כדור הזהב 2015 :: ליאו מסי בפעם החמישית!

(LIOROM12) #88

סליחה על האנלוגיה, אבל התחרות הזאת היא בדיוק כמו תחרות מלכת היופי. לא בוחרים את הכדורגלן הטוב ביותר/הבחורה היפה ביותר, אלא משקללים כל מיני פרמטרים לא רלוונטים שגורמים לפרס הזה להיראות מגוחך לעיתים קרובות. אני באמת מתקשה להבין למה אתם מתאמצים להביא כאן סיבות כאלה ואחרות לזכייה של כדורגלן מסוים כשלכולנו ידוע שבסופו של דבר הפרס הזה כנראה לא ילך לשחקן שבאמת הציג את הכדורגל הטוב ביותר בשנת 2016.

(Uriah) #89

אני חושב שאתה טועה לגמרי בנוגע לכבוד לקולגות. האם יצא לך לעקוב אחר דבריו של קיאליני בעקבות אותו סיפור נשיכה? עד כמה שאני יודע הוא לא מטריל באופן עקבי כמו פיקה וכל מה שהוא עשה לאספניול הגיע להם.

ישנה מגפה תרבותית במערב והיא נקראת רגישות יתר, כדורגל זה משחק של אמוציות ולפעמים בלהט הרגע עוברים את הגבול. בעיני זו תפיסה מעוותת שכן הזוית המוסרית מתמקדת בשלילה (אל תתפרע) במקום בחיוב (שחק עם כל הלב). כשיהיה לי ילד אני אראה לו סרטונים של סוארס ביוטיוב ואלמד אותו מה היא מחויבות עמוקה וכנה, למועדון שלך לחולצה אותה אתה לובש ולאוהדים ששילמו כרטיס על מנת לצפות בך ולהריע לך.

סוארס הביע יותר תשוקה מכל שאר הסגל שלנו גם יחד ואת הדאבל הזה אנחנו חייבים קודם כל לו. בעיני הוא ראוי מקצועית, אבל מנטלית הוא ראוי אפילו עוד יותר לפרס.

(moshe34) #90

אליאור בקטע חברי אני כותב את זה:
אני מוכן לאתגר שלך.
בוא נוריד את השערים של שתי השחקנים מול קבוצות קטנות את השערים בגביע המלך ונשאיר רק את השערים מול הקבוצות החזקות.
(ונוריד את הפנדל של רונאלדו בגמר כן?)עדיין לפי כל סטטסטיקה ובדיקה אפשרית לסוארז יגיע יותר. (גם ממסי)
דרך אגב סוארז חטא ושילם מחיר כבד על הפשע שלו. לעומתו רונאלדו מתאגרף חופשי שנתיים שלמות בליגה הספרדית ואפילו צהוב לא חוטף על זה…
אבל הסר דאגה מליבך ידידי כמו שלירומ כתב מעליי הפרס לא יוענק לסוארז אלא קרוב לודאי לרונאלדו.
לא מגלל שמגיע לו, לא מגלל שהוא יהיה הכי טוב.
אלא מגלל שהפרס הלא רלונטי לכלום, הזה מקבל השחקן שיש לו את הסוכן הכי טוב את מערכת יחסי ציבור הכי גדולה ומערכת של שטיפת מח שמעותת כל שיקול הגיוני.
ובנוסף פיפא תסכים להכניס עזר טכנלוגי לשופטים לפני שתיתן לסוארז את כדור הזהב
אם לא תהיה הפתעה ביורו או בקופה (זכיה של מועמד כמו גריזמן ביורו יכולה לתרום לו) רונאלדו בדרך הבטוחה לזכיה.
אני אישית לא יתנגד דרך אגב שרונאלדו יקח, בפעם האחרונה שהוא זכה בזה זה עלה לו לראש וזכינו בטרבל…
אבל השחקן שהכי מגיע לו[B] כרגע[/B] זה סוארז.
דרך אגב בשום קנה מידה הגיוני זכיה באלופות לא שווה יותר מזכייה בדאבל (אליפות וגביע). חוץ מראשו של רונאלדו בה זכייה באלופות שווה יותר מטרבל…
אבל בעולם האמיתי לא. זכיה בדאבל ובמיוחד באליפות זה התואר הכי חשוב ידידי.

(Michael Scofield) #91

קיבלתי.
אשתדל להסתכל על דברים אחרת למרות הדעה הדי מוצקה שלי.
ולא, לא יצא לי לראות את דבריו של קיילני.

(Michael Scofield) #92

[RIGHT]אליאור בקטע חברי אני כותב את זה:
אני מוכן לאתגר שלך.
בוא נוריד את השערים של שתי השחקנים מול קבוצות קטנות את השערים בגביע המלך ונשאיר רק את השערים מול הקבוצות החזקות.[/RIGHT]

בכוונה כתבתי טיימינג וכמות כי הכדורגל הוא מורכב מאוד.
כריסטיאנו שיחק עם חבריו לטריו מעט מאוד השנה, וזה כמובן פגע בו גם במשחקים שהם לא היו וגם במשחקים שהם כבר כן חזרו בגלל היעדר מומנטום.
מסכים שסוארז היה יותר מרשים, לא מסכים שזה בפער שפוסל לגמרי את הזכייה הלגיטימית של כריסטיאנו אם וכאשר.
פשוט ברגע שמישהו שאוהד את בארסה מחליט להוריד מהערך של זכייה בליגת האלופות אין לי שום בעיה עקרונית להוריד מזכייה בגביע שהושגה ללא השתתפות של ריאל ואז זה משאיר את העונה של בארסה קצת פחות מרשימה.
רונאלדו לא בחר את המתמודדות מולו, וכך גם בארסה וסוארז. מבחינתי קבוצות שמגיעות לרבע ולחצי הן ראויות (הסיטי העיפה את פאריז שכולם אוהבים להלל) צריך לכבד את הדרך של שתי הקבוצות ושני השחקנים. לשניהם מגיע נכון לעכשיו, עם יתרון לסוארז.

(moshe34) #93

דרך אגב בייל בישל וגם הכניס פנדל בגמר למה הוא מועמד פחות ראוי מרונאלדו?
והיה לו חלק לא קטן בשיפור של ריאל בחלק השני של העונה.
אז למה הוא לא מועמד ראוי?
אני גם חושב שלמסי לא מגיע לזכות. ומסי היה לו עונה יותר טובה.

(Michael Scofield) #94

לא זכור לי שיש תארים על שיפור.
בייל לא שיחק המון משחקים ולא היה דומיננטי כמו רונאלדו. אני מאמין שהזמן שלו עוד יבוא אם הוא הוא לא ייפצע.

(Uriah) #95

תודה אליאור, אתה יודע שאני לא כותב סתם. קיאליני לקח את העניין בחוש הומור בהתחלה (זו תמונה מהטורניר עצמו) והתבטא מספר פעמים נגד העונש של לואיסיטו ונגד ההד התקשורתי, כמו כן הוא פירסם בטוויטר שלו ש"הכל נשכח". ישנן גם עדויות להתפייטות יפה (“הנשיכה היתה כמו נשיקה מהחברה שלי”) אבל לא מצאתי מקורות מספיק אמינים שיאוששו זאת.

אני לא מנסה להקטין את ריאל ואני לא חושב באופן כללי שזה דבר יפה לעשות לקבוצות יריבות, אני פשוט חושב שלוקה מודריץ’ הוא השחקן הכי חשוב שלכם ואפילו בהפרש משמעותי. אולי אני אחשד כאן כאנטי-מדרידיסטה אבל באמת שלטעמי הקמפיין של גריזמן בליגת האלופות (למרות ההחמצה בגמר) היה הרבה יותר מרשים מזה של רונאלדו, במיוחד שבוחנים את ניצול המצבים של הצרפתי ואת היריבות מולן הוא הבקיע (אין מה לעשות - זה גם פרמטר אובייקטיבי לחלוטין).

בכלל הגביע הזה שייך לא מעט לקרבחאל (בישל לבייל את השער מול סיטי ובכלליות אחד משחקני הכדורגל הטובים בעולם), פפה ואפילו לבייל. הבחירה האוטומטית ברונאלדו באמת מאוד מוטה בעיני.

(Michael Scofield) #96

אני גם חושב שמודריץ’ היה טוב יותר ממנו השנה (השחקן הכי אהוב עליי בריאל) אבל אף אחד לא ייתן לו את התואר הזה.
כנ"ל לגבי בייל קרבאחל (מדהים) פפה (עכשיו אני מבין למה אתה מתכוון עם סוארז) ואחרים, כולל נבאס.
זה תואר שבאופן מסורתי הולך לשחקני התקפה אגב.
אני גם חושב שגריזמן באלופות נתן קמפיין טוב יותר ומרשים יותר בטח לאור השערים מול 2 הקבוצות מהשלישיה הראשונה ביבשת. גם בליגה הוא היה מעולה. אבל במצטבר הוא כבש הרבה פחות ובסופו של דבר לא זכה בכלום נכון לעכשיו. יהיה מוזר להעניק לו את התואר הזה אם צרפת לא תזכה בכלום.

אהבתי את הדברים של קיילני. תודה!

(dkaro) #97

באופן חריג, אני לא מסכים עם אוריה. אני חושב שדווקא בגלל שרונאלדו הוא רונאלדו הוא לא מקבל את ההערכה שהוא ראוי לה, כי במקום להשוות אותו לשחקנים אחרים הוא מושווה לעצמו, ומכאן הביקורת. הוא כמובן כמו שכתבתי לא ראוי (בינתיים) לכדור הזהב העונה, אבל אין לי ספק שאם כל שחקן אחר היה נותן עונה כמו שלו העונה בריאל מדריד אף אחד לא היה אומר שלקרבחאל - ואני בספק שאפילו למודריץ’ - יש חלק יותר גדול באלופות מאשר לו.

(Uriah) #98

אולי לא התנסחתי באופן בהיר מספיק, אבל אני לא חושב שלקרבחאל יש חלק גדול יותר בקמפיין בליגת האלופות. למודריץ’? בהחלט כן.

(אסף-בארסה) #99

מסכים עם דוד שרונאלדו נשפט יותר בחומרה על כך שהוא רונאלדו ומושווה לעצמו, אבל זה ככה לטוב ולרע. תסכים איתי שהאוננות ההזויה על הפנדל בגמר היא אך ורק בגלל שהוא רונאלדו וכי יש לו ריבועים בבטן. קרבאחל לא היה מקבל פסטיבל כזה.

צריך פשוט לומר את האמת, רונאלדו ממש לא היה השחקן הכי טוב באירופה השנה. למה לסבך? זה שריאל מדריד זכתה בליגת האלופות זה מצוין עבורה, את הפרס שלה היא קיבלה. זה לא אומר שרונאלדו שבעיני נתן את העונה הכי חלשה שלו מאז הגיע לריאל מדריד ראוי לכדור הזהב.

רונאלדו מלבד השלושער נגד וולפסבורג (וולפסבורג כן? קבוצת החוץ הגרועה בגרמניה) לא נתן אף משחק טוב במשחק גדול או קשה מדי עבור ריאל. עם כל הכבוד לזה שהוא מלך השערים של ליגת האלופות (או הליגה האירופית בפועל: 16 נגד מאלמו, שאחטר, רומא ו-וולפסבורג. 0 מול פריז, סיטי ואתלטיקו), פשוט לא התעלה על עצמו השנה כמו גריזמן וסוארז.

יותר מזה, אני חושב שהשנה הוא גם לא היה השחקן הטוב בריאל מדריד ואני זוכר דיבורים רבים בפורום של מדריד עצמה על כך שבנזמה העונה חשוב ממנו, לא מדבר בכלל על שחקני הגנה והתקפה.

רונאלדו הוא ללא ספק אחד משני הכדורגלנים הכי גדולים בעשור האחרון (לפחות), אבל לתת לו אוטומטית את הפרס בגלל השם שלו וכי הקבוצה שלו זכתה בצ׳מפיונס זה פשוט לא הוגן ומזלזל במקום באמת לנתח את העונה שלו. אם הוא יזכה זה יהיה רק בגלל השם הפופולרי שלו (שוב, כל עוד לא ייתן יורו חריג וחצי עונה כמו רונאלדו הישן), בדיוק כמו שדני אלבס ודויד לואיז בצורה מביכה למדי היו באופן כמעט עקבי בנבחרת השנה של פיפ״א גם אחרי עונות נוראיות שלהם.

(Bob Sacamano) #100

רק אם רונאלדו או מסי יתנו יורו או קופה גדול\ה + חצי עונה טובה הזכייה של אחד מהם על פני סוארס תהיה מוצדקת. אחרת פשוט גניבה. הבן אדם סחב את ברסה לאליפות וגביע והמשיך לתפקד כמעט לבד בזמן שהקבוצה הייתה במשבר ובדרך לאבד אליפות.

(Artur Kopit) #101

[QUOTE=אסף-בארסה;1682312]מסכים עם דוד שרונאלדו נשפט יותר בחומרה על כך שהוא רונאלדו ומושווה לעצמו, אבל זה ככה לטוב ולרע. תסכים איתי שהאוננות ההזויה על הפנדל בגמר היא אך ורק בגלל שהוא רונאלדו וכי יש לו ריבועים בבטן. קרבאחל לא היה מקבל פסטיבל כזה.

צריך פשוט לומר את האמת, רונאלדו ממש לא היה השחקן הכי טוב באירופה השנה. למה לסבך? זה שריאל מדריד זכתה בליגת האלופות זה מצוין עבורה, את הפרס שלה היא קיבלה. זה לא אומר שרונאלדו שבעיני נתן את העונה הכי חלשה שלו מאז הגיע לריאל מדריד ראוי לכדור הזהב.

רונאלדו מלבד השלושער נגד וולפסבורג (וולפסבורג כן? קבוצת החוץ הגרועה בגרמניה) לא נתן אף משחק טוב במשחק גדול או קשה מדי עבור ריאל. עם כל הכבוד לזה שהוא מלך השערים של ליגת האלופות (או הליגה האירופית בפועל: 16 נגד מאלמו, שאחטר, רומא ו-וולפסבורג. 0 מול פריז, סיטי ואתלטיקו), פשוט לא התעלה על עצמו השנה כמו גריזמן וסוארז.

יותר מזה, אני חושב שהשנה הוא גם לא היה השחקן הטוב בריאל מדריד ואני זוכר דיבורים רבים בפורום של מדריד עצמה על כך שבנזמה העונה חשוב ממנו, לא מדבר בכלל על שחקני הגנה והתקפה.

רונאלדו הוא ללא ספק אחד משני הכדורגלנים הכי גדולים בעשור האחרון (לפחות), אבל לתת לו אוטומטית את הפרס בגלל השם שלו וכי הקבוצה שלו זכתה בצ׳מפיונס זה פשוט לא הוגן ומזלזל במקום באמת לנתח את העונה שלו. אם הוא יזכה זה יהיה רק בגלל השם הפופולרי שלו (שוב, כל עוד לא ייתן יורו חריג וחצי עונה כמו רונאלדו הישן), בדיוק כמו שדני אלבס ודויד לואיז בצורה מביכה למדי היו באופן כמעט עקבי בנבחרת השנה של פיפ״א גם אחרי עונות נוראיות שלהם.[/QUOTE]
זכייה של מסי/רונאלדו בשנים האחרונות הן רק בגלל הפופולאריות אפילו שהיה מספיק פעמים שהגיע לשחקן אחר. רונאלדו ב2014 מסי ב2010. ואני מתעלם מהמונדיאל האחרון ששם זה היה הכי מודגש.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

(אסף-בארסה) #102

לרונאלדו ב-2014 הגיע בענק, בטח לא היה אף שחקן אחר שהגיע לו יותר ממנו, אולי רק סוארז אחרי העונה המטורפת בליברפול אבל הנשיכה וההשעייה לא השאירה ברירה.

מסי ב-2010 היה השחקן הכי טוב באירופה באופן ברור. אפשר היה לתת את הפרס לצ׳אבי או סניידר והייתי גם בסדר עם זה אבל זו הייתה זכייה ראויה מאוד בעיני, בדיוק כמו שלרונאלדו הגיע יותר מריברי לדעתי ב-2013 למרות שהצרפתי זכה בטראבל.

(Mendieta) #103

היו זכיות לא מוצדקות בכדור הזהב, הבעיה היא שאין באמת מתחרים, וגם אם יש (ריברי, סניידר) מגמדים אותם. אם אני מוציא את רונלדו (פחחחח) ומסי (גם האמת פחחח) מהמשוואה, לגריזמן הכי מגיע. גם יותר מסוארז.

(titi camara) #104

האם לדעתכם אין כדורגל מחוץ לספרד ? למה גרייזמן ולא ורדי ? או מחרז ? או קאנטה הנפלא ? ואלה רק מלסטר שעשתה היסטוריה…

(Shusaku) #105

לסטר קבוצה נחמדה. אבל השחקנים שלה לא קרובים ללהיות הכי טובים בעולם. הליגה האנגלית מאוד חלשה ולראיה לסטר היא הקבוצה השנייה מהסוף במספר הנקודות לאלופה מאז הקמת הפרמייר ליג. כמובן שיש עוד חצי עונה שאמורה להשפיע על התואר, ואף אחד פה לא בונה על מקום ראשון של לסטר בבית שלה באלופות. זכיה של אנגליה ביורו + חצי עונה טובה של השועלים ולא הייתי פוסל את מה שאתה אומר, אבל זה לא יקרה.

(chelsea777) #106

[QUOTE=Shusaku;1682551]לסטר קבוצה נחמדה. אבל השחקנים שלה לא קרובים ללהיות הכי טובים בעולם. הליגה האנגלית מאוד חלשה ולראיה לסטר היא הקבוצה השנייה מהסוף במספר הנקודות לאלופה מאז הקמת הפרמייר ליג.[/QUOTE]

בשורה וחצי הזאת, יש כמה בעיות:

1. הנתון שלך שקרי. קודם כל הפרמיירליג הוקמה ב- 92/93 (כדי להבין שאנחנו מדברים על אותו דבר). מעבר לזה, לסטר פשוט לא שניה מהסוף. היא לקחה אליפות עם 81 נקודות.

יונייטד - 1997 - 75 נק’
ארסנל - 1998 - 78 נק’
יונייטד - 1999 - 79 נק’
יונייטד - 2001 - 80 נק’
יונייטד - 2011 - 80 נק’

לא יודע איפה קראת את זה, אבל תבדוק לפני שאתה רושם.

1. בעיה שנייה. אתה אומר שכמות הנקודות “הנמוכה” מראה שהליגה חלשה, אך ההפך הוא הנכון. היא מראה שקבוצות הטבלה צמצמו פערים והן לוקחות נקודות גם במשחקים מול קבוצות גדולות יותר. אמנם קבוצות הצמרת נחלשו ביחס לקבוצות הצמרת מספרד או באיירן בגרמניה, אבל למשל 12-13 קבוצות המרכז של אנגליה, חזקות יותר מאלה של שאר הליגות באירופה. זה שבליגה הספרדית למקום השלישי יש 88 נק’ והם בפער של 24 נק’ (!) על המקום הרביעי, קבוצה שהולכת לליגת האלופות, מראה כמה פערים יש.

(Shusaku) #107

[QUOTE=chelsea777;1682576]בשורה וחצי הזאת, יש כמה בעיות:

1. הנתון שלך שקרי. קודם כל הפרמיירליג הוקמה ב- 92/93 (כדי להבין שאנחנו מדברים על אותו דבר). מעבר לזה, לסטר פשוט לא שניה מהסוף. היא לקחה אליפות עם 81 נקודות.

יונייטד - 1997 - 75 נק’
ארסנל - 1998 - 78 נק’
יונייטד - 1999 - 79 נק’
יונייטד - 2001 - 80 נק’
יונייטד - 2011 - 80 נק’

לא יודע איפה קראת את זה, אבל תבדוק לפני שאתה רושם.[/QUOTE]רציתי לרשום 15 השנים האחרונות, טעות שלי (שנובעת מכך שיש לי מליון עבודות להגיש ואני לא ישן טוב, סלח לי). כלומר לסטר היא האלופה השנייה הכי חלשה ב15 השנים האחרונות באנגליה.

[QUOTE=chelsea777;1682576]2. בעיה שנייה. אתה אומר שכמות הנקודות “הנמוכה” מראה שהליגה חלשה, אך ההפך הוא הנכון. היא מראה שקבוצות הטבלה צמצמו פערים והן לוקחות נקודות גם במשחקים מול קבוצות גדולות יותר. אמנם קבוצות הצמרת נחלשו ביחס לקבוצות הצמרת מספרד או באיירן בגרמניה, אבל למשל 12-13 קבוצות המרכז של אנגליה, חזקות יותר מאלה של שאר הליגות באירופה. זה שבליגה הספרדית למקום השלישי יש 88 נק’ והם בפער של 24 נק’ (!) על המקום הרביעי, קבוצה שהולכת לליגת האלופות, מראה כמה פערים יש.[/QUOTE]אני לא נכנס לדיון הזה שוב, אבל לאס פאלמס הקשו על מדריד יותר מסיטי בשני המשחקים של שתי הקבוצות העונה. בכל מקרה, הליגה הספרדית היא הליגה עם הקבוצות החזקות ביותר בעולם, ולכן זה צריך להיחשב בשכלול הסופי של כדור הזהב. כמו שזהבי לא פקטור בגלל שהוא משחק בליגה ישראלית, התעדוף צריך להיות לשחקנים שמשחקים בליגה הקשה ביותר בעולם.