פוליטיקה כחול לבן

פוליטיקה

(Lukaku) #4727

המפגין? בהחלט.

(ganjo) #4728

מירב מיכאלי הופיעה עכשיו בפגוש את העיתונות והוציאה את האוויר מכל הבלונים האלימים והמיותרים שנופחו השבוע.

(Uriah) #4729

ובינתיים בשידורי התעמולה, כלומר ערוץ 2, ליאור שליין לא מזכיר את מירב מיכאלי אפילו לא ברמיזה.

למישהו יש ספק אילו מטעמים הוא היה עושה ממירי רגב במצב זהה? מאוד מאכזב

(kenny) #4730

ערוץ 2? ערוץ 10 התכוונת. אני חושב שאתה מתבלבל, ערוצים 2 ו-10 זה סתם ערוצים מסחריים צהובים שמספקים בידור זול ותו לו, ערוץ 20 זה ערוץ תעמולה, שם באמת עושים תעמולה עבור השלטון.

ואתה באמת מתפלא שהוא לא עשה אייטם מלגלג על זוגתו?

(Uriah) #4731

ערוץ 20 לחלוטין פוליטי, אני לא חושב שיש מישהו שחושב אחרת ואני בספק אם הערוץ עצמו מתיימר שלא להיות פוליטי.
ערוץ 2 זה סיפור אחר, ועל אחת כמה וכמה תוכנית כמו גב האומה שלכאורה אמורה לירות לכל הכיוונים.

במלוא הכנות - אני באמת התפלאתי.

(kenny) #4732

גב האומה זה בערוץ 10.

גב האומה היא תוכנית סאטירית, אובייקטיבית היא לא יכולה להיות כי אנחנו לא עוסקים פה במזג אוויר או בנוסחאות מתמטיות אלא בנקודת מבט, סאטירה על פי ההגדרה שלה ביקורת באמצעות הומור, ומן הסתם היא באה מנקודת מבטו של הסאטיריקן (בדיוק כמו ג’ון סטיוארט, ג’ון אוליבר וכו’), אני אישית לא מת עליה ואני חושב שהיא ממוחזרת (חוץ מהקטעים על יאיר לפיד שלא נמאסים עליי), אבל לקרוא לה תוכנית תעמולה זה מגוחך, אין פה קידום באמת של אף פוליטיקאי או מפלגה.
ערוץ 20 הוא באמת ערוץ תעמולה, כי הוא מיועד לייצר נרטיבים לטובת השלטון.

(Uriah) #4733

כמה מהמגישים של גב האומה הם בימין וכמה מהם בשמאל? ונניח ואנחנו לוקחים מדגם לאורך השנים.
בעיני זה פשוט לא מקצועי להתעלם מפליטת פה מזעזעת ומתוקשרת (ליאור, צפיתי בפגוש את העיתונות - גם שם עשו לה הנחה מאוד גדולה).

ערוץ 2 ==ערוץ 10 מבחינתי. הנראטיב זהה, כמה מדסק החדשות אנשי ימין וכמה אנשי שמאל? האם ישנה פרופורציה סבירה לעומת החלוקה באוכלוסייה?

גילוי נאות: לא צפיתי מעולם ביותר מדקה רצופה של ערוץ 20 ולונדון את קירשנבאום זו תוכנית הטלוויזיה היחידה בה אני צופה באופן עקבי (וגם היא לחלוטין מוטה מן הסתם).

(ganjo) #4734

נראה לי שלצפות מליאור שליין שיירד על אשתו בטלוויזיה חורג לגמרי מכל הגיון או דרישה סבירים. איזו שאלה היית רוצה שרינה מצליח תשאל?

(kenny) #4735

איך בדיוק אתה רוצה שיבחרו את המגישים בערוצים הללו, שיעשו להם בוחן על השקפות פוליטיות?

(Uriah) #4736

בפאנל של ליאור שליין גם אמרו על נתניהו “האח הלא נכון שמת”, לי אישית אין בעיה עם גישה פרועה אבל אני מצפה ליושרה מקצועית. אין גבולות עד שמערבים בני זוג? זה פשוט פאתטי.

קני, מצידי שיבחרו את המגישים שלהם איך שהם רוצים - אבל לי כקהל יש ביקורת ואני אצביע ברגליים. אני נגד כל סוג של דמוקרטיזציה בתקשורת ומועצות כבלים ולוויין, פשוט שלא יבכו אחר כך ויבקשו טובות מהמדינה.

אני בעד חופש מוחלט בשוק התקשורת.

(kenny) #4737

אז אין לנו ויכוח.

אני בכלל חושב שערוץ 2 ו-10 משרתות את השלטון אבל זה כבר דיון אחר.

(DoctorGonzo) #4738

סיפא מוזרה בהתחשב בכך שאתה זה שרוטן על זה שערוץ 10 ביקש טובות מהמדינה אחרי שכל הסיפור היה על חובות של הערוץ למדינה בעקבות דרישות רגולטוריות עתיקות בגין הפקות מקור, דמי זיכיון ותמלוגים.

שאלת הזהות הפוליטית של מאן דהו בעיתונות משולה זה מקארתיזם טהור. אם הצופה הימני כל כך סובל מאותם ערוצים, שדרים ומה לא, למה לעזאזל הוא עדיין צופה בהם? כוחם של הערוצים המסחריים זה ברייטינג שלהם, שע"פ הם יכולים לשקלל את עלות הפרסומות, ובמידה והרייטינג יקרוס ממעבר אינטנסיבי של צופים ימנים הגונים לערוץ 20 למשל, הרי שזוהי תהיה הפעולה האפקטיבית ביותר. אז אנא, שכנע את חבריך בימין - הפסיקו לראות ערוץ 2, חדלו מערוץ 10. יש לנו בית, ויש לנו עץ וכביש וגשר ואת השלטון, ואת קלמן ברשת ב’, אולי נפסיק סופסוף לבכות?

אגב, שליין עוקץ את מיכאלי כל הזמן.

(Uriah) #4739

מותר לי גם לבקר ערוצי תקשורת מבלי לצרוך אותם, לא ביקשתי להוריד אותם מהמסך. זה לא מקארתיזם, זו ביקורתיות בסיסית.

אני לא צריך שום “בית” ואני מתנגד לתפיסה השבטית והחשוכה הזאת, אבל אני מצפה ליושרה מצד איש תקשורת ווודאי שגם מסאטיריקן.

(DoctorGonzo) #4740

אתה מצפה ליושרה מצד אנשי תקשורת וסאטיריקנים, ואני מצפה לאותה יושרה ממשתמשים בספורטאנטר, ובעיקר מאלו ששמם (או כינויים) מתחיל באות א’ למשל ואשר דורשים את אותה יושרה מאחרים. אם אתה כותב באותה הודעה שאתה בעד חופש מוחלט בשוק התקשורת, ובאותה נשימה מבקר את הערוץ שנאלץ לתמרן תחת תנאים רגולטרים, אנטי חופשיים במהותם, אתה מגלה בדיוק את אותו חוסר יושרה.

לעניין המקארתיזם, כשאתה ואחרים שואלים ודורשים לדעת מהן הדעות הפוליטיות של אדם זה או אחר ומכך משליכים על לגיטמיות העסקתו, זה מקארתיזם. רק לאחרונה מגלה הממשלה נחישות מפליאה במלחמתה בהעסקתו של ליאור חורב, יועצו של המפכ"ל - כי, הוא ביקר בפייסבוק את ראש ממשלתנו הנהדר. וכי יעלה על הדעת, שהמדינה תעסיק מישהו שמבקר את ראש המדינה, ועוד כזה שמייעץ בין השאר בתפקידו כיועץ פוליטי לאישים פוליטיים אחרים (אבל רעים כאלה, לא משלנו), כמו כחלון?

(Uriah) #4741

אם ערוץ 10 היו מפגינים נגד התערבות ממשלתית ונגד רגולציה מצד מועצת הכבלים והלוויין הייתי תומך בהם מן הסתם. כאמור, אני נגד שיטת מכרזים או כל שיטה שהיא לא פתיחה מוחלטת של שוק התקשורת הישראלי.

ליאור שליין הוא סאטיריקן עם יומרה שהיא הרבה מעבר לבידור, האם גם ביקורת כלפי המונולוגים של אסף הראל היא מקארתיזם? זו סתימת הפיות האמיתית, אי אפשר כבר לבקר כלום מכיוון שבשיחדש ביקורת היא צנזורה.

אתם מצפים מליאור שליין להימנע מביקורת מכיוון שיש לו אינטרסים אישיים, אני מצפה ממנו להיות ישר. זה הכל. אין לי צל של ספק שאם היה מדובר במירי רגב (למשל) הם היו עושים ממנה מטעמים.

(DoctorGonzo) #4742

מישהו סתם לך את הפה? באמת אני שואל, מישהו בא ואמר לך - על זה אתה לא מדבר? אתה אומר מה שבא לך, ואני אומר על כך מה שבא לי. אתה זה שמבלבל בין ביקורת לרדיפה פוליטית. ברגע שאתה מעלה את שאלת הזהות הפוליטית, וממנה גוזר כמו שעושה הממשלה הזאת ורבים בציבור - את שאלת המימון או העסקה, זו רדיפה פוליטית.

“ערוץ 2 ==ערוץ 10 מבחינתי. הנראטיב זהה, כמה מדסק החדשות אנשי ימין וכמה אנשי שמאל? האם ישנה פרופורציה סבירה לעומת החלוקה באוכלוסייה?” וכמה מזרחים יש ביחס לחלקם באוכלוסייה? כמה רוסים? כמה אתיופים וחרדים, שלא לדבר על ערבים? מה עם אנשי השוק החופשי או סתם לבקנים חובבי יפה ירקוני? כל השאלות הללו, הן שאלות דור ה-PC, הפייק סוציאלג’אסטיש. אלו ערוצי טלווזיה ותקשורת, לא מים ופת לחם - לא טוב למישהו מהם, שלא יצפה. אני כמוך, לא רואה שום דבר בערוצים הללו חוץ מלונדון וקירשנבאוים ובארסה, וקצת ערוץ 11 לאחרונה שמצליח לעניין אותי פה ושם (טיול אחרי צבא, המרדף, אפילו הימין נגד שמאל צחוקים שלהם) וזה הקלף החזק ביותר שיש לציבור נגד כל גוף, ובמיוחד גוף עסקי-פרטי.

(kenny) #4743

יש רק בעיה אחת עם הטענה שלך, אף אחד לא סתם לך את הפה ואף אחד לא אמר שאסור לך לבקר. מותר לך להגיד מה שאתה רוצה, אף אחד לא מונע ממך. לנו מותר להתווכח עם התוכן.

הויכוח שלנו היא על החיטוט בדעות הפוליטיות של אנשי שעובדים בתקשורת בערוצים המובילים. אתה לא מבסוט מחוסר האיזון בערוצים הללו, סבבה, מה אתה מציע מבחינה פרקטית, להתחיל לקצץ בכמות ה"שמאלנים"? כל פעם שמישהו בא לראיון עבודה בערוץ 2 וערוץ 10 צריך לבדוק את הדעות הפוליטיות שלו ולהחליט לאיזה צד הוא שייך ולהעסיק את העובדים על פי הדעות הפוליטיות כדי שיהיה איזון בימין/שמאל?

ומי אמור לקבוע את הקרטיריונים לימין/שמאל. איך אתה קובע למשל מי ימני ומי שמאלי? לפי יחס לאדמה? תפיסה כלכלית/חברתית? רגש לאומי לסמלים?
אני ליברל, בעד שוק חופשי, הפחתת הרגולציות וצמצום ההתערבות המדינה והמוסדות הציבוריים למינימום האפשרי למעט מדיניות רווחה יעילה שתעודד אנשים ללמוד מקצוע וללמוד, די ניצי מבחינת בטחונית, אבל אני לא מקדש אדמה (למרות שאני לא מאמין שניתן להגיע להסדר כרגע), לא מאונן על דגלים וסמלים לאומיים, וסולד מהכללות שליליות על בסיס קבוע כלפי קבוצות אוכלוסייה שונות (חרדים, ערבים, שמאלנים סופגים את עיקר האש). אז מה אני?

(Uriah) #4744

יש הבדל מהותי ששניכם מתעלמים ממנו: הדיעה הפוליטית של התאורן לא רלוונטית - הדיעה הפוליטית של כותב התוכן היא מאוד רלוונטית.

אתם מנסים לערבב בצורה כושלת בין אפליה על פי רקע של דיעה פוליטית בעבודה רגילה לבין עבודה של כותב תוכן ופרזנטור. אם ערוץ 10 יבדוק מה התאורן שלו חושב על המצב הביטחוני זהו מצב שאיננו תקין, לגבי ליאור שליין זה סיפור אחר.

הנסיון העלוב לקשר ביני לבין מקארתיזם נועד על מנת לערער את הלגיטימציה שבביקורת שלי. אני מצטער, אבל מגיש בתוכנית סאטירית לא יכול להתעלם מאמירה שנויה במחלוקת של פוליטיקאית גם אם הם חולקים (או שלא חולקים, לא יודע מה הסידור המדויק) חדר מיטות. הזוי שזה נשמע לכם בכלל תקין.

אין לי בעיה עקרונית אפילו עם “חוסר איזון” כפי שאתם מתארים, להיפך - אני חושב שהעמדות צריכות להיות גלויות. אבל ברגע שבו התוכן מושפע מנפוטיזם אז ההערכה שלי כלפי ערוץ התקשורת צונחת ואני מצביע ברגליים. בעיני באמת לא היה קורה כלום אם ליאור שליין היה יורד על בת זוגתו בפומבי, היא נציגת ציבור והיא אמורה לדעת לספוג את זה. הוא אפילו היה יוצא גדול.

(DoctorGonzo) #4745

מה עם אנשי צבא ומשטרה? השם ישמור הם אלו ששומרים עלינו, וחלילה שיסתנן לשם איזה סמולן כזה… ובבתי הספר? אתה יודע מה זה מורה סמולני רשע המטמא את מחשבות ילדינו ברעיונות ליברליים? השם ישמור. ובאוניברסיטאות? אוי ואבוי לנו אם יסתננו לשם אותם סמולנים רשעים. שלא לדבר במערכת המשפט…

שכנעת אוריה, חד משמעית.

(Uriah) #4746

עד כמה שאני זוכר לאנשי צבא ומשטרה אסור בהגדרה לבטא עמדה פוליטית, כך שהיא כלל לא רלוונטית.

בהוראה של אזרחות בפועל יש גם פוליטיקה, וגם במקרה הזה אני בעד להצביע ברגליים אבל המדינה מונעת ממני.

אוניברסיטאות: אם המרצה עובד בחוג לסטטיסטיקה זה דבר אחד, אם הוא עובד בחוג למדעי המדינה זה דבר אחר.