דיון הטקטיקה והסגל

ריאל-מדריד

(hasanElmatador) #802

וזה בא מאחד שטען שקובאצ’יץ’ הוא מגן ימני. תהייה ענייני ותפסיק לחשוב שרק אתה רואה ומבין כדורגל (בפעם האלף מישהו מזכיר לך זה, אולי כדאי לעשות קצת חשבון נפש ככה בקטנה), אתה מביך את עצמיך.

ולעניין, המסירות האלה של קרוס הן הדבר היחיד שהוא עושה. והם לא תמיד קשים כפי שאתה מתאר. רוב רובם מגיעים לשחקנים פנויים ועומדים במקום וללא לחץ. וכאשר מדובר בכדורים אלכסוניים לשחקן תחת לחץ או בתנועה אחוזי ההצלחה, עליהם אתה ורוב האוהדים מתחרפנים, יורדים משמעותית.

(Mr.Maestro) #803

טיטי נהיה פה טרנד כזה, שאם אחד אומר משהו אז כל השאר נגררים אחריו, גם אם זה בניגוד למה שקרה בפועל במשחק. אני יכול לא להסכים עם גיא לדוגמא , אבל אותו אני מעריך הרבה יותר, כי הוא לפחות מנסה לנמק את דעותיו (למרות שבעיני הנימוקים שלו לא נכונים במקרה קרוס), מאשר “טרמפיסטים” למיניהם, שאתה מקבל מהם הודעות בסגנון כזה: [quote=“hasanElmatador, post:81, topic:78799”]
מעבר לזה הוא לא מצטרף להתקפה, לא עושה תנועה אחרי המסירות, לא מסוגל לעבור שחקן בחצי של היריבה, לא רץ עם הכדור והוא חתיכת סמרטוט בכל מובן המילה
[/quote]

(Mr.Maestro) #804

כשזה נוגע לקרוס, זה אף פעם לא קשה. אנא ממך תסתכל שידור חוזר של המשחק האחרון לפני שאתה פולט שטויות. ביקשת מטיטי להיות ענייני, אבל ראבק איך אתה רוצה שיתייחסו אליך ברצינות, כאשר אתה כותב שחוץ ממסירות אלכסניות הוא לא עושה כלום?!

(titi camara) #805

לא טענתי שקובאצ’יץ’ מגן ימני, בתקופה שקרבחאל היה פצוע כתבתי שאני מעדיף את קובאצ’יץ’ בעמדת המגן הימני במקום דנילו, אתה רואה ? גם כאן אתה לא מדייק.
בכל מקרה, עכשיו אני אטען שקובאצ’יץ’ יכול להיות מגן ימני מצויין, יש לו את כל הנתונים כדי להפוך למגן עומצתי, אבל הוא יבוזבז בתפקיד הזה כי יש לו סט יכולות וכישרון שיכולים להפוך אותו לאחד הקשרים הכי טובים בעולם.
את קובאצ’יץ’ אני עוד רציתי לקבוצתי האהובה ליברפול, לא הצלחנו להביא אותו ולכן מאוד שמחתי שהוא הגיע לריאל, כבר כתבתי שמבחינת כישרון ופוטנציאל נטו הוא לא נופל מפוגבה, כתבתי שיכול להפוך למנהיג של ריאל מדריד בעתיד הקרוב או שיכול לסיים כעוד שחקן כישרוני בטירוף שעבר כאן ולא השאיר חותם, הכל תלוי בו.
בנתיים לא מגיע לו הרכב בריאל, כל הפעולות שהוא עושה שכולם מתלהבים מהם מסתיימות בד"כ באיבוד כדור מיותר, אם ישפר את קבלת ההחלטות ויטפל באובר התלהבות שלו במשחק אהיה הראשון שידרוש לתת לו חולצת הרכב.

אם מסירות אלכסוניות ארוכות זה משהו קל תבדוק אחוזי דיוק של שחקנים אחרים בעמדות דומות ותשווה לגרמני.

(gev) #806

ניסינו את כל הוריאציות של הקישור?
יש הבדל בין לנסות מערך ל20 דקות של גארבג’ לבין באמת לנסות מערך.
כשאתה רוצה לתת צ’אנס למערך אחר זה אומר לשלם “שכר לימוד”. בהתחלה יהיה חוסר תיאום ושחקנים שלא שיחקו הרבה זמן ייקח להם זמן להכנס לכושר ולקבל ביטחון, והרבה פעמים מדובר גם בעמדה טיפה שונה לשחקן. כדי לנסות מערך אחר צריך לתת למערך זמן ואמון.
בפועל הוריאציה היחידה שבאמת נוסתה בקישור היא קאסמירו, קרוס ומודריץ. וממנה אנחנו כולנו פה בפורום לא מרוצים.
אבל מה הבעיה? שעכשיו בחודש הכי קריטי לא נכון תמיד לשלם את השכר לימוד, וכמה שאני מת לראות את איסקו וקובאציץ מקבלים את הדקות שמגיעות להם כנראה שזה לא יקרה, מקווה שהם ירשימו כל כך במשחקי הגארבג’ שהם יקבלו ואולי נראה אחד מהם מחליף את אחד מהקשרים שלנו שמסריחים את הדשא בתקופה האחרונה.

ואגב, יפה מאוד להגיד טרמפיסטים, אבל באיזו זכות אתם אומרים את זה? לא יודע אם בכלל דיברתם גם עליי, אבל זה שבן אדם מחזיק בדעה דומה לבן אדם אחר לא הופך אותו לטרמפיסט, וגם אם מישהו כתב הודעה ואני הסכמתי איתה, להשאר דבק למה שאמרתי בהתחלה זה טיפשות אם אני כבר לא מחזיק בדעה הזו יותר.

אז אולי גיא הוא הבן אדם הכי ותיק ומוערך בפורום שמחזיק בדעה נגד קרוס, אבל זו דעה רווחת שקיימת אצל אנשים רבים, וגם אם הם קיבלו אותה בעקבות ההודעות שלו או לא זו עדיין דעה לגיטימית.
וכדורגל הוא לא משחק של סטטיסטיקה בלבד, זה לא טניס ואפילו לא כדורסל, במשחק הכדורגל יש המון דברים שלא נראה בסטטיסטיקה וזה לגיטימי שדעה של בן אדם תהיה נוגדת לסטטיסטיקה, מה גם שבמקרים פה גם הסטטיסטיקה לא חד משמעית לשום כיוון.
קבלו דעה של בן אדם אחר כבר מבלי לנסות להוריד מערכו.
אני בדעות שלי על הקישור מחזיק הרבה זמן, אבל הדעות האלה התבססו גם בעקבות דברים רבים מאוד שקראתי פה, ביניהם דברים שגיא כתב וכן גם דברים שאתם כתבתם.
מאסטרו, לדוגמה מההודעה שלך לגבי קרוס לקחתי המון וגיליתי שנתתי לתדמית שלו שמזכירה לי את בנזמה (אדיש מאוד, ונראה שלא משקיע) להשפיע על המחשבה שלי עליו. האם זה עושה אותי טרמפיסט?

(Mr.Maestro) #807

אני אעזור לו. מסירות ארוכות

מסירות קצרות

(סארי) #808

מספיק להסתכל על ריאל וברצלונה כדי לדעת שהרמה בליגה השנה בינונית, כי שתיהן מסריחות את הדשא ברוב הזמן.

(Mr.Maestro) #809

GEV ההודעה שלי ממש לא התייחסה אליך, וגם נתתי שם דוגמה. מאוד מרגיזות אותי הודעות בסגנון “מעבר לזה הוא לא מצטרף להתקפה, לא עושה תנועה אחרי המסירות, לא מסוגל לעבור שחקן בחצי של היריבה, לא רץ עם הכדור והוא חתיכת סמרטוט בכל מובן המילה” זה בערך מה שגיא רושם רק במילים בוטות יותר.
אתה לדוגמא הולך עם קו של לוותר על קאסמירו לטובת קובא, ואתה גם מנמק את מה שאתה אומר, יש כאלה שיסכימו איתך, נגיד אני ויש כאלה שלא. לרשום הודעות בנוסח “חתיכת סמרטוט” ללא נימוק ולהישען על מה שגיא כתב מבחינתי זה טרמפיסט.
לגבי הקישור, אתה צודק חלקית, כי אל תשכח שחוץ מהמשחקים יש את האימונים לתרגל מערכים והרכבים. מה גם שגם טוני וגם מודריץ’ היו מספיק זמן פצועים במהלך העונה, ככה שהיה מספיק זמן לראות שחקנים אחרים על העמדה שלהם. באופן כללי אני ממש לא מסכים עם הקביעה שהבעיה שלנו היא הקישור, לפחות בעיני היא החוליה הכי איכותית כרגע בריאל. רוב הצרות שלנו הן בגלל ההתקפה וכבר נימקתי את זה בדיון אחר.

(titi camara) #810

לא מבין למה כ"כ נפגעים דווקא מהמילה טרמפיסט…אנשים קוראים אחד לשני טיפשים, עיוורים, לא מבינים בכדורגל ושלל תארים, ודווקא נעלבים מהמילה טרמפיסט ?

יש לזכור שלכל אחד זכות לדיעה משלו וזכות להביע אותה כאן(בתקופה האחרונה יותר מהרגיל), כמו שלכל אחד יש זכות לבקר את הדיעה של חברו, לא צריך לקחת כל דבר ברצינות תהומית, כל דיעה שוות ערך לכל דיעה אחרת חוץ מהדיעה שלי שכמובן שווה יותר.

מסכים עם זה שטען שהבעיה היא לא בקישור אלא בהתקפה, יש לנו קישור מצויין, מגינים אדירים מבחינה התקפית ורק ה BBC מאוד חלשים או פצועים העונה, הייתי אולי התומך הכי גדול של ה BBC אבל כרגע לפני החודש הגורלי אני בדיעה שיש לוותר על אחד מהם לטובת איסקו לקישור.

(de_la_red) #811

בהחלט יש הרגשה שריאל ובארסה איבדו מכוחן. ההבדל העיקרי בין בארסה לבינינו הוא שלישיית ההתקפה הקטלנית שלהם (שיכולה ליצור יש מאיו כמעט בכל רגע נתון) לעומת השקטה שלנו (לפחות נכון לעכשיו). לא צריכים להכביר כאן במילים יותר מידי - למרות שצמד משחקים לא תמיד אומר הכל יש הרבה מה ללמוד מרבע גמר אלופות.

לגבי הליגה הספרדית - ההגנות כאן מצחינות בקבוצות הקטנות, אבל משחקים כאן שחקניי התקפה מצויינים בלי להכליל את ריאל ובארסה - מהקישור ההתקפי ועד לחלוצים (ולא חסרים מגנים התקפיים מצויינים). זה כולל את את אתלטיקו, סביליה, ואפילו בילבאו, סלטה וולנסיה שלמרות קאדר מעבר לסביר מבזה את הדשא העונה בצורה די מפתיעה.

לא חסר שחקנים מוכשרים שמעדיפים לקבל במה בדפורטיבו ולהשתכר במחצית השכר במה שהיו מקבלים בגלאטסריי (לדוגמא) ורואים את זה בבירור עם דגש על תחילת העשור הנוכחי.

(hasanElmatador) #812

קראתי את מה שגיא כתב כמו שקראתי מה שאתה כתבת וגיבשתי דעה ליד הדעה שלי על קרוס. ואני מודה, מאז שהתחלנו לדבר על קרוס, התחלתי לעקוב אחריו יותר במשחקים.

אתה תרגיש יותר טוב אם במקום “חתיכת סמרטוט” אכתוב “בעל יכולת פיזית מאוד ירודה” או “מדד היכולת ההגנתית שלו שווה הערך 0” ?? אני באמת לא מבין על מה אתה מתבסס פה. רק עכשיו חזרתי על המחצית השנייה ,כדי לראות עוד פעם את קובא (ולא את קרוס, עליו באמת אין מה לראות), אבל אתה יודע מה? “חתיכת סמרטוט” היא מחמאה בשבילו. הבחור לא מתקל, לא יורד לגליץ’, לא לוחץ (או לוחץ בכאילו), יורד להגנה בהליכה רשלנית. תראה, אני לא “למדתי” כדורגל ולכן אולי אשתמש בביטויים לא נכונים או לא מדוייקים אבל בשורה התחתונה, כאוהד, ככל שאני רואה את קרוס יותר אני יותר יותר משתכנע שהוא שחקן לא מספיק טוב. הוא עושה דברים טובים אבל זה לא מספיק ולא מצדיק את חולצת ההרכב והמעמד שלו.

בעונתו הראשונה בקבוצה התנגשתי לא פעם עם נירו כאשר קרוס שיחק קשר אחורי קבוע. אי-ההסכמה היה על הפן ההגנתי, נירו טען שזה לא מספיק (כאילו ממש לא מספיק) ואני טענתי שגם אם זה לא מספיק אני עדיין מבין שהוא חדש על העמדה ועם הזמן הוא יתרגל וישתפר הגנתית, כל זה כי אני מעריך את הרווחת המשחק (שינוי כיוון/הרמות אלכסוניות… תקראו לזה איך שתרצו, מאמין שכולנו מבינים על מה מדובר) שהוא נותן. עבר הזמן והבחור לא השתפר בשיט, הוא פשוט ככה.

במקום לחלק “תסתכל שידור חוזר של המשחק” על ימין ועל שמאל, אולי אתה תתחיל לראות שידורים חוזרים. על המילה “פולט שטיות” אין לי מה לכתוב ולא ארד לרמה שלך.

בקשר לקובא: לא אומר שהוא סופר-מן, רק אומר שהוא שחקן סביר ומתאים לעמדה (ביכולת הנוכחית ולאור הירידה של מודריץ’ ). הוא ואיסקו בעמדות ה50-50 עשו עבודה טובה, לפחות סבירה. להבדיל מקרוס, הם כן עושים עבודה של קשר 50-50.

(Mr.Maestro) #813

שמע אין לי כוח לכתוב שוב פעם את מה שכתבתי בנושא אחר, פשוט עשיתי העתק-הדבק. לפי גיא זה לא כל הפרמטרים שעליהם אפשר למדוד שחקן, אבל בוא נגיד שזה חלק מהם. למה אני אומר שאתה פולט שטויות כי תסתכל על חלק מהנתונים, ותראה שהיכולת ההגנתית של קרוס לא כל כך שווה ערך לאפס! אבל גיא אמר, אז הוא אמר… הוא אומר עוד הרבה דברים לא נכונים!

אז ככה…
בחלק ההגנתי לקחתי שלושה פרמטרים: חטיפות כדור, תאקלים מוצלחים וחסימות.

טוני קרוס: דקות 2438, חטיפות 37, תיקולים מוצלחים 59, חסימות 24
מודריץ’: דקות 1850, חטיפות 55, תיקולים מוצלחים 36, חסימות 19
קובאציץ’: דקות 1393, חטיפות 14, תיקולים מוצלחים 45, חסימות 14

אגב אם נכמת את המספרים האלה לפעולות הגנתיות פר משחק, נקבל שטוני מבצע בממוצע 4.7 פעולות הגנתיות למשחק, לוקה מודריץ’ 5.6 וקובאציץ’ 5. בוא נגיד שכל המיתוסים ובלבולי המוח שטוני לא עושה הגנה אפשר להפריך די בקלות, וההבדל בינו לבין לוקה זה פחות מפעולה הגנתית 1 למשחק. אגב מי שמוביל בנתונים האלה את הליגה הספרדית, זה קאסמירו עם כמעט 9 פעולות כאלה למשחק, ובמקום השני, עוד שחקן שלנו, מרקוס יורנטה שמושאל לאלאבס.

אנשים דיברו פה על מוסר עבודה ואדישות של טוני אז הסתכלתי על נתוני הריצה של שלושת הקשרים שלנו בליגת האלופות (כי לליגה ספרדית לא ניתן למצוא נתונים כאלה). טוני על 554 דקות רץ כ-67.9 ק"מ, לוקה על 503 דקות רץ 56.3 ק"מ וקובא על 212 דקות משחק רץ 26.2 ק"מ. אם נשווה את הנתונים האלה לדקות המשחק של מודריץ’ יוצא שטוני וקובא רצו בממוצע כ-5 ק"מ יותר מאשר לוקה, זה די משמעותי.

לגבי ההתקפה, ניתן לראות בוודאות, שהקשר שהכי מעורב במשחק ההתקפה שלנו ונותן את המספרים הכי טובים זה טוני, ולא לוקה או קובאציץ’. טוני איים לשער מתחילת העונה 28 פעמים, ממוצע של 1.09 למשחק, לוקה 17 ממוצע 0.87 למשחק, קובא 15 ממוצע של 1.02 למשחק (מה שכן אפשר להעסיק מהנתונים האלה, שאחוז הדיוק בבעיטה לשער לא משהו אצל שלושתם).
דיברו פה על דריבלים וכמה שטוני לא יודע לדרבל, אלא גם פה מסתבר שהאחוזים של טוני גבוהים משמעותית מאלה של קובא ולוקה. לטוני על 26 דריבלים מוצלחים היו 4 לא מוצלחים (86%), לוקה 29 מוצלחים לעומת 11 לא מוצלחים (72%), וקובא 36 מוצלחים ו-12 לא מוצלחים (75%). על איכות המסירה כבר אין מה להרחיב, טוני מוביל במדד הזה בכל אירופה (באזור ה-93%), אבל יש נתון מדהים וזה המסירות הארוכות (מדידה על יותר מ100 מסירות כאלה), כאשר טוני עושה את זה בדיוק של 85% הכי טוב באירופה, לצורך השוואה במקום ה-6 נמצא ג’ורדן הנדרסון מליברפול עם אחוז של 57.4%, הבדל מטורף. אגב מי שהכי קרוב לקרוס בנתון הזה, זה תיאגו מבאיירן עם 80.2%. מי שחושב לרגע שהכדורים נופלים במקרה על הראש של ראמוס, שיסתכל על הנתונים האלה. כל הניסיון הפאטתי להוריד לטוני מכמות הבישולים את המצבים הנייחים מבחינתי הזוי ולא נכון, כי כשיש לך את המוסר הטוב באירופה ונוגחים מעולים, אל תופתעו מכמות השערים שמגיעים ממצבים נייחים, זה אחד הכלים הכי חזקים של ריאל.

(titi camara) #814

אני בחיים לא אבין איך לכתוב “חרא של שחקן” על אחד השחקנים הכי מעוטרים ומוערכים בעולם הכדורגל אמור לתת לך קרדיט בדיון על כדורגל, הבחור שיחק בבאיירן מינכן משחק כרגע בריאל מדריד הקבוצה הכי גדולה בעולם ומשחק בנבחרת גרמניה אלופת העולם, חרא של שחקן הוא לא…

אמרנו שיש לכל אחד זכות לדעה משלו אבל לא צריך להגזים, כן ?

(hasanElmatador) #815

Mr.Maestro: תאמין לי שאני מקיר היטב את ההודעה הזו וגם התגובה של גיא. אתה בא להפריך את הטענה שקרוס לא עושה הגנה במה? בזה שהוא עושה הגנה בצורה רעה?! כאילו אתה מבין את האירוניה כאשר אומרים שהוא שווה “0” בהגנה, לא?
גיא הביא לך את אחוזי ההצלחה של התיקולים והם מראים נחיתות של טוני, לא שזה מפתיע… מצד השני, הסטטיסטיקה למשל לא מראה את כמות התאקלים שהשחקן נמנע מלהיכנס אליהם. היא מראה את הקילומטרים שהוא רץ אבל לא מראה כמה זמן הוא מאחר בחזרה (למשל: בשער המפורסם של אתלטי בברנבאו משנה שעברה: קרוס בסופו של דבר ירד להגנה ‘על הנייר’. מה הסיכוי שהוא היה מציל אותנו?! 0, הוא איחר בהרבה והיה כלכך אדיש שאפילו לא השכיל לדפוק ספרינט). הסטטיסטיקה גם לעולם לא תראה שהשחקן היה חייב לעבור את היריב ולהתקדם עם הכדור במקום לתת פס לרוחב. כדי לראות דברים כאלה אתה צריך לעקוב אחריו במשחקים ולהפעיל את שיקול הדעת שלך.

בוא נעשה ככה, בחודש הקרוב בוא נעקוב אחרי קרוס בדברים שסטטיסטיקה לא מראה, אחר כך נדבר.

(Mr.Maestro) #816

גיא הראה כמות הדריבלים המוצלחים על קרוס, וזה היה בממוצע דריבל 1 יותר שעושים על טוני בהשוואה ללוקה. הסטטיסטיקה היא לא הכל, אבל אתה טוען שקרוס לא עושה בגנה, ואז הנתונים מראים לך אחרת. למה אתה לא מסתכל על כמות התאקלים המוצלחים? זה לא מדד להגנה או לזה שהוא נכנס למאבקים? כן אני זוכר מצוין את אותו הגול של אתלטיקו, אבל דוגמא אלת לא תהפוך את התיאוריה שלך לאמת.

בוא נתחיל כבר לנתח מהמשחק האחרון, דרך שידור חוזר הרי זה הרבה יותר פשוט.

(gev) #817

אגב סתם שתחשבו על זה, פרט נוסף ששוכחים, סגירות שטחים ושמירות.
קחו לדוגמה את המגנים, אגף שמאל שלנו חלש יותר הגנתית, ולכן ילכו משם ברוב ההתקפות שתנו, יכול להיות שבגלל זה מרסלו יחטוף הרבה יותר כדורים מקרבאחל אבל זה לא אומר שהוא מגן טוב ממנו הגנתית.
הגנה לפני חטיפות ולפני הכל זה עמידה נכונה וכיסוי שטחים וחזרה מהירה למטה.

אגב, המשחק אתמול הוא לטעמי דוגמה להמון דברים שנאמרו על הקישור וההתקפה שלנו ואני ממש מקווה שזידאן יתחיל להפנים דברים. לא הגיוני שההרכב השני שלנו משחק הרבה יותר טוב מההרכב הראשון, וזה למרות דנילו, ומשחק חלש מאוד של נאצ’ו.
לא הגיוני שהתקפה של ואסקז, אסנסיו ומוראטה מסוכנת הרבה יותר מרונאלדו בייל ובנזמה,
לא הגיוני שהקישור שלנו אתמול נראה טוב בהרבה מהקישור של טוני ולוקה.

נגד באיירן אני ארצה שאסנסיו ישחק באגף של רונאלדו, ורונאלדו בחוד. שקובאציץ ישחק על חשבון אחד הקשרים (עדיפות במקום קאסמירו אבל גם על חשבון לוקה או טוני זה עדיף).

(Mr.Maestro) #818

איך הגעת למסכנה הזאת? קאסמירו חושך, קובאציץ’ היה טוב התקפית אבל הגנתית? אל תשכח שאתמול שיחקו בהתקפה שחקנים שאכלו את הדשא ועזרו מאוד הגנתית לחוליית הקישור, בניגוד לרונאלדו ובנזמה. ועדיין עם כל זאת לא הקישור שלנו בכלל לא הורגש מהגול הראשון של שלגאנס ועד הכניסה של מודריץ!!!
ובכלל מצחיק שאתם עושים יותר מדי הסקת מסקנות ממשחק מול פאקינג לגאנס. הקישור של באיירן יחנוק אותנו עם לא נדע לשחרר מהר את הכדור, ואת הפעולות של קובא אתה בקושי תראה, כי זה לא אותו לבל של שחקנים ומשחק לחץ!

(gev) #819

אולי, אבל שורה תחתונה, קאסמירו במשחק הכי גרוע שלו בריאל עד היום בערך, וחאמס לא עושה הגנה ועדיין לא הגיעו נגדינו ליותר מצבים מקבוצות אחרות.
אז אני לא אומר לפתוח עם חאמס, אבל אני בהחלט אומר לפתוח עם קובאציץ. אם באיירן רק ישמרו טוב באגפים אנחנו אולי נגנוב גול מקרן ולא יותר. קובאציץ ואיסקו הם היחידים אצלינו שתוקפים מהמרכז וטיפה מכניסים גיוון למשחק.
אני בעד לפתוח עם מודריץ וקובא יחד, וככה גם לתת לקובא את התפקיד ההתקפי יותר בקישור.

קובאציץ פשוט כל משחק מראה שהוא צריך להיות הראשון שמורכב בקישור, פשוט משחק לעומק, וגם אם הוא לא באחוזי דיוק במסירות שלו כמו קרוס עדיין המסירות שלו לפחות מיועדות לאנשהו, הוא מחפש את המסירה שתביא לגול, לא מחפש להעביר את המשקל מצד לצד או מחפש מישהו אחר שייקח את הסיכון של המסירה המסובכת.

פשוט אף אחד לא רוצה את חאמס בקישור של 3 נגד באיירן, תתארו לכם את מודריץ שם למשל וזה לטעמי הקישור הכי טוב שאפשר לשים כרגע, ולעונה הבאה מקווה שיהיה תחליף לקאסמירו

(imblue) #820

לאור הפציעות במרכז ההגנה וסכנת הצהוב של נאצ’ו, מה דעתם לגבי קסאמירו כבלם?

(Mr.Maestro) #821

זה מה שהצעתי בתרד אחר, ובקישור לעלות עם קובא. את האמת אני לא כזה זוכר איך קסמירו היה כבלם, טיטי אמר שהיה בינוני. חכול להיות לא רע, מצד שני נאצ’ו לא כזה גרוע, והוכיח בלא מעט משחקים שכבלם הוא סביר בהחלט.