נבחרת פורטוגל :: אלופת אירופה בפעם הראשונה!

(F.Redondo) #21

פורטוגל בסופו של דבר עלו בצדק לשלב הבא מהבית המשוגע והמפתיע הזה.

נקודת התורפה של פורטוגל היא 2 המגנים, משחק ההגנה שלהם נוראי.
רפאל גריירו צריך לקבל את הקרדיט כמגן ימני וסדריק כמגן שמאלי, וירינייה ואליסאו לא נותנים מספיק שקט להגנה.
ההגנה של פורטוגל מאוד נאיבית בניגוד ליורו הקודם שהם היו מאוד מסודרים מאחור, היום ספגו 3 שערים שהם פשוט לא היו צריכים לספוג.

אמנם המשך הטורניר שלהם נראה על הנייר יחסית פחות קשה מהצד השני ששם נמצאים נבחרות בעלות שם גדול, אבל במחנה הפורטוגלי די רצו להמנע ממפגש מהקרואטים שעד עכשיו פשוט אדירים.
אם כל זה שהם עלו, הם עדיין לא ניצחו. נכון שבשלושת המשחקים הם היו עדיפים יותר אבל תמיד יש משהו שעוצר אותם.

מוטיניו אחד מעמודי הטווח של הנבחרת בשנים האחרונות פשוט לא הגיע לטורניר, הוא נמצא בירידה בקריירה ואם היה מראה חצי מהיכולת שלו הם היו מגיעים למצבים יותר בקלות.
יש גם מצב שהקישור שלהם יותר מדי התקפי, בשנים קודמות מיגל ולוסו עשה את תפקיד 50:50 ואנדרה גומש יותר התקפי ממנו ולמרות שקרבאליו הוא גרזן הוא מתקשה לבד לחלץ את כל הכדורים, אני חושב שדנילו פריירה של פורטו עדיף עליו.
הם תמיד עושים לעצמם את החיים קשים, הם צריכים לנצל את הזדמנויות שהם מגיעים אליהם וחשוב מכך לא לספוג כי אם הגנה כזאת יהיה קשה להתקדם.
יש להם אופציות טובות מהספסל, בהחלט צריכים לנסות ולתת הזדמנויות לאחרים שיכולים לתרום רבות.

(Mendieta) #23

רונלדו משחק שם, אוטומטית זה אומר שמגיע להם.

בתור אחד שבמסגרת עבודתו זוכה לראות ליגות מכל העולם, יצא לי לראות ליגה איסלנדית כמה פעמים, אני חייב לציין שאנשים פשוט לא מבינים איזה התפתחות ואיזה כדורגל מהנה פתוח והתקפי יש שם. אני בכלל לא מופתע מההישג שלהם, ולא הופתעתי גם מהיכולת החלשה של פורטוגל-דור הזהב של פורטוגל הלך, וגם השחקן הפורטוגלי הטוב בהיסטוריה ללא ספק, רונלדו, לא באמת יכול לעשות משהו עם הנבחרת הזאת. היא ממש אפורה, משעממת, ולא משנה כמה ינסו להפיל את זה על רונלדו, מה שהוא עושה שם זה ממש להוציא מים מסלע. מדובר בנבחרת הכי משעממת שראיתי, יותר מאנגליה אפילו. וזה מאוד מאכזב לנבחרת שיש לה מלבד רונלדו שחקנים כמו קוארזמה ונאני. איפה היצרתיות, ראבאק?

שאפו ענק להונגריה, ועם כל המחמאות-שאפו ענק לרונלדו שעם כל היכולת המחורבנת שלו במשחקים הראשונים, הצליח לעשות משהו נגד הונגריה עקשנית. נראה לאן הוא יוכל לסחוב אותם, נגד קרואטיה זה יהיה הרבה יותר קשה, הם ממש לא ישבו להם על השער.

(hasanElmatador) #24

פורטוגל היא הקבוצה היותר מעורפלת ולא מובנת בטורניר. מצד אחד הם היו יותר טובים מהיריבה ב 3 משחקים ומצד שני הם לא ניצחו ולא הפסידו אף משחק. הם הראו ניצוצות של קבוצה גדולה שמתחרה על התואר אבל גם הראו ניצוצות של קבוצה לוזרית שלא תעבור את שלב הבתים. במקרים האלה אי אפשר להמר על כלום, צריך רק לחכות ולראות איך הם יתפתחו. אם הם מצליחים לייצב את קו ההגנה והקישור ולנצל יותר את ההזדמניות הרבות שמגיעים להם כל משחק, הם מסוגלים לעבור את קרואטיה, בטם עם כריסטיאנו ביום טוב.

מילה על כריסטיאנו: אסיסט מדהים לנאני ושני שערים גדולים. זה סיפור החיים של כריסטיאנו, תמיד אחרי כמה משחקים לא טובים (בקריטריים שלו כי הוא היה בסדר גמור יחסית בשני המשחקים הראשונים) בא הפיצוץ. במחצית הראשונה היה ברור שהוא עבד על הפן המנטלי, למרות כל ההחמצות הוא נשאר רגוע וחיכה להזדמניות שלו. בסופו של הדבר באו השערים. מקווה בשבילו שהוא תפס את הגל הנכון.

פפה מצידו לא נתן משחק טוב ונראה שהוא משחק בלי ביטחון, אולי עייפות או שהוא לא סומך על שותפיו בהגנה כי גם המגנים היו חלשים. בקישור אנדרה גומש שיחק עם פציעה (זה גם צד חשוב בשחקן הזה, הוא נפצע הרבה) ורנאטו סאנצ’ס חייב לפתוח בהרכב.

(ראול גונזלס בלנקו) #26

אם אני במקום סנטוס הייתי עולה עם עם דנילו פריירה במקום וויליאם קרבאליו ועם רנאטו סאנצ"ס במקום אנדרה גומש ועם אדריאן סילבה במקום מוטיניו ועושה רוטציות בין רפא סילבה לנאני/קווארסמה.

(MUFON) #27

[QUOTE=!CR7;1684911]

כריסטיאנו רונאלדו כבר מזמן (למעשה מאז שבדיה) לא מסוגל לסחוב את הנבחרת לבדו.

[/QUOTE]

לא לגמרי מדוייק : עובדה שהוא במו עקב נעלו וראשו העלה את פפורטוגל לשמינית הגמר, ועם מעט יותר מזל הוא לא היה מחטיא את הפנדל מול אוסטריה ופורטוגל הייתה עולה מהמקום הראשון או השני,כריסטיאנו אמנם פחות חד ופחות מהיר ממה שהיה לפני שנתיים שלוש, אבל הוא עדיין נמצא שם תמיד כשזקוקים לו, וכמו שבו רגליו הוא העלה את פורטוגל למונדיאל באותה הופעה פנומנלית מול שבדיה, ככה גם הפעם כשהוא כובש צמד וגם מבשל אחד בצורה נפלאה לנאני.
פורטגל היא נבחרת של איש אחד, כריסטיאנו רונאלדו- בלעדיו היא שווה כלום ושום דבר, ואני הייתי קורא לה :[B] פורטונאלדו.[/B]

(!CR7) #28

[QUOTE=MUFON;1684970]לא לגמרי מדוייק : עובדה שהוא במו עקב נעלו וראשו העלה את פפורטוגל לשמינית הגמר, ועם מעט יותר מזל הוא לא היה מחטיא את הפנדל מול אוסטריה ופורטוגל הייתה עולה מהמקום הראשון או השני,כריסטיאנו אמנם פחות חד ופחות מהיר ממה שהיה לפני שנתיים שלוש, אבל הוא עדיין נמצא שם תמיד כשזקוקים לו, וכמו שבו רגליו הוא העלה את פורטוגל למונדיאל באותה הופעה פנומנלית מול שבדיה, ככה גם הפעם כשהוא כובש צמד וגם מבשל אחד בצורה נפלאה לנאני.
פורטגל היא נבחרת של איש אחד, כריסטיאנו רונאלדו- בלעדיו היא שווה כלום ושום דבר, ואני הייתי קורא לה :[B] פורטונאלדו.[/B][/QUOTE]

אתה כנראה לא מבין. רונאלדו אכן סוחב את פורטוגל לבדו, השאלה היא כמה הוא סוחב. בעולם מתוקן הסחיבה שלו כיום לא הייתה מספיקה להעפלה לשמינית גמר היורו (לולא שינוי הפורמט), בטח ובטח בבית כל-כך פשוט.

כריסטיאנו אמנם נשאר ויישאר עוד הרבה זמן אחד השחקנים הכי קטלניים שיש, אבל בפורטוגל זקוקים למנהיג נוסף.

(F.Redondo) #29

ניצחון עם הרבה אופי במשחק מאוד קשה על יריבה מהאיכותיות שיש.

פורטוגל עשו את ההתאמות הנדרשות בהגנה, הרכב הרבה יותר מאוזן מההרכב שפתח בשלב הבתים.
סדריק ורפאל גריירו פתחו כמגנים ושיפרו את משחק ההגנה של פורטוגל שהיה חייב שינוי אחרי תצוגות נאיביות מדי בחלק האחורי.
להשאיר נבחרת כמו קרואטיה על 0 מצבים זה לא דבר של מה בכך ומגיע קרדיט גדול לפורטוגל שהשכילה לעשות זאת, בנוסף גם לעצור את הנשק של הקרואטים - התקפות המתפרצות.

אין ספק שהעובדה שהם שיחקו ברביעי וכמעט ולא הספיקו לעשות אימונים נתן מאוד את אותותיו לעומת נבחרות אחרות שכן הספיקו לנוח, להתרענן ולהתכונן באימונים ליריבה.
משחק מאוד מאוזן שהוכרע ע"י הפרטים הקטנים.
השינוי שנעשה בהרכב הוא צעד חיובי של הצוות המקצועי אבל לדעתי יש מקום לעוד שינויים, יש ספסל טוב עם שחקנים איכותיים הם צריכים לבדוק עוד אופציות.

אדריאן סילבה במשחק לא רע, עזר הרבה בהגנה והיה אחד מההפתעות הנעימות במשחק, הוא מאוד הקשה על הקישור שלהם ומנע מהם להיות דומיננטיים.
כרגע מוטיניו מבחינתי צריך להישאר על הספסל, סילבה תורם הרבה יותר ממנו הן מבחינת שריפת השטחים והאנרגיות והן מהיעילות במשחק שלו.

(Lukaku) #30

אתה בטוח שצפית באותו משחק?

(F.Redondo) #31

פורטוגל עולה אחרי 120 דקות קשות מאוד מול פולין העקשנית.

פורטוגל עם הרבה אופי בפנדלים מעפילה ומדיחה נבחרת איכותית וקשה כמו פולין שעשתה את אותו הדבר לשוויץ.
משחקים שיווינים יש בטורניר הזה, לא קל להתעשת לאחר שספגת שער כ"כ מוקדם במשחק והם עשו את זה.
2 החיסורים של שחקני הרכב רפאל גריירו ואנדרה גומש לפני המשחק היו נראים קריטיים אבל ההרכב היום עשה את העבודה בצורה טובה.

פפה במשחק טוב נצמד ללבנדובסקי שלמרות השער לא היווה סיכון ב-120 דקות, ראינו לא מעט איך הוא עולה למעלה כדי לקבל כדור ופפה לוחץ אותו גבוה.
קרבאליו הגרזן לא ישחק במשחק הבא בגלל צהובים והוא יחסר מאוד, הוא עושה עבודה שקטה בקישור האחורי.
עמדת החלוץ בעייתית כמובן לפורטוגל וזה החיסרון הגדול שלה, הם יצטרכו למצוא לזה פיתרון.

להתמודד מול קרואטיה שהייתה אולי האיכותית ביותר בשלב הבתים ופולין נבחרת שכבשה הכי הרבה במוקדמות ולעמוד מולם שווה בשווה ובדקות מסוימות אפילו לעלות עליהן זה לא דבר של מה בכך.
פורטוגל צריכה רק להגיע להזדמנויות שלהם ולנצל אותן, יש להם כישרון ורק צריך הרכב מאוזן שידע להתמודד עם היריבה.
למרות זאת יש להם עוד הרבה עבודה לעשות, יש להם אספקטים לא מעטים לשיפור וכמובן לנצל את המצבים.

מה כל ההייפ הזה סביב קרבאליו? בטורניר הזה הוא נראה כמו קשר שתורם רק בצד אחד של המגרש ולא כמו קשר מודרני ששווה את כל הסכומים עליהם מדברים בהקשר שלו. אני מפספס משהו?

(t.a.l4) #33

אז פורטוגל מצליחה לייצב את ההגנה,פונטה משחק מצוין ביחד עם פפה שמוכיח לכל אירופה שהוא בלם על,פשוט טורניר מדהים שלו.
אלו חדשות נהדרות לפורטוגלים כי זה בערך מה שהם צריכים,הם יכולים מעכשיו לשחק הגנתי ולהסתמך על מתפרצות,הם עברו את השלב שהם פייבוריטים.
בצד ההתקפי הבעיה הרבה יותר גדולה,זואאו מריו שנתן דקות מעולות בתחילת הטורניר מזייף משחק שני ברציפות,נאני ורונאלדו לא רלוונטיים,קווארסמה זוועה עד עכשיו,אנדרה גומש מאכזב ומאוטיניו חלש,היחיד שנראה נהדר וממש מחזיק כרגע את ההתקפה הפורטוגזית הוא רנאטו סאנצ׳ס המדהים,כישרון מפלצתי,שחקן מאוד בוגר לגיל שלו,וביצים של שור,באיירן זכתה.
בגדול זה יכול להספיק,משחק מבוקר,הסתמכות על המהירות בהתקפה של נאני,מריו וסאנצ׳ס והווינריות של רונאלדו וזה יכול לקרות,רק עוד 2 משחקים!

Sent from my iPhone using Tapatalk

(F.Redondo) #34

ניצחון גדול של פורטוגל והעפלה מתוקה לגמר במשחק בו הם שלטו בקצב המשחק מול יריבה איכותית שנוטרלה לחלוטין.

כל הקבוצה בלי יוצא מן הכלל נתנה את הכל וידעו את גודל המעמד, ממול עמדה נבחרת מהאיכותיות ומהמרשימות שראינו עד כה בטורניר
שסיפקו משחקים נהדרים והם נוטרלו לחלוטין! ואם הגיעו למצבים אז זה היה מבעיטות מרחוק.
ראמזי היה חסר אצלהם אבל גם לפורטוגל היו חיסורים משמעותיים שלא הורגשו וזה לא דבר של מה בכך.
משחק חכם וקר רוח של הקבוצה שידעה מתי לשלוט בכדור ולהכות בברזל שהוא חם ומתי לרדת לאחור ולסגור את המשחק.

פורטוגל הגיעה להמון מצבים, במיוחד במחצית השנייה לאחר שהשכילו לכבוש שווילס גם יצאו יותר קדימה, הם שיחקו חכם ולא נתנו לווילס לשחק על היתרונות שלהם.
אחרי כל הלגלוגים והביקורות פורטוגל מגיעה לגמר כשהיא עוברת קבוצות קשות עם שחקנים מהטופ העולמי.
היום במשחק ראינו שחקנים ששיחקו חכם ויעיל.
רפאל גריירו וסדריק בעבודה שקטה, הם היו צריכים לפתוח בהרכב מההתחלה והם מראים זאת.
דנילו היה חשוב מאוד ועשה עבודה אדירה, ביצע את התפקוד שלו בדיוק כמו שצריך.
התרשמתי מכמות המצבים שאליה פורטוגל הגיעה, עם קצת מזל וניצול מצבים זה היה יכול להגמר בתוצאה גבוהה יותר מול קבוצה מהגנות החזקות והמאורגנות שראינו.

לא קל להגיע אחרי 2 הארכות, הם יצטרכו למצוא את ההרכב הכי מאוזן ולפתור את בעיית עמדת החלוץ במשחק יותר נכון.
בגמר יהיה סופר קשה מול נבחרת עדיפה בהרבה, החלום עדיין רחוק כי יהיה מאוד קשה.
הם צריכים לרדת אל הקרקע מהר, מדובר בהישג יפה אבל הם לא זכו בכלום, יש עוד דרך ארוכה.
עכשיו הם יצטרכו להכשיר את השחקנים ולעבור את הימים האלו בשלום.

צעד גדול ויפה אך עוד עבודה רבה מחכה נשאר עוד פוש אחד אחרון .

(רוני) #35

וכמובן, עם השער שלו אתמול רונאלדו הופך למלך השערים בכל הזמנים באליפויות אירופה ביחד עם מישל פלטיני עם 9 שערים כ"א.

(דניאל.) #36

אופ-טופיק: אני מנסה להזכר בשם של שחקן בפורטוגל, שהיה לו שיער בלונדיני עם פלסטרים בדר"כ באוזניים. הוא מזכיר את JOAO PINTO אבל אני יודע בוודאות שזה לא הוא.

עריכה- יש סבירות שהוא שחקן עבר בנבחרת צרפת בכלל.

בסדר, מצאתי, ג’רום רוטן למי שמתעניין. משום מה זכרתי שהוא היה שחקן יותר גדול.

(hasanElmatador) #37

ככה אני רואה את נבחרת פורטוגל: עכשיו, אחרי 6 משחקים, אני מסתכל אחורה ומבין שהמאמן של פורטוגל קיבל החלטה ברורה: פורטוגל תשחק ריאליסטי, ריאליסטי, ריאליסטי. בדיעבד אני גם חושב שהיה גם אמיץ במובן מסויים כי נבחר פורטוגל משחקת בצורה הרבה יותר פתוחה בדרך כלל והעם הפורטוגזי עצמו לא רגיל ולא אוהב לראות נבחרת אפורה, לא לשווא קוראים לפורטוגל: ברזיל האירופית, ולכן במצב של כישלון, שהוא לדעתי כל תסריט שלא כולל לפחות הגעה לחצי הגמר, ההחלטה שקיבל (הייתה) עלולה להיות הסיבה שתביא לסוף דרכו באימון הנבחרת. אף אחד לא ירצה את פורטוגל גם אפורה וגם עפה נגד קרואטיה כבר בשמינית אחרי 3 תוצאות תיקו, מאמצת אותה דרך במונדיאל.
אבל, עצם העובדה שהם בגמר משנה את חוקי המשחק. גם אם הנבחרת תפסיד בגמר, העם יקנה להמשיך באותה דרך גם מונדיאל, כי מה לעשות?! התוצאות יותר חשובות מהדרך. ומי שטועם את הגמר יודע שהוא טעים. אנחנו בפורום מכירים את ההרגשה עם הקבוצות השונות, אחת כמה וכמה כאשר מדובר בכדורגל נבחרות שהוא גאווה לאומית ועם אפשריות זכיה מאוד מצומצמות, תואר אחד מחולק כל שנתיים, בטח גם כאשר מדובר בנבחרת שנקודת השיא בהיסטוריה שלה היא הגעה לגמר אירופי אחד.

מאמן פורטוגל, לפי תפיסת עולמו, מעריך שעם מה שיש לו בידיים, הוא חייב להקריב את המשחק היפה תמורת התוצאה. אחרים מעריכים שיש לו כלים יותר טובים והנבחרת מסוגלת לתת יותר. אבל סנטוס הוא זה שמחליט ובינתיים זה עבד לו כאשר הוא לקח את הנבחרת לגמר בפעם השנייה בתולדותיה רק עם סגל הרבה פחות מרשים ובמדינה זרה.

(Uriah) #38

[QUOTE=דניאל.;1687173]אופ-טופיק: אני מנסה להזכר בשם של שחקן בפורטוגל, שהיה לו שיער בלונדיני עם פלסטרים בדר"כ באוזניים. הוא מזכיר את JOAO PINTO אבל אני יודע בוודאות שזה לא הוא.

עריכה- יש סבירות שהוא שחקן עבר בנבחרת צרפת בכלל.

בסדר, מצאתי, ג’רום רוטן למי שמתעניין. משום מה זכרתי שהוא היה שחקן יותר גדול.[/QUOTE]

בקהאם הצרפתי…

היו לו הגבהות לא רעות, הוא שיחק בדור הטרגי של מונאקו (מקום שני בצרפת, הפסד בגמר ליגת האלופות ופירוק נכסים לאחר העונה ההיא). לא מספיק טוב עבור הנבחרת (הופעה פה הופעה שם - לא יותר מכך) אבל שחקן חביב סך הכל.

(Forza Lazio) #39

אישית לא האמנתי שרונאלדו יתקרב לתואר נבחרות EVER, מן הסתם בגלל העוטפת הבינונית סביבו.
אבל שילוב של מזל בהגרלות (או או איזה מזל) וגדולה של השחקן הטוב בעולם מקרבים את פורטוגל מרחק משחק מזכיה ביורו, מטורף בעיניי.

רונאלדו לא מושלם אבל הוא הכי קרוב לזה, הוא השחקן הכי טוב בעולם מאז בעצם שהגיע לריאל ואני לא יכול שלא לייחל לזכיה שלו. מגיע לו. להניף יורו רגע אחרי ליגת האלופות - פשוט תסריט חלומי מבחינתו ועוד צעד שמרחיק אותו לגמרי מאחרים כיום ובכלל בראיה היסטורית.

(Forza Lazio) #40

//youtu.be/7V9jT-YeH0Y