה שהם לא ימשיכו לשחק ביחד כל הזמן בשנתיים הבאות, או שכריס ירד כל כך ביכולת ויתחיל לעשות פרצופים על הספסל, או שבייל (וזה בטוח) יהיה פצוע, או שהצרפתי ימשיך במגמת השיפור (!) שלו בכיוון מטה ויסריח את הדשא בצורה שלא יהיה מנוס מלהוריד אותו לספסל.

(Maoryad) #950

ה-B-B-C, מה לא עובד שם?
“פחות ממאה משחקים. זה מה שהספיקו לצבור עד כה טריו ה-BBC המפורסם שהפך לאחרונה למותג מעלה אבק. את הנתונים היבשים אפשר לעבד לעובדה אחת פשוטה: שני ה-B אינם אפילו C אחד, וכשאין מספיק ויטמין סי בתערובת, ההתקפה של ריאל נמצאת בבעיה”.
מבחינת נתונים על הBBC ככה שנראה באמת אם יש איזה בעייה בשלישה שמתיימרת להיות מהטובות בעולם. נתחיל מהעונה בה בייל הצטרף והם נהייו הBBC:

בעונה הראשונה 2013/14:
רונאלדו - 47 הופעות, 51 שערים, 18 בישולים.
בייל - 44 הופעות, 22 שערים, 19 בישולים.
בנזמה - 52 הופעות, 24 שערים, 16 בישולים.
ביחד הם כבשו 97 שערים, אמנם סטטים טובים, אבל כבר פה רואים את הפער העצום בין רונאלדו לבייל ובנזמה.

בעונה השניה 2014/15:
רונאלדו - 54 הופעות, 61 שערים, 22 בישולים.
בייל – 48 הופעות, 17 שערים, 12 בישולים.
בנזמה – 46 הופעות, 22 שערים, 15 בישולים.
ביחד הם כבשו 100 שערים, פעם נוספת, בפער משמעותי רונאלדו הכי דומיננטי, הוא אחראי על יותר מפי 2 שערים של השלושה.

עונה 2015/16:
רונאלדו – 48 הופעות, 51 שערים, 15 בישולים.
בייל – 31 הופעות, 19 שערים, 15 בישולים.
בנזמה – 36 הופעות, 28 שערים, 8 בישולים.
ביחד כבשו 98 שערים, כרגיל לא מפתיע רונאלדו עושה את הרוב.

עונה 2016/17
רונאלדו – 46 הופעות, 42 שערים, 12 בישולים.
בייל - 27 הופעות, 9 שערים, 5 בישולים.
בנזמה – 48 הופעות, 19 שערים, 9 בישולים.
הפעם זה כבר מביך, ביחד הם כבשו 70 שערים שבייל לא עובר את ה-10, נכון בכל העונות הקודמות בנזמה ובייל נתנו סטטים שהספיקו לעזור לרונאלדו, אבל פה זה כבר מתחת לכל ביקורת, אז נכון זכינו בליגת האלופות ובליגה, אבל זה לא בזכות בייל או בנזמה, רונאלדו כהרגלו היה חלק מרכזי מאותה עונה, אבל ההבדל היה שהיו לו את מוראטה וחאמס על הספסל שידעו לעלות למגרש ולהביא את השינוי המיוחל מה שבייל ובנזמה לא עשו.
עכשיו יקומו החכמולוגים שיגידו: “אפשר לחשוב, רונאלדו עושה הכל, זה הספיק מה שהם עשו, אי אפשר לבוא לידי ביטוי יותר ממה שהם באו.” אז וואלה חברה אפשר, לקחתי עונה אחת של ה-MSN עונת 15/16 ואלו התוצאות:

מסי – 49 הופעות, 41 שערים, 26 בישולים.
ניימאר – 49 הופעות, 31 שערים, 27 בישולים
סוארז – 53 הופעות, 59 שערים, 26 בישולים.
ביחד כבשו 131 שערים, אז נכון, לסוארז יש כמעט פי 2 יותר מאשר לניימאר, אבל זה לא שניימאר היה חלש, הוא סיים עונה עם 31 שערים, זה מפחיד! פשוט סוארז היה בלתי ניתן לעצירה, אז הנה ההוכחה פעם נוספת, שכן אפשר שיהיו כמה סקוררים בקבוצה, זה לא רק אפשר זה גם רצוי במצב הנוכחי שלנו.!

זה לא סוד שהעונה, זאת אולי העונה הגרועה ביותר של שלישית הBBC בייל נפצע עוד לפני שהוא חוזר מהפציעה הקודמת לה, בנזמה לא פוגע, וכריס כמה שהוא גדול הוא לא יכול לבד, עד כה לשלושתם יש 8 שערים, 4 לכריס, 2 לבנזמה ו-2 לפצוע הוולשי, אז מה בעצם לא עובד שם??? לדעתי זה פשוט לא זה, עם כל הכבוד ליכולת של בייל, אני באמת לא חושב ששווה לסבול משחק אחד טוב שלו ואז שיפצע עוד פעם, זה מתחיל להימאס, זה לא שמישהו שכח איזה עונה אדירה הוא נתן כשהוא הגיע, כולנו זוכרים לו את אותה העונה המטורפת שהייתה לו שזכינו בדסימה, אבל מאז זה פשוט לא זה.

בנוגע לבנזמה, זה פשוט ניגון שחוזר על עצמו, באמת הגיע הזמן לשינוי, אולי התירוץ של “הוא מפנה שטחים” פעם היה תופס, אבל כיום תרצו או לא, רונאלדו חייב עזרה הוא לא יכול לכבוש את כל השערים של הקבוצה והוא לא צריך חלוץ שמפנה שטחים, הוא צריך סקורר לידו, אני אף פעם לא מפקפק במלך שלנו, אבל גם למכונה יש גבולות, ובאמת שלבד הוא לא יכול לעשות הכל, גדול ככל שיהיה.

אני באמת חושב שחייבים ללכת על אלכסיס בינואר, הוא שחקן שיכול להוסיף לנו כל כך הרבה, הוא יכול לשחק גם בעמדה של בייל, גם של בנזמה ואפילו במידת הצורך גם במקום רונאלדו, הקטע הטוב אצלו זה שהוא פול פאקג’ כזה, הוא שחקן טכני, סיומת מעולה, שחקן מהיר, יודע להתמקם מצויין, לבעוט מרחוק ולאיים על השער וכמובן לבשל. לדעתי אם לא אובמיינאג או לבאנדובסקי או כל חלוץ טוב אחר הוא יתאים בצורה מדהימה, תוסיפו את העובדה שהוא יכול לשחק בליגת האלופות ומעבר לזה, הוא בטוח יוכל לשחק בליגה, שלדעתי הרבה יותר חשוב שהוא יהיה שם, אני באמת מאמין שליגת האלופות אפשר לקחת בלי חלוץ אמיתי, כי אתה כל פעם תלוי רק בעצמך לא משנה מה הקבוצות האחרות עושות, ואין מה לעשות, כשזה מגיע לווינריות ברגעים האלו אין קבוצה בעולם שדומה לנו, לעומת זאת בליגה, כולנו כבר הבנו שהמעידה הבאה שלנו כנראה תהיה החותמת האחרונה למה שמצפה לנו בליגה, כמובן שגם אז אני אאמין בקבוצה ואני בטוח שכולם כמוני, פשוט למרות כל האמונה המצב הזה כל כך קשה.
נחזור לנושא, אלכסיס, מעבר לכל התכונות המעולות שציינתי למעלה, הוא מסיים חוזה בקיץ, מה זה אומר אתם שואלים? ארנסל תעדיף למכור אותו כבר ביונאר, ומכיוון ואין לה עמדת מיקוח כל כך טובה, הוא גם לא אמור לעלות הרבה, כי זה פשוט מאוד, או סכום ששני הקבוצות מסכימות עלייו, או בחינם בקיץ.

מה שלדעתי צריך לעשות בנוגע לBBC, זה ככה: בקיץ למכור את בייל, כמו שכבר אמרתי, אין ספק שנזכור לו את מה שעשה, אבל הגיע הזמן לשחרר, זה פשוט לא עובד, בנוגע לבנזמה, גם הוא חייב לעזוב, תכלס לא תהיה לי בעייה שהוא ישאר חלוץ מחליף, פשוט בעיניי “האובייקטיביות” של זיזו תפגע בכל מי שיגיע לצערי הרב.

אם אתם שואלים אותי מה החלום שלי תכלס? זה יהיה לראות את ניימאר בקבוצה, אני לא אומר יקרה או לא יקרה, אני אומר מה אני רוצה שיקרה, זה לא סוד שהוא רצה לשחק אצלנו, בנוסף אליו הייתי מאוד מאוד רוצה לראות את קספר דולברג, אני מאוד אוהב את הילד הזה, נכון העונה הוא מתקשה ולא הולך לו כל כך, אבל הוא רק ילד בן 20 עם כל כך הרבה פוטנציאל. כמובן שאלכסיס תהיה בחירה הרבה יותר טובה, אני גם מאוד אוהב את אלכסיס, פשוט אני אגיד את זה שוב, זה החלום שלי.

(titi camara) #951

בייל שחקן מצויין, אחד הטובים בעולם, אבל אני טוען גם כשהוא בריא שאני לא רוצה אותו בקבוצה שלי כי סיגנון המשחק שלו זה לא סיגנון שאני רוצה לראות, בנוסף הוא כמובן אף פעם לא בריא, למכור כמה שיותר מהר כדי להחזיר כמה שאפשר מההשקעה העצומה עליו.
בנזמה מתחילת העונה שעברה הוא השחקן הכי חלש בריאל ובפער גדול מהבא אחריו, זמנו לעזוב הגיע מזמן, חבל שזידאן מתעקש לא לראות זאת.

החלום שלי ? אמרו פה כבר ניימאר, הייתי מוסיף גם את הזארד :slight_smile: אם יש מישהו שיכול לעשות זאת אז זה פלורנטינו, מה גם שאם הוא ישמע בעצה שלי יכניס הרבה כסף על בייל ובנזמה.

(Renen) #952

מה בסגנון המשחק של בייל לא מתאים לריאל?
ולמה שריאל תביא את הזארד? כדי שישחק במקום איסקו? במקום אסנסיו? מודריץ’? איפה הצורך כאן?
ריאל צריכה רק דבר אחד - חלוץ. וזה אפילו לא רק כדי להחליף את בנזמה, אלא גם בשביל העמקת הסגל. השחרור של מוראטה הוא הטעות הכי גדולה שעשו בריאל בעשור האחרון. אם אחרי שהשאירו את בנזמה והעיפו את היגואין היה לנו טעם חמוץ בפה, הסיטואציה עם מוראטה הייתה כבר בגדר דמעות.

ודרך אגב, שוב, לא כדי להוריד מעמסה מבנזמה, אלא כדי לצייר תמונה אובייקטיבית יותר בעיניי - ריאל צריכה עוד רגל מסיימת, ובעיקר בגלל שגם רונאלדו מספק מספרים נמוכים יותר. אם החלוץ שלנו בעיקר מבשל לרונאלדו, ורונאלדו לא מבקיע מספיק - ריאל צריכה רגל מסיימת. ולכן כדאי שזה יהיה חלוץ, ולא סתם שחקן נוצץ, קרי - קבאני, איקרדי או קיין, יהיו הרבה יותר רלוונטיים לתוצאות בריאל מאשר ניימאר, אמבפה, הזארד או דיבאלה.

(titi camara) #953

לא אמרתי שהסגנון של בייל לא מתאים לריאל, אמרתי שעם בייל ריאל לא תשחק את סיגנון המשחק שאני מעדיף, משחק המבוסס בעיקר על הנעת ואחזקת כדור, משחק צירופים על שטחים צפופים.
בייל הוא שחקן ענק, אחד הטובים בעולם כשהוא כשיר, אבל הוא לא מתאים לסיגנון המשחק הנ"ל.

הזארד לא במקום איסקו או אסנסיו ! אלא ביחד איתם ! איסקו ישחק בקישור ואסנסיו והזארד ישחקו בכנפיים בהתקפה כשרונאלדו בחוד.

אסור שבנזמה ישחק עוד דקה בריאל במשחק קובע, כתבתי כבר המון פעמים, לפני תחילת העונה שעברה טענתי שבנזמה הוא אחד החלוצים הטובים בעולם, אבל מתחילת העונה שעברה הוא היה חייב לשבת על הספסל ולהימכר, לא נראה כמו שחקן מקצועני שלא לדבר על שחקן ברמה של ריאל, כבד מסורבל מתקשה לנוע ואף מתקשה ברוב הפעמים להשתלט על כדורים פשוטים.
זידאן עשה הכל נכון בקלאסיקו האחרון(לא סיגנון משחק שאני מעדיף אבל עדיין סיגנון חכם וטוב) חוץ מההתעלמות מהכושר הזוועתי של בנזמה, עם חלוץ אחר(כולל מוראטה) המחצית הראשונה המצויינת שלנו הייתה נגמרת לפחות עם שער אחד יתרון והכל היה נראה אחרת, וזה לא רק בקלאסיקו, זה קרה המון פעמים העונה.

אני ממש לא מבין את זידאן, קושר את העונה שלנו וגם את העתיד שלו עם התחת השמן של בנזמה…

ניימאר ו/או הזארד יתרמו הכי הרבה בין השחקנים שציינת, קיין הוא אחד השמות הכי נוצצים כרגע בכדורגל העולמי, אני הייתי מוותר על קבאני ואיקרדי(ראה ערך בייל, ושני אלה הרבה פחות טובים מבייל).

(Renen) #954

בייל הוא שחקן כנף. לא צריך להחליף אותו, צריך חלוץ. ומכאן להחליף את בנזמה.
הזארד, אמבפה, ניימאר ודיבאלה - אינם חלוצי 9 ברחבה. ולכן הם יתרמו פחות מכל חלוץ טבעי אחר, מישהו שישים את הרגל המסיימת, שזה מה שחסר לריאל, כמו קיין, איקרדי או קבאני.

זו דעתי, והמפתח הוא להביא שחקן בתפקיד המתאים - חלוץ. כל שחקן בעמדה אחרת סתם יעמיס על הסגל של ריאל, שמפוצץ בכל מקרה.

(titi camara) #955

אנחנו מסכימים בבעיה ומציעים פתרונות שונים.

בכל מקרה אם חלוץ 9 יבוא אני מקווה שזה יהיה קיין, גם ה-9 הכי טוב שאפשר להביא וגם פוגע בטוטנהאם במאבק שלה מול ליברפול על הטופ4 בפרמיירליג :slight_smile:

(saharsacc) #956

זה לא שסגנון המשחק של בייל לא מתאים לריאל, זה שבייל לא מתאים לריאל. הוא לוקח משבצת של שחקן הרכב ומונע להביא שחקן אחר שלא רק יותר טוב ממנו, גם יכול לשחק על בסיס שבועי(כמו במקרה אמבפה)

(Renen) #957

עם זה אני מסכים כמעט במאה אחוז :slight_smile:

(gev) #958

צריך להחליף את הביביסי.
התקווה היא להחליף את שלושתם אבל אסתפק גם רק בלהחליף את בייל ובנזמה ושאסנסיו יתחיל לקחת לרונאלדו דקות.
על בנזמה אין מה להרחיב.
בייל לטעמי לא שחקן כזה טוב. הוא לא חכם, כבר לא מהיר בצורה מטורפת, בטח שלא זריז, ועם הכשירות שלו עדיף את רובן.
נמאס לי גם מנשקר של העונה המטורפת שבייל נתן בעונתו הראשונה. הייתה לו עונה לא טובה בכלל, כל העונה נכתבו כאן תירוצים שהוא צריך זמן כי זו עונתו הראשונה וכו וכו. פשוט מה שאנשים זוכרים זה את השער (הבאמת גדול) נגד ברסה בגביע, ואת השער בגמר הדסימה (די מריה עשה תכלס הכל).
הביביסי היה גימיק כל הזמן, הוא התפרסם יפה ומכר אביזרים. פה זה נגמר הmsn באמת תרמו להתקפה, ואת כל זה עשו כמאחוריהם אין באמת קישור, ותוסיפו לזה עזרה קלה למשחק הלחץ (טוב נו, סוארז).

יאללה 2 רכישות עכשיו או בקיץ והכל ישתפר

זיזו, פנינו לאן?
כמה נק’ להמשך העונה של ריאל מדריד בפרט ודרכו של זידאן ככלל.

1. סבאיוס, יורנטה, ומיוראל כמשל.
בשנה שעברה, בשיא הצלחתה של ריאל מדריד בשלב זה של העונה, כלל כלי התקשורת ברחבי אירופה דיברו על המהלך הגאוני של זידאן:

Real madrid A- ההרכב הראשון והקלאסי של ריאל מדריד שיועד לליגת האלופות, ל"משחקים הגדולים בליגה" ולאליפות העולם למועדונים.

Real madrid B- ההרכב השני של ריאל מדריד, שכלל כוכבים שיכלו לככב בכל ליגה באירופה כגון חאמס רודריגז, אלבארו מוראטה, דנילו (שאמנם היה שנוי במחלוקת אך עשה את העבודה), נאצ’ו הנפלא וקובאצ’יץ’ הדינאמי.
זה היה הנשק הכי חזק של זיזו לעומת שאר הקבוצות, ספסל על שמאפיל על כל ספסל של קבוצה באירופה.
ולכן נשאלת השאלה המתבקשת- איפה ומתי זה השתבש?
נדמה שההבדל הוא באמון של זידאן בשחקנים שהביא כתחליפים לכוכבים שעזבו.
וואיחו לא מקבל את האמון שהיה בפפה למרות שנבחר לתגלית העונה בגרמניה.
סאביוס למרות טורניר מצוין ביורו הצעירות ונצחון על ברצלונה בצירופו לא מקבל מספיק קרדיט לעומת חאמס.
והעמדה הכי חשובה, עמדת החלוץ- 15 שערי ליגה היו לאלבארו מוראטה מהספסל בריאל מדריד.
כשקארים בנזמה לא מתפקד כבר מספר עונות, וזיזו לא מספיק מאמין במחליף שהביא למוראטה, בורחה מיוראל, ריאל מדריד נקלעה לבעיה.
מהיכן אמורים להגיע אותם 15 שערים של מוראטה(?) שעשו את ההבדל לטובת ריאל מדריד בין זכייה בתואר, לבין הפער העונה שעומד על 14 נק’ עם משחק חסר.

2.השיטה- 4-4-3 או 4-4-2?
כל עוד גארת’ בייל ממשיך במסכת הפציעות שלו, ובנזמה ממשיך לא לפגוע, העול ההתקפי נופל על מי אם לא, כריסטיאנו רונאלדו.
טוני קרוס ולוקה מודריץ כבודם במקומם מונח, אך הם לא קשרים שמרבים לתרום בפן ההתקפי מבחינה מספרית.
דני קרבאחל המגן האהוב חווה חוויה לא פשוטה העונה ונעדר לא מעט זמן (בעיית לב הידועה), ומרסלו בצניחה מתמדת ביכולת העונה (ארחיב על כך בהמשך).
רונאלדו יחגוג בעוד פחות מחודשיים 33 וכנראה שכבר אי אפשר לבד. את הגולים והמספרים שלו הוא ייתן כמו כל עונה אך יכול להיות שזה יהיה מאוחר מדי.
ללא גארת בייל כשחקן כנף וחוסר בתחליף מתאים, זידאן פונה ל4-4-2 בשיטת יהלום, כאשר בנזמה וכריסטיאנו משחקים כחלוצי חוד.
מתחת לבנזמה וכריסטיאנו, לרוב משובץ איסקו שלאחר הירידה ביכולת של שני המגנים,מתקשה לבוא לידי ביטוי.
במערך הזה ריאל מדריד הביסה את יובנטוס, אך נדמה שהשנה זה לא עובד, בעיקר בגלל ירידה ביכולת של מספר שחקני מפתח, בראשם ראמוס טוני קרוס והכי בולט מרסלו.
הברזילאי מתקשה להציג יכולת תקינה העונה בטח ביחס ליכולת המזהירה שהציג בשנה שעברה.
מרסלו סיים בחמשת המבשלים הבכירים בלה ליגה עם 10 כאלו.
העונה הברזילאי עומד על בישול אחד בליגה ובישול אחד ליגת האלופות, כאשר מספרים דלים אלו מראים בבירור את ההשפעה שלו על הקבוצה.
זידאן חייב שוב להמציא את עצמו מחדש ולמצוא פתרונות למצב הקיים שהקבוצה נקלעה אליו.

3. חלון ההעברות של ינואר-
שמו של שוער בילבאו הצעיר קפה אריסבאלגה נקשר שוב ושוב בעת האחרונה לקראת מעבר לריאל מדריד.
הספרדי הצעיר מיועד לתת פתרון של יציבות בשער ריאל מדריד שלא היה קיים מאז העזבתו של הסמל איקר קסיאס, ולאחר הכשלון בהבאת דוד דה חאה שהתפתח לדעת רבים להיות השוער הטוב בעולם, ריאל לא רוצה לפספס את השוער הספרדי הגדול הבא אך האם הוא הפתרון האידיאלי?
טיבו קורטואה גם כן מוזכר, שוב שוב, להגיע לאייש את שערה של ריאל, ולטעמי הוא פתרון הרבה יותר טוב למרות המחיר, זאת בשל בשלותו והיכרותו עם לחץ הן ביריבה המרה אתלטיקו והן בצלסי אלופת אנגליה (כנראה) היוצאת.
ריאל מדריד משוועת לפתרון התקפי בדמות חלוץ שיחליף את בנזמה, או לפחות ייתן לו תחרות שאבדה עם עזיבתו של מוראטה.
הבעיה היא שמעטים השמות שיכולים להגיע בינואר ולשחק בליגת האלופות, כשהאופציה העיקרית היא מאורו האיקרדי המושמץ והכשרוני.
בנוסף אליו כדאי לשקול נסיון להחתים את אלכסיס סאנצ’ז, בטח כשהחוזה שלו עתיד להסתיים העונה ויוכל להגיע יחסית בזול.
זידאן בנוסף צריך להחליט לאן הוא הולך- הודאה בטעות באי רכש בקיץ והבאת חיזוק התקפי לכריסטיאנו, או אמון מוחלט בצעירים, לפחות בליגה, שגם כך נראית אבודה ופיתוח שלהם לעונות הבאות.
תחליט זיזו, תכלית.

(Amit Yaron) #960

אחלה ניתוח!
מסכים איתך שהשנה זה פשוט פחות עובד בגלל חוסר מזל/חוסר חשק/שחיקה שיש למספר שחקני הרכב
כמו מרסלו,טוני קרוס. בנזמה חלוץ שהוא פשוט לא ברמה של ריאל לפחות בכושרו הנוכחי בשנתיים האחרונות.

לגבי הצעירים, הספסל של ריאל באמת משהו מפחיד, כל כך הרבה פוטנציאל כמעט בכל עמדה במגרש, אני צופה עתיד מזהיר ומקווה שזידאן ידע איך לפתח אותם, ולא להתפתה לרכוש בחלון ההעברות - אמון מוחלט בצעירים, לפחות בליגה, שגם כך נראית אבודה ופיתוח שלהם לעונות הבאות (אתה כתבת, מסכים ביותר)

(harozim) #961

מישהו צפה מספיק בקפה בשביל לדעת אם זה שדרוג?