דיון הטקטיקה והסגל

ריאל-מדריד

(Guy) #902

לא בהכרח מספר עשר, זה תפקיד שדיי נכחד בעשור האחרון. אבל גם זה עדיף על הקיים.

הBBC הם בהחלט בעיה נוספת. מעבר לכך שאי אפשר לסמוך על בייל, לשחק עם שני חלוצי 9 כמו בנזמה וכריסטיאנו זה לוקסוס גדול מידיי. וכששניהם לא נותנים עונה גדולה כמו השנה - זאת כבר ממש צרה.

אנחנו בדרך לאליפות ולחצי גמר הצ’מפיונס בעונה שבה כל החמישייה הקדמית בהרכב הראשון לא מדהימה, בלשון המעטה. ומי שאמור להיות השחקן ה12 מבחינת שם ומעמד לפחות, חאמס, לא אהוד על המאמן. זה דיי מדהים.

(whykds) #903

מספרי עשר נכחדים לאט לאט (בין השאר כי אין עשר ב 433, ב 4231 הם בהחלט קיימים), אבל כרגע זה מה שאנחנו צריכים: שחקן שמקבל את הכדור גבוהה, יוצר מצבים, עושה תנועה ויכול לאיים בעצמו על השער. ויש לנו שניים כאלה טבעיים, וברמה גבוהה. שני חלוצים מאפשר לך כל קומבינציה מבין בייל, רונאלדו, בנזמה ומוראטה. באחת שיפרת את הגמישות הקבוצתית

(Mr.Maestro) #904

כל מה שקורה אצלנו, אין לי איך לקרוא לזה אלא רק צרות של עשירים. יש לנו שחקנים מדהימים בקישור ובאמת הבחירה קשה.
לי לא ברור דבר אחד, במשחקים מול באיירן ומול אתלטיקו הקבוצה פשוט שיחקה נהדר, הגושפנקא לזה היא שגם אובלק וגם נוייר היו המצטיינים במשחקים האלה. אני מנסה להבין למה יש כאלה שנויים קיצוניים ביכולת?! אולי זה זידאן שלא מכין את הקבוצה ברמה המנטלית הנדרשת למשחקים מול הקבוצות הקטנות? באמת לא מצליח להבין, אבל דבר אחד אני יודע, כשהם רוצים הם יכולים!
במצב הנוכחי, אני רואה רק שחקן אחד שצריך להיות מחוץ להרכב, וזה בייל. כל עוד שהוא מציג כזה כדורגל מקומו על הספסל, ואיסקו צריך להיות במקומו. הבעיה היא שאנחנו בישורת האחרונה, וזה ממש לא הזמן לשחק עם מערכים, באמת דילמה…
דרך אגב, באופן כללי אני לא חושב שזה רעיון רע לעבור לשחק בצורת היהלום בקישור, עם מגינים שיש לנו, אני בטוח שמשחק האגפים בקושי יפגע לעומת ה4-3-3, אבל עדיף שנתחיל להריץ את השיטה הזאת מהעונה הבאה.

(de_la_red) #905

לא בטוח שהייתי קורא לו וורלד קלאס. אני יכול לראות את בנזמה עובר לליון למשל ומשפר לה את משחק ההתקפה. אני לא רואה את קרוס עובר דורטמונד או ללברקוזן ומשפר להן את הקישור באופן ניכר. הרי זה מה שוורלד קלאס אמור לעשות לא? נו טוב, זה לא באמת משנה כי סביר להניח לא נדע. טוב שלא החתימו אותו עד לביאת המשיח…

(Rock'N'Raul) #906

קודם כל צריך לראות מה קורה בעונת המלפפונים. יש לי תחושה שהקיץ הקודם היה השקט שלפני הסערה…

(Guy) #907

לי לא ברור דבר אחד, במשחקים מול באיירן ומול אתלטיקו הקבוצה פשוט שיחקה נהדר, הגושפנקא לזה היא שגם אובלק וגם נוייר היו המצטיינים במשחקים האלה. אני מנסה להבין למה יש כאלה שנויים קיצוניים ביכולת?!

הדיפה לפה או לשם של שוער יריב, בשני משחקים מול שתיים משלוש היריבות הכי חזקות ששיחקנו נגדן העונה, היא לא גושפנקא לכך שהקבוצה משחקת כדורגל טוב. בדרבי שיחקנו הכי טוב שאנחנו יכולים כנראה, וזה עדיין כדורגל לא מבריק (וגם לא תוצאה מבריקה). גם לא במחצית הראשונה נגד באיירן.

אין לי תלונות על שני המשחקים האלה אלא על כל היתר, אבל גושפנקא למה שניסית לומר זה לא.

בתאוריה כן, בפועל זה מה שאמור לעשות בייל/חאמס/איסקו/לוקאס גם היום. גם אם תסרטט אחד מהם באמצע ולא בצד זה לא יעזור בעיניי. היכולת של השחקנים חשובה יותר מהמיקום שלהם בציור.

(whykds) #908

זה לא סרטוט, זה להוציא את בייל (לדוגמה) ולהציב במקומו את איסקו/חאמס. שינוי מהותי כי הוא על חשבון הבי בי סי ולא על חשבון אחד משלישיית האמצע.

(Mr.Maestro) #909

אני לא יסכים איתך, אני חושב שהקבוצה שיחקה טוב עד טוב מאוד במיוחד שזה יריבים איכותיים, ולא כל מיני חטאפה ולגאנס. היה לנו הרבה תלונות שכל המצבים מגיעים מהגבהות מאגפים, במשחקים האלה ראינו גם מסירות מפתח דרך האמצע. זה לא עדיפה לפה או לשם, זה הרבה עצירות של השוערים ממצבים קורצים שהגענו אליהם, זה לא מצבי 50/50. שוב פעם בהתחשב בזה שזה יריבות איכותיות, ראיתי שתף משחק, ראיתי הרבה מצבים מצד הקבוצה, ואם נבוא ב70% הכנה מנטלית נגד קבוצות קטנות ודרג ביניים, כמו שאנחנו באים נגד הגדולות אנחנו גם נראה מבריק, לי אין בזה ספק. השאלה למה זה לא קורה?
בנוגע לבאיירן במחצית הראשונה, מסכים איתך שריאל הייתה בינונית, אבל שיחקנו בחוץ נגד באיירן, ויחד עם זאת אם תסתכל על המצבים במחצית הראשונה שנוצרו תוך כדי משחק, לדעתי היה לנו אפילו יתרון קטן. הקישור וההגנה עשו את המוטל עליהם ומנעו מבאיירן מצבים ממשיים לשער.

(Guy) #910

whykds - זה לא מהותי כי זה מה שקורה בפועל במרבית המשחקים העונה, בגלל שבייל פצוע. אני חושב שאנחנו פשוט לא תוקפים עם מספיק שחקנים ושני חלוצי רחבה שלא יוצרים לעצמם מצבים הופכים את משחק ההתקפה לאפור.

כי זה לא אפשרי, בדיוק כמו שאנחנו לא מתרגשים ממשחק מול אוססונה כמו ממשחק מול באיירן כך גם השחקנים. בשביל לנצח קבוצות קטנות ובינוניות בעקביות צריך איכות, ואכן יש לה אותה. בשביל לעשות את זה בקלות ובסטייל צריך הרבה איכות וקבוצה מגוונת.

ההופעה שלנו נגד באיירן וגם בדרבי הייתה בסדר גמור בהתחשב ביריבות, אני לא מתלונן, אבל לא הייתה שם שום בשורה לגבי הדברים שאנחנו מדברים עליהם ובטח שאי אפשר להסיק מהם על היכולת שלנו להתמודד עם בונקרים (שאיתם אנחנו מתמודדים רוב הזמן). אגב, גם נגד באיירן רוב המצבים הגיעו מהרמות, כולל השער הראשון והנגיחה של בנזמה למשקוף במחצית הראשונה. הגול השני הוא חצי הרמה. נגד באיירן, כאמור, זה מעל ומעבר. שלא ישתמע פינוק מההודעה הזאת.

(Mr.Maestro) #911

ופה באופן כללי הטענות שלי לזידאן, לא ביקשתי 100% גישה מנטלית כמו במשחקים הגדולים, אלא רק 70%. עוד משהו שכן הייתי מצפה מזידאן דווקא במשחקים מול קבוצות קטנות/ביניים זה לוותר על קסמירו לטובת איסקו ולהוריד את טוני להיות אחורי.
אתה יודע שכאשר אנחנו מסתכלים על המשחק, אנחנו עושים הסקת מסכנות ברוב המקרים גם בהסתמך על התוצאה. אם המשחק מול אתלטיקו היה נגמר ב3-1 אז יכול להיות שהיינו אומרים משחק מבריק. אני אתן לך דוגמא למה אני מתכוון, המשחק הראשון בקלדרון נגמר ב3-0, היו פה הרבה תשבוחות למשחק של ריאל, אבל תכלס ריאל לא הייתה מבריקה, היא נתנה משחק טקטי אדיר והייתה מאוד יעילה, אגב יעילות שהייתה חסרה מאוד מול באיירן והמשחק מול אתלטיקו בברנבאו. לכן הכל יחסי…

(whykds) #912

זה לא מדוייק בכלל, אבל בכל מקרה כשה- BBC כשירים הם ההרכב הראשון. דעתי היא שאם הסגל ממשיך ככה אז עדיף שהם יתחרו על שני מקומות במקום שלושה.

(whykds) #913

מה שקרה אתמול היה שבהתקפה איסקו תופקד מאחורי החלוצים וקיבל המון חופש. בהגנה הוא נאלץ ליישר קו כדי לבלום את המהירות והאיכות של באיירן. איסקו לא נגע המון בכדור עד שהוחלף ע״י ואסקז בדקה ה-70, אז גם שינונו מערך חזרה ל-433.

כמה דברים שאני לוקח מהשינוי הזה:

1. החדות של רונאלדו מוסיפה לרדת מה שפוגע דראסטית באיכות המתפרצות שלנו, בטח כשבייל לא על המגרש. לעיתים שווה לוותר על היציאה קדימה בשביל משחק עם יותר מובילי כדור
  2. עוד ב- 11 מול 11 יצרנו כמות יפה של מצבים, בעיה שנידונה פה לא מעט
  3. זה מאפשר גם לקרוס וגם למודריץ׳ להצטרף להתקפה מקו שני ביעילות גבוה יותר
  4. אגפים - עדיין לא ברור איך שינוי כזה ישפיע על משחק האגפים שלנו. בדרך כלל ב- 433 הקיצוניים עושים עבודה התקפית עם המגנים. אצלנו התרומה ההתקפית של דני ומרסלו כל כך גדולה עד כדי כך שהיא לא נופלת ואף עולה על זו של הקיצוניים. תאורטית הגיוני שזה יפגע במשחק האגפים, מעשית אתמול זה לא פגע (כמובן שעוד צריך לראות בעתיד).
  5. איסקו יעיל יותר כשהוא מקבל כדור קדימה. לא חושב שהוא מסוג המספרי עשר שכדאי להוריד אחורה יותר, הוא לא נותן תפוקה כפליימייקר אחורי.
  6. אני מת מת לראות שם את חאמס.
  7. הגנתית נדמה לי שאנחנו מזמינים פוזשן בצורה הזו, כי ליריב קל יותר להתחיל התקפה בצורה מסודרת.
  8. לדעת לשחק ביותר משיטה אחת זה כאב ראש חיובי עבור המאמן. הסיכוי שיותר שחקנים ימצאו את עצמם בקבוצה עולה.

(harozim) #914

אהבתי מאוד את ההרכב והמערך אתמול.
לדעתי זה צריך להיות ההרכב הראשון שלנו. חוץ מזה שהכדורגל יותר “יפה” לעין ויותר כיף לצופה, לדעתי לאורך זמן הוא יהיה יותר יעיל.
להוסיף את איסקו במקום בייל זו תוספת “שכל” אדירה. בייל טיפש לדעתי.

(Rock'N'Raul) #915

בלי קשר למשחק אתמול, מעניין אותי משהו מאוד קטן: הרבה טענות הועלו פה נגד קרוס , עם חלקן אני מסכים ועם חלקן אני לא, סה"כ מדובר בשחקן אדיר עם יכולת מסירה אדירה, מיקום הגנתי מצויין ובעיטה נקייה שלצערנו הוא לא מרבה להשתמש בה. נראה לי שאנחנו פה בפורום עוסקים בשאלת הביצה והתרנגולת כשאנחנו מדברים על טוני קרוס ובכללי על כל הקישור שלנו - האם זה קרוס שלא מוסר לעומק או שאלו שחקני ההתקפה שלא עושים תנועה לעומק ובכך מהווים אופציית מסירה? באופן כללי קל לראות הרבה פעמים שגם קרוס וגם מודריץ’ מחפשים וגם מוצאים לא מעט את מרסלו וקרבאחל, בזמן שדווקא השלישייה המובהקת שמקדימה בקושי משתתפת איתם בהנעת הכדור…

תכלס? קשה לי להבין למה אלא אם כן זה בא מהכיוון של זידאן, הרי מספיק להסתכל על אינייסטה או מסי כשהוא יורד לקישור ולראות כמה הם מחפשים את התנועה האלכסונית של מי שלא יעשה את התנועה האלכסונית. מסתכלים קדימה, כל הזמן מחפשים את העומק ורק כשרואים שאין אופציה (או שאין אופציה טובה ששווה לקחת את הסיכון באיבוד כדור) בוחרים בפעולה אחרת.

בייל ורונאלדו כבר מזמן לא חותכים למרכז מהאגף ובנזמה מעולם לא עשה זאת. אולי האמת איפשהו באמצע וזה לא רק שקרוס “לא נותן תכלס”, מה שאני כן מסכים איתו חלקית, אלא שאין לו ולמודריץ’ כל כך למי לתת תכלס? הרי בשביל לבשל שער צריך שחקן שיעשה תנועה כדי לכבוש שער… ואין לנו כזה שחקן בקבוצה. אם מקודם חשבתי שבייל חייב לעוף בקיץ, עכשיו אני בטוח, ורצוי ששחקן שבא מהקו וחותך למרכז (כמו ניימאר, ועזבו את רמת הביצוע, אלא הפעולה עצמה) כדי לכבוש. זה יכול להיות אסנסיו, אף על פי שהוא ימני, זה יכול להיות מרקו רויס שאני אישית לא בעדו עקב היסטוריית פציעות נרחבת… בקיצור, הפתרונות לזידאן, אבל ברור כשמש לטעמי ששינוי חייב להתבצע וזה לאו דווקא רק באופי של הקישור אלא באופי של ההתקפה. שחקן טכני וסקורר שעומד המוצא שלו בקו זה מאסט, אם הוא שמאלי זה בונוס. כמה כאלו יש בכדור העולמי כיום שהם ברמה המתאימה לריאל מדריד? אני באמת לא יודע, תקופה ארוכה שאני לא חורש את הליגות של אירופה בטלווזיה, אבל אחד כזה חייב לנחות במדריד וללבוש את החולצה הלבנה.

מעבר לחוסר התכליתיות ההתקפית בקישור, אני חושב שזה חוסר תכליתיות של ההתקפה עצמה כבר. הקישור תלוי בהתקפה יותר מלהיפך… בעיות הגומלין עמוקות מאוד אבל תחושת בטן מסויימת אומרת שהבעיות נובעות יותר מההתקפה מאשר מהקישור.

(harozim) #916

הוא שמאלי.

לגבי השאר, אני ממש מסכים איתך. אין תנועה בהתקפה שלנו כ"כ.

(Mr.Maestro) #917

חייב לציין שנהנתי לקרוא את מה שכתבת, בלי רעל אלא ביקורת עניינית!
אני חושב שבמערך של 4-3-3 ההבדל בין קבוצה מבריקה לקבוצה יעילה זה קסמירו. עם קסמירו אנחנו כן נראים מאוד עוצמתיים באמצע המגרש, אבל כיוון שהוא די מוגבל התקפית (על אף הבישול אתמול) אנחנו לא מבריקים. באופן כללי אהבתי אתמול את מערך היהלום, למרות שלא פעם הרגשתי שהשחקנים לא מתואמים. אני חושב שאם זיזו ירוץ קצת יותר עם המערך הזה, נקבל גם יעילות וגם כדורגל איכותי. מאוד אהבתי ששחקני הקישור אתמול היו מאוד מעורבים התקפית, קרוס (למרות ההחמצות) מודריץ ואיסקו. גם בגלל איכות המגינים שלנו משחק האגפים כמעט ולא נפגע.
בנוגע להתקפה, מסכים איתך ב100%, אגב גם כתבתי על זה לפני יותר מחודש. אני רואה לפעמים את שחקני ההתקפה שלנו, אני מדבר על ה-BBC ובא לי לשבור את הטלוויזיה, פשוט הם לא עושים תנועה, לא חיתוכים,לא פינוי שטחים, לא פעם רונאלדו או בייל במקום להיכנס לאמצע, נכנסים לרגליים של המגינים ודווקא היחיד שיוצא מהשבלוניות הזאת, זה בנזמה, אבל הוא לא עושה את זה מספיק.
במצב הנוכחי אני חושב שלזיזו יש סיבה מספיק טובה לחשוב על שינוי מערך לזה ששיחקנו אתמול, אבל בשביל לשפוט איך זה יראה לא מספיק משחק אחד.

(Rock'N'Raul) #918

תשמע, מצטער שאחרי שדיברתי על ההתקפה אני לוקח את הדיון גם לקישור אבל זה הכרחי במיוחד אחרי המשחק אתמול. אני מאמין שכולנו ראינו (ונדמה לי שזה גם נאמר בפורום) שקאסמירו על אף הרבה חטיפות - פשוט מאבד המון את הכדור אחרי. לפעמים נדמה שהוא אפילו לא אופציית מסירה נורמלית כי הוא מאבד כדורים גם כשהוא לא תחת לחץ. אז נגד אוסאסונות וגרנאדות יש איזה ראמוס שיציל את המולדת בדקה ה-90, אבל נגד קבוצות כמו באיירן מינכן כל איבוד כדור זה סכנת נפשות. אתמול היו לו לפחות 3-4 מקרים כאלו בהם קיבל את הכדור, ללא לחץ, ופשוט לא העביר אותו טוב קדימה. עכשיו נשאלת השאלה, ושוב אנחנו חוזרים לביצה והתרנגולת והפעם מכיוון שונה, לא עדיף לשחק עם שחקן נוסף בקישור שמסוגל להניע כדור תחת לחץ ובאופן כללי לשחק באינטנסיביות כמו מול הגרמנים? בסופו של דבר במשחק כזה שחקן כמו קסמירו יכל להיות בעוכרינו כאשר הוא פשוט היה כבד מדי לעומת שחקנים כמו רובן, ריברי, אלאבה וכו’ ועשה לא מעט עבירות שכל אחת יכלה לזכות אותו בצהוב, שנשלף עבורו רק פעם אחת. עם שופט טיפה מחמיר היינו משחקים ב-10 מול 11 וזה עוד בלי השחקן שאמור להיות הפועל השחור…

מעבר לבעיה הזו שאני חושב שהפיתרון הוא קובאצ’יץ’ (באמת שאני לא מחזיק מקסמירו שחקן הגנה ענק כמו שאוהבים לפאר אותו כאן, הוא כן טוב הגנתית אבל הוא עושה המון עבירות שלא תמיד נשרקות נגדנו ופשוט חסר טכניקה מספיקה), בעיה נוספת היא שאין לנו שחקנים במעמד גבוה בקבוצה שעושים תנועה בין הקווים, למעט בנזמה ואיסקו. מודריץ’ וקרוס נעולים פחות או יותר מאחורה וזה בגדר נס כשהם בועטים לשער כשהיוצא מהכלל זה המשחק מול באיירן, רונאלדו ובייל נעולים מקדימה וגג התנועה שלהם זה להחליף אגפים או להיתקע ברחבה כמו עמוד תאורה… חסר לי המון פעמים השחקן הזה שיוצר יתרון מספרי במרכז השדה כשהוא בא דווקא מקדימה כדי לקבל כדור או לחילופין קשרים שבאים מאחורה ומהווים אופציית מסירה באיזור המסוכן. זה פשוט זועק לעין כל הדברים האלו - חוסר בתנועה אלכסונית, ניידות אפסית בין הקישור להתקפה, מקובעות (ניתן את הכדור למרסלו והוא כבר ירים/ינסה לעבור שחקן/אנערף, כנ"ל קרבאחל מימין)… גם עם שחקנים חסרי טכניקה כמו קסמירו ונעולים כמו בייל, רונאלדו, קרוס ומודריץ’ הגיוון צריך לבוא ליתר ביטוי גם במצבים לשער. מול מינכן זה נראה יותר טוב וגם שם כמו שציינתי הבעייתיות עם קסמירו הייתה ברורה לדעתי, אבל אני לא בטוח כמה מזה קשור לכך שהם עלו עם הרכב סופר התקפי כשכל השחקנים שלהם חותרים קדימה ב11 מתוך 10 פעמים.

אז בנוסף להודעה הקודמת שלי, הייתי אומר שמעבר לחוסר בתנועה בחלק הקדמי חסרה גם הניידות בין ההתקפה לקישור ולהיפך. לפעמים אנחנו פשוט שקופים מדי וכל פעם שקבוצה כלשהי מחנה (חלקית) אוטובוס אצלה ברחבה אנחנו מתקשים להגיע להזדמנויות וזה דווקא בגלל ששחקני ההתקפה לא באים אחורה כדי לקבל כדור, לבנות התקפות וליצור מצבים על קו ה-16. כמה פעמים שמסי עשה מהלכים כאלו בדיוק, התחיל טיפה מאחורה יותר ובדאבל פס פשוט ביטל שחקן ויצר לעצמו מצב נוח לבעיטה על סף הרחבה? מהלך מסי טיפוסי ולדעתי אחת מהשיטות היותר טובות לפצח בונקרים, ובכללי נותן נשק התקפי חזק מאוד, וזה רק היבט קטן…

מצטער שאני נותן דווקא את הארגנטינאי כדוגמה לא מעט, אבל לדעתי אפשר ללמוד המון מברצלונה של מסי על איך לפרק בונקרים ללא הגבהות לרחבה כמעט. שחקני התקפה שיורדים אחורה כדי ליצור יתרון מספרי, שחקני קישור שבאים מקו שני כדי לכבוש ובאופן כללי ליצור בלבול בהגנת היריב. אם יש לך שמירה אישית מהבלם וברחת לו מקו ההגנה - או שיצרת בור במרכז ההגנה או שיצרת יתרון מספרי בקו השני. לריאל מדריד יש מספיק שחקנים איכותיים כדי לעשות את זה, ואם לא - יש מספיק כסף כדי לקנות אחד כזה. לא שאני חושב שאין כאלו על הספסל, כן?

תודה על התיקון, אם כך אז בכלל הוא הופך אפילו ליותר רלוונטי אם מישהו חשב שהוא לא.

(whykds) #919

מתאו קובצ׳יץ׳ -
עולה פה מדי פעם הרעיון לעשות בו שימוש במקום קאסמירו. כמובן שאין טקטיקה נכונה אחת לכל המשחקים, אבל הייתי רוצה להתייחס ולהשוות קצת בין השניים.

קובצ׳יץ׳ הוא שחקן טוב והחתמה מעולה ופוטנציאל גדול - אבל הוא לא קשר אחורי. בדיוק כמו לוקה מודריץ׳ או סמי חדירה.

קשר אחורי ממוקם אחרת ועובד שונה לגמרי בהגנה. קאסמירו מתאים לתפקיד כי הוא גבוה, חזק ואגרסיבי. בהגנה הוא יורד עד הרחבה תוך כדי שהוא הראשון שצריך להגיש עזרה לקו האחורי. זה מתבטא בכך שהוא מחסל הרבה התקפות שכבר עברו את קו הקישור שלנו ומגיעות לשליש המסוכן. התקפית יש לו בעיטה מרחוק והוא מסוכן בנייחים. המינוסים שלו הם שקשה לו כשלוחצים אותו, קבלת החלטות לא מיטבית, טכניקה לא מדהימה עם הכדור ונגיעות לא תמיד מדויקות. קאסמירו נוטה לעשות פעולות ״מסוכנות״, כלומר כאלה שיש סיכוי שיכשלו, אבל אם הן מצליחות אז יכול להיווצר מצב לגול. הצד השני של זה הוא איבוד כדור שיכול להוביל לגול של היריב.

קובצי׳ץ שחקן שונה. נמוך וזריז יותר. ניחן במחשבה מהירה וראיית משחק טובה מאד, נגיעה ראשונה בכדור מעולה (תוצאה של מחשבה מהירה). טכניקה טובה משל קאסמירו, יכול להיחלץ מלחץ על שטח קטן. טוב מאד במתפרצות ומשחק מעבר. הגנתית יכול לכסות שטח (שוב מאפיין של שחקן חכם, כמו קרוס למשל). גם לו יש יכולות תיקול, אבל הן עדיין פחות טובות מאלה של קאסמירו. בדומה לקאסמירו, עדיין לא שחקן מהוקצע ומדוייק מספיק. נוטה לחוסר יציבות. בעתיד הוא יכול להתפתח לקשר בוקס טו בוקס טוב מאד, מצרך נדיר בכדורגל.

אני לא רואה סיבה להשתמש בקובצ׳יץ׳ בתור קשר אחורי שממוקם מאחורי קו ההגנה, כי ככה הוא יסורס וזה יהיה חבל. הדבר הנכון עבורו יהיה לקבל יותר ויותר דקות בעמדה שלו, שהיא הכי קרובה למשבצת של מודריץ׳. כרגע קאסמירו הוא הקשר האחורי הטבעי היחידי בסגל. לא רק שאסור לוותר עליו, ישנם משחקים בהם שחקן אגרסיבי כזה נחוץ מאד.

כאן יש מפות שלו בדרבי הראשון ונגד חיחון, אז הוא היה האחורי מבין השלישייה בהגנה. מנגד מפה של קאסמירה נגד באיירן. רואים רמז לשוני בין השחקנים ואת העובדה שקאסמירו נוטה לעשות הגנה ברחבה. אני מסתכל על זה בדרך כלל אחרי משחקים, לדעתי זה מייצג מגמה.
(האיקס זה tackle, העיגול clearance - כלומר להרחיק כדור בהגנה, המעויין interception - כלומר ״לחטוף״ מסירה והכוכב זה take-on - כלומר התגברות על שחקן [הדבר הזה שבוסקטס בדרך כלל עושה])

(de_la_red) #920

כשהכל מושלם, כלומר שיש שטף משחק, שיטה טובה, שחקנים שלוחצים את הכדור בכל פעם שהוא אצל היריבה, קובה יכול לשחק גם כקשר אחורי לצד 50/50 אחר. כולנו (כמעט) יודעים שזה לא המצב היום.

קובה רחוק מלהיות קשר אחורי קלאסי כמו קסמירו כפי שרשמת. שחקן כמו קסמירו הוא אס לריאל מדריד 2017 שהשיטה שלה הוא לתקוף דרך המגנים בכל התקפה אפשרית ולהשאיר הכל פרוץ מאחורה. לא לחינם הוא הבאנקר של זידאן.

אגב, טעות קטנה: חדירה ועוד איך קשר אחורי ואי אפשר לשים את השם שלו ליד השם של מודריץ’. זה שהוא לא היה טוב בזה במיוחד עד השנים האחרונות שהוא התייצב לא עושה אותו קשר 50/50. גם אם בתקופה מסויימת בקריירה שלו הוא היה מוגדר כאחד, אין לו מושג מה לעשות עם הכדור שהוא בחצי של היריבה.

(whykds) #921

זה כבר יהיה סמנטיקה. אצלנו (ועכשיו ביובה) הוא משחק דאבל פיבוט עם אלונסו ופיאניץ׳ בהתאמה. זו המשבצת שלו. הוא לא הקשר הקלאסי שמתמקם מאחורי רביעיית קישור ומטאטא. הוא טוב יותר בלסגור שטח. הוא גם מוצא את עצמו בעמדות התקפיות הרבה יותר מקשר אחורי קלאסי. מסכים איתך שאין לו מושג מה עושים עם כדור (וזה שהוא מבקיע נגד פסקרה לא מרשים אותי). אבל כאמור זה סמנטיקה, אני מאמין שאנחנו רואים אותו בעין דומה.