פוליטיקה כחול לבן

פוליטיקה

(dkaro) #4606

אה? מאיפה הבאת את השטות הזו?

מדינת ישראל רחוקה מלהיות המדינה הענייה ביותר במערב, רחוקה מאוד. האמת היא שאנחנו במקום טוב באמצע (במערב,כן? באופן גלובאלי מן הסתם שאנחנו אחת המדינות העשירות ביותר), וזה לכשעצמו הישג ניכר כשיש לנו כאן 10% של אוכלוסייה שבוחרת ביודעין בחיי עוני.

(Oz Cohen) #4607

לאור התגובה השנייה שלך שמאפילה בטיפשותה ובדמגוגיותה על התגובה הקודמת, אני תוהה לעצמי האם אתה סוג של פרי אהבתם של הודור ודוד ביטן, כך שכל דבר שיוצא לך מהפה הוא דף המסרים של הליכוד, או שמא אתה משתמש פיקטיבי. אם אתה אחד מהם, בבקשה תודיע לי כדי שאפסיק לכתוב לך.

מתנשא? כנראה שכן. זחוח? כנראה שלא? שמאל? בטח לא. אני מנסה לחשוב מה תהיה התגובה הבאה שלך. (ניחוש: לקרוא לי "אשת שמאל קיצוני - מקווה שהבנת את הרפרנס)

מדינת ישראל היא ארץ האפשרויות הבלתי נגמרות : תראה כמה אזרחים ישראליים עברו בשדה התעופה בחודשים האחרונים, בדרך לחופשה בחו"ל .

פה אני דווקא מסכים לגבי המשפט הראשון, ישראל היא באמת ארץ האפשרויות הבלתי נגמרות. יש אין סוף אפשרויות במדינה מאיפה לקבל את המכה.

שמלאנים כמוך אוהבים לקטר על המצב במדינת ישראל ולהאשים את המדינה בטעויות שהם עושים, אבל אתם אחוז קטן שהולך וניהיה לא רלוונטי במדינה .

למה לא מפעילים את המחק על הודעות של דמגוגים מסוגך שמתאימים לכתיבת טוקבקים באתר ישראל היום, ובין לבין לדפדף לערוץ 20?

וכל זה בהתחשב שאנחנו נמצאים במזרח התיכון, כשמסביבנו מדינות קורסות .

וואלק, באמת מזל שאנחנו לא במצב של מלחמת אזרחים. אנחת רווחה קלה.

אה? מאיפה הבאת את השטות הזו?

מדינת ישראל רחוקה מלהיות המדינה הענייה ביותר במערב, רחוקה מאוד. האמת היא שאנחנו במקום טוב באמצע (במערב,כן? באופן גלובאלי מן הסתם שאנחנו את המדינות העשירות ביותר), וזה לכשעצמו הישג ניכר כשיש לנו כאן 10% של אוכלוסייה שבוחרת ביודעין בחיי עוני.

מה יהיה? גוגל נסגר בזמן שיצאתי לטייל עם הכלב?

תקשיב, אולי תנסה לנהל דיון ענייני ולא לגופו של אדם ?

סבבה שאתה לא מסכים איתי, אבל אני לא ליכודניק ואני רושם את זה בפעם ה 3: יש לי הרבה ביקורת על נתניהו בלא מעט נושאים .

אני חושב שמצבה הכלכלי במדינת ישראל מצויין, אתה לא . הכול בסדר…
תירגע ותשלוט בעצמך .

(dkaro) #4610

אני משאיר את ההודעה הראשונה של @10208510997518805 רק לצורת הדוגמא של מה לא צריך להיות פה בפורום. יש לעקוץ משתמשים אחרים ויש לא לעשות שום דבר אחר חוץ מזה. בכל מקרה, הבחור חסום ולא ימשיך לכתוב כאן.

ורק כדי שלא יהיה מישהו פה שבטעות יתבלבל:

הבחור הידען שלנו כמובן לא מסוגל לעשות הרבה מעבר לשימוש בגוגל, ואמא שלו שכחה ללמד אותו שמדד העוני הוא מדד יחסי ולא אבסולוטי, או במילים אחרות: מדובר בעוד מדד אי שוויון. מדינת ישראל בהחלט אחת מ-2 המדינות הכי לא שוויוניות במערב, אבל אחת מהמדינות העניות היא לא. אתם יודעים מי המדינה השנייה לצידנו במדד ג’יני (מדד נוסף לאי שוויון) ? נכון, ארה"ב. ואלא אם כן מישהו רוצה לטעון שארה"ב גם כן אחת המדינות הכי עניות שיש…

נתניהו ראוי לכל ביקורת על יצר ההישרדות שלו שחזק מכל אידיאולוגיה אחרת, אבל במבחן התוצאה הוא עמד. מדינת ישראל תחתיו, נרצה או לא, בתקופת השיא שלה מבחינה הסטורית; הן כלכלית והן בטחונית. עובדתית, מעולם לא היה פה טוב יותר בתחומים אלו.

(marcelo.12) #4611

אתה צודק אבל נשאלת השאלה האם זה בזכותו או שזה למרותו?
האם תוכל להצביע לי על מהלכים ספציפים שהוא עושה שגרמו “לפריחה הכלכלית”?

(kenny) #4612

זה לא בזכותו, כמו שאמרתי מדובר בתהליכים שהתחילו לפניו וימשיכו גם אחריו, הן מבחינה בטחונית והן מבחינה כלכלית, ומי שבקי במדדים יודע זאת.
בנושאים שדרשו רפורמה ניתן לספור על כף יד אחת את התערבותו (רפורמת הסלולר של כחלון אם מתעקשים לתת לו קרדיט), אבל לא ניתן לתת לו קרדיט על כיפת ברזל, על התיאום הביטחוני, השדרוגים באמצעי הביטחון או העלייה במדדים הכלכליים, פשוט כי הם היו קורים עם כל אחד אחר שהוא לא אסון קולוסאלי שמחליט לחבל בהכל.

מי שמצביע לביבי בגלל שאין אלטרנטיבה מבחינתו או בגלל שהוא חושב שהוא בניגוד לאחרים לא יוותר על שטחים וישמור על ירושליים “מאוחדת”, סבבה, אבל אני לא קונה את התעמולה שמאמיניו מנסים למכור על ראש ממשלה היסטורי, כי אני מכיר את הנתונים ויודע שאין לו חלק של ממש בזה. הוא איש של סטטוס קוו, לא לשנות כלום ולעשות תרגילים כדי להישאר בשלטון, לחסל יריבים פוליטים אפשריים, לתחזק את הבייס דרך התקשורת ולצ’פר את חברי מרכז הליכוד, זה כל המהות של ראש הממשלה הזה. ולכן הצבעה לו זה הצבעה לשיטה הצינית שמטיבה בעיקר עם המעגל שלו.

דקארו, אם אני זוכר נכון אתה חסיד של עומר מואב נכון? אתה מודע לזה שמואב מתייחס לנתניהו כראש ממשלה נוראית מבחינה כלכלית נכון?

(dkaro) #4613

מואב מתייחס לנתניהו כראש ממשלה נוראי מבחינה כלכלית כי הוא מאפשר לצרכים הפוליטיים שלו לשלוט בסדר היום, וזו גם ביקורת שאני עצמי כתבתי כאן מספר פעמים. השאלה היא לא האם נתניהו ראש ממשלה טוב כלכלית ביחד למה שיכל להיות עם מדיניות אידיאלית, אלא האם הוא טוב יותר ביחס לאחרים.

ואני מעדיף את המדיניות שלו לאין ערוך על פני כל מה ששמענו עד כמה ממתחריו, ושראינו במדינה הזו בעבר. תראה את כחלון למשל, אחת הסיבות שנתניהו כזה גרוע כלכלית היא שהוא מאפשר לכחלון לעשות שטויות רק כדי שיוכל לפרסם את שמו בשלטי חוצות.

(DoctorGonzo) #4614

לא מבין, שתי הודעות קודם אתה מספר לנו שהמצב הכלכלי פה טוב, אבל באותה נשימה מספר על כך שנתניהו הפריט את הטיפול בכלכלה לשרים כמו כחלון (או לפיד לפניו) שיעשו שטויות. אז למי מגיע הקרדיט על מצבנו הכלכלי הטוב (לטענתך)? ללפיד וכחלון או נתניהו, זה שהצרכים הפוליטיים שלו שולטים בסדר היום, ומאפשר לאותם פופוליסטיים לעשות את שלהם?

(Lukaku) #4615

האמת שמי שלא עושה צבא ולא עובד מקבל יותר. בכל אופן, איך המשפט הזה בכלל מתקרב להיות נכון? או שזה הכל “בהתחשב” בסוריה ועיראק.

(Uriah) #4616

ההנהגה הכלכלית של ישראל בשלושים השנים האחרונות עשתה דברים מדהימים, בתנאי פתיחה מחרידים: נסו למצוא עוד מדינות עם אינפלציה תלת ספרתית ואתם תגלו את המיץ של הזבל בהיסטוריה של האנושות: מדינות פוסט-קומניסטיות ודיקטטורות מושחתות באפריקה.

לנתניהו יש חלק עצום במהלך ההיסטורי של שינוי המדיניות בקצבאות ילדים והשפעה ישירה על ההרכב הדמוגרפי: ישראל בטיפשותה מימנה את הריבוי הטבעי של שתי אוכלוסיות אנטי-ציוניות, למעשה אנחנו הצלחנו לעודד ריבוי דמוגרפי של מוסלמים סונים יותר ממדינות עשירות בנפט אשר יש להן אינטרס לעשות זאת. היום המצב עדיין לא פשוט, אבל יציב הרבה יותר מבעבר.

עצם זה שבישראל לא נפל אף בנק במשבר 2008 לא קשור לאלילת המזל או לפייה טובה, אלא ליחס החוב תוצר ולמשמעת הפיסקאלית. זה היה נתניהו שנשא בגאון את נאום “השמן והרזה” וזה היה נתניהו שכמעט התאבד מבחינה פוליטית בשביל לעשות את הדבר הנכון.

נתניהו אכן יכול לעשות יותר למען הכלכלה כראש ממשלה, אבל אי אפשר לקחת ממנו את מה שעשה.

(DoctorGonzo) #4617

שיהיה קצת יותר זמן אגיב גם על זה, אבל ספר לי קצת רכילות מפלגתית - נראה שיש מהלך לסלק את הליכודניקים החדשים מהליכוד?

(Uriah) #4618

הם משניאים את עצמם על המפלגה ועל הדרך משיגים PR.
לא חושב שזה אפשרי לפסול את ההתפקדות שלהם, מה שכן העיפו את מי שהתפקד למפלגות נוספות וטוב שכך.

אני לא אוהב אותם ואני לא אוהב את הליכודניקים הנוכחיים, אבל הם יעזרו לנו להכניס את אוחנה + השכל לקדנציה נוספת (טפו טפו טפו).

הצעתי זאת כמה פעמים, אבל לדעתי לאמיר וייטמן שהיה כאן בספורטאנטר יש סיכוי יותר גבוה להיכנס משרן והוא מאוד זמין. יותר מזה אין לי רכילות :slight_smile:

“הליכודניקים החדשים” הם בסך הכל אנשים שעברו על החוק והתפקדו לכמה מפלגות. נראה למישהו הגיוני שבנאדם יקרא לעצמו ליכודניק ויתפקד גם לליכוד ואחרי זה ילך להתפקד למרצ? זה אסור על פי חוק וזאת עבירה על החוק.

חוץ מזה שאי אפשר להתפקד לליכוד בלי להזדהות עם ערכי המפלגה. זה כמו שבצאלאל סמוטריץ’ ילך להתפקד למרצ עם דעותיו הימניות-קיצוניות - זה לא ריאלי.

הליכוד היא מפלגה ימנית באידיאולוגיה שלה ואנשים שהם לא מחנה לאומי לא יכולים להיות חלק ממנה. יש עוד מפלגות, העבודה(האבודה יותר נכון), מרצ, יש עתיד…

אבל השיטה החדשה כנראה, אם אתה לא יכול להביס אותם, תצטרף אליהם… מזל שאנשי הליכוד הפיקחים והנבונים קלטו את הניסיון המגוחך הזה של אנשי שמאל להתפקד למפלגת הליכוד, והתריעו שמדובר בעבירה על החוק להתפקד לכמה מפלגות.

(Uriah) #4620

מדוע אנשי הליכוד הפיקחים והנבונים לא קלטו שהתפקדו אליהם אנשי תעשיה אווירית ונהגי מוניות?

או שזה לא משנה כל עוד הם לא שמאל…

מסכים לגמרי עם תיירי הנרי .
"הליכודניקים החדשים " הם לא אנשי ימין, רחוק מכך . מי שלא איש ימין, אסור לתת לו להתפקד למפלגת " הליכוד " .
חלק מהם הם אנשי שמאל קיצוני, ובזים לראש הממשלה ולשרי “הליכוד” . הם אומרים את זה בעצמם .

אוריה, מה הבעיה עם אנשי תעשייה אויירית או נהגי מוניות ?אם מדובר באנשי ימין אידואולוגיים, אז מבורך שיתפקדו כמה שיותר .

(Uriah) #4622

ממש במקרה כולם מצביעים ליכוד?

תראה, אבא שלי לדוגמא עבד יותר מ 40 שנים בתעשייה אווירית, והתפקד לליכוד רק בגלל חיים כץ, ורק בשביל להצביע לו בפריימריז . גם אמא שלי התפקדה איתו .
ההורים שלי הם ממש לא אנשי ימין, ומצביעים למפלגות שמאל .

יש פה איזושהי בעייתיות, אבל לפחות אותם מתפקדים לא מנסים לשנות את פני “הליכוד” ולהפוך אותה למפלגת שמאל ."הליכודניקים החדשים " כן …

(Uriah) #4624

מבלי לפגוע חלילה בהורים שלך, זו פשוט שיטה נלוזה להשפיע על המדינה ועל המדיניות שלה בצורה הכי לא אתית שאפשר לחשוב עליה.

חיים כץ זיהם את הליכוד בסוציאליזם. זה סוס טרויאני פי מיליון יותר חמור מחבורת היפסטרים שעזרו ליואב קיש.

(Lukaku) #4625

יאללה אוריה.

הוא רוצה לצרף אותם, האמת הם מתאימים לו( ולמרצ והמחנה הציוני )

לליכוד אין להם שום קשר.