דיון הטקטיקה והסגל

ריאל-מדריד

(Mr.Maestro) #862

כמה פעמים אתה ראית את מסי בא לקבל כדורים מהבלמים? אולי פעם אחד במשחק. בדרך כלל הכדורים מגיעים אליו בדרך כלל מהחצי של הקבוצה היריבה לא לפני כן. [quote=“bixente, post:859, topic:11286, full:true”]
אוראל - תתעלם מהדמגוג
[/quote]

למה תתעלם, או שאתה מבין טוב מהם?. דמגוג לא דמגוג, אבל בינתיים כל מה שאתם עושים זה רק לירות באקדח פיקות, אבל אחד מכם לא ביסס שום טענה שהייתי אומר לעצמי, וואלה יכול להיות שאני טועה!

(orelh94) #863

בוא תסביר לי איך אתה רוצה שנבסס את הטענות שלנו… גיא הביא לך מפות חום אבל הן לא התאימו לתאוריה שלך אז הן לא רלוונטיות מספיק.

(whykds) #864

אם זה לא אומר כלום אז בשביל מה התגובה הקודמת? :slight_smile:

כמו כל סטטיסטיקה, היא אומרת מה שהיא אומרת, איך אתה מבין את הסיפור כולו זה עניין של נתונים אחרים ופרשנות.

(de_la_red) #865

השאלה שצריכה להשאל היא אחרת: כמה פעמים מסי יורד אחורה לאזור החצי כדי לקבל כדור? הרבה. במיוחד שדברים לא הולכים וצפוף. ב3-0 הוא יכול להרשוץ לעצמו לטייל על קו הנבדל, שדברים לא הולכים הוא לוקח לג אחורה ומנצל את היכולת שלו לשנות את פני המשחק.

שוב, אתה בטוח שאתה רואה את המשחקים שלהם?

(Mr.Maestro) #866

בוא נדבר עניינית, נתייחס למפות חום, מה שגיא הביא ואני הבאתי. מה שגיא ניסה להוכיח לגבי קרוס, הראתי את אותו הדבר לגבי מודריץ. הרי ממה התחיל כל הסיפור, זה שטענתי שמקומו של איסקו או קובא צריל לבוא על חשבון מודריץ’ כי הוא נמצא בירידת יכולת, ולא תורם התקפית.[quote=“orelh94, post:861, topic:11286, full:true”]
לא, עדיין לא ענית לי למה עדיף את קרוס על פני כל קשר אחר שיש לנו בסגל ויכול למלא את התפקיד שלו. אתה מתחמק כי אין לך תשובה ועמוק בפנים אתה יודע שאנחנו צודקים אבל נכנסת לעמדה שלך כ’'כ עמוק שכבר לחזור בך תהיה פאדיחה. אז אתה שולף חרטות מהמותן.
[/quote]

כי כתבתי את זה אלף פעמים, אין מי שיכול לנהל את המשחק כמו קרוס. כשמשחקים מול קבוצות טובות היחידי שיודע לעשות סדר במגרש זה טוני, ושהמעבר בין ההגנה להתקפה מתבצע בצורה הטובה ביותר. אתם מסתכלים על המשחקים מול הנמושות של הליגה, ואני מסתכל מה קורה במשחקים מול הקבוצות היותר איכותיות ומה קורה כשקרוס לא על המגרש. תראה את המשחק האחרון מול אתלטיקולפני ואחרי (כל אלה שיקפצו עכשיו ויגידו שבחרתי דווקא את המשחק הזה, תבדקו שכל מה שאני אומר על קרוס זה כבר 3-4 חודשים)

(orelh94) #867

כל הטענה שלי מלכתחילה מבוססת על כך שלמודריץ’ ולקרוס אין מקום ביחד, בדיון הנוכחי הזה לא כתבתי את זה, אבל בעבר כתבתי את זה כמה וכמה פעמים. אין מקום גם לקרוס וגם למודריץ’ ביחד כי הם הסגנון שלהם בסופו של יום הוא די דומה, כביכול 50/50 שאמורים לנהל את המשחק ולתרום גם להגנה וגם להתקפה. מי עושה את זה יותר טוב? לדעתי מודריץ’ ולכן מקומו של מודריץ’ בהרכב ולא של קרוס. לצד מודריץ’/קרוס צריך לשחק שחקן 50/50 שנותן יותר תכל’ס ויותר מסוכן לשער, מבשל, מכדרר וכובש. על התפקיד הזה יש לנו שני שחקנים מצויינים על הספסל העונים לשם קובאצ’יץ’ ואיסקו.

וזה מתבטא איך?
איך אתה יודע שהוא מנהל את המשחק טוב יותר כשלא ראית במשחקים הגדולים את איסקו וקובאצ’יץ’? בוא נדבר על המערך הנוכחי כמובן, שבו יש שני קשרי 50/50. גם מול הנמושות של הליגה קרוס עושה את אותו הדבר בדיוק, לעומת קובאצ’יץ’ ואיסקו שנותנים את הערך המוסף. אני לא יכול להגיד לך לגבי באיירן כי לא ראינו אותם. גם לא ממש לגבי אתלטיקו בדרבי האחרון.

(Rock'N'Raul) #868

מאסטרו, לא אכנס לכל דיון קרוס או לא קרוס, אבל לומר על מסי שהוא לא מנהל משחק? פאק, כמה פעמים שהוא ירד לאמצע וקיבל כדור מבוסקטס ושיחק במרחק עצום מהשער, שלח מסירה חותכת הגנות וסידר מצבים של 1 על 1?

מסי כ"כ הרבה פעמים שיחק בעבר כפליימייקר לכל דבר, בעיקר בתקופה פרה סוארז כששחקני ההתקפה העיקריים בברסה היו חבר’ה כמו פדרו ואלכסיס סאנצ’ז. להפוך את תפקיד הפליימייקר לקשר שבא לקבל כדור מהבלמים זה לעשות עוול לתפקיד שהוא כולל הרבה יותר והתקפי הרבה יותר בעיקרו - לבנות את המשחק. בסופו של דבר המטרה במשחק הזה היא לשים את הכדור ברשת ולא לתת את הכדור לשחקן אחר, אלא אם זה קידם אותך לשער. לצערי נראה שאתה שוגה וחושב שהמטרה היא… באמת שלא ברור לי מה אתה חושב שהמטרה. לאורך כל הימים האחרונים אתה מתעסק יותר בסטטיסטיקות תפלות ללא שום תוכן אמיתי. אתה מעלה המון תמונות של מסירות שאני בספק כמה מאיתנו באמת בוחנים את אותן מפות - בסופו של דבר הן לא מספרות את הסיפור המעניין יותר וזה הפוזשן של היריב, אופן המסירה, התנועה של השחקן אליו כוונה המסירה ועוד המון משתנים גדולים כקטנים. לא סתם אומרים על כדורגל שאי אפשר לבחון אותו סטטיסטית.

נ.ב
תפסיק לייחס כל דעה ששונה משלך לגבי קרוס לעדריות אחרי גיא. גם אם זה נכון (ואני נוטה שלא להסכים עם זה), לפעמים אנשים משנים את דעתם אחרי שהם קוראים את דבריהם של אחרים. זה נקרא כושר שכנוע, ואני חושב שמגיע לכותבים כאן קצת יותר קרדיט ממה שאתה נותן להם. חשבת אולי שאתה לא מצליח לשכנע פשוט? זו התחושה שאתה משרה כשאתה רץ ומביא לכאן סטטיסטיקות חסרות חשיבות על תיקולים ושיט מהסגנון הזה. יש שקרים, יש שקרים גסים ויש סטטיסטיקה.

(Mr.Maestro) #869

פשוט אני עושה העתק הדבק מתרד אחר…
הדבר הראשון שעליו אחראי קרוס זה קבלת הכדור מהגנה, והוצאה של הקבוצה קדימה (בפועל מי שצריך לעשות את זה, זה קסמירו, אבל הוא מאוד מוגבל טכנית בקטע הזה). כיוון שאנחנו קבוצה גדולה בדרך כלל ההתקפות מתחילות מזה שהשוער מחלק את הכדור לבלמים, ולא מעיף אותו לאמצע ששם זה 50/50. ברגע שהכדור אצל הבלמים שים לב למה שקורה, הראשון שבא לקבל את הכדור, אולי 80% מהמקרים זה טוני קרוס. בגלל שחרור מהיר ומדויק של הכדור, טוני עושה את זה בצורה הטובה ביותר בקבוצה, וליריב מאוד קשה ללחוץ אותו כי הוא לא סתם משחרר את הכדור במהירות, הוא עושה את זה יחסית בחכמה ובדיוק מאוד גבוה וברוב המקרים משחרר את הכדור לשטחים פנויים. אני אתן לך דוגמה מהמשחק מול אתלטיקו, כי זה פשוט הכי טרי. מישהו הציג פה מפת מסירות לפני ואחרי היציאה של טוני. האמת שלא כל כך הייתי צריך אותה, כי איך אתם אוהבים להגיד זוג עיניים לפעמים טוב יותר מכל סטטיסטיקה. ברגע שטוני יצא, לא היה מי שבא לקבל את הכדור מההגנה. מה שבפועל קיבלת, זה בלמים ומגנים שמעיפים את הכדור קדימה, כי פשוט אף אחד לא בא לקבל את הכדור. על אותם הכדורים, ברובם השתלטו שחקני אתלטיקו, ומקבוצה ששולטת במשחק נהפכנו לקבוצה שרודפת בעיקר אחרי הכדור. נושא קבלת כדור מההגנה מאוד קריטית במיחוד מול הקבוצות הגדולות שמתחילות את הלחץ מההתקפה, בניגוד לקבוצות יותר קטנות שבדרך כלל מתחילות את הלחץ מהחצי, ושם לפעמים אפשר להסתדר בלי קרוס.
עוד פרמטר חשוב כמנהל משחק שטוני עושה את זה בצורה נהדרת, זה העברת כובד המשקל של המשחק מצד אחד לצד שני. זה מאוד קריטי בעיקר מול הקבוצות הגדולות וקבוצות מתבנקרות, שיודעות לסגור שטחים בצורה טובה, ולכן העברת משחק מאגף לאגף מאוד עוזרת לרווח את המשחק, ולמנוע מצבים ששחקן שלנו מוקף ב 2 או 3 שחקנים מהקבוצה היריבה.

(אסף-בארסה) #870

מסי מנהל משחק בבארסה בעל כורחו.

כמו שדה לה רד אמר, האידיאל הוא שמסי יקבל את הכדור כמה שיותר קרוב לשליש האחרון ושם יזרע הרס, אבל מכיוון שהקישור של בארסה קורס והרבה קבוצות מפעילות השנה בעקבות זאת לחץ גבוה, מסי מקבל כדור לא פעם 70 מטר מהשער כדי לפתוח את המשחק.

מסי יודע ״לנהל משחק״ לא פחות טוב מקרוס, והוא גם מייצר שערים יותר טוב מקרוס. זו הסיבה שהוא מן הסתם שחקן הרבה יותר טוב ממנו.

העניין שבארסה מתקשה לצאת מלחץ השנה, וגם לעמוד בלי כדור אנחנו לא יודעים כמוכם, שלא לדבר על לאיים ממצבים נייחים, זו הסיבה שבארסה השנה היא בעיקר ניסים של מסי ולא קבוצה.

בריאל אין שחקני התקפה מגוונים שמייצרים שערים, אלא יותר חיות רחבה, והתלות ההתקפית מתבססת על המגנים. אז יש לכם שחקן כמו איסקו, שגם בוא ונזרום עם מאסטרו שהוא ״מנהל משחק״ פחות טוב מקרוס, אבל הצורך של ריאל לשחקן יצירתי בחלק הקדמי זועק לשמיים. אז יש לכם מגנים סופר טכניים וקשר מדהים כמו מודריץ׳ שיכול לקבל את הכדור מההגנה ולבנות את המשחק, ככה שהצורך בניהול המשחק המפורסם של קרוס יורד. וזה בלי להתייחס לחלק ההגנתי בכלל.

מה זה משנה מה קרוס עושה בנבחרת אצל יואכים לאב (את מי בכלל מעניין הענף הנחות הזה שנקרא כדורגל נבחרות?), משנה לכם מה ריאל מדריד צריכה. והיא צריכה את איסקו הרבה יותר מאת טוני קרוס.

(orelh94) #871

טוב בוא נעשה את זה בשני חלקים, בחלק הראשון אני אתייחס למשחק היום.
אתה חושב שאלמלא קרוס במקום איסקו היום היינו מנצחים את המשחק הזה? קרוס היה יכול לתת גול בדקה ה90? קרוס היה יכול לעשות דריבל מטורף ברחבה ולשים כדור בחיבור? אני מניח שלא.

עכשיו לחלק השני - קודם כל, אתה בכלל לא מתייחס לעובדה שאתלטיקו רצתה לגנוב תיקו והתחילה לעשות לחץ כבד על המגרש. קבלת הכדור מהבלמים זה גם איסקו וגם קובאצ’יץ’ עושים מצויין. אם קרוס מעביר את הכדור במסירה, אתה תראה את איסקו עושה את זה בדריבל לרוחב ואז מסירת עומק, קובאצ’יץ’ מפצה על כך בפריצה כוחנית קדימה ומסירת עומק. אין צורך להיות גאון כדורגל כדי להעביר את כובד המשחק לצד השני, גם ראמוס וקאסמירו עושים את זה מצויין ואפילו חאמס עשה את זה היום.

ואני שוב שואל ומדגיש, פרט לניהול המשחק שזה יש לנו כמה וכמה שחקנים שיכולים ועושים את זה מצויין, מה קרוס נותן מעבר? מה שהוא נותן היום אני יודע ומבין מצויין, שאלתי אותך מה הוא יכול לעשות טוב יותר מקובאצ’יץ’ ואיסקו? הטיעון שנתת לי לא מספק לדעתי וכבר הגבתי עליו ברגע שכתבת אותו.

(Mr.Maestro) #872

בוא נדייק בעובדות, לפני סוארס היה למסי את צ’אבי ואינייסטה. זה שמסי בונה לא פעם את ההתקפה של בארסה, זה ממש לא מגדיר אותו כמנהל משחק. בעיני תפקידו של מנהל משחק זה להעביר את כובד המשחק מההגנה להתקפה. רוצה המחשה לזה, תסתכל על המשחקים של בארסה העונה. למה בארסה השנה מדלגת מעל הקישור? כי אין לה תכלס מנהל משחק שיעשה את זה כמו שצריך.
אני ממש לא מנסה לשכנע אף אחד פה, שכל אחד ישאר בדעתו. אף פעם לא העלתי תמונות של מסירות, גם פה אתה לא מדייק. פעם אחרונה שהתעסקתי בסטטיסטיקה זה היה לפני שבועיים במקה הטוב, אבל יאללה בוא נצא עליו, מבלי לדייק בעובדות. אני חוץ מזוג עיניים ומילים יפות, מנסה גם להראות דברים אחרים ולחזק את הטענות שלי! אם אתה חושב שלזרוק חרא מבלי לבסס אותו על כלום, זה הדרך הנכונה, אז לבריאות. אני מאמין במשהו אחר, למי שלא מתאים שלא יקרא, אם אני כל כך מפריע לכם אז תגידו, אני יכול לחסוך לעצמי את הכאב ראש הזה. שישאר פורום מונוטוני ושכולם יסכימו עם עולם. ודבר אחרון בנוגע לעדר, יש סיבה שאני כותב את זה, ואם לא הייתי נתקל פה בחלק מהמקרים בשיטת העדר הייתי שותק.

(Mr.Maestro) #873

מה זה פרט לניהול משחק? מה כריסטיאנו נותן פרט לגולים, מה נבאס עושה פרט ללעצור גולים. לכל שחקן יש תפקיד ואחריות מוגדרת על המגרש. למה איסקו צריך לבוא על חשבון קרוס ולא מודריץ’, שלא תורם התקפית? קובא מקבל מצוין כדורים מההגנה? תראה את המשחק מול לגאנס. כשטוני היה על המגרש מול אתלטיקו הלחץ הזה לא הורגש, אבל כשאיסקו נכנס, ומודריץ היה גם בקישור אז מיד ירדנו אחורה וההגנה הייתה בפאניקה! ממליץ לך לעבור על כל האשכול במשחק מול אתלטיקו.
למרות שחושבים שלטוני יש בישולים רק מנייחים, אז בתרד משחק אחר הצגתי כמה בישולים של טוני שהם לא מנייחים. ובוא גם נדבר על מצבים נייחים, יש לך שחקן שיכול להניח כדורים בצורה כזאת על הראש של השחקנים כמו טוני? אני בספק. וזה במיחוד כשיש לך נוגחים כאלה.
בשורה התחתונה במשחקים מול הקטנות אפשר לחיות בלעדיו, כי בדרך כלל הם לוחצות על ריאל מהחצי, נגד הגדוליות טוני זה מאסט בקישור, היחיד שיודע להעביר את כובד המשקל מההגנה להתקפה![quote=“asaf92, post:870, topic:11286”]
מסי יודע ״לנהל משחק״ לא פחות טוב מקרוס, והוא גם מייצר שערים יותר טוב מקרוס. זו הסיבה שהוא מן הסתם שחקן הרבה יותר טוב ממנו.

העניין שבארסה מתקשה לצאת מלחץ השנה, וגם לעמוד בלי כדור אנחנו לא יודעים כמוכם, שלא לדבר על לאיים ממצבים נייחים, זו הסיבה שבארסה השנה היא בעיקר ניסים של מסי ולא קבוצה.
[/quote]

אתה לא חושב שיש פה סתירה במה שאתה אומר?
יש בכל קבוצה איזון מסוים שאתם פשוט מתעלמים ממנו. ותקרא את מה שכתבתי, אני לא חושב שאיסקו לא צריך לתוח בכושרו הנוכחי, פשוט זה צריך לבוא מבחינתי על חשבון מודריץ’ או בייל.

(אסף-בארסה) #874

מסי לא עושה את התפקיד של קרוס באופן קבוע כי צריך גם את מסי למעלה. הוא עושה את זה בחלקים מהמשחק כאשר בארסה ממש קורסת. לצערי זה קורה הרבה.

אם מסי היה משחק באופן קבוע בתפקיד הקשר המרכזי, הוא היה פותח את המשחק של בארסה, אבל היינו מפספסים את האיכות שלו בחלק הקדמי לעתים תכופות מדי ואנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו את זה.

ייתכן שבשלב מתקדם יותר בקריירה של מסי, הוא יהפוך לסוג של ״קרוס משודרג״ ובארסה תתן את המפתחות שלה בחלק הקדמי לשחקן אחר.

(האחיין של קרלס) #875

אגב סטטיסטיקה וניהול משחק (וקרוס-מסי), יש תואר שמחלקת בכל שנה הפדרציה העולמית לסטטיסטיקה והיסטוריה בכדורגל IFFHS לפליימייקר הטוב בעולם על פי ניקוד והצבעות. בשנתיים האחרונות מסי זכה (כשקרוס שלישי), ולפניו הגרמני זכה. צ’אבי שיאן הזכיות וזידאן הזוכה הראשון.

(dkaro) #876

אז הנה, הסכת ושמע מה אומר דסקל: https://soundcloud.com/kolyompod/kolyompod-30.

מסתבר שגם הוא וראם שרמן מאוד מאוד תופסים מקרוס. וגם כמעט כל איש כדורגל אחר שלא מכיר את הפורום הזה בחודשיים האחרונים, כולל זידאן, אנצ’לוטי, יואכים לב, ועוד ועוד. אפילו כאן בפורום כולם מאוד תפסו מקרוס עד לפני חודשיים-שלוש כשגיא החליט להקים כאן כת מאמינים.

בויכוח הזה כאן, האמת היא, איפשהו באמצע. טוני קרוס הוא שחקן כדורגל מצוין ומנהל משחק אדיר (כן גיא, יש דבר כזה ויש לזה חשיבות), אבל גם שחקן עם חסרונות מסוימים. התרומה שלו להתקפה בשליש האחרון של המגרש לוקה בחסר, והרבה פעמים הוא מסרב לקחת סיכונים. כל זה רומז לכך שכדי לא לפגוע במשחק ההתקפה של ריאל, הדבר הטוב ביותר היה לשים אותו בעמדה האחורית ביותר בקישור כדי למקסם את היכולות שלו (ובעצם שיעשה מה שאלונסו עשה עבורנו), אבל כמובן כאן נכנס גם החיסרון הגדול ביותר: הוא פשוט שם זין על כל מה שקשור למשחק הגנה, ומכאן שהוא אסון מהלך בתור קשר אחורי.

בהקשר זה, קרוס גם סובל מאוד מזה שקאסמירו הוא קשר הגנתי מעולה (מה שהופך אותך לבאנקר בהרכב) אבל בוק התקפי עוד הרבה יותר ממנו, שמודריץ’ בירידה דרסטית ביכולת השנה, ושרונאלדו את בייל לאורך רוב העונה שכחו איך משחקים כדורגל. ופתאום החסרונות של קרוס תורמים מאוד לעובדה שאנחנו קבוצה נכה מאוד התקפית, שהמגנים שלנו הם השנה אולי השחקנים הטובים ביותר. אילו קאסמירו היה קצת פחות נגר, או מודריץ’ היה חוזר ליכולת הטובה שלו, ו/או ה-BBC לא היו נראים כמו שהם נראים, קרוס היה פורח. החסרונות שלו היו הרבה פחות בולטים, ומצד שני היינו נהנים מאוד מהיתרונות שלו (שלמשל לא היו מאפשרים לבית זונות שהיה אתמול במרכז המגרש לקרות, ואני לא מתכוון הגנתית).

השורה התחתונה שלי היא שקרוס הוא שחקן מצוין שיש לו הרבה מה לתרום לנו, אבל הוא ממש לא צריך להיות באנקר בהרכב, אלא שחקן שמתנדנד בהתאם ליריבה ולמצב הפציעות וכו’. זה גם אגב פחות או יותר מה שטענתי בזמנו כשרכשנו אותו, בעוד אחרים - ובראשם גיא - טענו שזה וורלד קלאס שיבוא לשחק אך ורק בהרכב.

ואגב, יש נקודה אחת שמאסטרו מעלה ושכולם פה מתעלמים ממנה, ולטעמי היא נכונה מאוד: יש נכות התפקית מסוימת בהרכב ה’מלא’ של זידאן, ולקרוס אכן יש חלק בזה. אבל אם כבר מוצאים מישהו - עם איך שהוא נראה השנה - אני הייתי בהחלט שוקל לוותר על מודריץ’ לפני שהייתי מוותר על קרוס. אבל זה בהרבה מאוד גם בהתאם לאיך שהוא נראה באימונים וכו’, כי אם מודריץ’ חוזר לכושר הוא השחקן הטוב ביותר שלנו.

אגב 2, לגבי איסקו: כמה קל לכולם להיות חכמים גדולים אחרי המשחק המעולה שלו אתמול. איסקו, עד כה בשנים שלו בריאל, ב-80% מהמשחקים חסר ערך ותכלית מוחלט. הלוואי והוא יהפוך להיות יותר איסקו של אתמול מאשר של מה שאנחנו מכירים ממנו (אם זה יקרה הוא יהפוך למועמד לכדור הזהב), אבל אני הייתי מחכה עם פתיחת השמפניות לקצת יותר עקביות ממנו.

(orelh94) #877

אבל זה מה שאני טוען בדיוק אם תקרא את התגובות שלי… מעריך אותו מאוד כפליימייקר ואני גם נורא אוהב אותו וסגנון משחק כמו שלו, אבל במצב הנוכחי של היום הוא לא מביא לנו את הערך המוסף שהוא צריך להביא וכאן הבעיה. הוא לא נותן לא אקסטרה בהגנה ולא אקסטרה בהתקפה, זה איפשהו באמצע וזה לא מספיק כשאין לך שום שחקן קדמי שיכול לעבור ב1 על 1 ולייצר לעצמו מצבי הבקעה בתדירות גבוהה.

לא יודע מה אתה רואה מאיסקו השנה, אני רואה השנה איסקו תכליתי. 9 שערי ליגה מעמדת הקשר המחליף, אם זה לא תכליתי אז מה כן?

על מודריץ’ אני לא הייתי מוותר, גם ביכולת הנוכחית הוא תורם הגנתית והתקפית יותר מקרוס.

(whykds) #878

ההשוואה לברצלונה לא במקומה.

1. בארסה זו קבוצה עם שיטה מאד מסויימת שאי אפשר לנסות להידמות אליה בעמדה אחת אבל בשאר לא.
  2. בארסה של לוצ׳ו זו השאיפה הטקטית שלנו? באמת? אין שם הרבה חוץ מיכולת אישית.
  3. מסי זה חייזר, והעובדה שהוא מסוגל לדפוק עשרות גולים וגם להיות פליימייקר לא אומרת שום דבר על קרוס או כל שחקן אחר. הוא גם סביר להניח מגן שמאלי טוב ממרסלו, אז מה.

דסקל הוא עיתונאי ולא איש מקצוע.

משחק מדהים של איסקו נגד חיחון בחוץ מעוור אנשים. שוב, אנחנו נמדדים נגד אלונסו/בוסקטס/וידאל, כשצריך להתגבר על פיקה/הומלס/גודין, כשצריך לעצור את גריזמן/מסי/לבנדובסקי. המשחקים האלה בליגה נותנים מעט אינדיקציה, הרבה פחות ממה שנדמה. חיחון זה מראש משחק שהסגל המשלים היה צריך לנצח. טוב שהוא עשה את זה, אבל אין מה לקפוץ למסקנות.

(JRM) #879

נקודה קטנה, הרבה לא אוהבים שקרוס לא משחק יותר לעומק. לדעתי יש לו ת יכולת המסירה וגם את ראיית המשחק כדי לעשות את זה. חוץ מזה שבשיטה של זידאן אנחנו תמיד משחקים לרוחב (ראיתם את חאמס/איסקו/קובא מכניסים כדורים לעומק אתמול?!) , it takes two to tango . ז"א גם שחקני ההתקפה צריכים לעשות את התנועה הנכונה בזמן הנכון ולדעת להשתלט/לעשות משהו עם הכדור שמקבלים. ולדעתי הבעיה היותר גדולה שלא מאפשרת את זה היא ב-BBC. רונאלדו בירידה וקשה לו להשתלט על כדורים. בייל לא חכם מספיק כדי לעשות את זה, ובנזמה זה בנזמה. רץ רק מתי שמתחשק לו.

(bixente) #880

דסקל הוא עיתונאי וכזה מהדרג הנמוך. סתם עוד עיתונאי בלאי. אורי קופר הוא בין היחידים בארץ ששווים התייחסות.
זה לא משחק מדהים של איסקו נגד חיחון בחוץ (מעבר לכך שזה מגרש מאוד קשה עבור ריאל). זה משחק מדהים של איסקו ותרומה התקפית מצויינת לאורך כמעט כל העונה הזו.
איסקו עם 9 שערים ו5 בישולים במספר דקות עלוב. זו הסיבה שיש לו את היחס הכי טוב העונה של בישול/שער פר משחק.
אם נוריד את המצבים הנייחים של קרוס לדוגמא נגלה מצב מאוד מביך שבו איסקו מוביל עליו בהרבה פחות דקות, קצת מביך. וכן הקרנות של קרוס סבבה אבל אני תמיד אשאף למישהו שיכול לשנות את המשחק עצמו תוך כדי משחק ולא שנזדקק להרמות קרן בדקה 90.

ולגבי העניין שזה כולה היה חיחון בחוץ - קרוס ולוקה התרסקו העונה נגד חטאפה וחברותיה בברנבאו בכל מה שקשור למרכז המגרש.
אני משוכנע למשל שעם קישור של קאסמירו (או לוקה כקשר אחורי ) קובא ואיסקו זה יראה הרבה יותר טוב מרוב העונה שלנו, גם נגד הגדולות. ואחרי שהם ירוצו כמה משחקים ביחד זה בכלל יכול להיות מעולה, אני חושב שיש לנו מתחת לאף קישור מצויין ! ויש את הקישור שמשחק…

(Mr.Maestro) #881

עכשיו שאנחנו מבינים יותר טוב אחד את השני ואפשר לנהל דיון על חשבון מי צריך להרכיב את איסקו.
בעיניי טוני נותן הרבה יותר קריטי לאיזון של הקבוצה מאשר מודריץ, מבלי לקחת את מה שיש למודריץ. הטענה שלי הייתה מלכתחילה שמודריץ’ השנה נמצא ביכולת ירודה השנה, ולא תורם התקפית. כיוון שהוא היותר קדמי במערך ביחס לטוני אז זה צריך לבוא על חשבונו. מה גם שטוני אחראי על ניהול משחק. אמרו פה לא להשוות לברצלונה, אבל עדיין היה להם את הקישור הכי אימתני שאני זוכר. לכן אנסה לעשות הקבלה, בעמדה של בוסקטס יש את קסמירו, בעמדה של אינייסטה צריך להיות איסקו, ובעמדה של צ’אבי אני חושב שצריך להיות קרוס ולא מודריץ’, כי הוא פשוט מנהל משחק טוב יותר מלוקה.