ז'וזה מוריניו :: 'בטוח' שלא יסיים את הקריירה במנצ'סטר יונייטד

מנצ’סטר-יונייטד

(shachar187) #107

כשזה נוח לכם, מה שחשוב זה התוצאות, לא מה שרואים על המגרש.
תענה לי רגע על זה, היית מעדיף היום להיות עם אותה כמות נקודות שואן חאל צבר (אני חושב 27 נקודות) ועם אותו כדורגל או משהו דומה לזה?
או כמו שאנחנו עכשיו? כדורגל מעולה אבל הנקודות מאחרות להגיע.
כמובן שבמצב אופטימלי הייתי רוצה כדורגל טוב וגם נקודות אבל לפעמים לחיים יש תוכניות אחרות.
אני באופן אישי, לוקח את מצבנו היום בשתי ידיים.

לא יודע מי זה לכם. אני אף פעם לא העדפתי, לאורך זמן כמובן, יכולת על פני נקודות.

27 נק? זה 7 יותר מאשר שיש לנו עכשיו - אז אני לוקח את זה בשתיי ידיים ובורח.

ובפעם האלף - תפסיקו להשוות את מוריניו ל-ו״ח. לא מבין מה זה רלוונטי בכלל.
תשוו אותו לקונטה, שקיבל קבוצה מרוסקת, ועשה ממנה, ובכן, קבוצה מדהימה.
קונטה, שגורם לשחקנים בינוניים להראות מצוין, ולשחקנים מצוינים להראות וורלד קלאס, הכל תוך צבירת נקודות מעולה - וזה תפקידו של מאמן.

(shachar187) #109

המצב של קונטה הרבה יותר נוח. צ’לסי אומנם שואפת לאליפות בדיוק כמונו אבל הלחץ אצלנו הרבה יותר גבוה. מוריניו הגיע אחרי 3 עונות גרועות של היוניטד, 3 שנים אחרי פרישת הסר ולקבוצה עדיין אין מושג מכלום. שסיר הלחץ אפילו גדול יותר אילו היה יורש ישר את פרגוסון. קונטה קיבל קבוצה שאיבדה את האמון שלה במאמן ועם שחקנים כבויים. לא מפורקת ולא נעליים

טוב, אנחנו כנראה לא נסכים על הנושא הזה. אתה מעדיף יכולת על פני נקודות ואני להיפך (פישטתי את זה כמובן). שם זה מסתכם.

(shachar187) #111

אני מעדיף יכולת כי יכולת תניב תוצאות ונקודות ובסוף אליפות. אבל אליפות לא תקבל מנצחונות מקריים. ראה ערך - שנתיים אחרונות.

לא ראיתי שהיכולת העונה מובילה אותנו לאליפות או אפילו קרוב לכך. ושוב, ניסיתי לפשט את זה, כי ברור שעם נצחונות מקריים גם לא זוכים באליפות (רק שלאחר נצחונות מקריים, יכול לבוא שיפור ביכולת; לעומת זאת, אם אתה רחוק מדי, אתה כבר לא תלוי בעצמך, לא משנה איזה יכולת הצגת), וזה בדיוק העניין - זה לא או זה או זה. יש גם באמצע.

(shachar187) #113

אז לא ניקח אליפות, אני מוכן לחיות עם זה. טופ4 - בטוח שנהיה שם.

(Parliament) #114

אלעד אי אפשר להגיד באותה נשימה לשחר שאין להדוות לואן חאל ואז להשוות לקונטה.

נ. ב. אני חייב לך תגובה על ההודעה הקודמת. כשאגיע הביתה אני אתייחס לזה.

ההשוואה לקונטה נעשתה רק לאור האמירה שאי אפשר לאחר עונה כושלת, להביא מאמן חדש, ולצפות להצלחה.

קדימה, תגיב, אני גם ככה רואה מכבי ומשתעמם.

(Glory Man United) #116

אני לא אוהב את כל נושא השוואות של מאמני פרמייר ליג ומאמנים קודמים שהיו כאן ביחס למוריניו.
לא צריך להיות לנו אכפת.
לא צריך לנו להיות לנו אכפת איך מוריניו ביחס למויס או ואן חאל, לא צריך להיות לנו אכפת איך מוריניו ביחס לקונטה וקלופ. גם לא צריך להיות לנו אכפת איך מוריניו ביחס לפרגוסון.
כן אמור להיות לנו אכפת מאיך מוריניו מתפקד ונראה ביחס לתיאום ציפיות שהיה לנו איתו ברגע שהגיע לכאן. איך מוריניו מתפקד אחרי מה שהבטיח בקיץ ואחרי הרכש היומרני שעשינו. כל השוואה מעבר לזה היא משהו מטופש וחסר טעם.

אז מי “אשם” בכך שאנחנו במקום השישי?
א. המנג’ר [B]תמיד[/B] צריך להרגיש אחראי על כל דבר שהקבוצה שלו עושה על המגרש.
ב. אופציה ריאלית: כל קבוצות הצמרת עוד יאבדו נקודות, והרבה. ואנחנו נהיה שם כדי לחזור לאט לאט למירוץ האליפות. עם הסגל שיש לנו ועם העובדה שלקבוצות הפסגה יש לא מעט חיסרונות - זה אפשרי.
ג. אני לא יודע כלום, אבל אני משוכנע שמוריניו מאז ריאל מדריד הפך לאגואיסט, קר, מנוכר ופרנואיד. בקיצור, בנאדם לא סימפטי בכלל לעבוד תחתיו. אני משוכנע שהאופי הזה יוצר סיר לחץ בקבוצות בהן אימן, סיר לחץ שיכול להפיק דברים טובים, אבל במוקדם או במאוחר יתפוצץ, והוא יצור דברים שכולנו עוד נתבייש בהם שקרו בקבוצה שבה אנחנו אוהדים.
בעניין מוריניו, אני חושש שזה יקרה מוקדם משציפינו.

אין ספק שאנחנו במגמת עלייה, הכדורגל חיובי וחוסר המזל שיש לנו מול השער לא ימשך לנצח.
השאלה היא: מה יקרה עכשיו?
א. האם יונייטד תמצא את הגרוש ללירה שחסר לה, תשכיל לסיים את המצבים שהיא יוצרת ותתחיל ליצור רצף משחקים?
או שמא
ב. יש למטבע שני צדדים: מוריניו אחראי ישיר לכך שאנחנו נראים מעולה מבחינה טקטית, אבל גם אחראי ישיר לכך שאנחנו חסרי ביטחון מול השער, בגלל כל הלחץ שהוא יוצר. האם הלחץ שהוא יוצר (לכאורה, כן? מה אני יודע?..) יגרום לנסיגה שתגרום לנו גם לא להראות טוב מבחינה טקטית?

שוב, את ה"קונספירציות" על האישיות המפלצתית וההרסנית של מוריניו אני לא בונה מהיותי זבוב על הקיר בחדר ההלבשה בקרינגטון, אלא אני בונה מהמחשב בבית בזמן שאני קורא על הקדנציות האחרונות שלו ודברים ששחקנים אמרו עליו לאורך השנים. בפורטו, צ’לסי א’ ואינטר היה בו משהו תובעני מצד אחד אך הוא היה הרבה יותר סימפטי וחם כלפי שחקניו. זה איזן את זה והפך את הקבוצות שלו לקטלניות. עכשיו, כשהרושם שאני מקבל ממנו הוא שמדובר בבנאדם מדוכא ופרנואיד, שמתייחס בקרירות לשחקניו - אני חושש השנייה יותר הגיונית. אני חושש שהאופציה הריאלית שהעליתי כאן בהודעה לא תתממש.

(eric bailly) #117

על סמך מה אתה קובע שאנחנו בטוח נסיים בין 4 הראשונות הקבוצה לא מצליחה לחבר שני ניצחונות רצופים קרוב לשלושה חודשים. מעבר לזה שאני לא רואה אותנו סוגרים פער משמעותי כל כך. כל 4 קבוצות הצמרת הרבה יותר יציבות מאיתנו גם צ’לסי וגם ליברפול נראות טוב מאד העונה ונראה שהם חזק במירוץ לאליפות. ארסנל כהרגלה תמיד איכשהו מסיימת בטופ 4, וסיטי אומנם בתקופה לא טובה אבל היא קבוצה חזקה מאד עם מאמן ענק ורק עניין של זמן עד שהם יתחילו לנצח.

(shachar187) #118

כי הכדורגל שלנו טוב, משם אני מסתכל.

סיטי אומנם בתקופה לא טובה אבל היא קבוצה חזקה מאד עם מאמן ענק ורק עניין של זמן עד שהם יתחילו לנצח.

ולמה המשפט הזה לא יכול להיות תקף עלינו?למה אצלנו זה לא עניין של זמן? למה אצלנו השמיים נפלו ואפשר לזרוק את העונה לפח וכבר לכתוב עליה בענק כישלון?
הרי אתה בעצמך אמרת שיש לנו סגל מספיק טוב להיאבק על האליפות. או שמוריניו סתם עוד מאמן בהשוואה לפפ?

(רוני) #119

2 ניצחונות ב- 11 משחקי הליגה האחרונים. לסנדרלנד מתחת לקו האדום יש יותר ניצחונות (3) ברצף הזה. פשוט לא יאומן.
מאז שפתחנו את הליגה עם 9 מ- 9 אנחנו עם 12 מתוך 33… קצב של קבוצה מתחת לקו האדום.

ועוד נתון מפחיד- מוריניו ב- 30 משחקי הפרמייר ליג האחרונים שלו (במדי צ’לסי ואצלנו) רשם 9 ניצחונות, 9 תוצאות תיקו ו- 12 הפסדים!
האם הפורטוגלי איבד את זה? האם הקסם נעלם? הוא נראה כבוי ודי אדיש. אין שום תחרותיות ואש שיוצאים לו מהעין. הוא נראה כמו אחד שכבר נמאס לו מהקריירה הזו ולא יודע מה רוצים ממנו.
באמת מדאיג, מאוד מדאיג…

(Glory Man United) #120

אני מתחרפן רוני. באמת היינו צריכים להיכנס לתקופה כזו כדי לראות את העובדות האלה מול העיניים?

[QUOTE=רוני;1703261]2 ניצחונות ב- 11 משחקי הליגה האחרונים. לסנדרלנד מתחת לקו האדום יש יותר ניצחונות (3) ברצף הזה. פשוט לא יאומן.
מאז שפתחנו את הליגה עם 9 מ- 9 אנחנו עם 12 מתוך 33… קצב של קבוצה מתחת לקו האדום.

ועוד נתון מפחיד- מוריניו ב- 30 משחקי הפרמייר ליג האחרונים שלו (במדי צ’לסי ואצלנו) רשם 9 ניצחונות, 9 תוצאות תיקו ו- 12 הפסדים!
האם הפורטוגלי איבד את זה? האם הקסם נעלם? הוא נראה כבוי ודי אדיש. אין שום תחרותיות ואש שיוצאים לו מהעין. הוא נראה כמו אחד שכבר נמאס לו מהקריירה הזו ולא יודע מה רוצים ממנו.
באמת מדאיג, מאוד מדאיג…[/QUOTE]

אלה נתונים מאוד מטרידים. אני חושב שהם לא מספרים את כל הסיפור בנוגע למוריניו, כי הוא לא מאמן גרוע כמו התוצאות שלו. עם זאת, היום, לראשונה, החלו אצלי תהיות האם אני רוצה לראות אותו גם בעונה הבאה ביונייטד.
כרגע זה כן עם הסתייגויות רבות.

(shachar187) #122

אתמול במשחק מי שאכזב אותי היה מוריניו. החוסר מחץ במחצית השנייה, ההתגוננות ומעל לכל - החילופים הזויים. זאת לא פעם ראשונה שמוריניו עושה חילופים כאלו ומשלם ביוקר. אל תסגור משחק בשמירה על 1-0 ,תסגור משחק בהובלה של 3-0.

אפשר לצפות בכל מסיבת העיתונאים של מוריניו, אבל מממליץ לראות החל מ- 3:34:

“כשהקבוצות שלי משחקות כדורגל פרגמטי, מנצחות משחקים וזוכות בתארים - אתם אומרים שזה לא נכון ולא טוב; כשהקבוצות שלי, [B]כמו עכשיו[/B], משחקות מצוין, ויש שינוי עצום לעומת השנתיים-3 האחרונות - אתם אומרים שמה שחשוב הוא להביא תוצאות, לא משנה מה (יכולת). וכעת, בפריימיר ליג, כשיש קבוצות שמשיגות תוצאות, תוך שהן מגנות עם 11 שחקנים, משחקות על כדורים ארוכים ו/או משחקות על מפרצות (צ’לסי?) - אתם אומרים שזה יפהפה. אז תחליטו, אתם חייבים להחליט (העיתונאים)”.

לאחר האמירה הזו, מוריניו עזב את מסיבת העיתונאים. לא בדרמטיות מיוחדת, אלא פשוט קם והלך (תוך כדי שהוא אומר “אתם חייבים להחליט”).

אני חושב שהאמירה הזו של מוריניו משקפת גם את חוסר ההסכמה כאן בפורום - על כדורגל יפה, צבירת נק’, פרגמטיות ומה באמת חשוב.
מוריניו יכול להגיד עד מחר שהביקורת על היותו פרגמטי שמביא תוצאות “גרמה” לו לשנות את צורת המשחק שלו. לא קונה את זה.
מוריניו היה חותם עכשיו, על לשחק [B]הרבה[/B] פחות טוב בשביל תוצאות [B]מעט[/B] טובות יותר. מה לעשות - כנראה שהוא כבר [B]לא יכול[/B].

לגבי הרמיזה שלו; אם אכן התכוון לצ’לסי - אמירה מיותרת. גם כי אני לא חושב שזה הכדורגל שצ’לסי משחקת, גם כי, בכל מקרה, צ’לסי משחקת כדורגל יפה בהרבה משל יונייטד - וגם כי (שוב) - המלחמות האלה פשוט מיותרות ולא מוסיפות כלום.

(NoamD) #125

[QUOTE=אלעד 1986;1703315]מוריניו היה חותם עכשיו, על לשחק [B]הרבה[/B] פחות טוב בשביל תוצאות [B]מעט[/B] טובות יותר. מה לעשות - כנראה שהוא כבר [B]לא יכול[/B][/QUOTE]
מפרגן על החלק הזה בהודעה, אבל חייבים להבין שלמאמן אין מאה אחוז שליטה במה שקורה על המגרש. הוא יכול להכין את הקבוצה היטב למשחקים, הוא יכול לבחור את השחקנים שלפי דעתו מתאימים ביותר למשחק מסויים, אבל ברגע ששריקת הפתיחה נשמעת, הכדור נמצא במגרש של השחקנים, תרתי משמע. הטעות של פלאיני אתמול היא טעות של פלאיני.
אבל כן, יש משהו שגוי באיך שמוריניו עולה למשחקים, בין אם זה מנטליות, טקטית, אלוהים יודע מה. אני לא מקבל את היכולת הנוכחית, ואני מקווה שגם גלייזר לא.

[QUOTE=אלעד 1986;1703315]לגבי הרמיזה שלו; אם אכן התכוון לצ’לסי - אמירה מיותרת. גם כי אני לא חושב שזה הכדורגל שצ’לסי משחקת, גם כי, בכל מקרה, צ’לסי משחקת כדורגל יפה בהרבה משל יונייטד - וגם כי (שוב) - המלחמות האלה פשוט מיותרות ולא מוסיפות כלום.[/QUOTE]
מסכים גם עם החלק הזה. השוואות בין קבוצות כדורגל הן מיותרות, ואף פעם לא מוציאות אותנו טוב. אנחנו לא צ’לסי, לא ארסנל ולא אברטון. אנחנו הבחורים באדום ואנחנו בדרך לוומבלי. צריך רק לדאוג שהדרך הזו לא תהיה ארוכה מדי כמו שזה נראה כרגע.

(Glory Man United) #126

מוריניו מביך. הוא כבר שכח מי דאג להריץ את כינוי הspecial one שהדביק על עצמו?

פול אוף שיט בכל התלונות שלו בנוגע לתקשורת. זרמים מסוימים בעיתונאות בעדו וזרמים מסוימים נגדו. כשהוא לקח גביע אלופות בפורטו, שהוביל את צ’לסי לגדולה ולקח טרבל באינטר - העולם והעיתונאות בלי יוצא מן הכלל העניקה לו את הכבוד הראוי לו עם השוואות לפרגוסון ו"אחד המנג’רים הגדולים בדורו".

מוריניו איבד את זה לגמרי וכרגיל כולם לא בסדר וכולם צבועים. וזה לא שחס וחלילה עובר עליו משהו רע. פשוט השחקנים בוגדים לו בשיטה והעיתונאים מחפשים אותו, והשופטים מחפשים אותו, וקונטה לא צריך לחגוג נגדו שהוא מנצח אותו 4-0.

מביך מביך מביך.

(Parliament) #127

שום דבר לא מביך. ראינו דוגמה מצוינת למה שהוא אומר בתוך כותלי הפורום שכהתלונות התחלפו תוך פחות משנה מרמת כדורגל לתוצאות.

על על פנים ראיתי את הראיון אחרי המשחק וזאת הייתה עוד פעם שאני לא מצליח להבין איך אפשר להגיד על מוריניו שהוא כבוי. הבנאדם עומד שם כמעט קופץ מעצבים והתסכול, אנחנו מדברים פה על אחד הווינרים הגדולים בכדורגל העולמי וזה לא משהו שנעלם, ואני מגיע לפורום ורואה שוב שאנשים ממשיכים לירות דברים לאוויר בלי קשר למציאות וזה רק נובע משנאה וסלידה מהפרסונל ובלי קשר לעבודה.

אפשר לבקר את החילופים של אתמול, אני בעצמי חושב שזה היה טעות אבל אי אפשר לבקר בלי להיזכר בשני דברים:

1. אין שום דבר פסול במאמן שרואה את שחקניו מתקשים לסיים מצבים ומחליט לשמור על תוצאה.
  2. יש גבול כמה אפשר להאשים מאמן כשהקבוצה משחקת טוב באותה מידה שיש גבול כמה אפשר להאשים את השחקנים אם המאמן מסרס אותם ונכשל בהכנה טקטית או משחק כדורגל לא תואם.

אני הפסקתי להתרגש מהשנאה שיש פה ולעיוורון שמתלווה אליהאבל חברים זה לא עובד ככה. כדורגל כמו החיים הוא גוונים של אפור ומי שקרא את הספר עם ה 50 גוונים יודע שזה לפעמים יכול להיות כואב.