קול היורו :: דיון תקשורת, שידורים, שדרנים ופרשנים

(RONNY-BARCA) #1

חוזר לבמת השידור הגדולה בישראל.

ברוכים הבאים לדיון שבו כנראה לא תחכימו יותר מידי, אבל בהחלט תמצאו את עצמכם דופקים את הראש בקיר.

יורו 2016 תכף כבר כאן, פורום ספורטאנטר הכין אתכם כראוי, בדיוק כמו בכל אחד מטורנירי הקיץ הגדולים ביותר, רק שהפעם תצטרכו להכין בעצמכם משהו ממש קטן, הארנק. ערוצי צ’רלטון רכשו את זכויות השידורים של אליפות אירופה הקרובה תמורת 5.5 מיליון יורו וכתוצאה מכך, ניאלץ להסתדר עם 25 משחקים שיועברו בספורט 1 ו-2. עם זאת, נותרו לנו 26 משחקים שנוכל לצפות בהם בערוצים פתוחים, אשר קיימים גם בממירי ‘עידן פלוס’.

זכיינית השידורים של ערוץ 22, ‘רשת’, קיבלה 13 משחקים:

[TABLE=“class: grid, width: 400”]

תאריך
שעה
משחק

12/06/2016
19:00
פולין - צפון אירלנד

12/06/2016
22:00
גרמניה - אוקראינה

13/06/2016
16:00
ספרד - צ’כיה

13/06/2016
אירלנד - שבדיה

13/06/2016
בלגיה - איטליה

19/06/2016
שווייץ - צרפת

21/06/2016
צפון אירלנד - גרמניה

21/06/2016
קרואטיה - ספרד

26/06/2016
שמינית גמר מס’ 5

26/06/2016
שמינית גמר מס’ 6

27/06/2016
שמינית גמר מס’ 7

03/07/2016
רבע גמר מס’ 4

10/07/2016
משחק הגמר

[/TABLE]

ערוץ 11 הצטרף אל החגיגה וישדר 7 משחקים:

תאריך
שעה
משחק

11/06/2016
אלבניה - שווייץ

14/06/2016
אוסטריה - הונגריה

16/06/2016
אוקראינה - צפון אירלנד

18/06/2016
איסלנד - הונגריה

22/06/2016
אוסטריה - איסלנד

25/06/2016
שמינית גמר מס’ 1

02/07/2016
רבע גמר מס’ 3

[/TABLE]

מנגד, ערוץ 10 התכבד ב-6 משחקים:

תאריך
שעה
משחק

10/06/2016
צרפת - רומניה (משחק הפתיחה)

16/06/2016
גרמניה - פולין

30/06/2016
רבע גמר מס’ 1

01/07/2016
רבע גמר מס’ 2

06/07/2016
חצי גמר מס’ 1

07/07/2016
חצי גמר מס’ 2

[/TABLE]

אם כן, החדשות הכי טובות ששמעתם עד עכשיו, הן שכל המשחקים ישודרו בישראל. רוצים לשמוע חדשות נוספות? כבר קיבלנו את הרשימה של מיטב השדרנים והפרשנים שיוסיפו לנו מעצמם (או שלא…) אל חווית הצפייה. גם הפעם חלקם ייהנו מכרטיסי טיסה ולינה על חשבוננו, כאשר רמי וייץ יהיה השדר הבכיר, עמו יפרשנו ניר לוין ומוטי איווניר שכמו בכדורגל אמיתי, גם כאן יעשו רוטציות. צוות שידור נוסף שיטוס לצרפת, יהיו השדרן לירן שכנר והפרשן זאביק זלצר.

בימי המשחקים עצמם, ערוצי צ’רלטון יביאו למרקעים את האולפן הפתוח בהובלתו של שלום מיכאלשווילי, כשלצידו ישבו מהפרשנים הטובים ביותר שידונו על המשחקים וכמובן אורחים רבים וטובים. יש לציין שיהיו משחקים שישודרו מהאולפן, שם מאיר איינשטיין ישדר ביחד עם עמיתיו לערוץ.

לסיכום, כאן תוכלו לדבר על כל מה שלא קשור לטקטיקות, אלא לטעויות המצחיקות, המגוחכות, המביכות וכל הסיבות האפשריות שיגרמו לכם ללכת בתום הטורניר לדוקטור ולשאול אותו “למה האוזניים שלי מדממות?!”.

דיון מהנה!

רק שלא ישכחו ממנו באולפן…

[RIGHT]
[FONT=arial]מדריך הצפייה במשחקים דרך לינקים
[/FONT][/RIGHT]

[RIGHT]מי שנתון בבעיה של צפיית משחקים עקב סיבה כזו או אחרת ורוצה לצפות בהם, יוכל לעשות זאת כך:[/RIGHT]

[RIGHT]1) קודם כל, להירגע.[/RIGHT]

[RIGHT]2) להוריד את התוכנות הנוחות ביותר לצפייה באיכות הטובה ביותר, סופקאסט (קישור להורדה) ואייסטרים (קישור להורדה).
[/RIGHT]

[RIGHT]3) אחרי שהורדתם את הסופקאסט והאייסטרים, באתרים הללו אתם תמצאו גם לינקים לצפייה דרך התוכנות הללו וגם לינקים שניתן לראות דרכם משחקים בצפייה ישירה (נגן פלאש) ללא הורדת אף תוכנה. הנה 3 האתרים הטובים ביותר:[/RIGHT]

http://livetv.ru/en/allupcomingsports/1/
http://www.rojadirecta.me/
http://atđhe.net/

[RIGHT]4) על מנת שהלינקים יעבדו חלק ללא תקיעות, עדיף לסגור את כל התוכנות האחרות שעובדות.[/RIGHT]

[RIGHT]5) אם אתם משתמשים בסופקאסט ובאייסטרים, תתנו ללינק 2-3 דקות להיטען ואל תצפו ממנו לעבוד אחרי חצי דקה.[/RIGHT]

[RIGHT]6) תיהנו מחוויית הכדורגל הגדולה ביותר בחודש הקרוב![/RIGHT]

(RONNY-BARCA) #2

[B]אחרי שערוץ 22 ו-10 קיבלו חלק משידור משחקי היורו, השבוע קיבלנו חדשות טובות נוספות - ערוץ 11 לקח על עצמו 7 משחקים![/B]

כעת המאזן עומד על 25 שידורים בצ’רלטון ו-26 שידורים בערוצים הפתוחים, אך יש לציין שערוץ 11 קיבל משחקים לא אטרקטיביים במיוחד אבל כן ישדר את אחד ממשחקי שמינית ורבע הגמר בטורניר.

לתשומת לבכם, עדכנתי את רשימת השידורים בערוצים הפתוחים בהודעת הפתיחה.

(Tomerick) #3

אני מרוצה מחזרתו של רמי וויץ. שנה עם יורם ארבל, עייפתי. באמת שעייפתי. די.

(Raulito-7) #4

[B]מוסף היורו [/B][RIGHT]חולק אתמול בשעה טובה.- עיצוב יפה מאוד של ידיעות אחרונות עם תמונות של פרצופי כוכבי הנבחרות על שער מגדל אייפל.
מבחינת כתבות: נדב יעקבי סקר את ההיסטוריה של הטורניר. הפעם בניגוד לטורנירים עברו הורידו את עמוד ההימורים

• בישראל היום הקדישו 13 דפים ליורו - לקראת סוף העיתון. פרטים מינימלים על כל נבחרת - מאמן, הרכב משוער, הכוכב, אופטימי\פסימי על נוסח ‘ייצאו לחגוג’ או ‘יישארו במקלטים’; וכן כתבות צבע על נבחרת בלגיה, על נבחרת צרפת וגם על תומאס מולר שלא מקבל מספיק הערכה. וכן ראיון עם הובאן - השגריר שלנו ביורו. נראה טוב ואיכותי.

כמובן שיש לוח משחקים לתלישה בשני העיתונים.

• מעריב הסתפקו בכמה פיסקאות על כל נבחרת וסקירה של כל בית ביום אחר בעיתון ללא פורמט מוגדר אלא סיפור כללי.

[/RIGHT]
רז שכניק כתב בידיעות אחרונות על יחסי האהבה שלו לנבחרת אנגליה וממש עבר איתנו טורניר-טורניר, כישלון אחרי כישלון. לטעמי זה לא מתאים לכתבה בעיתון אלא יותר לפוסט כמו בפורום. רז שכניק ועמיר פלג אגב הם שליחי העיתון ליורו. מעניין אם ישראל היום ישלחו את דור הופמן. ב-One שלחו את ענבל מנור ולגבי ספורט 5 - מרתק. וואלה ספורט שלחו את אורן יוספוביץ’.

מהי התבנית של ערוץ הספורט לקראת המשחק? הרי בשעה שיש מגרש פתוח - ישוחק אחד ממשחקי היורו בשעה 16:00. יהיה להם תקצירים להראות לנו בכלל או שגם זה לא? יש אולפן בצ’רלטון כמובן.

ומילה אחרונה - הנה, אפשר לנצל את ערוץ הגולד ולפנק אותנו ככה בסופ"ש עם המשחקים הגדולים של היורו. איפה - ערוץ כושל. למה לא לשדר את הגמר בין צרפת לאיטליה מיורו 2000? או יותר נכון - כמעט כל משחק מאותו הטורניר, להכין כתבות צבע ישנות ועוד ועוד. זה לא מה שהיה פעם, תרתי משמע. אני זוכר למשל שיורו 2004 שודר בערוץ 10, אבל לא יכול להיות שלערוץ הזה אין זכויות של כלום. או סתם זריקת זין

(Merengue) #5

אסף כהן - פרשן של צ’רלטון בעיקר במשחקים בליגה ההולנדית (תושב אמסטרדם לשעבר ושחקן בליגת חובבנים בהולנד) ומן הסתם גם עכשיו הוא פאנליסט באולפן של היורו כי ההפקה כולה היא של צ’רלטון גם אם זה משודר בערוץ 10. בכל מקרה, לא כולם שמו לב אליו אבל הבחור די מבין עניין, לא חופר ולא ממציא שטויות רק כי צריך לשמוע פרשן בשידור. אחלה, די מחבב אותו.

(רוברטו באג'יו 31) #6

חברים , למי שיש את הערוצים של צ’רלטון , תעבירו ל554 HD . האיכות שידור בערוץ 10 גרועה .

(Oleguer 23) #7

עמית הורסקי ועמיחי שפיגלר יתחלקו במשחקים שישודרו בערוץ 1.

(chelsea777) #9

יש דיליי מטורף בערוץ 10 בין התמונה לסאונד. וויץ אומר שהנגיחה הולכת החוצה, אבל על המסך השחקן הרומני עוד לא הגביהה את הקרן.

(Alberto Díaz) #11

[QUOTE=Tomerick;1683502]אשמח לדעת אם גם שם הדיליי הוא כזה איום ונורא. אני ממש נסער כאן, הצפייה נהרסת לי לגמרי בגלל הסנכרון העלוב והמעליב הזה בין השידור למשחק… השער הצרפתי נהרס לי לחלוטין…[/QUOTE]

גם בhd…

(t.a.l4) #14

לא ייאמן,שנת2016 ועדיין כלי תקשורת בסדרי גודל כאלה לא מצליחים להעביר שידור מהאצטדיון בלי דיליי שהורס את כל חווית הצפייה.
בצ׳מפיונס יש לי כבר סיוטים מהספוילרים של נדב,אבל בדרך כלל זה דיליי של שנייה,אתמול זה היה מזעזע,המהלך עוד לא התחיל וכבר ידעת איך הסתיים,לעזאזל זה עד כדי כך מסובך? אנשים היום רואים מציאות מדומה דרך משקפיים אבל לראות משחק בלי דיליי זה בלתי אפשרי??

Sent from my iPhone using Tapatalk

(MUFON) #15

גם אני הרגשתי דיליי אבל ממש של שניה שתיים, לא יותר אולי זה קשור לעובדה שאני מנוי על יס אולי בכבלים יש יותר דיליי ??? בכל מקרה מה שעיצבן אותי יותר בשידורים זה בילבולי הבייצים של ניר לוין, הבנאדם לא מסוגל לסתום את הפה! כל מסירה יש לו פרשנות, חלאס!!! עד שקיבלנו שדר נפלא, שחי את המשחק ולא מוטה לשום צד (רמי וייץ), בא אדון לוין ומקלקל את השידור, אם ניר לוין ימשיך לפרשן גם במשחקים הבאים אעבור לראות באינטרנט.

(Ehud) #20

איתי שכטר מפרשן באולפן היורו, אני חושב שזה השיא, בספק אם הוא יודע לאיית הונגריה.

(chelsea777) #21

אבי נימני, פשוט כאב לאוזניים. במשחק בין צרפת לאלבניה אמר אולי שלוש פעמים שיהיה לישראל קשה (כאילו זה מעניין עכשיו מישהו) ועוד שלוש או ארבע פעמים במחצית השנייה “יש לנו מחצית שנייה נהדרת”. הפרשנות שלו שואפת לאפס…

(ManutdFan) #22

פרשנות… אומר לנו מה קורה בהילוך החוזר.
“הרמה מצוינת של פאייה, נגיחה לא טוב של ג’ירו”.
הוא מיותר, פשוט מיותר.

(Ehud) #23

[QUOTE=chelsea777;1684220]שימו לב, בעקבות התיקו בין גרמניה לפולין, [B]אוקראינה היא המודחת הראשונה מיורו 2016[/B], מאחר שלא תוכל לסיים במקום השלישי בבית.[/QUOTE]

[QUOTE=Sasha;1684221][B]אוקראינה היא המודחת הראשונה ביורו 2016![/B]

בעקבות התיקו של גרמניה ופולין זה הפך לרשמי - אוקראינה תסיים במקום האחרון בבית ג’ ותשחק את המחזור האחרון לפרוטול בלבד, שכן גם ניצחון לא יאפשר לה לעקוף את צפון אירלנד (במקרה של שוויון נקודות מכריעים קודם כל על פי המפגש הישיר בין הקבוצות).

אני לא חושב שמישהו ציפה שהאוקראינים יאכזבו עד כדי כך. מלבד כמה דקות מול גרמניה, רוב הזמן היא שיחקה רע ולא ממש ידעה מה לעשות. הנבחרת פשוט לא באה מוכנה לטורניר הזה, הסתמכה בעיניים עצומות על שני הכוכבים שלה בלי תוכנית ב’ וזה פגע בה בגדול.[/QUOTE]

ובאולפן של ערוץ הספורט מדברים על הסיכויים הקלושים של אוקראינה במחזור השלישי, כמה חובבנות כמה, די!

(Sasha) #24

אגב בניגוד לערוץ הספורט, בפאנל הפרשנים של ספורט 1 אמרו מייד אחרי המשחק שאוקראינה הודחה.

(cruzurry) #25

זה תמיד מביך לישמוע את הפרשנים של ערוץ הספורט מדברים על רמה בינונית של הטורניר כשבפועל קיבלנו שלב ראשון מותח ודרמטי עם שערים ניפלאים שלא נופלים מהטורנירים קודמים שהיו.

הבעיה האמיתית של רוב הפרשנים הישראלים היא שהם חושבים שכדורגל זה מישחק מסובך כמו פוטבול או אפילו כדורסל ושצריך לתת הסבר על כל פעולה שמיתבצעת על המיגרש למרות שברוב הפעמים אין צורך בכלל ,זה מרגיש עוד יותר מאוס כשהם מכניסים יותר מידי פרטים מויקיפדיה.

הביקורת עצמה מוגזמת אבל יש דברים שקשה ליסבול כמו הנשימות של איינשטיין או הדיליי שהיה במישחק הראשון,חבל שעם הטכנולוגיה של היום אין אפשרות להשתיק את הפרשנות ולישמוע רק את הקהל.
מכל הפרשנים בספורט 1 אני מעדיף דווקא את הכי לא רציני (סלבה ברזילאי) שמעביר את השידור בהנאה ולא במין הכרח שחייבים להסביר את כל מה שקורה על המיגרש לצופים. מהשדרנים אני חושב שאין ויכוח שוויץ הוא הכי איכותי היום מכל הבחינות.

(moshe34) #26

סלבה ברזילאי?
באמת???
אחת הסיבות שאני ברחתי לראות כדורגל עם פרשנים ושדרנים אנגלים זה על מנת לא לשלם ולסבול את הליצן הזה.
הוא לא פרשן נקודה.
(לפני שנתיים ניסיתי לראות משחק בליגה הארופאית שהוא ומוטי איוניר פירשנו, זה פשוט נשמע כמו איזה שיכור שהקימו מהמיטה)
(אין לי משהו אישי נגדו. פשוט ביזיון שנותנים לו לפרשן)

(Oleguer 23) #27

הוא לא מתיימר להבין בכדורגל, ואני מעדיף לשמוע פרשן נוסף שיביא קצת צבע מאשר בכח לשמוע פרשנים מנסים להביא ערך טקטי שהוא בעצם אפסי.

פעם היו שידורים של אבי מלר ונדב יעקבי, או רמי ויץ עם נדב יעקבי, שילובים כאלה שהפרשן לא אמור בכלל להבין טקטיקה אלא להביא ערך מוסף אחר!

(רוברטו באג'יו 31) #30

איזו בדיחה . אחד המשחקים הכי חלשים של הטורניר ( לפחות על הנייר ) ושני ערוצים משדרים אותו , 2 שדרים , 2 פרשנים וכולם מהאולפן .
מדינה כל כך קטנה ו 4 גופי תקשורת משדרים טורניר אחד . רק בישראל…