כדור הזהב 2015 :: ליאו מסי בפעם החמישית!

(dkaro) #108

התואר איננו השחקן הטוב בעולם לשנת 2016, אלא שחקן השנה בעולם לשנת 2016. לדעתי בהחלט יש מקום לוארדי לצד סוארז וגריזמן בשלישייה הסופית.

(Aimarito) #109

סווארז ואורוגוואי נפרדים מהקופה, כשסווארז לא עלה פעם אחת למגרש מתחילת הטורניר בשל פציעה, כך שכנראה התואר לא יהיה של האורוגוואי. הדומיננטיות של בארסה וריאל בכדורגל העולמי, יחד עם היוקרה של מסי ורונאלדו כאייקונים שמשאירה אותם מעל כל שחקן אחר בפלאנטה, משאירה אותם להיות באופן ודאי כהמועמדים היחידים לתואר, כשהסיכויים נוטים לטובת רונאלדו. כרגע לדעתי זה נוטה לטובת רונאלדו, אבל כמו שאמרו, טורנירי הנבחרות יהוו קריטריון חשוב לזכייה.

לגביי גריזמן, גם אם צרפת יקחו את היורו, אני מתקשה לראות סיטואציה בה הוא לוקח את התואר של שחקן השנה. כרגיל, זה ינוע בין מסי ורונאלדו, כשהמקום השלישי יהיה שמור לבן אנוש כלשהו (אולי גריזמן).

(Carvajal) #110

אז אפשר לסגור על זכיה רביעית של רונאלדו בכדור הזהב?

קשה לי להאמין שגרייזמן או סוארס יקחו ממנו את התואר.

Sent from my A0001 using Tapatalk

(moshe34) #111

התחרות השניה היא צמודה.
גרייזמן היה מצטיין הטורניר.
מגיע לו.

(HJKL) #112

בעולם מתוקן הייתי אומר שהוא לא ממש ראוי, לכל היותר אחד מהשליישיה עם סוארז וגרייזמן ושצריך לראות איך כל אחד פותח את העונה כדי להחליט.

בעולם האמיתי בו שחקנים ומאמנים של נבחרות סוג ז׳ מצביעים - כן, אני ב99% אחוז בטוח שהוא זוכה. יהיה מעניין בדיון הזה באזור דצמבר… :lol:

(Carvajal) #113

[QUOTE=HJKL;1687338]בעולם מתוקן הייתי אומר שהוא לא ממש ראוי, לכל היותר אחד מהשליישיה עם סוארז וגרייזמן ושצריך לראות איך כל אחד פותח את העונה כדי להחליט.

בעולם האמיתי בו שחקנים ומאמנים של נבחרות סוג ז׳ מצביעים - כן, אני ב99% אחוז בטוח שהוא זוכה. יהיה מעניין בדיון הזה באזור דצמבר… :lol:[/QUOTE]
ודאי שהוא עשה פחות מגריזמן וסוארס, אבל הפרס הוא גם שיווקי ולא רק על יכולת.

דרך אגב, אני באופן אישי לא הייתי נותן לגרייזמן. אי אפשר לתת לשחקן שהפסיד 2 גמרים + אליפות בישורת האחרונה, גם אם זה לא ממש באשמתו.

סוארס בעיני הראוי ביותר. חתום על דאבל מרשים מאוד(!) של ברצלונה, ולטעמי השחקן הטוב ביותר בברצלונה בשנה וחצי האחרונות, אבל ההעידרות מהקופה + הזכיה של רונאלדו ביורו + הדימוי השלילי בתקשורת לא נותנים לא יותר מדי סיכוי. אולי אפילו נראה את מסי משתחל לשלישיה במקומו.

Sent from my A0001 using Tapatalk

(moshe34) #114

שכחתי לציין שאני בוחר בגרייזמן מגלל יכולת ולא מגלל שיווק ודברים כאלו.
אבל hjkl צודק. כמו שכתבתי פה בהתחלה התואר בדרך לרונאלדו ל.
אבל התואר הזה איבד מהטעם שלו מזמן.

(titi camara) #115

הנה שוב… אוהדי הליגה הספרדית מתווכחים לאיזה שחקן מהליגה הספרדית מגיע לזכות בכדור הזהב…כאילו אין עוד ליגות בעולם.

כדור הזהב צריך לתת באוגוסט ולא בינואר, אי אפשר לשפוט שחקן על פי חצי עונה מהעונה החולפת וחצי עונה מהעונה שתיפתח עוד מעט.

גם בזמנו עוד לפני שכדור הזהב “איבד מהטעם שלו” כוכב הנבחרת שזכתה ביורו או במונדיאל היה זוכה בו, רונאלדו זכה גם ביורו וגם בצ’מפיונס.

(SantiagoBernabeu) #116

גרייזמן השחקן הטוב ביותר בעולם כרגע לטעמי. זה לא סותר את זה שזה לא מגיע לו כי הוא לא זכה באף תואר השנה, לא קבוצתי (ואני א מדבר על טורנירי שקר כלשהם שאין לי מושג אפילו אם אתלטיקו זכתה בהם) ולא אישי.
לסוארז הכי מגיע אבל גם אם הוא היה מבקיע 80 שערים בעונה לא הייתי נותן לו תואר כזה. הוא לא אדם חיובי שיכול לשמש דוגמה ואם יפסלו אותו בעבור כך, אני אבין את ההחלטה בהחלט. אני אעדיף שמי שיקבל את התואר הזה זה מישהו שמסמל עבודה קשה, תשוקה ושאיפה מתמדת למצויינות, מאשר מישהו שנשך שחקנים אחרים לא פעם על המגרש.

ולא שהתואר הזה משנה למישהו או שמישהו יזכור אותו בסוף, חוץ משוסאקו כמובן חח

טיטי, השחקנים הטובים ביותר נמצאים בליגה הספרדית, הספרדיות מגיעות להצלחות הגדולות ביותר באירופה והשחקנים שמגיעים מהליגות בספרד בדרך כלל גם הכוכבים של הנבחרות שלהם והמצטיינים שבהם. למי היית נותן את התואר מהליגה האנגלית? לוארדי או מחרז שאפילו לא שיחקו בליגת האלופות? לדלה עלי? או אולי לוויין רוני? באמת אני שואל.
Sent from my LG-H960 using Tapatalk

(shoogi96) #117

[QUOTE=SantiagoBernabeu;1687373]
לסוארז הכי מגיע אבל גם אם הוא היה מבקיע 80 שערים בעונה לא הייתי נותן לו תואר כזה. הוא לא אדם חיובי שיכול לשמש דוגמה ואם יפסלו אותו בעבור כך, אני אבין את ההחלטה בהחלט. אני אעדיף שמי שיקבל את התואר הזה זה מישהו שמסמל עבודה קשה, תשוקה ושאיפה מתמדת למצויינות, מאשר מישהו שנשך שחקנים אחרים לא פעם על המגרש.
Sent from my LG-H960 using Tapatalk[/QUOTE]

לא נתפסת אליך אישית, זו דעה שרווחת בהרבה מקומות וקשה לי מאד לקבל אותה.
קודם כל- סוארז נשך, בעברו. הוא כבר סוגר שנה שנייה בברצלונה בלי שום תקרית דומה. ברור שזו לא ערובה לכך שהוא לא יעשה את זה בעתיד, אבל קשה מאד להתעסק ב"אם" ונכון לעכשיו- הוא מוכיח, בעיקר לעצמו, שאפשר גם אחרת. וחשוב להבין שככל הנראה מדובר בבעיה פסיכולוגית. בן אדם לא הולך סתם ונושך אנשים. זה לא הופך את זה לבסדר, אבל זה גם לא משהו שצריך להזכיר כל פעם שהוא מועמד לזכות בפרס בגלל יכולת ספורטיבית טובה מאד.

דבר שני, פרס כדור הזהב ניתן, או יותר נכון אמור להינתן, על איזשהו מכלול של יכולת ספורטיבית והתעלות אישית וזכייה בתארים- אישיים ו/או קבוצתיים. כמו שכולנו יודעים, אין ממש מתכון להגיע לפרס הזה כי בשנים האחרונות הוא מונע בעיקר ע"י פוליטיקות שמאחורי הקלעים, אבל בעולם אוטופי זה מה שאמור לקרות. בהינתן שסוארז לא עשה פעולה שאינה ספורטיבית בעונה החולפת (וגם לא בזו שלפניה)- למה צריך להכניס את זה לתוך המשוואה? סוארז ריצה את העונש שלו כשהוא ישב 4 חודשים בחוץ. סתם דוגמא- אם עבריין יצא מהכלא ונהייה במאי סרטים מצליח שביים סרט מדהים לכל הדעות. אתה חושב שמישהו יימנע מלתת לו את האוסקר כי הוא פעם שדד מכולת? כי הוא פעם השתתף בתגרה? לא נראה לי. אגב, מבחינה תקשורתית- זה רק עושה את הסיפור יותר מוצלח.

דבר שלישי, לכל שחקן כמעט יש כתם כזה או אחר בקריירה שלו, שוב- השאלה היא כמה את מנפנף בזה והאם אתה עושה זאת במידה אובייקטיבית. לדעתי לנשוך זה בהחלט לא ספורטיבי וזה חמור מאד. אבל על הדרך, גם לבעוט במיקרופונים של עיתונאים זה לא לעניין. אז נכון סוארז עשה פעולה לא ספורטיבית [B]על הדשא[/B] ורונאלדו [B]מחוצה[/B] [B]לו[/B], אבל מצד שני כריסטיאנו שחקן הרבה יותר מוערץ ברחבי העולם מאשר לואיס סוארז, ומקרה כזה בהחלט לא מהווה דוגמא בעיניי למיליוני ילדים שמעריצים אותך ברחבי העולם. שלא תבין- אני ממש לא משווה בין המקרים מבחינת המהות וברור שנשיכה זה חמור פי כמה מתקרית המיקרופונים, מה שאני רוצה להגיד- שלא זה ולא זה רלוונטיים לדיון על זהות הזוכה בכדור הזהב.

דבר רביעי, מדבריך משתמע שסוארז לא סמל לעבודה קשה. לא סמל לתשוקה (באמת?) או שאיפה מתמדת למצוינות. קטונתי, באמת, אבל סוארז הוא אחד השחקנים, אם לא ה-שחקן, שהדבר שהמאפיין אותו יותר מכל זה תשוקה למשחק הזה שנקרא כדורגל. הבן אדם יילחם בשיניים (כן- תרתי משמע!!!) ואתה יודע שאתה לא תקבל ממנו פחות מ-100% בין אם מדובר בריאל מדריד ובין אם מדובר בחטאפה. אז נכון הוא לא תלית שכולה תכלת- אבל מי לעזאזל כן? לגבי האדם חיובי, לא מכירה אותו אישית, לצערי, אבל לפי מה שקולגות שלו מספרים עליו ולפי ההתנהלות שלו ממה שאפשר לראות מבחוץ בברצלונה, נראה שהוא אחד השחקנים הכי אהובים במקומות בהם הוא שיחק. ולבטח- מודל לחיקוי והערצה.

(SantiagoBernabeu) #118

רוב העולם, אלו שלא חובבי הליגה הספרדית או ברצלונה, זוכר את לואיס סוארז בעיקר בגלל תקריות (שים לב -לא תקרית, תקריות) הנשיכה, עצירת הכדור שלו עם היד וכן הלאה. זו האסוסיאציה שיש מהשחקן הזה, והבדיחות החוזרות והנשנות על כך רק מוכיחות את זה.

אתה לא יכול לתת לבנאדם פרס על יכולת ספורטיבית כשהאישיות שלו לא ספורטיבית ובעייתית. בטח לא כשהוא אמור להיות סמל ודמות לחיקוי עבור ילדים. אם הוא השתנה ומה הוא היום זה פחות קריטי, יותר משנה מה הבנאדם מייצג.
עולם הסרטים הוא לא עולם ספורטיבי. והוא גם עולם שלא מעניין אותי ולכן אני לא יכול לענות לך על זה. מה שבטוח, עולם הסרטים לא מתיימר להיות ספורטיבי וחינוכי.

לכל שחקן יש כתם כזה או אחר אבל השאלה היא מה הדבר שהכי מייצג אותו, לאו דווקא אצל האוהדים של הקבוצה שבה הוא משחק או אצל חובבי כדורגל מושבעים. כשאתה אומר רונאלדו הדבר הראשון שעולה לך בראש זה תקרית המקרופון? למרות שאני מגדיר את זה כאחד מהרגעים השחורים בקריירה ה’תקשורתית’ שלו, זה היה מקרה שנשכח תוך כמה שעות גם באתרי הרכילות. זה היה עניין אישי ונקודתי עם כתב מסוים שפרסם דברים על הבן שלו וככה זה נגמר.

גם לגבי הקטע הרביעי התשובה שלי למעשה זהה. סוארז בעבור הצופים הלא אדוקים זכור בעיקר בגלל הרגעים הלא ספורטיביים שלו, ולכן אסור להעלות אותו על נס. הוא לא דוגמא, הוא לא דמות ראויה. הייתי אומר אותו דבר על פפה ובנזמה אגב. את פפה אני ממש אוהב, היו לו כמה שנים שבהם הוא נמנע מלעשות שטויות, אבל גם אם הוא לא היה חוזר לזה לא הייתי נותן לו פרס שיכתיר אותו למשהו. הערך העליון של ספורט הוא הגינות, וכשהגינות לא קיימת אז הספורט מאבד את הערך שלו.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

(shoogi96) #119

ייצוג זה תפיסה סובייקטיבית של הפרט, אתה לא יכול להתייחס אליו מהיסוד כעובדה מוגמרת כי זה לא נכון. בני אדם הם מורכבים ולרוב לא מייצגים משהו אחד בלבד. העולם היה מאד משעמם אם כולנו היינו תמימי דעים לגבי מיהו השחקן הכי טוב בהיסטוריה, מי ראש הממשלה שצריך להיבחר בקדנציה הבאה וכו’.

בעיניך סוארז יכול לייצג חוסר ספורטיביות או חוסר הגינות ועבורי הוא יכול להיות ייצוג של תשוקה אינסופית לכדורגל. בעיניך כריסטיאנו יכול להיות סמל לעבודה קשה ובלתי מתפשרת ובעיניי הוא יכול להיות סמל לשחצנות ויהירות. ניימאר יכול להיתפס אצל חלק מהאנשים כילד יוטיוב שהתהילה עלתה לו לראש, ואצל חלק כאומן עם הכדור. אפשר להמשיך ככה כל היום ואני בכוונה מקצינה שתי קצוות, זה הרבה יותר מורכב משחור או לבן ויש הרבה שטח אפור באמצע כי יש אינספור דעות. בגלל זה שכשמדברים על אנשים מפורסמים, לא משנה כרגע מאיזה תחום, בגלל שהם נבחנים בזכוכית מגדלת כמעט 24/7- גם בתחום העבודה שלהם וגם מחוצה לו, זה הרבה יותר בעייתי.

להגדיר את האישיות של סוארז כבעייתית זו אמירה מאד מפוצצת ויומרנית בעיניי. גם האישיות של מארדונה היא SO CALLED “בעייתית” ועדיין הבן אדם במעמד של אל קדוש עבור הרבה אנשים. החוצפה שלו היא חלק בלתי נפרד מהאישיות שלו- חלק סוגדים לזה וחלק סולדים מזה. יותר מזה- מדובר בשחקן שהוא סמל לחיקוי והערצה עבור לא מעט שחקנים שמשחקים היום כדורגל. איך תסביר את זה? גם האישיות של רונאלדו יכולה להיתפס אצל חלק מהאנשים כ"בעייתית" לכאורה כי הרבה פעמים הוא מתנהג בשחצן ונראה שהוא שם את עצמו לפני הקבוצה כשמדובר במשחק קבוצתי.

לגבי “הדבר שהכי מייצג אותו”- שוב, סובייקטיבי לגמרי. אני יכולה להגיד לך שלא אני ולא אתה אובייקטיביים לגמרי. אתה אוהד ריאל מדריד, אני אוהדת ברצלונה. כבר מדד בעייתי כשדנים בלואיס סוארז מול כריסטיאנו רונאלדו. אנחנו יכולים לשאוף לאובייקטיביות, היא בחיים לא תהייה ב-100% נקייה. אז האסוסיאציות שלך משחקנים שמשחקים עבור הקבוצה שלך יכולות להיות חיוביות בעיקר בעוד אני אחשוב עליהם דברים קצת אחרים- ולהפך. חלק מיריבות ספורטיבית בריאה. אנשים שלא מתעניינים בספורט ונאמר מכירים את השמות הפופולאריים יותר לרוב ניזונים מהסביבה שקרובה אליהם ומהתקשורת. והתקשורת אוהבת להקצין כל דבר. בגלל זה רונאלדו הוא האתלט השחצן שמאוהב בעצמו, סוארז הוא נשכן סדרתי ומסי הוא מינימום מנהל מאפייה של העלמת מיסים. אנשים שלא מעורבים בדבר בטח לא יכולים להסתכל על התמונה השלמה כי הם אוכלים דימויים דרמטיים לארוחת בוקר ואומרים עליהם “אמן”.

בסוף, היו המון שחקנים בהיסטוריה עם “כתם” כזה או אחר ורובם לא ירדו מנכסיהם בגלל אותו כתם. אצל סוארז זה הנשיכות, אצל מארדונה זה הסמים ואצל אנרי זה השער עם היד. מישהו חושב שאנרי לא אחד החלוצים הכי טובים ששיחקו בתקופתו? שמארדונה הוא לא אחד משלושת השחקנים הטובים בהיסטוריה? שסוארז הוא לא מפלצת כדורגל מטורפת? אני חושבת שכל אחד מהשחקנים האלה, ועוד רבים כמו מסי, רונאלדו, זלאטן וכו’- מהווים דוגמא ומודל לחיקוי למיליוני אנשים ברחבי העולם- גם בגלל מה שהם עושים על המגרש אבל גם בהתנהלות שלהם מחוץ למגרש. אף אחד מהם הוא לא צדיק, רחוק מאד מכך, אבל כולם ראויים להערכה על היכולת הספורטיבית העילאית שלהם וצריך לדעת לעשות את ההפרדה. בטח כשמדובר בתקריות מהעבר והן לא רלוונטיות בשום צורה להווה.

(t-rix) #120

סנטיאגו, הפרס הוא על שנת 2016.
מתי סוארז עשה מעשה לא ספורטיבי כזה שמציב אותו כלא דוגמה בשנה אחרונה?
יודע מה שנתיים אחרונות. אולי אני עם זיכרון קצר אבל באמת לא עולה לי בראש.

לרונאלדו הייתה שנה בינונית מינוס בליגה, סבירה באלופות, וחלשה ביורו.
בשתי הזכיות הייתה לו השפעה קטנה על המגרש ובכלל לא היה השחקן הטוב ביותר של כל אחת משתי הקבוצות ששיחק בהן וזכה.

זה צמוד לדעתי בין גריזמן לסוארז, שלישי זה צמוד בן זלאטן רונאלדו ומסי. לכל אחד יש ייתרון אחר. זלאטן הביא הכי הרבה נק’ אבל נכשל באלופות וביורו. מסי נכשל באלופות ובקופה למרות שהיה טוב, ובליגה היו טובים ממנו בקבוצה. לרונאלדו כבר כתבנו.

בקיצור, חייבים להמציא שיטת ניקוד לדבר הזה. הבחירה כל כך סובייקטיבית שזה אפילו לא ספורטיבי.

(SantiagoBernabeu) #121

ככל שאת מכירה אדם יותר כך יש דברים רבים יותר שאת יכולה לומר עליו. וזו בעצם התפיסה. את יכולה לספר יותר על מסי או סוארז מאשר על נוייר למשל, שכל מה שאוהד ספורט ממוצע יגדיר אותו כ’בעל ביטחון עצמי’. את יכולה לספר על ידיד או חברה קרובה הרבה יותר מאשר על מישהו או מישהי רחוקה שאותם תגדירי בתכונה אחת או שניים.
בשבילך, כאוהדת ברצלונה, סוארז מייצג את כל מה שאת מכירה ממנו בברצלונה. בשביל הצופה הממוצע, תקרית הנשיכה מאפילה על הכל. כמו למשל במקרה טרי, שהיה שחקן גדול ומפורסם יותר, אבל כל מה שזוכרים לו זה את אותה תקרית מביכה. או שאיברהימוביץ’ מקוטלג כשחצן ויהיר וכן הלאה. דוגמאות לא חסרות. אםשר להביא דוגמאות מחוץ לעולם הספורט, כמו מהפוליטיקה (ביבי שקרן, ציפי לבני לא יציבה) ומתחומים אחרים.
אז עניין של ייצוג זה לא עניין סובייקטיבי. יתרה מכך, יש חברות יחסי ציבור שזהו עיקר תפקידם, לעצב את הסטיגמה הראשונית של האדם.

מה אני או את חושבים על שחקני הקבוצה היריבה פחות אקטואלי. בוודאי שאת לא תאהבי את רונאלדו, כי גם אם הוא היה טלית שכולה תכלת לא בטוח שהיית מתה עליו. כמו שאני מניח לא ממש אהבת את ראול. זה בסדר גמור והגיוני. השאלה מה את חושבת על שחקנים מחוץ לליגה הספרדית, נראה לי שנסכים על רובם מה הם מייצגים. שחקנים כמו מאלדיני וטוטי נסכים שייצגו נאמנות, על מארדונה נסכים שהוא מייצג שחצנוץ חוסר אחריות ודוגמה אישית קלוקלת, וכן הלאה.

הזכרת בעצמך את מראדונה, האם את חושבת שמגיע לו המעמד של אל? האם את חושבת שמגיע לו להיות דוגמה ושילדים יסתכלו עליו ויגידו כזה היינו רוצים להיות? אם כן, זה נוגד בניגוד גמור את ההגדרה ספורט. זה שהבנאדם בעייתי זה לא חיובי ולא בגלל זה סוגדים לו, סוגדים לו בגלל העבר הספורטיבי שלו. לולא היה כל כך טוב ומביא השיגים שלא שוחזרו מאז, הוא לא היה נערץ כמו שהוא היה היום.

בקיצור, אוהדי ברצלונה לא יסכימו איתי מסיבות מובנות. לטעמי זה כתם גדול מדיי, כזה שמאפיל על יכולת מקצועית. מי שזוכה בכדור הזהב אמור להיות אדם ספורטיבי, חיובי, ולא חסר דמויות גם מבארסה כאלו. מסי, אינייסטה, או למשל צ’אבי ופויול דמויות מצויינות להעניק להם פרס כזה. גם עם ניימאר למשל אין לי שום בעיה, להיפך. אבל שחקנים כמו סוארז, בוסקטס, דני אלבס, פפה, בנזמה, איקארדי, טרי וכן הלאה, בשום פנים ואופן.

רביע, מה שאני אומר זה שהיכולת הספורטיבית לא רלוונטית כל עוד שהדמות לא חיובית בעיניי. וזה לא משנה אם הדמות נוצרה ב2016 או לפני. ילדים יסתכלו על הזוכה ויגידו כזה אנחנו רוצים להיות, ואני אישית, לא הייתי רוצה שהילד שלי יגיד אני הייתי רוצה להיות כמו סוארז. הייתי מעדיף שהוא יגיד אני רוצה להיות גריזמן, להיות רונאלדו, מסי, ניימאר, וואטאבר.

ואני בכלל לא נכנס לכמה טוב היה רונאלדו ואם מגיע לו הפרס או לא. הייתי יכול לומר לך שיש לו 16 שערים ו4 בישלוים באלופות, הוא החתום הבלעדי על כך שבכלל המשכנו לחצי הגמר. או שביורו הוא חתום על העליה בכלל משלב הבתים והעליה לגמר. הייתי יכול לומר שלמרות הכל יש לו יותר מחמישים שערים העונה. זו לא הנקודה. שלא יזכה, זה לא מעניין. הנקודה היא אם שחקנים עם סטיגמה שלילית יכולים לזכות שפרס יחצני כזה. לטעמי לא, מהסיבות שפירטתי למעלה.

(מגן ימני) #122

עצירת הכדור עם היד של סוארז היא מופת לספורטיביות. אם הוא היה משחק בקבוצה עם משכורת והוא היה נמנע לעשות את זה, הוא היה מועל בתפקידו.

(moshe34) #123

אני לא יכנס איתך לויכוח על סוארז. אוריה יכול לייצג אותו יותר טוב ממני ולכתוב הרבה יותר יפה למה אתה עושה לו עוול.
אבל ממש חורה לי שאתה מכניס לרשימה את אלבס (אני לא המעריץ הכי גדול שלו ) ובוסקטס לפסולים לקבלת פרס.
מה הם עשו רע?
אלבס מחוץ למגרש הוא אחד השחקנים שהכי הרבה תורמים לקהילה (רק בקיץ הוא מימן טיפול רפואי לילדים חולי סרטן במדינה דרום אמרקאית )
ובוסי? למה מגלל שלפני כמה שנים הוא התחזה במשחק נגד אינטר? באמת? מגלל זה הוא לא ראוי? הוא השחקן הראשון שעשה את זה?
מבחינתי גם טרי יכול לקבל. קאנטונה כמעט רצח אוהד ביציע וגיגס נאף עם אשתו של אחיו ושתיהם גיבורים.
העיקר שמוצאים שעיר לעזאזל.

(המהנדס_8) #124

מוס, טענתו היא שזה לא חשוב מה אתה יודע על בוסקטס/אלבס אלא מה התפיסה של האוהד הממוצע לגביהם. ולטענתו, אלבס/בוקסטס נתפסים בעיני האוהד הממוצע כשחקנים לא ספורטיביים.
האם זאת אכן תפיסתו של האוהד הממוצע והאם הגישה של סנטיאגו בכלל נכונה זה שאלות נפרדות

(moshe34) #125

לפי התפיסה הזו רוב השחקנים לא ראוים.

(SantiagoBernabeu) #126

אפשר להתווכח לגבי זה, אני לא טוען שזו הדרך היחידה להסתכל על הדברים. למעשה אין פה צודק וטועה, זה יותר עניין של דיעה. שימו לב לדברים שאמרתי:

הדגשתי שמדובר בדיעה אישית שלי ולא אמרתי שבסוארז אין שום דבר חוץ מזה. גם לא אמרתי שלא מגיע לו לחלוטין (ההיפך…) אלא אמרתי שאם לא יתנו לו בגלל זה אני אבין את ההחלטה.
אני לא חושב שמדובר בעוול. בכל זאת, הבנאדם הכתים את עצמו, וזה לא שהתקשורת הכתימה אותו, כמו שהכתימה שחקנים אחרים בלי באמת סיבות ברורות…

אולי לגבי בוסקטס ואלבס הגזמתי טיפה אבל הנקודה היא אחרת, כמו שהמהנדס אמר… למעשה לגבי אלבס באמת לא הייתי אובייקטיבי ואני לא חושב שיש לו שם כזה רע. אבל שוב זו לא הנקודה…

(moshe34) #127

יש סוארז על המגרש ויש את סוארז מחוץ למגרש ואני בוחר דוגמה קטנה:

//youtu.be/r8JAj2pSqoA

//youtu.be/1kJXPbLqemk

אתה תזכור לו את הנשיכות הילד שם יזכור לו דברים אחרים…
אז בוא תספר לי עוד על תדמית וסוארז ילד הרע…