דיון הטקטיקה והסגל

ריאל-מדריד

(סארי) #762

זה לא קשור לאלונסו, השנה אלונסו לא משחק כל משחק והרבה פעמים טיאגו משחק ליד וידאל ושניהם עושים הגנה ומנהלים את המשחק, מוסרים קדימה ולא לצדדם וכובשים גם לפעמים.
איזה תפקיד של קשר אחורי עושה קרוס בריאל מדריד?מחר כנראה הוא ישחק כקשר אחורי וכולנו נאכל את הלב מרוב שהוא אדיש.

(gev) #763

אבל אני לא אומר לשים את קרוס אחורי.
אבל הרבה פעמים בזמן התקפות שלנו במקום לשחק קשר קדמי לצד מודריץ הוא יורד לשחק אחורה יותר ומודקיץ איתו בגלל שקאסמירו לא יכול לנהל משחק מאחור, לא סומכים עליו מספיק.

(Guy) #764

אבל בזמן התקפות שלנו לא צריך לנהל משחק מאחור, כי הכדור בהתקפה. גולים לא מובקעים מהחצי וברוב הזמן אנחנו נתקלים בבונקר ובקבוצות שבכלל לא רוצות להפריע לקרוס וראמוס להתמסר בינהם בחוסר תכלית. ניהול המשחק מאחור נועד בשביל לעזור לקבוצה להתגבר על לחץ של היריבה ולהתחיל התקפות, לא לסיים אותן. ומול משחק לחץ איכותי אנחנו חסרי אונים בלאו הכי גם עם קרוס (לא באשמתו, התמודדות עם לחץ היא עניין קבוצתי) וגם אם במקום קאסמירו ישחק…מי שלא תבחר.

קאסמירו לא אשם שקרוס (וגם מודריץ’) לא מביאים הרבה תועלת בחלק הקדמי, זה ניסיון לא מוצלח. אנחנו צריכים את קאסמירו כי כשאנחנו תוקפים עם שני המגינים אנחנו דלילים מאחור. ובאופן כללי הוא טוב במה שהוא עושה - לעצור התקפות, לחטוף כדורים ולהיות מקרר. הוא עושה את זה יותר טוב מכל השחקנים בקבוצה, כולל הבלמים.

עם הכדור הוא לא בוסקטס ובטח שלא צ’אבי אלונסו, אבל עד שנמצא כזה אני לא הייתי מהמר על מישהו אחר. ניסינו שנתיים, זה לא הצליח.

(gev) #765

אבל אנחנו בקושי מתגברים על לחץ של היריב וכדי להתגבר עליו קרוס ומודריץ חייבים לרדת למטה כדי שנתגבר עליו ואז אנחנו דלילים בחלק ההתקפי מלבד המגנים שעושים תנועה.
מה שאני אומר זה שהשחקן מאחור חייב להניע כדור.
היום קבוצות גם בוחרות שוער לפי היכולת להניע כדור אז בטח שקשר אחורי.
אני גם אעדיף שאולי ינסו לסמוך על קאסמירו מאחור בהנעת הכדור שנתגבר עם לחץ,
שורה תחתונה משהו לא עובד בהנעת הכדור שלנו והיא נובעת מכך שקרוס ומודריץ משחקים אחורה בשביל להתגבר על הלחץ של היריב וככה הם לא משפיעים על המשחק.

וחחלאס עם הניסינו שנתיים בלי קשר אחורי. ניסינו שנתיים עם קרוס שלא מתאים לתפקיד הזה. זה לא אומר ששחקנים אחרים גם ככה. ואני לא אומר לקחת שחקן רך לאחור, אומר לקחת שחקן טוב בהגנה אך שבו בעת ידע למסור ולכדרר ולא יצריך את כל הקבוצה ללכת אחורה. לטעמי קובא ומודריץ הם כאלה, גם וראטי לדעתי. ומי יודע אולי “גרזנים” אחרים יהיו טובים יותר

(Guy) #766

אתה מחליף בין הסובב למסובב. ב90 אחוז מהמשחקים ומהזמן אנחנו לא נתקלים בלחץ של היריב, כך שקרוס ומודריץ’ לא חייבים לרדת למטה (והם גם לא; שניהם מגיעים המון פעמים עם הכדור לשליש האחרון ואז נתקעים).

בכל אופן, אני בעדך - תביא קשר אחורי שגם יודע לשחק טוב יותר עם הכדור, תמצא את צ’אבי אלונסו הבא, אני לגמרי בעד. אני גם לא חושב שדעתך על קובאצ’יץ’ הזויה אבל לא חושב שהוא מתאים. ל"טוב בהגנה" יש כמה רמות, חוץ מזה שקובאצ’יץ’ הוא שחקן שכל הזמן דוחף ורץ קדימה ולעומק, שזה אחלה אבל מישהו גם צריך להשאר מאחורה חוץ משני הבלמים.

(gev) #767

ברוב ההודעות העדפתי את מודריץ אחורי.
אם תשים לפניו את קובאציץ שעושה הגנה טוב ודוחף קדימה נהדר, ואת קרוס או איסקו שיודעים לעשות הגנה אז זה לא יקרוס.
מה שאתם אומרים על קרוס כאחורי כל הזמן כמשהו שלא עובד אני רואה זאת הפוך, אפילו עם קרוס הרכרוכי כאחורי, ועם חאמס שלא יודע לעשות הגנה הצלחנו להראות טוב רוב הזמן.
אז החלפנו את חאמס בקובאציץ שטוב ממנו בהגנה משמעותית, ובמקום שקרוס יהיה אחראי על ההגנה מודריץ שטוב ממנו הגנתית יעשה זאת. אז אם זה עבד בעבר אז במערך כזה זה אמור לעבוד ביותר קלות.
כמובן שתן קיצוני שעושה הגנה במקום רונאלדו ואת רונאלדו בחוד וזה יוסיף המון.

(orelh94) #768

אם כבר קש"א פליימייקר, הייתי פוזל לכיוון וראטי או ראביו מפ.ס.ז’, ממה שראיתי מהם הם ניחנים ביכולות הגנתיות די טובות וגם ניהול משחק מצויין. להביא אותם זה כבר סיפור אחר, אבל יש אופציות.
לגבי קאסמירו - הייתי משאיר אותו מאותה הסיבה שגיא אמר, אנחנו דלילים בחלק האחורי כששני המגנים שלנו הם סופר תוקפים ואחד מהם משחק אותה מגן והוא בעצם קיצוני בהסוואה, מבחינתי, שוב כמו שגיא אמר, הבעיה היא בחלק הקדמי יותר של הקישור, הייתי בעד לשלב שם את איסקו וקובא, ככה גם אתה לא מוותר על הנעת הכדור וגם מרוויח אשכרה שחקנים שדוחפים קדימה ויש להם יכולת לעשות משהו התקפי.

מודריץ’ של השבועות האחרונים הוא לא אותו שחקן, הוא נראה תשוש, פשוט גמור. לעולם לא ראיתי משחק גרוע כמו שהוא נתן היום, באמת שאני לא זוכר ממנו משחק כזה נוראי עם איבודים כאלה מיותרים. יכולת יש, אני מניח שזו עייפות מצטברת. הוא חייב לקבל באמצע השבוע מנוחה אחרת הוא יקרוס לנו ביישורת האחרונה. ואנחנו חייבים אותו בשיא הכושר לשם.

(saharsacc) #769

בוא נתחיל מזה שהמיתוס הזה על היכולת ההגנתית המדהימה של קובאציץ הוא לא נכון. הבחור לא יודע לרדת לתאקל. הוא רץ המון ומנסה, אבל להגן טוב הוא לא יודע, ובטח שלא מתקרב לחצי מהיכולות ההגנתיות של קאסמירו. אבל לטעון שמודריץ יהיה קשר אחורי טוב? זה על גבול הטיפשות. הבחור נמוך, לא חזק וגם לא איזה אנרג’ייזר מטורף אבל הכי חשוב- הוא לא יודע לתקל! במקום להציע בכל ת’רד(עם דגש על כל ת’רד) את ההצבה של קובאציץ כקשר אחורי תנסה לחשוב קצת למה כל פעם שמישהו טורח לענות לך הוא קוטל את הדעה הזו. לא מודריץ ולא קובאציץ הם קשרים אחוריים. ובטח ובטח הם לא צריכים להחליף את השחקן היציב ביותר שלנו בעונה הזו, ויש שיאמרו שגם הטוב ביותר. מבחינתי, מבחינת רוב הפורום ואפילו מבחינת זיזו מקומו תמיד בהרכב(אם כי הצרפתי לא ממש מעוניין ברוטציות).

(de_la_red) #770

סהר, מודריץ עשה אחלה תפקיד כקשר אחורי מ2014 ועד לפציעה שלו בתחילת העונה. נכון להיום אני מסכים שהוא לא מסוגל להחזיק הגנתית את הקישור ללא קסמירו, אבל אל תיקח ממנו דברים שהוא עשה טוב במהלך השנים. הוא ועוד איך היה “אנרג’ייזר” בעבר, הגיל פשוט עושה את שלו.

לגבי קובה, כתבתי פה באיזה אשכול שלא ראינו מספיק ממנו וממה שראינו היכולת ההגנתית באמת לא הייתה בשמיים. אני נותן 100% קרדיט לזידאן בנושא. הבקשה שלי היא לאו דווקא לספסל את קסמירו, אני מעדיף לספסל את קרוס ולתת לקובה קביעות על חשבונו כדי להראות מה באמת יש לו. קשה לצפות משחקן לשחק ברמה גבוהה שהוא בקושי משולב ררוטציה. אנשים מעדיפים את קובה לאו דווקא בשל היכולת ההגנתית הגבוהה שאולי יש ואולי אין לו, אלא כי בתור הקשר השלישי הוא יעשה עבודה יותר טובה מקרוס.

(Rock'N'Raul) #771

אני חושב שמי שמצדד בקובאצ’יץ’ כחלק משלישייה שכוללת גם את מודריץ’ וקרוס (ובכללם אני) לא מחזיק בדעה שקובא מתקל טוב יותר מקסמירו או לחילופין עושה את התפקיד טוב ממנו, אלא שיש לו איכויות אחרות שפשוט יתרמו לנו יותר במכלול - גם הגנתית וגם התקפית. אחת הטענות נגד סמי חדירה לאורך השנים כאן בפורום הייתה שיש לו קריאת משחק נפלאה וראיית משחק מדהימה, אחרת איך הוא הגיע כל כך הרבה פעמים למצבים ששאלנו את עצמנו מה הוא עושה שם ואיך הוא הגיע לשם ואיך הוא פאקינג לא שם את הכדור ברשת? אבל יחד עם זאת אותו חדירה היה כבד, חסר טכניקה בעליל ובסופו של דבר לא ידע יותר מדי מה לעשות עם הכדור לעומת שחקנים אחרים בקישור. אז מה זה עוזר אם חטפת את הכדור ואתה לא יודע מה לעשות איתו? הרי שהמסקנה הברורה היא שאפילו לא צריך לטרוח לשמור את אותו שחקן חסר טכניקה, כי המטרה היחידה שלו היא לקחת את הכדור ליריב ולא לעשות איתו משהו בעצמו… אז מספיק למנוע אופציית מסירה לקשרים ולשחקני ההתקפה והופ - כל הפוזישן על המגרש משתנה כהרף עין והיריב איבד את חוסר האיזון במערך שלך אותו הוא יכל לנצל בזכות אותה חטיפה…

מה זה עוזר אם חטפת את כל הכדורים בעולם ואתה בכלל לא יודע מה לעשות איתם? זאת הטענה בגדול, לפחות מבחינתי. זו הסיבה שלדעתי קובא צריך לשחק כחלק מהקישור, הוא לא רע הגנתית כמו שסהר מצייר זאת, הוא כן צעיר והוא כן ילמד והוא נותן איכויות אחרות שפשוט לא קיימות אצל קסמירו וזה הדחיפה קדימה, הטכניקה והיכולת לעבור שחקן. הבחור היה התקווה הגדולה של אינטר לפני שהוא עבר אלינו. בקיצור הוא יודע מה לעשות עם הכדור והוא משחק לעומק, משהו שחסר בקישור וכן הייתי שמח לראות את זה מצד קשר “אחורי” דווקא, הרי במילא קרוס ומודריץ’ לא מתקרבים יותר מדי ל-16. אני לא חושב שזה משהו שכדאי לנסות אותו לראשונה מול באיירן מינכן, אני כן חושב שצריך לתת לזה צ’אנס במשחקי הליגה בטח ובטח כשאנחנו נכנסים לישורת האחרונה של העונה עם המון לחץ על הגב ועומס מטורף.

(gev) #772

סהר, לא מעניין אותך אל תקרא.
שורה תחתונה עם קאסמירו המצוין שזוכה לקרדיט מזידאן אנחנו לא קיימים בקישור, נכון שגם לBBC יש אשמה פה, אבל גם איתם אמור להיות לנו קישור כלשהו.
ואתה אומר שקובא ומודריץ לא יודעים לעשות הגנה, ההתקפה הכי טובה ששיחקנו נגדה הייתה ברסה בקמפ נואו, שם קובא מודריץ וקרוס שלטו בקישור רוב המשחק (למרות רונאלדו ובנזמה ששיחקו, וואסקז שהיה בהופעה רעה), קובא שיחק אחורי והיה מצוין ומודריץ היה באחד ממשחקיו הטובים העונה.
אז הנה קטלתי לך את כל העניין של קובא לא יודע לעשות הגנה.
עכשיו נכון שקאסמירו טוב הגנתית מקובא, אבל כמו שנאמר מה זה עוזר אם אנחנו לא יודעים מה לעשות עם הכדור ומאבדים אותו מהר?
הרי יכול להיות שאנחנו נחטוף גול כל 10 התקפות עם קאסמירו וכל 20 בלעדיו, אבל אם כשקאסמירו משחק אנחנו מותקפים פי 2 זה כבר לא משנה אז כלום אם נשחק איתו או בלעדיו.
כדורגל זה משחק קבוצתי והכל מושפע מהכל, אם לא הגנה חזקה מספיק לא תהיה לנו התקפה גם, וההפך. כן כן ההפך גם.
ההגנה שלנו לטעמי לפי השחקנים היא אולי הטובה בעולם. בטח טובה משל ברסה לדוגמה. יש לנו קישור מצוין הגנתית (תשוו את קאסמירו מודריץ וקרוס לכל שלישיה בעולם מבחינה הגנתית).
אז למה כל משחג אנחנו חוטפים? למה כל משחק קבוצות מגיעות נגדינו להמון מצבים? כי אנחנו מזמינים אותם לתקוף.
בעוד ברסה יודעת שההגנה שלה לא טובה אז המשחק מתנהל בחצי של היריבה אצלינו המשחק מתנהל בקו האמצע. בעוד ברסה תוקפת מסוכן והיריבה מפחדת אצלינו קבוצות לוחצות אותנו ומסתכלות לנו בלבן של העיניים.
אני לא אומר שההגנה שלנו תתחזק, אבל אני אומר שכקבוצה נשתפר, מה שכתבתי מקודם, די לנסות לשחק בשביל שחקנים ובואו נשחק בשביל קבוצה. נכון שלמודריץ וקרוס קל לשחק כשקאסמירו מאחוריהם, אבל הם לא מצליחים לייצר שום דבר. נכון שקאסמירו משחק מצוין אך זה לא עוזר לקבוצה.

אני חושב שכל מי שמצדד בכזו נחרצות בקאסמירו קצת לוקה בחסר בהבנה של המשחק. הגנה היא מעבר לסך כל היכולות ההגנתיות בהרכב, הגנה היא שילוב של המון גורמים וביניהם יכולות התקפיות.
וההוכחה שלי היא שתראו את היכולת שלנו העונה, אנחנו בנתיים מצליחים בזכות עונת נפל של ברסה ואתלטיקו ומשחקים נוחים בליגת האלופות.
בגביע עפנו נגד סלטה ולא הצלחנו לנצח אותם פעמיים.
ההרכב שלנו עם קאסמירו כל כך טוב שאנחנו צריכים כל משחק להתאמץ ממש וכל קבוצה כמעט נראית שווה לנו.
נכון שמה שאני אומר עם קובא הוא לא רגיל, אבל למה לפסול ככה משהו? הרי הוא מאוד הגיוני.
ואגב אף קשר אחורי לא נהיה טוב בין לילה, אלונסו הגדול היה 50-50 רוב הקריירה בכלל, כנראה שייקח לשחקן כזה או אחר זמן כדי להתרגל לעמדה, אבל רק ככה נצליח.
הייתי מהתומכים של המערך שקרוס הוא האחורי, ותגידו מה שתגידו לפחות שיחקנו יפה, אני כבר עונה שניה שבהמון משחקים מכריח את עצמי לצפות בריאל

(de_la_red) #773

גב, קרוס בכלל לא שיחק בקאמפ נואו (היה פצוע אם אני לא טועה). ובמחצית השנייה ברצלונה אנסו אותנו עד שקסמירו נכנס ורק במזל לא חטפנו את השני.

הסיבה שריאל הייתה טובה במחצית הראשונה זה משחק לחץ אדיר של מודריץ, קובה, ואסקז ואיסקו כחלק מבונקר רציני. בארסה לא הייתה מוכנה לזה. כשהיא באה מוכנה למחצית השנייה זידאן הזדרז עם הכניסה של קסמירו בדקה ה65.

חברים המינימום זה לדייק בעובדות. מעבר לזה לזידאן יש סיבה טובה למה בסגל הזה קסמירו הוא שחקן מפתח. מודריץ נתן בקאמפ נואו הופעה יוצאת דופן, דבר שלא חזר על עצמו מאז ולא פעם אחת. אותו דבר איסקו שלחץ כמו מטורף במחצית הראשונה (והתעייף עד כדי כך שהוחלף בדקה ה65) וגם לוקאס ואסקז שפתח באותו משחק כדי לעשות הגנה בהיעדר בייל.

במחצית השנייה הקישור האחורי שלנו היה מחורר ורק במזל לא ספגנו, כאמור עד שקסמירו נכנס. ריאל באה לעשות בונקר ולצאת למתפרצות והיא הצליחה לעשות יותר מזה כי היריבה לא הציגה יכולת בשמיים. לא צריך לעשות סיפור מכל דבר, המשחק הזה לבטח לא ילך לפנתאון.

בשורה התחתונה קרוס ומודריץ לא יספיקו בדרבי, בקלאסיקו ובאליאנס ארנה. קסמירו צריך להיות על המגרש בסגל הנוכחי נגד יריבוץ איכותיות. וזה לא נאמר כי אני אוהב אותו בצורה יוצאת דופן. זה כי אני ריאלי ואני מכיר את היכולות של ההרכב שלנו.

(gev) #774

דה לה רד, אני לא אומר שהשינוי חייב להיות מיידי, ולדעתי זה צריך לקרות עם שינויים נוספים.
לדוגמה, רונאלדו בחוד וקיצוני על האגף שלו, ככה יהיו לנו 2 אגפים מתפקדים שגם עושים הגנה ויורדים לקבל כדור ומשחק הרבה יותר מאוזן.
עם זה יהיה לנו הגנה חזקה הרבה יותר ונוכל להרשות לעצמינו דברים אחרים בקישור.
ובנתיים אני שוב לא מסכים איתך. עם קאסמירו אנחנו יחסית יציבים, אך לא קבוצה חזקה, ואני לא מאמין שנעבור ככה את באיירן (אולי בבונקר מתפרצות) בלעדיו אנחנו לוקחים סיכון אבל לפחות נראה כמו קבוצה.
ושוב אני מוכן להשקיע קצת בעונה הזו כדי שבעונה הבאה הקישור ללא קאסמירו יוכל להתחיל לתפקד, קובא כאחורי יתן לנו פשוט המון בעונה הבאה ובכל המשחקים בליגה הספרדית זה בטוח יראה טוב יותר מקאסמירו. לטעמי גם נגד אתלטיקו וברסה אבל זה כבר דיון אחר.

(saharsacc) #775

דה לה רד,מאמין שהתכוונת לעונת 2012-2013 כי שם הוא שיחק כקשר אחורי, לא ב2014. ועם זאת, לא רק שמודריץ היה צעיר ב4 שנים, אלא גם שהיכולת שהוא הראה הייתה רעה לכל הפחות בהתחלה וסבירה בהמשך, כמו כן שהיה לו את אלונסו לידו שלפי מה שגב מציע הוא יישאר לבד. אני נוטה להסכים עם דעתך, אני אוהב מאוד(מאוד!) את קובאציץ עוד מהתקופה שלו באינטר, הוא מאוד מגוון ומהיר אבל הכי חשוב-ישיר, ויש לו הרבה מה להציע לעומת קרוס ומודריץ שמגמגמים מאוד בתקופה האחרונה
גב, טענת שעם קאסמירו אנחנו לא שולטים בקישור(כן, כאילו הוא הבעיה). מה השתנה היום? לא רק שלא שלטנו בכדור, לא היה גם מי שיחטוף את הכדור, ולא נגד קבוצה בעלת שם, נגד אלאבס שעם כל הכבוד לה היא לא קבוצה מי יודע מה התקפית שמתמחה בשליטה בכדור, בטח ובטח בלי יורנטה שהוא ביי פאר השחקן הכי חשוב שלהם(אפרופו השפעה של קשר אחורי). עוד לפני כן טענת ש"קטלת" את הטענה שקובא לא מגן טוב בזה שאמרת… שהוא מגן טוב? אז אני אומר שוב שהוא לא מגן טוב. לא ככה מנגדים טענה. לקרוס היו משחקים שהוא חטף 10 כדורים. לעזאזל, לדנילו היה היום משחק לא רע. אז קרוס יודע להגן פתאום? דנילו מגן טופ 3 בספרד? אנחנו חוטפים כל משחק כי אין הנעת כדור,אין שיטה בהתקפה והמגנים עולים בלי הכרה בעוד ששחקני השלישיה ההתקפית זורקים זין ועוד קשר באמצע עושה טובה שהוא רץ. ולא, החלפות מקום בלתי פוסקות של קובאציץ קרוס ומודריץ כאילו יש להם את התיאום של צאבנייסטה בשיא והגם גדלו ביחד(ומי יגן בזמן החלפות המקום? מרסלו?) לא יפתור את הבעיה. זה קצת תמוה לחשוב כך. רוצה לשמוע סוד? אלונסו לא היה קשר אחורי קלאסי. הוא היה חוטף כדורים(והוא היה שחקן חכם פי 100 מקובא עם כל הכבוד למתאו קובאציץ) וסוגר יפה, אבל עיקר התרומה שלו היו הכדורים הפסיכים מאחור(ואל תנסה אפילו להציע שאחד מהשלישייה האידאלית שלך מסוגל לתת את זה; שום שחקן בכדורגל העולמי לא מסוגל לתת כדורים בשלמות שצאבי אלונסו היה מוסר אותם) וניהול המשחק לעומק, בניגוד לקרוס שמנהל אותו בעיקר לרוחב.
אסיים בזה- אם אתה חושב שעדיף שקרוס יהיה הקשר האחורי שוב, אין לך שמץ של מושג בכדורגל. שמץ. פשוט שמיים וארץ איפה קרוס ואיפה קאסמירו

(Mr.Maestro) #776

מי ישמע כאילו שעם קסמירו הקבוצות הירבות לא מגיעות לשער של ריאל. אני כבר לא זוכר משחק שבו קסמירו שיחק ולא חטפנו איזה גול. גם כשקסמירו משחק מגיעים מולנו למספיק מצבים, נכון שכקשר אחורי הוא אחד הטובים בעולם, אבל עדיין…
ובפעם האלף, הבעיה שלנו זה לא הקישור, הוא מספיק טוב ומבצע את העבודה, הבעיה שלנו בהתקפה, משם מתחיל הכל. אגב חאלס עם השקר הזה של מסירות רוחב, מספיק עם הגניבת דעת הזאת שהמצאתם. לא אלך רחוק מדי, תסתכל שידור חוזר של המשחק היום, ותראה כמה כדורים טוני הכניס היום לאיזור הרחבה.

(Guy) #777

אגב חאלס עם השקר הזה של מסירות רוחב, מספיק עם הגניבת דעת הזאת שהמצאתם. לא אלך רחוק מדי, תסתכל שידור חוזר של המשחק היום, ותראה כמה כדורים טוני הכניס היום לאיזור הרחבה.

http://realmadrid.co.il/Images/kroospasesalaves03042017.jpg

RM have done generally well, but worth noting how we haven't managed to enter the final 3rd all that much. pic.twitter.com/TbwNtSCuqp

— Managing Madrid (@managingmadrid) April 2, 2017
התמונה בציוץ היא מהמחצית הראשונה של כל הקבוצה.

כן, בייל חלש כרגע ורונאלדו כבר מזמן לא שחקן התקפה גדול, אבל קשה לשחק כדורגל טוב ככה. אמנם אנחנו מתלוננים על כך שההתקפה שלנו מבוססת על הרמות של המגינים, אבל המגינים מצילים את המצב - בלעדיהם אין לנו התקפה. גם אתמול מדאיג לחשוב איך היינו מבקיעים בלי קרבחאל. אפילו דנילו המפוחד כמגן שמאלי יצר יותר מצבים משחקני הקישור וההתקפה ביחד.

במשך רוב 6-7 השנים האחרונות שחקני ההתקפה היו בכושר טוב, ואכן הבקענו ביתר קלות מול אלאבסיות בברנבאו. אבל אי אפשר לבנות רק על יכולת אישית של פנומנים, צריך להיות מספיק טובים ומגוונים כקבוצה.

פעם חשבנו שאמנם הקישור לא תורם ליצירת מצבים, אבל לפחות מאפשר החזקת כדור ושליטה במשחק (ובכך גם הקל על ההגנה). לפחות מול יריבות כמו אלאבס בברנבאו. היום גם זה לא.

(Mr.Maestro) #778

לא הבנתי זה מפת מסירות של טוני או של כל הקבוצה? אם זה רק טוני זה ממחיש את השקר שלכם של מסירות עם בלמים, כלהמסירות פה הם בעיקר קדימה לכיוון המגינים התוקפים, מסירות רוחב העלק!

(Guy) #779

המפה הראשונה היא של טוני, השניה היא של כל הקבוצה מהמחצית הראשונה.
מסירות הצידה למגינים יותר מ30 מטר מהשער = מסירות לרוחב. ממש רואים את קריעת ים סוף מרוב מסירות לרוחב. לא חשבתי שגם על זה אפשר להתווכח.

קרוס לא הכניס כדור טוב אחד לאיזור הרחבה. לזכותו ייאמר שלפחות אתמול הוא שיחק קשר אחורי. הטענות על היכולת הירודה ביצירת מצבים אתמול הן קודם כל למודריץ’, איסקו ובייל (בסדר עולה).

חייב לציין שגם הטרנד החדש של קבוצות קטנות להעלות שלושה בלמים בברנבאו (גם בטיס עשו את זה לפני הפגרה) לא מקל עלינו, בלשון המעטה.

(Niro) #780

בנוסף לכל הצרות הקיימות שלנו, מודריץ’ בתקופה הכי רעה שלו מאז הגיע. אתמול הגיע השיא כשהוא בעצמו כבר היה בהלם ממסירות פשוטות שהוא לא הצליח להעביר.

אם ננסה להסתכל על חצי הכוס המלאה, אני חושב שיותר גרוע מזה הוא כבר לא יוכל להיות, ובהתחשב בעובדה שמדובר בשחקן יציב מאוד בד"כ, אני לא חושב שהתקופה הזו תמשך יותר מדי זמן.

(gev) #781

שחר,
היו לנו במשחק הזה כמה דקות יפות יותר מברוב המשחקים של העונה, למרות ה20 דקות השחורות שהיו לנו. ממש לא מקל בהם ראש ונראינו רע, אבל מה שונה מבשאר העונה?
וכמה קל לשפוט את קובאציץ, ואיסקו שלא זוכים להרבה דקות ולא משחקים ברצף. כולנו יודעים שזה חשוב, ו20 דקות שלהם יחד על המגרש במשחק אחד לא ישנו כלום.
ואגב נכון שהקישור שלנו לא היה כזה טוב, אבל הוא היה גרוע מזה שהיה משחק קודם? הרי בכל תצוגה גרועה של הקישור שלנו גם קאסמירו נכח אז בעצם מה אתה מוכיח פה? שקרסנו באותה מידה כמו שקרסנו עם קאסמירו? מצוין זה בדיוק הנקודה שלי, שלפחותך הרווחנו קישור שיודע לתקוף טוב יותר.
ואם רונאלדו היה ביום נורמאלי ולא מחמיץ כל מצב זה היה נגמר בגוליאדה, וגם בייל עם החמצה ענקית.
אבל בואו רגע נדבר, מבין שלישית הקישור איסקו היה הכי טוב. קובא כשנכנס היה מאוד פעיל, עשה הגנה טובה ודחף קדימה יותר משקרוס ומודריץ עשו כל המשחק. זה שחקנים עם חוצפה שמנסים לעשות משהו שיוביל לגול, ולא להעביר כדור למישהו אחר בתקווה שהוא יעשה את זה.
לעשות את מה שמצופה זה כולם יודעים, לא לטעות במסירות ולשחק פשוט, אבל הגול יגיע ממשהו לא צפוי, משהו שישבור את הנעת הכדור הרגילה, ואת זה לא מודריץ, לא קרוס ובטח שלא קאסמירו לא נותנים לנו. איסקו כן לעומת זאת, וקובא גם. ואני מעדיף שחקן כמוהם עם 50% דיוק במסירות אבל שמנסה לדחוף קדימה עם חוצפה ויצירתיות מאשר קשרים עם 99% דיוק שלא מצליחים לייצר מצב אחד.
דיברת לגבי הוכחה שקובאציץ מגן טוב, נתחיל מזה שלפי הסטטיסטיקה של הקשרים שמאסטרו הביא למעלה הוא ממוקם גבוה יחסית לקישור (וזה כשהוא בלי כושר משחק), נמשיך מזה שלפי מה שאני הוא טוב הגנתית, ונסיים בזה שהוא בקושי משחק ואני בטוח שהיכולת שהוא מראה זה רק קצה הקרחון של מה שהוא מסוגל. שחקן צריך דקות כדי להתפתח, וצריך ביטחון, קובא לא מקבל לא את זה ולא את זה בגישה של זידאן אליו ועדיין נראה טוב יותר מרוב הקשרים שלנו.
אני לא אומר שאלונסו גרוע, יש לו את היתרונות שלו, אך לטעמי הוא לא כזה מושלם אגב, הוא היה לא מהיר, חסר יכולת דריבל ולא נייד מספיק. הוא היה כל כך טוב בכל השאר שזה היה בסדר וגם היום הייתי שמח שהוא היה משחק אצלינו, אבל עדיין הוא לא מושלם.
לא אומר שקרוס יהיה אחורי, איפה ראית אותי כותב את זה?

בוא אסכם לך רגע מה שאני אומר.
הקישור האחורי שלנו צריך להיות מורכב משחקן חזק בהגנה שידע גם לנהל משחק. זה יכול להיות קובא או מודריץ בעיני.
וקשרי ה50-50 שלנו צריכים להיות שחקנים שלפחות אחד מהם ידע לתקוף ולדחוף קדימה. זאת אומרת שכל שילוב של קשרים שלא כולל את קאסמירו מודריץ וקרוס ביחד באותה עת (ואת קאסמירו בכלל) הוא המועדף עלי.
הייתי הכי רוצה לראות קישור כזה:
מודריץ
קובא - איסקו/קרוס

עכשיו שוב המשחק הזה כמה שהוא לא היה טוב הוא לא היה נפילה ביחס למשחקים קודמים, להפך, מבחינה התקפית אפילו נראינו טוב יותר מברוב המשחקים שלנו. זה בדיוק מה שאני אומר לך, אפילו קישור שלא רגיל לשחק יחד הצליח להחזיק את ההגנה שלנו לא פחות טוב מקישור עם קאסמירו שעושה המון הגנה והקישור מתואם.