אופניים :: עונת 2017 :: פרום זוכה גם בוואלטה ומשלים דאבל היסטורי! קונטאדור פורש

(דני פורת) #121

בצל פרשיות הסמים שמסרבות לרדת מהכותרות ומכתימות את עולם האופניים, תצא בשבת לדרך ה’וולטה ד’אספנייה’ (הטור של ספרד), הגראנד טור השלישי בחשיבותו בסבב העולמי אחרי ה’טור דה פראנס’ והג’ירו ד’איטליה’. המהדורה ה-61 של הטור תחל בפרולוג במאלגה (7.1 קיל’), במירוץ הקבוצתי נגד השעון, ותסתיים כעבור שלושה שבועות מפרכים ב-17.9 במדריד. בשש מתוך שמונה השנים האחרונות מי שלבש את החולצה הזהובה (חולצת המנצח) היה ספרדי, ולא מין הנמנע שגם במהדורת 2006 המנצח יהיה מקומי.

למרות שהמירוץ השנה לא יגיע לפירינאים, כמו בכל ‘גראנד טור’ זהות המנצח תקבע על פי המיומנות של הרוכבים בקטעי הטיפוס שתפריד אותם משאר המתמודדים. לובש החולצה הזהובה יצטרך להוכיח את היכולות ההאלפיניסטיות שלו כבר בתחילת המירוץ, בשלושה קטעים עם סיומות הרריות ובשני קטעי ההרים הקשים לקראת הסיום (קאלאר אלדו ולה פאנדרה באנדלוסייה).

הטור השנה נעדר מכל רוכב דומיננטי. בשלוש השנים האחרונות היה זה רוברטו הראס הספרדי שעמד לפני כולם על הפודיום בבירת ספרד, אבל בנובמבר האחרון, נתפס רוכב ליברטי סיגוורס לשעבר בנטילת חומרים אסורים (EPO החומר של לאנדיס), הושעה מכל פעילות ותוארו הועבר לדניס מנצ’וב (רוסיה) שסיים שני. מנצ’וב מוזכר כמועמד לשמור על תוארו, אם כי הרוכב של קבוצת רבובאנק ההולנדית, כבר הספיק להנמיך ציפיות ובראיון ל’מארקה’ טען שהטור דה פראנס, בו סיים שביעי בדירוג הכללי, עייף אותו והוא לא מרגיש מספיק רענן לקראת הגראנד טור הספרדי.

אוסקר פריירו חוגג בצרפת. ירצה לטעום גם מהחולצה הזהובה

אלחנדרו ואלורדה (קאיסה ד’אפרנייה) נחשב לאחד המועמדים הרציניים לזכות בטור, אחרי שב2003 סיים מקום שלישי. סגן אלוף העולם, המדורג ראשון השנה בסבב ה’פרוטור’ הוא רוכב רב-גוני ומוכשר שסבל הרבה במהלך הקריירה הקצרה שלו (26) מהתרסקויות ופציעות. במהלך הטור דה פראנס האחרון הוא נאלץ לפרש בשל פציעה בעצם הבריח. חברו לקבוצה ובן ארצו אוסקר פריירו, שעתיד לקבל את ההודעה על זכייתו בטור דה פראנס אחרי השעייתו של לאנדיס, ירצה להוכיח שהיכולת שגילה בצרפת אינה חד פעמית.

מועמד נוסף שהרשים בטור דה פראנס היה קרלוס ססטרה הספרדי, שיוביל את קבוצת CSC, בהעדרו של איבן באסו (מושעה). ססטרה נמצא בכושר מצויין ונחשב למומחה לא קטן בטיפוסים כפי שהוכיח השנה לא רק בטור דה פראנס, אלא גם בקלאסיקה של סן סבסטיאן. אלכסנדר וינוקורוב (אסטנה) הקאזחי, שהושעה ברגע האחרון מהשתתפות בטור דה פראנס, רעב לחזור למרכז הבמה העולמית ויאיים על החבורה הספרדית. בקורות חיים של וינוקורוב יש הישגים לא מבוטלים כמו המקום השלישי בטור דה פראנס לפני שנה, ומקום חמישי ב-2003.

ההאוטסיידרים, אלה שיכולים להפתיע ולהגיח מאחור כוללים את טום דנילסון האמריקאי, הרוכב המוביל של קבוצת דיסקאברי צ’אנל (אחרי פרישתו של לאנס ארמסטרונג והעדרו של פאבלו סאלבודלי), איבן מאיו הספרדי הפייבוריט של קבוצת אייסקויטל הבאסקית שעדיין לא מימש את הפוטנציאל הגדול הטמון בו, ומיכאל רסמוסן הדני (רבובאנק) מלך ההרים של הטור דה פראנס בשנתיים האחרונות.

בקרב על המאיץ הטוב ביותר יתחרו רובי מקיוואן האוסטרלי (דויטומאן-לוטו) מחזיק החולצה הירוקה מצרפת, טור הושווד הנורבגי (קרדיט אגריקול) אלסנדרו פטאקי האיטלקי וחברו לקבוצת מילראם אריק צ’אבל הוותיק.

(Alvarito) #122

אלוף הטור לשנה זו - קארלוס סאסטרה הספרדי!

(שי) #124

ארמסטרונג אכן מאשר רשמית שהוא חוזר. מה דעתכם?

יש לי הרגשה של טעם רע בפה כמו אחרי החזרה השנייה של ג’ורדן.

(Blu) #125

אני גם חושב שזה חסר טעם, ואולי דווקא דחפו בו לחזור בגלל העניין השיווקי של העניין. הטור איבד המון מעצמו בזמן האחרון, עם כל שערוריות הסמים. מישהו צריך להחזיר לו את השם הטוב, ולאנס, גם אם לא יזכה, יחזיר את הבאז ואת ההתרגשות מהטור.

(BigBird) #126

אז הוא חזר, החזיר עיניין, ולמרות שלא יזכה כנראה (הוא הודיע היום שהוא יעבוד עבור קונטאדור) אני חושבת שהוא מפתיע לטובה. אותי לפחות.
אני לא מבינה כלום בספורט הזה ולמעט קריאת הביוגראפיה של ארמסטרונג לא התעמקתי במיוחד בענף. מעמדו של ארמסטרונג כסלבריטאי ואייקון מעניין אותי יותר מהטור עצמו. אבל כשספורטאי בן 37 חוזר מפרישה של 4 שנים (נדמה לי), באחת מתחרויות הספורט המפרכות בעולם, לאחר שבמהלך ההכנות שבר את עצם הבריח, והוא עדיין מצליח להיות בחלוף יותר מחצי מרוץ במקום השני, אז כל שנותר לי לאמר זה - וואו!!!
אתוודה שציפיתי למשהו מביך מארמסטרונג. לא למשהו שקרוב אפילו למה שהוא השיג עד עכשיו. אני מניחה שהוא יפול בדרוג כיוון שהוא יעבוד עכשיו עבור קונטאדור, אבל עבורי הוא עשה דבר גדול. אם אינני טועה החזרה שלו גם גייסה המון כסף למען המלחמה בסרטן, ובנוסף לכל הוא רוכב בהתנדבות בלי לקבל שכר.
מרשים מאוד מאוד.

(בנדה) #127

לא רציתי לכתוב פה בנושא, בעיקר משום שלא היו שותפים לדבר.
מכל מקום, אין סרט שאמסטרונג, אותו אני ממש מעריץ על כל פועלו והישגיו יהווה איום על קונטאדור. אמסטרונג , לאחר פרישה בת מספר שנים ויותר מכך “הזדקן” ורגליו אינם צעירות יותר לעומת קונטאדור הנהדר, שהוא רוכב בחסד עליון. הימרתי (לא חכמה גדולה מידי למי שעוקב קצת אחרי הענף הנהדר הזה)על קונטאדור בגדול ולא חשבתי לרגע שמאן דהוא יוכל לו.

למרות כל זה, אני מסכים מאוד עם שרון(כרגיל ) שאמסטרונג מוכיח שהוא ספורטאי ענק ולמען האמת גם מיקומו העכשווי מאוד מאוד מפתיע אותי.

על כל פנים, אני עדיין כורך את אדי מרקס הענק יחד עם אמסטרונג כרוכבי האופניים הטובים שקמו לענף, על אף העובדה ששוב אין להשוות ספורטאים בתקופות שונות.

לבטחניתן לומר שההתעניינות שמביא אמסטרונג לענף שווה הון למארגנים ובלעדיו, באמת הטור עניין מתי מעט ולא היה קרוב ליחצנות שהביא עימו אמסטרונג בשנים הטובות שלו וגם כעת.

(Blu) #128

ובנימה אופטימית זו, כאשר כולנו שמחים על חזרתו בכלל ולצמרת בפרט של אמסטרונג, אולי הגיע הזמן להחליף את הכותרת לדיון הזה? :slight_smile:

לגבי דבריכם, אין לי מה להוסיף. כל מילה בסלע. חזרתו אכן מחזירה את הצבע לפנים של מארגני הטור.

(boro88) #129

ארמסטרונג, יתחרה גם בשנה הבאה בטור, ויקים כנראה קבוצה משלו, שתקרא LIVESTRONG על שם הקרן שלו.
אני חושב שהאגו שלו לא נותן לו להיות רגוע, אחרי שקונטאדור קרע אותו השנה.
ומישהו יכול להסביר לי למה קלודן הגרמני עדיין לא נהיה ראש קבוצה ?! הבחור מצוין בהרים, מעולה בנג הזמן, לא חסר לו כלום. וכל פעם מחדש, אני רואה אותו קורע את התחת בשביל מישהו אחר. השנה בטור הוא טוב מארמסטרונג.

(בנדה) #130

העובדה שהטור דה פרנס מצוי ממש לפני סיומו, מעיבה על הקפצת האשכול, שמשום מה אף אחד לא טרח להרים את הכפפה.

לכשעצמי, אני ממשיך לצפות בענף הזה(כן, גם בזה אני צופה . חולה ספורט, מה לעשות), אם כי לאור התגובות המועטות שזכיתי להם בעונתיים האחרונות, הרי שאף אני לא חסין מביקורת אודות הקפצת הנושא.

על כל פנים, היה לנו מאבק נהדר העונה והעובדה שקונטאדור מוליך בהפרש זעום ולאחר תרגיל די מסריח שאינו אופייני כלל לטור ולג’נטלמניות שמאפיינת אותו(נפילת השרשרת מאופניו של שלק בעת ביצוע הבריחה לקונטאדור בכדי להבטיח את החולצה הצהובה עד הסוף), אמורה לא לסגור את הסיפור, אבל הקרב במירוץ נגד השעון ביום שבת, שאמור היה להוות את ההזדמנות לכל 4 הרוכבים במקום הראשון לנסות ולגנוב את הנצחון ממש בסיום, לא הולך להיות מאבק שכזה , על הנייר לפחות, בעיקר משום שקונטאדור טוב בזה יותר מכל האחרים ולמזלו, אמסטרונג ה"זקן" לא נמצא בעמדת איום(הוא מצויין ברכיבה שכזו ). גם האחרים שטובים בזה, לא מצויים בעמדה לתקוף אותו ולכן על פניו יש לו יתרון אדיר וככל הנראה , אחרי המירוץ של היום הוא הבטיח את זכייתו. אבל, בספורט, מה שטוב שיש את הרגעים האלו שיזכרו לנצח ואולי תהיה לנו הפתעה רבתי.

היום, שלק ניסה לברוח ולתקוף, אבל קונטאדור היה מוכן לזה מאוד ולא נתן לשלק לברוח לו ושמר על הפער הזניח שיש לו ויחד עם העובדה שהוא טוב יותר במירוץ כנגד השעון, הרי שמבחינתו הוא עשה את שלו וככל הנראה, אף הוא די בטוח בנצחונו, אף בטור זה, על אף העובדה שהוא ממש לא הרשים ולא היה בכושר ושלק היה הפיבוריט וללא התקלה עם השרשרת, אני מניח שהוא היה זוכה בטור. בקטע השרשרת, הוא פשוט הפתיע את קונטאדור, שלא היה מוכן נפשית ופסיכולוגית לתקיפה של שלק, משום שהאינטרס שלו היה לשמור על קונטאדור כי הוא הוביל ובאמת בעת התקיפה קונטאדור היה די המום וללא מענה ועשה הרושם ששלק הולך לברוח לו באופן רציני והופ! השרשת נפלה וזה מה שנתן את האנדרנלין לקונטאדור לנצל מצב זה, על אף שזה לא נהוג בטור(לא חסרים מקרים שרוכבים דיוושו לאט יותר עד לסיום התקלה אצל היריב והכי זכור זה מקרה אמסטרונג- אולריך לפני מס’ שנים שאמסטרונג נפל מאופניו, כי נתקע בצופה או יותר נכון בכובע שנופנף וכולם המתינו עד אשר אמסטרונג הסתדר והמשיכו במאבק).

בא נקווה לדרמה ביום שבת.

(Xavi H) #131

בנדה, אתה ממש לא היחיד שמתעניין בנושא רק לא מצאתי את הנושא של זה ולכן כתבתי אותו במקום אחר…

הנה הודעה מועתקת מנושא אחר:

"קרב הענקים קונטאדור-שלק הסתיים בניצחון שלק במערכה אך הפסד בקרב.
הפער בין שני הרוכבים האדירים האלה עומד בסה"כ על 8 שניות מסכנות, אלא שביום שבת צפוי קטע רכיבה נגד השעון (קטע 19) שבו קונטאדור אוכל את שלק בלי מלח ולכן אפשר למעשה להכתיר את אלוף הטור דה פראנס בפעם השלישית בקריירה: אלברטו קונטאדור.

שלק זוכה בקלילות בחולצה הלבנה בפעם השלישית ברציפות (הרוכב הצעיר הטוב ביותר) ומשאיר טעם של עוד ומקום לדמיון מה היה קורה לו לא נפלה לו השרשרת במהלך הקטע ה-15…
שלק בסה"כ בן 25 וצעיר בשלוש שנים מקונטאדור, מה שצופה לנו קרב אימתני עוד יותר בשנה הבאה.

לדעתי, שלק יכול להיות מרוצה מאוד מכיוון שעם קבוצה נחותה משל קונטאדור (סקסו בנק העלובה לעומת אסטנה האיכותית) ושהסיכוי לעזרה הטוב ביותר שהיה יכול לקבל היה מאחיו הבכור פרנק שלק שנפצע בתחילת הטור מתאונת שרשרת, הוא הצליח כמעט לבד להכניע את קונטאדור ועוזריו וגם שרשרת מעיקה במיוחד.

רק שישתפר ברכיבה נגד השעון והוא יהיה רוכב כמעט מושלם. בהצלחה שלק, כל הכבוד קונטאדור!"

כמה חבל שלא ראיתי את הנושא הזה לפני שלושה שבועות…
אני צופה בשקיקה כבר שנים רבות בטור דה פראנס (המעטות של חיי) ושמח סוף סוף שיש עם מי לדון בנושא.

בנדה, אני לא חושב שיש סיכוי ולו הקלוש ביותר ששלק יצליח לעקוף את קונטאדור ויותר מכך, גם אם היה מצליח לברוח בקטע השרשרת הוא לא היה זוכה. כל מה שנותר לי לקוות הוא שלא יהיה ביזיון ושנראה את קונטאדור עוקף את שלק בשבת בקטע נגד השעון…

אגב, מה דעתך לגבי השנים הבאות? שלק או קונטאדור? או בכלל מישוה אחר?..

(בנדה) #132

[quote=Xavi H;960765]
בנדה, אני לא חושב שיש סיכוי ולו הקלוש ביותר ששלק יצליח לעקוף את קונטאדור ויותר מכך, גם אם היה מצליח לברוח בקטע השרשרת הוא לא היה זוכה. כל מה שנותר לי לקוות הוא שלא יהיה ביזיון ושנראה את קונטאדור עוקף את שלק בשבת בקטע נגד השעון…

אגב, מה דעתך לגבי השנים הבאות? שלק או קונטאדור? או בכלל מישוה אחר?..[/quote]

אני חולק עליך. אני משוכנע, שעל אף העובדה שפרנק אחיו לא מצוי עימו הפעם וקילקל כבר בהתחלה את התוכניות של אנדי שלק, אם בקטע של השרשת, התקלה לא היתה מתרחשת, אנדי היה בורח וזוכה בטור.

אנדי שלק, הגיע העונה בכדי לזכות והיה בכושר מצויין, כמו שציינת העובדה שהוא רוכב די לבד ואין לו עזרה(זה לא אומר שלקונטאדור יש קבוצה רכיבה טובה יותר, גם שלו לא משהו ובכל זאת טובה מזו של שלק בהרבה) עדיין העמידה אותו במצב מצויין מול קונטאדור והיה בעמדת הובלה ועדיין הקטע של השרשרת רודף את הטור ואת אנדי שלק בעצמו(לא לחינם הוא כעס ובעט בכל שלט שהיה ברדיוס שלו בתום המירוץ). הוא הבין שזו היתה ההזדמנות הגדולה וכשל טכני עלוב, עצר מבעדו. מה לעשות לפעמים צריך גם מזל.

אני מניח, שהשנה באמת הוא פיספס והסיכוי במירוץ נגד השעון מול קונטאדור לא יצלח ולא תהיה דרמה. אני מניח שבעונה הבאה עם חזרתו של פרנק ואולי שיפור במירוץ כנגד השעון, הוא אולי יצליח, זה גם יהיה תלוי באיזה כושר קונאטאדור יגיע. השנה קונטאדור הגיע בכושר רע, לבטח לא כמו בעונה הקודמת ובאחד הראיונות עימו בשבוע שעבר הוא הודה בזה.
אל לנו לשכוח, שאמסטרונג לא ירכב בעונה הבאה, אבל הקבוצה שהוא אירגן היא מצויינת ויעילה ואם הוא יתביית על ווינר מחבורת הצמרת הנוכחית(אולי שלק, אבל קשה לי להאמין שיעזוב את סאקסו בנק, השייך למשפחתו,אבל מי יודע)או יגלה אמריקני שכזה, אזי הוא עשוי להפתיע. הנסיון שלו, והזכיות שלו והעובדה שהוא מכיר את הטור הזה כל כך טוב, עשויה לעזור מאוד לבכיר שירכב בקבוצתו. לוי ליפהיימר, שוב לא הוכיח את עצמו, למרות שאמסטרונג לאור מה שקרה לו בטור הזה(אוסף של תאונות ופשלות, שלא קרו לאמסטורנג באף טור ולא שהיה לו סיכוי ממשי מול הרגליים הצעירות של שלק וקונטאדור) הפך להיות חייל של ממש.

חשבתי שמנצ’ב יהווה יריב אמיתי(אגב, אולי הוא זה שיחבור לאמסטורנג שתמיד העריך אותו), אבל תמיד חסר לו הגרוש ללירה או האגורה לשקל.

בא נוודא שאכן הטור יהיה של קונטאדור וגבי העונה הבאה , נגיע אליה והפעם אני מבטיח שנעשה זאת בזמן.

(Xavi H) #134

נניח שהשרשרת של אנדי שלק לא הייתה נופלת, והוא אכן היה מצליח לברוח לקונטאדור, מה היה הפער ביניהם?
הבריחה הייתה לקראת סוף העלייה עובדה שהייתה מונעת משלק לברוח יותר מחצי דקה. נוסיף ל-31 השניות שהיו לשלק ונקבל פלוס מינוס דקה הפרש בין שלק לקונטאדור כולל היום (ואני מתעלם מהעובדה שדווקא קונטאדור נראה יותר רענן משלק היום בטיפוס ולו היה צריך את הזמן הוא גם היה בורח) עד המירוץ נגד השעון.
במירוץ נגד השעון ההפרש בין שלק לקונטאדור הוא הרבה יותר מדקה ואני מוכן עכשיו לחתום לך שקונטאדור יזכה בחולצה הצהובה בהפרש של דקה וחצי לפחות (אני עוד נזהר בתחזית שלי).
בשביל ששלק יזכה הוא צריך באופן קבוע לפתוח פער שנע בין שלוש לארבע דקות על קונטאדור לפני הקטע של הרכיבה נגד השעון.

מה ששלק יצטרך לעשות בשנה הבאה הוא ליצור לעצמו צוות קצת יותר מוצלח ולהשתפר בצורה משמעותית בקטע נגד השעון, כי אני מאמין שבהרים הוא באמת יותר חזק מקונטאדור.

אני לא ציפיתי לשום דבר ממנצ’וב או מבאסו, או מאוונס או מסאסטרה. היחיד שציפיתי ממנו לפייט היה ארמסטרונג, וממש נשבר לי הלב כשראיתי אותו מדדה 12 דקות אחרי קבוצות המובילים בקטע ההוא…
סנצ’ז הוא הפתעה חיובית ויהיה מעניין לראות אם ישמור על יציבות בשנה הבאה ולא ייפול כמו וויגינס.

כמה שאני מתגעגע ליאן אולריך…

(DaYaNa) #135

[quote=שי;626953]ארמסטרונג אכן מאשר רשמית שהוא חוזר. מה דעתכם?

יש לי הרגשה של טעם רע בפה כמו אחרי החזרה השנייה של ג’ורדן.[/quote]

בדיוק כמו שאמרת,אכן יצא רע כמו החזרה של ג’ורדן.
אמסטרונג סבל מחוסר מזל נוראי במשך כל הטור, בעיקר בבגלל הנפילות שלו,בתחילת הטור שבעצם גרמו לו לאבד כל סיכוי ממשי לזכות בתואר בפעם ה8 בכל הקריירה.

(Juanito_Maravilla) #136

בקשר לבריחה של קונטאדור באותו יום, צריך לזכור שהפער בפסגה היה פחות מ-15 שניות, ורוב הפער נוצר בירידה, שכן קונטאדור הוא דיסנדר הרבה יותר טוב משלק, מה גם שהיה לידו את הדיסנדר הכי טוב בטור, סמואל סנצ’ס. גם אם שלק היה מצליח לברוח עד לפסגה (מה שאישית לא היה נראה לי קורה מאיך שקונטאדור הגיב), הרי שהשניים האלו היו בוודאי מדביקים אותו בירידה.

הדבר היחיד, זה שזה הרס את הקול דה טורמלה, כי קונטאדור ניסה רק פעם אחת ליזום התקפה, שברור שאם הוא היה 30 שניות מאחור, הוא היה מנסה כמה וכמה פעמים, ואז אי-אפשר לדעת לאיזה כיוון זה היה הולך.

(Xavi H) #137

תראה, יכול בהחלט להיות ששלק דיסנדר פחות טוב מקונטאדור, אבל בינינו ההשפעה של זה היא אפסית. הסיבה היחידה שנוצר פער בירידה היא ששלק השקיע מאמצים אדירים בעלייה כדי לנסות להדביק את קונטאדור והרכיבה שלו שם הייתה פשוט מדהימה איך הוא עקף שם אחד אחרי השני כמו כלום והוא התעייף בצורה משמעותית כדי להמשיך להאבק גם בירידה ובמישור. אני בהחלט חושב שלו שלק היה מצליח לפרוץ קונטאדור לא היה מצליח להדביק אותו.

בדיעבד, התרגיל של קונטאדור הוא הדבר היחיד שהביא לו את הניצחון, שכן היום בקטע נגד השעון הוא היה טוב משלק רק ב-31 שניות (בדיוק הפער שהיה ביניהם לפני הבעיה הטכנית של שלק), נוסיף את הפריצה של שלק ונקבל הפרש של חצי דקה פלוס מינוס לטובת הלוקסמבורגי.

אני באמת לא יודע אם ההפרש של חצי הדקה הוא ההפרש האמיתי בין שני הרוכבים האדירים האלה בקטע נגד השעון, אבל אם כן, לקונטאדור יש הרבה סיבות לדאגה לקראת השנה הבאה, שכן שלק לדעתי שולט בהרים הרבה יותר ממנו.

אני חושב שקונטאדור לא הגיע מוכן לטור השנה כמו בשנה שעברה ואני בטוח ששנה הבאה נראה קונטאדור חד יותר ומפוקס יותר, כי גם הוא יודע שלקחת את הטור בשנה הבאה נגד שלק רעב ובשיאו תהיה משימה קשה מאוד.

הלוואי, הלוואי שנראה את שלק מביס את קונטאדור, אני פשוט לא יכול לסבול אותו. רוכב שלא נותן לארמסטרונג את הכבוד הראוי ועוד עושה כאלה תרגילים בספורט ג’נטלמני שכזה לא ראוי לדעתי להיות במקום הראשון. על היכולות שלו אין לי מה להתלונן, בהחלט רוכב אדיר.

ואמוס שלק! :wink:

(בנדה) #138

אני מקפיץ את הדיון, שמאוד רציתי לעשותו בתחילת הטור וכך נסחפתי עם הטור השנה, אבל לא נתנו לו ביטוי מעשי העונה.

למעשה הגענו ממש לקו הסיום ולאחר המירוץ היום, הרי שנותרו 2 מסלולים קשים באלפים ואת המסלול ביום שבת של מירוץ נגד השעון.

השנה, התחרות די צמודה ויחד עם האחים שלק וקונטאדור, מצטרף אוונס האוסטרלי למירוץ . לא נסקור את כל ימי המירוץ עד כה, אבל מה שהחזיק את קונטאדור בחיים, הוא המירוץ אמש בה הפתיע את האחים שלק דווקא בירידות, שהחבר Juanito_Maravilla הודעה בראש העמוד מהעונה שעברה, עת כתב על היתרון שיש לקונטאדור בחלק זה של המירוץ(רכיבה בירידות) העניק לו צימצום היתרון מאנדי ומהמוליכים בראש של דקה לערך.

מחר וביום שישי , הסיום יהיה בעליה ומעניין יהיה אם האחים שלק יתקפו וינסו להגדיל את יתרונם על פני קונטאדור שצומצם אמש, כמו מה יש לאאונס להציע ולהוכיח שהוא ראוי להתחשבות רצינית כמועמד. בכלל כל השמיניה כוללת אף את באסו וקיונגו(שם חדש לי בענף) האיטלקים ואת סמואל סאנצ’ס הספרדי הנפלא, יכולה לנצח את הטור ביום אחד מוצלח במיוחד מתוך 3 ימי התחרות שנותרו ומזמן לא ניתקלתי בטור די צמוד בין משתתפים רבים.

על פניו, קונטאדור שבין השמיניה המוליכה הוא נחשב כמתמודד הטוב ביותר במירוץ נגד השעון, יכול להרשות לעצמו להיות בפיגור קל, אבל בהתחשב בעובדה שבעונה שעברה הוא יצר פער של חצי דקה בלבד משלק במירוץ נגד השעון, הרי שהוא חייב לצמצם או לעבור להתקפה רצינית כבר מחר.

בשמיניה הזו, מי שניצב בראש ווקלר הצרפתי, הוא זה שמאוד מפתיע ואף הוא בראיונות עימו מודה שהוא לא חלם להיות במעמד הזה לאורך זמן(חולצה צהובה כבר שבועיים ימים לערך) ולבטח שהוא לא מאמין בזכיה. כרגע הוא מחזיק מעמד, אם כי ביומיים האחרונים פערו מיתר המתחרים קוצץ בקרוב לדקה וחצי והפער בינו לאוונס עומד כיום על דקה ו 18 שנ’, שלטעמי מחר יקוצצו אף הם ואני אופתע מאוד אם מחר הוא לא יודח.

בקיצור שלושה ימים מרתקים צפויים לנו בטור דה פראנס. מישהו מוכן להמר כנגד קונטאדור?

(F. Hierro) #139

[QUOTE=בנדה;1112343]
בקיצור שלושה ימים מרתקים צפויים לנו בטור דה פראנס. מישהו מוכן להמר כנגד קונטאדור?[/QUOTE]
לא. קונטאדור לוקח.

(Shearer) #140

[QUOTE=F. Hierro;1112349]לא. קונטאדור לוקח.[/QUOTE]
אומנם גם אתמול לא הייתי אומר את זה אבל אחרי היום בכלל אין סיכוי לדעתי.
שלק היה פשוט פנטסטי היום, אומנם הגיע לשיא כמה דקות מוקדם מדי אבל עדיין 15 שניות מהצהובה ויותר מארבע דקות מקונטאדור, מי שמאיים עליו כרגע הוא אוואנס ומכיוון שנגד השעון רק קונטאדור יותר טוב ממנו, אלא אם אוואנס יעשה איזו פריצה מדהימה מחר לדעתי שלק לוקח השנה. ואני ממש שמח על כך, הוא רוכב מעולה וכנראה שהשנה הוא פשוט הכי טוב. גם יותר מקונטאדור.

מחר יהיה מרתק. קונטאדור ינסה כנראה פשוט לפרוץ וללכת על זה, אחרי מה שראיתי ממנו השנה אני אהיה מופתע ומאוד מבואס אם הוא יצליח מחר לעשות סנסציה.
בקיצור נמרץ, אני מהמר ומקווה ששלק מחר ישיג את החולצה הצהובה ואם הוא ישאר בפער קטן כל כך ממי שיוביל אין ספק שנגד השעון הוא יקח אותו.

(בנדה) #141

הנצחון של שלק היום, כנראה קבע סופית שקונטאדור צריך לעשות משהו יוצא דופן בכדי להדביק את הפער משלק. בהתחשב בעובדה, ששוב מחר המירוץ יסתיים בפיסגה, אני מתקשה להאמין שהוא יצליח לקזז ולברוח לשלק, שניתן לראות בבירור שהוא מאוד מוכן לטיפוס בפסגות הללו. אני שוב מתפעל מהעובדה שווקלר עדיין בתמונה ועם החולצה.

(F. Hierro) #142

אני זוכר קטע בג’ירו שקונטאדו ועוד רוכב ברחו והגיעו דקה מכולם, ולמיטב זכרוני זה היה בקטע הררי מאוד. אל תמהרו להספיד אותו, אבל רוב הסיכויים הם לטובת הלוקסמבורגי.