פוליטיקה כחול לבן

פוליטיקה

(DoctorGonzo) #4687

זה דוגמא טובה ל-whataboutism שמאפיין את הסנופלייקס מהצד הימני של המפה. “אבל הארץ” “אבל מפא’י” אבל אבל אבל. הליכוד 40 שנה בשלטון ומתוך זה 20 שנה הוא מתבכיין על כל מה שזז. סג"ל קיבל שעה, ואת כל הזמן הזה הוא מנצל לבכי טוויטר ממסדי, בדיוק כמו שעושה רזי בשעתיים לפניו ורינו לאחריו. הבעיה העיקרית של השמאל הישראלי היא שהוא מתעקש להישאר ממלכתי, ובתווך הזה נכנסים הסג"לים והשפטלים ומטנפים ללא הפסקה על השמאל. השמאל עוקץ בעדינות, מנתח, מכה על חטא, אפילו תוקפני מדי פעם בקול בוז’וני קליל, אבל שומר על הממלכתיות הענתיקה הזאת. איפה הסג"ל השמאלני בגלצ, זה שמתנפל כמו בולדוג על כל פרופסור סמולני שזרק מילה לא במקום?

איך אמר בנט, לא מתנצלים? הגיע הזמן. ועל הרקובה הזאת, זוכת פרס ספיר פעמיים, אין לי מה להוסיף.

@Uriah
ביטן אישר לה כבר להעלות הצעות חוק?

השמאל ממלכתי ? אני מזכיר לך שאת שיטת ניבולי הפה וגסות הרוח המציאו שני אנשי תקשורת מהשמאל : נתן זהבי כבר למעלה מ 20 שנה מקלל מאזינים דתיים וחרדיים, וכנ"ל לגבי רון קןפמן. שניהם המיינסטרים של תקשורת השמאל כבר לא מעט זמן .
עיתון " הארץ" ממלכתי ? אתה קורא טורים של אורי משגב ורוגל אלפר ? שניהם משתלחים בצורה ארסית בדתיים ומתנחלים .
רק לפני שבועיים גבי גזית, עוד איש שמאל קיצוני אמר את המשפט הבא : " הייתי סוקל באבנים את כל אנשי ערוץ 20" . ממש ממלכתי…
סגל וריקלין עדינים לעומת אנשי תקשורת מהשמאל.
לגבי שפטל אני מסכים.הסיגנון דיבור והתבטאות שלו הוא מזעזע ומחפיר בהרבה מקרים…אבל שוב נתן זהבי לא פחות בוטה ממנו.

דרך אגב, מה יש לך נגד גלית דיסטל לא הבנתי. אשמח שתסביר לי…

(ganjo) #4689

אוריה ברור שאני לא מצפה שתפיסתך הפוליטית תשתנה אם נתניהו ייכנס לכלא. פוליטיקת זהויות גם לא חייבת להישען על זהות מבית. אני דווקא חשבתי שאתה מתכוון שאנשים נוטים לתפוס עמדה ספציפית לפי אינטרס פוליטי ועל כך הסכמתי איתך. מה שחסר לי זה שמישהו בימין יגיד שנתניהו לא יכול להיות ראש ממשלה כשכל כולו וסבובתו עמוק בחרא הפלילי והציבורי אבל זו בדיוק דוגמה לכך שהימין כמקשה אחת מוכן למכור את שלטון החוק לטובת אינטרס הישרדותי צר.

(DoctorGonzo) #4690

כל מי שציינת לא משדרים במיינסטרים/פריימטיים הישראלי. זהבי, שאני מאזין קבוע שלו כבר איזה 15 שנה בערך (אולי יותר), כבר לא שנים ארוכות לא נכנס באוטומט בימניים/חרדיים/דתיים, והוא רחוק שנות אור ביכולת ניבול הפה שלו כמו של שפטל למשל. וקופמן להוציא את הטור שלו במעריב (?) לא באמת משדר אקטואליה. משגב ואלפר? יש לך את זה ביותר איזוטרי? מה שציינת לגבי גזית, אם אכן נאמר, הוא משפט לא ממלכתי, אבל אני התייחסתי לרזי ולרינו, או בפאנל הלילה למקבילה השמאלית לפטריוטים. אין שום עדינות בסגל וריקלין. דיסטל היא המקבילה הנשית שלהם, רק הרבה יותר שטחית והרבה יותר מאנשי “המגיע לי”. התוכנית של סג"ל דווקא די מעניינת כשהציוות הוא מאוזן: סג"ל עם ורטהיים או לווינסון, אפילו עם רועי עידן, נוראית עם ריקלין אבל בלתי נסבלת עם דיסטל. לשניים הללו יש נטייה ללכלך על המרואיינים שלהם מייד אחרי שהם ירדו משידור, וזה עלוב בכל רמה. שלא לדבר על כך שדיסטל נתפסה בשקר גס, ובמקום להגיד - טעיתי בשידור, החליטה להתעקש שהיא זכתה פעמיים בפרס ספיר בפוסט האומלל של החודש בפייסבוק. רועי ברק הבהיר עד כמה מדובר בשקרנית.

(Uriah) #4691

גונזו, נראה לי שאני מסכים איתך פחות או יותר בהכל (סתם כהערת אגב).

ביטן החלאה הוציא אותה מועדות, לא חושב שהוא יכול לעשות משהו לגבי הצעות חוק. התקשרתי ללשכה שלה היום ואמרתי להם שלא יתייאשו מכל הביטןים למיניהם, אנחנו עובדים מאחורי הקלעים כדי ששרן תהיה כמה שיותר גבוה בפריימריז הקרובים :slight_smile:

השאלה היא האם נתניהו באמת עמוק בחרא הפלילי? אם יוגש נגדו כתב אישום לדעתי התמונה תהיה שונה. ואולי אני טועה… אבל אני לא יכול להתכחש לשבטיות (אליה אני לא שותף) שקיימת בימין.

גונזו / ברגקאמפ:

אתם מבינים את הבעיה המתודית שבדיון שבינכם? אני מניח ששניכם מספיק אינטיליגנטים בשביל זה.
זו שאלה של מיתוג בהרבה מובנים. הרי מי מייצג באמת את מי?

זהבי הוא קיצון, אבל באופן טבעי מי שנמצא במיינסטרים לא יכול לנבל את הפה. מה זה אומר? לא יודע ולא ממש אכפת לי. בכנות, כמו השיח עם הזהויות עצם העיסוק בנושא מהווה איזשהו הפסד מראש. לי הרבה יותר משנה שהכתב הכלכלי לא מבין כלכלה ברמה הכי בסיסית שיש, לא עקומת IS-LM אלא פשוט השפעה של מכסי מגן או price controls.

(ganjo) #4692

אבל אני דיברתי גם על החרא הציבורי בכוונה. למה להסתתר מאחורי יועמ"שים? האם האמירה של נתניהו ‘מותר לקבל מתנות’ מקובלת עליך? כי עושה רושם שעל הימין היא מקובלת… האם שיחות של נתניהו עם עורך עיתון שלושה ערבים בשבוע לפני סגירת הגיליון, תוך הצהרות שקר שאין לו השפעה על המתרחש בעיתון מקובלת עליך? האם יש לראש ממשלה אחריות מיניסטריאלית על העובדה שכל סביבתו הקרובה ביותר מצויה תחת חקירות? או שכל עוד ההאשמה היא לא ישירה כלפיו הוא יוצא מזה נקי?

או במילים אחרות - האם השלטון חשוב יותר מכל אמות המידה המקובלות הן ברמה הפלילית, הן ברמה הציבורית והן ברמת אתיקה הפשוטה? אם אנחנו רוצים לדבר על פוליטיקה של זהויות אז זה המבחן האמיתי. אני הייתי יוצא נגד כל ראש ממשלה (אפילו אם הוא היה ממרצ) שהיו נגדו כל כך הרבה חשדות לשחיתות פלילית וכל כך הרבה הוכחות ציבוריות לשחיתות. אצלי פוליטיקה של זהויות לא משנה בדברים מסויימים. יש דברים שחשובים יותר מזהות. אבל איפה הימין שישים קו אדום? למה שהליכוד לא יחליף את ראש הממשלה? ואיפה עובר הגבול מבחינתך? לאיים על כץ שבפריימריז הקרוב תתנקם בו? כשבינתיים יש לך נציגה אחת בקושי וגם היא חסרת השפעה?

אני טוען שלך כמצביע יש אחריות. אם אתה מצביע לליכוד ואז הליכוד מחליט להעביר חוק נגד תחבורה פרטית בשבת אז אתה נושא באחריות לא פחות מישראל כץ. אז מה אם התקשרת ללשכה של השכל? מה זה מסיר ממך אחריות על מעשיה של מפלגתך? כשאתה מצביע לשירן השכל אתה קודם כל מצביע להנגבי הגנב, לארדן השקרן, לאדלשטיין (שיש לי הרגשה שעוד יזכה לכינוי ‘המושחת’), לכץ האפס ולכץ המושחת, לרגב הטפשה, לאלקין המאפיונר, ללוין הפאשיסט, לביטן הדוחה, לברקו הסתומה, לזוהר הממש טפש, ואפשר להמשיך עוד בלי סוף… כשאתה לוקח את כל השכל שלך ומטיל אותו על חבורת הזבל הזו אני חייב לתהות - אוקיי - לא הכל אישי - אבל משהו? בכל זאת? בסופו של דבר רשימת הליכוד מורכבת מאנשים…

הציבור נתן לממשלה מנדט לנהל את ענייני המדינה, וחוק נגד תחבורה ציבורית בשבת הוא אחד מהם. לגיטימי לגמרי…
בדיוק כמו שהציבור נתן לממשלת רבין מנדט לחתום הסכם " שלום" עם הארכי רוצח עראפת יימך שמו ויזכרו, שבעקבותיו נרצחו יותר מ 1000 ישראלים .

זאת הפוליטיקה, לטוב ולרע.

(Uriah) #4694

ליאור, המתנות הן סממן של נהנתנות אבל אני לא חושב שמדובר בשוחד. זה לא מתאים ולא ראוי, אבל גם לא עילה להדחה.

לא יודע מה קורה עם התקשורת בארץ ואני לא חושב שבשלב הזה אנחנו יכולים לדעת בוודאות. עד כמה שאני יודע תיק 1000 תיק 2000 ופרשת הצוללות כולן בחקירה. אם וכשנתניהו יצא אשם יהיה עליו להתפטר ולפרוש מהפוליטיקה, לגבי תחומים אפורים אני אוכל להגיב רק כשאדע את העובדות.

הליכוד לא העביר חוק נגד תחבורה פרטית בשבת, מסתבר שהיתה הטעיה של התקשורת. אגב אחד היזמים (ליאור מהפודקאסט ערך מוסף) גם פקוד :slight_smile:

היכן עובר הגבול שלי? ברגע בו תימצא מפלגה גרועה פחות מהליכוד עם מנוף לחץ משמעותי יותר. כפי שהצהרתי בעבר, הליברלים בליכוד זו פלטפורמה מבחינתי - כלי ולא מטרה. לרשימה הנוכחית לא הצבעתי, לרשימה הבאה אני כן אצביע ואני מאמין שהיא תהיה טובה יותר.

הכנסתי בפתק שלי פופוליסט כמו כחלון שמחליט להגריל דירות כמדיניות, אין לי מה לעשות. או שאני בוחר ברע במיעוטו או שאני מפקיר את הבחירה לאנשים שחושבים אחרת ממני. זו דמוקרטיה -

אבל זו לא תחבורה ציבורית, זו תחבורה פרטית. ולכן לפחות נכון לעכשיו אי אפשר לגעת לרעה ב"נוע תנוע" הנפלאים :slight_smile:

מי שרוצה להגיע מחיפה לתל אביב (או יותר טוב מתל אביב לחיפה) בתשעה שקלים

(DoctorGonzo) #4695

לא צריך לנבל את הפה בשביל לעשות סימפל פאקינג פאקט צ’קינג לפני שאתה מראיין מישהו, משמאל או מימין. סג"ל’ לזכותו, עושה ויקיפדידה לפני כמעט כל ראיון שלו כי הוא לא רוצה להיתפס לא מוכן. ולא רק על ערך אחד ככה, אלא גם לוחץ על הלינקים בפנים (“הידעתם, ב’ בטבת היה היום שבו רבן גמליאל בתק את בתוליו”). הוא עדיין נתפס לא מוכן כי בגדול מספיק לזרוק לו מילה לא במקום בשביל שהוא יתעווז עליך, וזה קורה מדי ראיון. בשמאל המראיינים נחים על איזה שטיח פרסי ממלכתי כזה שבו גם לא טורחים לעמת את המרואיינים עם אשכרה, well, עובדות, וגם לא מעניין אותם להתמודד עם טיעוני המרואיין, אלא רק לצלוח עוד אייטם. דוגמא טובה לכך ראיתי השבוע ביום שישי בחדשות עשר בראיון שערכה האבטיפוס של השטחיות - איילה חסון לפרקליטה של הגברת הראשונה לבית נתניהו ועם ישראל בארץ הישראל (השלמה) ובתפוצות. עכשיו זה לא שהיא הייתה צריכה לעשות הרבה בשביל להגיע מוכנה - פשוט לקרוא את הודעת היועמ"ש, אולי לשבת לקפה עם גליקמן (שישב גם ככה בפאנל), אבל לא. במקום זה קיבלנו מופע כותרות מגומגם ותפל מצד הסו קולד עיתונאית בכירה ומפל של שקרים מצידו של העו"ד המרואיין, שזה בהיותו עו"ד הא’-ב’ של המקצוע שלו. קיצר, יוצא שאנחנו מסכימים שוב וזה דפוק כי אתה גם צרפתי וגם ליכוד והשילוב של שניהם זה הדבר הכי גרוע בעיני מאז היטלר.

מותר לקבל מתנות מחברים קרובים כשאין ניגוד עניינים חריף בין נותן המתנה למקבל.

וכידוע לך מהתקשורת נתניהו פעל לסגור את ערוץ 10 והיחיד שמנע מהערוץ הזה להסגר הוא היועץ המשפטי לממשלה יהודה ווינשטיין.

נתניהו ומילצ’ן חברים קרובים מזה 20 שנה ומילצ’ ן נתן לו את אותם סיגרים ושמפניות גם כשלא היה בפוליטיקה בכלל( 1999-2003).

אז במקרה הזה נתניהו כלל לא ניסה להטיב עם ארנון מילצ’ן בתמורה למשהו זה שקר גס ומתועב ועוד עלילת דם שתתברר כהאשמת סרק נוספת.

(DoctorGonzo) #4697

@Uriah

(ganjo) #4698

סתם מסקרנות אמיתית - איך אתה מגדיר מהו הרע במיעוטו? הרי במציאות אין הבדל מהותי בין שלטון של הליכוד או נניח שלטון של העבודה (או מפלגת מרכז כלשהי). שתי המפלגות הללו יקימו קואליציות די זהות ויפעלו פחות או יותר באותה צורה, אז למה בכל זאת הליכוד? זה לא שהעבודה בראשות גבאי תהיה סוציאליסטית נכון? וא"י השלמה או מקומות קדושים לא באמת מענניינים אותך (וממילא מפלגת העבודה לא תעשה כלום בתחום) אז הבחירה שלך היא בכל זאת אידיאולוגית ולא מעשית. אז איך בעצם אידיאלוגית אתה יכול לחיות עם מפלגה שכל כך רחוקה מעמדותיך?

תיירי, אתה טועה. אסור לקבל מתנות והחוק די ברור בעניין. גם אי אפשר לטעון שאין ניגוד עניינים כשאותו מילצ’ן (ואחרים) בוחש פה בקלחת התקשורת הישראלית.

(Uriah) #4699

אם אשווה את לפיד וכחלון לשטייניץ אין לי ספק את מי אני מעדיף. מעבר לכך, בליכוד יש התארגנות משמעותית של מתפקדים קפיטליסטים ואילו בשאר המפלגות אין התארגנות כזאת.

(ganjo) #4700

נו… אבל גבאי יבנה 300 אלף כמו שנתניהו יפתור את משבר הדיור… לכן דיברתי על מציאות. במציאות ממשלת הליכוד מקדמת פרויקט אידיוטי של דיור בר השגה.

אגב האם אתה מתנגד לקצבאות נכים נניח?

(Uriah) #4701

משרד האוצר לא נמצא בידי הליכוד…

באופן עקרוני אני מתנגד לכל התערבות של המדינה בכיס של הפרט, אבל יש היררכיה מסוימת לצעדים שאני רוצה שינקטו וקצבאות נכים נמצאים בסוף. יש גם כל מיני נסיבות וסיבות לנכות ולא כל הנכים עונים לסטראוטיפ הקלאסי: מנכ"ל בנק הפועלים הוא נכה והוא מקבל בשל הנכות שלו פטור של מאות אלפי שקלים במיסוי.

בעיני הדרך הכי נכונה לעזור לאנשים קשי יום היא פשוט להקל עליהם מבחינת יוקר המחיה.

(Uriah) #4702

עד כמה זה מ1 עד 10 ברמת ההזיות?

ומה הסיכוי שליאור שליין יצחק על הקטע הזה בגב האומה הערב?

(DoctorGonzo) #4703

הזוי זה יחסי אתה יודע… למירב מיכאלי הייתי אומר שזה סטנדרטי…

ואני משוכנע ששליין רק מחפש לעקוץ אותה, והיא סיפקה פה תחמושת. גאג חביב, לא יותר, אבל אאלט הם גם ככה בחופשה.

קטסטרופה.

מעניין אותי אם לעצמה היא נשמעה הגיונית. מזכיר לי את ההזיה של זנדברג על איסור מכירת סיגריות.

(Shusaku) #4705

יכול להיות שהיא סוברת כי אם הייתה התערבות מדינית בחינוך הוריה, היא הייתה יוצאת פחות מטורללת.

מניסיון אישי קרוב מאד זה בדרך כלל עובד הפוך. אם אנשים היו יותר מודעים למה שקרה בחינוך המשותף הם היו מפחדים לדבר עם קיבוצניקים.