אופניים :: עונת 2017 :: פרום זוכה גם בוואלטה ומשלים דאבל היסטורי! קונטאדור פורש

(Shearer) #143

[QUOTE=F. Hierro;1113023]אני זוכר קטע בג’ירו שקונטאדו ועוד רוכב ברחו והגיעו דקה מכולם, ולמיטב זכרוני זה היה בקטע הררי מאוד. אל תמהרו להספיד אותו, אבל רוב הסיכויים הם לטובת הלוקסמבורגי.[/QUOTE]
דקה לא תספיק לו, הוא צריך לפחות שלוש וחצי דקות משלק היום. אני פשוט לא רואה אותו עושה את זה, השאלה אם אנדי ופרנק יצליחו לפרוץ היום לפי הציפיות ולעשות יום גדול או שאנדי בונה על זה שנגד השעון הוא אמור להיות הכי חזק מלבד קונטאדור כדי להבטיח את החולצה הצהובה ברגע האחרון. כמובן שהפתעות היום יכולות לבוא מכל אחד אחר גם, אוואנס למשל… יהיה מעניין !

(בנדה) #144

אנדי שלק, הוא בעל החולצה הצהובה והמאבק ההירואי של ווקלר הצליח להביאו עד לבאר, אבל לא לשתות.

הקטע הקשה ביותר בטור האלפ דואז המפורסם לא שינה מהותית את דירוג הפיבורטים האמיתיים ופרט לווקלר, שבאמת כבר תש כוחו, הרי שקונטאדור וסאנצ’ס שפתחו בתקיפה כבר בתחילת הקטע( כ14 ק"מ לסיום) יחד עם המנצח הסופי רולאן, ניסו לברוח וליצור פער מאוונס והאחים שלק. האחים שלק ובמיוחד פרנק, היה אמור להצטרף אליהם, לאחר שאנדי הוא זה שפרץ אתמול ברכיבה הירואית ואמיצה על פני כ 60 ק"מ בעליות האלפים וניצח, כך שפרנק עם רגליים יותר רעננות היה אמור להתיש את הבורחים ולרדוף אחריהם והוא לא עשה זאת . בסופו של יום, הפריצה המוקדמת של קונטאדור , שהרכיבה היום היתה אמורה לתת לו אולי קצה סיכוי לחזור לתמונה באופן ברור, עלתה לו כשסנצ’ס ורולאן עקפו אותו כ 3 ק"מ לסיום ורולאן אף ברח לסנצ’ס וניצח את הקטע. אגב, זה העניק לרולאן, פרט לנצחון יוקרתי מאוד של הקטע, אלא גם יתרון משמעותי על פני יריבו לחולצה הלבנה(הרוכב הצעיר ) והוא מוליך בבטחה וכנראה יוותר עימה עד הסוף ובצרפת רואים בו פוטנציאל ענק להחזיר עטרה ליושנה, עם ווקלר הפעם זה כמעט עבד בהפתעה רבה יש לומר, אבל כמעט לא נחשב.

היום זה הקטע האחרון, לפני הכניסה לשאנז אליזה ולשתיית השמפניה ושבעת הסיבובים המפורסמים מסביב לכיכר. זה הקטע המשמעותי האחרון שנותר והוא המירוץ כנגד השעון. על פניו, העובדה שאנדי שלק ניסה אמש לברוח מאוד מקנדל אוונס, מספר פעמים בק"מ האחרונים ולא הצליח, מעידה על דאגה רבתי לקראת היום ואכן יש ממה לדאוג.

השען הטוב ביותר הוא קונטאדור, כך הערכנו, אבל קנדל אוונס הוא שען מעולה ויש אומרים שאף טוב מקונטאדור והמפתיע ביותר הוא שהוא החזיק מעמד יפה מאוד באלפים ודי הצליח מול מיטב המטפסים ומול השלקים, כך שפער של דקה הוא יכול למחוק ויכול מאוד להיות היום בעל החולצה הצהובה והזוכה בטור השנה. אנדי שלק, טען שהוא צריך פער של 40 שנ’ לפני המירוץ כנגד השעון בכדי להבטיח זכיה, אבל ממול עמד קונטאדור כיריבו האפשרי ולבטח לא אוונס. אתמול ניכר היה בבירור שאנדי מנסה לברוח מספר פעמים בעליות האחרונות ואוונס כל העת, יכל לבריחות הללו. פרנק היה אמור לעזור ולהתיש את אוונס, אבל זה לא צלח והם משלמים על הטאקטיקה ששידרה אדישות ושמירה על הקיים בפירנאים, במקום לתקוף וליצור פער או לכל הפחות התשה.

מכל מקום, היתרון היחיד של אנדי היום מול אוונס, שהוא יידע מה עושה יריבו ובתקווה שנותר לו עוד מספיק כח אחרי המאמץ האדיר של היומיים האחרונים מבחינתו (בתום האלפ דואז אמש הוא נראה ממש גמור), בכדי לעשות עוד מאמץ אחרון ולהיוותר עם החולצה הצהובה.

אני לא מתכוון להחמיץ את המאבק היום.

(Shearer) #145

אסור להחמיץ את המאבק של היום, זה יהיה קרב ענק.

שמע, אני חושב שאתה מייחס לניסיונות הקטנים מאוד של אנדי אתמול לפרוץ שנגמרו מהר מאוד חשיבות רבה יותר ממה שיש להם. הוא ניסה לא לאבד דקות לאף פייבוריט ולהישאר בזמן קרוב לקונטאדור, אבל במקביל לקחת את החולצה הצהובה בפער גדול מווקלאר כמה שאפשר.
יש שני רוכבים בעמדה טובה לזכות היום, אנדי שלק שמוביל ולדעתי עמדתו קצת יותר טובה, כי למרות שהוא שען פחות טוב מאוואנס דווקא האוסטרלי לדעתי הוא זה שעייף אחרי הטיפוסים ההירואים שנתן במשך השבוע האחרון. אנדי אולי פרץ לפני יומיים אבל אוואנס נתן כל מה שיש לו במשך יותר מיומיים.
בכל זאת אוואנס בהחלט יכול לנצח. הוא רוכב מצויין נגד השעון והוא יתן כל טיפה אחרונה של כח שנשארה לו, הפייט יהיה גדול וקשה מאוד. אני אגב הימרתי עליו בהתחלה של הטור וגם לפני כמה ימים כשהמצב שלו היה פחות טוב מעכשיו הימרתי עליו. אבל אנדי שלק לדעתי הוא פשוט רוכב ענק ואני לא אהיה עצוב בכלל אם הוא יקח את הטור סוף סוף כי מגיע לו לדעתי יותר מכל אחד אחר.

אגב, סמואל סאנצ’ז פשוט רוכב ענק לדעתי. לא בטוח מה חסר לו כדי להיות אחד הפייבוריטים לזכייה אבל עד עכשיו ממה שראיתי ממנו בטור הוא פנומן לא קטן. השלב היחיד שאני זוכר שבו התקשה היה השלב שבו אנדי פרץ קדימה כמו מלך, שם הוא איבד לאנדי איזה חמש דקות.

(בנדה) #146

[QUOTE=eilamlam;1113651]
אגב, סמואל סאנצ’ז פשוט רוכב ענק לדעתי. לא בטוח מה חסר לו כדי להיות אחד הפייבוריטים לזכייה אבל עד עכשיו ממה שראיתי ממנו בטור הוא פנומן לא קטן. השלב היחיד שאני זוכר שבו התקשה היה השלב שבו אנדי פרץ קדימה כמו מלך, שם הוא איבד לאנדי איזה חמש דקות.[/QUOTE]

נו, ברור, אבל זה לא רק הוא. כל הרוכבים הופתעו מהפריצה של אנדי, בעיקר משום העובדה שנעשתה כ60 ק"מ לסיום ואף אחד מהחבורה המוליכה, לא טרח להצטרף או להקשות ורק אוונס בק"מ ממש האחרונים ובמיוחד בקילומטר האחרון הצליח לקזז את פער 5 הדק’ שיצר אנדי לכדי 2 דק’ ולכן הפער בינהם הוא רק 57 שנ’ ואילו סאנצ’ס לא הבין זאת ונותר מאחור.

אני לא יודע מי ראוי יותר, אבל מי שלא יזכה יהיה ראוי לכך ובמיוחד שהטור הפעם נדמה שנקי יותר מבעבר מסמים, אבל זה נדע כרגיל לאחר מס’ שבועות.

(Shearer) #147

ויכול להיות שזה סתם נאיבי מצידי, אבל לדעתי דווקא בגלל שהשנה אין כל כך סמים הטור הרבה יותר צמוד ומעניין ואף אחד לא יותר טוב מהאחרים בהרבה. קונטאדור נראה נקי מתמיד, והשילוב של “חוסר סמים” והעייפות הגדולה שמצטברת אצלו עשו את שלהם והוכיחו שלמרות שהוא רוכב ענק, גם לו יש מתמודדים שיכולים לנצח אותו.

סמואל סאנצ’ז כבר עבר את ה-33 ואני חושש שלמרות היכולת המעולה שהוא מפגין הוא כבר לא יצליח לעבור את ההישג הגדול שלו בטור שזה המקום הרביעי של שנה שעברה. חבל מאוד… אבל מדליית זהב אולימפית זה הישג לא רע בכלל :slight_smile:

(F. Hierro) #148

הסיבה לטור הגרוע של קונטאדור (במונחים שלו כמובן) היא סיבה אחת: ג’ירו ד’איטליה. הוא פשוט גמור מהג’ירו, ובגלל זה התחיל להיפתח פער גדול כבר בהתחלה. כמובן שתרמה לפער הזה תאונת השרשרת בקטע החמישי אם אני לא טועה, אבל זאת בעיקר השחיקה. קונטאדור רוכב ענק, הגדול בדור הזזה לפי דעתי, אבל אנדי שלק עם בריחה הירואית יצר פער עצום מקונטאדור. קונטאדור עשה היום את מה שהוא היה צריך לעשות: לתקוף את אנדי. הוא עשה את זה הרבה יותר מדי מוקדם.

נכון, קונטאדור הוא רוכב נג"ש מדהים, אבל פער של 4 דקות כמעט קשה לסגור ברכיבה אחת. אולי, אם הוא ייתן את הרכיבה של החיים שלו היום ויצליח לתקוף בקטע שנותר הוא יעשה משהו, אולי שני ואפילו ראשון. אבל אן הרבה סיכויים שזה מה שיקרה, כי אוואנס שען מעולה והוא רק דקה משלק,וזה ייתן לאנדי מוטיבציה לרכב מהר בקטע הנג"ש. לאוואנס יש סיכויים רבים לקחת מאנדי שלק את החולצה הצהובה, ולדעתי הוא המועמד המוביל לזכות השנה בטור.

(Shearer) #149

בקטע של מחר שהוא גם האחרון, כולם מסיימים באותו זמן כך שהתחרות היחידה שעדיין תהיה פתוחה אחרי היום היא על החולצה הירוקה, כשמארק קאבנדיש ינסה לסיין בין הראשונים על מנת להבטיח לעצמו את החולצה ועוד ניצחון ענק שלו בטור. כל השאר לא יתחרו אחד בשני, מי שיסיים היום עם החולצה הצהובה הוא המנצח. המנוקדת של סאנצ’ז כבר נקבעה אתמול וגם הלבנה תישאר של הצרפתי אלא אם יקרה היום דבר חריג נגד השעון.
עד כה אגב טוני מרטין עשה זמן פשוט מדהים וקשה לי להאמין שמישהו יעבור אותו, קאנצ’לרה באופן מפתיע רק רביעי כרגע ויסיים אולי אפילו יותר נמוך מזה.

עריכה : אוואנס עם רכיבה ענקית, החולצה הצהובה תהיה שלו ורק דבר נדיר מצד אנדי ימנע את זה. ההימור שלי מלפני יותר משבוע נראה קרוב מאוד להתגשם, בין אם אני רוצה בכך ובין אם לא.

(Shearer) #150

חברים וחברות אחרי פעמיים במקום השני יש לנו זוכה אוסטרלי ראשון אי פעם בטור דה פראנס!

(F. Hierro) #151

איזו רכיבה אדירה של מרטין. שאפו לאוואנס, ניצח בזכות ולא בחסד. ההפתעה הרעה של היום הוא קאנצ’לרה- מקום 9 (אם אני לא טועה) בשביל אלוף העולם בנג"ש. קונטאדור קוטע את הרצף שלו ועם התפתחותם של אנדי שלק ושל קאדל אוואנס התחרות שנה הבאה עומדת להיות קשה מתמיד, ומעניינת מתמיד לנו הצופים.

(בנדה) #152

מסתבר שהיתרון שהיה לשלק אחרי האלפים והעובדה שהוא לא הצליח אמש באלפ דואז לברוח לאוונס, הכריעה למעשה את הטור. המירוץ נגד השעון היה היום חותמת לאוסטרלי שעושה היסטוריה והופך לאוסטרלי הראשון שזוכה בטור ולמען האמת הגיע לאוסטרלי הוותיק לנטוש את עמדה מס’ 2 בפודיום ולזכות.

בקטע היום הוא האפיל על כל המתמודדים הראויים וקבע זמן מצויין שהספיק לו מול שלק בגדול. הוא לא רק מחק את פער 57 שנ’, אלא יצר עוד דקה ויותר יתרון. הרכיבה שלו היתה אדירה ולשלק הסימפטי לא היתה תשובה.

בסך הכל טור ללא תהפוכות רבות ומאוד סולידי וחסר מעוף עד ליומיים האחרונים באלפים, שם שלק לקח סיכון ותקף מאוד מוקדם ובכל זאת לא יצר את הפער המבטיח וכך אוונס שהחזיק מעמד באלפים, יצא המנצח הגדול.

(RBarca17) #155

אני לא יודע איך אחד הסיפורים הכי גדולים בשבועות האחרונים בעולם הספורט עדיין לא הגיע לכאן ודוסקס ונטחן כאן עד דק.

לאנס ארמסטרונג, הרוכב האגדי שזכה בטור דה פראנס 7 פעמים ברצף, הואשם על ידי הארגון האמריקאי למלחמה בסמים- הUSADA- בכך שלקח סמים וחומרים ממריצים לאורך כל הקריירה שלו, ובשל כך נשללו ממנו כל שבע זכיותיו, והוא קיבל השעייה לכל החיים.

מאז שהתפרסם העונש, אני מנסה להבין פעם אחרי פעם: מה הן ההוכחות על גביהן נשען הארגון, האם הן מוחצות וחותכות? האם ניתן לדעת את האמת?
יש הרבה תמוה בפרשה הזו. מחד, לא מדובר בפעם הראשונה שהואשם ארמסטרונג, וכבר שנים אומרים שמשהו כאן די מסריח. מאידך, ספורטאי עבר עשרות אם לא מאות אם לא אלפי בדיקות לאורך הקריירה שלו- איך זה שרק עכשיו, אחרי כמה וכמה שנים, פתאום נזכרים שיש בדיקות מפלילות? איפה הן היו עד עכשיו, אותן הוכחות חותכות?

הכתבה הזו של ספורט5 כביכול שופכת מעט אור וטוענת כי בעצם אין שום בדיקות מפלילות, ורק העדויות הן שמפלילות את לאנס. אם זה אכן המצב, אז כמובן שלדעתי נעשה פה שוד לאור יום מצד הארגון האמריקני שמתבסס על עדויות של רוכבים שהם בין כה ובין כה שנויים במחלוקת. אך עם זאת, הטענה מבוססת ככל הנראה על דעתו האישית של הכותב, כך שייתכן וכל הכתבה הינה מוטית מלכתחילה.
מנגד, הנה כתבה של “הארץ” עם פירוט כל הסיבות לחשדות לאורך השנים נגד ארמסטרונג. כמובן ששוב האינטרסים משחקים, ועדיין, שוב- משהו כאן מסריח.

בשורה התחתונה, אני לא יודע למי להאמין. לארמסטרונג כמובן שיש אינטרס חזק מאד להגן על שמו הטוב. לארגון האמריקאי כנראה גם יש אינטרס מסויים להפליל את הרוכב. לשאר הרוכבים אינטרס להאשים את ארמסטרונג כדי להחלץ מעונשים כבדים(או שהם פועלים מקנאה?). העדויות ככל הנראה שנויות במחלוקת, הבדיקות כרגע לא ממש פורסמו, אין שום שקיפות מלאה, ויש רק יותר ויותר שאלות. למשל, למה ארמסטרונג בכלל לא מערער ונלחם עד תום? ומה פשר הדבר השערורייתי הזה- מעין עסקת טיעון מפוקפקת בדרגים הגבוהים ביותר?

אז אולי 7 זכיות רצופות באופניים יש רק בסיפורי פיות ואגדות, אבל אולי לא. אני רוצה להאמין בחפותו של ארמסטרונג, ואין ספק שיש לי גם כמה סיבות לחשוד בארגון הסמים האמריקאי ובאמינותו ובאמינות עדיו. ובכל זאת- אם יש כאן מישהו שמבין קצת יותר, ומוכן לעשות קצת יותר סדר בעניינים- אני יותר אשמח מאשמח.

לסיפור הזה, בלי שום ספק, ולאיך שייסגר, יש השפעה עצומה על ההסתכלות על כל ענף האופניים, ולמען האמת, גם על כל הספורט. השאלה האם לא צריך לסגור את הענף וזהו, ועוד שאלות קצת יותר מאופקות כמו האם יש מקום לקצר את הטור דה פראנס, כבר עלו באוויר. אם ארמסטרונג אכן אשם, אולי זה הזמן לניקוי אורוות. ואם לא- זה כנראה הזמן לניקוי אורוות בUSADA. ואולי השאלה הזו- אשם או חף- תשאר באוויר לעולם.

(monis) #156

איגוד האופניים העולמי, שלל את כל הזכיות של רוכב האופניים האמרקאי, לאנס ארמסטרונג, בעקבות השימוש בסמים ממריצים! כמובן, ש-7 הזכיות הרצופות שלו במירוץ האופניים היוקרתי, ‘הטור דה פראנס’, נשללו ממנו.

אני באמת בהלם! אני עקבתי אחרי כל אליפות של ארמסטרונג! אני אוהב את הטור. והערצתי את מה שעשה האמרקאי. אני באמת בהלם ואין לי מילים להסביר מה אני חושב.

(רוני) #157

אחד הרגעים הקשים ביותר עבורי בתור חובב ספורט בכלל.
אני אומנם לא חובב גדול של אופניים וארמסטרונג (אבל עדיין עקבתי אחרי הטור דה פרנס במיוחד), אבל זה בהחלט כואב לראות ספורטאי שבמהלך כל הקריירה שלו היללנו ושיבחנו והערצנו (ואפילו אם זכרוני לא מטעני אמרנו עליו פה שהוא אחד הספורטאים הגדולים בכל הזמנים) הופך בין לילה לבדיחה כל כך עצובה ולאיש שמקושר באופן ישיר לגועל נפש שנקרא סמים אסורים.

קשה קשה קשה.

(בנדה) #158

מצטער, אבל אישית לא קונה זאת ולמען האמת גם נייקי לא קנתה זאת, אבל הלחץ שהופעל ולא מהציבור, אלא מגורמים שונים ואינטרסנטים אילצו אותה לצאת עם הודעה די אינפנטילית שגרמו להודעה הרשמית היום.

אם אני, לשם ההנחה, אאמין שכך היו פני הדברים, אזי גם כך הוא ישאר הגדול בעיניי, משום שכל האחרים שעמדו עמו בפודיום בתקופת הזמן של זכיותיו נתפשו על באמת ואף יש הודאה שלהם במעשה ובכל זאת יכל להם והוא היה הטוב ביותר .

לא מבין, את כל האינטרסים של כל הנוגעים בעניין, אבל הם פגעו בדבר אחד בסיסי והכי חשוב בכל מה שנוגע לאמסטרונג והוא: גיוס כספים למען חולים רבים במחלה הארורה .
לדידי, לא שווה כל ציד המכשפות על אמסטרונג, גם אם נניח שהיו דברים בגו ולחוות את התוצאות העגומות של חוסר בתרומות למען המטרה הקדושה של טיפול ומחקר בנושא המחלה. עשרות המליונים ואולי מאות, כבר לא יהיו ומושא הערצתם של רבים , שחיו את התקווה בזכותו, כבר לא יהיו וגם לא התקווה ועל כך חבל

מסתבר שגם בגילי המופלג , שחשבתי שראיתי כמעט הכל, עדיין מצליחים להפתיע אותיח ויש דברים שלא נהירים לי כלל.

(monis) #159

אני קרוב לדיעה של בנדה. למרות הספקות שבי, איני יכול להאמין שכל מה שעשה לאנס ב-7 הזכיות שלו, אשר צפיתי בכל אחת ואחת מהן!! שזה נבע מסמים. קשה לי מאוד להאמין שכל מה שהוא עשה, והוא עשה המון והציג איכות ויכולת מדהימה, היא כתוצאה מסמים.

אני באמת לא יודע מי אלו האינטרסנטים שירצו לדפוק אותו. אך דבר אחד בטוח: רב הנסתר על הגלוי בסיפור הזה.

(ג. מיכאל) #160

לגמרי עם בנדה.

ראשית, שיהיה ברור: מעולם לא חשבתי שהוא הרוכב הטוב בהיסטוריה [אהם]אדי מרקס[\אהם]
שנית, כולם היו מסוממים. הוא ניצח בתנאים שווים לכל שאר המתחרים ולכן נצחונותיו הם נצחונות.
שלישית, כן!! הסיפור ומה שעומד מאחורי הסיפור - זה העניין. הסרטן, ההחלמה, וגיוס הכספים.
רביעית, לא הבנתי את הכותרות שאומרות שיותר אסבור לו לרכוב. מה הקטע שאם הוא ירכב מהבית לתחנת רכבת יעצור אותו שוטר?

בקיצור, התגובה הראויה ביותר היא של ארמסטרונג עצמו: אני יודע, חברי הקבוצה שלי יודעים, המתחרים יודעים וכל העולם יודע מי ניצח את הטורים הללו.

(Colombian Cowboy) #161

עבר זה רב מאז זז משהו בת’רד הזה. זה הזמן להתניע שוב!! חובבי אופני כביש, מירוצי שלבים או חד יומיים, עזרו לת’רד לחיות בעונה הסדירה.

אז סיכום קצר מתחילת העונה לפני שמגיעה לה עונת הגראנד טורים.

אחרי שארנו דמאר מFDJ לקח בפיניש נהדר את סן רמו במרץ, הגיע אפריל עם שלושת המונומנטים הבאים. ברונדה ון פלנדרן ניצח פטר סאגאן המצוין בסולו 33 ק"מ לסיום על הפרצוף של קנצ’לארה שחשב שידביק אותו. בפריז רובה ניצח מט היימן מorica בפיניש של ארבעה רוכבים לסיום. בלאיז’ באסטון ליאז’ ניצח וואט פולס מסקיי כשלוואלוורדה נגמר האוויר עקב המזג אוויר החורפי שירד, והעייפות כשניצח את הפלאש וולון ארבעה ימים לפני.

והנה אנחנו ארבעה ימים קודם הגראנד טור הראשון (מתוך שלושה) של העונה. הג’ירו די איטליה (Giro d’Italia).

הפוקוס יהיה על וינצ’נזו ניבאלי המקומי מאסטנה אבל הפעם הוא בא בלי פאביו ארו ומייקל לנדא שעבר לסקיי ויהיה הרוכב הבכיר שלהם. עוד רוכב הוא אלחנדרו ואלוורדה הותיק ממוביסטאר המגיע בכושר נהדר.

מעבר להם קוונדיש ייתן ספרינט, טום דמולן השען הנפלא שקרס במאני טיים בוואלטה שנה שעברה, ראפא מייקה מטינקוף, ועוד רוכבים נהדרים.

אשתדל לעדכן במהלך הטור ככל שיתיר לי הזמן.

(אמיר) #162

בשנים האחרונות יש לי תחושה שקאבנדיש קצת איבד משהו מהמנוע. או, לחילופין, שמנועים אחרים שצצו סביבו פשוט חזקים יותר. זה לא אותו רוכב שהיה כמעט דבר בטוח בכל ספרינט בטור דה פראנס, למשל.

(Colombian Cowboy) #163

מרסל קיטל אמור להחליף אותו באטיקס. זה אחלה מבחן לבדוק אם הבעיה בקוונדיש או באטיקס…

(Colombian Cowboy) #165

הנה זה בא…

הג’ירו מתחיל, והנה פירוט לחובבים (כמוני…) שלא יוכלו לראות הקטעים כולם ובקושי יום בשלמותו.

6/5 קטע ראשון - נג"ש אישי של 10 ק"מ מישור בהולנד (שם מתחיל השנה הג’ירו), מעניין לא מי מנצח, אלא מי מהמועמדים הסופיים יפסיד כבר עכשיו שניות יקרות.
7/5 קטע שני - 190 ק"מ של מישור. עדיין בהולנד. הספרינטרים באים…
8/5 קטע שלישי - עדיין בהולנד, עדיין מישור. עוד 190 ק"מ.
יום מנוחה
10/5 קטע רביעי - באים לאיטליה. מתחילים בדרומה. קטע גלי של 200 ק"מ, עם שני טיפוסים בשליש האחרון. קטע שעלול לנער ספרינטרים כבדים.
11/5 קטע חמישי - 233 ק"מ. מתחיל בטיפוס, אח"כ עליות וירידות ובסופו ירידה תלולה ואז מתונה. קטע מייגע.
12/5 קטע שישי - מתחיל בטיפוס, ממשיך אח"כ לעוד 40 ק"מ טיפוס, ואחר הירידה עוד עלייה של 17 ק"מ עם קטעים של 12% שיפוע. מועמדים לג’ירו חייבים להראות נוכחות כאן. 160 ק"מ מסקרנים מאוד.
13/5 קטע שביעי - 210 ק"מ של הררי. לא חלק מדי, לא קשה מידי.
14/5 קטע שמיני - 175 ק"מ של מישור, למעט צמד עליות תלולות וירידות תלולות לקראת הסוף. השניה מסיימת את היום. מסקרן.
15/5 קטע תשיעי - נג"ש אישי של 40 ק"מ!! הררי עם עליות וירידות לא משמעותיות. סופר חשוב התוצאות כאן!!
יום מנוחה

עד כאן החצי הראשון.

גם וולורדה וגם ניבאלי רוצים מאוד. מייקל לנדה שרוכב לסקיי העונה גם יכול לגנוב. טום דמולן יכול להיות חזק בתמונה עם שלושה נג"שים אישיים, פוגלסן יהיה הדומסטיק המרכזי שיסחב את ניבאלי, ראפא מייקה יהיה המוביל של טינקוף כשקונטאדור רוצה את הטור והבין שנה שעברה שדאבל (הג’ירו והטור) זה כמעט בלתי אפשרי בעונה.

יהיה כיף!