נבחרת פורטוגל :: אלופת אירופה בפעם הראשונה!

(Lopo) #1

שיהיה לנו דיון מרתק ומהנה!

(Lopo) #2

סביר להניח שנבחרת פורטוגל היא בין הנבחרות הבודדות בעידן המודרני שכשלו פעם אחר פעם ברגע האמת. מעט יכולים לערער על העובדה שהמדינה הזו סיפקה חלק מהשחקנים הטובים ביותר שידע עולם הכדורגל, בעיקר לאור הדמיון היחסי לכדורגל הדרום אמריקאי שתרם מאד לתדמית השחקנים הפורטוגלים. נבחרת פורטוגל השתתפה ביורו לראשונה בשנת 1984 (שהתקיים גם הוא בצרפת) והגיעה לשלב חצי הגמר, זה קרה שוב בשנת 2000 ובפעם השלישית בשנת 2012. הטרגדיה הכואבת ביותר של נבחרת פורטוגל התרחשה ביורו 2004 אותו אירחה אך הפסידה במשחק הגמר ליוון, במה שנחשב עד היום כטרגדיה לאומית.

גביע העולם ב2014 היה נקודה כואבת מאד עבור פורטוגל, בו נכשלה להעפיל לשלב הנוקאאוט למרות בית יחסית נוח והעובדה שהנבחרת הגיעה להישג מרשים בטורניר היורו הקודם. אך מיד עם פרסום הסגל, החלו להגיע טענות על התבגרות השחקנים ועל ההתעקשות של פאולו בנטו להמשיך ולדבוק באותם שחקנים למרות שהיו כשרונות מבטיחים שצמחו באותה העת במדינה. עקב ההדחה מהטורניר בנטו פוטר והוחלף על ידי פרננדו סנטוס שהחל במהפכה שהפורטוגלים מייחלים לה, בתקווה שיניב את הפירות ואולי, יש שיגידו כנגד כל הסיכיים, יביא גביע הביתה.

בשלב המוקדמות פורטוגל שובצה בדרג א’ לאור הצלחתה האירופאית והיא קיוותה ליהנות מהגרלה נוחה יותר, היא שובצה לבית ט’ בו היו חמש נבחרות והוגרלה להתמודד עם דנמרק, סרביה, ארמניה ואלבניה. את משחקה הראשון פתחה בספטמבר מול אלבניה בבית, והפסידה 1-0 מפתיע. אז נראה היה שהשדים ממשיכים לתקוף את פורטוגל, אבל היא התעשתה. ניצחון 1-0 בדנמרק בחודש אוקטובר משער מאוחר של רונאלדו, 1-0 על ארמניה בחודש נובמבר, 2-1 על סרביה בחודש מרץ וניצחון 3-2 מותח על ארמניה בחודש יוני.

לאור הניצחונות האלו פורטוגל התייצבה בעמדה טובה מאד בבית, והמשיכה בדרכה. היא “נקמה” בחודש ספטמבר עם ניצחון 1-0 באלבניה משער מאוחר של מיגל ולוסו, והמשיכה עם ניצחון 1-0 על דנמרק באוקטובר, שלושה ימים לאחר מכן ניצחה 2-1 את סרביה וסיימה את קמפיין המוקדמות שלה עם העפלה מהמקום הראשון. בבית ט’ התמודדו כל אחת מהנבחרות במשחקי ידידות מול נבחרת צרפת, פורטוגל הפסידה 2-1 במשחק הראשון ו1-0 במשחק השני.

פרננדו סנטוס מאמן את נבחרת פורטוגל החל מקמפיין ההעפלה הנוכחי שלה, הוא אחד המאמנים המוערכים בפורטוגל וביוון ובעל רזומה מרשים למדי במרבית המקומות בהם אימן (וגם כן סבל מחוסר מזל מאיבוד תארים ברגע האחרון). הוא החל את הקריירה (תחילה כעוזר ואחר כך כמאמן ראשי) באשטוריל והצליח לעלות עמה מהליגה השלישית לראשונה. תקופתו הפורייה ביותר הייתה באימון פורטו (1998-2001) עמה זכה באליפות, צמד גביעים ושני גביעי סופרקאפ. יש האומרים שפרננדו סנטוס בנה את הבסיס הרעיוני לקבוצה שמוריניו אימן שנה לאחר עזיבתו.

הוא עבר לאמן את א.א.ק אתונה וזכה עמה בגביע (2001-02), עבר לפנאתינייקוס בעונה שלאחר מכן ונכשל, חזר לפורטוגל ב2003 ואימן את ספורטינג ליסבון כעונה. חזק לא.א.ק אתונה למשך שנתיים ובשנת 2006 חזר לפורטוגל לאימון בנפיקה והיה שם כעונה. ב2007 שב ליוון ואימן את פאוק במשך שלוש שנים, עד שהגיעה ההצעה לאמן את נבחרת יוון עמה הגיעה לרבע גמר יורו 2012 ולשמינית גמר מונדיאל 2014.

פרננדו סנטוס המשיך בקו הטקטי של פאולו בנטו (ששניהם עקרונית מנוגדים לרוח הטקטית הפורטוגלית) והמשיך לעשות שימוש במערך 433 ולפרקים עלה במערך 442. אנחנו צפויים לראות את הנבחרת עולה ב442 עם רונאלדו ונאני בחזית ההתקפה, בדרך כלל זה נגרר לשינוי טקטי ולמעבר למשחק ב433. לכן פורטוגל נבחרת דינמית, למעשה היא תמיד היא הייתה כזו, ואנחנו לא צפויים לראות שינויים בדפוס הקבוע הזה שלה. יתרה מכך, היא יודעת לצאת להתקפות מעבר מהירות, להציג עליונות במצבים נייחים, לנצל את משחק האגפים ומנגד להיות מאד אגרסיבית וקשוחה בהגנה. לכן ההתמודדות מולה מאד מסוכנת, השאלה האם הפעם פורטוגל תצליח להתמודד עם הנקודה שהפילה אותה פעם אחר פעם והיא המנטליות.

מה שיהיה מעניין לראות אלו בחירות השחקנים שיעשה פרננדו סנטוס. בשונה משנים קודמות, יש לפורטוגל הרבה מה להציע, בעיקר בגזרת הקישור. לאור העובדה שיש מספר שחקנים שמתמודדים על מספר עמדות ותפקודים (בהתאם לתפקוד הטקטי שיותאם למשחק) אנחנו על הנייר צפויים לראות שינויים - הן בשחקנים והן בתפקוד של אלו שיישארו בהרכב. עם זאת, אי אפשר להכריע נחרצות כי אכן יבוצעו שינויים מרחיקי לכת במסגרת שלושה משחקים גורליים. אך שוב נאמר שעל הנייר האפשרות הזו קיימת ויכולה לתת לפורטוגל יתרון משמעותי על יריבותיה.

סגל הנבחרת :

רוי פטריסיו (ספורטינג); אנטוני לופס (ליון); אדוארדו (דינמו זאגרב)

ברונו אלבס (פנרבחצ’ה); פפה (ריאל מדריד); ג’וסה פונטה (סאות’האמפטון); רפאל גאיירו (לוריין); ריקרדו קרבאליו (מונאקו); וייריניה (וולפסבורג); אליסאו (בנפיקה); סדריק סוארס (סאות’האמפטון)

חואו מוטיניו (מונאקו); רנאטו סאנצ’ס (בנפיקה); דנילו פריירה (פורטו); וויליאם קרבאליו (ספורטינג); אנדרה גומס (ולנסיה); חואו מאריו (ספורטינג); אדריין סילבה (ספורטינג)

כריסטיאנו רונלאדו (ריאל מדריד); אדר (ליל); נאני (פנרבחצ’ה); רפא סילבה (בראגה); ריקרדו קווארסמה (בשיקטאש)

ואלו שמות :

כריסטיאנו רונאלדו מזה שנים הוא כוכב נבחרת פורטוגל מזה שנים רבות ללא צל של ספק. אחרי עוד עונה אדירה שתכנס לפנתיאון הבלתי נגמר שלו, עם 51 שערים ו-15 בישולים ב47 הופעות וזכייה בליגת האלופות עם ריאל מדריד. רונאלדו בגיל 31 יגיע לנבחרת בתקווה שיצליח לשבור את כל החסמים שמנעו ממנו להניף את אחד התארים שחסרים לו בארון, אבל זה כמובן לא תלוי בו בלבד וכל נבחרת פורטוגל תצטרך להציג עליונות על מנת לעבור יריבות קשות יותר אם וכאשר תגיע לשלב הנוקאאוט.

באשר לשחקן הצעיר המתבקש הוא כמובן להתייחס לרנאטו סאנצ’ס, אבל אני חושב שאין סיבה להרחיב את השיח על פרוספקט ברמה בינלאומית שנרכש ב-35 מיליון יורו ע"י באיירן מינכן. לכן, שימו עין על חואו מאריו. בן 23, שחקן שהגיוון הטקטי שלו נדיר ולצד היכולות הטכניות הוא מטיל אימה על על היריבות. מסוגל לשחק כקשר כקשר במרכז השדה (עמדת המוצא שלו), כקיצוני ימני, כקשר התקפי, כקשר אחורי ומאחורי החלוץ. הרבה קבוצות כבר סימנו אותו, אבל סביר להניח שמנצ’סטר יונייטד עם מוריניו תהיה זו שתצרף אותו לשורותיה.

(Lopo) #3

(רוני) #4

[I]קואריזמה ורונאלדו חוגגים- שניהם בלטו אתמול[/I]

איך זה שאף אחד לא התאמץ להזכיר את ה 0-7 הגדול מאתמול של פורטוגל על… אה זאת הייתה אסטוניה בעצם… אבל עדיין?!

וברצינות עכשיו, אני דווקא בעד משחקי הכנה כאלה שהיריבה לאו דווקא נותנת פייט רציני על המגרש. הרי השחקנים לא ממש רוצים פייט רגע לפני טורניר גדול אלא יותר להתאים את המערך של הנבחרת וגיבוש הכימיה בין השחקנים שלא מרבים לשחק ביחד במהלך העונה. זה נקרא משחק הכנה אופטמלי לטורניר גדול.

רונאלדו (פתח בהרכב והוחלף במחצית) וקואריזמה עם צמד שערים כ"א, פריירה ואדר ואחד עצמי השלימו את השביעיה…

[U]ההרכב שפתח :[/U]

פטריסיו, גררו, פונטה, פפה, סדריק סוארס, גומס, פריירה, מוטיניו, מאריו, קואריזמה, רונאלדו.

מצטיין המשחק- קואריזמה.

[U]תקציר המשחק :[/U]
[YT]fVAa4Z-omTw[/YT]

(sh4rky) #5

קווארסמה הכשרון הכי מבוזבז שראיתי בכדורגל.
הבישול לשער הראשון של כריסטיאנו, השער הראשון שלו ובכלל מה שהוא עושה עם הכדור בכל משחק.
תמיד אמרתי שפורטוגל צריכה לשחק עם קווארסמה בשמאל, נאני בימין ורונאלדו חלוץ ולהפסיק עם הפלופים כמו פושטיגה. השלישייה הזו היא אחת המהירות ביורו, ומבחנית כשרון עומדת לפחות ברמה של התקפת צרפת לדעתי.
זה כנראה הטורניר האחרון שהשילוב הזה יתאפשר בצורה אפקטיבית. קווארסמה כבר בן 32 וגם רונאלדו ונאני לא נעשים מהירים עם השנים. אני מחזיק אצבעות שסנטוס ינסה אותם יחד לפחות פעם אחת, כי לדעתי הם יכולים ללכת רחוק עם התקפה כזו ועם ההגנה הלא רעה שיש להם.

(LS7) #6

לגמרי, לא זוכר מתי ראיתי שחקן בעמדתו פורח בגיל כזה.
הבעיה עם השחקן תמיד הייתה האופי, בשנים האחרונות (מאז פורטו) הוא עשה עבודה טובה בקבוצות שלו, לא עקבתי אחריו מקרוב אבל אני זוכר שבפורטו הקדנציה האחרונה שלו שם הייתה יחסית טובה וגם עכשיו בבשיקטאש לקח אליפות.

לגבי השחקן, פסיכי מה שהוא עושה ברגליים, הוא טכני ברמות היסטוריות והטאץ׳ שלו בכדור זה משהו שלא ייאמן, לא סתם הוא מבקיע את הגולים הפסיכיים האלה (ואני זוכר את הפאלש הפסיכי שלו מול בלגיה, בעיניי בטופ 10 של כל הזמנים הגול הזה).

הכי מבוזבז בהיסטוריה, לגמרי.

(Raulito-7) #7

[RIGHT]אני לא מתרשם מפורטוגל, עם כל הכבוד. הסגל בירידה תלולה כבר כמה שנים. הכישלון שלה במונדיאל האחרון לא הפתיע אותי, בטח בגלל הבית הלא פשוט. הפעם פורטוגל כן אמורה לטייל. נאני? נראה שאנחנו עדיין ב-2008. כך גם לגבי מאוטיניו. קווארסמה היה מרשים נגד אסטוניה אבל זו אסטוניה. אם נשפוט לפי קליפים של יוטיוב הוא יותר גדול מכריסטיאנו, אבל קליפים ביוטיוב הם…קליפים ביוטיוב). כשהייתי משחק נגד חברים חלשים יותר בפלייסטיישן אז הייתי לוקח את פורטוגל ונהנה ממהירות אדירה בכנפיים. אני זוכר ביורו 2012 שהיא שחטה את הולנד במתפרצות כשהאורנג’ עייפה ואיטית שעמדה טקטית רע מאוד על המגרש, אבל היום לפורטוגל אין דרך לטוס קדימה כמו פעם. כריסטיאנו איבד המון מהמהירות והוא לא טוב כחלוץ שפיץ אלא רק כשחקן שנכנס לרחבה. מעניין מי הראשון שיגיד ‘כריסטיאנו כישלון בפורטוגל’, כאילו הסיבה לא ברורה - הוא מוקף בינוניים. אני מקווה שכריסטיאנו יהיה כשיר קודם כל ויכבוש ביורו רביעי - זה גם מספר יפה מאוד, והגישה שלו מאוד חשובה. השחקנים הצעירים או הבינוניים מצפים ממנו, מסתכלים עליו. קח מנהיגות, זרוק מילה טובה כשלא הולך. יש מה לשפר. אגב, תמיד אמרנו שלפורטוגל חסר חלוץ. כל מיני יצורים כמו פושטיגה, נונו גומש ואחרים. פעם היו לה שחקנים כמו פיגו ורוי קוסטה. היום לפורטוגל אין הרבה. שחקן המפתח השני שלי הוא פפה שרשם עונה גדולה.[/RIGHT]

(LS7) #8

לא רק שהסגל לא בירידה תלולה, זה אמור להיות דור הזהב שלהם, אמנם לא מסתמן איזה כריסטיאנו רונאלדו משם אבל יש שם כשרונות נפלאים שכבר משתלבים בנבחרת הבוגרת. אם אני לא טועה הנבחרת הצעירה שלהם לקחה טורניר גדול לא מזמן, לא המונדיאליטו כי אותו סרביה לקחה אבל זכור לי משהו אחר.
בעיניי מאז ומתמיד הם לא נספרו, למרות 2008. דווקא עכשיו הם דיי מדאיגים אותי.

עריכה:

לאחר שבדקתי ראיתי שהם הגיעו לגמר היורו מול שבדיה והפסידו, זה לאחר שדרסו כל נבחרת שהייתה מולם.

(SantiagoBernabeu) #9

היתרון הכי גדול של פורטוגל הוא רונאלדו. הוא מאפיל על שאר הנבחרת כך שבלי שאף אחד ישים לב השילוב של הוותיקים עם הכישרונות הצעירים יכול להוביל למשהו באמת טוב שפורטוגל לא ידעה דיי הרבה זמן.
יש להם מגנים צעירים ומוכשרים כמו סוארז, רפאל גררו, קשרים כמו וויליאם קרבאליו, רנאטו סאנצ’ז (גם אם הוא עדיין לא הכי בשל), אנדרה גומש, זו’אאו מריו.
אלו שחקנים ששווים כאן ועכשיו. תוסיפו לזה את שלד הוותיקים שכולל את פטרישיו, פפה, ברונו אלבש, אליזאו, מאוטיניו, נאני, קוארסמה ורונאלדו וקיבלתם יופי של נבחרת.

העניין הוא שרונאלדו ופורטוגל הפכו לשם נרדף אחד לשני, והצל שלו מאפיל על כולם. מדברים עליו המון בתקשורת וזה בטוח מחלחל גם לשחקני היריבה.
עם זאת גדל לו דור צעיר של שחקנים עם אופי לוחמני, שיתן את הטון כבר ביורו הזה לדעתי. התהליך שהם עוברים דיי דומה לתהליך שאנגליה עוברת, רק בצורה יותר שקטה. נראה מה הם יצליחו לעשות הפעם.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

(סארי) #10

מתי מאמנים יבינו שרונאלדו לא חלוץ? כשרונאלדו משחק כחלוץ אתה מפסיד את רונאלדו ואת החלוץ שלך…

(BannedT) #11

“מאמנים”.
רונאלדו רוצה להיות חלוץ, אין לי ספק בכך, כמובן שמאמנים יכולים להכווין שחקנים בקאליבר הזה אבל הם לרוב יתחשבו בשחקן. מילא בריאל עם כל השחקנים שסביבו הוא המלך והסקורר והגבר, אבל בפורטוגל? רבאק כריסטיאנו, תן איזה ספרינט באגף, איזה דאבל פס, במקום לחכות להגבהות ברחבה משל היית אדוריז או יורנטה או לוקה טוני. לפעמים אני רואה את רונאלדו כחלוץ בפורטוגל ולא מבין אם זה הוא או הלדר פושטיגה.

עריכה: הבעיה העיקרית שלי היא סוג החלוץ שהוא משחק, חלוץ מטרה שמחכה לכדורים כמו שחקנים מסוגם של טרזגה ואינזאגי (מבלי להוריד מגדולתם) במקום להיות אשכרה כריסטיאנו רונאלדו.

(Pedja Mijatovic) #12

האמת היא שזה היה משחק לא רע בכלל של רונאלדו לדעתי. עשה פעולות טובות ויופי של תנועה והגיע ללא מעט מצבים, ביום אחר היה מסיים כאן עם שלושער. מה שכן, העמדה הזאת בהחלט לא עושה לו טוב וזה פוגע ברצף המשחק גם שלו וגם של פורטוגל.
BANNEDT, ההחלטה להצבה של רונאלדו כחלוץ היא חד משמעית של המאמן. רונאלדו לא אוהב לשחק שם, הוא תמיד יעדיף את איזור הנוחות שלו כשחקן חופשי עם נטיה שמאלה, מתחת לחלוץ מרכזי. הוא לעולם לא היה טוב כטארגט-מן ולעולם לא יהיה, והמעט נסיונות לכך בריאל גם כן נכשלו.
סנטוס בוחר לשחק איתו כך משום שאין לו אלטרנטיבה ואף לא חלוץ טוב אחד בסגל, לצד הרים של קשרים טובים. אני חושב שזה לא הוכיח את עצמו ואכן עדיף בכל זאת להוריד אותו לעמדה הרגילה שלו, זה יתרום הרבה יותר למשחק של פורטוגל.

סך הכל פורטוגל בינתיים עם שני משחקים לא רעים בכלל שבגלל חוסר מזל לא הסתיימו כנצחונות. אני חושב שהם שיחקו יותר טוב מכל הנבחרות עם ה6 נקודות, מלבד ספרד.

(BannedT) #13

[QUOTE=Pedja Mijatovic;1684426]
BANNEDT, ההחלטה להצבה של רונאלדו כחלוץ היא חד משמעית של המאמן. רונאלדו לא אוהב לשחק שם, הוא תמיד יעדיף את איזור הנוחות שלו כשחקן חופשי עם נטיה שמאלה, מתחת לחלוץ מרכזי. הוא לעולם לא היה טוב כטארגט-מן ולעולם לא יהיה, והמעט נסיונות לכך בריאל גם כן נכשלו.
סנטוס בוחר לשחק איתו כך משום שאין לו אלטרנטיבה ואף לא חלוץ טוב אחד בסגל, לצד הרים של קשרים טובים. אני חושב שזה לא הוכיח את עצמו ואכן עדיף בכל זאת להוריד אותו לעמדה הרגילה שלו, זה יתרום הרבה יותר למשחק של פורטוגל.
[/QUOTE]

אני באמת לא מבין את זה. גם אם שחקן הוא חלוץ הוא לא חייב להיות חלוץ מטרה, הוא יכול לעשות תנועה ולסגת קצת, אפילו חלוצי חוד מובהקים כדוגמת סוארס ואיברהימוביץ’ מעורבים יותר בשטף המשחק מאשר רונאלדו כשהוא משחק כחלוץ. ערכתי את התגובה לפני שהגיבו לי אפילו כדי להיות יותר ברור.
רונאלדו הוא לא פושטיגה ולא נוניו גומס, גם אם הוא משחק בתור חלוץ הוא יכול לנסות לעשות יותר, כשהוא בא מחוץ לרחבה הוא אחד השחקנים המאיימים ביותר שיש.

(suarez) #14

מי שחושב שרונאלדו משחק חלוץ כי המאמן אומר לו והוא לא באמת רוצה ליהיות חלוץ הוא פשוט חי בסרט.

ככה רונאלדו משחק וככה הוא רוצה, וזה לא שהוא חלוץ קלאסי ברחבה, הוא עושה המון תנועה, לפעמים הוא בימין לפעמים בשמאל לפעמים יורד למטה לתת מסירה ונכנס בתנועה לרחבה. רונאלדו מנסה להתמקם בעמדות של השערים, זה הסגנון שלו והמשחק שלו כבר הרבה זמן.

רונאלדו פשוט חסר מזל, אם פורטוגל תמשיך לשחק ככה הכדורים ייכנסו.

(F.Redondo) #15

הוא התבטא כבר לאחר המשחק הראשון שזאת לא העמדה המועדפת עליו אבל יעשה כל מה שהמאמן יאמר לו.
במשחק היום היה ניסיון לשחק עם נאני כחלוץ מדומה דבר שלא צלח, פשוט אין לפורטוגל חלוץ ולא נראה שצומח אחד כזה.

משחק טוב של פורטוגל, משחק שני ברציפות שהיא טובה יותר ומגיעה להרבה מצבים מול נבחרות שנסוגות לאחור ומחפשות בעיקר לא לספוג.
הרבה חוסר מזל ב-2 המשחקים אבל עד עכשיו הם דווקא מהנבחרות היותר מרשימות והיוזמות והם עדיין יכולים לעלות מהבית הזה.

לדעתי הם צריכים לשחק עם סדריק של סאות’המפטון במקום וירינייה שפשוט לא מגן ימני, אפשר לראות את זה שהוא לא יודע לעשות סגירות וכל פעם שצריך לחפות על בלם הם סובלים מזה בפן ההגנתי.
ווילאם קרבאליו גרזן קלאסי, מחלץ כדורים אבל שום דבר מעבר לזה, דנילו פריירה של פורטו עדיף עליו אבל לא זאת הבעיה.
מוטיניו אחרי עונה בינונית במונאקו מתקשה להיות משמעותי וזה גם פוגע בהם, אם ברנרדו סילבה היה כשיר אין לי ספק שהוא היה תורם הרבה יותר.

קווארסמה או נאני, אי אפשר עם שניהם. ז’ואו מריו מגיע אחרי עונה טובה והיה צריך לפתוח, נאני אמנם עם השער היחיד עד כה אבל קווארסמה ומריו יותר נוגעים בכדור מנאני שמתקשה מאוד לבוא לידי ביטוי.
הם צריכים לשפר את ניצול המצבים שלהם, אם הם היו מנצלים שליש מהמצבים שלהם יכול להיות שהם כבר היו בשלב הבא ומונעים דפיקות לב מיותרות.

(Pedja Mijatovic) #16

סוארז, מי שחושב שכריסטיאנו כופה על המאמן שלו לשחק כחלוץ חוד בודד ולאבד את כל האפקטיביות שלו- הוא חי בסרט.
BannedT, רונאלדו בהחלט עשה תנועה ובא לקבל כדורים אתמול, ולא היה עמוד חשמל כמו הארי קיין או נונו גומש. הוא יודע למלא את תפקיד החלוץ, הוא פשוט פחות יעיל כך ומאבד הרבה מהיתרונות שלו. רונאלדו מתקשה הרבה יותר כשהוא בן שני בלמים וקשר אחורי שלוחצים אותו. אני מאמין שאם ימשיך לשחק ככה הוא עדיין יציג מספרים דומים לשל זלאטן או לבנדובסקי, אך כדי שכריסטיאנו רונאלדו המלא במלוא יעילותו יגיע, הוא חייב להגיע מאחורי חלוץ ובין קווי ההגנות.

(אסף-בארסה) #17

רק חשוב לזכור שכל השלישייה ההתקפית של פורטוגל היא שלישייה של שחקנים שמתקשים מאוד מול הגנה צפופה וטובים פי כמה כאשר נותנים להם שטחים, מה שכל הנבחרות הקטנות לא נותנות כרגע ומסתגרות 90 דקות.

גם הקישור של פורטוגל טוב יותר במשחק של כדורים ארוכים ומשחק מעבר, ככה שאם פורטגל תצליח לפצח את הבונקר של הונגריה אני חושב שבשלבים הבאים מול נבחרות קצת יותר איכותיות שייצאו גם קדימה היא תהיה יעילה יותר.

אגב, בניגוד למשחק הראשון, אני גם חושב שלכריסטיאנו היה משחק יחסית טוב והוא כן הצליח להגיע למספר מכובד של מצבים שמהם בדרך כלל הוא מצליח לכבוש לפחות שער אחד. המזל לא היה איתו הפעם, קורה.

יכולת הניתור שלו אגב, מדהימה אותי כל פעם מחדש. די מעניין שזה דבר שלא נפגע בכלל עם השנים בניגוד למהירות והכח המתפרץ.

(suarez) #18

[QUOTE=Pedja Mijatovic;1684451]סוארז, מי שחושב שכריסטיאנו כופה על המאמן שלו לשחק כחלוץ חוד בודד ולאבד את כל האפקטיביות שלו- הוא חי בסרט.
BannedT, רונאלדו בהחלט עשה תנועה ובא לקבל כדורים אתמול, ולא היה עמוד חשמל כמו הארי קיין או נונו גומש. הוא יודע למלא את תפקיד החלוץ, הוא פשוט פחות יעיל כך ומאבד הרבה מהיתרונות שלו. רונאלדו מתקשה הרבה יותר כשהוא בן שני בלמים וקשר אחורי שלוחצים אותו. אני מאמין שאם ימשיך לשחק ככה הוא עדיין יציג מספרים דומים לשל זלאטן או לבנדובסקי, אך כדי שכריסטיאנו רונאלדו המלא במלוא יעילותו יגיע, הוא חייב להגיע מאחורי חלוץ ובין קווי ההגנות.[/QUOTE]

רק שרונאלדו לא שיחק חלוץ חוד בודד, רונאלדו משחק כמו שהוא משחק בריאל מדריד כמעט תמיד בשנים האחרונות, הוא נע הרבה והוא מחליף הרבה מקומות ובעיקרון הוא יכול לבוא גם מימין גם משמאל וגם מהאמצע.
במשחקים מהסוג שהיריבה מתגוננת רונאלדו נכנס הרבה יותר לאמצע כדי לקבל מסירות רוחב והגבהות לגול ומתעסק עם הבלמים כי ככה הוא הכי יעיל נגד צורת משחק כזאת, הוא כל הזמן משחק ככה בסוג משחקים שכאלה אני לא מבין מה חדש לכם.

בקלות הוא יכל לתת גול אתמול ואז לא הייתם מדברים על זה.

(Pedja Mijatovic) #19

אני לא מסכים איתך, וזה נובע בעיקר מכך שבמדריד הוא משחק תמיד מאחורי/לצידי בנזמה. בשני המשחקים האחרונים הוא היה החלוץ המרכזי של פורטוגל, אותו הבלמים והקשר האחורי האוסטרי לקחו בכל התקפה. במדריד, גם בשנתיים האחרונות כשהפך לחלוטין מווינגר לחלוץ לכל דבר, הוא כמעט תמיד היה ליד חלוץ מרכזי ובמקרים הבודדים שלא זה נכשל.
גול שלו אתמול לא היה משנה את מהות הדיון הזה, כי זה בלי ספק פוגע במשחק של פורטוגל. כמו שכבר כתבתי, בניגוד למשחק נגד איסלנד היה לו דווקא משחק טוב אתמול, ולא הייתי מופתע אם היה מבקיע צמד-שלושער. רונאלדו כחלוץ מרכזי יכול לספק 30 שערים בעונה, אך זה עדיין לא ימצא את מלוא יכולתו.
אני לא מספיק בקיא בחלוצים הפורטוגלים שעל הספסל, אך גם אם הם לא מבריקים כפי שמדובר, הייתי רוצה לראות אחד מהם פותח במקומו של נאני/קווארסמה. הקישור הפורטוגלי נפלא וגם ההגנה מלבד וייריניה לא רעה בכלל, עם קצת יותר מזל פורטוגל מסוגלת ללכת עד הסוף כאן.

(shum22) #20

פורטוגל, אם תסיים ראשונה, תפגוש את בלגיה בשמינית ואם תסיים שלישית תפגוש את ספרד/גרמניה. כדי לסיים במקום השני ולפגוש את סלובקיה/וויילס (כנראה) פורטוגל צריכה לנצח את הונגריה וצריכה גם שאיסלנד תנצח את אוסטריה בתוצאה גבוהה יותר, מה שלא יקרה כנראה.
בקיצור - הסיכויים של פורטוגל להתקדם מעבר לשמינית הגמר הם דיי קלושים.