ז'וזה מוריניו :: 'בטוח' שלא יסיים את הקריירה במנצ'סטר יונייטד

מנצ’סטר-יונייטד

(Parliament) #129

אלעד ידידי, אני מסכים שהנקודות חשובות. הדיון פה מתנקז לרמת האחריות של מוריניו בנקודות האלה.

עכשיו אם נסתכל על המשחק של אתמול ואני טוען, וואללה מוריניו עלה לנו בשתי הנקודות האלה. אין מה לעשות גם אם זה פלאייני שעשה את הטעות, הטעות הראשונה הייתה אצל מוריניו במחשבה להוציא את מחטיריאן ובכך להוציא כל אפשרות לצאת קדימה ולעקוץ כשהיה שינוי מומנטום במשחק לטובת אברטון.

אבל בכמה מקרים של התיקו-ים המעצבנים שהיו לנו, באמת אפשר לזרוק על מוריניו?

אני חושב שכבר כתבתי את זה קודם; מוריניו אחראי לתוצאות הרעות כמו שהוא אחראי לתוצאות הטובות. ואם מוריניו לא ״אשם״ באותן תוצאות תיקו, אז גם אין לזקוף לזכותו רגעים בהם המזל האיר לנו פנים / רגעים בהם שחקנים התעלו על עצמם מעל למצופה.
(אם תרצה - אמצא את הפוסט שלי בנושא, כי הוא יותר מחודד).

אמרתי כבר - לאחר כשליש עונה יש כבר דפוס כלשהו לקבוצה - הן בתוצאות והן ביכולת - להן אחראי המאמן.

ובגלל שהתעקשת, ורק לצורך ההמחשה, כי כפי שהסברתי, זה עמוק מזה: מוריניו אחראי ישיר לתיקו עם ארסנל לא פחות מאשר לתיקו אתמול.

(t-rix) #131

כשמוריניו מוציא נק’ נגד ליברפול עם כדורגל עלוב, אז מבסוטים על זה ומשבחים את גישת ה"הכי חשוב הנק’/ליברפול בפורמה ואנחנו לא…".
כשמשחקים טוב אבל מאבדים נק’ בסטואנות אז “מוריניו תותח השחקנים מזייפים”…

אני שואל באיזה סיטואציה אפשר להגיד שמוריניו -שלרשותו עומד הסגל המפוצץ שביקש בקיץ- אשם?

(Parliament) #132

כשמדברים על משחקים בהוצאת הקשר של פורמה ומצב נתון אז אין על מה לדבר.
כשמנתחים מצבים לפי מה שרואים על המגרש בהתאם למה שקורה מסביב אז הדיון נהיה פורה ובעל ערך.

אז מתי יש על מה לדון? כשזונחים את גישת הלבן/שחור ומתחילים להסתכל על התמונה כמכלול ולנתח אותה בהתאם.

אז עד המשחק מול ליברפול היה ניכר שהקבוצה עדיין לא מוצאת את עצמה וזו אשמה שאפשר להדביק למנג’ר בלי צלו של ספק.
אחרי אותה תבוסה לצ’לסי (שם השחקנים נפלו ראשונים ומוריניו באקט לא אופייני בעליל נפל אחריהם כשבחר לשחק יותר התקפי במחצית השניה והוענשו על כך במתפרצות) הקבוצה עלתה לדרך חדשה. ראינו כדורגל מצויין בכל ההיבטים חוץ מהסיומת של החלק ההתקפי וזה גרר ניסיונות מרובים למציאת השילוב הטוב ביותר לשלישייה הקדמית ועדיין גם בתקופת החיפושים הללו, שחקני ההתקפה המשיכו לאכזב אבל מאז, יונייטד שלטה בכל משחק ששיחקה ונפלה בגלל חוסר יכולת להרוג משחקים. במקרה הזה רוב האשמה נופלת על השחקנים כאשר רואים בבירור קבוצה שמנצחת את היריבה טקטית ונופלת בחלק אחד.
אחד הפתרונות של הבעיה הזו יכול להיות משחק יותר מבוקר הגנתית אחרי שעולים ליתרון ולא מצליחים להרוג את המשחק. עכשיו אם נתעלם לרגע מרמת הבכי והנהי שהייתה עולה בהקשר של מוריניו ובונקר, כצפוי מכל המלעיזים העקביים, למרות שזה אקט שכל מאמן בעולם עושה בלי יוצא מהכלל מפפ עד לקלופ ואחרים, אפשר לדבר עניינית על כך שגם לפתרון כזה יש חסורנות משלו כשלפעמים משחקים מבוקר מדי ועל כן מפסידים. דוגמה מצויינת לטעות כזאת של מוריניו הייתה מול אברטון כאשר, עקרונית אפשר להבין הכנסה של פלאייני אבל למעשה (ובדיעבד), ההוצאה של מחטריאן ומרסיאל הרגה אותנו כשהמגנים של אברטון השתחררו יותר מהמחויבות ההגנתית וזה יצר מכבש שלא היה לנו איך לצאת ממנו וזו טעות של מאמן.

כבר חווינו על בשרנו תקופה בה התוצאות הגיעו אבל היכולת הייתה נוראית וראינו יפה מאוד איך הבלון הזה מתפוצץ. לכן כשאנחנו כבר חודשיים+ רואים דרך ויכולת טובה מאוד (למרות הפציעות של השחקנים שהתרכזו כולן בהגנה! שוב! ולמרות כל קופחנו מבחינת השיפוט בלי ספק בכלל. אך זה לא הנושא והנקודה תקפה גם בלי זה) מצד הקבוצה בכל האספקטים (כמעט),אז אפשר להבין את גישת ההעלאה למוקד כגישה טובה להוצאת קיטור בזמנים קשים אך היא מאוד ילדותית כשהיא מגיעה בהתעלמות מוחלטת מהקונטקסט של הדברים.

(Parliament) #134

מתחת לרדאר עבר לו בשקט ראיון קצר שנתן מרויניו ל BT SPORTS כשעך הדרך הוא נותן עקיצה קטנה למייקל אוואן (שקיבל את זה יפה, אפשר לראות בסרטון השני את התגובה שלו) ומצד שני נראה שהפורטוגלי מבין לאן הוא הגיע ומיישר קו עם המועדון שזה משהו שהרבה דאגו ממנו.

הראיון:
[YT]oXnpcT_es3A[/YT]

התגובה של אוואן:
[YT]KWSNn72qIcg[/YT]

דעתכם?!

(רוני) #135

הגרדיאן מדווח שיונייטד נוטה להאריך את חוזהו של מוריניו אל מעבר לשלוש השנים עליהם חתם הקיץ

לדעתי, הכיוון, השיטה וההישגים של הקבוצה בשנתיים הקרובות הם הפונקציה להישארותו במועדון לטווח ארוך. הרי אין ספק שהמועדון רוצה יציבות ורוצה הצלחות והוא מאמין שהפורטוגלי הוא האיש הנכון… אבל מצד שני יש את העניין של מה מוריניו באמת רוצה? האם הוא רוצה יציבות של מקום אחד ואתגר ארוך אחד או שהוא רוצה להמשיך ולנדוד בין האריות של הכדורגל האירופאי?

שתפו אותנו בדעתכם בנושא…

(R_E_M) #136

אף פעם לא הבנתי את העניין הזה של להאריך חוזה למאמן/ שחקן שיש לו נגיד 3-4 שנים בחוזה.
למוריניו יש חוזה ל3 שנים - מקובל. מורינו משיג תוצאות יפות במשחקים האחרונים - מעולה. האם מוריניו יוכל לשמור על אותה האיכות במשך 3 שנים? בכלל לא ידוע.
מוריניו ידוע בשנה ראשונה של חיבור, שנה שנייה של הצלחות ושנה שלישית של נפילה+שריפת גשרים.

יבואו ויגידו אוהדי יונייטד מוריניו הגיע למועדון ענק, בעל היסטוריה עשירה ובעל תקציב אינסופי, האם ריאל מדריד לא עמדה באותה קטגוריה? ואכן אחרי שלוש שנים למרות אינספור כוכבים והצלחות מרובות (היחיד שהצליח לקחת אליפות לברצלונה ב8 השנים האחרונות למעט צ’ולו) הוא נכשל טוטאלית כולל הסתכסכות עם הסמלים הגדולים ביותר ועזב בסוג של בושת פנים את ריאל.

אני לא אומר שמוריניו נועד להיות כישלון, אני חושב שמוריניו לומד ומסתגל, והוא בהחלט יוכל להישאר יותר משנתיים - שלוש ביונייטד, אבל צריך לתת לאיש גם מרחב ביטחון שמאמינים בו וגם מצד שני לשמור על פתיחות בנוגע לעמדת המאמן שיבוא אחריו (אם יבוא). אנחנו רק באמצע העונה ויש עוד הרבה עליות וירידות שהקבוצה הזאת תחווה, אם תצא מהן חזקה ואיתנה, אז מוריניו בהחלט יכול להיות המאמן ארוך הטווח הבא שלכם בניגוד לכל קודמיו.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

(Parliament) #137

את האמת שאני לא מצליח לראות סיבה להארכת החוזה של מוריניו כרגע מלבד האמירה של המועדון, יש בעל בית חדש והוא פה בשביל להישאר. אמירה שתתן מסר לכל המעורבים שצריך ליישר קו עם המאמן ואם זה המצב זה קו מחשבה מאוד נכון ומאוד בריא.

אני מתומכיו של מוריניו ועדיין לא רואה למה זה צריך לקרות כל כך מוקדם! למה לא לחכות עד סוף העונה עם זה? בסוף העונה, לא משנה מה יהיו התוצאות, בין אם זה הצלחה או כישלון, האמירה תהיה חזקה יותר.

(David Beckham 7) #138

לדעתי מדובר בסתם הדלפה לעיתונות, כדי לייצר “שמועות” שזה מה שהולך לקרות.

ככה שחקנים ויתר המעורבים (לרבות האקדמיה) מבינים שמוריניו הוא בעל הבית בשנים הקרובות.

בכל מקרה, למועדון יש אופציה להאריך את העסקתו עד 2020, שמן הסתם יפעילו אותה רק בסיום השנה השלישית ככה שהידיעה הזו לא אומרת כלום.

(NoamD) #139

אני כרגיל חושב שזה הצד הכלכלי, ובהנהלה יש מי שחושב שהכרזה כזו (או הדלפה) תעלה את מחיר המניות.

(sh4rky) #140

אם זו אכן הייתה הכוונה, לא ממש הלך להם…

(sh4rky) #141

Sky sports מפרסמים ראיון סוף שנה עם מוריניו.

לגבי הציפיות מהעונה:
“להיות מרוצה עבורי זה שילוב של כמה גורמים. הצורה בה נשחק בסוף העונה, התפתחות הקבוצה, אהדת הקהל והתוצאות בתחרויות הרבות בהן אנו משתתפים. אז בואו נראה איפה נסיים, אני לא רוצה לסמן את המקום הרביעי כיעד כי אני חושב שאנחנו יכולים להצליח יותר ממקום רביעי.
אבל, יש סיכוי שלא נסיים במקום הרביעי כי התחרות כל כך קשה ולקבוצות הטופ שאיפות זהות לשלנו. לכן אני לא רוצה לסמן יעד”.

על היכולת:
“כמובן שאנחנו צריכים לעבוד ולהשתפר, אבל הרעיונות הבסיסיים, עקרונות המשחק, הדרכים בהן אנחנו רוצים להגן ולתקוף, כולם ברורים.
זה משהו שאנחנו מאמינים בו, ומשהו שהשחקנים מרוצים ממנו ולא שינינו לאחר התוצאות הרעות. זה הופך את הקונספט לחזק יותר, כי כשאתה מנצח, התוצאות משכנעות אותך בצדקת הדרך, אבל כשאתה מפסיד, חייבת להיות לך הרגשה מאוד עמוקה שאתה הולך בכיוון הנכון.
הרבה מהתוצאות שהוצאנו היו רעות, אפילו עם רצף הבלתי-מנוצחים. עשינו תיקו ביתי עם בארנלי, ווסטהאם וארסנל. אבל בכל זאת התוצאות לא גרמו לנו לשנות את הרעיונות או הכיוון. אז אנחנו בסדר.
אני לא יכול לומר שהעונה היא עונת בנייה. העונה אנחנו צריכים לשחק טוב. העונה לא משנה אם נסיים במקום הרביעי או השביעי, עדיין יש לנו מטרות”

על האוהדים:
“רוצה להודות להם, כי אני יודע שהם מאמינים בנו. אין טעם לומר ‘תאמינו בנו, תנו לנו זמן’. אני חושב שהם מאמינין בנו ושהם יחד עם הקבוצה. מעולם לא היו לי תוצאות רעות בבית והרגשתי את האוהדים תומכים כמו האוהדים שלנו.
אנחנו ביחד, אז רק תשארו בריאים ותשארו איתנו. 2017 תהיה טובה מ2016. אני מרגיש שיש אחדות בינינו לבין האוהדים ואני אוהב את ההרגשה הזו”.

על רכש:
“עכשיו כל שחקן מפורטוגל מקושר למנצ’סטר יונייטד. לפני שנתיים כל שחקן מפורטוגל קושר לצ’לסי. זה טבעי.
אני שמח עם הסגל הנוכחי, ומאמין יותר בחלון ההעברות של הקיץ מאשר בחלון של החורף. אנחנו לא דוחפים אף אחד לעזוב, ואם מישהו יעזוב, זה רק כי הוא ממש רוצה ללכת”

הראיון המלא:
[YT]QLKwEnTujdU[/YT]

הערות:

• עניין האוהדים באמת מופלא העונה. הקבוצה ומוריניו מקבלים תמיכה לא טריוויאלית. עידוד בברידג’ ב4-0, עידוד אחרי רצפי תיקו מעצבנים במיוחד. משמח לראות שהמועדון מודע לכך ומעריך את זה. אולי העלייה בתשוקה של השחקנים לאחרונה, כי אנחנו באמת רואים שרוב השחקנים משאירים הכל על הדשא בכל משחק, קשורה לכך בצורה ישירה או עקיפה.
  • הדברים של מוריניו על רכש הם מן הסתם לא משהו שאפשר להסתמך עליו, אבל טוב שהוא לא חוזר על אמרות שבועטות את שניידרלין וממפיס מהדלת. כל עוד פלאייני בקבוצה, לשחרר שחקן קישור כמו שניידרלין, או אפילו כמו הבובות שבועטים מעליהן בעיטות חופשיות באימונים, זה מביך.
  • הראיונות של סקיי עם מאמנים ושחקנים, ככה סתם באמצע השבוע, ממש מוסיפים צבע. הלוואי שגופי תקשורת הספורט הבזיוניים בארץ ילמדו מזה.

[QUOTE=sh4rky;1704924] הראיונות של סקיי עם מאמנים ושחקנים, ככה סתם באמצע השבוע, ממש מוסיפים צבע. הלוואי שגופי תקשורת הספורט הבזיוניים בארץ ילמדו מזה.[/QUOTE]

הם עסוקים במדור גליצ’ים ובסקופים של פרימו.

(אדום ותיק) #143

כמה סתירות יש בדבריו של מוריניו:

[QUOTE=sh4rky;1704924]

… אז בואו נראה איפה נסיים, אני לא רוצה לסמן את המקום הרביעי כיעד כי אני חושב שאנחנו יכולים להצליח יותר ממקום רביעי.
אבל, יש סיכוי שלא נסיים במקום הרביעי כי התחרות כל כך קשה ולקבוצות הטופ שאיפות זהות לשלנו. לכן אני לא רוצה לסמן יעד".

… העונה לא משנה אם נסיים במקום הרביעי או השביעי, עדיין יש לנו מטרות"

[/QUOTE]

אז יש יעד או אין יעד, יש מטרות או אין מטרות. לא משנה איזה מקום, לא עונת בניה… אם אין מטרות, אז מה אתה עושה שם? אם יש מטרות, מהן?

(sh4rky) #144

[QUOTE=אדום ותיק;1704965]כמה סתירות יש בדבריו של מוריניו:

אז יש יעד או אין יעד, יש מטרות או אין מטרות. לא משנה איזה מקום, לא עונת בניה… אם אין מטרות, אז מה אתה עושה שם? אם יש מטרות, מהן?[/QUOTE]

המטרה היא לשחק כדורגל טוב. כשהוא אומר שהוא לא מסמן יעד, הכוונה היא למיקום בטבלה.

(NoamD) #146

טוב תשמע, יש הפרש של 4 חודשים בין “נלחם על האליפות” לבין “אנחנו יכולים יותר ממקום 4”.

אם בתחילת העונה היית שואל אותי לאן אני שואף, טופ 4 מספק אותי מעל ומעבר. אין מה לעשות, יש קבוצות בליגה שרצות הרבה שנים עם אותו שלד שחקנים, ו/או עם מאמן שלא הוחלף כבר שלוש פעמים ב-4 שנים.

להגיד “אנחנו באים לקחת אליפות” לפני שהעונה מתחילה, [B]זהה[/B] ללהגיד שאנחנו יכולים יותר ממקום 4 בשלב הזה של העונה, ולפי המקומות בטבלה. שתי האמירות משדרות שיש מי שלוקח אחריות במנצ’סטר (מוריניו) ואם יש למישהו טענות - שיבוא אליו. תשווה למויס, לדוגמה, שאמר על קבוצות אמצע טבלה ומטה שנבוא לעשות להם חיים קשים.

(Glory Man United) #147

חאלס להביא את מויס בכל פעם שמדברים על מוריניו. אני [B]לא משווה[/B] את מוריניו ביחס למנג’רים קודמים, אני [B]לא משווה[/B] את מוריניו ביחס למנג’רים בקבוצות אחרות.
אני [B]משווה [/B]את מוריניו ביחס להבטחות שפיזר בתחילת העונה, אני [B]משווה [/B]את מוריניו ביחס לתקציב שיש לקבוצה, אני [B]משווה [/B]את מוריניו ביחס לסגל השחקנים שהוא בנה.

המיקום שלנו לא מתקבל על הדעת. בגלל ההבטחות שמוריניו פיזר, בגלל המשאבים שיש לקבוצה, בגלל סגל השחקנים שיש למוריניו - מהמאוזנים בליגה.
היכולת בחודש האחרון אמנם מעודדת, אבל השורה התחתונה שזה עדיין רחוק מלהפסיק.

מבחינתי האליפות עדיין על הפרק.
אנשים נוטים לחשוב שמה שעובד עכשיו, ימשיך לעבוד גם בעתיד. כמו כדורסלן חם שקולע 4 שלשות ברצף ובטוח שגם החמישית והשישית יכנסו באותה מידה. אני מדבר פה על צ’לסי כרגע - הם לא מפסיקים לנצח, ההגנה נראת מעולה וקוסטה נראה מדהים. אבל אני בטוח שהם עוד יאבדו נקודות, אני בטוח שהם עוד יכנסו לתקופה רעה. ואנחנו צריכים להמשיך לצבור ניצחון אחרי ניצחון, להחזיר את עצמנו לתמונה. קרו דברים מעולם, ועם הסגל הזה הכל אפשרי.

אבל כל עוד מוריניו נהיה גנב דעת כמו ונגר, זה לא יקרה. טופ 4 עלק, FFS, מוריניו כל כך פתאטי.

(Parliament) #148

להביא לפה כותרת מהעיתון זה טיעון מאוד חלש. אנחנו לא מחפשים כותרות.
אני מניח ששכחת אבל כשמוריניו אמר את הדברים שלו הם נאמרו בקונטקסט מאוד נכון ומאוד אמיתי ומאוד יונייטדי! זה תפקידם של עיתונים להציג כותרות גדולות בהתעלם מהקונטקסט בשביל ליצר כותרות בומבסטיות. אנחנו לא כאלה.

מוריניו אמר במפורש כשהגיע שהוא בא בשביל לקחת אליפות בדיוק בגלל הדברים שהזכרת. הוא טען בפירוש שהוא לא בא לתת לעצמו או לאף אחד הנחות כי הוא מגיע למועדון גדול, עם משאבים גדולים ומסורת ולשם מועדון כזה צריך לשאוף וככה מנג’רים שלנו צריכים להתבטא, בלי לתת לעצמם או לאף אחד אחר הנחות. הוא הכתיב MINDSET של חוסר התפשרות ווינריות וזה מה שאני מצפה מהמאמן החדש שמגיע לקבוצה שלי. זאת הגישה הנכונה ועל זה כולנו נסכים.

עכשיו מה קרה מאז?
מאז החיים קרו. כולנו שואפים להגיע למטרות מסויימות בחיים אבל לפעמים לחיים יש תכנונים משלהם. אז הדברים עבדו כמצופה בהתחלה ומאז קרו כל מיני דברים שהובילו לדעיכה ותסכול (בחלק מהם אשם מוריניו ללא ספק) ואז אתה מגיע ומסתכל על המצב הנוכחי שלך ואתה עושה חושבים ו"מחשב מסלול מחדש".
זה לא אומר שאתה ויתרת על היעד שלך או שאתה מפסיק לרדוף אחריו. זה כן אומר שאתה מציאותי ולא חולם בהקיץ כי כשהמציאות מכתיבה תנאים מסויימים אדם חייב להסתגל למציאות ומי שלא יודע להסתגל סופו להיכחד. השאיפה עדיין שם והיא תמשיך להיות כמו שנטען בכל ראיון של הפורטוגלי עד כה.

לא לתת לעצמך הנחות זאת תכונה מעולה של ווינרים וכאלה אני רוצה בקבוצה שלי אבל ווינר לא מציאותי הוא לוזר בפוטנציה ואת אלה אני לא רוצה.

(NoamD) #149

Glory Man United
ההשוואה שלי למויס היא לא החלק העיקרי בהודעה (אם כי אני חושב שהיא עדיין השוואה ראויה).
הנקודה העיקרית שלי הייתה שמוריניו “לוקח אחריות” ומושך אליו את אש התקשורת.
אני לא מחסידי מוריניו, ממש לא. אבל ליפול עליו בקטע של הוא לא עקבי בהצהרות שלו לתקשורת? לא חושב ששם הבעייה של מוריניו.

לאחר המשחק המאכזב נגד אברטון, אשר סגר 2 נצחונות מתוך 11 בפריימר ליג, החל דיון לגבי מוריניו הן באשכול הזה ובאשכול המשחק. דשנו בסוגיה האם החילופים של מוריניו והגישה של הקבוצה בכלל לאחר שעולה ליתרון הם שגורמים לספיגת שערי שוויון, או שמא מדובר בעיקר במזל רע ו/או באשמת השחקנים בלבד.

דעתי הייתה:

[I]"ברוב המכריע של המקרים בהם מבצעים חילוף הגנתי, יקרה הדבר הבא: היריב ישכב לך על השער, אתה לא תצליח לצאת קדימה כי אין עם מי, וכי שידרת לשחקנים לחכות ליריבה מאחור, ואז - היריבה מתחילה לזרוק כדורים לרחבה - וככל שיש לך פחות אופציות לצאת קדימה - ככה יותר כדורים ייכנסו לרחבה - ובסוף: או שקיבלת גול או שלא - זה כבר תלוי מזל. אבל גם למזל צריך לעזור ואת זה מוריניו לא עושה.
[/I][RIGHT][I]

יונייטד הפסיקה לשחק בסביבות הדקה ה-67. מה זה הפסיקה לשחק? לא ניסתה לתקוף או ליזום, אלא רק קיוותה שהזמן יחלוף.
ואני, בתור אוהד, ידעתי שלא נכבוש יותר, ופשוט התפללתי למזל שלא נספוג.
למוריניו, לעומתי, יש אופציה אחרת מלבד להתפלל - וזה לנסות לשנות משהו במשחק; לתת הוראה לשחקנים להמשיך ליזום ו/או לבצע חילופים אשר משדרים את זה לפחות.
שורה תחתונה, כשאתה משחק כך, ולא מנסה ליזום, היריב יגיע להזדמנויות שלו - ואז - לך תסמוך על המזל שלך. ובעונה כזאת, כשלא הולך - אז כלום לא הולך."

[/I]אז מה נשתנה הלילה הזה (אתמול) מכל הלילות (נניח, ארסנל ובייחוד אברטון)?

יטען הטוען, כי גם נגד אברטון וגם נגד ווסטהאם, מוריניו ערך חילופים הגנתיים - נגד אברטון, יצא מיקי בדקה ה-85 ובמקומו נכנס פלאייני; אתמול, יצא מיקי ונכנס סמולינג.
אני חושב שמעבר לעובדה שאתמול החילוף השאיר (ולמעשה, החזיר אותנו למערך איתו פתחנו את המשחק) את יונייטד במערך בו ניתן לתקוף (3 שחקני התקפה - מתוכם שניים טריים, ובלי שחקן מוגבל בקישור שלא יודע איך יוצאים קדימה ו/או איך לוחצים), לעומת 2 שחקני התקפה במשחק נגד אברטון (שם [B]רביעיית הקישור[/B] פשוט חיכתה לפני ה-16 של יונייטד לאברטון), עוד משהו היה שונה.
[B][U]הגישה[/U][/B].

אתמול יונייטד לא הפסיקה לשחק; יונייטד לחצה גבוה; יונייטד הגיעה למצבים; יונייטד לא חיכתה מאחור להתקפות של היריב וקיוותה לעקוץ עם שחקן וחצי.
עכשיו, גם אתמול, כמו במשחק נגד אברטון, היינו זקוקים לאותו גרם של מזל על-מנת שלא נספוג. אבל, כמו שאמרתי אז, מוריניו חייב להתחיל ו[B]לעזור למזל שלו[/B].
ואתמול זה בדיוק מה שקרה.

ווסטהאם הכניסה את קארול למשחק, ויכלה, להתחיל לזרוק כדורים לרחבה אליו ולקוות לאיזה כדור שייכנס. אבל, יונייטד עצרה את זה מוקדם יותר, כבר בחצי המגרש של ווסטהאם. יונייטד חנקה את ווסטהאם ופשוט לא אפשרה לה לצאת קדימה, אלא להיפך, הפכה את ווסטהאם למרוכזת יותר באיך לא לספוג את השני מאשר בלצאת קדימה.
במצב כזה, יונייטד לא חיכתה מאחור, קיוותה שהזמן יחלוף ושהכדורים רק ישרקו ליד השער, אלא פשוט התרכזה יותר בללחוץ, לשלוט ולנסות לכבוש את השני; וכשמנסים ומעזים (לעזור למזל) - וזו לא קלישאה - יש סיכוי גבוה יותר להצליח.

אז אני לא יודע האם מוריניו “למד” ממאורעות גודיסון או שזה רק צירוף מקרים. ושוב, גם אתמול יכלנו לספוג למרות הגישה המעולה למשחק.
אבל עדיין, התחושה היא שמשהו בגישה השתנה.
(ברור שיותר קל לעשות את זה נגד 10 שחקנים - אני מקבל את זה. אבל, הדבר לא רלוונטי לשינוי הגישה).

*אגב, גם נגד סנדרלנד בבית לא הפסקנו לשחק עד שהרגנו את המשחק, והחגיגה של מוריניו לאחר השער של זלאטן הייתה בהתאם.

[/RIGHT]