דיון הטקטיקה והסגל

ריאל-מדריד

(bixente) #822

נאצ’ו הוא לא הבעיה. השילוב עצמו בין נאצ’ו לראמוס הוא הבעיה בעיניי.

(Juanito 7) #823

הדבר האחרון שאנחנו צריכים לעשות נגד באיירן, זה ניסויים. לא רוצה לעלות עם קאסמירו כבלם ולחטוף בראש בגלל שהוא לא באמת יודע מה לעשות בעמדה הזאת. זה שהוא אחד הקשרים הדפנסיביים הטובים בעולם, לא אומר שההצבה שלו ליד ראמוס תהיה מוצלחת.

נצטרך לסמוך על נאצ’ו, אין מה לעשות.

(marcelo.12) #824

אין אף בלם בקסטיליה (שמספיק טוב) שיכול לעזור?

(saharsacc) #825

מה גורם לך לחשוב ששחקן בליגה השלישית בספרד שלא שיחק משחק אחד בליגה הבכירה טוב מנאצו?

(marcelo.12) #826

אני לא חושב שיש בקסטיליה בלם יותר טוב מנאצו פשוט יש לקבוצה לו"ז מטורף של 4 משחקים ב 10 ימים ואין לנו בלמים מחליפים…
ואין לנו מחליף להגנה בכלל… פציעה אחת/הרחקה ונאל לראות את דנילו וקונטראו (שלא נספר)

(Raulninyo) #827

לריאל יש את אחד הסגלים הטובים באירופה, אם לא הטוב מכולם. גם העומק בספסל מהטובים באירופה.
לכן, אין חסרון של אף שחקן (פרט לקראבחל ומרסלו) שעשוי / צריך להוות בעייה מאד מיוחדת.

אבל המצב כיום, בו גם פפה וגם וראן מושבתים בשבועות הקרובים (לפחות לבאיירן ובארסה) יכול לגמור לנו את העונה.
אם ראמוס היה מקבל צהוב נגד באיירן (תרחיש ש"סביר" זה בעדינות), כל הגומלין היה נראה אחרת, גם בהתחשב בתוצאה היחסית מפתיעה בגרמניה. לך תשחק עם נאצ’ו ו… קסמירו? קסטיליה? כל אחת מהאופציות נראית רעה.
ובקלאסיקו? יש לנו הזדמנות לגמור את הסיפור, בבית, עם מומנטום, שהם בירידה. לעומת זאת, הפסד שלנו בקלאסיקו והסיפור בליגה חי.

אז מה צריך לעשות?
במיידי - לנעול את קראבחל וראמוס בבית עד הגומלין מול באיירן. שלא יתגלחו ושלא יתקלחו באמבטיה.
לשנה הבאה - לתאם ציפיות (של אפשרות להיות שחקן ספסל) ולחתום עם פפה דחוף לעוד עונה

למשחק מחר נגד גיחון חייבים לעלות עם דנילו ולבחון כל אופציה בה קראבחל (צהובים, לא?), מרסלו, ראמוס ואף נאצ’ו לא משחקים. אפשר לשים על הספסל ליתר ביטחון (שוב, את ראמוס אני נועל בבית).
במשחק נגד גיחון, שיש לנו יותר שחקנים שבאים לעבודה (קובא, איסקו, מוראטה, אסנסיו, לוקאס), הם פחות חשובים מבחינת זידאן (אני דווקא יותר רגוע איתם) וזה צריך להיות מספיק. גם את רונאלדו לא הייתי מעלה (האמת, הייתי מעלה את רונאלדו נגד גיחון ובארסה, ונותן מנוחה נגד באיירן, אבל זה לא יקרה אז נקסט).

(ivgiland) #828

אחרי שנעלת את כולם בבית עם איזה שחקני הגנה תרצה לעלות מחר? להזכיר לך ששלוש נקודות נגד חיחון ונגד בארסה אלה אותן שלוש נקודות.

(gev) #829

את גיחון אנחנו אמורים לנצח גם עם קאסמירו ובלם מהקסטיליה.
אם בשאר המגרש יש לך שחקנים ממהספסל שלנו אנחנו בלי בעיה אמורים לנצח את גיחון, ואם לא שיהיה לנו שחקנים מההרכב הראשון על הספסל ונדע להעלות אותם מחצית אפילו.
המשחק נגד ברסה וגיחון לא שווים כי אם ברסה תנצח את 2 המשחקים האלה ואנחנו רק את גיחון אז ברסה צמצמו את הפער ב3, ואם אנחנו נפסיד לגיחון וננצח את ברסה וברסה ינצחו את המשחק השני אז הפער נשאר כמו שהוא.
לא אומר שזה באמת קשור זה לזה ואנחנו יכולים לנצח את שניהם וגם להפסיד את שניהם אבל סתם לעיקרון.

(whykds) #830

הכי כיף לקבוע שקרוס משחק לרוחב אבל קובא לעומק.

אפשר לטעון שעדיף להחליף את קרוס בשחקן זה או אחר, טענה לגיטימית לחלוטין (גם אם אני אישית חושב שיש מעט שחקנים שבשבילם הייתי מוציא את טוני קרוס), אבל מי שלא מבין את התפקיד של קרוס ואת התרומה שלו לקבוצה מפספס משהו בסיסי בהבנה של השיטה שלנו.

(bixente) #831

דווקא מעניין אותי מה עשית כאן. בוא תרשום למה שמת את מפת המסירות של קובא

(Guy) #832

גם אני לא הבנתי את הפואנטה.

בכל אופן, את השיטה שלנו אני מבין מצויין - אני פשוט לא חושב שהיא טובה מספיק ובמיוחד לא מהנה לצפייה.

(orelh94) #833

אתה גם די מתעלם שקרוס תפקידו דומה לתפקיד שאיסקו/חאמס שיחקו בו היום וקובאצ’יץ’ היה על תקן הקאסמירו היום. אני לא מבין את ההשוואה שעשית כאן. אם כבר, תביא את מפת המסירות מהמשחק הקודם ואז נדבר…

(Mr.Maestro) #834

ממש לא! איסקו וחאמס זה קשרים התקפיים, קרוס הרבה יותר אחרי מהם. קרוס בונה תמיד את המשחק של ריאל מאחורה, אף פעם לא ראיתי שאיסקו או חאמס באים לקבל כדורים מהגנה.

(orelh94) #835

תשמע, בגדול ממך די התייאשתי כי אתה מתבצר בעמדה שלך ודי עוצם את העיניים, אבל בכל זאת אני אגיב לך.

בהרכב הרגיל שלנו, כששלישיית הקישור היא מודריץ’ קרוס ומאחוריהם קאסמירו, מי שמיועד כביכול להיות התוקף יותר זה קרוס. לקרוס זידאן נותן יותר חופש התקפי והוא אמור להיות הצלע ההתקפית בקישור שלנו. זה שהוא לא עושה את זה, זה משום שהוא פרווה ולא נותן ערך מוסף. לצורך העניין איסקו ששיחק בעמדה שלו היום גם ניהל את המשחק, גם נתן דריבלים לשחרור לחץ וגם כבש שני שערים. לניהול המשחק יש לך את מודריץ’, אני עדיין לא מבין למה צריכים גם אותו וגם את קרוס. אשמח אם אתה שכ’‘כ מגונן על קרוס תסביר לי, למה לקרוס מגיע מקום בהרכב על פני איסקו או מודריץ’?

(Mr.Maestro) #836

מודריץ’ לא יודע לנהל משחק כמו טוני, ובחיים לא ידע. למודריץ’ יש המון איכויות, ניהול משחק היא לא התכונה שהוא יכול להתגאות בה. אתה רואה משחקים של ריאל בשביל לטעון שטוני הוא יותר קדמי מלוקה?! לוקה הוא החוליה היותר קדמית בהשוואה לטוני בוודאות (אני מסתכל על מםות חום באתר של הליגה ספרדית אחרי משחקים), אבל מה לעשות שאם כל האהבה ללוקה הוא לא מבצע את עבודתו ההתקפית כמו שצריך, לכן אם כבר מחליפים מישהו במערך, זה צריך לבוא על חשבון לוקה, מה לעשות שהיכולת שלו בירידה העונה!

(Guy) #837

איסקו שיחק היום בדיוק בעמדה של קרוס. ככה משחק קשר 50/50 ברמה הגבוהה ביותר - תורם להגנה ותורם להתקפה, לא מתמסר עם ראמוס ומרסלו 50 מטר משער היריבה.

לפי ההודעה האחרונה שלך אתה פשוט לא רואה משחקים. תעזוב את המפות ותפתח טלויזיה.

(Mr.Maestro) #838

רצית להגיד בעמדה של מודריץ’[quote=“guyklein, post:837, topic:11286”]
לפי ההודעה האחרונה שלך אתה פשוט לא רואה משחקים. תעזוב את המפות ותפתח טלויזיה.
[/quote]

גיא אם אתה מפספס את זה שלוקה יותר קדמי מטוני, ומפת חום לא מספיקה לך (זה לא סטטיסטיקה, חבר) אז יש לך בעיה בקריאת והבנת המשחק! אם אפילו את זה העיניים שלך לא רואות, אז איך אפשר להתמודד איתך אפילו בטיעון של “זוג עיניים”?

(orelh94) #839

עוד פעם אתה עם המפות והבלבולי מוח האלה… לא נמאס לך? ברצינות אני שואל!

לוקה לא יכול לנהל משחק ברמה של טוני, הצחקת אותי. זה שהוא בירידה לא אומר שהוא לא יודע למסור למגנים ולבלמים אחורה וקדימה. בחייאת, תהיה אמיתי. כמה פעמים אתה רואה את לוקה מחלץ כדורים במחצית המגרש של היריב וכמה פעמים אתה רואה את קרוס עושה את זה? כמה פעמים אתה רואה את מודריץ’ משתחרר מלחץ בזכות דריבל על שטח קטן וכמה פעמים אתה רואה את קרוס עושה את זה?

מבחינתי אם תביא לכאן מפת חום זה רק יוכיח שקרוס עצלן, שכן הוא מתופקד כקדמי יותר שיש לו יותר חופש התקפי, אני לא יודע מה אתה רואה, כי לא ייתכן שרובנו רואים אחרת. ‘‘אני בסדר, זה העולם דפוק’’

(Mr.Maestro) #840

ידידי אם אתה חושב, שמה שרואים בפורום הזה 5 אנשים, זה חוות דעת של מומחים עולמיים, אתה טועה. תלך לפורום אחר, יגידו לך שאין לך מושג, זה בדיוק אותו טיעון. זה שהטיעונים שלך שווים כקליפת שום שלא מבוססת על כלום, אומר הרבה. אתה לא יכול לבסס שום טענה שלך חוץ מזוג עיניים. מצטער, כשאתה לא בודק כלום ומנסה לבסס את הטענות שלך עם מילים יפות, זה קצת הזוי. לזרוק לאוויר כל מיני “עובדות” גם אני יכול. ההבדל ביני לבינך שאני איכשהו מנסה לבסס את מה שאני אומר, בניגוד אליך שנשען על מה שחברים שלו אומרים.
וכן לוקה לא יכול לנהל משחק כמו טוני. אבל עזוב זה שיח של חירשים! תמשיך לזלזל בסטטיסטיקה, מפות חום, בכל דבר שסותר עובדתית את כל מה ש"העיניים" שלכם רואות, כאילו אתה מינימום מוריניו.

(bixente) #841

אתם לא קולטים שזה טרול ? אני בטוח שזה חלק ממתיחה גדולה.
קובאצ’יץ’ מעמדת הקשר האחורי עושה מה שקרוס עושה מהעמדה שממנה הוא אמור לתקוף ולייצר מצבים.
לקרוס יש את קאסמירו מאחוריו ותיקולים מדהימים של לוקה לצידו (זו אגב הסיבה שקרוס קדמי יותר ומקבל יותר חופש) כדי שיוכל לעשות חצי ממה שאיסקו עשה היום. קרוס? לא רק שהוא לא עושה חצי מזה אלא שהוא גם מזיק הגנתית ולמשחק הלחץ שלנו.

איזה כיף , בוא נמסור 340 פעם לראמוס , 450 לנאצ’ו ואז נציג משחק של 97% דיוק. לא בא לי , באמת שלא ! אני רוצה אחוזים נמוכים יותר ומשחק קדימה.
וזה מה שקיבלתי מאיסקו היום. עם הרכב מאוזן , כלומר קשר אחורי טבעי מאחורי איסקו וקובא במקום חאמס אני בטוח שהייתי נהנה הרבה יותר מהמשחק היום.