ז'וזה מוריניו :: 'בטוח' שלא יסיים את הקריירה במנצ'סטר יונייטד

מנצ’סטר-יונייטד

(maor77) #253

כתבתי ללחוץ ידיים ולא להילחם בקטע של הבגרות של מוריניו.
לא צריך לשחק כדורגל התקפי ויוזם במועדון שרוצה לזכות בתארים רציניים כשהוא לא באמת מה שכולם חושבים שהוא, רוצה דוגמא ? ארסנל. וונגר עדיין לא הפנים שארסנל קבוצה בינונית ולכן תחתיו הם לא יעשו את הקפיצה הזאת.

ברצלונה, ריאל, באיירן והיום פסז ואפילו סיטי , הן הקבוצות שצריכות לשחק כדורגל יוזם והתקפי, האחרות צריכות לעשות התאמות. יונייטד מול ליברפול באנפילד היא אנדרדוג 30 שנה בערך. עכשיו כשאנחנו הרבה פחות טובים מתקופת פרגי על אחת כמה וכמה.

הכי קלישאתי שיש זה לשחק כדורגל התקפי ויוזם עם קבוצה בינונית שסובלת מפציעות של השחקנים הכי חשובים שלה.

מאטה ומיקי אמורים להיות המנהלים בהתקפה שלנו, השחקנים האלה הם בדיוק חלק מהבעיה ההתקפית שלנו, הם בינוניים מאוד ביחס לשאיפות שלנו. כשיגיעו מגן שמאלי ומגן ימני, קשר ימני ועוד קשר שניים לאמצע, אנחנו נוכל לדבר על כדורגל יוזם, עד אז אנחנו צריכים לשחק בדיוק כמו מה שאנחנו שווים באמת.

(NoamD) #254

להתבגר ולאבד את הדרייב זה שני דברים מאד קרובים, עם חפיפה לא קטנה. מוריניו שזכה בליגת האלופות היה מוריניו שולף חרבות.

אם נחזור לענייננו - לבוא לאנפילד עם זהירות - הגיוני. להגיע למצב בודד כל המשחק - זה כבר לא נעים.

(maor77) #255

להתבגר ולאבד את הדרייב הם שני דברים שונים, כשאתה צעיר הדרייב מוציא ממך אגרסיביות, כשאתה מתבגר אתה לומד איך לחיות עם הדרייב מבלי לאבד את הראש. מוריניו עדיין מתבגר אבל הוא כבר לא אותו אדם אלים שדוחף אצבעות בעיניים של מאמנים אחרים.

(NoamD) #256

טוב, נראה שנאלץ לא להסכים על הנקודה הזו.

שיהיה למוריניו בהצלחה כל עוד הוא ביונייטד.

(Yed K77) #257

סליחה שזה במקום הלא נכון, אבל אולי בגלל העיצוב החדש אני מפספס דברים חדשים, היה משחק נגד טוטנהאם ולא נפתח דף חדש ועכשיו יש משחק בליגת האלופות ואני גם לא רואה דף חדש. זה כי לא פתחו או כי הוא במקום שאני לא מבין איפה זה?

(sh4rky) #258

לטוטנהאם לא נפתח, הכל בסדר איתך. למשחק הערב כבר אעלה פוסט בת’רד של ליגת האלופות.

(Dnlshrem) #259

הרבה מאוהדי יונייטד מתחילים למאוס במוריניו, ובתור מי שאף פעם לא אהב את האיש לא הבנתי - איך זה לא קרה מוקדם יותר?

זה הזכיר לי שבעונה שעברה בניצחון של היונייטד על אייאקס בגמר הליגה האירופית, יצא לי לשבת בבר עם איזה אנגלי אוהד יונייטד, שהיה מבסוט על החיים. שאלתי אותו למה הוא שמח, והוא הסתכל במבט שואל. ״האם אתה לא מבין שמוריניו הוא המאמן שלך? כולם בשולחן צחקו. הוא פשוט המשיך לחייך ומשך כתפיים. אין ספק - הניצחון הוא הרבה יותר חשוב אחרי שלא טעמת ממנו הרבה זמן.

(sh4rky) #260

לא הבנתי למה שמישהו יהיה עצוב מזה שמאמן שזכה באליפות וגביע בכל מקום בו אימן, פלוס שני תארי ליגת אלופות עם קבוצות נחותות משמעותית מיריבותיהן, מאמן את הקבוצה שלו.

(Dnlshrem) #261

מאותה הסיבה שלא הייתי רוצה שמוריניו יאמן את הקבוצה שלי - מהרגע שמוריניו מגיע, שכח מהזהות שחשבת שיש למועדון שלך. מעכשיו, הזהות של המועדון שלך היא הזהות של מוריניו, ולפחות עבורי זה כתם שלא הייתי רוצה. אבל אני אוהד ברצלונה אידיאליסט ומתנשא. אנחנו חושבים שהסטנדרטים שלנו גבוהים משל אחרים, למרות שהאידיאל הוכתם ממזמן.

(sh4rky) #262

ומה הזהות של מוריניו? לא רואה שום בעיה עם שחקני מוריניו כמו למפארד, דרוגבה, טרי ואסיין. מה רע באינטר שלו או בפורטו?
הדבר היחיד שמאפיין את מוריניו לאורך כל הקריירה בלי הפסקה הוא וינריות.

(maor77) #263

הסטנדרטים שלכם הולכים לרדת מאוד בשנים הקרובות כשמסי יתחיל בריגרסיה. כמו שהסטנדרטים שלנו ירדו מאז פרישת פרגוסון.

אף אוהד יונייטד לא יכול להיות מבואס מזה שמוריניו הוא המנג’ר. עד כה מוריניו עודה עבודה מצויינת, פתיחת עונה פנטסטית, אולד טראפורד מבצר שוב, הגנת ברזל שהמון זמן לא ראינו. מוריניו מצליח ליצב את הספינה אחרי הפרישה של פרגוסון ולאחר שהמתחזה למאמן כדורגל מויס וידידו ואן חאל הוסיפו לנזק.

מהחלק ההתקפי שלנו חורק אבל שערים נכנסים, ובשערים האלה מעורבים הרבה שחקנים. אנחנו חסרים את השחקן הכי יצירתי שלנו במרכז המגרש, ועוד לפחות 2 שחקנים מוכחים ,לאחר שגם מיקיטריאן נראה כמו עוד פלופ מבית היוצר של דורטמונד. אבל חוץ מזה לאחר עונה ורבע בתפקיד רואים קבוצה שנמצאת במגמה חיובית מאוד וזאת עובדה.

אני לא יודע כמה זמן מוריניו ישאר אבל אני אשמח שהוא ישאר כמה שצריך עד שנחזור להיות קבוצה בקנה מידה שאנחנו מכירים.

(gev) #264

תיקון. מהזהות שאתה רוצה להאמין שיש למועדון שלך.
כל מועדון חושב שיש לו איזושהי זהות מיוחדת. בתלס כל אוהד זוכר לו תקופה מסוימת כאוהד הקבוצה והחליט שזה טוב לו ככה.
עם כל הדיבורים על מוריניו, הכדורגל הכי יפה שראיתי מקבוצות כדורגל בשנים האחרונות היה של ריאל מדריד תחתיו, עם ההתקפות המהירות והמסירות והדחיפה קדימה בכל מהלך, ואגב עדיין לא נחצה רף ה120 שערים שהוא עשה. כמובן שיחד עם ברסה של פפ ובאיירן של היינקס אבל עדיין.

מוריניו פשוט לא טיפש, קל לקבל קבוצה טובה ועשירה ולעשות מה שרוצים אבל כמעט תמיד זה לא מה שמוריניו בוחר ותמיד בקבוצות שלו רואים התקדמות.
בתקופה של ברסה הגדולה של פפ רק אידיוט היה מגיע לשחק כמו שהיא רוצה, תשאלו את ונגר שהארסנל הטובה ביותר שלו מאז 2005 הגיעה לקאמפ וחטפה רביעיה ממסי.
אתם רוצים איזה ונגר שיעלה לכם על הבקשות שלכם לזהות? הנה תקבלו מאמן שמאמין בצעירים ומשחק תמיד התקפי ולא מאמין ברכש מאסיבי של “שכירי חרב”. אה וגם ישאר שנים כמו פרגוסון.
אני בטוח שאוהדי ארסנל יתחלפו איתכם בשמחה

(sh4rky) #265

אבל אנחנו אוהבים את מוריניו, זה דניאל שאוהד בכלל את ברצלונה מקטר :sweat_smile:

(t-rix) #266

לא מבין למה נק’ ההשוואה זה וונגר…? למה לא הכדורגל של פוטצ’טינו? למה לא הכדורגל של קלופ? מה עם היינקס אנצ’ילוטי אלגרי סארי …?

מוריניו וונגר זה הפכים, ולשניהם חסר איזון בין הנאה בהצגת כדורגל איכותי לתארים.

(sh4rky) #267

ונגר זכה ביותר תארים מפוצ’ לא רק בכל הקריירה אלא גם ב-3 השנים האחרונות.

(t-rix) #268

כתבתי “הכדורגל של פוטצ’טינו”… ובלי קשר לתארים, פוטצ’ לקח קבוצה בינונית והפך אותה תוך 3 שנים למתמודדת על כל תואר אפשרי עם חצי ± מתקציב הרכש שעמד למוריניו.

(sh4rky) #269

מתמודדת זה יפה, בינתיים היא לא זכתה בכלום. לא אומר שפוצ’טינו טוב יותר או פחות מהשאר, פשוט לא צריך לזלזל לחלוטין בונגר (ובטח שלא במוריניו), שעם כל הטעויות שלו עדיין לוקח גביעים על ימין ועל שמאל, מה שאף מאמן אחר באנגליה לא מצליח לעשות.

אני זוכר שגם ניצחנו אותם 2-1 אחרי מהפך אדיר של ואן פרסי וארשאבין(איזה תקופות).

אני מעדיף להפסיד 4-0 ושהקבוצה שלי תשחק התקפי ולא תבוא להתבנקר כמו הקבוצות של מוריניו. לא יכול לראות את הקבוצה שלי לא משחקת כדורגל, זה עד כדי כך פשוט.

(gev) #271

ואני מעדיף שהקבוצה שלי תשחק כדורגל התקפי ב99% מהמשחקים ותזכה גם בתארים בכך שתדע לנצח גם את המשחקים בהם אי אפשר לנצח במשחק התקפי מקובע

על בארסה של פפ, שמעת? על ארסנל מודל 2004(0 הפסדים), שמעת?