פוליטיקה כחול לבן

פוליטיקה

(kenny) #4747

מן הסתם התכוונתי לשדרים, כתבים וכיוצא באלה ולא לתאורנים והצלמים.

אתה זה שהעלית את חוסר שביעות רצונך מעניין חוסר האיזון, לא אנחנו, ועל זה הגבנו.

זכותך להצביע ברגליים ולא לצפות בשליין וזכותך לבקר אותו חופשי, לא אמרתי שעמדתיך לגביו לא לגיטימית, אלא חלקתי עליה.

אני רואה שלזעוק על סתימת פיות נהיה סוג של ספורט לאומי בדיונים פוליטים. אל חשש, אתה יכול להביע את דעותיך בצורה חופשית.

נחזור לשליין, אני ממש לא מזדעזע מכך שהוא לא הזכיר את זוגתו, ואני לחלוטין מבין את זה. אחרי הכל הוא בנאדם, והרגשות של מרב מיכאלי כנראה חשובות לו יותר משלך. זה הגיוני לחלוטין שהוא מעדיף להימנע מזה אחרי העליהום שהיא חטפה השבוע (המוצדק לדעתי אגב, היא אמרה דברי שטות), אין לי מושג מה עבר על מרב מיכאלי ועליו בשבוע האחרון בהקשר הזה.

אני לא מצפה ממנו להיות אובייקטיבי כשהוא עוסק בנושאים פוליטים הוא לא מדווח חדשות, הוא סאטיריקן. לגבי הרמה של הסאטירה בהחלט יש לי ביקורת לאחרונה, אני חושב שהוא ממחזר את עצמו, בעיקר בעניין ההדתה, אבל אם הוא לא היה מביע את דעתו אז הוא לא היה סאטיריקן.

(DoctorGonzo) #4748

לא הבנתי, יש לך בעיה עם חלוקה שווה בין ימין/לשמאל רק כשמותר לאדם לפתוח את הפה בנושאים פוליטיים?

והעיקר שעוד התלוננת שסותמים לך את הפה.

(Uriah) #4749

קני, התלונה שלי היא לא לגבי הרמה או לגבי המחזור, אבל יש לו מחויבות מקצועית ולבקר אותו על כך זה לא מקארת’יזם. אני לא מתלונן על סתימת פיות, אני מתלונן על הנסיון להשליך עלי מקארתיזם כשהשאלה הפוליטית היא לחלוטין רלוונטית.

לא הבנתי מה לא הבנת… כאמור, לא התלוננתי שסותמים לי את הפה. אני פשוט דוחה את הנסיון שלך להשליך עליי מקארתיזם, זה הכל.

(DoctorGonzo) #4750

לא רק מקארתיזם, אלא גם PC, סוציאל ג’אסטיס מודרני, שלא לדבר על צביעות גרידא מאדם שמדבר גבוהה גבוהה על שוק חופשי, ובמקום להשתמש בחוקי השוק החופשי (למשל - לא לראות ערוץ 2, כאקט צרכני) מבקש ליצור איזון מלאכותי בין ימין לשמאל בגוף פרטי עסקי ורווחי עם שיקוליו העסקיים שלו.

(Uriah) #4751

או שאדם שמדבר אל מתדיין אחר בדיון בגוף שלישי פשוט מתקשה להפריד בין קריאה לחקיקה לבין ביקורת.

ערוץ 10 יכולים לעשות מה שבא להם (הם לא אבל נניח לרגע שזה נכון) וכך גם אני, וזכותי להעביר ביקורת על סאטיריקן שמתעלם באלגנטיות מפליטת פה של פוליטיקאית מסיבות שאינן מקצועיות. אין כאן שום מקארתיזם.

(ganjo) #4752

אם מירב מיכאלי הייתה מועמדת רצינית למשהו אז שליין היה באמת עומד לאורך זמן במצב בלתי אפשרי (כמו שגאולה אבן תהיה במקרה ובעלה ייקח את הליכוד) אבל מאחר ומדובר בספסלים האחוריים ובהשפעה נמוכה על סדר היום והדיון הציבורי אין שום בעיה עם זה שהוא יעשה את המעשה הראוי ויתעלם כלא היה. אני אוהב עקרונות אבל בני אדם תמיד קודמים לעקרונות. אשתי חשובה לי יותר מכל עיקרון ולא הייתי מעלה על דעתי לפגוע בה כדי לשרת את אתיקת הסאטיריקן (?) שלי.

(DoctorGonzo) #4753

בעניין שליין באמת שאין מקארתיזם, וגם לא טענתי שיש. אני התייחסתי באופן עקבי לשאר הטיעון שלך - שכותב תוכן או פרזנטור בערוץ מסחרי, או מרצה בחוג למדעי המדינה צריך שיצהיר ויסונן על פי עמדתו הפוליטית, וזה אוריה, מקארתיזם.

(Uriah) #4754

זה לא עניין של הצהרה, זה עניין של לדעת את מי אתה לוקח. לצורך העניין גם ישראל היום לקחו את ביילין ואני מתאר לעצמי שהארץ לקחו אנשי ימין מובהקים (לא עולה לי לראש דוגמה קונקרטית) והם עשו זאת ביודעין. זה לא פאשיסטי ולא בכיוון של להיות פאשיסטי.

אין לי צל של ספק שגב האומה מוטה שמאלה וכך גם ארץ נהדרת ואין לי ממש בעיה עקרונית עם זה, אבל ברגע שבו מתעלמים באופן גס מחומר קלאסי לסאטירה ויש סטנדרט כפול המקצועיות מוטלת בספק. בכנות, אני חושב שליאור שליין הוא מקצוען מאוד בגישה שלו והתאכזבתי.

בחוג למדעי המדינה יש לא מעט מקרי קיצון, האם זה לא לגיטימי לדעתך לדחות מרצה שקורא להחרים את האקדמיה שממנה הוא מקבל מתפרנס?

(DoctorGonzo) #4755

על זה כבר עניתי שבוודאי, מי שקורא להחרים מוסד שבו הוא עובד אינו ראוי לקבל משכורת ממנו, בדיוק כמו שעובד בחברה פרטית שיקרא להחרים את החברה שבה הוא עובד יפוטר לאלתר. בין זה לבין לשאול מה הדעה הפוליטית שלך, ועל סמך זה לקבל החלטה יש פער ענק. לדוגמא, מקארתיסט סמולני היה אומר (ויש שכבר אומרים) שהוא בעד לפסול ימנים חובשי כיפה ומתנחלים מתפקידים בכירים בצה"ל, כי סולם הערכים שלהם מושפע יותר מדי מהתפיסה הדתית-משיחית שלהם. זה חמור בעיני לא פחות ממה שאתה טענת. אין שום מקום שבחברה דמוקרטית אדם ייפסל לתפקיד מסוים רק כי התפיסה הפוליטית שלו שונה מזו של הממשלה הנבחרת, או הרוב האזרחי בבחירות האחרונות.

ודאי שגב האומה וארץ נהדרת מוטות שמאלה. זה הקו, ומסחרית הוא עובד. אז מה הפיתרון? לזקק פנימה בצורה מלאכותית איזה מספר ימנונים יבשים (ויסלחו לי הפתחים והזמרים והרייכרטים, הם משעממים תחת בעיני) בכדי ליצור פסאודו-איזון, או לתת לכוחות השוק לעשות את שלהם?

(מגן ימני) #4756

אני לא כל כך מבין אותך דוקטור גונזו. אוריה מתלונן על המוצר. העובדה שאני בעד שוק חפשי לא אומרת שאני לא יכול להיות מתוסכל מהעובדה שהמכולת ליד הבית שלי מוכרת ירקות מזעזעים. אז נכון, כוחות השוק יגרמו בסופו של דבר למכולת טובה יותר להיות באזור מגורי, אבל התהליך הזה יכול לקחת קצת זמן ובינתיים אני תקוע עם אדם שאילו היה פחות דביל או פחות עצלן, היה חוסך לי כמה שנים של הימנעות מירקות. שוק חפשי לא אומר שכל דבר עובד, זה אומר שבסופו של דבר התהליך הזה הוא היעיל ביותר לגרום שדברים יעבדו בצורה אופטימלית. האם אנחנו נמצאים ב"בסופו של דבר" של ערוץ 2 וערוץ 10? אני מקווה שלא, כי אחרת זה ממש עצוב (אני אומר “אני” סתם, אני לא צופה בהם, זה ה"אני" הקולקטיבי שמרגיש כך)

(dkaro) #4757

מצטרף לבלבול דוקטור, היכן הסתירה בין התנגדות להתערבות ממשלתית בתקשורת לבין ביקורת על תוכן תקשורתי?

(DoctorGonzo) #4758

אני לא מבין מה בדיוק אתם שואלים? אני דיברתי פה על מקארתיזם שעלה מחלק מהודעותיו של אוריה, ואתם גולשים לשוק חופשי. ההערות היחידות שלי בנושא הזה אליו היו שהוא גילה צביעות מרשימה בעת שטען באותה הודעה שהוא בעד שוק חופשי בתקשורת ומצד שני קונן על חובות אבסורדיים רגולטורים של ערוץ תקשורת.

לעניין שעד כה דיברתי עליו. מי עוצר אותכם (לא בקטע של הכללה) מלבקר את התקשורת מבוקר ועד ערב? אפילו פה בפורום מסתתר לו תרד מנופח על אלפי הודעותיו שעושה בדיוק את זה. אני לא בא בטענות לאף אחד שמבקר את התקשורת, על זה שהיא שמאלנית/ימנית/בוגדנית או מה שתרצו, אלא בכלל לדבר אחר - הקשר שעושים בין הדעות הפוליטיות שמחזיק אדם כלשהו לבין הלגיטימיות הציבורית שלו. ברגע שאתה קושר בין הדעה הפוליטית שאדם מחזיק לבין הזכות שלו לתעסוקה, במימון ציבורי או פרטי, אתה עוסק במקארתיזם. לחדד: אני, שליין, ואמא של שליין לא חייבים לצלם סלפי בקלפי עם פתק של מחל בשביל שיהיה לנו מקום עבודה, ציבורי או פרטי. זה לא עניינו של אף אחד באיזה דעה פוליטית אני מחזיק, בין אם אני מחזיק מיקרופון, רובה תבור או אוגדה שלמה.

שום דבר ממה שאמרתי לא מונע מאוריה או ממכם או מכל אחד אחר שצופה באותם ערוצי תקשורת שהוא בז להם כל כך מלהמשיך לצפות ולבקר, לא לצפות ולבקר, או לצפות ולהמשיך ליילל.

(מגן ימני) #4759

בודאי שאף אחד לא מונע מאיתנו, הרי זה מה שכולנו עושים פה עכשו. אוריה מיילל, אתה מיילל ואני מיילל.

לא

אם מאן דהו חושב שחדשות ועיתונאות ייהפכו להיות טובות יותר, ומקצועיות יותר, אילו יהיה להם טווח דעות רחב יותר ומגוון יותר (ובודאי סאטירה, שכדי שתהיה אפקטיבית צריכה להיות רחבה) אז לטעון כלפיו שזה מקארתיזם זה כמו לטעון שהדרישה שראש הליכוד יהיה ימני היא מקארתיסטית.

(DoctorGonzo) #4760

כן.

ואיך אותו מאן דהו יוודא שטווח הדעות יהיה רחב ומגוון יותר?

(מגן ימני) #4761

הוא אינו מסוגל לוודא זאת בכלל

(DoctorGonzo) #4762

פנקס אדום אולי? כרטיס חבר מרכז? הצהרת נאמנות למפלגה השלטת? או שמא זוהי רק כמיהה נשגבת?

(ganjo) #4763

סאטירה לא צריכה להיות רחבה כדי להיות אפקטיבית.

מסכים שאוריה לא מקארתיסט (בניגוד גמור לרוב הקולגות שלו בימין) אבל בשנים האחרונות הוא מעביר על עצמו (לפחות מהתרשמות אישית שלי מהדברים שהוא כותב כאן) סוג של תהליך אינדוקטרינציה. לאוריה רמת טיעון גבוהה (ותסלח לי אוריה על האד הומינם - הכל באהבה) ולאחרונה ההרגשה היא שהוא מפעיל רציונליזציית יתר שגורמת לו לקבל עליו את ‘דין ההשתייכות הפוליטית’ שלו.

לכן הוא בחר שלא להבין את מירב מיכאלי ולהצטרף למקהלת מבקריה (למרות שהוא מסכים עם כל מילה שהיא אמרה) ולכן הוא מצטרף עכשיו למקהלת הימין בדבר הקיפוח הנוראי של בעלי השררה והשלטון אל מול גב האומה הסמולני.

גב האומה היה תמיד סמולני להגדרת הימין (לא להגדרתי) ואין שום סיבה לחפש שוויון בכל מקום. כשימני יצחיק אותי אני אצחק. כשימני ירשים אותי אני אתרשם. מה לעשות שהלהג המשעמם של ליבסקינד או הטפשות חסרת החן של אראל סגל לא עובדים?

יש לי ביקורת על גב האומה. בעיקר רפיטטיבי. יש לי ביקורת על מירב מיכאלי ודיבור הלשון נקבה שלה. בעיקר מאולץ. אבל לטעון שמה שהיא אמרה מגוחך (כשהוא לא) ושזה שבן זוגה לא צוחק עליה (כשהוא בטח מסכים איתה) זה לנסות בכוח להימין את השיח.

אפשר לטעון שבאופן מגמתי האליטות השולטות היו סמולניות בדיוק כפי שאפשר לטעון שהסמול בארץ הוא לא סמול. בסופו של דבר תקשורת עוסקת במיינסטרים. פירורי הקתארזיס שהיא מספקת לנו הם אירוע נדיר ולרוב מדובר בכלום. הפרק על בלי מיכאלי (לא ראיתי) בטח היה משעמם. בערך כמו הפרק של מתניהו בכנסת היום.

אין ימין ושמאל בסאטירה. יש מצחיק ונכון (קתארזיס - פמילי גאי, אחד העם, קאמבק, תרגיע…), מצחיק ולא נכון (ילדותי - סרטים של אדם סנדלר או השני אני לא מבדיל בינהם), לא מצחיק ונכון (דידקטי - אסף הראל) ולא מצחיק ולא נכון (גרוע - זהו זה, ארץ נהדרת, שלישיית מה קשור).

ויש גם ימין. ולימין עדיין אין סאטירה. או עיתונות, או אמנות, או כל דבר שקשור בביקורת עצמית ובחופש ביטוי. ככה יצא. לא חושב שזה בגלל דיכוי. אולי דווקא להפך. בגלל שהימין שולט רק בתקשורת הפחדה הוא אף פעם לא הצליח להשתחל למבואות העולם החופשי. אנשים כמו אוריה מסמלים את השינוי שקורה סוף סוף (אם הם רק לא יתקפלו ויישארו נאמנים להיעדר דף המסרים של עצמם).

(kenny) #4764

מה זה אומר מכולת טובה? מכולת שבה יש את הפירות שמגן ימני ואוריה אוהבים, פירות לא סמולנים? איך מייצרים מכולת טובה? מזמינים לראיון עבודה 100 פירות, שואלים מה הדעה הפוליטית שלהם, ובוחרים קודם כל לפי הדעה ולא לפי הבשלות?

סבבה, התקשורת היא זבל סמולני (היא ממש לא, היא מסחרית/קפיטליסטית, אינדיוודואלית וצהובה ומי שמבין במדיה יודע את זה, אבל הספין עובד), אבל נגיד אני זורם איתך. בוא תסביר לנו איך תקשורת איכותית צריכה להראות, ואם יש לך דוגמא לגוף תקשורת כזה בארץ או בעולם אשמח לשמוע.

זה מזכיר לי את הקנטרנות הקבועה על יונית לוי. מעטות הפעמים שהיא התבטאה פוליטית (אני לא זוכר אפילו התבטאות פוליטית אחת שלה), אבל אנשים התלוננו שהיא סמולנית עוכרת ישראל כי היא עושה פרצופים כשראש הממשלה נואם, כי אינטרסנטים מריצים על זה ספין.

בינתיים ערוץ התקשורת הימני המובהק היחיד הוא המיץ של הזבל, ובגלל שהוא ערוץ תעמולה/פורנו לימנים נטו הרייטינג שלו ברצפה, מרבית האזרחים לא מתעניינים עד כדי כך בפוליטיקה (או במקרה של ערוץ 20, האדרת נתניהו והליכוד ודה לגיטימציה אובססיבית לשמאל ולמתנגדי נתניהו) או בתוכניות מורשת יהודית אורתודוקסית.

גם ערוץ 10 ו-2 מייצרים בעיקר תכנים זבל, אבל ערוצי תעמולה הם לא, הם פשוט סתם ערוצים מסחריים-מיינסטרים שהמטרה העיקרית שלהם היא רייטינג=כסף.

(Uriah) #4765

אפשר לסובב מילים עד מחר.

אירגנתי הופעה ללהקה בשם עודד וייס והפריפריה שהיא שמאלנית בהגדרה, ומשתמשת בסמלים קומוניסטים.
אני מאזין עקבי של הפודקאסט עושים פוליטיקה כשהמגישה היא הבת של רחל ליאל.
התוכנית היחידה כאמור שאני מקדיש לה זמן צפייה היא לונדון וקירשנבאום, והיא נוטה באופן כללי לצד שמאל של המפה להערכתי.
העיתון שיוצא לי לקרוא זה הארץ, באינטרנט ynet, בטלוויזיה אם אין ברירה אז רק 22/10 ובחיים לא 20.

התקשורת בארץ מאז ומתמיד היתה ונותרה אליטה עלובה שמוטה שמאלה ועצלנית באופייה. הנה, תקשיבו אפילו למישהי שעבדה שם

ברגע שבו שליין עושה הנחה מסיבות שאינן מקצועיות הוא מאבד מניות אצלי, דווקא בתור מישהו שבנה מוניטין שלם על כך שהוא מארח את כולם ויורד על כולם (כולל מיכאלי בעבר). אתם מציעים לי “בית” משלי בימין ולחפש תוכניות ימניות, אבל זה לא מעניין אותי ואני לא חייב כאן דבר לאף אחד. אין לי שום סיבה לצפות בלאטמה שנראיתה כמו אוסף של מערכוני צופים כושלים רק בשביל המחנה שלי. אין לי מחנה, אני אדם אינדיווידואל.

תאזין לעושים פוליטיקה, פודקאסט רציני עם ראיונות עומק. זו מכולת טובה.

ומזל טוב!

(whykds) #4766

גם ״הספינר״ אחלה