מונדיאל 2018: ברזיל מודחת מול בלגיה ברבע הגמר

ברזיל

(סארי) #1

כשאנחנו מזכירים את השם ברזיל מיד עולה ברוחנו תמונה של חופים מדהימים,בחורות שרוקדות בחוטיני,פסל של ישו עם נוף נהדר וכמובן כדורגל.
העם הברזילאי הוא עם שמח,עם שאוהב לחיות לרקוד ולשתות.כולנו שמענו על הפסטיבלים הנהדרים ועל הסמבה הברזילאית.
כדורגל בברזיל זה לא רק משחק,זה תרבות, זה דרך חיים , זה תשוקה וזה הנאה. בכל מקום שתלך בברזיל תמצא ילדים שמשחקים כדורגל,כי זו הדרך שלהם לצאת מהעוני,זו הדרך שלהם לחיות ולהראות מה הם שווים.
הכדורגל הברזילאי מתאפיין ככדורגל התקפי,שמח,שיש בו הרבה זו’גה בוניטה, כדורגל מהיר שמתבסס על מהירות ושליטה אדירה בכדור.

הדרך לקופה:
כמובן שלקופה אין מוקדמות, אז אני אסכם פה את מה שעשתה הנבחרת במשחקי הידידות שלה בשנה האחרונה:
אז אחרי הזוועה במונדיאל ושתי התבוסות הכואבות לגרמניה והולנד החליטו בנבחרת ברזיל שצריך שינוי.
דונגה מונה למאמן הנבחרת במקום סקולארי שעזב, ומאז שדונגה מונה למאמן המאזן שלו עומד על 8 ניצחונות ב 8 משחקים.
להלן המשחקים:
5.9.2014: ברזיל נגד קולומביה:מנצחים 1:0 משער של ניימאר.
9.9.2015: ברזיל מול אקואדור:מנצחים 1:0 משער של וויליאן.
11.10.2014 : ברזיל מול ארגנטינה מנצחים 2:0 מצמד של טארדלי,ללא ספק הניצחון הכי מרשים של הנבחרת בתקופת דונגה.
14.10.2013: ברזיל מול יפן מנצחים 4:0 משערים של ניימאר.
12.11.2014: ברזיל מול טורקיה מנצחים 4:0 מצמד של ניימאר,שער של לואיז אדריאנו וויליאן.
18.11.2014 ברזיל מול אוסטריה מנצחים 2:1 משערים של דויד לואיז ופירמינו.
26.3.2015 : ברזיל מתארחת בצרפת ומנצחת 3:1 משערים של ניימאר,אוסקר ולויז גוסטבו.
29.3.2015: ברזיל מול צילה מנצחים 1:0 משער של פירמיניו.

זכיות בקופה:
עד שנת 1975 הקופה אמריקה נקרא האליפות של דרום אמריקה, בטורניר הזה ברזיל זכתה 3 פעמים.
הפעם הראשונה הייתה ב 1919 כאשר היא אירחה את הטורניר, הטורניר הורכב דאז רק מ 4 קבוצות. ברזיל ואורגואי סיימו עם אותו מספר נקודות, מה שגרם לזה שייערך משחק מכריע ביניהם בו ברזיל מנצחת 1:0 משער בדקה ה 122!! המשחק הזה הוא המשחק הארוך ביותר בתולדות הקופה כאשר שוחק במשך 150 דקות.!!!.

הפעם השנייה הייתה כעבור 4 שנים כאשר הטורניר שוב היה בברזיל לרגל חגיגת 100 שנים של עצמאות של המדינה, הפעם היו 5 משתתפות בטורניר, שוב ברזיל סיימה בתיקו נקודות עם עוד נבחרת אלא שהפעם זאת היתה פרגוואי, במשחק המכריע ברזיל הביסה את פרגוואי 3:0 וזכתה בקופה בפעם השנייה.

הפעם השלישית שוב הייתה בברזיל, הפעם ב 1949, הפעם היו כבר 8 קבוצות בקופה, ברזיל דרסה את כל מה שזז וסיימה עם מאזן מפלצתי של 6 ניצחונות והפסד בודד, עם מאזן שערים של 39-7.
ההפסד שלה היה לפרגוואי ששוב סיימה עם אותו מספר נקודות כמו ברזיל, במשחק המכריע יחסי הכוחות כבר התבררו וזה נגמר ב 7:0 כואב לברזיל.
1989:
שוב כמובן הקופה נערך בברזיל שוב ברזיל זוכה,הפעם היו 10 קבוצות, שחולקו לשני בתים, ברזיל סיימה את שלב הבתים כמו פרגוואי עם 6 נקודות, לבית הגמר עלו ברזיל, פרגוואי, ארגנטינה, ואורגוואי, ברזיל סיימה במקום הראשון עם 6 נקודות וזכתה בקופה בפעם הרביעית.
1997
זאת הייתה הפעם הראשונה שברזיל זוכה בקופה שהיא לא אירחה, הקופה נערך בבוליביה.
בקופה הזה היו 12 קבוצות שחולקו ל 3 בתים,ברזיל סיימה ראשונה בבית המוקדם,ולא התקשתה לעבור את פרגוואי ברבע ודרסה את פרו בחצי, בגמר היא שיחקה נגד בוליבה המארחת,ניצחה 3:1 והניפה גביע חמישי.

1999:
הפעם הקופה נערך בפרגוואי שוב בהשתתפות 12 קבוצות שחולקו ל 3 בתים, שוב ברזיל עוברת את הבתים בקלות עם 9/9,ברבע אנחנו פוגשים את היריבה המרה ארגנטינה ומנצחים 2:1,בחצי מנצחים את מקסיקו שהייתה איתנו בבתים ובגמר דורסים את אורוגוואי 3:0.

2003:
הקופה נערך בפרו,השתתפו 12 קבוצות שחולקו ל 3 בתים,הפעם סיימנו את הבתים במקום השני אחרי פרגוואי.ברבע דרסנו את מקסיקו 4:0.בחצי שיחקנו מול אורוגוואי וניצחנו בפנדלים.
בגמר פגשנו את היריבה המרה שוב,ואיזה משחק דרמטי זה היה,עם שער שוויון בדקה ה 93 של אדריאנו,ניצחנו את המפגש בפנדלים וחזרנו הביתה מבסוטים.

2007
הקופה האחרון שזכינו בו, נערך בונצואלה,את הקופה הזה אני זוכר טוב טוב, שוב סיימנו במקום השני בבתים הפעם אחרי מקסיקו,סיימנו עם שני ניצחונות והפסד. ברבע דרסנו 6:1 את צ’ילה, בחצי שוב פגשנו את אורוגוואי, המשחק נגמר ב 2:2 וניצחנו בפנדלים.
הגמר הגדול היה שוב מול ארגנטינה,אותה ארגנטינה שדרסה את כל מה שזז והייתה פייבורטית ברורה להניף את התואר, אבל לברזיל היו תוכניות אחרות.
המשחק היה במעמד צד אחד, ולא הצד שכולם ציפו לו, ברזיל דרסה את היריבה שלה 3:0 משערים של באפטיסטה,שער של אז’אלה(עצמי) ואלבס, תואר מאוד מתוק.
[YT]fBBxdOm5rpo[/YT]

הסגל לטורניר :
אז כולנו שמענו על הקוסנפירציות שרצו בשבועות האחרונים לגבי בחירת הסגל של הנבחרת, שנבחר לגבי קריטריונים של חברה שחתמה על חוזה עם ההתאחדות המושחתת.
יש סיבה לזה שהכדורגל הברזילאי בנסיקה, הסיבה הראשית לזה היא השחיתות של ההתאחדות שפשוט מחריבה כל דבר טוב שיש שם.

בתמונה יש את הסגל הראשוני שפורסם,לאחריו פורסמו שמות עוד 7 שחקנים וגם יש את אלבס מרסלו וגוסטבו שנפצעו ויצאו מהסגל.

שוערים:
גפרסון:השוער של בוטאפוגו יהיה השוער הראשון אחרי הפציעה של אלבס.
מרסלו גרואה: השוער של גרמיו לא אמור לראות מגרש יותר מדי.
נטו: השוער של פיורנטינה זומן במקום דייגו אלבס שנפצע.

הגנה
דנילו (פורטו), המגן הימני של פורטו עשה את הפריצה שלו השנה והוא כבר שחקן ריאל מדריד,הוא צפוי להיות המגן הימני הפותח.
[B]פאביניו /B, :המגן הימני של מונאקו יהיה המחליף של דנילו.
דויד לואיז (פ.ס.ז’),הבלם של פריס שכנראה יפתח ליד סילבה,לא בעונה הכי טובה שלו.
טיאגו סילבה (פ.ס.ז’),הבלם הבכיר של הנבחרת ללא ספק.
ז’ואאו מירנדה (אתלטיקו מדריד),הוא יתחרה עם לואיז על המקום לפתוח בהרכב.
מארקיניוס (פ.ס.ז’),הבלם הצעיר של פ.ס.ז יחכה להזדמנות שלו מהספסל.
פליפה לואיס (צ’לסי),המגן השמאלי של צ"לסי לא שיחק הרבה השנה,יתחרה עם מרסלו.
[B]גפרסון/B המחליף של מרסלו שנפצע.

קישור:
אליאס (קורינתיאנס),הקשר לא אמור לראות מגרש יותר מדי.
פרננדיניו (מנצ’סטר סיטי),לא הייתה לו עונה כל כך טובה,הוא יהווה אחלה תחליף.
קאסמירו (פורטו), לקאסמירו הייתה עונה נהדרת בפורטו, הוא התקדם,אבל לא חושב שייקבל את המקום הפותח.
פליפה קוטיניו (ליברפול),הקשר של ליברפול צפוי לפתוח במרכז המגרש, הוא אחד היחידים שיודע לעשות משהו עם הכדור.
וויליאן (צ’לסי),וויליאן יפתח כנראה באגף הימני של הנבחרת.
אברטון ריביירו (אל-אהלי),הקשר ההתקפי שמשחק באל אהלי לא צפוי להיות חלק משמעותי בנבחרת.
[B]פרד/B,קשר האמצע של שחאטר לא צפוי להיות בסגל.

התקפה:
רוברטו פירמינו (הופנהיים),החלוץ של הופנייהם אמור להתחרות עם קוסטה על המקום בהרכב.
דייגו טארדלי (שאנדונג לוננג),כובש הצמד מול ארגנטינה צפוי להיות מחליף.
[B]ניימאר /B,הקשר הנהדר של ברצלונה צפוי להיות הכוכב הראשי בהצגה, הוא יהווה את כל ההתקפה של ברזיל.
רוביניו.

המאמן:

קרלוס קאיאטנו בלדורן וירי, או בשם שקצת יותר מוכל לנו,דונגה.כולנו זוכרים את דונגה הוא בן 47, נולד בעיירה איז’ויי שקרובה מאוד לגבול אם ארגנטינה. כולנו זוכרים אותו כשחקן, הוא לא היה סקסי אבל הוא עבד קשה ונתן את הכל, וזאת גם הדרך שלו כמאמן.
את הקדנציה הראשונה שלו בברזיל הוא התחיל אחרי מונדיאל 2006.דאז הוא זכה בקופה אמריקה ב 2007 אחרי ניצחון נפלא 3:0 בגמר על ארגנטינה.הבעיה עם דונגה הייתה סוג הכדורגל בו הוא שיחק, הוא לא שיחק כדורגל אטרקטיבי, ובמונדיאל ראינו את זה ואחרי ההדחה ברבע מול הולנד הוא כבר התפטר.
אחרי הנבחרת הוא אימן רק באינטרנסיונאל הקבוצה בה סיים את הקריירה שלו, הקדנציה שלו לא הייתה כל כך מוצלחת והוא פוטר אחרי פחות מ 10 חודשים בתפקיד.
אחרי המונדיאל בברזיל בהתאחדות שוב פנו אליו והוא מונה למאמן הנבחרת עוד פעם,עד עכשיו הוא עם 100% אחוזי הצלחה כאשר ברזומה שלו יש ניצחונות על ארגנטינה וצרפת, אבל הכדורגל לא הכי יפה ונקווה לשיפור.

האס של הנבחרת:
המוח שלי אומר לדבר פה בפסקה הזו על ניימאר שהוא ללא ספק הכוכב של הנבחרת הזו והשחקן הכי טוב שיש לה, אבל אני פשוט רוצה ללכת קצת לדרך שונה, אם מסתכלים היום על ההגנה של נבחרת ברזיל אפשר לומר שהחלק הזה הוא החלק הכי טוב שלה במגרש,ואני רוצה להתרכז בשני המגנים של הנבחרת, דנילו ופיליפה לואיס, שני המגנים של ריאל וצ’לסי הם שחקני הגנה נהדרים אבל גם שחקני התקפה נהדרים שיודעים להשתחרר מלחץ ולחרוש את האגף, לשניהם יש שליטה נהדרת בכדור, מהירות, נחישות והם יודעים גם לכבוש.שניהם יהוו חלק מאוד חשוב בהתקפה הלא כל כך טובה של ברזיל, ולהם לדעתי יהיה תפקיד מאוד חשוב בלעזור לניימאר ולחברים לכבוש שערים.
בכתבה האורגנלית דיברתי על מרסלו ודנילו אבל מרסלו הלך לו עם הרוח…

התסריט האופטימאלי:
אז בואו נסתכל על מה שיש לנו בבתים, יש לנו את קרטל הסמים מקולומביה,האינדיאנים מפרו ויש לנו את הצאצאים האירופים מונצואלה, אז נשחד את קולומביה בכמה כדורי אקסטזי, את האינדיאנים אנחנו נשחד עם חצים ואת האירופאים אנחנו נעבור רק בזכות החום, יוצא שפשוט אנחנו במקום הראשון בבית, מגיעים לרבע מול הערפד שינשוך את סילבה יקבל על הראש מניימאר ויילך הביתה. לחצי נגיע לשחק מול הבן של אלוהים שירצה לנקום על ההפסד ב2007, את היריבה השנואה אנחנו ננצח ללא שום עזרה משום גורם פשוט כי אנחנו טובים יותר אין על מה לדבר.
בגמר אנחנו צפויים לשחק מול קרטל הסמים עוד פעם, השחקנים של קולומביה מרוב החגיגות יגיעו למשחק בהאנגאובר ואנחנו ננצל את זה בדרך הכי טובה, נשחק את משחק הסמבה שלנו כל הדרך לגביע התשיעי.

התסריט הפסיבי:
אז דיברנו על קרטלי סמים וכולי בפסקה הקודמת, עכשיו נדבר קצת על הבעיות שלנו, קולמביה היא קבוצה נהדרת שיכולה לנצל את החולשות שלנו ולגרום לנו לסיים במקום השני הרי קרטלי הסמים יכולים לגרום לשחקנים שלנו לעשות את זה במכנסיים, פלקאו וחאמס נראים לי כאחלה עבריינים, אה ושכחתי להזכיר כמה השחקנים הברזלאים אוהבים סקס ועל הבחורות בקלומביה לא צריך לדבר הרבה.
מסיימים מקום שני ומגיעים לרבע לשחק מול צ’ילה שמורכבת רובה מאינדיאנים לא כמו פרו האינדיאנים האלה לא פראיירים בכלל, יש להם את וידאל שהוא ראש השבט האינדיאני, יש את אלכסיס המוציא הראשי לפועל בשבט ויש גם את בראבו השומר הראשי, האינדיאנים הם חמומי ראש וחמקמים, הם יכולים להרוג לנו את ניימאר שוב ולהוציא לנו את הרוח מהמפרשים ולזרוק אותנו לעזאזל.

התסריט הריאלי?
לא יודע מה התסריט הריאלי, אני לא אתפלא אם נסיים במקום השני בבתים, כי קולומביה היא קבוצה מאוד חזקה ויש לה שחקנים נהדרים, אם נסיים במקום השני נגיע לצד הקל של ההגרלה ומשם הדרך לגמר לא כל כך קשה, את צ"ילה ומקסיקו אנחנו יכולים לנצח, נגיע לגמר מול ארגנטינה/קולומביה/אורוגוואי, ובגמר כזה הכל יכול להיות, קיבלנו הגרלה מאוד קשה והכל אפשרי, התסריט שלנו בקופה תלוי באיזה מקום מסיימים את הבתים.

בולטים בהיעדרם:
כשהתחלתי לכתוב את הטיוטה הראשונית היה קצת קשה למצוא שחקנים שבולטים בהיעדרם, אבל מאז השחקנים הברזלאים התחילו ליפול כמו במשחק באולינג.
אתם לבטח תופתעו מזה אבל האחד הנעדרים הבולטים שלי הוא דני אלבס, אני לא אוהב אותו כל כך, הוא שחקן מתנשא ולא עושה חשבון לאיש,אבל דווקא השנה הוא התעלה ונתן יכולת טובה, לא יודע אם זה מסי או שהוא פשוט חזר למוד הנכון, אני חושב שמגיע לו מקום על הספסל של דונגה לפחות.
אוסקר: הקשר הנהדר של צלסי, אוסקר פצוע ולא יוכל לשחק בקופה אמריקה, הקשר ההתקפי היה יכול להועיל מאוד לנבחרת הסלסאו במאבקים בקופה, נצטרך לעשות את זה בלעדיו.
דייגו אלבס: השוער הנהדר של ולנסיה היה אמור להוביל את ההגנה של הנבחרת, אבל לצערנו הוא נפצע במשחק האחרון של ולנסיה העונה וייעדר 6 חודשיים.
מרסלו: המגן השמאלי הנהדר של ריאל מדריד נפצע בגבו באימון בריאל מדריד ויהיה בחוץ ל 3 שבועות אבידה מאוד גדולה לנבחרת,מרסלו היה בכושר נהדר והיה יכול לעזור הרבה בהתקפה.
לואיס גוסטבו : הקשר האמצעי של וולסבורג גם כן יחמיץ את הטורניר לאחר שנפצע והוא צריך ניתוח, מכה קשה לדונגה שמאוד אוהב את הקשר האחורי שלו.

איטליה, הסקוואדרה אזורה :: נאבקים מול שוודיה על ההעפלה למונדיאל
(סארי) #2

אתמול נערכה נבחרת ברזיל את משחק ההכנה הלפני אחרון שלה לפני תחילת הקופה, המשחק היה מול מקסיקו והסתיים ב ניצחון 2:0 של נבחרת ברזיל משערים של קוטיניו וטארדלי(החלוץ הזה ממשיך להפתיע אותי כל פעם מחדש),ברזיל שלטה ברוב המשחק וניצחה בצדק.
ההרכב שפתח:
גפרסון
פיליפה לואיז,דויד לואיז,מיראנדה, דנילו(שהוחלף במחצית בגלל מכה בברך)
אליאס,פרננדיניו
פרד,קוטיניו,וויליאן
טארדלי.
אגב ברזיל עדיין במאזן מושלם עם דונגה עם 9 ניצחונות ב 9 משחקים.

(סארי) #3

אז גם דנילו בחוץ ומי שיחליף אותו יהיה מי אם לא דני אלבס.

(Ehud) #4

לא בטוח שזה יקנה לו מקום בהרכב, דונגה לא אוהב אותו והעדיף את מייקון על פניו בכל הקדנציה הקודמת.
אם זה יהיה פאבינו בהרכב לא אופתע.

(Shusaku) #6

דוד לואיז זה בדיחה. העיקר שתיאגו סילבה על הספסל בזמן שהאפס עם הליפה על הראש עושה 7 חורים במשחק.

(Ehud) #7

[QUOTE=סארי;1623675]
ססאאמקקק מה זה השמות האלו?[/QUOTE]

אתה תמיד יכול להעזר בהרכב שאני שם בדיון ההרכבים או פשוט לגשת לדיון הבית עצמו ולראות איך זה כתוב :slight_smile:

(Ehud) #8

בברזיל יש תחרות חדשה , מי משפיע יותר על המשחק.
ניימאר לטובה או לואיז לרעה, היום זה נגמר 1-2 לניימאר אבל יש לי הרגשה שזה יהיה תחרות צמודה.
תכל’ס תחרות מעניינת כמעט כמו הקופה.

(סארי) #10

היום בלילה ייערך המשחק המרכזי של בית 3 כאשר נבחרת ברזיל תפגוש את נבחרת קולומביה במאבק שהיה אמור להיות על מי תעלה מהבית הזה מהמקום הראשון.אבל אחרי מה שקרה במחזור הראשון מסתמן שזה משחק על החיים ועל המוות בשביל קולומביה,הפסד היום ויש סיכוי גדול מאוד שהיא מוצאת את עצמה בחוץ כבר אחרי שלב הבתים.
שתי הנבחרות האלה דוגלות בסגנון התקפי וצפוי להיות לנו משחק קצבי ומעניין.

בנושא אחר,נבחרת ברזיל של היום לא מזכירה את נבחרות ברזיל של העבר,נבחרות שמשחקות רק כדורגל שמח ועם שחקנים נהדרים,היום הכדורגל הברזלאי הפך ליתר מדי אפור ואין הרבה שמות עולים בכדורגל העולמי חוץ מניימאר,אבל בימים אלה נערך המונדיאל של הנבחרות מתחת לגיל 20 בניו זילנד,היום בבוקר נערך חצי הגמר וברזיל דרסה ללא רחמים 5:0 את סמנגל והיא תפגוש בגמר את נבחרת סרביה,משחק הגמר ייערך ביום שבת, אולי משם תבוא הישועה?

(moshe34) #11

הם יעלו לבוגרים שם יחכו להם מאמנים כמו סקולארי ודונגה,ואז גם להם תגמר השמחת חיים…

(Ehud) #12

ברזיל של היום מתאימה את עצמה לכדורגל המודרני.

ההיא של פלה שיחקה עם 3 בלמים ו-7 שחקני התקפה, ההיא של 70 שיחקה עם קשר אחורי אחד בקושי ושני מגנים קיצונים שהיו יותר חלוצים מכולם.

ברזיל ההסמבאית מתאימה את עצמה לכדורגל הפיזי , הטקטי והטכני שיש היום.
היא גם סובלת כבר לא מעט זמן מדור שמעבר לניימאר הוא די יבש.
תחשבו על מישהו חוץ מניימאר שהוא באמת קראק עולמי ( הכי קרוב שאני חושב עליו זה אוסקר שבכלל לא נמצא בסגל )

2 הדברים הללו מביאים את מאמני ברזיל בשנים האחרונות להפוך את ברזיל לקבוצה מעט גרמנית, מכונה יבשה שאולי לא עושה את זה יפה אבל בדרך כלל עושה את זה יעיל.

(Ehud) #13

אז כאמור החדשות הקשות מאוד לברזילאוס זה ההרחקה של ניימאר ל-2 משחקים.

אני לא רואה את ברזיל מתפקדת גם נגד ונצואלה בלעדיו, אבל נניח שהם יצליחו להוציא את התיקו ולעלות לרבע זה יכול להיות גם מהמקום השלישי בבית ואז מול צ’ילה או ארגנטינה זה יהיה סיפור שונה מאוד.

בדיוק אתמול דיברתי בזמן המשחק וציינתי שאין לברזיל באמת כוכב או סופרסטאר אחר היום בליגות הבכירות באירופה שהוא לא ניימאר.
זאת אולי ברזיל הכי אורה שראיתי בימי חיי.

שאתה מסתכל על פרד ושואל את עצמך האם יש מצב שדונגה התבלבל בעלייה למטוס והוא מצליח להיות יותר גרוע מהפרד הקודם אז מצבה של ברזיל קשה.

שיחזירו את רונאלדיניו אחרי הטורניר לפחות השמחה תחזור להם קצת.

(moshe34) #14

[TW]611776574208278528[/TW]
טוב זה היה מפתיע כמו שוידאל לא יענש בעקבות התאונה בשיכרות שלו…
אבל העונש של ניימאר צומצם למשחק אחד.
פשוט הזוי,למה הוציאו לו אדום?במילא הוא קיבל צהוב במשחק ולא יכל לשחק מול ונצואלה.

(Ehud) #15

[QUOTE=mos34;1624290][TWW]
טוב זה היה מפתיע כמו שוידאל לא יענש בעקבות התאונה בשיכרות שלו…
אבל העונש של ניימאר צומצם למשחק אחד.
פשוט הזוי,למה הוציאו לו אדום?במילא הוא קיבל צהוב במשחק ולא יכל לשחק מול ונצואלה.[/QUOTE]

מזאת אומרת למה להוציא?? זה מה שהחוק מחייב.
זה שהעדת שיפוט החליטה להמתיק את העונש כי היא יודעת שניימאר הוא סמל גדול שלה בקופה ולא רוצה לאבד אותו ואת ברזיל זה דבר אחד.
זה שהשופט עשה מהצד שלו את ההחלטה הנכונה זה דבר שני.
השופט לא נכנס לשיקולים כאלה, הוא פעל נכון בצהוב ופעל נכון באדום.

בקשר להמשך הקופה:
אף קבוצה אינה מושלמת, נותר מצב שכל ניצחון של קבוצה או הפסד יכול לעלות או להוריד קבוצה לרבע הגמר או הביתה.
למעשהחוץ מג’מייקה ואקוודור 10 קבוצות במאבק על 8 מקומות.

(moshe34) #16

מה עם השיויון? מה שחקן רגיל היה מקבל אדום,היה מקבל 2 משחקים,אבל ניימאר סמל אז צריך להמתיק לו?
אין לי טענות לשופט,הועדה עשתה ממנו צחוק.

(Shusaku) #17

לפי מה שאני הבנתי אדום מבטל את כל מה שקרה לפניו. לפיכך ההרחקה היא בכל מקרה למשחק אחד, בין אם האדום לאנשלף והצהוב תקף, ובין אם הוא נשלף ומבטל את הרחקת הצהובים. ההחלטה של ההתאחדות הדרום אמריקנית הייתה אם להרחיק אותו למשחק או שניים היא אך ורק בשל האדום עצמו.

(Mendieta) #19

אני לא חושב שזה בצדק. אני חושב שכבר תקופה ארוכה אין הגנה על שחקני ההתקפה. למה צוניגה למשל, שחקן הגנה שפשוט נכנס בפראות בניימאר בגב לא הורחק לכמה משחקים? כי הוא אמר שזה “לא בכוונה”? זה חרטה, וגם ניימאר וגם צוניגה יודעים את זה ולכן גם ניימאר אמר לו שלא יצלצל לבקש סליחה. כל בנאדם עם אי קיו נורמלי יראה שצוניגה התכוון לפגוע בניימאר ולא הלך לכדור. זה רק דוגמה אחת למקרה שבו שחקן ההתקפה אוכל אותה, ושחקן ההגנה יוצא פטור.
אני זוכר את גודין מסמן לפגוע במסי הפצוע, את נבארו דורך עליו בכוונה, גם פפה וכו’. לעומת זאת אם רונלדו כשחקן התקפה מגיב הוא מורחק באדום וישר מנפחים את התגובה שלו, כנ"ל מסי ועוד המון שחקני התקפה שמשתמשים נגדם בכל דרך לא ספורטיבית שקיימת.

כמה פעמים ראיתם שחקן בועט אחרי שריקת הסיום או אחרי שריקה לפאול? אני לפחות ראיתי את זה קורה אינספור פעמים, ולפעמים גם לכיוון שחקן. מעט מאוד פעמים ראיתי תגובה של שופט. אני בספק אם ניימאר התכוון לפגוע באותו שחקן קולומביאני, ולדעתי שוב לוקחים מקרה מסויים ומנפחים אותו מעל ומעבר רק כי מדובר בניימאר. היו עושים את זה לרונלדו, מסי, זלטאן, וכנראה לכל שחקן התקפה גדול. בשורה התחתונה השופטים לא עושים את עבודתם-הם מתעסקים בשטויות ולא נותנים לשחקני ההתקפה את ההגנה שהם צריכים מאנטי כדורגל.

ובקיצור, תנו לילד לשחק. חלאס. ניימאר טוב לקופה אמריקה ועדיף שישחק. שיסגרו את התחרויות והטורנירים האלה על המגרש, לא בבלבולי מוח.

(Shusaku) #20

עדכונים מאת בארסה מאניה: “ארבעה משחקים בחוץ וקנס של 10,000 דולר. סביר להניח שהערעור של הברזילאים לא יתקבל”. באופן מעשי ניימאר סיים את הטורניר.

אם יש מישהו אחד בנבחרת עם ביצים בהתאחדות הברזילאית, אני רוצה לראות את הנבחרת פורשת מהטורניר בצורה חד צדדית בלי להתחשב בהשלכות. מצידי שיורידו לניימאר את ההרחקה ל0, אסור לנבחרת לקחת חלק בטורניר המושחת הזה.

(borntorun) #21

הדיווחים המלאים אומרים שניימאר חיכה לשופט במנהרה אחרי המשחק וקילל אותו, ועל כן הוארך לו העונש.
אם זה אכן נכון (אין אישור רשמי לדעתי), הרי שהעונש מוצדק לחלוטין לטעמי. לחכות לשופט במנהרה ולקלל אותו זה התנהגות של ילד קטן, ולא של קפטן נבחרת כמו ברזיל. בכללי נראה שההחלטה לתת לו את סרט הקפטן הייתה נמהרת ודי טיפשית… אם כי אני לא מוצא הרבה מועמדים ראויים אחרים בברזיל.
אני לא חושב שזה מושחת - להפך, אני מופתע לטובה מהביצים של ההתאחדות הברזילאית שהעזה להעניש ככה את הכוכב השני הכי גדול בטורניר שלה, ולסרס את אחת משתי הנבחרות הגדולות ביבשת. זה מהלך אנטי-מסחרי מובהק וכל הכבוד להם על האומץ לבצע אותו.

שביט, ההבדל הוא לא בין שחקני הגנה להתקפה, אלא משהו אחר לגמרי. מדיניות הענישה בכדורגל מגלה מעט מאוד סובלנות לעבירות שנעשו לא תוך כדי משחק שוטף. כל עוד מדובר על עבירות שהם תוך כדי משחק (כמו זוניגה), והפעולה היא חלק ממשחק הכדורגל (כלומר לא נשיכה, אגרוף וכו’), קשה מאוד להוכיח את כוונת השחקן. ייתכן מאוד שמדובר בתיקול שפשוט כוון לא נכון, או מאוחר מדי, או שהשחקן זז מהר מדי (למעשה זה מה שיהיה ברוב המקרים). לכן צריך עבירה גסה מאוד כדי להרחיק שחקן תוך כדי משחק. אם עכשיו על כל עבירה קשה בטעות תתחיל להרחיק שחקנים, הרי שאתה מסרס לחלוטין את משחק ההגנה ושחקנים יפחדו לעשות דברים כאלו.

לעומת זאת, ברגע שהכדור לא במשחק, אין תירוצים כאלו, ולכן דברים כמו האגרוף של רונאלדו, או מקרה ניימאר פה, זוכים לעונשים קשים. בוודאי לחכות לשופט אחרי המשחק ולקלל אותו.

(borntorun) #22

ניימאר מורחק ל4 משחקים וסיים את הטורניר אחרי שלפי הדיווחים חיכה לשופט בחדר ההלבשה והעליב אותו.
התנהגות מזעזעת לקפטן - תיאגו סילבה איבד את הסרט על הרבה פחות… מצד שני קשה למצוא קפטן ראוי בסגל הנוכחי של ברזיל.
מקצועית, קשה מאוד לראות איך ברזיל מתאוששים מההרחקה הזו, בהיעדר מישהו שקרוב להיות מחליף ראוי. על הנייר קוטיניו ופירמינו הם שתי השמות הכי מרגשים בהתקפה עכשיו, יחד עם וויליאן ודגלאס קוסטה עדיין אפשר להעמיד שם התקפה איכותית יחסית, אבל קשה לראות אותה מגיעה רחוק בטורניר.

(moshe34) #23

שאלה:
מותר לברזיל לזמן שחקן אחר במקום ניימאר?
לא שאני חושב שיש מחליף ברמה שלו כמובן,אבל מסקרן אותי לדעת אם נבחרת יכולה לזמן שחקנים חדשים באמצע טורניר.
ההחלטה למנות את ניימאר היתה פופלסיטית ולא ראויה.
תיאגו סילבה אולי לא קפטן מושלם,אבל אנחנו יודעים טוב מאוד שהוא לא היה מסתבך בזה.