זינדין זידאן: מסיבת עיתונאים בהולה - זידאן עוזב בשיא

ריאל-מדריד

(Uriah) #25

השאלה המעניינת ביותר היא עד כמה זידאן מאמין בסגל הנוכחי ומי יחתך בקיץ הקרוב.

אם להאמין לציטוטים רונאלדו לא הולך לשום מקום ואת בנזמה הוא אהב מאז ומתמיד, שחקנים כמו איסקו וחאמס לא נועדו לקשט ספסלים ומודריץ’ ופפה (עם כל ההערכה המקצועית שלי אליהם) נמצאים בעשור הרביעי לחייהם. סביר להניח שוראן (כאמור זיזו אוהב את הצרפתים שלו) יצטרך להתקדם לעמדת הבלם הבכיר בקרוב והסבלנות כלפי הדרישות הכספיות של הקפטן תיגמר מתישהו.

זו דרך מעט מסובכת לאמר שלמרות הניצחון בקלאסיקו הבעיות המבניות של הסגל (המקצועיות והמנטליות) לא נעלמו והזמן לא עושה עם הקבוצה הזאת חסד. יותר מדי שחקנים מרכזיים נמצאים תחת סימן שאלה

(gev keren) #27

חאמס שחקן מעולה, אך הוא אינו מתאים להרכב של 4-3-3.
ל4-2-3-1 הוא מאוד מתאים שכן באגפים ישחקו שחקנים שעושים הגנה יותר, אך אם ריאל רוצה לשחק ככה היא חייבת להביא קיצוני בדוגמת די מריה ולהפטר מרונאלדו, כיום אין לנו שחקן אגף שמתאים לתפקיד הזה (אולי בייל, אבל אני בספק). כלומר ההרכב הזה כנראה לא עומד על הפרק.
ל4-4-2 הוא גם איכשהו מתאים כאשר משחקים בצורת יהלום כלשהי והוא מתחת החלוצים. אך שוב גם הרכב כזה דורש להפטר מרונאלדו או בייל או בנזמה, אך קשה לי להאמין שריאל תוותר על החלוץ היחיד שלה בסגל ותשחק ללא חלוצים אמיתיים, מה גם שעד היום כל הניסיונות לשחק עם רונאלדו ובייל לבד בחוד עלו בתוהו. כלומר גם ההרכב הזה כנראה שלא באמת על הפרק.
ב4-3-3 אין את העמדה של הקשר מתחת לחלוץ. חאמס עדיין יכול לתרום לנו בתור גיבוי מהספסל וכאלה, אך לדעתי יש שחקנים שיכולים למלא טוב ממנו את העמדות האלה… שחקנים מהירים יותר שיכולים לשחק בשלישיה ההתקפית במידת הצורך ושחקנים קשוחים יותר שיכולים לעשות יותר הגנה, וכמובן שחקנים שיכולים לשחק באגף.

אם תשאלו אותי זידאן ממשיך עם ה4-3-3.
כנראה ששלישיית ההתקפה שלנו תקבל חיזוק אך יותר לכיוון של חיזוק לספסל/רוטציה.
הקישור שלנו יפרד מחאמס כנראה כי לריאל לא שווה לשלם כל כך הרבה על שחקן שאין לו מקום בריאל. איסקו כנראה ישאר כי הוא יותר מתאים לעמדה ההתקפית של הקישור כי הוא אגרסיבי מחאמס, אך גם הוא לוקה בחסר מאוד מבחינת המהירות והיכולות להניע כדור מהר.
הקישור שלנו לטעמי יקבל חיזוק דוגמת קשר התקפי במקומו של חאמס, ועקב מכירתו גם יוקצה לכך הרבה כסף, יש מצב שפוגבה יהיה מי שיגיע וזה סוג השחקן שאנחנו צריכים, שחקן שיכניס לנו הרבה יותר מהירות להתקפה מחאמס ואיסקו, שיביא לנו יותר חדות ותכליתיות מאיסקו, ושידע להלחם בהגנה וללחוץ יותר מחאמס. פוגבה מושלם לעמדה הזו (גם די מריה, אבל…).
אולי נראה אפילו חיזוק לעמדת הקשר האחורי, אם כי אני בהחלט מוכן להסתדר עם קאסמירו. אבל לא אתנגד לראות את הקשר האחורי של לסטר לדוגמה (ברח לי השם).
סיכוי טוב שאם זה יקרה אנחנו נפרד גם מאחד מאיסקו מודריץ קרוס או קובאציץ (שפה זה כנראה יהיה איסקו אם זה תלוי בי, אני צופה לקובאציץ עתיד הרבה יותר מלאיסקו כי קובאציץ שחקן יותר שלם ממנו)

(Jesé Rodríguez) #28

(Kawa) #29

יש למישהו סטטיסטיקה של זידאן בתור מאמן עד כה?

ביחס לרפא?

(Uriah) #30

זידאן אחראי ל47 נקודות בשמונה-עשר משחקים
בניטז אחראי ל37 נקודות בשמונה-עשר משחקים

ראוי לציין שרפא התמודד בסיבוב קשה יותר להוציא את ברצלונה: בילבאו, אתלטיקו, סביליה, ויאריאל וסלטה בחוץ.

סייג אישי שלי - אני די בטוח בכך שלרפא אין את הגיבוי שלזידאן יש בבחירת ההרכבים במיוחד בסוגיית קסימרו. היו כאן לא מעט שטענו שמדובר במאמן חסר מושג, אני מציע להביט על ניוקאסל.

(borntorun) #31

להגיד שבניטז ‘חסר מושג’ זו הגזמה, בכל זאת האיש מבין כדורגל ועשה דבר או שתיים בחייו. אני חושב שמעבר למנדט שזידאן מקבל בבחירת ההרכבים (ספסול חאמס), זידאן מקבל גם הרבה יותר כבוד מהשחקנים, שדי זלזלו בבניטז. הבעיות של בניטז תמיד היו בתחום ניהול האנשים, ולכן בקבוצות כמו ניוקאסל (שהוא מעל כל שחקני המועדון ויש אליו המון כבוד) הוא יכול להסתדר מצוין, אבל בקבוצות כמו מדריד שצריך לנהל בצורה עדינה אנשים מלאי אגו עם מעמד גבוה משלו, הוא די התרסק.

(Uriah) #32

יניב, האגו לא הגיע משום מקום - אלו אותם שחקנים שיודעים שהמעמד שלהם הרבה יותר בטוח מזה של המאמן גם אם מדובר במאמן קשה כמו רפא ובין אם מדובר במאמן בלי דיסטנס של ממש כמו מוריניו.

אני מסתכל על הניהול של זידאן ואני רואה המון בניטז: הגישה בקלאסיקו, האמונה בבייל, חוסר המון בחאמס.

אני מרגיש שנעשה למלצר הספרדי עוול מסוים והכישלון הוא קודם כל של ההנהלה, רפא התנהג בדיוק כפי שצפוי היה שיתנהג הן ברמה האישית הן מבחינת עמידה על הדשא.

(Michael Scofield) #33

אוריה, על הנייר אתה צודק.
הבעיה היא, איך שאני רואה את זה - שבניטס לא היה נאמן לעצמו, בטח לא בנקודות הזמן שהוא כן היה צריך להיות כזה.
הסיבה לכך לא ידועה (פחד מההנהלה, מהשחקנים, מהאוהדים, הרפתקנות יתר וכו’) אבל לא כל כך רלוונטית כי אין איך לדעת בודאות.
בקלאסיקו הוא שיחק בהרכב נוראי, ללא קשר אחורי ועם מגן ימני שרק בנאדם שבאמת לא מבין בכדורגל יעדיף אותו על קרבאחל. להזכירך, אחד המגנים הטובים בעולם - עובדתית.

מעבר לכך, בניטס אמנם קיבל סדר משחקים קשה יותר מזיזו ואף סבל מפציעות רבות של שחקני מפתח, אבל בריאל, אולי יותר מאשר קצב צבירת נקודות - סגנון המשחק ואיכות המשחק היא שקובעת איך האוהדים יגיבו כלפי הקבוצה. ואיך שהאוהדים מגיבים, כך גם דון פלורנטינו. מעגל קסמים שנמשך מתחילת המילניום, עם הפסקה קלה באמצע.

מנקודת מבט של אוהד שלא מחמיץ כמעט אף משחק, לראשונה אי פעם מצאתי את עצמי נלחם לא להירדם במהלך חלק מהמשחקים של ריאל.
עם זידאן זה פשוט לא קורה. גם כשלא הולך - הקבוצה משחקת הרבה יותר משוחרר ויפה לעין. ועם שחקנים כל כך מוכשרים זה עניין של זמן עד שהתוצאות יבואו כתוצאה מכך.

וכל זה מבלי להתייחס ליחסי אנוש טעוני שיפור. השחקנים ברובם לא אהבו או לא התחברו אליו.
אם בניטס הלך ואף שחקן לא פצה את פיו נגד המהלך ( אותם שחקנים שלא סתמו את הפה כשאנצ’לוטי הלך, ככה שיש להם מוניטין במקרי עבר כאלה) - כנראה שהוא לא התנהג איך שציפו שהוא יתנהג.

(Mendieta) #34

מאמן לא רק נמדד במה שהוא יודע, אלא באיך הוא מעביר את זה לשחקניו, ואיך הוא גורם להם להאמין במה שהוא מאמין. בגלל זה צ’ולו למשל כ"כ מצליח-השחקנים מאמינים במה שהוא מאמין ובטוחים שזאת הדרך הנכונה עבורם לשחק. מהזווית שלי ומההיגיון שלי, תמיד למאמנים שבעבר היו שחקנים יותר קל להעביר את ה"אני מאמין" שלהם לשחקנים-ראיתי הרבה פעמים שחקנים שלא מרוצים מהדרך של מוריניו למשל ויוצאים נגדו כמו הזארד, וגם נגד בניטז בריאל. אי אפשר להגיד את זה על פפ גורדיולה למשל וגם לא על זידאן או על צ’ולו.

אני זוכר שלייזר פעם דיבר על זה ואמר שיש הבדל בין מאמן שלא התחרה ברמות הגבוהות כשחקן, לבין מאמן שכן. שחקן כדורגל צריך לבטוח במאמן שלו ולהאמין בדרך שלו, ואיך הוא יכול להתחבר ולהאמין במישהו שבחיים לא התמודד כמוהו ברמות האלה? ראמוס יכול להגיד למוריניו “מה אתה יודע? אף פעם לא שיחקת ברמות האלה”, לזידאן הוא לא יכול להגיד את זה. יש כבוד מסויים שהמאמנים האלה מקבלים, שמאמנים כמו מוריניו צריכים לעבוד בשבילו יותר קשה.

בפן הזה, לזידאן יש עדיפות ברורה על בניטז. שחקנים כמו חסה ואיסקו התמוגגו ממנו ביוטיוב כשהיו ילדים קטנים, ושחקנים כמו רונלדו חיקו אותו במגרש. יותר “קל” להם לקבל את הדרך שלו, גם כשהם לא בטוחים במאה אחוז שהיא הדרך הנכונה, הם יבצעו אותה.

(Uriah) #35

סקופילד (מה השם שלך?):
זה נכון שבניטז לא היה נאמן לעצמו עד הסוף, אני לא יודע מי קבע את ההרכב לקלאסיקו אבל אני לא חושב שזה היה רפא. אם דון פלורנטינו מעוניין בכדורגל אטרקטיבי (סופר לגיטימי מבחינתי) למה הוא החתים עוכר כדורגל בלב ובנשמה כמו בניטז? זה הרי היה צפוי כמו זריחת השמש.

אגב, לגבי היחס האישי אולי אשפי התקשורת כאן ידעו טוב ממני, אבל זכור לי שמועות על כך שהיו לו דווקא כמה סנגורים בחדר ההלבשה (מודריץ’?).

שביט: (אלף אלפי סליחות מהמנהלים ומהחברים כאן שאנחנו צובעים את הדיון בבלאוגרנה בפעם המיליון, זה פשוט בסיס קלאסי להשוואה בדיונים כאלו)
גם לוצ’ו לא במאה אחוז “נאמן לעצמו” וזה מובן לאור האגואים שהוא צריך לנהל - וידאל נענש על משחק כדורגל לאחר שעות האימון וניימאר טס לברזיל בשביל מסיבה לאחותו. מה גם שבניגוד לזיזו לואיס אנריקה לא נחשב בפרספקטיבה היסטורית ברמה של MSN ובתכלס גם פפ לא שם. אני חושב שעושים קצת רומנטיזציה לפפ באותו הקשר: הוא דאג להעיף את רונאלדיניו, דקו ואטו (באיחור של שנה) וכשזלאטן הרכש הפרטי והיקר להחריד שלו לא הסתדר איתו המועדון מכר במחיר הפסד. ללוצ’ו היה את הסיפור המפורסם עם טוטי שאמנם נגמר עם חיוך אבל עדיין מלמד אותנו שלא פשוט לנהל כוכבים אפילו אם היית אחד כזה בעצמך.

העבר של זידאן כשחקן עשיר בהישגים, אבל כמאמן הקריירה הקצרצרה לא מרשימה במיוחד אפילו לא מבחינה מנטלית (הוא מינו את בנו כקפטן…) בעוד שרפא לצד כישלונות וריבים מתוקשרים עם שחקנים עשה דברים מדהימים ברחבי העולם. אני בספק אם איסקו לא מכיר את ולנסיה הגדולה או את נס איסטנבול.

אצלנו אני יכול להבין את הפריבילגיות של השלישיה הקדמית ואפילו את אלו של פיקה (מוביל את טבלת האיחורים לאימונים בביטחה), אבל אצל ריאל מעמד השחקנים על פני המאמן כבר הפך לפארסה באופן עקבי כשלטעמי רק רונאלדו באמת הרוויח את הלוקסוס הזה. זידאן מתגלה כמאמן עם עמוד שידרה ובהחלט מדובר בשיפור, אבל בתכלס מה שהוא עושה פשוט מתבקש מכל מאמן בקבוצת כדורגל - להתקבע על היררכיה, למהול בשחקנים פחות נוצצים ולדאוג שיהיו בסגל שחקנים שמזוהים איתך (בנזמה ווראן הם כאלו עוד מלפני הקדנציה הנוכחית).

בשורה התחתונה הכל חוזר בעיני להודעה #22 שלי בדיון הנוכחי ונראה שלפחות תשובה אחת קיבלתי - חאמס לא בתוכניות של זידאן.

(Michael Scofield) #36

[QUOTE=Uriah;1677850]סקופילד (מה השם שלך?):[/QUOTE]
אליאור, נעים מאוד.

ציינתי זאת בעבר, אני נוטה לחשוב שפלורנטינו בקדנציה הנוכחית לא מתערב בבחירת ההרכב. בסגל - ועוד איך. בהרכב כבר לא, תקרא לי תמים.
פרז טרם ההחתמה של המלצר הצהיר שההנהלה תעדיף מישהו דובר ספרדית, ורצוי מקומי. hombre de la casa - מה שנקרא.
כמה כאלה בעלי שם עולמי כבר יש?

אני מניח שההנהלה הניחה שעם הכלים ההתקפיים שיש בסגל, אפילו למאמן כמו בניטס יהיה קשה להרוס את שטף המשחק בהתקפה.
מה שמחבר אותי לפרויקט הגלאקטיקוס 0.1, בו פלורנטינו הניח שהקבוצה תתפקד גם ללא החתמת שחקני הגנה בעלי שם עולמי. הזידאנס והפאבונס אמנם הביאו תצוגות בלתי נשכחות, אבל זה לא החזיק מעמד. (מצית את הדמיון לחשוב מה הם יכלו להשיג עם עוד 3 שחקני הגנה רציניים וסגל פחות בדיחה).
ובקדנציה הזו ההנהלה אולי טעתה כשהניחה שההתקפה תתפקד מעצמה ובניטס ייצב את משחק ההגנה והקישור, כמו שעשה ברוב קבוצותיו הקודמות.

[RIGHT]אגב, לגבי היחס האישי אולי אשפי התקשורת כאן ידעו טוב ממני, אבל זכור לי שמועות על כך שהיו לו דווקא כמה סנגורים בחדר ההלבשה (מודריץ’?).[/RIGHT]

למיטב זכרוני, לוקיטה הודה שהמצב לא היה אידאלי עם בניטס למרות שהם ניסו לשפר את המצב תמיד ולעבוד כמו שנדרש מהם. בנוסף, ציין שאין ספק שעם זידאן החיבור טוב יותר. מהבחור הכי נחמד בסגל זה די ברור מאליו שינהג בכבוד כלפי המאמן הקודם שלו, ולמרות הכבוד - הודה בנימוס שהסגל מעדיף את זידאן.

לגבי חאמס, לצערי - אתה כנראה צודק.

(Kawa) #37

כבר כמעט שכחתי שהייתי מעדיף לעשות שיעורי בית ולא לראות משחקים של ריאל בעידן בניטז.

(Madridista#1) #38

[QUOTE=Uriah;1677850]סקופילד (מה השם שלך?):
זה נכון שבניטז לא היה נאמן לעצמו עד הסוף, אני לא יודע מי קבע את ההרכב לקלאסיקו אבל אני לא חושב שזה היה רפא. אם דון פלורנטינו מעוניין בכדורגל אטרקטיבי (סופר לגיטימי מבחינתי) למה הוא החתים עוכר כדורגל בלב ובנשמה כמו בניטז? זה הרי היה צפוי כמו זריחת השמש.

אגב, לגבי היחס האישי אולי אשפי התקשורת כאן ידעו טוב ממני, אבל זכור לי שמועות על כך שהיו לו דווקא כמה סנגורים בחדר ההלבשה (מודריץ’?).

שביט: (אלף אלפי סליחות מהמנהלים ומהחברים כאן שאנחנו צובעים את הדיון בבלאוגרנה בפעם המיליון, זה פשוט בסיס קלאסי להשוואה בדיונים כאלו)
גם לוצ’ו לא במאה אחוז “נאמן לעצמו” וזה מובן לאור האגואים שהוא צריך לנהל - וידאל נענש על משחק כדורגל לאחר שעות האימון וניימאר טס לברזיל בשביל מסיבה לאחותו. מה גם שבניגוד לזיזו לואיס אנריקה לא נחשב בפרספקטיבה היסטורית ברמה של MSN ובתכלס גם פפ לא שם. אני חושב שעושים קצת רומנטיזציה לפפ באותו הקשר: הוא דאג להעיף את רונאלדיניו, דקו ואטו (באיחור של שנה) וכשזלאטן הרכש הפרטי והיקר להחריד שלו לא הסתדר איתו המועדון מכר במחיר הפסד. ללוצ’ו היה את הסיפור המפורסם עם טוטי שאמנם נגמר עם חיוך אבל עדיין מלמד אותנו שלא פשוט לנהל כוכבים אפילו אם היית אחד כזה בעצמך.

העבר של זידאן כשחקן עשיר בהישגים, אבל כמאמן הקריירה הקצרצרה לא מרשימה במיוחד אפילו לא מבחינה מנטלית (הוא מינו את בנו כקפטן…) בעוד שרפא לצד כישלונות וריבים מתוקשרים עם שחקנים עשה דברים מדהימים ברחבי העולם. אני בספק אם איסקו לא מכיר את ולנסיה הגדולה או את נס איסטנבול.

אצלנו אני יכול להבין את הפריבילגיות של השלישיה הקדמית ואפילו את אלו של פיקה (מוביל את טבלת האיחורים לאימונים בביטחה), אבל אצל ריאל מעמד השחקנים על פני המאמן כבר הפך לפארסה באופן עקבי כשלטעמי רק רונאלדו באמת הרוויח את הלוקסוס הזה. זידאן מתגלה כמאמן עם עמוד שידרה ובהחלט מדובר בשיפור, אבל בתכלס מה שהוא עושה פשוט מתבקש מכל מאמן בקבוצת כדורגל - להתקבע על היררכיה, למהול בשחקנים פחות נוצצים ולדאוג שיהיו בסגל שחקנים שמזוהים איתך (בנזמה ווראן הם כאלו עוד מלפני הקדנציה הנוכחית).

בשורה התחתונה הכל חוזר בעיני להודעה #22 שלי בדיון הנוכחי ונראה שלפחות תשובה אחת קיבלתי - חאמס לא בתוכניות של זידאן.[/QUOTE]
מדהים איך מנתחים את זידאן שנימצא בתחילת דרכו ומשווים אותו למאמנים עם ניסיון עשיר כמו רפא בניטס.
זידאן הרוויח ביושר את האמון מהאוהדים. תגיד מה שתגיד, אם אתה לא יודע, בניטס הוא זה שבחר להציב הרכב פיפא בקלאסיקו הראשון. תיהיה בטוח שפרז לא אמר לו לספוג רביעייה, כי זה מה שרפא הזמין כשהעז לעלות עם ההרכב ההוא. בכלל, תשכחו מהאגדה האורבנית הזאת שפרז מתערב היום בהרכבים כמו שהתערב ב2004, זה ממש לא ככה. בניטס בגד בדרך שלו, ניסה לרצות את האוהדים ועלה עם, רחמנא ליצלן, דנילו על חשבון המגן אולי הטוב בעולם כיום. הוא זה שבחר להמשיך עם קרוס כקשר אחורי, אף אחד לא דרש ממנו להמשיך עם השטות הזאת, גם לא פרז, תיהיה בטוח. [B]ולכן הוא פוטר.[/B]

זידאן, שנימצא בחיתוליו, ראויי להערכה על ההחלטה להוציא את חאמס ואיסקו ולעלות עם קשר אחורי גרזן ועם שני קשרי 50-50 אמיתיים(ודרך אגב קרוס הוא מהטובים בעולם בעמדה שהוא משחק בה כרגע). זה שקוראים לו זינדאין זידאן והוא אחד השחקנים הגדולים שהכדורגל ידע מעודו וזכה בכל התארים האפשריים לא אומר שהוא מקבל יותר כבוד, ממש לא. הוא אולי נערץ יותר, אבל את אותו כבוד מנימאלי קיבל גם בניטס והוא בחר לבגוד באני מאמין שלו.

ובקשר לפיסקה האחרונה, רק רונאלדו הרוויח ביושר את הלוקסוס להיות שחקן הרכב? על בנזמה, שנמצא בעונת שיא, שמעת? זה שהבקיע במספרת בקלאסיקו האחרון? שכבר כמה שנים אחד החלוצים היציבים והטובים בעולם? גארת’ בייל? הוא חתום על שני תארים, מציג העונה יכולת שיא כשהוא לא נפצע(לצערנו העונה זה קרה לו הרבה), מנצח לנו משחקים בלי הפסקה בתקופה האחרונה, הוא גם לא ראויי ללוקסוס הזה?

ואני גם לא מציין את זה ששלושתם, בייל בנזמה ורונאלדו, תפורים על השיטה שזידאן מנחיל. אי אפשר לדחוף כאן את חאמס או איסקו, עם כל הצער. אני בעד תארים, לא בעד הרכבי פיפא. חאמס שחקן מצויין, אבל אנחנו לא צריכים אותו. אם הוא יסכים לשבת על הספסל, דחילאק. אבל הוא מן הסתם יכול לפתוח בכל קבוצה שבעולם אז להפרד. זידאן ראויי לכל קרדיט [B]בגלל[/B] שהוא חסר ניסיון כמאמן, אבל עשיר מאוד בניסיון במעמדים גדולים שזה יכול להיות יתרון על פני מאמנים אחרים שמעולם לא נגעו בכדור.

(Guy) #39

זידאן שייך לזן של בניטס ולא לזן של אנצ’לוטי, ובמידה רבה גם פפ. מדובר בטיפוסים מופנמים שאת המעמד שלהם בחדר ההלבשה הם לא מקבלים בזכות סחבקיות כמו אנצ’לוטי, אלא מצפים לקבל את ההערכה מתוקף תפקידם. בניטס, כך נראה ובניגוד לרקורד שלו עד היום, אפילו לא ציפה שיהיה לו מעמד בחדר ההלבשה. הוא פשוט נכנע. אולי למד ממה שקרה לקמאצ’ו שניסה להיות בוס של כוכבים שלא ספרו אותו.

אני בטוח שרפא יושב בביתו האפור בניוקאסל, מתגעגע לשמש בולנסיה ולפאייה של אמא, ומקלל את עצמו כשהוא רואה את זידאן מגשים את תפיסת עולמו. כי עד כה זידאן מתגלה כבניטס רק עם מעמד של אגדת כדורגל, כולל בתקופה שלו בקסטיליה. למרטין אדגורד הוא לא עשה חיים קלים בעונה שעברה. סגנון המשחק התחיל בניסיונות להנעת כדור שנכשלו והפכו מהר לכדורגל ישיר ומהיר עם מרכז מגרש חזק. עכשיו הוא מתעלם מחאמס ואיסקו כמו שבניטס אפילו לא חלם, ולפי ההתרשמות מכלי התקשורת זה לא שהוא מלטף להם את האגו במילים אלא יותר מתעלם מהם נוסח פפ. חוץ מזה הוא מעלה את הקישור הכי הגנתי וחסר יצירתיות שהוא יכול. אני מקבל את זה שיש אוהדים שבתקופת בניטס לא נהנו והיום הם כן, אבל זה מאוד סובייקטיבי. במדדים אובייקטיבים אני לא חושב שאפשר לומר שריאל משחקת כדורגל אטרקטיבי יותר תחת זידאן. היא כן מאוזנת יותר ונראית מאומנת יותר, אבל אלה דברים שדווקא בניטס התמחה בהם עד שהגיע אלינו.

בעניין האופי, ניהול האנשים ושיטות העבודה יש הרבה דמיון בינהם. זידאן הוא איש עבודה רציני מאוד, פרפקציוניסט, מגיע מוקדם בבוקר לואלדבבאס, יורד לפרטים הכי קטנים מבחינה טקטית ונותן הרבה מאוד הוראות לשחקנים כולל בזמן המשחקים. אבל הוא לא מסתחבק איתם. בשנה שעברה או לפני שנתיים הוא עשה השתלמות ארוכה אצל פפ בבאיירן, ולפי ההתרשמות שלי (או ליתר דיוק ההתרשמות של העיתונאים שמסקרים אותו) זידאן בהחלט רואה בפפ סוג של מודל לחיקוי מבחינת המקצועיות ושיטות העבודה. מה שמייחד אותו ומאוד מסקרן, אלה דברים שאמר עליו גי לאקומב (מי שגידל אותו כמאמן בקאן). לאקומב אמר שהגדולה של זידאן, להבדיל מכוכבים אחרים שהפכו למאמנים, היא היכולת שלו להבין שהשחקנים שלו לא טובים כמוהו. הוא יודע להכנס לראש של שחקנים בתפקידים שונים וברמת כישרון שונה ולדרוש מהם דברים בהתאם. לאקומב אמר שזידאן היה כזה גם כשחקן צעיר וזה מה שאיפשר לו להיות שחקן ש"עושה את השחקנים שסביבו טובים יותר".

מבחינת התנהלות מול השחקנים, זידאן אמר לא מזמן בראיון לפראנס פוטבול (נדמה לי) שמאמן לא יכול להיות רך עם השחקנים, ושהוא גילה שכמאמן אתה חייב לדעת לומר לשחקנים דברים שהם לא מוכנים לשמוע. הוא הוסיף שכמאמן בקסטיליה הוא לא נדרש לעשות זאת הרבה כי יש לו “סמכות טבעית”. לדעתי הדברים העלה מראים שהוא מאוד מודע לעצמו ולעבודה שלו, הוא לא מקרה של כוכב גדול שהשמש זורחת לו מהתחת.

[RIGHT]בניטס בגד בדרך שלו, ניסה לרצות את האוהדים ועלה עם, רחמנא ליצלן, דנילו על חשבון המגן אולי הטוב בעולם כיום. הוא זה שבחר להמשיך עם קרוס כקשר אחורי, אף אחד לא דרש ממנו להמשיך עם השטות הזאת, גם לא פרז, תיהיה בטוח. [/RIGHT]
[B]ולכן הוא פוטר.[/B]

גישה נאיבית מאוד וגם לא נכונה. כן, פלורנטינו לא מתערב בהרכבים וגם לא עשה את זה ב2004. הוא מעולם לא העביר הוראות טקטיות דרך התקשורת כמו ברלוסקוני לאנצ’לוטי ואני בטוח שגם לא עשה את זה בסתר. אבל המאמן הוא חלק ממערכת והוא חי בסביבה מסויימת, ואם בסביבה הזאת לכוכבים של הקבוצה יש בכלל ערוץ תקשורת פתוח מול הנשיא, אותו מאמן צריך הרבה מאוד ביצים (כמו קמאצ’ו שפוטר אחרי שני מחזורים), או להיות אלוהים (כמו מוריניו שגם לו זה עזר רק שנתיים וקצת). את הלוקסוס שיש לזידאן היום מול איסקו וחאמס פשוט לא היה לבניטס, ואם הוא היה מתחיל את העונה עם קישור של לוקה-קרוס-קאסמירו הוא לא היה שורד את ספטמבר. בגלל פרז, בגלל התקשורת, בגלל הקהל, בגלל שהשחקנים ראו בו סמרטוט כי מלכתחילה הוא הגיע במעמד נמוך.

לגבי דנילו והזיכרון הקצר מאוד - הוא לא משחק אצל זידאן פחות מאשר אצל בניטס, כולל במשחקים קריטיים כמו בוולפסבורג.

(Uriah) #40

גיא,הודעה מעולה.
ההתייחסות שלך לעניין ההתערבות בהרכבים מזכירה לי את הפיטורים של בלאט: הרי לברון “לא ידע” וכך גם שאר השחקנים, אבל בוא נאמר בעדינות - הלם גדול לא היה בחדר ההלבשה.

סתם כהערת אגב לאקומב מאמן מזעזע.

נעים מאוד אליאור, זו הזדמנות טובה לציין שאני נהנה לקרוא את ההודעות שלך :slight_smile:

מדרידיסטה:

[RIGHT]מדהים איך מנתחים את זידאן שנימצא בתחילת דרכו ומשווים אותו למאמנים עם ניסיון עשיר כמו רפא בניטס.[/RIGHT]

אז למי בדיוק להשוות אותו? לרוני לוי? כגודל העמדה - גודל הציפייה.

[RIGHT]אם אתה לא יודע, בניטס הוא זה שבחר להציב הרכב פיפא בקלאסיקו הראשון.[/RIGHT]

[RIGHT]הוא זה שבחר להמשיך עם קרוס כקשר אחורי, אף אחד לא דרש ממנו להמשיך עם השטות הזאת, גם לא פרז, תיהיה בטוח. [/RIGHT]

אני לא יודע ואני לא בטוח, ואלא אם כן אתה מנהל שיחות חולין עם רפא ו/או עם דון פרס אז גם אתה לא יודע אבל משום מה כן בטוח. מה שאני [U]כן[/U] יודע זה שההצבה של קרוס כקשר אחורי היא לחלוטין לא בניטזית והמעמד ההזוי של דנילו במועדון (גם בתקופת זידאן) לא נראה מקצועי. אני נוטה לחשוב שהיתה התערבות חיצונית, אליאור נוטה לחשוב אחרת - אבל שנינו עושים ניחושים מושכלים בהינתן העובדות.

[RIGHT]זה שקוראים לו זינדאין זידאן והוא אחד השחקנים הגדולים שהכדורגל ידע מעודו וזכה בכל התארים האפשריים לא אומר שהוא מקבל יותר כבוד, ממש לא.[/RIGHT]

נכון - כי לכל מאמן כדורגל עם ניסיון אפסי מרשים להציב את הבן שלו כקפטן בקבוצת הנוער של אחד ממועדוני הכדורגל הגדולים בעולם.

[RIGHT]אבל את אותו כבוד מנימאלי קיבל גם בניטס והוא בחר לבגוד באני מאמין שלו.[/RIGHT]

כבוד כל כך מינימאלי שעוד לפני שהתחילה העונה רונאלדו הספיק למחות נגד בניטז (כשהכל כמובן דולף לתקשורת).

[RIGHT]בקשר לפיסקה האחרונה, רק רונאלדו הרוויח ביושר את הלוקסוס להיות שחקן הרכב? על בנזמה, שנמצא בעונת שיא, שמעת? זה שהבקיע במספרת בקלאסיקו האחרון? שכבר כמה שנים אחד החלוצים היציבים והטובים בעולם? גארת’ בייל? הוא חתום על שני תארים, מציג העונה יכולת שיא כשהוא לא נפצע(לצערנו העונה זה קרה לו הרבה), מנצח לנו משחקים בלי הפסקה בתקופה האחרונה, הוא גם לא ראויי ללוקסוס הזה? [/RIGHT]

על הבנת הנקרא שמעת?
לא כתבתי שרק רונאלדו הרוויח ביושר את הלוקסוס להיות שחקן הרכב, כתבתי שרק הוא הרוויח ביושר את הלוקסוס של להיות יותר גדול מהמאמן. עם כל הכבוד לעונה המוצלחת יחסית של העבריין (לכאורה) ושל הרכש היקר בהיסטוריה (לכאורה) הם לא נתנו מספיק למועדון בשביל להחליף מאמנים, להעביר מסרים דרך התקשורת או סתם לדעת שלא משנה מה יקרה הם יקבלו תשעים דקות בנוהל. יש לכולנו עיניים ואנחנו יודעים מי הם בייל ובנזמה לטוב ולרע - שחקנים היסטוריים הם לא.

(Michael Scofield) #41

מדרידיסטה ידידי, כשאוריה כותב את זה:

[RIGHT][I]אבל אצל ריאל מעמד השחקנים על פני המאמן כבר הפך לפארסה באופן עקבי כשלטעמי רק רונאלדו באמת הרוויח את הלוקסוס הזה. [/I][/RIGHT]

הוא לא מתכוון מתכוון שרק רונאלדו הרוויח את מקומו בהרכב, אלא רק רונאלדו הרוויח את מקומו להיות מעל המאמן. וזה יכול להתבטא בהמון דרכים, תשאל את MOU.

ככה שהפסקה הזו מיותרת:

[RIGHT]ובקשר לפיסקה האחרונה, רק רונאלדו הרוויח ביושר את הלוקסוס להיות שחקן הרכב? על בנזמה, שנמצא בעונת שיא, שמעת? זה שהבקיע במספרת בקלאסיקו האחרון? שכבר כמה שנים אחד החלוצים היציבים והטובים בעולם? גארת’ בייל? הוא חתום על שני תארים, מציג העונה יכולת שיא כשהוא לא נפצע(לצערנו העונה זה קרה לו הרבה), מנצח לנו משחקים בלי הפסקה בתקופה האחרונה, הוא גם לא ראויי ללוקסוס הזה? [/RIGHT]

כי זה לא מה שהוא אמר או ניסה לומר.

אגב לגבי זה:

[RIGHT]. זה שקוראים לו זינדאין זידאן והוא אחד השחקנים הגדולים שהכדורגל ידע מעודו וזכה בכל התארים האפשריים לא אומר שהוא מקבל יותר כבוד, ממש לא. [/RIGHT]

אמממ… זה כן אומר.

[RIGHT]זידאן ראויי לכל קרדיט [/RIGHT]
[B]בגלל שהוא חסר ניסיון כמאמן, אבל עשיר מאוד בניסיון במעמדים גדולים שזה יכול להיות יתרון על פני מאמנים אחרים שמעולם לא נגעו בכדור.[/B]

מסכים.
הוא ראוי לכל כבוד היתר שהוא מקבל, מהסיבה שהיה שחקן היסטורי. הוא גם ראוי להמון סבלנות מהסיבה שציינת, שהוא מאמן חדש. כזה שבכלל לא החליט דבר על הסגל ועדיין החזיר את ריאל למאבק על הליגה. אם לא לסטר יקירתנו, זה היה הדבר הכי מדובר בעולם הספורט לאחרונה.

[U][B]עריכה[/B][/U]:
בדיעבד אני רואה שאוריה כבר דאג להבהיר את כוונותיו למדרידיסטה כמה רגעים לפניי.

[QUOTE=Uriah;1677917] נעים מאוד אליאור, זו הזדמנות טובה לציין שאני נהנה לקרוא את ההודעות שלך :slight_smile:
[/QUOTE]
תודה רבה! גם אני את שלך. מקווה שתבקר כאן יותר :slight_smile:

(Madridista#1) #42

גיא, אני לא חושב שנכון לומר שאם בניטז היה עולה עם קאסמירו-קרוס-מודריץ’ הוא לא היה שורד עד ספטמבר. כי אם השיטה הזאת הייתה מביאה לנו נקודות שאיבדנו עם הרכבי הפיפא בתחילת העונה, אף אחד לא היה מתלונן. הצגות היינו נותנים גם עם השלישיה הזאת נגד אלמריות ואוססונות. הכי חשוב לזכור שהתבוסה 4-0 בקלאסיקו יתכן מאוד והייתה נמנעת אילולא ההרכב הפרוץ הזה. גם אז הוא לא היה שורד?
ועוד משהו, זידאן לא היה עולה בחיים עם דנילו [B]במשחק קלאסיקו[/B]. בחיים.

מה מבדיל בין מוריניו לבין בניטס? שניהם מאמנים עם ניסיון עשיר, בניטס זכה בתארים בקריירה שלו, למה לא היה לו את הביצים לעשות סדר בהרכב? הרי בשביל זה הביאו אותו לא? ובשביל זה קוראים לו רפא בניטס. אם היינו רוצים לראות קבוצות חוגגות עלינו היינו נשארים עם אנצ’לוטי.

אוריה,
לא להשוות. נקודה. לא לנתח לפרטי פרטים. כי שוב, הבנאדם לא עשה כלום בקריירת האימון שלו. זה נראה לך חכם לנתח ולשפוט עכשיו? ועוד להגיד שהוא מחקה את רפא בניטס האפור וחסר הביצים??
על הנושא של הבן של זידאן כקפטן אני לא מתכוון לדון כי זה נושא ירוד. אולי הוא כן היה מנהיג? מאיפה לך לדעת? אתה עוקב? בכל מקרה, לשפוט ולנתח קריירת אימון של מאמן שנמצאת בחיתלוייה זה לא חכמה בעיניי. גם לא חכמה להגיד שהוא עשה “העתק הדבק”-“copy past” לשיטה של בניטס ובכך להוריד מגודל ההשיג שלו(10 ניצחונות רצופים בליגה, אופי, הגעה לחצי גמר צ’מפיונס וטביעת אצבע).

(gev keren) #43

גם הכדורגל של זידאן לא 100% אבל הוא יציב ומנצח משחקים.
בניטז גם את זה לא עשה.
יש הרבה דיבור על אופי של קבוצה, וזה ממש לא קשור לרמה שלה אלא ללחימה ולמאמץ שהקבוצה עושה. יכול להיות שזידאן בדיוק כמו בניטז אבל מספיק שאם בשבילו השחקנים נלחמים אז הוא עדיף.

זידאן לקח כבר כמה החלטות לא קלות:
הוצאת חאמס יקיר דרום אמריקה ואחת הרכישות היקרות בהיסטוריה.
הוצאת איסקו ילד הפלא הספרדי ויקיר האוהדים המקומיים.
הוצאת דנילו שהוא בין המגנים היקרים בהיסטוריה.
העדפת ואסקז על פני חסה (שגם מקבל דקות והערכה אך הוא חילוף אחרי ואסקז) שמועדף על ידי האוהדים בהרבה.

זידאן לקח פה כמה החלטות קשות שאני בטוח שהרבה אוהדים לא אוהבים והתקשורת לא אוהבת וההנהלה לא אוהבת מסיבות מקצועיות בלבד, זה מה שאני מצפה שמאמן יעשה!

עונה הבאה מקווה שזידאן יביא רכש שיבחר גם לפי סיבות מקצועיות (אגב זה לא סותר את פתיחת הארנק והבאת קראקים, פשוט הבאת קראקים מתאימים). ואז נראה את הקבוצה של זידאן.

נכון שהכדורגל לא מושלם אבל בכל זאת מדובר בעונה חלשה יחסית של המון שחקנים שההרכב שלנו שנה שעברה היה מבוסס עליהם, בעיקר חאמס ואיסקו אך גם רונאלדו עד לא מזמן ןבייל שלא בריא כמעט ובנזמה שנפצע ועסוק…
תנו לזידאן לעשות סדר בסגל בקיץ, למכור שחקנים מיותרים (לטעמי חאמס ואיסקו)
לעבות את הסגל (חלוץ ומגן שמאל)
ולשדרג איפה שיראה לנכון.

(Guy) #44

נראה לי שהגיע הזמן להפסיק עם ההזיות ולתחיל לדבר בעובדות.

[U]דנילו-דני תחת בניטז:[/U] [B]בשלושה משחקים קרה שדנילו פתח בהרכב בזמן שדני היה על הספסל, פעם אחת קרה ההיפך (שחטיור בחוץ).[/B]
מתוך שלושת המשחקים האלה, שניים היו המחזורים הראשונים של העונה (תיקו בגיחון וחמישייה נגד בטיס). הפעם השלישית והאחרונה הייתה כמובן בקלאסיקו, שלפניו דני היה פצוע במשך חודש ודיי סביר שלא חזר מייד להרכב. אין כאן סימן אמיתי להעדפה ברורה כלשהי.

נוסף על כך, לומר שזידאן בחיים לא היה פותח קלאסיקו עם דנילו, ועוד להדגיש את זה כאילו זה מבוסס על איזשהו טיעון סביר, זה פשוט מגוחך. לא רק שזה לא מבוסס על כלום אלא אפשר לטעון באותו מקרה בדיוק על הכיוון ההפוך, כי דנילו פתח בהרכב במשחק החשוב יותר שנערך שלושה ימים אחר כך. ובכל מקרה ואיך שלא מסתכלים על זה, אין שום יסוד לטיעון שבניטז העדיף את דנילו לעומת זידאן שמעדיף את קרבחאל. אולי זה נכון אבל אין לכך קשר למציאות שחווינו השנה. דני פשוט היה פצוע רוב העונה, זאת האמת. ובמחזורים 3-7 בליגה + מחזורים 1-2 בצ’מפיונס דני פתח ברצף בהרכב כאשר דנילו היה פצוע. הם לא באמת התחרו זה בזה בשום שלב תחת בניטס למעט שני מחזורי הליגה הראשונים.

[U]הרכבי פיפ"א של בניטס[/U]: המשחק היחיד שבו אפשר להאשים את בניטס בהרכב פיפא שלא ראוי למעמד, הוא הקלאסיקו. דובר על זה פה מספיק אבל גם אם נניח שבניטס השתגע באותו משחק, וגם אם טוענים שעם קאסמירו במקום חאמס כלללל הסיפור היה נראה אחרת, עדיין מדובר במשחק אחד בלבד. פרט לכך, המשחקים היחידים בהם רפא העלה הרכב פיפא, שהוא בעצם ההרכב של אנצ’לוטי המהולל, הם משחקי בית מול קבוצות חלשות. מבין כל המשחקים בהם איבד בניטס נקודות, בשלושה עלו הרכבי פיפא: הקלאסיקו, ושני התיקויים המאופסים בגיחון (מחזור 1) ומלאגה בבית (מחזור 6). אף אחד כאן לא האשים את רפא בהרכב התקפי מידיי בשני התיקויים האלה, זה בטוח. אז קאט דה בולשיט.

מן העבר השני, בניטס לא פתח עם שלישיית קישור של קרוס-מודריץ’-חאמס בשום משחק חוץ, וגם לא מול פס"ז בבית. הקבוצה ניצחה 2-1 את בילבאו בחוץ עם הרכב מאוזן שכולל את קובאציץ’ לצד קרוס-מודריץ’ בנוסף לאיסקו בשלישייה הקדמית. היא עשתה תיקו בקלדרון עם קאסמירו כקשר אחורי, כך גם בפס"ז, בניצחון בויגו ובהפסד בסביליה (באחד המשחקים הטובים שלנו העונה). בהפסד לויאריאל קאסמירו גם כן פתח ובולנסיה פתח קובאצ’יץ’ כצלע השלישית באמצע. אז למעט הקלאסיקו, מה בדיוק עומד מאחורי הטענה על הרכבי פיפא והאם אפשר להתכחש לכך שזידאן פשוט לקח את הכדורגל של בניטס ונהנה מחזרת פצועים ולוח משחקים עדיף, רק שהוא נהנה מפחות לחץ ו star quality מימיו כשחקן?

אז בקיצור,

[RIGHT]גיא, אני לא חושב שנכון לומר שאם בניטז היה עולה עם קאסמירו-קרוס-מודריץ’ הוא לא היה שורד עד ספטמבר. כי אם השיטה הזאת הייתה מביאה לנו נקודות שאיבדנו עם הרכבי הפיפא בתחילת העונה, אף אחד לא היה מתלונן.[/RIGHT]

לא איבדנו יותר מידיי נקודות בתחילת העונה ובקושי קיבלנו גולים, כך שאתה פשוט טועה בעובדות.
ולאור ערימות הרפש שבניטז התמודד איתן אחרי שחאמס לא פתח במשחק הראשון של העונה, אחרי שחזר מאוחר מחופשת הקופה שלו, יש יסוד מאוד סביר להניח שאם היינו רואים את קאסמירו-מודריץ’-קרוס במשחקי הבית בתחילת העונה בניטס היה מסכן את המשרה שלו. גם כך באותה תקופה הביקורת העיקרית על הקבוצה הייתה הסגנון ההגנתי (וזכור לי המשפט המתגונן שלו מאז: “יש הבדל בין כדורגל הגנתי לכדורגל מאורגן”).

[U]היחס לחאמס ואיסקו[/U]: ההבדל היחיד בין זידאן לבניטס לגבי שניהם הוא בתגובות שהתקבלו לאחר הספסול שלהם. בניטס קיבל ביקורת בתקשורת וגם כאן שהוא הגנתי ומסרס שחקנים, ואצל זידאן התגובות הן חיוביות. האמת היא שאיסקו היה שחקן הרכב ברוב התקופה של בניטס, בעיקר בחלק הקדמי ולא במרכז הקישור, עד שלבניטס נמאס ובצדק מהיכולת הירודה שלו ושלח אותו לספסל. בסוף הוא אפילו עשה לו סדרת חינוך כשלא העלה אותו אפילו מהספסל (כולל הסיפור שאיסקו חייך בזמן פיגור 2-1 לראיו). אצל זידאן איסקו פתח במשחקים הראשונים ובסוף גם כן הגיע לספסל, כשלוקאס וחסה משמעותיים יותר ממנו כיום.

חאמס בעיקר פצוע כבר שנתיים, והאמת היא שבניטס דווקא נתן לו לשחק כמעט בכל נקודת זמן בה היה כשיר - כולל בקלאסיקו. אממה? בניטז היה צריך להסביר כבר אחרי המחזור הראשון איך ייתכן שחאמס לא פתח, למרות שהוא התחיל את קדם-העונה מאוחר עקב הקופה אמריקה. מכיוון שאף אחד לא ייכנס ללינק, בניטס נאלץ כבר אחרי משחק אחד לומר: We can’t have a debate every time a player is left out of the line-up or when changes are made to the team". וזה אחרי משחק רשמי אחד כמאמן הקבוצה.

אחר כך חאמס היה בעיקר פצוע, וכשחזר מפציעה שוב בניטס היה צריך להסביר איך ייתכן שחאמס לא פתח בסביליה, למרות שלא שיחק חודשיים וריאל הייתה בלתי מנוצחת עד אותו משחק. בניטס דיבר על הכושר של חאמס וקצב המשחק, חאמס שכמובן לא ספר אותו אמר בפומבי שהוא בכושר ל90 דקות ומרגיש מצויין (האם חאמס יכול לומר משהו על זידאן היום? אם כן - האם זידאן רק ייבש אותו או גם ינגח בו?). למרות זאת, חאמס פתח בהרכב כשהיה בכושר משחק, למעט המשחק בולנסיה שגמר את הסיפור של רפא במועדון. נושא השיחה העיקרי בתקשורת אחרי המשחק: הספסול של חאמס ואיסקו, כאילו מדובר בכריסטיאנו וקארים בשיא כושרם. במובן מסויים הספסול של חאמס ואיסקו אפילו היו טריגר נוסף לפטר את בניטס פרט לתוצאה במשחק.

לסיכום, כל זה:

[RIGHT]זידאן לקח כבר כמה החלטות לא קלות:
הוצאת חאמס יקיר דרום אמריקה ואחת הרכישות היקרות בהיסטוריה.
הוצאת איסקו ילד הפלא הספרדי ויקיר האוהדים המקומיים.
העדפת ואסקז על פני חסה (שגם מקבל דקות והערכה אך הוא חילוף אחרי ואסקז) שמועדף על ידי האוהדים בהרבה.[/RIGHT]

נכון גם לגבי בניטס.

אופי של קבוצה וכו’ - דיבורים אמורפיים שאינם רלוונטיים לדיון מבחינתי. בייל וכריסטיאנו היו ווינרים ושחקנים שמנצחים משחקים כשהתפקיד של זידאן במועדון עוד היה להבין מה לעזעזל קורה בראש של קארים בנזמה, והאם יש סיכוי להציל שם את הצנרת.

לגבי התוצאות של בניטס, הן לא היו רעות באופן קיצוני בכלל ובפרט לא נוכח הנסיבות שהן לוח משחקים קשה ופציעות רבות. בשביל שזידאן יוכל “לייצר אופי” בקוקו של בייל, בייל צריך להיות כשיר. זה לא קרה הרבה בחצי העונה הראשונה, שלא לדבר על משחקים של ואסקס כמגן ימני (קרה פעם אחת), דנילו כמגן שמאלי (קרה פעמיים) ודנילו בכלל (קרה בלי סוף כי דני בקושי היה כשיר אצל בניטס). אם בניטס היה מסיים את העונה, אני לא חושב שהיינו עם מאזן אחר היום או במקום אחר בצ’מפיונס, נקודה לפה או לשם אולי. מבחינת יכולת הקבוצה מצויינת במשחקי הבית מול הקטנות, הפסידה לאתלטיקו בנוהל, ומשחקת רע כמעט בכל משחקי החוץ גם תחת זידאן.

על זריקת העידוד שקיבלנו בליגה והכיף לראות משחקים תודו ללואיס אנריקה, לא לזידאן. ובצ’מפיונס ודאי שאי אפשר לתת ציון מיוחד לשבח לקבוצה למרות מרחק הנגיעה מהגמר.

(Madridista#1) #45

בגדול באתי לדבר על זידאן ועל זה שאסור כרגע לשפוט או לנתח לפרטי פרטים את הקריירה שלו. ובטח לא להגיד שהוא לא ראויי להערכה על השינויים בהרכב והאופי שהחדיר בקבוצה, בגלל שהוא עשה מעשה בניטזי. זה ממש לא נכון לטעמי, זיזו עשה הרבה עבודה עד עכשיו.