נבחרת בלגיה :: מודחים כבר ברבע הגמר לאחר תצוגה כושלת מול ווילס

(borntorun) #1

(borntorun) #2

כבר שנים רבות שאנחנו שומעים על ‘דור הזהב’ של בלגיה. מדינה עם ליגה די חלשה (אם כי אהובה על שחקנים ישראליים), ובלי מסורת כדורגל מפוארת מדי (הישגי הנבחרת מסתכמים במקום רביעי במונדיאל 1986, ומקום שני ביורו 80), שפתאום, בלי הסבר ברור מדי, גידלה לה דור שחקנים פנטסטי, אחד מהטובים באירופה, עם שחקנים מצוינים בכל עמדה (כמעט - נחזור לזה בהמשך). בפועל, הנבחרת מעולם לא באמת סיפקה את הסחורה, והיו המון סיבות - השחקנים היו צעירים ולא מנוסים, והנבחרת עוד לא התגבשה, וכו’. לאט לאט נגמרים התירוצים, ועכשיו, כשרוב הסגל כבר מנוסה, כשהמון שחקנים נמצאים בטופ האירופי, זה הזמן של הבלגים סוף סוף להוכיח את עצמם. אבל לפני זה - נחזור אחורה קצת…

[B]מונדיאל 2014: קמפיין סולידי נגמר ברבע הגמר[/B]

בשורה התחתונה, קשה להגיד שרבע הגמר זו תוצאה מאכזבת לנבחרת כמו בלגיה. זה הסיום הכי גבוה שלה אי פעם, אחרי אותו מקום רביעי ב1986. היא הודחה ב1-0 קטן מול ארגנטינה של לאו מסי, שגם הגיעה לגמר. ועדיין, קשה שלא לחוש תחושה של אכזבה מסוימת סביב הקמפיין הבלגי. פחות מהתוצאה, ויותר מהדרך.

על הנייר, הבלגים עשו את העבודה. הם עלו מהבית שלהם עם 3 ניצחונות. מהפך 2-1 מול אלג’יריה המצוינת עוד מתקבל בהבנה. הופעה בינונית מול רוסיה של קאפלו נגמרה ב1-0 של אוריגי בדקות הסיום, והופעה בינונית אפילו יותר מול נבחרת דרום קוריאה החלשה נגמרה ב1-0 נוסף, הפעם של ורטונגן. הבלגים היו צריכים הארכה כדי לשבור את טים הווארד והאמריקאים, למרות שהנבחרת שלה הייתה עדיפה. אבל בכל זאת, משהו בדרך לא עבד - הבלגים ניצחו, אבל לא הבריקו ולא הלהיבו. הזארד לא הגיע לטורניר, לוקאקו איכזב, גם מדה בריינה לא ראינו המון. הכדורגל היה משעמם ולא מודרני, והניצחונות הושגו בקושי רב. ההדחה הגיעה מול ארגנטינה - אמנם נבחרת עדיפה, אבל הבלגים נתנו הופעה חלשה מאוד במשחק הכי חשוב בקריירה שלהם. הטעם הכללי היה חמוץ.

[I]היגוואין שולח את הבלגים הביתה בשלב רבע הגמר.[/I]

[B]ההעפלה ליורו 2016: עברו גם בטדי[/B]

את קמפיין ההעפלה של הנבחרת הבלגית אתם ודאי זוכרים - כי גם אנחנו היינו שותפים בו. הבלגים לא ממש ליקקו דבש בקמפיין - בין המשחקים הבולטים, תיקו ביתי והפסד חוץ לוולשים, וגם כמה ניצחונות קשים כמו 1-0 של הזארד על קפריסין העיקשת בדקה ה86, ו1-0 קשה בעשרה שחקנים כאן אצלנו בטדי. שוב, חוזרת אותה המנגינה מהמונדיאל - על הנייר העבודה נעשתה, והבלגים עלו מהמקום הראשון עם 23 נקודות מתוך 30 אפשריות, אבל שוב הנבחרת לא הרשימה, הסתבכה יותר מדי וירקה דם בהרבה מדי משחקים.

[I]ערן זהבי מול לומבארטס ונייגולאן הבלגים בטדי.[/I]

[B]המאמן: מארק ווילמוטס.[/B]

ברשותכם, אני אגנוב את הסיקור של Chelsea777 לגבי הרקע של ווילמוטס, ואוסיף קצת משלי בסוף:

המאמן הבלגי נולד בגולדנברג שבבלגיה בפברואר 1969. הוא מונה במאי 2012 להיות מאמנה של הנבחרת הלאומית כשהמשימה הגדולה היא להביא אותה אל המונדיאל – דבר שלבסוף צלח. וילמוטס היה כדורגלן עבר די מוצלח, ששיחק בקבוצות כמו בורדו ושאלקה 04 בתפקיד הקשר ההתקפי עד שפרש ממשחק פעיל בשנת 2003. כשחקן הוא זכה באליפות בלגיה ובסופר קאפ האירופי במדי מכלן, ועם שאלקה אף זכה בגביע אופ"א של 1997. כמאמן הוא עדיין לא זכה בתארים, וזה מובן לגמרי שכן פרק האימון הרציני בקריירה של בן ה- 45 החל רק עכשיו עם הנבחרת (תקופה אימון קצרה בסמוך לפרישה בשאלקה לא הביאה עימה תארים).

אוסיף ואומר - ווילמוטס הוא הדמות הכי שנויה במחלוקת בנבחרת הבלגית. כאשר לא מעט בלגים טוענים שהוא מאמן חלש מאוד, שלא מספיק טוב לנבחרת ואחת הסיבות העיקריות לחוסר מימוש הפוטנציאל שלה. מבחוץ, קשה להצביע על החלטות קשות שלו (בסגנון לא לזמן שחקן בולט מסוים), אבל לפי כל הדיווחים - הבנאדם אסון טקטי. שיטת משחק לא ברורה, הסתמכות יתר על הברקות של אינדיווידואלים, הגנה חלשה ולא מסודרת, חילופים רעים. בתחילת השנה כשווילמוטס היה מועמד לאימון שאלקה, היה קשה לפספס את השמחה של הבלגים בכל רחבי האינטרנט. ואת האכזבה אחרי שהמינוי לא יצא לפועל.

[I]ווילמוטס. מספיק טוב?[/I]

[B]הסגל הבלגי:[/B]

הסגל הבלגי מלא בהרבה מאוד שמות מוכרים מהכדורגל האירופי (ובעיקר האנגלי), וגם המון כישרונות צעירים.

האיש של בלגיה בין הקורות יהיה, כצפוי, [B]טיבו קורטואה[/B]. השוער הבלגי המצוין עבר קמפיין חלש מאוד בשער של צ’לסי, העונה החלשה בקריירה שלו עד כה. אבל למזלו, השוער המחליף [B]סימון מיניולה[/B] של ליברפול עבר קמפיין אפילו יותר גרוע (אם בכלל היה לו סיכוי כלשהו להדיח את קורטואה מהשער). השוער השלישי, למקרה שתהיתם, הוא [B]ג’ילט[/B] בן ה36 ממכלן.

[I]קורטואה במדים הבלגים. ינסה להתאושש מעונה חלשה.[/I]

במרכז ההגנה, בלגיה ספגה מכה קשה עם פציעתו של הקפטן וינסנט קומפאני, שיפסיד את הטורניר. למרות זאת, לבלגים לא ממש חסר בלמים: [B]טובי אלדרווירלד[/B] ו[B]יאן ורטונגן[/B], הצמד הפנטסטי של טוטנהאם שמשחקים יחד עוד מהזמן שלהם באיאקס, ומגיעים אחרי עונת שיא, [B]תומאס ורמאלן[/B] הפצוע הניצחי של ברצלונה, [B]ניקולאס לומברטס[/B] היציב של זניט, [B]דרק בויאטה[/B] הדי-מעאפן של סלטיק, וגם מספר כשרונות צעירים - [B]ג’ייסון דנייר[/B] (גלטאסריי - מושאל ממנצ’סטר סיטי) ו[B]ביורן אנגלס[/B] (בן 21 מקלאב ברוז’). מצבת בלמים מכובדת ביותר, אין ספק.

[I]ורטונגן ואלדרווירלד - חברים ותיקים שינהיגו את ההגנה הבלגית.[/I]

אז מה הקאץ’? טוב, הקאץ’ הוא שאין לבלגיה ממש מגנים. איכשהו דור הזהב הבלגי פסח על העמדה הזו. המגנים הטבעיים בסגל הבלגי מאוד לא מרשימים. למעשה, יש רק 2 כאלו - [B]תומאס מונייר[/B] (24, קלאב ברוז’) ו[B]ג’ורדן לוקאקו[/B] (21, אוסטדנה הבלגית, אח של). ולפי כל העדויות, שניהם לא ממש שחקנים לרמות הללו, אם כי לוקאקו הצעיר צפוי להשתפר בעתיד.

[I]האחים לוקאקו במדי נבחרת בלגיה. ג’ורדן הצעיר לא צפוי לאיים על המקום בהרכב.[/I]

בקישור האחורי, לבלגיה יש מבחר לא רע של שחקנים. צפויים להתחרות על העמדות בקישור: [B]רדייה נאייגולאן[/B] של רומא, קשר אחורי פנטסטי וקשוח שמקושר גם לצ’לסי, [B]מוסא דמבלה[/B] של טוטנהאם שעבר עונת שיא והיה אחד הקשרים הטובים באנגליה העונה, ו[B]אקסל ויטסל[/B] של זניט שאמור להיות מצוין גם הוא, אבל מי יודע כי מי רואה ליגה רוסית. אחרון חביב, יקירנו [B]מרואן פלאייני[/B], האיש והאפרו, ואחד השחקנים המוזרים בכדורגל העולמי - שילוב של קשר גמלוני ולא ממש מספיק טוב, מגדלור ושחקן שהוא איכשהו גם סקורר מצוין. כנראה לא לרמות הללו, אבל קלאסי בתור שחקן לזרוק בדקה ה80 ולהתחיל להגביה.

[I]נייגולאן, פלאייני וויטסל במדי הנבחרת הבלגית. מי יפתח בקישור?
[/I]
בקישור ההתקפי, נמצאים שניים מהכוכבים הכי גדולים של בלגיה - [B]עדן הזארד[/B] של צ’לסי ו[B]קווין דה בריינה[/B] של סיטי. הזארד, שחקן העונה באנגליה בשנה שעברה, עבר קמפיין מזעזע בצורה די קומית. עד כמה גרוע? הוא לא כבש אפילו שער אחד עד ה23 לאפריל. במשחקי סיום העונה הוא נראה טוב מאוד, כולל שער מול טוטנהאם שסגר את סיפור האליפות ושער סולו גדול מול ליברפול, אך עדיין העונה כולה היא אכזבה אחת גדולה. אגב, שימו לב לפרט המעניין הבא - בגלל הפציעה של קומפאני, הזארד עומד להיות [B]הקפטן הבלגי [/B]ביורו. דווקא לאחר עונה שבה הואשם באופי חלש (ומעולם לא היה מנהיג גדול מדי). האם הזארד יצליח להוביל את הנבחרת לגדולה?

[I]הזארד. אחרי עונה חלשה, קפטן הנבחרת.
[/I]
אצל דה בריינה, המצב הרבה יותר טוב. הקשר המצוין עבר לסיטי מוולפסבורג בסכום גבוה מאוד של 55 מיליון פאונד, אבל נתן עונת פתיחה מצוינת עם 16 שערים, כשהדבר העיקרי שעוצר אותו הוא פציעות טורדניות. רגע השיא של הקמפיין שלו ללא ספק היה צמד המשחקים מול פסז’ - שבהם כבש שער חוץ קריטי בצרפת, והבקיע את שער הניצחון בבית כדי להעלות את סיטי לחצי הגמר הראשון בתולדותיה. אגב, בניגוד להזארד שדי מאכזב במדי הנבחרת, דה בריינה בדרך כלל נותן הופעות מצוינות בנבחרת הבלגית.

[I]דה בריינה. האס של הבלגים?[/I]

הצלע השלישית בקישור ההתקפי, לא כל כך ברורה לי. יתחרו עליה [B]דריס מרטנס[/B] (נאפולי) ו[B]יאניק פריירה-קרקסקו[/B] (אתלטיקו מדריד). עוד על הדילמה בהמשך.

בחוד, יש לבלגיה מבחר חלוצים אבל אף אחד לא ממש השתלט על העמדה הזו. מתחרים על העמדה הזו [B]רומלו לוקאקו[/B] של אברטון, שהגיע אחרי קמפיין מצוין מבחינת כיבושים (25 שערים ב40 משחקים) אבל לא ממש מצליח לשחזר את היכולת הזו בנבחרת, [B]דיווק אוריגי[/B], שפורח מאז הגעתו של קלופ לליברפול והפך לחלוץ המוביל שלהם, ו[B]כריסטיאן בנטקה[/B] שדעך מאז הגעתו של קלופ לליברפול והפך לשחקן ספסל מובהק. הצלע הרביעית בתחרות היא [B]מיצ’י באטשוואי[/B] של מארסיי, אבל הוא כנראה לא יגיע להרכב הפותח.

[I]רומלו לוקאקו. יוביל את החוד הבלגי?[/I]

[B]ההרכב:[/B]
דבר ראשון אסייג ואומר, שההרכב הבלגי די באוויר - והרבה ממנו מבוסס על ניחושים. ככה שיכול להיות שהרבה ממה שאכתוב פה יהיה טעות. אז אני מזהיר מראש :azn:

למעשה, יש חמישה שחקנים בלבד שאני מוכן להתחייב שיהיו בהרכב הבלגי, בהנחה שיהיו כשירים: טיבו קורטואה יפתח בשער, ורטונגן ואלדרווירלד בהגנה (ולא ברור באיזה עמדות), הזארד ודה בריינה בקישור ההתקפי. כל השאר פתוח לשינויים והפתעות. לכן, במקום להגיד לכם מה יהיה ההרכב, פשוט אשפוך פה את כל מה שאני יודע על הדילמות וסימני השאלה של ווילמוטס.

[B]מי יהיו המגנים?[/B]

כמו שכבר אמרנו, הבלגים בורכו בכל טוב בכל עמדה במגרש, חוץ מעמדה אחת ספציפית: המגנים. איכשהו, הקסם שגידל את דור הפלא הבלגי, פשוט דילג על העמדה הזו - מה שלא משאיר לבלגים הרבה ברירות, אלא להשתמש בחלק מאוסף הבלמים שלהם כמגנים.

בעבר היו אלו ורטונגן ואלדרווירלד ששיחקו כמגנים, אבל הפציעה של קופמאני טרפה את הקלפים - ונראה שלפחות אחד מהם יישאר במרכז ההגנה. הכוונות המדויקות של ווילמוטס לא ברורות, אבל אם להאמין לאוהדים הבלגים, התוכנית היא כזו: יאן ורטונגן ישחק כמגן שמאלי, ג’ייסון דנייר ישחק כמגן ימני (עמדה ששיחק בה בכל העונה האחרונה בגלטאסריי). טובי אלדרווירלד יישאר באמצע וינהיג את ההגנה, כשלצידו ורמאלן\לומברטס. נשמע סולידי, אבל קשה להתעלם מכך שתמיכת המגנים בהתקפה תהיה חסרה.

[I]ג’ייסון דנייר. המגן הימני הפותח?[/I]

[B]ומי ישלוט בקישור?[/B]

ווילמוטס זימן רק ארבעה קשרי אמצע, אבל כולם מועמדים לגיטימיים להרכב. אם לשפוט על פי משחקי המוקדמות האחרונים, הציוות המועדף על ווילמוטס הוא נייגולאן-ויטסל. שניהם שיחקו את הרוב הגדול של המשחקים. מצד שני, משחקי המוקדמות ברובם הגדול נערכו לפי העונה האחרונה, שבה מוסא דמבלה העלה משמעותית את הרמה שלו והיה אחד הקשרים הבולטים בליגה האנגלית. האם העונה הפנטסטית של דמבלה תקנה לו מקום בהרכב? ואם כן, על חשבון מי?

[I]דמבלה וויטסל מול אנגליה. האם הם יפתחו בקישור?[/I]

ומה לגבי פלאייני? השחקן הגבוה הזה נהיה סוג של בדיחה, אבל ווילמוטס מאוד אוהב אותו. לפעמים הוא זורק אותו כקשר שלישי ב4-3-3, לפעמים כמספר 10, ולפעמים אפילו כקשר אחורי (כך היה בניצחון הביתי שלהם על ישראל). אל תתפלאו יותר מדי אם למרות כל הכישרון והשחקנים הצעירים, בסופו של דבר פלאייני ימצא את עצמו ב11 הפותחים.

[I]פלאייני במדי הנבחרת הבלגית. איזה תפקיד ימלא ביורו?[/I]

[B]ומה עם הקישור ההתקפי?[/B]

כמו שאמרנו, הזארד ודה בריינה סגורים בהרכב, אך מי האיש השלישי בקישור ההתקפי? שני השחקנים הטבעיים ביותר לתפקיד הם כמו שנאמר, דריס מרטנס מנאפולי ופריירה-קרסקו מאתלטיקו. שניהם שחקנים טובים, אבל שניהם שחקני ספסל בקבוצות שלהם. נראה שהם הנבחרים של ווילמוטס, לאחר שנאסר צ’אדלי וקווין מיראלס נשארו בבית. מצד שני, לא חסרות אופציות - ייתכן שחלוץ כמו אוריגי יתופקד באגף, שפלאייני יתופקד כמספר 10, או שווילמוטס פשוט ילך על 4-3-3 ולא יהיה איש נוסף בקישור ההתקפי.

[I]דריס מרטנס במדי בלגיה. יקבל את המקום בהרכב?
[/I]
[B]ומי יפתח בחוד?[/B]

גם פה המצב של הבלגים דומה - הרבה מאוד אופציות טובות, אף אופציה מעולה. על הנייר, רומלו לוקאקו הוא החלוץ המוביל שלהם, אחרי עונה מצויינת עם 25 שערים ב46 משחקים באברטון. אבל משהו בלוקאקו ובנבחרת לא ממש מסתדר - הוא מבלה הרבה מאוד בספסל, והמספרים שלו לא מאוד טובים. הוא שיחק שישה משחקים בלבד מאז תחילת 2015 - וכבש בהם שער אחד בלבד, בהפסד במשחק הידידות מול פורטוגל (מבישול של אחיו ג’ורדן). יש שאומרים שלוקאקו פשוט לא מתאים לשיטה שווילמוטס מנסה לשחק, אם כי השיטה עצמה גם לא מאוד ברורה.

במונדיאל האחרון, לוקאקו היה אמור לפתוח אבל דווקא דיווק אוריגי - אז אנונימי לחלוטין בליל - תפס את מקומו. היום שאוריגי שחקן ליברפול שחווה תקופה טובה מאוד תחת קלופ. ההיגיון אומר שאם אוריגי הועדף כבר אז - אז סביר מאוד שיועדף גם הפעם. מצד שני, אוריגי חוזר מפציעה, ולמרות ששותף בגמר הליגה האירופית, מצב הכשירות שלו לא ברור לחלוטין.

[I]אוריגי במדי בלגיה. האם הוא יהיה האיש הנבחר של ווילמוטס בהתקפה?[/I]

עוד בתמונה - כריסטיאן בנטקה היישר מהספסל של ליברפול, ובאטשואיי של מארסיי, אבל סביר להניח שאת שניהם נראה רק מהספסל, אם בכלל.

אז לאחר כל ההתלבטויות, הנה ניחוש זהיר וכנראה לא מדויק של ההרכב הבלגי:

אז מה יהיה? התחושה בבלגיה היא שנגמרו התירוצים. בלגיה הראיתה לנו קצת ממה שהיא יכולה כשהגיע לרבע הגמר במונדיאל הקודם - עכשיו זה הזמן שלהם לעלות רמה. שחקני המפתח שלהם כבר לא צעירים. הגיע הזמן להפסיק להיות הבטחה ולהתחיל להיות נבחרת גדולה בשטח, לשחק בליגה של הגדולים. האם הם יעשו את זה?

(Dima Feldman) #4

אין ספק מדובר בסגל נוצץ מפוצץ בכישרון מהשוער עד החלוץ , נבחרת שגם הגדולות לא ירצו לקבל משלב שמינית הגמר ומעלה , אני חושב שהבלגים מסוגלים גם להתברג בחצי הגמר.

(LIOROM12) #6

יש בנבחרת הזאת אשכרה כל חוץ ממגנים טבעיים טובים. לא זכורה לי תופעה כזאת.
עם רמת הכישרון שיש שם, הם בהחלט מועמדים רציניים לתואר. אני בטוח שישמחו לחגוג אצל השכנה…
אבל, וזה אבל גדול לדעתי- המאמן שלהם פשוט לא קרוב למצות את הפוטנציאל המטורף שיש לנבחרת הזאת להציע. ולכן אני לא חושב שהיא תזכה השנה. אם צריך להמר, אני מתלבט בין הדחה ברבע להדחה בחצי. נלך על הדחה בחצי הגמר. למרות שאני מאוד אשמח לראות את הבלגים הולכים עד הסוף.

(Tomerick) #7

אני חושש שלפאר את הנבחרת הזו רק בשל כישרונה זה לראות דברים באור לא נכון. למה מנצ’סטר סיטי לא אלופת אירופה כבר שנים רצוף?

(LIOROM12) #8

אני חושב שאם אתה רוצה לעשות השוואה- עדיף כבר לנבחרת ארגנטינה. יש הרבה שוני בין כדורגל נבחרות וכדורגל מועדונים.
אני לא חושב שיש הרבה אנשים שיהמרו על בלגיה כזוכה בטורניר הקרוב, אבל אתה לא יכול להתעלם מהצמיחה המטאורית ברמה שנעשתה שם בשנים האחרונות.

(Uriah) #9

ליאור, על סמך מה אתה טוען זאת?
הם עפו במונדיאל ברבע הגמר מול ארגנטינה, את הבית שלנו הם סיימו במקום הראשון בדיוק כמו במוקדמות למונדיאל. זו נבחרת עקבית מאוד מבחינת תוצאות.

הכישרון בבלגיה מפוזר מאוד ועמוק מאוד במיוחד ביחס לגודל של המדינה, אבל אין כרגע שחקן שהוא באמת מדהים - גם לא קורטואה והזארד. אולי דה ברוינה?

לפחות יש להם את סטרומאה בתור מעודד

(ManutdFan) #10

צמיחה ברמה הפרסונאלית - בהחלט. אנחנו צריכים לקנא שמדינה קטנה מצליחה לייצר נבחרת כזאת מפוצצת כישרון.
אבל מבחינה קבוצתית הם לא הוכיחו שום דבר ששווה לשים עליו את הכסף. כלחוד, אין ספק, מדובר בשחקנים אדירים, מהטובים בעולם (קורטואה ודה-בריינה בעיקר. אני מחשיב גם את הזארד, למרות עונה קטסטרופה). אבל יש להם עוד הרבה מה להוכיח. במונדיאל הם מאוד איכזבו אותי.

(LIOROM12) #11

אוריה, השאלה שלך היא על סמך מה אני חושב שלא הרבה יהמרו עליה כזוכה?
בהנחה וכן- צרפת, גרמניה וספרד לפניה בכל תחזית שראיתי. ואם אתה שואל אותי- בצדק.
הכדורגל שלהם ממש לא מדהים, אפילו אם יש תוצאות טובות מול נבחרות בינוניות-טובות. הם לא בטופ של אירופה עדיין.

(Sasha) #12

דיברו כאן על החיסרון של המאמן ואפשר להגיד של-וילמוטס יש לא מעט מניות בהפסד היום. לא היו לו פתרונות לאחר שנקלע לפיגור, ומה שעשה היה פשוט לזרוק את כל הקלפים (שני שחקני התקפה במקום מגן וקשר אחורי) בלי הרבה מחשבה. הבלגים ניסו יותר מידי דרך האמצע ומול 3 הבלמים של איטליה זה רק יצר יותר צפיפות ובלאגן שמנע מבלגיה לכבוש.

(Tomerick) #13

משוחד לחלוטין אנוכי, אבל אני מרגיש חוסר אמונה מעצבן ביאניק קראסקו שצמח למעמד הכי גבוה שיש בערך, גמר ליגת האלופות, והוא יותר ממסוגל לתרום כשחקן פותח בהרכב הבלגי. הכימיה שלו קרוב לדה ברוינה הייתה די עלובה משקראסקו נכנס, לצערי הוא לא הצליח להשפיע יותר מדי אבל הוא מוכרח לקבל עוד דקות לטעמי.

הפסד מוצדק. בלגיה חייבת להיות קבוצה קודם, אחר כך מרשימה ואטרקטיבית.

(Sasha) #14

אגב, רומלו לוקאקו עם משחק נוראי. לגמרי לא מצא את עצמו במגרש, הטאצ’ עם הכדור היה לוקה בחסר ועוד המון הסתבכויות מיותרות. במחצית הראשונה הוא היה השחקן שנגע הכי מעט בכדור (17 בלבד):

(LS7) #15

מה שקרה לאחר שקראסקו נכנס היה שבלגיה עברה למערך 3-4-3, שם המשחק התחיל לזוז בשבילה, כמובן שיש פרמטרים של מומנטום והסתגרות של איטליה.
אבל בהיעדר מגנים יש לך את קראסקו שהוא שחקן עם מוסר עבודה גבוה, אחד שיתן הכל וירד גם להגנה (בניגוד לאדן הזאר, אחד השחקנים השנואים עלי, גורם לי חלחלה כל פעם מחדש עם האופי המגעיל שלו), בצד שמאל היה מרטנס, טכני ואכפתי לא פחות מקראסקו.
למה לא ללכת על זה ?

בקשר לעמדת החלוץ, אין לי הרבה מה לומר, זה היה משחק חלש של לוקאקו והוא כן יכל לסיים עם שער, אבל אוריגי בעיני מוכשר הרבה יותר ומשתלב הרבה יותר עם כל הסילונים שם.
אני חושב שוילמוטס גם ראה את זה וירכיב את אוריגי במשחק הבא.

(Tronas) #16

לוקאקו לבד על 3 בלמי וורלד קלאס זה משהו שרק לבנדובסקי מכל הטורניר הזה היה מסתדר עם זה, במקום לצרף שחקן התקפה שישחק מתחתיו, ווילמוטס האידיוט הרכיב 3 קשרים פיזיים מאחוריו, למה לא לשים את דה ברוינה באמצע ולשחק עם 2 קשרי אמצע ולהוסיף את קראסקו?

(רוני) #17

תקציר הניצחון על הונגריה :

[YT]GAMz3mEXpPQ[/YT]

פשוט ללקק את האצבעות. תצוגה מהנה ביותר של הבלגים, גם ההונגרים תרמו למשחק הנפלא הזה ולא הגיע להם תבוסה כזו.
אדן הזאר עם המשחק הטוב ביותר שלו מזה שנה+.

אחרי התצוגה במשחק אתמול, מה הסיכויים של הבלגים ללכת עד הסוף לדעתכם?

(Cholo) #18

לא מסכים לגבי לא הגיע. כי להונגרים הנחמדים היה עסק עם השוער השני הטוב בעולם.

(Parliament) #19

צריך לפתוח ועדת חקירה על זה שקראסקו לא פותח כל משחק.

(!CR7) #20

[QUOTE=Parliament;1685303]צריך לפתוח ועדת חקירה על זה שקראסקו לא פותח כל משחק.[/QUOTE]

אני מסכים, אולם אפקט ה’סופר-סאב’ שלו פשוט עובד משחק אחר משחק. קראסקו טרי שנכנס בדקה ה60 עדיף על פני כל מגן בעולם היום, ולכן אולי באופן פחות קונבנציונאלי גם סימאונה וגם וילמוטס מעלים אותו מהספסל בצורה שגרתית.

מאידך אפשר לבטל את הטענה ולשאול - אז למה שחקן כמו גריזמן לא יעלה מהספסל אצל סימאונה/וילמוטס בשלהי המשחק? הרי גריזמן נמרץ ואנרגטי יעשה שמות לכל הגנה בעולם שהתעייפה אחרי כדורגל של שעה…

בקיצור, כן. ועדת חקירה.

(LIOROM12) #21

מארק וילמוטס פוטר לאחר האכזבה ביורו. כתבתי כבר את דעתי בנושא- החלטה מצוינת בעיניי.