כדור הזהב 2015 :: ליאו מסי בפעם החמישית!

(moshe34) #148

אתה בדקת את הנתון הזה?

(Madridista#1) #149

[QUOTE=Sir Ryan;1695589]

אם אני הייתי עיתונאי השלוש מועמדים שלי היו ורדי/מחרז,גריזמן,סוארס[/QUOTE]
פשוט לא ייאמן מה שאני קורא, מה וארדי?! מה קשור מחרז לתחרות שחקן השנה בעולם?

לגבי סוארס אני חושב שהוא היה המצטיין בברצלונה בעונה שעברה, אבל מלבד זאת הוא לא שיחק עם הנבחרת בשום טורניר חשוב בקיץ, שלזה יש משמעות גדולה לצערו של סוארס.

וארדי הוא עוד חלוץ בינוני+ שהייתה לו הבלחה של עונה אחת. הוא לא זכה באליפות ההיסטורית לבד, לסטר כולה כקבוצה זכתה ולכן הוא לא קשור לתחרות הזאת. מילא היה לסטר שלו הייתה פותחת את העונה מצויין עוד אני אבין, אבל איך שהם נראים כרגע, לא נראה שיש סיבה להשים אותו אפילו בטופ 10 של השנה.

מחרז כנ"ל, שחקן מצויין לפי דעתי אבל לא עשה משהו שמצדיק העדפה על פני רונאלדו.

גריזמן פישל פעמיים, הפסיד את גמר הצ’מפיונס לריאל ואת גביע אירופה לפורטוגל והיה חלש מאוד בשני המשחקים האלה. לא נותנים כדור זהב לשחקן שהפסיד, אלא אם כן קוראים לך זינאדין זידאן ואתה אגדה בחייך.

כריסטיאנו הכי ראויי לזכות. שחקן שלא יורד מ50 שערים כבר 6 שנים ברציפות, שובר כל שיא אפשרי, היה הבורג המשמעותי של ריאל להגעה לגמר, הוביל גם את פורטוגל לזכייה. נכון שהוא לא היה משהו בגמר, אבל אסור לשכוח לו את השלושער האדיר ברבע ואת כל הדרך. כנ"ל לגבי הגמר שלא שיחק עם פורטוגל.

רונאלדו הכי ראויי לזכות.

(Sir Ryan) #150

[QUOTE=Madridista#1;1695599]פשוט לא ייאמן מה שאני קורא, מה וארדי?! מה קשור מחרז לתחרות שחקן השנה בעולם?

לגבי סוארס אני חושב שהוא היה המצטיין בברצלונה בעונה שעברה, אבל מלבד זאת הוא לא שיחק עם הנבחרת בשום טורניר חשוב בקיץ, שלזה יש משמעות גדולה לצערו של סוארס.

וארדי הוא עוד חלוץ בינוני+ שהייתה לו הבלחה של עונה אחת. הוא לא זכה באליפות ההיסטורית לבד, לסטר כולה כקבוצה זכתה ולכן הוא לא קשור לתחרות הזאת. מילא היה לסטר שלו הייתה פותחת את העונה מצויין עוד אני אבין, אבל איך שהם נראים כרגע, לא נראה שיש סיבה להשים אותו אפילו בטופ 10 של השנה.

גריזמן פישל פעמיים, הפסיד את גמר הצ’מפיונס לריאל ואת גביע אירופה לפורטוגל והיה חלש מאוד בשני המשחקים האלה. לא נותנים כדור זהב לשחקן שהפסיד, אלא אם כן קוראים לך זינאדין זידאן ואתה אגדה בחייך.

כריסטיאנו הכי ראויי לזכות. שחקן שלא יורד מ50 שערים כבר 6 שנים ברציפות, שובר כל שיא אפשרי, היה הבורג המשמעותי של ריאל להגעה לגמר, הוביל גם את פורטוגל לזכייה. נכון שהוא לא היה משהו בגמר, אבל אסור לשכוח לו את השלושער האדיר ברבע ואת כל הדרך. כנ"ל לגבי הגמר שלא שיחק עם פורטוגל.

רונאלדו הכי ראויי לזכות.[/QUOTE]

כן אותו גריזמן שהיה ממצטייני אתלטיקו ונבחרת צרפת והדיח בדרך את ברצלונה,באיירן מינכן,ונבחרת גרמניה באמת קטן ליד הישגים כמו הדחה של מעצמות כמו וולספבורג ורומא ווילס.

אם תוכל למפות לי את כמות השערים של רונאלדו לעומת הגולים של גריזמן ולענות את אותה תשובה שוב.

לגבי זכויות השידור אומנם זה לא 90% אבל הנה כתבה שאחד מהאחראים להסכם השידורים מודה בפה מלא שברצלונה וריאל מקבלות יותר מרוב הקבוצות:

(moshe34) #151

טוב לפחות שירדנו מההנתון ההזוי של 90 אחוזים שלך…
בהסכם הקודם ברצלונה וריאל קיבלו 40 אחוזים.
ההסכם החדש שנכנס לתוקף הרבה יותר שויויני ומונע את המצב הלא שיויני שהיה.
דרך אגב, אחת הבעיות של הליגה האנגלית זה היותר מידי כסף שיש לקבוצות. והסכומים הלא שפוים שרצים בליגה הזאת.
לשפוך 120 מיליון אירו על פוגבה לא יהפוך אותו לשחקן הכי טוב בעולם…
בליגה הספרדית קבוצות עם תקציבים הרבה פחות גדולים מצליחים ליצר כשרונות ברמה עולמית…

[B]אף אחד לא מתיחס פה לזה שכדור הזהב חוזר לפוטובל פראנס ? באמת?
[/B]לפי מה שהבנתי לא תהיה יותר שלישיה סופית. וההחלטה תחזור לעיתונאים בלבד.
שזה טוב מאוד, כל עוד זה תהיה בחירה ומקצועית. כבר שיפור מהבחירות הפולטיות של פיפא…

(lolothe2nd) #152

מאוחר מדי, שש שנים מאוחר מדי
את העוול על סניידר אי אפשר להחזיר

(Shusaku) #153

אני באמת לא חושב שנעשה לווסלי עוול. ברצלונה זכתה באותה עונה באליפות מדהימה של 99 נקודות, באחד ממרוצי האליפות המתישים ביותר בהיסטוריה. גם באירופה היא הייתה הקבוצה הטובה ביותר (עם כל המחמאות לאינטר על אותה אליפות). מסי עשה באותה עונה משהו מדהים שלא נראה 15 שנה, מאז רונאלדו הברזילאי, והמשיך לשנת 2010 מטורפת כשברצלונה שוב טרפה את אירופה. מסי שבר שיאים שאף אחד לא חשב שיהפכו לרף שלו ושל רונאלדו, ובאותה נקודת זמן זה לא היה נראה הזוי בכלל שהפרעוש יזכה בכדור זהב שני ברציפות.

לא הייתי מזיל דמעה אם סניידר היה זוכה, אבל אי אפשר להגיד שהזכייה של מסי הייתה ביזיון. זו ממש לא ההצבעה של 2013 אז הוארכה תקופת ההצבעה לראשונה בהיסטוריה, כדי שאנשים יתלהבו מהשלושער של רונאלדו מול שבדיה האגדית בפלייאוף, ויצביעו לו. כן, ככה זה כשהנשיא של פיפ"א שיכור ומחכה שחקן בשידור חי, ואז הוא כמתנת התנצלות הוא שולח לו כדור זהב.

(Ender) #154

[QUOTE=Madridista#1;1695599]פשוט לא ייאמן מה שאני קורא, מה וארדי?! מה קשור מחרז לתחרות שחקן השנה בעולם?

רונאלדו הכי ראויי לזכות.[/QUOTE]
היי חבר, כמה דברים:

“לגבי סוארס, הוא לא שיחק עם הנבחרת בשום טורניר חשוב בקיץ, שלזה יש משמעות גדולה לצערו” - אתה החלטת שיש לזה משמעות גדולה. למה? כובע. במציאות, אין קריטריונים מוגדרים לפרס, זו אחת הבעיות שלו. לא תארים, לא יכולת אישית, לא סנסציה, לא פופולריות - נאדה. אם פלוני מחליט שהקריטריון מבחינתו הוא יכולת אישית - אז לא צריך לעניין אותו ששחקן שזכה באליפות בליגה האיכותית ביותר לא השתתף בטורניר נבחרות (שהוא כידוע משלב יותר מזל מעצם היותו טורניר גביע, וכן הרמה המקצועית של הקבוצות בו יותר חלשה מאשר בליגה הספרדית).

“וארדי הוא עוד חלוץ בינוני+ שהייתה לו הבלחה של עונה אחת” - קול, אנחנו מדברים על המצטיין של העונה האחת הזו, לא שאלנו מי השחקן הגדול בהיסטוריה.

“הוא לא זכה באליפות ההיסטורית לבד, לסטר כולה כקבוצה זכתה ולכן הוא לא קשור לתחרות הזאת.” - הסיפור של לסטר הוא סנסציה רומנטית. בתוך הסיפור הזה, הכוכב הסנסציוני הרומנטי מספר אחד הוא וארדי (כי מבין שלושת השחקנים הבולטים הוא הכי זקן, כי הוא שיחק בליגות סופר נמוכות עד לפני כמה שנים) - לא סתם הסרט ההוליוודי שנבנה כרגע הוא עליו (ולא על מאחרז או קאנטה או ראניירי). תוסיף לזה שהוא שבר שיא מרשים של מלך הכיבושים במשחקים רצופים בפרמייר ליג [B]אי פעם[/B], וזה בכלל הזוי. (ובהערת צד - הוא האנגלי היחיד מבין הכוכבים הראשיים והוא החלוץ של לסטר והוא מלך השערים - אלה לא נימוקים רציונליים אבל הם משפיעים על ההיבט ה"מרגש" והסיפורי).

“מילא היה לסטר שלו הייתה פותחת את העונה מצויין עוד אני אבין” - אמנם אמרתי שאין קריטריונים מוגדרים לפרס, אבל זה כמעט מוסכם שיותר חשוב מה השחקנים עשו בחודשי ינואר-יולי מאשר אוגוסט-ספטמבר (מוזמן להוסיף את זעמך על הטמטום לעשות פרס על שנה ולא על עונה, כמו כולנו).

“גריזמן פישל פעמיים, הפסיד את גמר הצ’מפיונס לריאל ואת גביע אירופה לפורטוגל והיה חלש מאוד בשני המשחקים האלה” - אחת, לשפוט שחקן על שני משחקים זה לא רציני לדעתי, אבל זו זכותך לחשוב שזה כן חשוב כי שני המשחקים האלה מראים על “ווינריות” (אני אישית חושב שזו טעות קשה, אבל שיהיה). כאמור, אתה החלטת שהביצועים במשחקי גמר הם חשובים במיוחד, לא טריוויאלי שכולם יסכימו איתך. שתיים, אתה בהמשך תדבר על כריסטיאנו, שהיה חלש בגמר האלופות ונפצע בדקה ה25 בגמר היורו, שים לב לזה.

“כריסטיאנו הכי ראויי לזכות. שחקן שלא יורד מ50 שערים כבר 6 שנים ברציפות, שובר כל שיא אפשרי, היה הבורג המשמעותי של ריאל להגעה לגמר, הוביל גם את פורטוגל לזכייה. נכון שהוא לא היה משהו בגמר, אבל אסור לשכוח לו את השלושער האדיר ברבע ואת כל הדרך. כנ"ל לגבי הגמר שלא שיחק עם פורטוגל.” - 50 שערים ב6 שנים ושיאים ארוכי טווח זה לא רלוונטי לפרס של השנה הנוכחית. היה הבורג המשמעותי של ריאל זה מאוד בעייתי כאשר הוא שיחק בינוני מינוס ולא הבקיע בכלל בכל המשחקים נגד היריבות האיכותיות ביותר (פריז פעמיים, סיטי פעמיים, אתלטיקו פעם). כן הופיע למשחק אחד נגד וולפסבורג - אבל זו לא עילה מספקת לזכייה (לעומת למשל גריזמן שכבש נגד שתי יריבות חזקות משמעותית ממנה - בארסה ובאיירן). במקום מסוים, ההגרלה הקלילה של ריאל עומדת לרעת היכולת של כריסטיאנו להוכיח את החשיבות שלו בטורניר (ובפרט, בכל המשחקים הפחות קלים בהגרלה הזו, הוא לא בלט ולא הבקיע).

לסיכום, צריך להחליט מה הקריטריונים לזכייה (סובייקטיבי מאוד), ולבחון את השחקנים לפיהם (בשאיפה אובייקטיבי יחסית). יש קריטריונים בהם וארדי כנראה נמצא במקום הראשון (כמעט כל דבר שקשור לרגש וכו’), אם מדברים על איכות כדורגל ועקביות אז סוארז וגריזמן נמצאים מאוד גבוה, אפשר לדבר גם על תארים, על הופעות בגמרים, על פופולריות (המדד העיקרי של פיפא, יחד עם שחיתות, ובמדד הפופולריות מסי ורונאלדו נמצאים כנראה מעל כולם) ועל מדדים רבים ונוספים.

לגבי הפיצול של הפרסים - אני תוהה כמה משמעותי זה באמת יהיה. בחמש השנים האחרונות בהן ניתנו שני הפרסים, רשימת הזוכים זהה לחלוטין. נחיה ונראה.

(Madridista#1) #155

להשתתפות(והצטיינות כמובן) בטורניר עם הנבחרת יש חלק מכריע, אני באמת מחדש לך מר אנדר? קנאברו ב2006? רונאלדו הברזילאי ב2002?

רונאלדו היה נהדר ברוב המוחלט של משחקי ריאל מדריד מתחילת 2016, כולל שער ניצחון בקלאסיקו בקאמפ נואו, להזכירך. הוא הבקיע שערים נהדרים גם נגד וולספורג(בעצם העלה אותנו לבדו) ושיחק נהדר גם ברוב משחקי פורטוגל למעט הגמר שבו, לצערנו הרב, הוא נפצע.

רונאלדו הכי ראויי. הפרס הזה הוא על השחקן הטוב ביותר, ואין ספק שרונאלדו היה הטוב ביותר. גריזמן עוד איכשהו נשמע הגיוני(למרות שלא מגיע לו), אבל לדבר על מאחרז ועל וארדי??!! להשים אותם באותה שורה עם אחד מגדולי הסקוררים אי פעם?

באמת שאני לא יודע מה עובר עליכם. או שהשנאה שלכם לרונאלדו גוברת או שאתם באמת חושבים שלג’יימי וארדי מגיע לזכות על חשבון כריסטיאנו רונאלדו(שהניף צ’מפיונס ויורו).

בכל מקרה, אם זו דעתכם, אז לא נותר לי אלא לכבד אותה. לי ברור מי יזכה, כי למצביעים יש היגיון. אני חושב…

(אסף-בארסה) #156

״הפרס הזה הוא על השחקן הטוב ביותר, ואין ספק שרונאלדו היה הטוב ביותר״.

אז זהו, שיש ספק, וספק גדול. זו בדיוק הנקודה שעליה מספר רב של משתמשים פה לא מסכימים.

אמרת לבד, הפרס צריך להיות מוענק לשחקן שהיה הטוב ביותר בשנת 2016. כרגע, רונאלדו לא היה בעיני ובעיני רבים השחקן הטוב ביותר בשנה הזו.

אם כבר רונאלדו, אז זה כי בעיניך הפרס צריך להיות מוענק לשחקן המצטיין של הקבוצה שזכתה בתואר הכי חשוב באותה עונה (ואז זה יכול להיות גם פפה מצידי, ריברי ב-2013 או דרוגבה ב-2012).

לכל הפחות אנטואן גריזמן ולואיס סוארז שיחקו כדורגל טוב יותר ודומיננטי יותר מכריסטיאנו רונאלדו בשנת 2016 עד כה.

(Ender) #157

[QUOTE=Madridista#1;1695618]להשתתפות(והצטיינות כמובן) בטורניר עם הנבחרת יש חלק מכריע, אני באמת מחדש לך מר אנדר? קנאברו ב2006? רונאלדו הברזילאי ב2002?

רונאלדו היה נהדר ברוב המוחלט של משחקי ריאל מדריד מתחילת 2016, כולל שער ניצחון בקלאסיקו בקאמפ נואו, להזכירך. הוא הבקיע שערים נהדרים גם נגד וולספורג(בעצם העלה אותנו לבדו) ושיחק נהדר גם ברוב משחקי פורטוגל למעט הגמר שבו, לצערנו הרב, הוא נפצע.

רונאלדו הכי ראויי. הפרס הזה הוא על השחקן הטוב ביותר, ואין ספק שרונאלדו היה הטוב ביותר. גריזמן עוד איכשהו נשמע הגיוני(למרות שלא מגיע לו), אבל לדבר על מאחרז ועל וארדי??!! להשים אותם באותה שורה עם אחד מגדולי הסקוררים אי פעם?

באמת שאני לא יודע מה עובר עליכם. או שהשנאה שלכם לרונאלדו גוברת או שאתם באמת חושבים שלג’יימי וארדי מגיע לזכות על חשבון כריסטיאנו רונאלדו(שהניף צ’מפיונס ויורו).

בכל מקרה, אם זו דעתכם, אז לא נותר לי אלא לכבד אותה. לי ברור מי יזכה, כי למצביעים יש היגיון. אני חושב…[/QUOTE]
תתחיל בבקשה להגיב עניינית לטיעונים, או שתפסיק להגיב.
כתבת חמש פסקאות, רובן מהוות חזרה על דברים קודמים שאמרת, בלי התמודדות עם ההערות הנקודתיות שאני ואחרים רשמנו פה. זה לא מקדם את הדיון, וספציפית דיון כדור הזהב הוא מאוד נפיץ, ועל כן אנחנו חייבים לחשוב פעמיים ושלוש פעמים לפני כל תגובה בדיון הזה, לבדוק שהיא מחדשת ולבדוק שהיא לא מתלהמת.

לדבר על החשיבות של הישגי הנבחרת מול הישגי הקבוצה בשנת יורו/קופה ולתת דוגמה של שנות מונדיאל זה לא רציני.
שער ניצחון בקאמפ נואו במשחק גארבג’. כמה גארבג’? אחרי הניצחון, ברצלונה הובילה על ריאל ב-7 נקודות. מאבק האליפות נפתח אחרי זה בגלל ברצלונה שמעדה מול הקטנות, לא בזכות ריאל שניצחה בקאמפ נואו.
על וולפסבורג כולנו דיברנו. הזכרנו את המשחק הזה לזכותו, והזכרנו את בדידות המשחק הזה ואיכות היריבה לגנותו. רוצה לספר לי על התרומה שלו נגד פריז, סיטי ואתלטיקו?
בשניים מתוך שלושה משחקים בשלב הבתים רונאלדו היה חלש מאוד נגד נבחרות חלשות מאוד, בגמר הוא לא שיחק, בנוקאאוט פורטוגל התבססה על הגנה ועל משמעת טקטית - לא על רונאלדו.
ההתלהמות שלך עם “??!!” מיותרת (כי הסברנו לך בדיוק איך אפשר לחשוב על וארדי ולא על רונאלדו) ומדרדרת את השיח.
הפסקה על השנאה לרונאלדו - שוב מתסיס, שוב מתעלם ממה שכתבנו.
והפסקה האחרונה - מי שלא חושב כמוך הוא נטול היגיון - תגובה הבאה עם תוספת כזו תימחק.

תתייחס לנקודות שהעלינו, כמו שאנחנו התייחסנו לשלך (אני מקפיד לענות לך ברמת הפרטים, לא רק ברמת התיאור הכללי, אתה לא עושה אף אחד מהדברים). עוד הודעה של חזרה על עצמך וסימני קריאה תימחק. דיון כדור הזהב יכול להיות ברמה גבוהה ויכול להיות ריק, אבל הוא לא יהיה בית השימוש הפרטי שלך.

(Mendieta) #158

מצטערים מדרידיסטה, שלושער על וולפסבורג ונגיחה בראש מול ווילס לא מרשימים אותנו עד כדי כך. אין לך מה לדאוג כי רונלדו יזכה-לא בגלל שלמצביעים יש היגיון או חס וחלילה רצון לתת את הפרס באמת לשחקן הטוב, אלא לשחקן שמצטלם הכי טוב והוא הבחירה הפופוליסטית ביותר-רונלדו בשורה התחתונה לא משנה כמה תסובב את זה לא התעלה על גריזמן או על סוארז והוא בטח לא לקח אליפות אנגליה עם לסטר, דבר שאתם מזלזלים בו כ"כ-מאז מרדונה לא היה שחקן שלקח קבוצה על הגב ככה לתואר, אז פתאום מבטלים את העניין הזה כאילו כלום.

לסניידר בהחלט הגיע, הוא כמו גריזמן בידיוק רק שזכה להניף גביע אירופה והפסיד רק בגמר גביע העולם.

קצת אובייקטיביות לא תהרוג אותכם.

(bixente) #159

היו הרבה מקרים שחשבתי שלכריסטיאנו הגיע לזכות ולמסי לא והפוך. ובכל זאת ראשי אופ"א/פיפא עשו את ההחלטות שלהם יחד עם ה"עיתונאים" בלאי האלו שמצביעים.
היו מקרים שרונאלדו הוביל לזכייה בתארים ומסי זכה, היו מקרים שמסי הביא תארים ורונאלדו זכה.
היה גם מקרה שסניידר בבירור היה הטוב בעולם בשנה שבו זכה עם אינטר באלופות והוביל את הולנד לגמר גביע העולם (ורק בגלל רובן לא זכו בו) ובאותה שנה מסי זכה כי הוא אחד מ- מסי ורונאלדו.

השנה בלי שום צל של ספק רונאלדו לא רק שלא ראוי לכדור הזהב (אם יש ראוי בפרס העסקני המגעיל הזה ) אלא לטעמי לא ראוי אפילו להיות בשלישייה הסופית.
דווקא ביורו אני חושב שרונאלדו בלי יותר מדי מספרים תרם המון לפורטוגל (אבל זה רחוק מלהיות הופעה שתכניס אותו לשלישייה הסופית). לעומת זאת לאורך העונה הסדירה רונאלדו היה פשוט חלש מאוד במשחקי ריאל. פשוט חלש. את המספרים הוא הביא (תודה לאספניול ומאלמו) אבל היכולת הייתה רחוקה מאוד מגריזמן או סוארז למשל.

(Ender) #161

(בעקבות הודעות שנמחקו)

[B]חברים, בבקשה לשמור על הדיון ענייני.
[/B]
-תגובות עם טיעונים חדשים, שטרם הועלו כאן.
-תגובות עם העמקה לטיעונים קיימים, שכבר הועלו כאן.
-תגובות עם התייחסות לטיעוני אחרים.
-תגובות מנומקות!
-תגובות לא מתסיסות!

תגובות שלא יענו על אחד מבין שלושת הקריטריונים הראשונים, או על הקריטריון הרביעי, או על הקריטריון החמישי - יימחקו.
תודה.

(Sir Ryan) #162

דרך אגב אם יכולת בגמרים הייתה פרמטר איכשהו רונאלדו לא נכשל פחות מגריזמן בזה.
באלופות אני לא זוכר ממנו מהלך אחד לטובה ועל גמר היורו אין באמת צורך להרחיב הצגה הוא נתן אבל לא על המגרש.
לואיס סוארס נתן כמות דומה של גולים לרונאלדו אבל לעומת זאת השערים שלו התפרסו על כמות עצומה של משחקים וגם במעמדים הכי חשובים מבחינתי רק על המשחק שהוא נתן מול אתלטיקו במשחק הראשון של רבע גמר האלופות הוא צריך לזכות.

(BannedT) #163

סוארס וגריזמן היו שחקני הכדורגל הכי טובים השנה, אני אומר את זה בתור אוהד יובה. בסופו של דבר רונאלדו ייקח את התואר האישי והעונה הזו תיזכר אצלו כגדולה ממה שהיא באמת. אני חושב שלואיס היה השחקן המסוכן ביותר השנה, חלוץ מפחיד, מהטובים של הטובים והשחקן הראשון ששיחק עם מסי מאז הפיכתו לפנומן שאני יכול להגיד עליו בפה מלא שהיה טוב ממנו בעונה מסוימת. לגריזמן היו הופעות בגמרים שסוארס לא הגיע אליהם, אבל לאורגוואי יש תואר, מה שאין לצרפתי, התואר הזה גם רשום על יותר על שמו (ותודה ל-M ול-N) יותר מאשר על כל שחקן אחר בבארסה. אין לכם מה להיות עצובים וכועסים, אוהבי רונאלדו, ציינתי כבר פעם שפפה וכריסטיאנו הם שניים מהשחקנים הכי ברי מזל אי פעם שהגיעו באותו שנה לשני הגמרים הגדולים ביותר שהיו יכולים להגיע אליהם, הרבה בעזרת הגרלות קלות, עדיף לראות את החיובי מאשר את השלילי. בניגוד לסקורר הפורטוגזי, פפה כנראה הוסיף למזל הזה את עונת חייו. אני מניח שאם רונאלדו היה נותן את המספרים וההופעות האגדיות שלו בעונה הזו הייתי מתפתה לחשוב שאולי הוא גדול ממה שהוא, אבל המשחק לא משקר. 90/120 דקות על המגרש, סוארס וגריזמן היו הכי משמעותיים, ואולי פפה היה יכול לזכות בכבוד של להשלים את הרשימה.