פוליטיקה כחול לבן

פוליטיקה

רק שנתניהו לא שייך לפרשה הזאת☺

(ganjo) #4668

ההוכחה לכך שדוק צודק…

(DoctorGonzo) #4669

בשביל כולנו התכוונת…

(Uriah) #4670

והרי החדשות: יאיר נתניהו נאצי שאוהב נאצים ומאמין בתיאורית הרפטליאניים בהקשר היהודי.

כתבנו לענייני ציניות אוריה מוסר כי לפי הערכתו יכול להיות שעמוד הפייסבוק “מימים צפופים נגד קקיהומושיט שמאלני” הינו דף הומוריסטי ויש לקחת בחשבון את האפשרות לפיה יאיר נתניהו לא התייחס אל המצוין במם כאל פשוטו כמשמעו. נבדקת האפשרות על ידי מערכת החדשות שלנו האם אוריה עצמו הוא אנטישמי אוהב נאצים.

(kenny) #4671

עוד ספין עלוב מבית היוצר של משפחת נתניהו שהתקשורת הצהובה וחולת הרייטינג שלנו מאמצת בחדווה.

העצוב הוא שאנשים רבים קונים את הנרטיב של נתניהו של “התקשורת השמאלנית רודפת אותי”, התקשורת היא מסחרית ותלוית רייטינג, היא מספקת לנתניהו בדיוק מה שהוא רוצה.

מי ששם לב לשיטת העבודה של המותג “ביבי” בתקשורת יכול בקלות לזהות את הציניות של המנגנון הזה.
למשימה מגויסים עיתונאי חצר, לוביסטים, חכ"ם ושרים שמפמפמים דף מסרים קליט שעיקרו הוא - התקשורת השמאלנית היא אויב העם, ביבי נרדף, מעולם לא היה כאן טוב יותר, וכו’ וכו’.

ככה יוצרים פולחן אישיות, ככה מתחזקים מותג, ככה שומרים על הבייס.

(ganjo) #4672

כלומר על בנו של אבי תורת ה’צעק אוטואנטישמי!!!’ לא חלה תורת ה’צעק אוטואנטישמי!!!’ ? אם כולם בוגדים עוכרי ישראל למה שנפסח על הבן של הדוצ’ה? או על הדוצ’ה הגנב עצמו? או על אשתו הגנבת של הדוצ’ה? מושחתים נמאסתם!

אגב, אם רוצים לדייק הסכנה בפוסט היא לא בריח האנטישמי שעולה ממנה אלא בריח הפאשיסטי.

(Uriah) #4673

מה שבאמת “מסוכן” הוא עצם העובדה שיש לנו תקשורת ללא אנשי מקצוע אמיתיים.

אני לא איש ביטחון ואני לא יכול להעיד על ענייני ביטחון, אבל גם עוכר ישראל הגדול בפורום (אהמ ליאור אהמ) יוכל להעיד שהתקשורת ספורט פח. אני אעיד שהתקשורת כלכלה היא פח (לכמה כתבים כלכליים יש תואר בכלכלה ולא במזרחנות/תקשורת/משפטים)?

אין לי בעיה עם אנשים שחושבים שיאיר נתניהו הוא דוש ושהמם לא ראוי / חסר טעם (אותי זה משעשע אבל הטעם שלי בהומור תמיד היה קיצוני), אבל האם באמת יש לכך מקום בעמוד הראשון של ידיעות אחרונות?

(DoctorGonzo) #4674

לא. וגם לא בשני, בשלישי, או אליבא דה העורך החדש של הביביתון מר ביסמוט: אולי אצל ערן סוויסה במאחורה, בדיוק מתחת לידיעה אודות שלומית מלכה ויודהלוי. אז יאיר האן הוא דוש וילד קטן וסתום, שמחפש צומי ומקבל אותו מול מולד ושאר עוכרי העם. הקונספירטיבים יטענו שזה היה מתוכנן, ספין נוסף של סגול השיער ואשתו בעקבות ההמלצה הביזיונית להעמיד אותה לדין (בכפוף לשימוע כמובן), ואכן - כל היום מזיינים לנו במוח על יאיר הקטן והמושתן, ועל איך הניאונאצים בדייליסטורמר מאוננים עליו וכול’ וכול’, וראבאק - למי פאקינג אכפת? זה הבן של רוה"מ, ניזון מהשנאה העמוקה של רוה"מ לשמאל, אבל עדיין - לא ראוי לנפח הבכי בכוחות הסנופלייק בטוויטר ובתקשורת הממוסדת. גם אם מדובר בספין של סגול השיער או שלא, או שפשוט ככה יצא, להתעסק בזה בצורה שזה בוצע זה בזיוני בכל רמה.

אבל גם פה מתברר שפוליטיקת הזהויות השתלטה באופן טוטאלי על המדינה הזאת, וזה בכלל לא עניין ימין ומשאל. בעד ביבי או נגד ביבי, ובהתאם לכך נגזרת הדעה שלך בכל עניין - מחמגשיות (_מינוח בזוי אבל אפקטיבי ציבורית) דרך פתח תקווה, הכל בעד ונגד האיש. וזה ההישג הגדול ביותר של סגול השיער - its all about me. לא בכדי הוא לא טורח בכלל להתייחס ללפיד (מישהו יודע אם הוא בחיים?) או גבאי (האריה ששאג ואז הלך לישון), אלא לדמויות חסרות משמעות בפוליטיקה הישראלית כמו אהוד ברק או אלדד יניב. הוא קובע את השיח, הוא מנתב אותו ברשת באמצעות גדודי השוהאדה שהקים יאיר הקטן עם חבריו (די בטוח ש-מצנקש חלק מהמערך הזה) ששורפים את הטוויטר והפייסבוק. כל עוד השמאל המדושן והבכיין הזה ימשיך לאונן בטוויטר על יאיר, או ביטן או רגב, סגול השיער ימשיך לשבת בביתו בשלווה.

(Uriah) #4675

אז במילים אחרות גונזו, מה שאתה מנסה להגיד זה

(DoctorGonzo) #4676

יאפ

אבל יותר מכך, בדיוק כמו מצנקש צריך את האלטרנטיבה הלא מתנצלת ולא אליטיסטית הסמולנית לכך - כזאת שלוקחת את הממ הזה ומחליפה את הבקבוק ב%$& או כל דבר אחר. אבל אלו, יגנו במשך שלושה ימים איזה זקן אחד שצרח על חרדי אחד בהפגנה בפתח תקווה, יכתבו מאמר בהארץ על לאן הגענו וכול’. נתניהו הוריד את הכפפות מזמן, הסמול רק שם פופים אווריריים במיוחד מסביבו ומתקרבן. שבוע שעבר לדוגמא, ליאור אשכנזי דפק קטנה יפה כזאת לרגב. אחד אחר בשם רועי ברק הפך את הסיידקיק הבהמתית של סג"ל - דיסטל אטבריאן (אלק זוכת פרס ספיר פעמיים) לשטיח, ושטיח כזה שמנגבים עליו את הרגליים בדיוק אחרי שדרכת על חרא של כלבים ברחוב. בקיצר, חאלאס עם הברק רבידיות והסנופלייקיות, ויותר 4chan.

תגידו, אולי מספיק כבר להגדיר יהודים כ “ניאו נאצים” ? אפשר להגיד דברים חריפים ונוקבים גם בלי להזכיר כל הזמן את המילה המתועבת הזאת, שמזכירה לנו ימים אפלים בהיסטוריה של האנושות. מספיק כבר עם ההשוואות האלו לגרמניה הנאצית ולצורר הנאצי יימך שמו וזכרו.

מי שקובע את השיח זאת התקשורת ולא נתניהו. הוא אשם בזה שהתקשורת לא מפסיקה לבלבל את המוח על אישתו ועל כל החקירות ?

אם זה היה תלוי בנתניהו, הוא היה מעדיף שלא יתעסקו באישתו ובילדים שלו. אבל ברגע שהתקשורת מנסה לתקוף אותו בלי שום קווים אדומים, אז זכותו של בנו להגיב בחריפות.

לי באופן אישי נמאס לגמרי מהשיח הזה של אנטי ביבי או בעד ביבי. פעם היינו מתעסקים במדיניות ואידיאולוגייה . היום ההתעסקות של חלק מכלי התשקורת היא כל כך צהובה ולא עניינית .

דוקטור גונזו : “הבהמה” להגדרתך גלית דיסטל היא אישה אינטילגנטית ומעניינת. היא הוציאה 2 ספרים סופר מצליחים, והיא ממש לא גדלה עם כפית של זהב בפה. השיח המתלהם הזה שבו אתה מתאר אנשים כחיות, הוא לא לעניין .

(Uriah) #4678

תשובה רצינית רגע:

משום מה הנאצים התקבעו כסמן הקיצוני והבלעדי לרוע, כשנגמרים הטיעונים העניניים חוק גודווין נכנס לפעולה.

אגב, היטלר היה צמחוני, תסיקו בעצמכם את המסקנות :face_with_raised_eyebrow:

(DoctorGonzo) #4679

זה שבן אדם מוכשר במקצוע מסוים לא משנה משהו מהיותו חלאה, בהמה, טינופת, או הכל יחדיו. בשבוע שעבר לינוי בר גפן אמרה בדיוק את אותו דבר על אטבריאן, רק קראה לה מנוולת, וצבא הסנופלייקים של הימין בהנהגת סג"ל ושות’ התרעמו והתקרצצו. אז חאלאס, הסרתם את הכפפות - זה הולך לשני הכיוונים.

מעולה, טוב לדעת את עמדתך. השאלה היא מי הסיר את הכפפות קודם…לשמאל הישראלי היה 70 שנה להפיץ את התעמולה הקיצונית והבלעדית שלו. גם היום רוב התקשורת נשלטת על ידי השמאל הקיצוני. גופי תקשורת ימניים כמו ערוץ 20 ( שכמובן סותמי הפיות מהשמאל מנסים לסגור, כמו שעשו עם ערוץ 7 ), “ישראל היום”(גם אותו סותמי הפיות ניסו לסגור) , “מקור ראשון” וכו’, קמו רק בשנים האחרונות . עד אז היינו צריך לסבול כמעט 70 שנה הגמונייה של קבוצה שלטת אחת שהתגזענה על מזרחיים, הסיטה נגד מתנחלים והפיצה תעמולה אנטישמית נגד חרדים.
אז לפי דעתי מי שהסיר קודם את הכפפות היה השמאל הישראלי.
גלית דיסטל היא דוגמא מובהקת למי שבעבר לא יכלה להשמיע את דעותייה, כשההגמונייה הייתה בידי סותמי הפיות מהשמאל .

(Uriah) #4681

בנוגע לתקשורת חופשית, laissez faire… laissez passer

ובנוגע לדיוני השמאל/ימין - מדוע כל כך חשוב לכם להזדהות עם צד כזה או אחר מבחינה תרבותית ? זו שאלת תם.

הלוואי וכל המפלגה היתה שרן השכל אבל המציאות היא שהמפלגה “שלי” מלאה בעסקנים, מושחתים, קומבינטורים וחסרי אידאולוגיה. אז מה? הדיון צריך להיות ענייני, לא פרסונלי. הכבוד של הימין חשוב לי כקליפת השום.

(kenny) #4682

Uriah, ממתי תואר בכלכלה מעיד על הבנה בכלכלה? זה תואר פח וחסר משמעות.

(Uriah) #4683

יש כאן ציניות שאני מפספס?

(kenny) #4684

לא, תואר בכלכלה זה לא ערובה להבנה בכלכלה, לא מדובר פה במדע מדויק, אלא אם כן אתה רוצה לקרוא למדעי החברה מדע מדויקץ יש מלא שעשו תואר בכלכלה שלא מבינים יותר מדי בתחום.

דבר אחד למדתי - כלכלנים שמדברים בפסקנות ויהירות הם החרטטנים הכי גדולים.

(ganjo) #4685

מה ז"א אז מה? המפלגה שלך רוצה להעביר חוק שאוסר על אוטובוסים פרטיים לנסוע בשבת. הדיון הוא ענייני ולא פרסונלי. איך אתה יכול לחיות עם זה בשלום?

אני מסכים איתך שיש נטיה אוטומטית של המון אנשים לקבוע עמדה על סמך זהויות. השאלה היא האם יש מישהו שחף מזה? כנראה שאנושית זה בלתי אפשרי להיות אובייקטיבי. האם אתה חושב שאתה כזה? איך אפשר בכלל לדעת? על מה נשענות תפיסות העולם שלנו אם לא על זהויות?

(Uriah) #4686

אלו כלכלנים חרטטנים בעיניך?

ביקרתי בעצמי את התואר לא מעט כאן בפורום, אבל עדיף להיות בעל מושג מאשר חסר מושג.
גם ביולוגיה זהו לא מדע מדויק, זה לא אומר שהביולוגים בוחשים בקפה ורואים בעיני רוחם את העתיד.

מי אמר שאני חי עם זה בשלום? אם הוא לא יבצע פניית פרסה אדירה, אני הולך להתנקם בישראל כץ בפריימריז.

תפיסת העולם שלי לא מאפיינת את הבית שבו גדלתי ולא את השכונה שלי או כל מאפיין סוציולוגי אחר.

מבחינה פוליטית גם אם מחר יוכח שבנימין נתניהו הוא שתול של הBDS ושיאיר נתניהו הוא חבר בכת נאו-נאצית הדיעות הפוליטיות שלי לא ישתנו מהותית אם בכלל, פשוט לא אכפת לי מהיוקרה שיש לימין או לשמאל כמחנות.

הדיון בתקשורת באופן עקבי מאוד כלל לא ענייני וזה קורה בהמון תחומים. אז סבבה, יש חשיבות מסוימת מי האדם שמייצג אותנו בכנסת או בממשלה - אבל אין גם מקום בין לבין לקצת תכלס?

כל הזמן קודחים לנו על השליטה של הממשלה בתקשורת, אז שרן השכל מביאה הצעת חוק שמטרתה להוריד את הרגולציות ההזויות מטעם מועצת הטלוויזיה והלווין (ברית המועצות). למה כמעט ואין רעש על זה? מכיוון שהרבה יותר קול להתעסק במבנה האישיות של יאיר נתניהו.