על מספרים, שיאים ופיננסים :: דיון הסטטיסטיקה של היורו

(sus) #21

עכשיו אני יכול לומר את זה בביטחון מלא: אני מרגיש שאני רואה את אותם 3-4 תרחישים של משחקים במהלך כל הטורניר עד עכשיו. אותה כמות שערים מובקעת וזה כמעט תמיד באותם דקות על ידי אותם מהלכים

[RIGHT]פעם ראשונה בהיסטוריה שאנגליה מנצחת משחק יורו או מונדיאל משער בתוספת זמן.

*אגב, אנגליה עם המהפך הראשון של יורו 2016. [/RIGHT]

(Parliament) #23

“אם לא תשלח איך תיקח?”

(LS7) #24

[QUOTE=sus;1684179]עכשיו אני יכול לומר את זה בביטחון מלא: אני מרגיש שאני רואה את אותם 3-4 תרחישים של משחקים במהלך כל הטורניר עד עכשיו. אותה כמות שערים מובקעת וזה כמעט תמיד באותם דקות על ידי אותם מהלכים[/QUOTE]

מה רע בכל כך הרבה שערים בדקה ה 90 ?

(Pedja Mijatovic) #25

מתוך 32 השערים עד כה ביורו, 10 נכבשו אחרי הדקה ה85. הזיה.

(sus) #26

[QUOTE=LS7;1684189]מה רע בכל כך הרבה שערים בדקה ה 90 ?[/QUOTE]
לא אמרתי שזה משעמם, אמרתי שזה צפוי

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

(Sasha) #27

[QUOTE=Pedja Mijatovic;1684195]מתוך 32 השערים עד כה ביורו, 10 נכבשו אחרי הדקה ה85. הזיה.[/QUOTE]

ובאופן כללי 24 מתוך 32 השערים הובקעו במחצית השנייה… נראה שהנבחרות ביורו הזה מתעוררות מאוחר.

(chelsea777) #28

[QUOTE=sus;1684196]לא אמרתי שזה משעמם, אמרתי שזה צפוי

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk[/QUOTE]

שאתה רואה משחק, והוא על תיקו, ונכנסת לדקה ה- 85, בחיים, בחיים, אבל בחיים, לא תהיה אדיש אם יגיע שער ניצחון בדקות האחרונות ותגיד “ידעתי” כאילו הוא הגיע דקה 65. בחיים. גם אם זו תהיה ספרד נגד לוקסמבורג.

(moshe34) #29

גרמניה נגד פולין זה התיקו אפס [הראשון של הטורניר.
מי היה מאמין שדוקא המשחק הזה יאכזב כל כך.
למרות שזו תוצאה טובה לשתי הקבוצות.
אכזבה

(dmitrys) #30

הנה עוד שער דרמתי לקראת הסוף. אני מתחיל לחשוד שיש פה קונספירציה.
וכל המשחקים צמודים, גם כשיש הבדלי רמות בין הנבחרות.

(רוני) #31

למען האמת גם אני מתחיל להתאהב בטורניר. משחקים צמודים זה הדבר הכי יפה בכדורגל. שונא משחקים חד צדדיים שמסתיימים בתוצאות גבוהות ותבוסות. כל נבחרת ביורו נותנת את נשמתה על המגרש גם אם הבדלי הרמות בולטים לעין, זה כל כך מרגש ומהנה לראות.
וכן, השערים בדקות האחרונות מוסיפים עוד פלפל להנאה מהטורניר… רק שימשיך כך.

דרך אגב, זה היה המשחק הראשון שבו ראינו יותר מ- 3 שערים במשחק. תיקו 2 ראשון בטורניר במשחק שלא היה אמור להסתיים כך.

(Pedja Mijatovic) #32

טורניר מרתק עד כה, ואנחנו רק בהתחלה. כל משחק יותר מותח מהשני וכל נבחרת פשוט מתאבדת על המגרש. אני חושב שניתן לפרגן ולומר שהפורמט החדש הוכיח את עצמו, הנבחרות ה״קטנות״ שלא היו אמורות להיות פה נותנות פייט ענק ל״גדולות״ ומספקות את המשחקים הכי יפים ומהנים. בנוסף בזכות השיטה החדשה הכל עדיין פתוח ובמחזור האחרון הנבחרות יעופו על כל הקופה כדי לעבור שלב.
טורניר מרגש בינתיים שאני לא זוכר לא בנבחרות ולא במועדונים, רק שימשיך ככה.

(chelsea777) #33

ספרד הראשונה שכובשת מעל שני שערים למשחק היורו הזה.

(Shusaku) #34

[QUOTE=chelsea777;1684324][B]דווקא[/B] ספרד הראשונה שכובשת מעל שני שערים למשחק היורו הזה.[/QUOTE]
תוקן

(Sasha) #35

דווקא כשרוני סוף סוף שינה את דעתו, קיבלנו שני משחקים חד צדדיים בפעם הראשונה ביורו הזה… :lol:

(Ehud) #36

[B]הכי הרבה יצירת מצבים אחרי 2 סיבובים של היורו:
[/B]פאייט - 17.
קווין דה בריינה - 11.
רקיטיץ’ - 9.

[B]הכי הרבה נגיעות בכדור אחרי 2 סיבובים של היורו:
[/B]קרוס - 256.
גרניט ג’אקה - 254.
אינייסטה - 224.
קנטה - 213.
ראמוס - 208.

(smer2008) #37

[QUOTE=רוני;1684310]למען האמת גם אני מתחיל להתאהב בטורניר. משחקים צמודים זה הדבר הכי יפה בכדורגל. שונא משחקים חד צדדיים שמסתיימים בתוצאות גבוהות ותבוסות. כל נבחרת ביורו נותנת את נשמתה על המגרש גם אם הבדלי הרמות בולטים לעין, זה כל כך מרגש ומהנה לראות.
וכן, השערים בדקות האחרונות מוסיפים עוד פלפל להנאה מהטורניר… רק שימשיך כך.

דרך אגב, זה היה המשחק הראשון שבו ראינו יותר מ- 3 שערים במשחק. תיקו 2 ראשון בטורניר במשחק שלא היה אמור להסתיים כך.[/QUOTE]
זה טורניר שונה בהחלט. בנוסף למה שנרשם כאן, הנה כמה נקודות:

1. לא הרבה משחקים מרתקים, אך גם לא הרבה משחקים משעממים. רק שתי תוצאות 0-0 עד כה (אחד מהם היה נמנע אילו העמוד הקשיב לתפילות של רונאלדו).
  2. עד כה, אין שום משחק שיכנס לזיכרון מסיבה כלשהי (אלא אם כן האלימות שראינו במשחק של אנגליה-רוסיה וקרואטיה-צ’כיה נחשבת).
  3. הקבוצות הגדולות שולטות ושולטות במשחק, אך זה לא מתבטא בהכרח בשערים (למעט הניצחון של ספרד על טורקיה והמחצית השניה של בלגיה אתמול).
  4. למרות ההתאבדות של הקבוצות הקטנות על המגרש, אין הפתעות מרעישות עד כה. אני מדבר על ניצחונות כמו של קמרון על אלופת העולם ארגנטינה במשחק הפתיחה של מונדיאל 1990, הניצחון של סנגל על אליפות העולם ואירופה צרפת במשחק הפתיחה של מונדיאל 2002, העליה של קוסטה ריקה על חשבונן של אנגליה ואיטליה במונדיאל האחרון, התצוגה של סלובקיה נגד איטליה ב-2010 וכך הלאה. הנבחרות הקטנות בטורניר זה מפסידות בסוף או מסיימות בתיקו במקרה הטוב (לרוב מפסידות). יתכן ונראה הפתעות בהמשך, אך הייתי מצפה לראות כבר הפתעה אחת או שתיים, במיוחד נוכח הצרה שבה המשחקים מתפתחים.
  5. יש תחושה של רצון אמיתי לתקוף ולא לחפש 0-0 כבר מהדקה הראשונה, אך משום מה זה לא מתבטא בכמות גבוהה של שערים כפי שאתה מצפה ממשחקים “פתוחים”.
  6. באופן כללי, רמת החלוצים בטורניר זה נמוכה. נבחרות כמו פורטוגל, צרפת וגרמניה, למשל, סובלות מבעיה זו. אני משער שהמחסור בחלוצי על יאפיין את הכדורגל העולמי בשנים הקרובות.
  7. השערים בדקות האחרונות בינתיים מצילים את הטורניר הזה.
  8. הרבה שחקנים צריכים להתגלח!

(chelsea777) #38

המחסור בחלוצים קורה גם בגלל התלות הגבוהה בקשרים התקפיים. רונאלדו, מסי, גריזמן, רויס, הזארד, מולר וכו’… וכו’… חלוץ נהיה שחקן שפשוט צריך לקבל כדור ולכניס אותו לרשת. כמעט ושום דבר מעבר. קשר התקפי טוב, נהפך לכלי ההתקפי האולטימטיבי. טכניקה גבוהה, יכולת כיבוש, בישול, מהירות ודריבל, ויש לך שחקן חופשי שעושה מה שבא לו. בגלל זה אתה גם יכול לשים אחד כזה בחוד, לקרוא לו חלוץ, ובדרך כלל הכל יהיה בסדר.

(cruzurry) #39

[QUOTE=smer2008;1684526]זה טורניר שונה בהחלט. בנוסף למה שנרשם כאן, הנה כמה נקודות:

1. לא הרבה משחקים מרתקים, אך גם לא הרבה משחקים משעממים. רק שתי תוצאות 0-0 עד כה (אחד מהם היה נמנע אילו העמוד הקשיב לתפילות של רונאלדו).
  2. עד כה, אין שום משחק שיכנס לזיכרון מסיבה כלשהי (אלא אם כן האלימות שראינו במשחק של אנגליה-רוסיה וקרואטיה-צ’כיה נחשבת).
  3. הקבוצות הגדולות שולטות ושולטות במשחק, אך זה לא מתבטא בהכרח בשערים (למעט הניצחון של ספרד על טורקיה והמחצית השניה של בלגיה אתמול).
  4. למרות ההתאבדות של הקבוצות הקטנות על המגרש, אין הפתעות מרעישות עד כה. אני מדבר על ניצחונות כמו של קמרון על אלופת העולם ארגנטינה במשחק הפתיחה של מונדיאל 1990, הניצחון של סנגל על אליפות העולם ואירופה צרפת במשחק הפתיחה של מונדיאל 2002, העליה של קוסטה ריקה על חשבונן של אנגליה ואיטליה במונדיאל האחרון, התצוגה של סלובקיה נגד איטליה ב-2010 וכך הלאה. הנבחרות הקטנות בטורניר זה מפסידות בסוף או מסיימות בתיקו במקרה הטוב (לרוב מפסידות). יתכן ונראה הפתעות בהמשך, אך הייתי מצפה לראות כבר הפתעה אחת או שתיים, במיוחד נוכח הצרה שבה המשחקים מתפתחים.
  5. יש תחושה של רצון אמיתי לתקוף ולא לחפש 0-0 כבר מהדקה הראשונה, אך משום מה זה לא מתבטא בכמות גבוהה של שערים כפי שאתה מצפה ממשחקים “פתוחים”.
  6. באופן כללי, רמת החלוצים בטורניר זה נמוכה. נבחרות כמו פורטוגל, צרפת וגרמניה, למשל, סובלות מבעיה זו. אני משער שהמחסור בחלוצי על יאפיין את הכדורגל העולמי בשנים הקרובות.
  7. השערים בדקות האחרונות בינתיים מצילים את הטורניר הזה.
  8. הרבה שחקנים צריכים להתגלח![/QUOTE]

איך אתה מגדיר טורניר טוב? קיבלת בטורניר הזה עד עכשיו הכל. מישחקים צמודים ודרמות שהוכרעו בדקות הסיום,הצגה וכדורגל התקפי\הגנתי ויפה מספרד,קרואטיה,ואיטליה. היו גם מישחקים משעממים אבל הם מיעוט שהיה הרבה יותר גדול בטורנירים קודמים.

לא היו עד עכשיו הפתעות גדולות אבל הרמה והדרמות שקיבלת לנוכח השיטה החדשה שוות את זה,בנוסף לכך המחזור השלישי והאחרון הוא כבר לא גארבג’ טיים גדול ובעיקבותו אנחנו מקבלים מיפגשים הרבה יותר מעניינים וקובעים. הטורניר עוד לא היסתיים ועדיין יש זמן להפתעות אפילו מנבחרות ושחקנים שלא הופיעו עד עכשיו.

אף אחד פה לא דיבר על השיפוט אבל אני חושב שבינתיים הוא מצויין לעומת השיפוט שהיה בליגת האלופות וגם אם תנסו לראות מישחק אחד מהקופה אמריקה אתם תעריכו הרבה יותר את השיפוט האירופאי.

1. הרבה ניבחרות ניסו לשחק בסיגנון הגנתי, ברוב המיקרים זה הלך נגדם וביגלל זה לא קיבלנו הפתעות גדולות. היכולת של הניבחרות החלשות כמו צפון אירלנד היא מאוד מרשימה כשהיא מיתמודדת מול ניבחרות יותר חזקות. בכלל הפער בין הניבחרות הקטנות והגדולות באירופה ניסגר בשנים האחרונות.

6.השערים הניפלאים הגיעו עד עכשיו מקשרים מצויינים כמו מודריץ’,האמשיק ופאייט. אני לא חושב שיש מקום להיתלונן על האיכות שלהם.
אני חושב שזה המצב היום בכדורגל העולמי אין חלוצי מטרה כמו פעם וגם הסיגנון של הכדורגל הישתנה ובנוי יותר על היכולת של הקשרים.

אני מאוד מקווה שהטורניר ימשיך באותו קו גם בשלבי הנוקאאוט מכל הבחינות בתיקווה שנקבל עוד הפתעות ודרמות שיהפכו את הטורניר הזה למושלם.

[B]סיכום שלב הבתים במספרים באדיבות אופטה:
[/B]

• 69 שערים הובקעו בשלב הבתים, ממוצע של 1.92 שערים למשחק. זה הממוצע הנמוך ביותר מאז יורו 1992 (1.75 שערים למשחק). ביורו 2012, לצורך השוואה, ממוצע השערים עמד על 2.50 שערים למשחק.

• 45 שערים הובקעו במחצית השנייה, 19 מהם הובקעו אחרי הדקה ה-80.

• זאת הפעם הראשונה מאז יורו 1996, בה אף נבחרת לא ניצחה את כל משחקיה בשלב הבתים.

• אוקראינה היא הנבחרת היחידה שהפסידה את כל משחקיה בשלב הבתים, ובנוסף - היא גם לא כבשה.

• ווילס והונגריה הן הנבחרות הפוריות ביותר בשלב הבתים עם 6 שערים כ"א.

• פורטוגל היא הנבחרת היחידה שהעפילה לשמינית הגמר מבלי לנצח.

• שני כרטיסים אדומים בלבד נשלפו בשלב הבתים, לצאנה ולדראגוביץ’.

• שוויץ צלחה את שלב הבתים של היורו בפעם הראשונה בהיסטוריה שלה.

• מאז שבדיה ב-1992, לא הייתה נבחרת שסיימה במקום הראשון בבית שלה בטורניר הבכורה שלה.

• גארת’ בייל הוא השחקן השביעי בהיסטוריה שכובש בכל אחד משלושת המשחקים של שלב הבתים.

• מאז תומאס האסלר ב-1992, לא היה שחקן שהבקיע שני שערים בכדורים חופשיים בשלב הבתים. עד שהגיע גארת’ בייל.

• אנגליה רשמה ניצחון ראשון במהפך, לאחר שהיא פיגרה 1-0 מול ווילס אבל ניצחה אותה 2-1 בסיום.

• רוסיה הודחה בשלב הבתים בשלושת הטורנירים האחרונים בהם היא השתתפה.

• ניל מקגין, שחקנה של נבחרת צפון אירלנד, כבש מול אוקראינה בדקה ה-95 ו-48 שניות. מדובר בשער הכי מאוחר בתולדות היורו.

• החזקת הכדור של גרמניה מול צפון אירלנד עמדה על 79%, הנתון הכי גבוה מאז יורו 1980.

• פטר צ’ך ספג 21 שערים ביורו, יותר מכל שוער אחר.

• אמרה מור הוא השחקן הצעיר ביותר שבישל שער ביורו 2016, והשחקן השלישי הכי צעיר שעושה זאת בכלל אחרי אנזו שיפו ב-1984 ו-ווין רוני ב-2004.

• ספרד החמיצה 4 מתוך 7 הפנדלים האחרונים שלה ביורו.

• אלבארו מוראטה הפסיד רק פעמיים במשחק שבו הוא כבש, בגמר ליגת האלופות מול ברצלונה ומול קרואטיה ביום שלישי.

• בלגיה ביצעה 28 מסירות לפני שהיא כבשה את השער השני מול אירלנד, ושברה שיא שהחזיק מעמד 36 שנים.

• ג’יג’י בופון ציין 15 הופעות ביורו מול שבדיה, וקבע שיא חדש לשחקן איטלקי.

• איסלנד העפילה לשמינית הגמר בטורניר הראשון שלה אי פעם.

• כריסטיאנו רונאלדו הוא מלך ההופעות של היורו בכל הזמנים (17).

• רונאלדו הוא גם השחקן היחיד שכבש בארבעה טורנירים שונים (2004-2016).

• גאבור קיראי הוא השחקן המבוגר ביותר שרשם הופעה ביורו, והיחיד ששיחק בטורניר אחרי גיל 40.

• ב-270 הדקות שלו ביורו, זלאטן איברהימוביץ’ בעט למסגרת רק פעם אחת.