כדור הזהב 2015 :: ליאו מסי בפעם החמישית!

(Mendieta) #128

הפרס הוא על שחקן מצטיין, לא על השחקן עם האופי הכי טוב. אם זה היה המקרה, רונלדו לא היה זוכה בשום כדור זהב וקאקה פירלו ואיניסטה היו משכירים מטוס ביחד וקונים ארון פרסים גדול יותר. בחייאת. אין דרך לתרץ את מה שהולך שם בפיפ"א אופ"א אנערף, פשוט ארגון מושחת מהיסוד.

לדעתי מגיע לגריזמן. למסי ממש לא מגיע, וגם המספרים של רונלדו מזייפים. הוא לא באמת התעלה ביורו והוא לא שיחק בגמר, וגם בצ’מפיונס כל שעריו היו מול הקבוצות הקטנות. היה לו פשוט יותר מזל מגריזמן בפנדלים ובהגרלות ובעיקר בגמרים, וזה הסיבה היחידה שהוא יזכה בכדור הזהב, אבל לא מגיע לו. בניגוד לשנים קודמות, אני לא יכול להגיד שרונלדו התעלה.

טיטי, לא יודע מה סיפרו לך, אבל הליגה האנגלית פח. אפשר לראות את זה בקבוצות שמייצגות אותה באירופה, וגם בשחקנים שלה שמשחקים בנבחרת הלאומית באנגליה או בשאר הנבחרות.

(Uriah) #129

דווקא אם היה פרס על השחקן עם האופי הכי טוב הייתי בוחר קודם כל בסוארס.

בתחרות האמיתית הוא כבר ממזמן זכה, כי אני מראה ומלמד את האחיינים שלי (וכשיגיע היום - גם את ילדיי טפו טפו טפו) מה זו תשוקה וכבוד לרבבות אנשים פשוטים שמשלמים על מושב בלא מעט כסף. האיזכור של טרי מגוחך, סוארס נלחם על המסגרת המונוגמית אותה הוא הקים ולא לחינם לאחר כל שער הוא מנשק את היד שלו. אין מה להשוות בינו לבין החלאה האנגלית שדאג לזיין את אישתו של חבר לנבחרת.

אשתמש במילותיו המדויקות של סנטיאגו ברנבאו (הכותב): “[RIGHT]אני אעדיף שמי שיקבל את התואר הזה זה מישהו שמסמל עבודה קשה, תשוקה ושאיפה מתמדת למצויינות”
[/RIGHT]

(Madridista#1) #130

זכייה נוספת של רונאלדו בכדור הזהב היא דבר לגיטימי, כי קודם כל רונאלדו זה רונאלדו, הוא כבר לא צריך להוכיח שום דבר ולא צריך למדוד אותו על פי סטנדרטים של שחקן שהרגע עלה מהנוער.

בסופו של דבר זוכרים ולוקחים את המספרים, והם מדברים בעד עצמם: 16 שערים בליגת האלופות, מספר מפלצתי לכל הדעות. ו3 שערים ו3 בישולים ביורו. בשני המפעלים זה נגמר בזכייה, כשהוא האלפא דוג והסופרסטאר ללא עוררין. לכן , באופן פשוט , זכייה שלו היא דבר לגיטימי מאוד. במיוחד אם עד סוף 2016 הוא ימשיך להתעלל באלמריות ובשלב הבתים בצ’מפיונס יתן תצוגות.

עם כל הכבוד לגרייזמן, ולדעתי הוא היה מצטיין הטורניר, לא נותנים כדור זהב לשחקן שהפסיד שני גמרים ברציפות, שלשני הגמרים האלה הוא לא מופיע. מצטער.
אם כבר לסוארס איכשהו מגיע, אבל זה תלויי איך הוא ישחק עד סוף השנה. אבל גם אם הוא ימשיך לקרוע רשתות, קשה לראות אותו לוקח את הפרס מרונאלדו.

רונאלדו, במידה ויזכה, הוא זוכה ראויי ולגיטימי לחלוטין שיקח. התארים והמספרים מדברים בעד עצמן. עם יכולת לא הולכים למכולת(גריזמן), עם מספרים ותארים- כן(רונאלדו).

(Mendieta) #131

אתה צודק, אבל בוא נקצין-היית אומר אותו דבר אם היה שחקן כלשהו מדרום אמריקה שהיה כובש נניח…70 גולים בעונה, ו17 שערים בליברטדורס? אתה אומר מספרים מספרים מספרים, אבל החשיבות שלהם היא מה שמשנה. החשיבות של השערים של רונלדו היה פחות חשובים משעריו של גריזמן. זה לא הכמות, זה האיכות. בסופו של יום, בשום גמר רונלדו לא התעלה.

(BannedT) #132

שני שחקני הכדורגל הטובים והמשפיעים ביותר על קבוצתם מבחינה התקפית היו גריזמן וסוארז, אין שוער/בלם/קשר שיכול לאתגר אותם בקרב על התואר. שניהם היו חשובים במידה עצומה לנבחרתם, גריזמן לקח את צרפת לגמר היורו, סוארז היה פצוע ואורגוואי הודחה מהבתים בקופה. גריזמן הגיע לשני הגמרים הגדולים של השנה והפסיד בשניהם, סוארז לקח דאבל מקומי. אני באופן אישי חושב שסוארז הראה יכולת גבוהה משל גריזמן אם מתייחסים רק לזה, מבחינת החשיבות של הגולים בטורנירים גריזמן מוביל.
אני מעדיף לא להתעסק בלמי משניהם הייתי נותן את הפרס כי הוא ללא שום ספק ילך לרונאלדו.

[QUOTE=מגן ימני;1687439]עצירת הכדור עם היד של סוארז היא מופת לספורטיביות. אם הוא היה משחק בקבוצה עם משכורת והוא היה נמנע לעשות את זה, הוא היה מועל בתפקידו.[/QUOTE]

לא יודע אם זה ספורטיבי, ספורטיביות היא הוגנות בסך הכל, מצד שני אני מריץ את המקרה בראש ואני לא מקבל מצב ששחקן לא עושה את זה אם הוא יכול ברבע גמר מונדיאל, לא מסוגל. אני פשוט לא יכול לשאת את המחשבה שהייתי נותן או ששחקן כדורגל מקצועי בשבריר שנייה היה מוותר על זה ונותן לנבחרת שלו ללכת הביתה, כואב ולא הוגן ככל שזה יהיה כלפי היריבה.

[QUOTE=Mendieta;1687480] בסופו של יום, בשום גמר רונלדו לא התעלה.[/QUOTE]

הפעמים היחידות שאני זוכר אותו טוב בגמר זה בצ’מפיונס 2008, שם הוא גם החמיץ פנדל בדו קרב, ותוסיף את הנגיחה מול בארסה בגביע.

(מגן ימני) #133

[RIGHT]לא יודע אם זה ספורטיבי, ספורטיביות היא הוגנות בסך הכל[/RIGHT]

אין שום דבר לא הוגן בלעצור כדור ביד. צריך להבין שהעונשים בכדורגל [B]מגדירים [/B]את המעשה, בניגוד לרצח אונס או כל מעשה לא מוסרי אחר שבו העונשים באים אחרי שהגדרנו שהמעשה בעייתי, חוק של משחק הוא נורמה, והפעולות והתגובות לפעולות מוגדרות על ידי הנורמה. אין שום דבר לא הוגן בזה של שחקן גאנה לא נתן כדור מספיק טוב כך שלסוארז היה את הדילמה לקחת על עצמו את העונש ולהרוויח את התוצאה. גאנה לא היתה מספיק טובה כדי להבקיע שער, היא הייתה מספיק טובה כדי לגרום לשחקן הקבוצה היריבה לקבל על עצמו עונש קיצוני בחומרתו כדי למנוע שיהיה שער. וזה לא מספיק טוב, ואכן גאנה לא היתה מספיק טובה, ולכן היא הודחה. לא היה בזה שום דבר לא הוגן. סוארז פעל כראוי, לא רק שאני לא בא אליו בטענות הייתי בא אליו בטענות אילו הוא היה נוהג אחרת

(Aimarito) #134

אני קצת לא מבין על מה הדיון, אפשר להפוך את הנושא הזה לעינין של אופי, מספרים, יחסי ציבור וכ׳ו אבל סך הכל הנוסחא דיי פשוטה לרוב: מי שזכה בבטוניריים אירופאים הוא זה שיקח את התואר. היחיד שאני זוכר שהיה יוצא דופן בזכייה שלו בשנים האחרונות היה רק רונאלדיניו שאומנם זכה רק בליגה המקומית עם בארסה אבל עדיין לרח את כדור הזהב כי הוא בהחלט היה יוצא דופן. דווקא בעונה שהוא כן לקח אלופות קאנאבארו לקח את התואר לאחר הזכייה של איטליה במונדיאל.

זה תמיד היה ככה, והפעם זה לא ישתנה, עלאחת כמה וכמה בתקופה הנוכחית שהקרב נשאר בין מסי לרונאלדו, כשאין מי שישבור את ההגמוניה הזאת. לא גריזמן שהפסיד בשני גמרים, ולא סוארז שלא בעל מוניטין מזהיר. הזכייה הזאת נמצאת אצל כריסטיאנו ללא צל של ספק בין אם אנחנו מצדיקים את זה או לא.

(Cholo) #135

[QUOTE=mos34;1687444]לפי התפיסה הזו רוב השחקנים לא ראוים.[/QUOTE]
ככה פורלאן נבחר לצתטיין במונדיאל.

מה עדיף, לצלול, לנשוך וכד’ או להפלות שחקן מטעמים לא מקצועיים? אני בוחר בסוארס כי אני אדם מוסרי.

(titi camara) #136

סווארז בעונתו האחרונה בליברפול נתן עונה יותר גדולה מהעונה הנוכחית שלו והוא אפילו לא היה בשלישייה הראשונה של כדור הזהב.

אין סיכוי שלא תאהב את סווארז כשהוא משחק בקבוצה שלך, אבל כפי שציינו כאן, לאוהד הממוצע הוא ייזכר כבחור שנשך 3 פעמים במשחקים רשמיים, כאשר פעם אחת מהם במשחק במונדיאל !
ציינו גם את הנגיעה ביד, אבל כולם שכחו להזכיר שהוא הורחק מ-10 משחקים בליגה האנגלית על תקרית גזענית כלפי פטריס אברה(האפס !), נכון יהיו כאלה שיקפצו ויטענו שזה בכלל האנגלים המעפנים ושסווארז לא גזען, אנחנו כאוהדי ליברפול צעקנו זאת בזמנו, אבל תביאו לי קפטן או מאמן שחור(ובאפריקה כולם כאלה, חוץ מאברם כמובן) שיבחר בסווארז לכדור הזהב…

השחקן היחיד מברצלונה שלא יהיה איכפת לי שיזכה בתואר הזה הוא סווארז, אבל לצערו לא נראה שזה הולך לקרות.

הליגה האנגלית היא אולי פח(אני כמובן ולא מסכים), אבל לסטר עשתה הישג היסטורי בעונה, מחרז, וארדי וקנטה הובילו קבוצה קטנה ומועמדת לירידה לאליפות הסטורית, לדעתי מדובר בהישג ספורטיבי יותר גדול מזכייה ב-3 תארים עם ריאל מדריד או ברצלונה, הישג יותר גדול מזכייה בצ’מפיונס ויורו עם ריאל ופורטוגל, הישג ספורטיבי שאני לא חושב שיש מצב שיחזור על עצמו עוד פעם בימינו.
איך אפשר לטעון בהחלטיות שגריזמן נתן עונה יותר גדולה מוארדי לדוגמא ? אני חושב שהעונה של וארדי הייתה יותר גדולה מזאת של גרייזמן.

(Uriah) #137

[QUOTE=titi camara;1687504]איך אפשר לטעון בהחלטיות שגריזמן נתן עונה יותר גדולה מוארדי לדוגמא ? אני חושב שהעונה של וארדי הייתה יותר גדולה מזאת של גרייזמן.[/QUOTE]

מכיוון שגריזמן היה הלכה למעשה ההתקפה של אתלטיקו מדריד בליגה הספרדית ובליגת האלופות, הדיח את ברצלונה ואת באיירן מינכן ונתן קמפיין יורו מעולה כשהוא מדיח את אלופת העולם.

הוא אמנם כבש פחות מורדי, אבל נטל כיבוש השערים נפל כמעט ורק על כתפיו באתלטיקו ואי אפשר להשוות שער שלו לעוד שער של ברצלונה כשהיריבה כבר על הברכיים.

למעשה גריזמן הצטיין בכל מסגרת אפשרית העונה. ורדי הצטיין בפרמייר ליג.

(shoogi96) #138

סתם שאלה- מי זה ה"אוהד הממוצע" הזה שאתם כל כך אוהבים להזכיר ולמה אתם מתיימרים לקבוע עבורו מה הוא חושב?
אני ממש לא מסכימה ש"האוהד הממוצע" חושב בהכרח שסוארז הוא שחקן לא הגון שלא ראוי לזכות בפרסים על בסיס יכולותיו המקצועיות. אולי אלו האוהדים הממוצעים שאתם מכירים, זה כבר משהו אחר לגמרי.

(Cholo) #139

אני לא אכניס לתחרות חלוץ מקבוצה בסדר גודל של לסטר. כי יש דבר כזה חלוץ גדול של קבוצות קטנות. כמו סאלבה בייסטה שנכשל באטלטיקו ובוולנסיה או ראול טמודו שלא ניסה אפילו לשחק בקבוצת צמרת.

(moshe34) #140

פיפ"א רוצה לפצל את התחרות.
הם יגישו את כדורגלן השנה. והמגזין פראנס פוטבול יחזור להגיש את כדור הזהב.

(Mendieta) #141

[QUOTE=Cholo;1687510]אני לא אכניס לתחרות חלוץ מקבוצה בסדר גודל של לסטר. כי יש דבר כזה חלוץ גדול של קבוצות קטנות. כמו סאלבה בייסטה שנכשל באטלטיקו ובוולנסיה או ראול טמודו שלא ניסה אפילו לשחק בקבוצת צמרת.[/QUOTE]

מה הקשר בכלל? החלוץ הזה נתן עונה יותר גדולה מחלוצים של קבוצות גדולות וההישג שלו יותר מרשים כי הוא לקח איתה פאקינג אליפות!

אם וארדי היה מקנח באיזה יורו על הכתפיים שלו הוא בעיני לפחות היה ללא ספק ראוי לזכות. אבל לא השתתף בצ’מפיונס ולא קיבל את הנבחרת הנכונה ביורו. אם עונה הבאה הוא יככב בלסטר, יקח איתם משהו כמו שוב אליפות או צ’מפיונס השם ישמור, ללא ספק זוכה ראוי. חלוצים של קבוצות “קטנות” גם ראויים להמדד, בטח כאשר הם זוכים בפאקינג אליפות בקבוצה קטנה ולא בברצלונה\ריאל.

(Artur Kopit) #142

[QUOTE=Cholo;1687510]אני לא אכניס לתחרות חלוץ מקבוצה בסדר גודל של לסטר. כי יש דבר כזה חלוץ גדול של קבוצות קטנות. כמו סאלבה בייסטה שנכשל באטלטיקו ובוולנסיה או ראול טמודו שלא ניסה אפילו לשחק בקבוצת צמרת.[/QUOTE]
מה תגיד על פורלאן שנכשל ביונטייד והבריק אצלכם?

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

(Shusaku) #143

מתוך כתבה בOne:

אגב, בספרד כבר טענו שאם רק עיתונאים היו משפיעים על הבחירה ווסלי סניידר היה זוכה בפרס ב-2010 ולא ליאו מסי ואילו כריסטיאנו רונאלדו היה מפסיד את הפרס ב-2013 לפרנק ריברי מבאיירן מינכן.

יש לי הרבה ציפייה מהפרס הזה השנה, מעניין לראות אם שחקנים כמו גריזמן וסוארז יקבלו סוף סוף את הבמה שמגיעה להם.

(lolothe2nd) #144

[QUOTE=titi camara;1687504]
איך אפשר לטעון בהחלטיות שגריזמן נתן עונה יותר גדולה מוארדי לדוגמא ? אני חושב שהעונה של וארדי הייתה יותר גדולה מזאת של גרייזמן.[/QUOTE]
ואוהדי מכבי תל אביב חושבים שבכלל זהבי צריך לזכות בכדור הזהב כי הבקיע הרבה שערים חשובים ונתן עונה פנומנלית, גם אם לא זכה בשום דבר והיה בליגה פח

אז עם כל הכבוד לורדי שמשחק בליגה שבירידה מתמדת, איך אפשר להשוות אותו לריזמן ורונאלדו שכל אחד מהם נתן עונה אדירה במושגים אינדיבידואלים והובילו את קבוצותיהם ונבחרותיהם לבמה הכי גדולה שאפשר להגיע

(Sir Ryan) #145

[QUOTE=lolothe2nd;1695579]ואוהדי מכבי תל אביב חושבים שבכלל זהבי צריך לזכות בכדור הזהב כי הבקיע הרבה שערים חשובים ונתן עונה פנומנלית, גם אם לא זכה בשום דבר והיה בליגה פח

אז עם כל הכבוד לורדי שמשחק בליגה שבירידה מתמדת, איך אפשר להשוות אותו לריזמן ורונאלדו שכל אחד מהם נתן עונה אדירה במושגים אינדיבידואלים והובילו את קבוצותיהם ונבחרותיהם לבמה הכי גדולה שאפשר להגיע[/QUOTE]

כן רק בגלל הירידה המתמדת שמות כמו קלופ,פפ,מוריניו,וקונטה נמצאים בליגה הזאת וקבוצות תחתית רוכשות שחקן אחד במחיר של תקציב של 3 קבוצות בליגה הספרדית.

או אולי להבקיע חמישיה מול אספניול באמת יותר מרשים מלהיות יציב במשך עונה שלמה ולהבקיע גם ברגעי קלאץ’?

רונאלדו מבחינתי ענק שני רק למסי אבל השנה האחרונה שלו הייתה די זוועה במובן אישיים ובשתי התארים שהוא זכה הוא לא הרשים בלשון המעטה (למעט ההצגה שהוא נתן מול וולספבורג ברבע גמר האלופות) וכול ה50 שערים שלו נפרסו על כמות משחקים מועטה יחסית.

אם אני הייתי עיתונאי השלוש מועמדים שלי היו ורדי/מחרז,גריזמן,סוארס

(lolothe2nd) #146

[QUOTE=Sir Ryan;1695589]כן רק בגלל הירידה המתמדת שמות כמו קלופ,פפ,מוריניו,וקונטה נמצאים בליגה הזאת וקבוצות תחתית רוכשות שחקן אחד במחיר של תקציב של 3 קבוצות בליגה הספרדית.
[/QUOTE]
כן, אז רשת SKY נתנה הרבה כסף בחוזה החדש, יפה מאוד

(Sir Ryan) #147

לא כי חלוקה שברסה וריאל מקבלות 90% מהכנסות מזכויות השידור באמת תורמת לתחרתיות בליגה…