נבחרת אנגליה :: חוזרים הביתה אחרי הפסד מביש בשמינית

(SantiagoBernabeu) #21

ממממ אולי. האמת גם כשראיתי את היונייטד העונה הוא לא היה שם. עד כמה שזכור לי הוא שחקן קבוצתי ולא רע בכלל.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

(Fletch) #22

לא יאומן איך הטורנירים הגדולים האלה, לא משנה באיזו סיטואציה תקופה בחיים הם תופסים אותך - לחץ של עבודה, לימודים, תמיד הם ירגשו. כזאת היא אנגליה.

הצפייה גדולה יותר בטח אחרי השנים הרעות שיונייטד עברו, לקצת אוויר פסגות, לריגוש ל-אשכרה ליהנות ממשחק כדורגל של קבוצתך האהובה. אני כל השבועות האחרונים נע בין הרגשה שאפשר סוף סוף לעשות את זה, להגיע למעמד של חצי גמר - מעמד שלא היינו בו מאז 96 ו-90 (גרמניה, פנדלים) להרגשה של עוד טורניר, סטייל יורו 12, נהיה סבירים, נראה ניצוצות ונעוף בפנדלים אחרי עוד משחק דלוח. אם לנסות למקם את ההרגשה ערב משחק הפתיחה על הציר - אני נוטה יותר לאופציה הראשונה. יגידו עכשיו, ובצדק (!), הספרדיים והאיטלקיים כאן, שוב האנגלים עם אותה התחושה, הרי כבר היו להם נבחרות מוכשרות יותר בעבר וכולן נכשלו ולמעט טורניר וחצי (02 עם סימן ו-04 חוסר מזל נטו). אז יש לי כמה דברים להגיד על זה ובכלל על אוהדי נבחרת אנגליה:

1. הרבה יותר כיף לבוא בתחושה של אלופי עולם, ה-england england no.1. זה אולי נראה שחצני, ואני אישית לא מתחבר לזה ב-100% אבל זאת המנטליות ויש בה משהו חינני. הרי אנחנו יודעים שיש נבחרות טובות מאיתנו, אבל כשהבירה זורמת והשירה בעיצומה, האופטימיות בשיאה. מה כבר יכול לקרות? אז נעוף שוב בפנדלים, נהיה boring england? נשתה קצת, נצחק על עצמנו בהומור אנגלי טיפוסי. ביג דיל, אופטימיות היא לא דבר רע.

2. נבחרת אנגליה מודל 2016 היא נבחרת שונה מהותית מנבחרת אנגליה של 2014 או 2012. אני מאמין גדול מאוד באיזון, בכל ענף ספורט. היו לנו בעבר נבחרות עם סקולס, למפארד, ג’רארד, רוני ואואן, הגנת ברזל. אבל הן לא היו מאוזנות, לא זוכר בעבר צמד חלוצים שמשלים אחד את השני כמו וארדי וקיין, בטח בכושר הזה. הקישור אולי פחות נוצץ מבעבר, אבל מאוזן. קשר אחורי כמו אריק דאייר, שיודע להניע את הכדור, לעצור מהלכים ועשה עבודה אדירה ולא מספיק מוערכת בטוטנהאם. דלה עלי שיודע לשחק בכל תפקיד, יש לנו שחקנים שהגיעו אחרי עונות שיא.

3. קיבלנו הגרלה סבירה+ היה אפשר לקבל בית נוח יותר (פורטוגל? צרפת?) אבל התחמקנו מכמה מוקשים בהגרלה. הרבה יותר חשוב מכך, אנחנו לא אמורים לפגוש את 4 הנבחרות הטובות מאיתנו - ספרד, גרמניה, צרפת ובלגיה עד חצי הגמר. איטליה ופרוטוגל הן שתי הנבחרות האחרונות שהדיחו אותן ביורו, פורטוגל לבטח סוס שחור ואיטליה היא יריבה אדירה היסטורית. אבל, אני באמת ובתמים מאמין, שעם התאמות נכון של הודג’סון (אגיע לכך בהמשך), התעלות של שחקני מפתח וקצת מזל שכ"כ חשוב בטורנירים האלה, זה אפשרי.

4. הודג’סון - הוא קיבל מתנה משמים כשהפציעו לו העונה וארדי, עלי, דאייר ואפילו קיין שהיה שם גם בברזיל אבל מדובר בשחקן שונה. עם זאת, הוא מתנהל נהדר. הוא יודע לשלב בין השחקנים שהכרחיים לנבחרת אנגליה הבעייתית הגנתית כמו מילנר ודאייר, לבין הכישרונות כמו עלי, וארדי וקיין. יש לנו איזון מאוד עדין בקישור, הודג’סון יצטרך לעשות את ההתאמות, מתי לשחק עם מילנר ביהלום ומתי לשחרר את הרצועה ולתת לבארקלי/סטרלינג את ה-10 ולהוריד את רוני אחורה. רוני הוא סוגיה, יש הרגשה שהוא זה שיקבע לאן נלך. רוני של משחקי הגביע בוומבלי היה נפלא, אני אמיוולנטי לגבי המיקום שלו בקישור. יש משחקים שבהם שיחק כ-10 ומעט תקע את המשחק, לדעתי הוא מתאים יותר כמבוגר אחראי שמנווט את המשחק ליד דאייר. הרבה אחריות על הכתפיים שלו, מגיע לו טורניר אחד גדול.

5. לא רוצה לזלזל באומות כדורגל גדולות כמו ספרד, איטליה וגרמניה, אבל האדמה תרעד אם אנגליה בכלל תגיע לחצי הגמר. תחשבו מה יקרה אם נגיע לגמר, לא עלינו זכיה! אירופה תרעד.

בקיצור, חפרתי, ההתרגשות בשיאה. יאללה אנגליה!
We can dance nobby’s dance, we could dance it in france

(SantiagoBernabeu) #23

המערך של אנגליה לפי מה שנראה מהמשחק הראשון שלה ביורו הזה, זה 4-3-3 מודרני עם קשר אחורי, שני קשרי אמצע עם יכולת התקפית גבוהה ושני קיצונים.
על הנייר הוא באמת יכול לפעול אבל רואים שהשחקנים האלו לא באמת יודעים לשחק את המערך הזה, והערב היתה הוכחה חלקית לכך.
בעמדת החלוץ המרכזי קיין הועדף על ורדי, שלטעמי היא טעות מכיוון שהרול של קיין הוא חלוץ מטרה בלבד. אין לו מהירות והוא לא מגוון. במערך ה4-3-3 השחקנים אמורים להיות טכניים ומגוונים ופשוט אין מקום לחלוצי מטרה. זה לא אומר שהוא לא יכול לשחק שם, אלא שהמערך פחות מתאים לשחקנים מסוגו.

נצטרך לראות את הנבחרות האחרות כי גם אתמול צרפת שהיתה אמורה להרשים לא ממש הרשימה. בינתיים אני לא רואה את אנגליה כמועמדת לגמר, למרות ההייפ סביבה שגם אני נמשכתי אליו מעט.

(Pedja Mijatovic) #24

יש סיבה אחת לכך שהארי קיין מרים את הקרנות?

(Fletch) #25

אני לא מסכים שקיין לא מספיק מהיר או מגוון כדי לשחק כשחקן מטרה. הוא כבש הכי הרבה שערים בפרמיירליג כשחקן מטרה, הוא יודע לכבוש בהרבה דרכים - בעיטות מחוץ לרחבה, נגיחות, דחיקות ואפילו סלאלומים. השוני הוא בין המערך של ה4-3-3 ל 4-2-3-1. לא היה לקיין את המספר 10 שיספק לו את הכדורים, לא היה לו את הלינק-אפ פליירז ומעבר לזה, זאת הייתה נראית נבחרת שלא מאומנת לסגנון המשחק הזה. לא חלב ולא בשר. ללאנה שוטט על הדשא, לא ברור באיזה תפקיד שיחק, באמצע באגף, בכל פעם שווקר (המצוין) קיבל את הכדור באגף ימין לא היו לו אופציות מסירה על הקו. עלי נעלם מגודל המעמד ומגודל הכאוס שהודג’סון הנחיל. החילופים היו רק בגדר של הוספת חטא על פשע.

זה לא היה משחק רע, במיוחד לא במחצית הראשונה. החילופים של הודג’סון היו חילופים של מאמן מבוהל שאיכשהו עלה ליתרון (דאייר from all?), הוציא את השחקן הכי טוב על המגרש (רוני), לא השתמש בטיפת מהירות שהייתה הורגת את הרוסים במתפרצות (וארדי, בארקלי, סאמת’ינג). היו נקודות חיוביות כמו ווקר, סמולינג, דאייר ורוני באמצע אבל הודג’סון חייב לבצע את ההתאמות. אנגליה מודל 2016 היא לא נבחרת של קיצוניים, מעולם לא היינו אומה שמשופעת בשחקני אגף גדולים. אבל מה? יש לנו אחלה מרכז קישור שבעולם - דאייר, עלי ורוני, אין הרבה נבחרות עם קישור שמשלב בתוכו כ"כ הרבה איכויות שונות ויש לנו חתיכת חוד. וארדי חייב לפתוח ליד קיין. במשחקים מול נגרים כמו רוסיה, יש מקום לבארקלי כמספר 10 עם רוני, עלי ודאייר מאחור. אני לא רואה הרבה אפשרויות אחרות במשחק של להיות או לחדול מול ווילס. יכול להיות שיש מקום להתחלה זהירה יותר עם מילנר שיכול לעזור עם ניסיון. אבל חייבים לחזור ליהלום.

[RIGHT]יש סיבה אחת לכך שהארי קיין מרים את הקרנות?
[/RIGHT]

[RIGHT]

[/RIGHT]
הודג’סון עף על הקטע של ואן חאל עם פיל ג’ונס. בחיי שחצי מהקרנות שלו הפכו לכדורי חוץ של הרוסים.

(SantiagoBernabeu) #26

פלצ’ אני מסכים עם כל מה שאמרת, חוץ מזה שהקטע של קיין.
הוא שחקן מטרה קלאסי וככזה הוא צריך שיספקו לו כדורים. למערך כזה חייב חלוץ טכני שיודע לעשות עוד דברים חוץ מלתקוע את הכדור ברשת. אמרת בעצמך שלא היה לו מי שיאכיל אותו, אז הוא פשוט לא אכל.
ורדי היה עושה עבודה הרבה יותר טובה בתפקיד הזה. ומעבר לכך, אם מישהו באנגליה היה מלמד אותם שם שכדורגל זה לא רק להעיף את הכדור למעלה ולקוות שיקרה נס. לשחק במערך חדש ולא מוכר זה לא הרעיון הכי טוב כשאתה חייב לנצח.

ואני מסכים מאוד עם הביקורת על הודג’סון. קודם כל נתחיל בזה שלדעתי היו לו כמה זימונים שהוא היה חייב לזמן והוא לא זימן, כמו המגן הימני של ווסטהאם, כמו דפו, יש לו קטע עם השחקנים של הקבוצות הגדולות והוא קצת ‘מתעלם’ מהשחקנים הטובים של הקטנות. אם ורדי היה משחק אצל אחת מהגדולות הוא היה משלים אתמול 90 דקות.
החילופים אתמול היו… יותר נכון לא היו חילופים. רציתי לראות מישהו אחר בקישור אחרי שדלה אלי לא הצליח להיכנס למשחק, אבל הוא התעקש עליו. הסכמתי עם זה שווילשר היה צריך להיכנס אבל לא במקום רוני. החילופים היו מאוחרים מאוד וחסרי טעם.

(serginhо) #27

אלוהים, קיין עם ה 1.90 שלו מרים קרנות בזמן שסטרלינג עם ה 1.70 שלו מחכה ברחבה.
יאללה שיעוף כבר הינשוף המטומטם הזה

(Scouser) #28

סטרלינג נתן הופעה שמתמצתת את האיכויות שלו כשחקן. מתעלל במגן שלו שנחות ממנו מבחינת זריזות, מגיע למקומות מסוכנים ואז מחרבן הכל עם פעולה אחרונה גרועה. אין לו קבלת החלטות טובה, יכולת המסירה שלו רעה ואני בכלל לא מדבר על הבעיטה הלא קיימת שלו. מדי פעם הפריצות שלו מביאות לאיזה כדור רוחב מסוכן שמוביל לשער, אבל רוב הפעמים הוא עושה דברים טובים שנגמרים בכלום.

(SantiagoBernabeu) #29

עצוב מבחינת אנגליה אבל מי היה לך יותר טוב ממנו אתמול? כמה שהוא לא היה טוב ולא היה תכליתי הוא לפחות היה מסוכן איכשהו, גרם לפאניקה פעם אחר פעם אצל הגנת היריבה והיה במשחק. ללאנה לעומת זאת חוץ מלהחמיץ שתי מצבים שווקר סידר לו לא באמת עשה משהו.

(Scouser) #30

ללאנה זה מחדל גם בנבחרת וגם בליברפול. יש לו שליטה מגניבה בכדור עם שתי רגליים, הוא לוחץ ועובד קשה אבל כל קשר בינו לבין התקפה די מקרי. אין סיבה שבעולם שהוא יפתח ולא מישהו שאשכרה יכול לאיים על השער. אנגליה צריכה קונטרה לסטרלינג גם באגף השני, מישהו כמו צ’מברליין שיכול לעשות צרות למגן שלו. במקרה הגרוע אפשר גם לשים בימין את סטארידג’ שיכנס לאמצע עם רגל שמאל הנהדרת שלו.

(SantiagoBernabeu) #31

אני לא יודע מה הכושר של סטארידג’ אבל לגבי צמברליין הבנתי שהוא בכושר מזוויע.
בכל אופן אני חושב שהבעיה היא פחות סטרלינג אלא יותר מי שמסביבו. אם הודג’סון רוצה לשחק 4-3-3 מודרני הוא צריך לשחק עם שחקנים טכניים בשביל זה. במילים אחרות אין מקום לקיין במערך הזה.
הפילוסופיה של המערך הזה היא שחקנים שיכולים לעשות הכל. לבעוט, למסור, לכדרר, לעשות פעולה מהירה עם הכדור ושליטה טובה על שטח קטן. קיין לא עונה להגדרה הזאת, הוא עונה להגדרה של חלוץ קלאסי.

והבעיה העוד יותר גדולה היא לא סטרלינג, וגם לא מי שנמצא סביבו. הבעיה היותר גדולה זה לזרוק שחקנים למערך ולסגנון משחק שהם לא התנסו בו מעולם, באני טיים. וגם לצפות לתוצאות.

(Fletch) #32

זה לא חדש שאין לאנגליה ווינגרים מספיק טובים. כולנו זוכרים את הניסיונות של קאפלו וגם הודג’סון לשלב בין למפארד וג’רארד עם התפקוד של ג’רארד בכנף שמאל. אריקסון לפניהם ניסה את סקולס באגף על מנת לשלב את שלושת הקשרים האנגלים הגדולים בדורם באותו הרכב. היום כשנפתרנו מכאבי הראש האלה, אני לא מבין את ההתעקשות להעדיף שחקני אגף בינוניים (ללאנה) או לא מספיק מלוטשים (סטרלינג) על פני חלוצים כ"כ טובים שיושבים על הספסל. אנגליה מסורתית זה 4-4-2, לתקוף במהירות דרך האגפים, מה לעשות ומדובר בדור שלא משופע בכאלה. לעומת זאת מרכז המגרש נראה נהדר, האינטיליגנציה של רוני מהותית לנו וברגעים מסוימים אתמול זה הרגיש כמו פירלו, שמנווט את המשחק נפלא מאחור. לצד דאייר ועם הכישרון העצום של עלי שלאט לאט ישתחרר סוף סוף התקדמנו לכדורגל המודרני של שלישית מרכז מגרש טובה ומגוונת - לא צרפת, אבל כן מרכז מגרש חזק. היהלום אולי לא נראה הכי טוב, אבל אני חושב שעם רוני בתפקיד אחורי יותר כשלא נתקע בין ורדי לקיין כפי שראינו במשחקי הידידות, זה מערך שיכול לעבוד. בפורמט מסוים זה יכול להיות גם ה 4-3-1-2 האיטלקי ההגנתי יותר.

(LIOROM12) #33

בדיוק מה שפלטצ’ מעליי אמר.
הודג’סון בונה סגל עם מלא שחקני אמצע ושני קיצוניים במקרה הטוב. מתרגל במשחקי האימון 4-4-2 יהלום שעובד מצוין. ואז מגיע לרגע האמת- ועולה ב4-3-3 עם שני הקיצוניים הבינוניים שלו, במקום ללכת על קישור של רוני-דייר-עלי/מילנר/ווילשר/הנדרסון ומעליהם עלי/בארקלי/סטרלינג ושני חלוצים בדמות קיין ו-וארדי שהראו שהם מעולים ביחד ומשלימים אחד את השני. על החילופים בכלל לא נרחיב במילים.

מקווה מאוד בשביל הנבחרת הזאת שמישהו בצוות המקצועי יקלוט את מה שהם כבר ידעו ויתקנו את הנזק לקראת המשך הטורניר(שיהיה קצר מאוד אם לא). ולא, 4-3-3 עם וארדי בכנף זה לא הפתרון המדובר הודג’סון.

*אוקסלייד-צ’מברליין בכלל לא בסגל…

(ManutdFan) #34

פלטצ’, קצת הגזמת לדעתי עם ההרגשה (גם אם רגעית) רוני-פירלו. רוני סה"כ היה בסדר, לא יותר מזה. בכל מקרה, לא הוא הייתה הבעיה. אני דווקא הייתי ממשיך לפתוח איתו, מהסיבה הפשוטה כי התחליפים לא ראויים.
ואני לא הייתי מוותר על סטרלינג. כן, קבלת ההחלטות שלו לא טובות, אבל הפעולות שלו מאוד מסוכנות, ואני מעדיף אותו בהרכב מאשר עוד הסתה של חלוץ לעמדה אחרת. בנוסף לזה, את קיין הייתי מחליף בוארדי. וארדי נייד יותר ושחקן ש"מציק" הרבה יותר להגנה מאשר קיין. מעבר לזה, לא נצטרך לראות אותו מרים קרנות.

(Fletch) #36

טוב, לפחות דבר אחד [U][B]אמור[/B][/U] לפעול לטובתנו עם הגדלת הטורניר והכנסת שמינית הגמר… :wink:

(Parliament) #37

[FBV]10154391001470982[/FBV]

(רוני) #39

קשה לי עדיין לעכל את הביזיון שראיתי אתמול מהנבחרת. גם הודעת ההתפטרות המדופלמת של הדחליל לא מקלה עם זה.
הודג’סון אומנם אשם במצב של הנבחרת, אבל השחקנים לא פחות ממנו אשמים. מה האדישות המגעילה הזאת שראינו על המגרש? אפס נחישות, אפס תעוזה, אפס שייכות, אפס מחויבות ותרומה… נבחרת ללא שום זהות וכתובת… זה היה מופע מבזה לכל אורך 90 הדקות.

לא פיתחתי תקוות להגיע לגמר ואפילו לא לחצי הגמר, אבל לא לעבור שלב נוקאאוט שוב? ועוד בשמינית הגמר ונגד נבחרת אלמונית כמו איסלנד? זה באמת שיא שפל חדש לכדורגל האנגלי. אוי לבושה.
ה- FA משלם מחיר כבד על התנהלות ביזיונית במהלך שני העשורים האחרונים… מהמינוי של אריקסון ועד למקלארן, קאפלו והודג’סון הדחליל. משכורת עתק הובטחה לכל אחד מהם ללא תלות ביעדים והישגים (נבחרת אנגליה משלמת את בשכר הכי גבוה באירופה למאמן הלאומי שלה- הודג’סון משתכר כ- 5 מליון יורו בשנה וזה אפילו פחות ממה שקאפלו ואריקסון קיבלו בזמנו). כל מינוי מהנ"ל היה מפוקפק ולא באמת ראוי ושייך ל-DNA של הנבחרת. שניים זרים לכדורגל האנגלי ושניים בילו בין הליגה הראשונה והשניה באנגליה ללא שום הישגים משמעותיים ששווים את התפקיד הזה. אז איך לעזאזל הם סיימו כמאמני נבחרת כמו אנגליה רק אלוהים יודע (אולי גם הוא לא). וועדת חקירה ממלאכתית בבקשה!

מה הלאה? אין שום אור שנראה בקצה המנהרה. גם הצערת הסגל משמעותית שעל פניו הבטיחה לנו הרבה וכמובן לא קיימה. דרוש חריש עמוק מאוד קודם כל בהתאחדות הביזונית האנגלית ואחר כך לראש והגישה של השחקן האנגלי. בטווח הקצר זה לא יהיה.

המאמן הבא? אין לי שום מושג. אבל עם ההתאחדות ההזויה הזו בטח ינסו להחזיר איזה גרנט או איזה רדנאפ ה"גאונים" לממלכה הבריטית ויציעו לאחד מהם את התפקיד… אוי לבושה, שוב…

(ManutdFan) #40

קאפלו, למרות הביזיון במונדיאל, היה עוד יכול לעשות משהו עם הנבחרת הזאת. אבל אז הגיע כל הסיפור עם טרי והוא עזב.
מקלארן… אני עדיין זוכר את המטרייה. והודג’סון זה מאמן פחדן שאין כמותו.
חייבים למנות מאמן עם ביצים. לא יודע איפה, שימצאו אחד כזה שלא יפחד לעשות חילוף שלישי בדקה ה-60 כשנלחמים על כל הקופה. ראשפורד, השחקן הכי צעיר בסגל, ב-10 דקות של משחק הבין יותר מכולם מה מונח פה על הכף.
ודבר שני, להיפרד מרוני. אין טעם. המשחק אתמול היה קטסטרופה וזה הוכיח שאין לו מקום בנבחרת, ואני מאוד מקווה שמוריניו לא יבנה עליו.
הארי קיין בועט מצבים נייחים. אני לא אתאושש מהזוועה הזאת. זה היה נורא.
תאכלס, אני חושב על העתיד של הנבחרת - ופשוט אין כזה.

(Parliament) #41

עוד יום יומיים כשזה יעבור לאוהדים האנגלים העתיד יראה ורוד יותר.

העתיד יראה ורוד יותר כי :

1. הודג’סון כבר לא יהיה המאמן, הרי יותר גרוע מזה כבר לא יהיה (או שמא…).
  2. וויין רוני יגיע למונדיאל הקרוב כשיהיה בן 32/33 והוא לא יהוה פקטור והנבחרת תבנה סביב שחקנים אחרים כשעד אז הסגל הצעיר הזה ירוץ יחד עוד שנתיים והתיאום ישתפר וכך גם התלכיד.
  3. באטלנד כבר יקח את המקום של הארט.

(chelsea777) #42

אתה יודע שבנבחרת אנגליה, כמו בנבחרת אנגליה, כל מה שאמרת, יכול מאוד להיות שלא יקרה.