מסי, מסי, ושוב מסי! טסים לרוסיה!

ארגנטינה

(whykds) #1218

אני אוהד ארגנטינה ממונדיאל 94. הגול הכי כואב שראיתי בחיים שלי היה הגול של ברקאמפ, יותר מכל גול שריאל מדריד חטפה (למרות שאצלי היא אובססיה גדולה פי כמה מנבחרת ארגנטינה). מסי אולי הטוב בהיסטוריה ומבחינתי טוב מכריסטיאנו.
אחרי מניפסט הלגיטימיות, אגיד שאיבדתי מזמן את התמימות בכל מה שקשור למכירת משחקים. ארגנטינה היא טו ביג טו פייל. ידוע שראשי הכדורגל שם הם לא האנשים הנקיים ביותר בעולם. ברגע האמת אם צריך לעשות פעולה לא הכי כשרה כדי להציל אומה שלמה, יש סיכוי טוב שהם יעשו את זה (הם או אחרים). תוסיף לכך את זה שהעיניים (לא רק שלי) ראו הגנות די מביכות במשחק הזה. מבחינתי, לא להודות שלכל הפחות יש סיכוי טוב מאד לפעולה לא כשרה בסוג כזה של משחק זו עצימת עיניים. לעולם לא נדע, אבל לא חסרים מקרים בהיסטוריה. קל להדחיק ולתת לרומנטיקה לנצח.

(eyallivnat) #1219

בתור אוהד ארגנטינה וריאל אני באמת חושב שהגזמת. אתה באמת חושב שאקוודור מכרו את המשחק? הם ידעו שאם הם מנצחים כל העולם ידבר עליהם מה עוד שהאקוודורים שונאים את הארגנטינאים, הנבחרת שלהם פשוט נבחרת חלשה(הפסד בית שלישי שלהם).אתמול לא הייתה שום מכירת משחקים.

(whykds) #1220

אני לא בטוח שכן ולא בטוח שלא.

1. אני יודע שמבחינת תנאי פתיחה יש פה קרקע פורייה מאד להטיית משחק
  2. הגנות לא היו
  3. יש יותר מדרך אחת להטות משחק. זה ממש לא רק ‘קונים את המשחק’ או ‘המשחק כשר לגמרי’. אפשר גם סתם לקנות את המגן, לאיים על הבלם שיפגעו במשפחתו, להציע לשחקן הגנה/שופט חוזה מפתה ערב המשחק ועוד 200 דרכים יצירתיות.
  4. ההיסטוריה הוכיחה שזה קרה. במונדיאל. בדרום אמריקה. בכל מקום. ראיתי את בית שאן מתה מפחד מול העיניים שלי באותו משחק מפורסם. מאז אני יודע שבין לתת את הכל לבין להפסיד בכוונה יש הרבה באמצע.

(eyallivnat) #1221

יש מצב שהם לא נתנו הכל כי לא היה להם על מה להילחם חוץ מהכבוד שלהם.
להפסיד בכוונה? אתה כנראה לא מכיר את היריבות בין אקוודור לארגנטינה :wink:

(suarez) #1222

הם נתנו הכל, איך שהם התנפלו, שיחקו אגרסיבי והספרינטים המטורפים שהשחקנים שלהם דפקו כל המשחק איך אפשר להגיד מכור או שהם לא נתנו הכל?

מבחינה טקטית יותר נוח למסי לשחק מול סגנון שהם שיחקו וזאת הייתה הטעות שלהם, כי מול מסי אתה חייב לצופף את ההגנה באמצע אבל אקוואדור אתמול עלו ברבאק ולא עשו את זה, הם ממש רצו לדפוק את ארגנטינה, ומסי תפס את ההגנה שלהם 3 פעמים.

(whykds) #1223

בוא נלך הפוך: מהו לדעתך הסיכוי (באחוזים) שבמשחק לא התקיימה כלל הטייה כלשהי?

(moshe34) #1224

אתה מודע לזה, שלא המשתמש eyallivnat צריך להוכיח שלא התקימה הטייה במשחק. אלא אתה.

(whykds) #1225

אני העליתי את הטיעון לפיו ישנו סיכוי טוב שהמשחק היה נתון להטיה כלשהי. ברור שאנחנו לא יכולים להוכיח את זה כאן ועכשיו. כיוון שטענתי נדחתה (‘בא להקטין’), אני מנסה להבין האם לדעתו החשד שלי הוא הזיה מוחלטת, או שמא קיים סיכוי כלשהו שהיא נכונה. הייתי שמח לשמוע גם את דעתך.

למי שלא מאמין, ממליץ לראות איזה גול אישרו לפנמה. יתכן וטעות שיפוט, אבל גם פה לטעון שיתכן והייתה הטיה זה סתם שטויות?

(ganjo) #1226

אני לא מבין מה זה הקשקוש הזה על אולי אקוודור מכרה משחקים. אין פה מקום לתיאוריות קונספירציה שלא מגובות בשום דבר ולא מנהלים על זה כאן את הדיון הסתמי שמתנהל כאן. פשוט לא.

(BannedT) #1227

הוא פועל בשיטת בית הדין האיטלקי לספורט, שבו אם החליטו להעמיד אותך לדין אתה צריך להוכיח שאתה חף מפשע והם לא צריכים להוכיח שאתה אשם, מגוחך אבל ככה זה עובד שם, שאל את אנטוניו קונטה.

בנוגע למשחק, אם פיפא דאגה לכך שאקוודור תפתח רגליים, היא הייתה גם צריכה לדאוג שהרגליים של מסי לא ישברו. הגול המוקדם ממש של אקוודור והניסיון שלהם לפרק למסי את הרגליים (הבנאדם חטף בעיטות על ימין ו[בעיקר] על שמאל) די גרמו לי לחשוב שכל העניין הזה היה רחוק ממכירה. באותה מידה אפשר לומר שמאסצ’רנו ניסה למכור את המשחק.

(X@vi) #1228

המשחק הזה התחיל בצורה נוראית אני וחבר תפסנו את הראש הוא יצא לעשן ואני פתחתי עוד אפרופו… אחר כך מסי ודי מאריה השתלטו על משחק מאוד מבולגן ורק קיווינו שיהיה גול מהיר כי אין אוויר שם, הכושים האלה (יסלחו לי משטרת הפי.סי) רצו כאילו יש להם נייטרו בתחת ושחקני ארגנטינה נראו המומים.

מהר מאוד מסי השתלט על המשחק ודי-מאריה א.ק.א השחקן הכשרוני הטיפש ביותר בהיסטוריה, כל הזמן מסר כדור נוראי אחרי עוד מהלך מבריק שלו… קה בולודו. מסי העלה הילוך ואני אמרתי לחבר באיזה דקה עשירית שמסי יסיים עם שלושער (תחושת בטן שלא מגובה בכלום) ואז בא הגול, זה כל מה שארגנטינה צריכה מהחמורים האלה שמשחקים לידו שיתנו לו פס חזרה כשהוא מכניס את הכדורי עומק ורץ לרחבה. כמו קיר רק תחזירו את הכדור לא יותר מזה ותקבלו גול, אני אומר את זה כבר מהקופה הראשון מול צ’ילה אמא שלהם זונה…

לאט לאט ראו שהאקוואדורים אין כלום מלבד אתלטיות וחמצן בריאות, הם לא סיכנו את השער בכלל למרות העזרה של מאסצ’ ואיבודי כדור מוזרים של שחקנים שאני לא מזהה בכלל. מסי הוכיח בפעם האלף שהוא מעל הרמה של הכדורגל הנוכחי, הוא אוואנגארד, אם לא היתה עליו שמירה כפולה ומשולשת כל משחק הוא מסיים עם שלושער כל משחק.

הניצחון הזה אומר הכל ולא אומר כלום… ארגנטינה במונדיאל הקודם היתה עם הנבחרת הכי גרועה שלה שאני זוכר מ82 והיא הגיע לגמר, הכל יכול לקרות ויכול להיות שכלום לא יקרה אבל ג’אנג’ו ואחרים - תתנו לפולגה את הקרדיט שמגיע לו ממזמןןןןןן

וואמוס וואמוס… ארחנטינהה…

(ganjo) #1229

הא???

(t-rix) #1230

סתם למען הגינות, האם העלת טיעון בסגנון כזה כשרונאלדו נתן שלושער בפלאיי אוף נגד שבדיה עם הגנה שנראתה כמו גבינה שווצרית? (תוסיף למשוואה שבאופן מפתיע הוחלט לאריך את ההצבעה לכדור הזהב כמה ימים לפני המשחק)

(Shusaku) #1231

אני די בטוח שזה היה אחרי, וזה גם מסתדר לי עם תאריכים.

ההצבעה נסגרה ב15. המשחקים של רונאלדו נגד שבדיה היו ב15 וב19, ואני די בטוח שלא “האריכו” את ההצבעה, אלא פתחו אותה מחדש לאחר שנסגרה.

(whykds) #1232

לא ראיתי את המשחק. אם אתה חושב שיש לי בעיה לטעון טיעון דומה בעניין פורטוגל, אתה טועה. יותר מכך, אני מאמין שגם המועדון שאני אוהד וגם המתחרה בו מעורבים באופן זה או אחר בשערוריות כאלה.

(agalma) #1233

כל משחק שמסי משחק בו הוא ככל הנראה מכור. אחרת אי אפשר להסביר את כל הניסים והנפלאות שקורים בסביבתו. כלומר, לא הסבר שהוא לא אנושי.

(eyallivnat) #1234

היום בשעה 15:00 משחק הכנה נגד רוסיה. ההרכב המסתמן הוא : Romero; Mascherano, Pezzella, Otamendi; Enzo Pérez, Kranevitter, Lo Celso; Salvio, Messi, Di María; y Agüero
אישית אני חושב שפה סמפאולי יכל לתת הזדמנות ולנסות לשלב את דיבאלה עם מסי בהרכב.
בכל מקרה יהיה מעניין לראות את הנבחרת משחקת “בלי לחץ” עליה.אולי רמת הכדורגל תשתפר אחרי המוקדמות.

(eyallivnat) #1235

נצחון 1-0 קטן משער של אגוארו.השער עצמו היה צריך להיפסל בגלל נבדל שיה במהלך שהיה לפני הגול.
במשחק עצמו הנבחרת נראתה סביר ,היה חסר מחץ בהתקפה. שוב מסתמכים על מסי שיעשה הכל וכמעט בכל התקפה מחפשים רק אותו.
נגד הנבחרות הגדולות זה לא יספיק.

(t-rix) #1236

לא ראיתי את המשחק, אבל תקציר קצר + שורות סטטסטיקה מצביעה כאיחו היה מבול של בעיטות ולחץ על הצד הרוסי שכמעט ולא עשה שום פעולה ששווה אזכור.
אתה יכול להרחיב על המשחק במידה וראית את כולו?

(Shusaku) #1237

ארגנטינה המביכה חוטפת רביעייה מניגריה, אחרי שכבר הובילו 2-0.

עכשיו תמיד אפשר להאשים את החילופים. 6 כאלה ביצע סמפאולי. אממה? 5/6 החילופים קרו אחרי שניגריה כבר הובילו 3-2.

בדיחה.